De aanhouder wint Heldersche Courant 1 GEILL. ZONDAGSBLAD Radiografisch Weerbericht. Ingezonden. De toestand van onze watervoorziening. Nieuwe uitgaven. Burgerlijke Stand van Den Helder ONS Visscherijberichten. Stoo mvaartberlchten. Legerberichten. Haven van Nieuwediep. Naar waarnemingen verricht tn den morgen.' van 8 Februari, Hoogste stand 776.5 te Mensele. Laagste stand f741.6 te Isafjord. Medegedeeld door het Kon. Nederltuadsdh Meteriologisdh Instituut te de Bilt Verwachting: Matige N.O. wind, gedeeltelijk bewolkt, wellicht eenige sneeuw, temperatuur om 't vriespunt tot lichte vorst. Marktberichten VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Maandag 2 Februari. Al te veelzijdige sport. Ter Introductie had de reprise plaats van de zaak contra den heer Joh. K., vroe ger te Hensbroek, thans' te Den Helder woonachtig, welke heer op last van den politierechter in persoon had moeten ver schijnen. Hij. had zich schuldig gemaakt aan diefstal van eenig geld uit een kast staande in het oefeningslokaal der gym- nastiekvereeniging te Hensbroek. Ver dachte had zich niet de eerste maal ver grepen en vroeger te GronHgcti veruujs- tvring gepleegd. Hij was toen ter beschik king der regeering gesteld. De heer Wig- gcrs, reclasseenngsambtenaar, werd nog maals ais getuige gehoord. Eenige episo des uit het Ie» en van verdachte werden j btiprokon met gesloten deuren, her- oLening requi-fccrde de of icier een .ge mengde veroordeeding, en wol 11 maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk en 3 maanden voorw. met 3 priefjareo. Uit spraak -ü boete of 20 dageu en 4 maan- oeu gev vcoiwaardeltjk met 3 proefjaren en onder bjjz. voorwaard,n als gebrui kelijk. Niet voor een klein geruchtje vervaard. De 27-jarige elegant uitgedoschte dienst bode mej. Gerritje R. debuteerde voor den politierechter als verdachte op grond van het feit, dat zij op 4 December uit een tasohje, dat haar toenmalige gebiedster, mevr. Marten' uit het café in dé Markt straat te Alkmaar op de tafel had laten liggen, een bankbiljet van 100 had ont vreemd. Het meisje, dat thans te Den Hel der vertoefde, had een onweerstaanbare lust om St. Nicolaas-cadeautjes te geven en voorzag zich op bovenomschreven wijze van overvloedige contanten. Het. geld was notabene een gedeelte van de som door Mevr. Marten stillekens bespaard teneinde haar echtgenoot met een nieuwe toonbank in het café te verrassen. In haar betrekking voldeed het meisje uitstekend. Mevr. Marten had het nimmer van haar kunnen denken. De heer Wiggers, de bekende vraag baak, werd gehoord en had een rapport uitgebracht. De geoffreerde cadeautjes zullen worden teruggegeven en de op brengst kan in mindering van 't aan mevr. Marten verschuldigde worden gebracht. Zij zou aldus nog 30 hebben te resti- tueeren. Voorts adviseerde de beer Wig gers een voorw. veroordeelinig. De heer officier vorderde in verband met dit gun stige rapport, vertrouwende op de mede werking van het meisje, 8 maanden voor waardelijk met 3 jaar proeftijd. De verdediger, mr. v. d. Loos, kon zich volkomen met dit requisitoir vereenigen. Uitspraak 2 maanden gev. met 8 proef' jaren met op te leggen bijz. voorwaarden in bet vonnis nader genoemd. Diefstal van gemeentelijke electrlsche energie. De heer Hendrik Kr, 'n Urker in- of liever opgezetene, was heden niet ver sohenen, wel edhter de gemeenteveldwach ter Kok, die had opgemerkt, dat gemelde heer Kr. op vernuftige wijze een draad had aangebracht, welke draad in contact was met het gemeentelijk electrisch net waardoor hij alzoo gratis