WAAROM klaagt U Iedere week over Uw gele wasch? De Stoomwasscherij „Insulinde" Rijksweg 11 GEMEENTERAAD VAN DEN HELDER lucht komen vallen. Die is voortgekomen uit de noodzakelijkheid om in het land meer de belangstelling op te wekken voor wat wordt beoogd. De raad heeft zich voorgenomen zijn taak ernstig uit te voeren.. bezorgt U de wasch WIT ALS SNEEUW! Laat U prijscourant toezenden. Telefoon 450. Aanbevelend, JOH. MOS VERGADERING V VN VRIJDAGMIDDAG De heer De Zwart n het boetekleed. - Repliek van den heer Van Dan - Verweer van den heer Bier steker! tegen al de v janden, die op hem aanvlogen. - Zich tweemaal aan één steen stooten. - De heer Monhemius aan het woord. Algemeene beschouwingen. De heer Van Dam repliceert. Tegenstrijdige belangen. Wegenbelasting. Het vijfjarenplan. De premlestorting. Grondbedrijf. Grondbedrijf een puzzle. Gasbedrijf. De kwaliteit van bet gas. Het publiek moet beter worden ingelicht Reiniging. Kosten ziekenhuis. De heer Biersteker verweert zich. De electriciteit in de Ballstraat, deSlk ra0dslid niet naar iets De landelijke federatie, ter behartiging van het ziekenwezen, die de stoot heeft gegeven tot het stichten van genoemden raad, wil zorgen, voor goede geneeskun dige en specialisten hulp. De wetgever beweegt zich ook al op dit terrein met de ziekenfondswet. Spr. gaat het ontstaan van den raad na. en geeft een beeld van de werking daar van. De landelijke federatie ter beharti ging van het ziektewezen is een federa tief verband van elk op zich zelf staande ziekenfondsen, die ontstaan zijn door maatfegelen van de groote maatschappij voor geneeskunst. Dat is een zeer voor naam lichaam, dat oorspronkelijk bestemd was om ter jaarvergadering belangrijke wetenschappelijke vraagstukken te 'be spreken. Nu werd op zeker oogenblik de vraag daar gesteld, wat men kon doen voor de belangen der leden; het economi sche kwam op den voorgrond, wat be langrijk van het oorspronkelijke afweek, die afwijking was zoo groot, dat er zelfs heden ten dage zich nog leden tegen ver zetten. Door de groote toeneming van hei aantal medici werd de spoeling een beetje dun. In 1912 nam men het besluit de toen maals bestaande arbeidersziekenfondsen nog wel te zullen helpen, maar dat ze niet zouden toestaan, dat er nog meerdere dergelijke fondsen werden gesticht. De verschillende respectabele, door arbeiders bestuurde fondsen zagen daar een ge vaar in. Er moest daartegen een dam worden opgeworpen; men besloot zich toen te organiseeren. Dat ging echter niet gemakkelijk en dat gaat het nog niet.. De maatschappij hacj een geweldige macht tegenover de simpele arbeiders. Wat moest gedaan worden om den groei der federatie te bevorderen? Door verschillen de wetten is het ziektewezen in een be langrijke phase gekomen. De federatie mocht echter niet onderworpen zijn aai één lichaam. De federatie miste het con tact met het land en hierin moest veran dering worden gebracht. Wij hebben toen hiervoor contact ge zocht met het N.V.V. en N.C.V. en met het beste resultaat, er komt nu een ken tering. De Algemeene Raad is samengesteld uit 9 personen, 3 van het N.V.V., 3 van het N.C.V. en 3 van de Federatie. Er zijn nog wel moeilijkheden te overwin nen, maar als we allen de schouders er onder zetten, lukt het wel. De moeilijk heden zijn er om overwonnen te worden. Men heeft geen belang bij een zieken fonds dat winst beoogt; men moet zijn belangen zelf in handen nemen. Bij de eerste wordt men regelmatig ge plukt, zonder te weten waarom. Wij kun nen de zaken thans zelf wel ter hand ne men. We erkennen echter volledig de rechtszekerheid van den dokter, zijn be staan, en zijn recht op behoorlijke be taling. Rede van den heer Noordhoff. Spr. geeft de verklaring van het feit, waarom de arbeider niet veel interesse had voor de zaak. Toen de arbeiders klasse in zeer kommervolle omstandig heden verkeerde, was alle