Tweede Blad. STADSNIEUWS VAN DINSDAG 3 FLBRUAkI 1931 Dinsdag 3 Feb17.18 uur. V\ oeusdag 4 17.20 Onze stadgenoot de beer S. y. d. Wijk, Amanuensis aan bet Zoologisch station, alhier, is met ingang van 1 Febr. benoemd tot amanuensis eerste klas. UIZENDING VAN KINDEREN. In de advertentie van Uitzending van kinderen naar Vacantie-kolonies, werd abusievelijk vermeld zich te vervoegen van 3—6 uur. Dit moet zijn van 34 uur, men zie verder de advertentie in dit blad. BRIEVENMALEN AAN KR. MS. „VAN GALEN". Volledig gefrankeerde en van de daar voor vastgestelde aanwijzing voorziene brieven en andere stukken, bestemd voor Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen", zullen worden opgenomen in de hieronder volgende brievenmalen. 6 Febr. naar Barbados: Laatste buslich ting hoofdkantoor 6.61; stadsbussen lich ting 1. 18 Febr. naar Trlnldad: Laatste buslich ting hoofdkantoor 21.05 vorigen dag; stadsbussen lichting 5 vorigen dag. •21 Febr. naar Pernambuco: Laatste bus- lidhting hoofdkantoor 15.50; stadsbussen lichting 3. 22 Febr. naar Pernambuco: Laatste bus- lichting hoofdkantoor 21.05 vorigen dag; stadsbussen lichting 4 vorigen dag. VISSCHERIJ. Maandag had de geheele vloot zee ge kozen de meeste schuiten gingen buiten gaats, enkele op Texelstroom hun geluk beproeven. Buitengaats zijn nogal garnalen en de vangsten waren niet onbevredigend, ter wijl ook de prijzen behoorlijk waren. De haringafslag is weer bij het Wier- hoofd ingericht, zoodat we langzamerhand weer het bedrijvige beeld van elk voor jaar krijgen. Er was wat aanvoer van haring uit een kom die reeds aan den Texelschen wal was geplaatst en eveneens wat aan voer van de trekkers. Veel vangst is er nog niet, maar alt s wijst er op, dat het haringseizo n wel is ingeluid. Laat ons hopen, dat het resultaat gun stig zal mogen zijn. KEGELCONCOURS. liet eerste kegelconoours van „Hollands Noordpunt" behoort weer tot het verleden en is voor de organisatoren een waar succes geweest. Fel is er onder de leden van den bond gestreden om in verschil lende wedstrijden de eerepalm te verkrij gen), en het woord van den lr. Spaan, de voorzitter van den Nederl. Kegel Bond, die zeide: „Kegelaars gaan met elkaar om als vrienden, maar op de banen 'bekampen zij e kaar als vijanden", is bij deze wedstrij den maar al te waar gebleken. Er heerschte een gemoedelijke en amicale stemming, en spontaan was het gejuich als iemand- een ander „eraf gooide". Goed gezien was het van het bestuur om aan dit concours een propaganda-wed strijd te verbinden, waaraan kon worden deelgenomen door personen voor wie de kegelsport nog vreemd was. Hiervan is druk gebruik gemaakt en het gevolg zal dan ook zeer zeker zijn, dat binnenkort meerdere kegelclulbs zullen worden opge richt; wij vernamen, dat reeds deze week een aantal aüspirant-kegelaars bijeen zal komen om een club te stichten. De officieele uitslagen der wedstrijden luiden als volgt: Korpswedstrijd. Afd. Heeren: le prijs: Duim in 't Gat I 296 2e De Poedelaars I 294 Se Onder Ons I 275 4e Duim in 't Gat II 263 6e Slapjes I 262 6e Hout of Fout I 259 2-vijftallenprijs: Duim in 't Gat 559 Persoonlijke eereprijs: VV. E. Theinert 72 (8) Afd. Dames: le prijs: Door Oefening Hout II 300 te .Door Oefening Hout I 291 Persoonlijke eereprijs: Mevr. Heijligenberg 75 K a m p-i o e n's w e d s t r ij d. Kampioensprijs: S. Jaring 80 le prijs: J. Nelis 69(9) te W. E. Theinert 