profiteerde v. d electrischen stroom, die een ander burger duur betalen moest. Het toegebrachte na deel werd geschat op 100. Gevorderd werd! 20 boete of 20 dagen. Vonnis ditc dito. Weer een ruitenbreker. De niet aanwezige heer Jhn B. te Scha- gen had aldaar op 31 Dec. 1930 een glas ruit vernield in het perceel, bewoond door den heer A. Spel, koopman te Schagen. Verdachte had te diep in 't glas gekeken en verkeerde in veoht- en vernielzuchtige stemming. Hti schopte het ruit stuk met zooveel geweld, dat de scherven, over de tafel rolden. De schade bedroeg 1.15. Eisch 20 .boete of 20 dagen. Vonnis con form. Geachte Redactie. ,,fT^ln,oni8 Plaatsing van dit stukje. jilKJer sprak in den gemeen teraad, dat er werkloozon waren, die 27 gul en hadden verdiend. Dit betrof maai vier arbeiders terwijl dat nog een ver gissing was. Maar over de anderen (circa 50 arbeiders), die loonieni uitbetaald kregen van 14.50 tot f 19.50, werd niet gespro ken. Er zijn arbeiders, die jaren in het grondbedrijf werkzaam zijn geweest, en nu beschouwd worden ais nog niiet' ge traind en hiervoor enkele weken een loon ontvingen, van b.v. 16 gulden, en 3 gulden trainingsgeld, om het te leereni, terwijl er toch, van bevoegde zijde verklaard wordt, dat er ibest gewerkt wordt. Ook dat de arbeidstijd 1 uur en 15 minu ten per dag langer is geworden, is niet over gesproken. Zij, die geen fiets bezit ten, moeten nu voor 6 uur 's morgens de deur uit, terwijl zij na zes uur 's avonds pas terugkeeren en dat voor een loon, varieerend van 14.50 tot 19.50. Dit alles verbittert de stemming ten zeerste. Eerst nog tevreden, dat zij in dezen slechten tijd nog met eeni loontje thuis kwamen, en nu, door de komst van een opzichter van de Heide-Maatschappij, in aües achteruit zijn gegaan. Zij hopen dan ook, aat er spoedig verbetering voor hen mag komen. Met dank voor de plaatsing, Namens eenige werkiooze arbeiders, TQSL In de H. O. van 22 Jan. jJ. geeft de heer J. N. E. Teune, Directeur der Water en Lichtbedrijven, een beschouwing over den regenval in 1980 in verband met den toestand van het prise d eau van onze wa terleiding. De heer Teune komt echter op grond van zijn niet onjuiste beschouwin gen tot de. schijnbaar logische, doch geheel verkeerde gevolgtrekking dat „nog steeds de vereischte zuinigheid wordt betracht bij het gebruik van drinkwater, ten einde te voorkomen, dat bij een eventueel in tredende droge periode ingrijpende maat regelen zouden moeten worden toegepast gedurende de warme zonierhaanden". Deze gevolgtrekking acht ik daarom verkeerd, omdat de heer T. in zijn beschou wing met geen woord gewag maakt van het feit, dat het Provinciaal Waterleiding bedrijf een belangrijk aandeel heeft in de watervoorziening van onze gemeente. Had de heer Teune dit wel gedaan, dan was hij niet tot deze, niet in het belang der water verbruikers zijnde, gevolgtrekking ge komen. Het spreekt vanzelf, dat door mij geen pleidooi wordt gehouden voor waterver spilling. Dit is onder alle omstandigheden verkeerd, omdat daardoor geheel onnoo- dige en kostbare eischen aan het bedrijf worden gesteld. De heer Teune motiveert zijn aanbeve ling tot waterbezuiniging door te wijzen op het feit, dat de watervoorraad in het prise d'eau „nog maar eveni voldoende" is. Deze uitdrukking is raadselachtig,'om dat, zooals ik reeds heb betoogd, wij voor onze watervoorziening niet uitsluitend af hankelijk zijn van onze eigen waterwin plaats. Dat onze eigen waterwinnings middelen totaal onvoldoende zijn is sedert 1919 reeds bekenid. Daarom is ons bedrijf in 1924 