aandacht e uiteraard op gericht, om dien toestand zooveel mogelijk te verbeteren en dit be paalde tevens de verhouding van de vak bonden. wier taak het was om voor he: materieel belang op te komen. Voor de andere zaken had men dus geen tijd. De levensverzekering maatschappijen stelden echter wel belang in den toestand, en trachtten een zoet winstje te maken. Enkele van hen zullen met de nieuwe wettelijke regelingen wel tot ondergang gedoemd zijn. De tweede groep waren dc doktoren, die bij de arbeiders voor lage loonen en werkloosheid stonden. Die pro beerden te streven naar een collectiever, omslag, zij richtten fondsen op, om hur inkomen veilig te stellen. Dat ia echter geen goede toestand, maar het kon niet anders, omdat de arbeiders de noodige organen zelf npg niet in het leven hadden geroepen. Veel strijd had de federatie hiertegen nog té vóeren, hetgeen spr. uiteenzet. Op verschillende plaatsen had men een groote taak met de verschillende ziekenfondsen. Zoo waren in Delft b.v. 50 van die fond sen bekend, en te Enschedé is geprobeerd fusie tot stand te brengen tusschen een 6-tal. De bezuinigingsperiode deed aan de maatregelen, die vanwege het Rijk voor het ziektewezen zijn gedaan, geen goed. Verschillende wetsontwerpen zijn aan hangig gemaakt, maar de volgende was altijd slechter dan de voorafgaande. Dan behandelt spr. de ziektewet in het ver band met het ziektewezen. Spr. wijst met klem op de verplichting van den arbeider om tot het fonds toe te treden. i Tot nu toe waren voor het uitvoeren der wetten veel ambt. laren noodig. De ziektewet heeft echter met dit stelsel ge broken. Voor het grootste gedeelte is de contröle in handen van de arbeiders zelf. Dat is veel en veel beter. Bij de ziekte- fondswet zal de uitvoering ook in handen van de vakbonden worden gelegd' Thans is men door de ontplooide acti viteit erm geslaagd op alle plaatsen de belangstelling te wekken, dit doet zich ge voelen in de reorganisatie van bestaande fond-en. Toch erkennen we, dat et moei lijkheden komen van den kant der plaat selijke geneesheeren, voor wie we echter als medici de grootste waardeering heb ben. De Algemeene Raad heeft zich tot taak gesteld c'.e samenwerking zoo groot mo gelijk te maken, maar de medici zijn niet deskundig op alle gebied des levens, zij zijn niet altijd in staat de sociale behoef ten te begrijpen. We stellen vast, dat we bij tal van plaatselijke geneesheeren wan begrippen constateeren, echter niet bij het hoofdbestuur van de Maatschappij voor Geneeskunde. Er wordt vaak geantwoord, wanneer men vraagt, of men lid van het. fonds wil worden, dat men reeds lid van een ander fonds is, dan probeeren wij ook niet, wan neer practisch de geheele bevolking van een bepaalde plaats, lid van dat fonds is, daarnaast een dwergfondjes te stichten. Het bestuur van die fondsen deugt soms niet, maar nu wij komen, gaat men aan het veranderen. Wanneer soms een dokter bezwaren maakt om iemand van het fonds te be handelen, kan men zich toch gerust onder zijn behandeling stellen, het zal indivi dueel worden betaald; het moet echter niet te lang duren, daar men er op uit is, de kosten natuurlijk zoo laag mogelijk te houden. Men betaalt den dokter bij col lectieve overeenkomst. Zijn er b.v. 1000 leden en krijgt de dokter 3per persoon, dan ontvangt hij 3000, ongeacht of er niemand of dat ze allemaal ziek worden. Wat de rechtspositie van den dokter betreft, deze wordt volkomen geregeld in het contract dat met het Hoofdbestuur van de Mij. voor Geneeskunde wordt af gesloten. De heer Noordhoff bespreekt de prophylactie- en geneeskundige fondsen, welke zich bovendien in de ziektefonds- wet die dit voorjaar aanhangig zal wor den gemaakt en welke de volksgezond heid en geneeskundige hulp behandelen. Spr. raadt aan om „niet de kat uit den boom te kijken", maar direct aan het werk te gaan. Spr. behandelt dan eenige