69 (8) V rijebaan-wedstrijd. Afd. Heeren: le prijs: J. W. Biersteker 45 (2 X) 2e W. E. Theinert 45-^4 (2 X) 43 (2 X), 42 3e J. D. Brandt 45-^4 (2 X) 43 (2 X), 41 (2X) 4e J. Nelis 45—44 5e Jac. de Boer 454342(4 X) Ce E. Woud 45434241 7e J. Kuiper 4537 8e W. A. Everards 44 9e H. van de Poll 4341 10e D. Groot 4340 2 X) Afd. Dames: le prijs: Mevr. Govers 4240 (2 X) 2e Mevr. Nelis 4289 8e Mevr. Heijligenberg 42-^87 4e Mevr. Hablous 41 (2 X Pa ren wedstrijd. le prijis: Mevr. Govers en Jac. de Boer 4844 2e Mevr. Slikker en O. Govers 4841 (2 X) 3e Mevr. Heijligenberg en J. van Haaren 4746 4e Mevr. Hablo-us eni S. Koorn 47—41 (3 X) 2e C. Veerman 8816 Afd. Dames: le prijs: Mej. Schipper 8882 2e Mevr. S. de. Jongh Bing 88—27 De prijsuitreiking zal plaats hebben aanstaanden Zondagavond 8 uur in de bo venzaal van het Kegelhuis. HET JAARLIJKSCH BAL-MASQUE. In Casino. Men schrijft ons: Der traditie getrouw geeft Casino op Zaterdag 14 Febr. weer haar jaarlijksch Bal-Masqué. Voor de vele liefhebbers dans- en kijklustigen biedt dit ieder seizoen weer iets anders. Vele mooie en geestig bedachte costumes, eigenaardige en grappige pakjes, brengen telkens weer nieuwe variatie op dit gebied. Ook maakt de Casino-directie telkens zeer veel werk van de versiering en verlichting der zalen, prachtvolle prijzen, meerdere or kesten, enz. Door de steeds grootere animo voor deze Bal-Masqué's waar door Casino soms zelfs te klein is om alle danslustigen te bevatten zal de directie ditmaal ook het gröote toonéel inrichten tot dansgelegenheid. Voor inschrijving van gemaskerd en verwijzen wij naar de volgende adver tentie. POST- EN TELÉGRAAFKANTOOR TE DEN HELDER. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Januari 1931. Brieven Binnenland: Assie J., Beverwijk; Pereboom J., IJmuiden; Riidegraven, Amsterdam; Scha- ger Courant, Schagen; Telegraaf Redac tie, Amsterdam; Dame B., Briefkaarten Binnenland: Faber, A„ Amsterdam; Haan de F., Helder; Herlaar A. B., Rotterdam; Kooy T., Den Helder. Briefkaarten Buitenland: Puister H., Landskrona. N.B. Voorkomt onnoodige vertraging uwer correspondentie door steeds duide lijk naam en adres van den afzender op uw te verzenden stukken te vermeldenl Het bekende trio Rijf is een dezer dagen geplaatst aan boord van de „Dempp", het nieuwste s.s. der Rotter- aamsche Lloyd. IJSBESLUTT. De directeur van den Keuringsdienst voor Waren in het Keuringsgobied Alk maar schrijft ons: Met ingang van 1 Januari 1931 is het gewijzigde Consu-mptieijg-besluit nu de finitief in werking getreden. Hier volgen eenige der voornaamste eischen. Consumptie-ijs mag .alleen worden ver voerd, behandeld of ten verkoop in voor raad worden gehouden, als het bereid is in een ruimte als omschreven1 in het be sluit, en de persoon, die het ijs vervoert, behandelt, enz. in hiet bezit is van een geldige verklaring ten name van hem, die het Ijs heeft bereid, afgegeven door of namens den burgemeester der gemeente, waarin de bereidplaats is gelegen en in houdende, dat deze bereidplaats aan de gestelde eischen voldoet. Wie zulk een verklaring niet bezit of niet in dienst is van den houder van zulk een verklaring, miag slechts consumptie ijs vervoeren, enz, als hij in het bezit is van een schriftelijk bewijs te zijnen name, afgegeven door of namens den burge meester -zijn-er gemeente, waaruit blijkt, dat hij het ijs betrekt van een met name genoemden