bij het P.W.N. aangesloten» De belangstellende lezer zal zich nu al licht afvragen: „Waarom moeten wij nu bezuinigen?" Wij betalen toch ieder jaar een niet onbelangrijk bedrag aan het P.WJSf. als vergoeding in de kosten van de buisleiding, die het P.W.N. voor ons heeft aangelegd, of blijft nu ook dit groote en moderne bedrijf in gebreke? Deze gerechtvaardigde vraag eischt een antwoord, dat uit de beschouwingen van den heer Teune niet valt af te leiden, In normale omstandigheden, d» w. z. in dien niet door hooge temperatuur het ver bruik wordt geforceerd, is het P.W.N. vol komen in staat het tekort aan water aan te vullen. Deze suppleerende functie van het P.W.N. in onze watervoorziening heeft tot effect "dat bezuiniging op het water verbruik er toe leidt, dat minder water van het P.W.N. wordt betrokken. Het variable deel der kosten van het water der P.W.N dat ook daarin geen reden gelegen kan bedraagt echter slechts enkele oenten, zoo- zijn op het waterverbruik te bezuinigen. Het door den heer Teune aanbevolen middel schiet zijn doel dus volkomen voorbij. Anders la de toestand echter als in warme en droge zomermaanden het ver bruik wordt geforceerd. Dan moet het P.W.N. niet alleen de verminderde op brengst van onze eigen waterwinnings- middelen compenseeren, doch tevens aan de grootere vraag voldoen. In mijn artikel in de H. O. van 26 Juli 1930 heb ik aangetoond, dat in die om standigheden het P.W.N. niet in staat is aan deze eischen te voldoen. Dan is bezuinigen een gebiedende eisch, omdat dit dan het eenige middel is om de watervoorziening onafgebroken te verze keren. Tenzij er bijtijds andere maatrege len worden getroffen, waaonderin de eerste plaats aanbeveling verdient het overmatige afpompen van het prise d'eau te voorkomen. Waaraan is het te wijten, dat onze wa tervoorziening thans in den door mij ge- schetsten toestand verkeert? Het volgende geeft hierop antwoord. Bij de opstelling van hert contract met het P.W.N. is men uitgegaan van de opvatting, dit slechts door dit bedrijf die hoeveelheid zou wor den geleverd, die ons eigen bedrijf niet in staat was op te brengen. Dit had direct tot gevolg, dat de buisleiding op een te nauwen diameter werd ontworpen. In de tweede plaats werd in de jaren volgende na de aansluiting, om zoo weinig mogelijk water van de provincie te betrekken, de watervoorraad in het prise d'eau geducht aangesproken). Gezien uit een oogpunt van direct financieel belang, en de toestand der gemeentefinanciën noodzaakte hiertoe, was deze handelwijze gewettigd. Technisch was het echter een fout en zoo als van zelf spreekt, technische fouten wreken zich op den duur ook op de financieele positie van het bedrijf. Het Gemeentebestuur staat dan ook op het oogenblik voor een moeilijk probleem. Het zwaartepunt van onze watervoor ziening verschuift geleidelijk naar liet P.W.N. De ontwikkeling gaat gelukkig langzaam, want anders kwamen wij voor groote moeilijkheden, maar de lijn teekent richting1^C|Uen,*i ^'6 door mij geschetste a "^?ffeererj is vooruitzien", zegt een pieekwoord. Ik vertrouw er op, dat het van hT2!0b^Uur organisatie Aquarius. J. H. Hoogendijk, De Nederfandsche Koopvaardij in den Oorlogstijd. (19147—1918). Uitgave van Hol- kema Wareredoxf'ft Uitig. Mij., Amsterdam, prijs ing. geb. 975. Het zeer lijvige boekwerk, bevattende de eigen ervaringen van gezagvoerders, stuur lieden en andere opvarenden, ligt al ge ruimen tijd OP onze schrijftafel op een bespreking te wachten. De titel, alsmede de nadere omschrij ving, die wij1 hierboven gaven, doet al