schriftelijke vragen, die op de oprichtingsvergadering zijn gedaan. Er is gevraagd hoe het staat met de medewerking van de doktoren hier. De doktoren zullen zich met hun hoofdbestuur verstaan en van de ge troffen maatregelen kennis nemen om medewerking te verleenen. Wanneer het gebeurt, dat de dokter van het fonds niet wil weten, zal zijn behandeling per presta tie worden beloond. De contributie is minder dan bij de R.V.S., daar hebben we niets mee te maken. Betreffende contributieheffing, is het: billijk, dat een landarbeider met een klein loontje minder betaalt dan iemand die l goed verdient. Er is vrije artsenkeuze. Men behoeft zijn dokter niet op te zeg gen, de betaling wordt onvoorwaardelijk gewaarborgd. In geval van nood kan de Algemeene Raad het plaatselijk fonds te hulp komen. Indien iemand, die thuis een zieke heeft, lid wil worden, dan dient zulk een geval altijd op zich zelf te wor den beschouwd. Men vraagt niet naar goed of kwaad risico, omdat het hetzelfde blijft of er veel of weinig leden ziek wor den. Het fonds wordt door de leden zelf beheerd, omdat dat liefde voor de zaak aankweekt. Bij dokters- of apothekers hulp is men direct na inschrijving en be taling trekkend, bij speciale gevallen duurt dit korteren of langeren tijd, dit zal apart moeten worden bekeken. Rede van den heer Kruithof. Deze had maar een tweetal punten, die hij in het kort uiteenzette. Spr. beschouwt de verhouding van de ziektewet, de ziektefondswet, het ziekenwezen en de bedrijfsvereenigingen. Ook vestigt de heer Kruithof de aandacht op sommige plaatsen (die hij niet bij name noemt) waar men tegenwerking van de doktoren ondervindt. Spr. voorziet wel moeilijk heden en leest een circulaire voor, die doktoren in een bepaalde plaats hebben verzonden. Men kan echter rekenen op, de medewerking van het Hoofdbestuur van de Ned. Mii. v. Geneeskunst. Spr. sprak de verwachting uit. dat ieder der aanwezigen het streven met kracht zou steunen. Nadat de heer Minnes nog even de voorgeschiedenis van de oprichting had gereleveerd kwam het debat. Wij laten hier de vragen volgen in de volgorde, zooals ze gesteld werden en de antwoorden in de volgorde zooals ze door den heer Noordhoff werden ge geven. Er wordt gevraagd of anders-georgani- seerden dan die bij de twee bonden, zich ook kunnen aansluiten, gezegd dat de contributie niet aan den lagen kant is, gevraagd of het pas opgerichte fonds zich kan meten met de bestaande. De opmer king werd gemaakt, dat de contributie van de bestaande fondsen af en toe maar eens verhoogd werd en dat de doktoren hun taak graag op een ander fonds af schoven, de specialistenhulp is bij lange na niet van de bovenste plank; gevraagd wordt of de nieuwe hulp safe is. Hoe komt het dat er van R.K. zijde niemand in het bestuur zit? Gevraagd wordt of de leden ook aansprakelijk zijn voor even tueel verlies. Gezegd wordt de propagan da gauw ter hand te nemen. Gevraagd wordt ho* de plaatselijke geneesheeren er hier voorstaan, het is vrager gebeurd, dat men hem in een andere plaats hulp weigerde, omdat hij bij 'n fonds was aan gesloten, kan dat hier ook niet gebeuren. Gevraagd wordt hoe de financieele ver houding is tusschen het plaatselijke fonds en den Algemeenen Raad. Gezegd wordt, dat men zich op strijd met de doktoren kan prepareeren. Door de ziektewet ver dient thans niet meer één dokter wat aan een patiënt, maar vele keeren twee ge neesheeren. Spr. dringt aan op verplichte aansluiting bij het fonds. Nog wordt gezegd, dat de dokters hier wel kunnen gaan concurreeren en wordt gewezen op de ziekenhuis- en operatie- bepalingen. Antwoorden. Het fonds is toegankelijk voor ieder ingezetene met een inkomen beneden de 3000;. kleine bazen en winkeliers even goed, iedereen is welkom. De contributie bedraagt 24 cent per volwassene en 3 cent per kind, met een maximum van drie kinderen. De contributie