bereider, die ln het bezit is van de hiervoor genoemde verklaring. Deze beredder mag het consumptiefs slechts afleveren Ln eene verpakking, ten hoogste 100 gram inhoudende en voorzien van eene aanduiding, waaruit blijkt, wie de bereider van het consumptie-ijs is. oor het consumptie-ijs zelve zijn eenige eischen gesteld, o.a. dat het in ueugdelijken toestand moet verkeeren, S-n*» °onserveermiddelen, schadelijke tien of kunstmatig bereide verzoe- ingsmiddelen jzo-oals saocbarme mag be vatten; roomijs moet ten minste 12 melkvet bevatten. De bussen of andere voorwerpen, waarin het consumptie-ijs zich bevindt, of de deksels ervan moeten een naam van bepaalde grootte dragen, waarmede de waar moet worden aangeduid. Het va-ar- of voertuig of rijwiel, waar mede het ijs wordt vervoerd of waarin het ten verkoop voorhanden is, moet voor zien 'zijn van den naam en de woonplaats van hem, aan wien de hiervoor genoemde verklaring of het hiervoor genoemde be wijs is afgegeven. Op dat vervoermiddel mag bet woord „room" niet voorkomen, als daarom geen „roomijs" aanwezig is. Wie geen bereidplaats heeft, mag koopen, moet zelf bereider daarvan zijn en een bereidplaats hebben, die aan de gestelde eischen voldoet. Wie geen beireddplaats hééft, mag slechts verpakt ijs verkoopen. Het Pufvraagstuk. In het Haarlem's Dagblad is een arti kel verschenen naar aanleiding van de lezing door Dr. Tesch gehouden in de Visscherljschool te IJmuiden, over de schelvischvangsten en de vooruitzichten daarvan en de bespreking, die na afloop dier lezing is gehouden over het puf vraagstuk. Men kent de groote moeilijkheden daar van en de meeningen «pufverbod* of niet zijn sterk verdeeld. Aan den eenen kant achteruitgang van den vischstand, aan den anderen kant het bestaan der vis'chmeelfabrieken en de pluimvee- en eierteelt. Het Haarlem's Dagblad beeft ook de meening gevraagd van den heer Van der Steen, Voorz. der Schippersvereeni- ging te IJmuiden, die zelf jarenlang als schipper op een trawler heeft gevaren. Deze geeft als zijn meening te kennen, dat een pufverbod absoluut geen waarde heeft, zoo men de overbevissching der Noordzee buiten beschouwing laat; Want, zooals ook ir ons blad reeds eerder was betoogd, is de vischwijze der trawlers, met hun diepgroevende netten, oorzaak, dat veel klein-visch verloren gaat en dan, in hoofdzaak dood, met schoppen en manden ovei boord gezet, zoodat dus die opgedolven visch niet verder aan.de voortplanting kan deel nemen, waardoor dus enorme hoeveel heden jonge visch vernietigd worden. De heer Van der Steen bespreekt ook de poging der Engelsche regeering die voor drie duizend pond sterling jonge visch wil uitpooten op Doggersbank. Veel waarde hecht de heer Van der Steen daar niet aan, zoo tevens geen vischver- bod daar ter plaatse wordt uitgevaardigd, want zoodra, na de vischuitzetting, een paar trawlers daar gaan visschen (het geen niemand nog kan verbieden) dan zal et van de gepoote visch niet veel terecht komen. Daarom bepleit genoemde heer afzet ting van een bepaald gebied in zee, zooals ook wij daarover schreven, doch dat slechts bij internationale regeling mogelijk is. Als deskundige geeft deze heer dan een zeker gebied aan, groot 50 Engelsche mijlen en liggende tusschen 64.25 NB. en 5.40 O.L. naar 7.15 O.L. als noordelijke lijn en 53.35 N.B. en 5.40 O.L. naar 7.15 O.L. als zuidelijke lijn, Dit zou moeten worden afgezet met