is wat aan den hoogen kant, maar de Mij. voor Genees kunst vraagt dit. Eerste klas hulp wordt onvoorwaardelijk gewaarborgd. i De R.K. centrale heeft besloten een eigen fonds in het leven te roepen, er was dus geen reden de R.K. plaatselijk uit te noodigen. Niemand behoeft bang te zijn, dat hij in verlies moet meebetalen. Ver lies-is trouwens ook bij goed beheer ab soluut buitengesloten. Er komt één zie kenfonds, de bonden hebben hier feitelijk niets mee» te maken. Als het werk klaar is krijgen ze een „bedankje", hoewel na tuurlijk een lid zitting krijgt in hét be stuur van het fonds. Een ziektegeval thuis zal menschelijkerwijs gesproken wel goed behandeld worden, elk geval moet op zichzelf worden bekeken. De opmer king die gemaakt is, dat hulp geweigerd werd is jammer, een dokter zal steeds zoc nobel zijn, zijn medewerking te verleenen. daar waar het noodig is. Wat de b'ian cieele verhouding betreft, de landelijke federatie krijgt per lid per jaar 2*/2 cent, dus niet veel. En bijdragen in tijd van nood worden daaruit bestreden, hoewel die nood sporadisch voor zal komen. Bij een epidemie neemt de gemeente of het rijk de taak op zich. De dokters zullen het op den duur nog gemakkelijk gaan vin den; strijd behoeven we niet te verwach ten. Het is makkelijk voor hen steeds regelmatig hun geld te krijgen. Wat de propaganda betreft, hierop is het fonds beter ingericht dan de doktoren. De ziekenhuisverpleging en operatie, daar spreekt de federatie niet over, dat regelt het plaatselijk bestuur. Nog wordt gevraagd, hoe het staat met de leeftijdsgrens, of gepensionneerden worden toegelaten en of bepaalde staal- preparaten worden verstrekt. Ook gepensionneerden zijri welkom Voor enkele dure medicijnen maken de apothekers uitzondering om die aan he fonds te verstrekken. De heer Minnes sloot daarop de vergadering met een opwekking tot aan sluiting en voor het maken van propa ganda. Voor inlichtingen kan men zich wen den tot het secretariaat: Molenstraat 56. TRAGISCH STERFGEVAL. Donderdagmorgen is loodsboot „Am sterdam" naar het lichtschip „Noorder- haaks" geweest om het licht aan te steken dat gedoofd was. Op de terugreis is een van de opvarenden, de matroos Teun de Vroome, onwel .geworden en overleden. De Vroome was 46 jaar oud en vader van twee kinderen; hij woonde Ruyghweg 817. Aanwezig alle leden. Bij den aanvang der vergadering legt de heer D e Z w a r t een verklaring af, waar in- hij zijn leedwezen betuigt omtrent de gisterenavond gedane uitlatingen jegens den heer Bok. Naar spr. is gebleken, heeft de heer Bok zich gegriefd gevoeld door spr. uitlating als zou hij., de heler Bok, onbetrouwbaar zijn, en omdat spr. dat in derdaad niet zoo bedoeld heeft en zich blijkbaar te veel door zijn temperament liet meeslepen-, biedt spr. den heer Bok, dien hij hoogacht als collega, zijn veront schuldigingen aan. De heer Van Gessel merkt op, dat hij alleen voor de afschaffing van de ker mis heeft gestemd, omdat spr. van mee ning was, dat het het voorstel-Mavrouw Dekker betreffende 1932 was. Dan heeft spr. verkeerd gestemd. De Voorzitter merkt op, dat voor 1931 afschaffing van de kermis niet \ten- schelijk was. Voor 1Ö32 kreeg Mevr. Dek ker toezegging, dat dit zal worden over wogen. Eventueel zal hiervoor stemming worden uitgelokt. Dat spr. op stemming aandrong gisterenavond, was dat, omdat dit voorstel de begrooting aantastte. Mevrouw Dekker zal nader in haar fractie overwegen of het voorstel wordt gehandhaafd. Hierna wordt voortgegaan met de De heer Van Dam brengt den heer Biersteker dank, dat hU het woord aan hem eerst heeft willen afstaan omdat spr. niet kan bltfven. I>e heer De Zwart heeft gezegd, dat de constructieve invloed op den Raad van B. en W. niet zoo groot zal zijn. Spr. is het eens daarmee. Zou het niet mogelijk zijn dergelijke vragen als die betreffende de werkverschaffing en de kwestie van den ingenieur der Heide-Maatschappij vooraf in geheimen raad even onder oogen te zien? vraagt spr. In de lijn der chr. hlst politiek. De heer De Zwart heeft ten aanzien van. "®t beleid van het College de theo rieën verkondigd van jhr. de Savornin Lohman. Wat hier gezegd is, is volkomen in de lijn der ohr. hist. Spr.'s meening is, dat de stelsels van Evenredige Vertegen woordiging in de Colleges van B. en W. e.a. een gevaar zijn voor goede samenwer king. Men krijgt kwesties die afbreuk kunnen doen aan de regeerkracht van zoo'n College. Spr. geeft voorbeelden daar van: O.a. de woningbouw in het Tuindom en anderen. F Openbare kritiek door de vTjjz. dlemocraten. 6en oogenblik dat men eens voor den dag meet komen met zaken, die kritiek vragen. De vÜi. dat thans gedaan. In het belang van den Raad wil spr. zeggen in de Commissie vergaderingen steeds veel opbouwende kritiek meegemaakt te hebben. Er gebeurt in die vergaderingen meer dan men wel weet. Spr. wijst er op dat er steeds goede samenwerking bestaat tusschen den Raad en B. en W. en hoopt dat het zoo blijven zal Er zijn veel wensohen geuit, o.a. lagere belastingen. Er is de nieuwe regeling die verruiming heeft gebracht, maar daar tegenover staat, dat de mogelijkheid van uitbreiding beperkt is en wij aan beper kende bepalingen gebonden zijn. Spr. wijst er voorts op, dat onder de 7188 aan sluitingen op gas, etc. er 2838 zijn met een huurwaarde onder de 169.— dus waar schijnlijk zijn een 2500 woningen niet in de Personeele Belasting aangeslagen. Men moet dus voorzichtig zijn te zeggen: wij zullen belangrijke stappen doen; men houde rekening met de werkelijkheid. Spr. heeft die Indertijd voorgesteld, maar de vrijz. dem. wilden er niets van weten. De heer De Boer interrumpeert. De heer Van Dam heeft zich opzette lijk hier niet over uitgelaten. Tal van andere punten zijn genoemd. Betreffende de straten, zegt spr., dat wij hier verwend zijn. Men ga eens zien in vlsschersplaat- sen en kijk eens hoe de straten daar zijn. Men wil nu de vlsschera hier halen. Spr. wijst er op, dat het nog een groot versohil uitmaakt of men geheel een visschers- plaats is dan wel of er een bepaalde wijk is waar ze wonen. Als wij het vijfjarenplan voor deze din gen opmaken, zullen wij voor grooter din gen komen te staan en spr. wijst op de wenschelijkheid dat men zoo veel moge lijk uit de gewone middelen betaalt. Daar bij spelen onze belastingen een groote rol. ii Pe»/ kansrijkste is <je kwestie van de dl' /:JuemieStor,tin*- Spr. zal niet voor jLkandhaving daarvan stemmen. Eén debat omtrent het beginsel wil spr. hier over niet aangaan. Als er in den Raad een verzet had moeten rijzen tegen de lYi pet., nad dat moeten komen toen het plan an de bestuurstafel bekend was. Hierom trent is ook de kwestie van de voorberei ding van belang. De heer De Zwart: De Raad heeft het een week thuis gehad! De heer V a n D a m heeft er niet tegen geopponeerd en geeft daarvoor de gron den aan. De toezegging, dat dit percen tage teruggegeven zou worden la niet ln den Raad tot uiting gekomen. Uitvoerig gaat spr. hier mog op in. Spr. heeft niets geringschattends willen zeggen, toen hij de uitdrukking gebruikte „juridisch succes". Als men er dat uit ge lezen heeft betuigt spr. zijn spijt daar over. Voor spr. is het Men heeft geen bepaalde factoren die een beeld geven van het verloop. Groote toename van bevolking is er niet, alleen een grootere welvaart zou er uit blijken. Niemand kam dius iets zeggen omtrent het verloop ln de toekomst. Toen het Col- lege in hooger beroep wilde, lag het niet op spr.'s weg zich daartegen te verzetten. Men praat nooit over de kwaliteit van de electriciteit; het schijnt dat dat aan het publiek voorbijgaat. Spr. heeft er al eens op aangedrongen dat men een oonstante spanning houdt. Is de kwestie van de klachten van het gas niet te wijten aan gebrek aan kennis