gasboeien en internationaal bewaakt wor den. Dan verwacht hij 75 pet. resultaat. Deze plek ligt op het Doggerbank's gedeelte en de heer Van der Steen zegt, dat de ervaringsmenschen het met hem eens zullen zijn, dat daar de beste kans tot voortplanting is. Waar elk land rond de Noordzee zoo geweldige, belangen heeft bij het in stand houden der visscherij en het vischmeel- vraagstuk ook tal van industrieën raakt, is het onbegrijpelijk, dat al die landen reeds lang niet'de handen in elkaar heb ben geslagen en een dusdanige regeling, zooals door den heer Van der Steen aan gegeven, hebben getroffen. Het is een bestaans-probleem voor duizenden en duizenden menschen. Het beperkte gebied waar gedurende den oorlog kon worden gevischt, heeft wel duidelijk aangetoond, dat bij het tijde lijk onbevischt blijven van de Noordzee, in een paar jaar tijd de vischstand zoo overweldigend was vooruitgegaan, dat men, net als in vroegere jaren, schelvisoh en kabeljauw weer vlak bij onze kust ving. Nu is het voorgestelde gebied voor afzetting maar een klein plekje, verge leken bij het onveilige gebied tijdens den oorlog, maar, door stelselmatig dit gebied aan een onderzoek te onderwerpen en bovendien statistisch aan te toonen of er, in het Noordzeegebied, grooter vangst resultaat viel te constateeren, zou men misschien tot uitbreiding van dat gebied kunnen overgaan. Inderdaad toch zal er een tijd aanbre ken, dat men internationaal een regeling zal moeten treffen, want het bouwen van steeds grooter trawlers, die in staat zijn in de Noordelijke zeeën ter vischvangst te gaan, is eigenlijk een gevolg van het feit,, dat op de Noordzee niet voldoende vangstresultaat meer is. Maar al is de vischstand in dat Noor delijke zeegebied schijnbaar onuitputte lijk, .toch zal die vischstand in den loop der jaren gaan minderen, omdat van alle landen steeds talrijker trawlers daarheen ter vischvangst trekken. Ook daar zal dus eenmaal worden ge sproken van overbevissching, en ook daar zal Internationaal regelend moeten worden opgetreden. Overal in het zeegebied zal men reser vaten moeten aanleggen, die, in het be lang-van duizenden menschen, den visch stand moeten beschermen tegen uit- roeiiig. Hetzelfde verschijnsel doet zich ook voor met de walvischvangst. Walvischreederijen en de handelaars in vetten en olieën zoeken contact met elkaar om een regeling in het leven te roepen, waarbij de walvischvisscherij zal worden beperkt om te voorkomen, dat de kip met de gouden eieren niet geheel wordt geslacht. En hetzelfde hebben wij eveneens be pleit voor een deel van de Waddenzee, om ook daar een reservaat aan te leggen, waar absoluut alle bevissching is ver boden. Waar dat moet zijn, dienen deskundi gen uit te maken. Het zijn maatregelen in het belang van allen, die deze stelregel tot grond slag hebben: allen voor één en één voor allen. Wij gebruiken 't eerste deed van ons leven om naar 't ander te verlangen, het tweede om bot eerste te betreuren. CALLANTSOOG. „STER DER HOPE". Vrijdag 6 Februari 7 uur, de heer Sevensma, Amsterdam. 't ZAND. JAARVERGADERING „HELPT ELKANDER". Lezing Dr. de Boer. De Jaarvergadering van bovengenoemd veefonds, gevestigd te 't Zand, werd j.1. Zaterdag bij den hser O. A. de Wit ge houden. Voor den' aanvang der eigenlijke ver gadering, houdt eerst Dr. P. de Boer, Rijksveearts te Schagen, een inleiding over het onderwerp »Arbi trage* en de toepassing ervan in den veehandel. Spr. zet uiteen dat dit de eenvoudigste en goedkoopste manier is om bij het hebben van geschillen, tot een oplossing te ge raken. Het plan is om vele leden hiervoor te winnen, waarna eew te benoemen adviescommissie, welke te Schagen ge vestigd zou zijn, in eventueele gevallen uitspraak kan doen. Ook in den' bloem- bollenhandel, effectenhandel enz., zegt spr., heeft men reeds iets dergelijks en worden de geschillen, buiten de Recht spraak om, opgelost, wat zeer zeker uit een oogpunt van lager kosten is te pre- fereeren. waardoor men ér eerder! toe overgaat zijn klacht voor een kleinere kwestie in te dienen, daar bij een gerech telijke uitspraak in een klein zaakje de onkosten de mogelijk te behalen voor- deelen overtreffen. Waarbij nog in het oog springt dat in geval van arbitrage het onderzoek door deskundigen ge schiedt, terwijl een advocaat over het algemeen genomen, toch weinig verstand heeft van een koe, zoo ook van bloem bollen enz. Tevens doet spr. uitkomen dat de uitspraak van voornoemde advie zen misschien 5 6 weken zal duren, en de kosten ervan f 25 f 80 zullen bedra gen, terwijl de onkosten der rechtspraak direct f 100 f150 bedragen en'de uit spraak soms 2 2j jaar kan duren. Alle Zuivelfabrieken, Veefondsen enz. zijn aangeschreven, daar, indien men collec tief aansluit, de contributie 50 ct. per lid is, terwijl men anders f l per persoon betaalt. Hier doet zich nu de gelegenheid heel mooi voor zegt spr., de actie is nog maar enkele dagen aan den gang, dus geeft het voorbeeld en geeft U straks op als lid.. G. v. Diepen zou in antwoord op de toespraak van den heer de Boer willen dat vooral de Mij.en van Landbouw, de L. T.B.'s enz. aansloten. De heer de Boer antwoordt hierop, dat ook deze corp'ora- tie's zullen woeden aangeschreven. 't Bezwaar is nog, zegt de heer de Boer verder, dat beide partijen lid moeten zijn, doch reeds is het streven aan den gang om, zoo een der betrokken partijen geen lid is, het eventueel vol gend rechtsgeding namens den Bond voor Arbitrage van het lid over te nemen. Voorzitter dankt hierna den heer de Boer voor zijn inleiding, en zegt dat een en ander straks in de vergadering ter sprake gebracht zal worden. Opening Jaarvergadering. Hierna opent VooTz. do Jaarvergade ring met een hartelijk welkom, er zijn spijt over uitdrukkend dat niet meer dan 27 personen aanwezig zijn, met het oog op de belangrijke benoeming van een taxa teur wegens vacature, en herdenkt hierna den overleden taxateur, de Wit in dank bare bewoordingen. Volgt het voorlezen der notulen der vorige jaarvergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Verder'krijgen wij punt 2 der agenda: Jaarverslag over boekjaar 1930, waaruit blijkt dat In het le, 2e, 3e en 4e kwartaal respec tievelijk verzekerd zijn geweest: 71 leden met 484 runderen voor f 96280; 70 leden met 462 runderen voor f 123815 65 leden met 492 runderen voor f 105660 en 69 leden met 461 runderen voor f 115621. Het hefflngspercentage bedroeg over de kwartalen resp. 0.8, 0.7, 0.8 en 0.8 pet. van de verzekerde som, dat is dus over het geheele jaar 3.1 pet., hetgeen gelijk is aan het voorgaande jaar. De uitkee- ring van afgekeurde runderen beliep dit jaar f 8778.60 voor 17 koeien en 2 pinken het vorig jaar was dit bedrag f 817i. voor 18 stuks. De cadavers brachten gezamenlijk op f 930.75 voor 19 stuks, hetwelk meer is daa vorig jaar, toen was dat bedrag f 797.50 voor 18 stuks. Het aantal leden is dit juar met 8 vermin derd. Er zijn over dat jaar 4 bestuurs- en 1 algem. vergadering gehouden, ook werd nog een feestvergadefing in ver band met het 25-jarig bestaan gehouden. Het tegoed op 1 Jan. 1930 op loopende rekening was f 90.de schuld op 1 Jan. 1931 op loopende rekening was f 394.89 Het tegoed der res.kas op 1 Jan. 1930 was f 900.