van de techniek? Men kan van het gas nooit zeggen, dat het persé goed is als men de kraan opendraait. Er zijn allerlei dingen die dit beïnvloeden, Kan In deze 'richting nog niet meer worden gedaan? De regelmaat van wat geleverd wordt, Is van meer Invloed nog dan het peil. Is er geen oplossing te vinden bijv. door een vasten man er voor aan te stellen die dit peil controleert? Ook wordt te weinig re kening gehouden met het feit, dat men oude branders gebruikt. De heer Biersteker: Waren we al lemaal maar ingenieur! De heer Van Dam: Het vroegere ge slacht had een buitengewoon goede kijk op al die dingen, maar tegenwoordig is men niet meer op de hoogte. Als men ziet hoe men omgaat met electrlclteitsleldin- gen, slaat een technisch mensch achter over van schrik. Noodig is kennis van de technische be handeling van de dingen, die men ge bruikt. Onze gasfabriek zal ln de toekomst toch beter worden omdat allerlei dingen zijn afgeschreven, die nog niet versleten zljm (Gashouders, ovens ,e.d.). Spr. heeft zijn leedwezen uitgedrukt over de late behandeling van autotractie, zulks in verband met het storthuis, dat volgens spr. daar niet noodig was. Deze zijn inderdaad hoog opgeloopen, en spr. juicht het toe dat het College de zaak wil oontroleeren. Dit maakt de taak van den Geneesk. Dienst gemakkelijker. Mevroüw Dekker merkt op dat de Vereeniging voor Huisvrouwen zeer dili gent is ten opzichte van kennis bijbren gen aan huisvrouwen en daarvoor cursus sen geeft De heer Van Dam repliceert en ein digt daarmede zijn betoog, waarna hij de vergadering verlaat De heer Biersteker: Men zal be grijpen, dat het niet gemakkelijk is kort te zijn. Spr. heeft in le instantie getracht waar en waardig te zijn. Spr. heeft opzet telijke politieke haarkloverijen buiten spel gehouden, maar het ia als van ouds: we hebben In de politiek gezwommen. Spr. meent, dat er reden voor hem is trotsch te zijn 'bil het spreken over de be grooting, De besprekingen verliepen aanvanke lijk rustig tot de heer De Zwart zijn don derrede uitsprak. Spr. kent den heer De Zwart en weet, dat hij een natuur heeft ais een echte vechtgeneraal en onbehou wen, ongegeneerd voor den dag is geko- en. Ik weet, dat ieder vogeltje zingt zoo als het gebekt ia, en de heer De Zwart bet tenslotte niet zoo kwaad meent. Hij weet b.v. een vloo op te blazen tot een olifant en een zeepbel maakt hij een bal lon van. Spr. zal enkele dingen aan spr. adres rechtzetten. Toen spr. over drukwerk sprak, kwam er al een wolk van veront waardiging los. Spr. was er tegen opgeko men, omdat in het rapport stond, dat men dit naar buiten zou kunnen brengen. On juist is, dat ik ambtenaren beleedigd zou hebbea Als lid van den Raad heb Ik met ambtenaren niet te maken. De V oorzltterU haalt er Iets uit wat er niet staal Wil hebben alleen het feit geconstateerd. De heer Biersteker: „Onjuist". Spr. is de laatste om onze ambtenaren te disqualificeeren. Juist de betreffende amb tenaar is een, van de meest serieuze men- schen eni spr. zou wenschen, dat dit woord teruggenomen werd. Spr. zou het niet oirbaar vinden indien men met drukwerk naar bulten ging. Als spr. met kwesties in den Raad komt, zijp dat inderdaad zaken van gemeentelijk belang en dat is ndet het bespionneeren van bit nacht werkende werklieden e. d., die aan raadsleden wor den overgebracht. (Dit doelt op de opmerking Inzake het overwerk aan den Singel, in de eerste ver gadering gemaakt Versl.). Er kwam een vloedgolf van verontwaar diging van den heer De Zwart, toen wa«e? te vragen naar de electricl- tr^iv m<? 111 de Balistraat. Het be- Tn ?mplex van 8° woningen! voor/iiMiWi |°™6ereni eni trachten daarin voorziening, te brengen? Nu blijkt, dat al 1^1- £eleden K&zegd is, dat het voor me?kL Wah0!?6^ zooals de Bok op- den Iva? f 66r 1)6 Zwart die woor" to w« Hrt ta

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 18