—, idem op 1 Jan. 1931 was dit f 1062.93. Bij monde van den heer C. v. Diepen wordt daarna medegedeeld, dat na onder zoek is gebleken, dat een en ander goed in orde was. Voorzitter dankt hierna de comm. voor de moeite, en verder namens de vergadering ook den secr.-penn. voor zijn uitnemende uiteenzetting, waarna dezen functionaris décharge voor het boekjaar 1930 wordt verleend. Daar vorig jaar voor den tijd van één jaar was be sloten de heer L. Westmeijer, welke geen veehouder meer is, als bestuurslid aan te houden, wordt dit hierna ter sprake ge bracht; aangezien Westmeijer wordt ge noemd als een actief bestuurder, wordt algemeen besloten hem als zoodanig te behouden, tot het in 1933 zijn beurt is af te treden. Hierna krijgen we verkiezing bestuurslid, wegens periodiek aftreden van den heer O. Wlggers (herkiesbaar). Met 23 stemmen wordt deze hierna herbe noemd, welke benoeming door hem wordt aanvaard. Volgt punt 5; Benoeming taxa teur wegens vacature. Na gedane oproep hebben zich, zoowel leden als niet-leden aangemeld. Na bij rondvraag te hebben geïnformeerd, blijkt, dat 23 der 27 aan wezigen er tegen zijn om buiten de leden te ga8n. Dientengevolge blijven als can- didaat over: H. de Vries, A. Sneekes, H. Bierman, W. Zeeman en A. Veldman. Bij stemming verkrijgen deze resp. 2, 4, 5, 8 en 6 stemmen, terwijl 2 blanco werden uitgebracht. Daar géén meerder heid van stemmen is verkregen, volgt de tweede vrije stemming, welke als resul taat oplevert: de Vries 3, Sneekes 8, Bierman 4, Zeeman 8 en Veldman 6 stem men en 3 blanco. Volgt stemming tusschen Zeeman en Veldman, waarna deze resp. 13 en 14 stemmen verkrijgen, zoodat laatstgenoemde tegen f 250.— per jaar is benoemd, en dit aanvaard. Voorzitter feliciteert Veldman, en merkt hierna op, dat aan het reglement stipt de hand zal worden gehouden waar het 't werk van den taxateur betreft. Volgt verkiezing van administrateur. De heer v. d. Plas, welke herkiesbaar is, wordt hierna bij accla matie herkozen en aanvaardt deze betrek king weder voor een jaar onder woorden van dank voor het in hem gestelde ver trouwen. Volgt bespreking al of niet aansluiten bij den Bond voor Arbitrage in den Veehandel. Na hierover alge- meene becshouwingen te hebben gehou den, wordt dit bij rondvraag in stemming gebracht, waarna blijkt, dat 16 vóór aan sluiten en 11 daar tegen zijn. Zoodat tot aansluiting is besloten. Tevens wordt na algemeen goedvinden weer voor den tijd van een jaar besloten de cadavers aan de verwerkingsinrichting te Schagen te verkoopen. Bij de nu volgende rondvraag zegt v. d. Plas dat nog niet allen op de lijst van hoofdelijke aansprakelijkheidstelling voor de loopende rekening bij de Boeren leenbank hebben geteekend. Den taxateur wordt opgedragen de lijst volledig af te werken. Tevens zou v. d. Plas voor willen stellen den heer Zeeman, welke tijdelijk de functie van taxateur waarnam, hier voor te vergoeden, en dit bedrag van de vergoeding v. d. nieuw benoemden taxa teur af te trekken, daar het jaar loopt van 1 Jan. tot 1 Jan. en het nu al 1 Febr. is. Na beraadslaging wordt beter gevonden 't jaar voor den nieuwen taxateur v. 1 Feb. tot 1 Feb. te stellen, mét behoud van zijn salaris, en het bestuur te machtigen het aan den heer Zeeman te vergoeden be drag vast te stellen. Aldus wordt besloten. De heer de Vries merkt hierna op, dat de aanstelling van den taxateur daar sollicitanten hun bedrag moesten noemen niet geheel goed is gegaan. Mogelijk waren wij goedkooper uitgeweest als de goede weg was bewandeld, zegt spr. De heer v. d. Plas geeft hierna toe dat niet geheel volgens het reglement is gewerkt in deze, terwijl Voorz. zegt dat, hoewel het misschien goedkooper had kunnen zijn, de capaciteiten des persoons ook terdege in oogenschouw moeten worden genomen. Op de vraag van J. v. d. Fluit wordt deze in het bezit van een reglement ge steld. Volgen een paar klachten van den heer J. v. d. Vlies, alsook van O. StoopJ waarbij echter blijkt dat hiervan eerder aan het adres van het bestuur kennis moest zijn gegeven. Van der Vlies heeft tevens de klacht dat de convocatie van de gehouden feestvergadering hem te laat heeft bereikt, waarbij blijkt, dat dit bij meerderen het geval was geweest. Goedgevonden wordt de gedupeerden in deze geldelijk te vergoeden. Van der Vlies wijst er hierna nog even op, dat de contributie het beste zoo kan geregeld worden, dat in den winteT het laagste, in den zomer het hoogste wordt betaald. Van der Plas zegt, dat hiermede reeds rekening wordt gehouden. Hierna volgt sluiting. Het burgerwoonhuis, eigendom der er ven Bern. v. Duin, staande aan den Rijks weg in het dorp alhier, is bij onderhand- schen verkoop verkocht aan den heer Nic. Zeeman, Fouragahandel, alhier. Door de onlangs, in combinatie met Oudesluis opgerichte Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging Noord-Zijpe, is thans een Commissie benoemd voor het af en toe controleeren der bescheiden. Deze Commissie bestaat uit de heeren G. Blauw en A. Slijkerman, alhier en K. Paarlberg van Oudesluis. Vanaf de transformator, staande bij de melkfabriek „Hollandia", wordt naar de electrlsche malerij van den heer Nic. Zee man, thans een ondergrondsche kabel aangelegd zoodat de bovengrondsche ge leiding naar daar kan komen te verval len. We vernamen dat een en ander ver band houdt met het feit dat de aldaar om wonenden klaagden over het flikkeren van het lioht des avonds, hetwelk werd veroorzaakt door het draaien van den electromotor v.d. heer Zeeman. Tevens ont komt de heer Zeeman door de te nemen maatregel aan het grootste gedeelte der speruren wat voor zijn bedrijf een uit komst zal zijn. Evenals' elders is ook hier de brood prijs than9 verlaagd, n.1. het bruinbrood en wittebrood met 4 cent per stuk en het krentenbrod met 3 cent per brood. De prijzen bedragen nu resp. 20, 20 en 32 cent per stuk, terwijl het waterbrood eerst 18 cent kostte, nu betaalt men hier voor 16 cent. 'Wanneer zal de slager den hakker in deze richting volgen? BREEZAND. POLITIE. Gevonden: een dop van een ra- diateur en een kinderhandtaschje. Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Propaganda-wedstrfld. Afd. Heeren1: le prijs: C. Goes 8882 Voorzitter verzoekt na de behandeling hiervan, de commissie, belast met het onderzoek van bedoeld verslag, hare be vindingen mede te willeD deelen.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5