ver moeden wat de inhoud ervan is: een verzame ling van verhalen, die weergeven de ervarin gen im de jaren tijdens den wereldoorlog, van onze Nederiandsche zeevaarders. Ongetwijfeld zullen velen dit werk wenschen te bezitten; voor zoover zij zelf de gruwelijke oorlogsjaren hebben meegemaakt en dus alle toen geleden ellende aan den lijve hebben ondervonden, om hierin nog eenis weer te kunnen naslaan hoe zeer ook onze neutrale koopvaardijvloot slachtoffer Is geweest van dezen op de menschheid losgelaten gruwel. En voor zoo ver zij niet persoonlijk herinneringen meer aan dezen tijd hebben, voor zoover het dus de jongeren onder onze lezers betreft, zullen zij ook gaarne eens wat hieromtrent wijlen lezen. Men vindt hier (in kort_ bestek kunnen wij moeilijk zeggen, want het is een omvang rijk werk, in groot 4° formaat, van bijna 500 bladzijden) een resumé bijeen van een aantal van zulke persoonlijk beleefde ervaringen. Dagboekfragmenten, verhalen van1 gezagvoer ders, stuurlieden en andere opvarenden over de avonturen van hun schip, enz. Het werk is in drie tijdperken verdeeld, de eerste periode: het begin van den oorlogstijd tot den onbe perkter! duikbootoorlog, Aug. 1914 tot 1 Februai 1917, de tweede: van de afkondiging van den ombeperkten duikbootoorlog tot einde Maart 1918, tenslotte de laatste: van de groote requireering tot het einde van den oorlog. Nochtans strekt het werk zich uit tot midden Juli '19 (de wapenstilstand' had plaats 20 Nov. 1918, zooals men weet), en feitelijk is nog vele maanden daarna de zee onveilig geweest. Het hier voor ons liggende werk nu bevat verhalen over de ervaringen en avonturen, door de verschillende schepen in die vreeselijke dagen beleefd. Feitelijk wa9 de scheepvaart nractisch zoozeer bemoeilijkt dat elke reis een ware risico-onderneming was; werd men niet door de kat gebeten (Engeland), dan toch al licht door den kater (Duitschland)terwijl ook andere marines in actie waren. En het al lerliefste zouden wij natuurlijk uit den rijk'en en interessanten inhoud een en ander vermel den. Maar waarmee te beginnen? wat er uit pikken? Het verhaal van den kapitein, die zijr eigen schip niet kon bereiken en die van 18 Juli 1917 tot 25 Aug. 1919 rondzwalkte, die uit verveling te Djeddah met zijn mede-slacht offers de woestijn in trok, en door het „schip der woestijn" oftewel de kameel waarop zij reisden, geradbraakt en doodmoe tenslotte weer aan zijn hotel werd! afgeleverd? Hoe kapi tein Herbschleb tijdens den verscherpten duik bootoorlog na ongeveer een jaar zwervens erin slaagde nog een reis naar Indlë te maken? Waarlijk, er is geen beginnen aan, en wij willen liever den 'lezer zelf naar het Interes sante boek verwijzen. Het is met tal van piho to"s geïllustreerd. Behalve dit alles bevat het werk nog andere artikelen, over het zeeoor logsrecht en de toepassing in den oorlog, over de veranderingen in de belangrijkste scheep vaartroutes, een chronologische lijst var scheepsrampen en -ongevallen éhté. én' is voor zien van een voorwoord door prof. Treub. Ook zijn een aantal kaartjes opgenomen, die een goed denkbeeld geven van den onbeperkter duikbootoorlog, waardoor Duitschland de zeeën zoo goed' ais heelemaal afsloot en on veilig maakte. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN MAGAZINE „NOVA" De jongste aflevering van „NOVA" ziet e: weer aantrekkelijk uit en biedt een schat van zeer afwisselende lectuur. Minca Verster-Boscb Reitz stond een lang verhaal af „De Man in Huis" en E. van Lidth de Jeude een korte Indische vertelling „Eenzaamheid' in het Pa viljoen". Van de vertellingen- noemen wij allereerst „Het verraderlijke Hart" van Edgar Allan Poe en „De Man in Brighton" een goed vertelde (en aardig geïllustreerde) short story door Elisabeth Jordan. Het .filmsupplemenj bevat o.a. een artikel van niemand, minder dan Otto Gebühr (Fre clericus Rex) en een verhaal over „De Ont dekking" (van Ernst Lubith door Cari Wil helm) van Bern. Prins. Op de kunstdirukpagina's mooie foto'9 van Renate Müller, Hermann Schwab, Friedl Haerlin, Harold Lloyd, Louise Brooks e.a. van' 31 Jan. tot en met 2 Febr. BEVALLEN: A. J. Sohellinger-Pasman z.; M. Pitlo-v. d. Maas, z.; E. N. Bos- Sehenkel, z.; D. A. Goudswaard-v. Puffe- len, z.; E. O. A. v. Os-Hoogeveen, cL; A. Boekel-de Vries, d. 'OVERLEDEN: Wed. O. Pronk, 79 j.; N. Bouctuer, 52 j.; O, LanngeriJs, 55 j.' bevat d»ze week o,a. Een winterkamp. Nieuwe mode. Het feest van een Maharadja. Een kleinzoon van Jules Verne zal naar de Noordpool gaan onder de zee door. Aangename verscheidenheid van lectuur. Bont photo. Allerlei uit binnen- en buitenland, waar onder een mooi zeegezicht uit Dover. 31 Januari: Aangebracht door garnalenvisschers: 6523 kg gekookte garnalen, per kg 0.60— 0.48 6 kisten bot, per kist 12.00—10.00 31 kisten schar, p. kist,. 4.20— 2.75 Aangebracht door haringvlsschers: 20 tal haring, per tal 4.45— 4.35 2 Februari: Aangebracht door garnalenvisschers: 13432 kg gekookte garnalen, p. kg 0.43— 0.28 25 kisten bot, per kist 16.00-12.00 92 kisten schar, p. kist 4.00— 2.75 Door haringvlsschers: 50 tal haring, per tal 7.50—5.70 Stoomvaart Mij. Nederland Marnix van St. Aldegonde, u., pass. 31 Jan. Perlm. Poelau Tcllo, u., pass. 1 Febr. Perlm. Jan1 Pdetersz. Coen, u., pass. 30 Jan. Ouessant. Koningin' der Nederland 31 Jan. te Batavia. Prins der-Nederlanden, t., 1 Febr» v. Oran. Kangean, t„ 1 Febr. van Padang. Slmaloer, u., 31 Jan. van Colombo. Tanimbar, t., i Febr. te Londen. Kon. Holl. Lloyd. Delfland, u., pass-, 31 Jan. Las Palmiaa. Gelria, 30 Jan. te B. Ayres. Flandria, 1 Febr. te A'dam. Kon. Ned Stoomboot Maatschappij. Ariadne, 31 Jan. te A'dam. Agaimemnon, 1 Febr. te Lissabon. Amiazone, 2 Febr. te Hamburg. Amor, 1 Febr. te A'dam. Aurora, 31 Jan. v. Gibraltar, üerenice, 1 Febr. te Malta. Boskoop, u., 31 Jan. te Valparaiso. Brion, 31 Jan. v. La Pallice. Cottica, t., 30 Jan. v. Paramaribo. Crijnssen1, u., 31 Jan, v. Dover. Deucalioti, 1 Febr. Samos. Doros, pass. 31 Jan. Gibraltar. Eos, 1 Febr. v. Tanger. Erato, 2 Febr. te A'dam. Eu'terpe, 1 Febr. te A'dam. Helder, 1 Febr. te Antwerpea Hercules, 1 Febr. v. Stamboul. Jason, 1 Febr. te Constanza. Luna, 30 Jan. v. New-York. Medea, 31 Jan. v. New-York. Nereus, 31 Jan. v. R'dam. Nero, 1 Febr. te Rostock. Odysseus, pass. 2 Febr. Brunsbuttel. Orion', 1 Febr. te A'dam. Orpheus, 2 Febr. te Hamburg. Perseus 2 Febr. te Kopenhagen. t Poseidon, 31 Jan. v. A'dam. Pollux, 31 Jan. v. R'dam. Van Rensselaer, 30 Jan-, v. New-York. Stella, pass. 31 Jan. Gibraltar. Stuyvesant, t., 3 Febr. te A'dam verwacht. Telamon, 1 Febr. te Almeria. Venezuela, t., 2 Febr. te PIymouth. Vulcanus, 31 Jan. te Genua. Bennekom, t„ 20 Jan. van Tocopllla. Brielle, u., 1 Febr. van Callao. Commewyne 29 Jan. van Barbados. Fauna 30 Jan. van Kingston (Ja). Oranje Nassau 2 Febr. naar Rotterdam. Pluto 2 Febr. te Amsterdam. Kon. Paketvaartmaatschappij. Nieuw Holland pass. 31 Jan. Thursday Is. HollandAfrika Lijn. Giekerk, t., 30 Jan. te Tanga. Grijpskerk, u., pass. 29 Jan. Ouessant. Bllllton, t, pass. 31 Jan. Perlm. Springfontein, t., pass. I Febr. Gibraltar. Randfontein, t, 30 Jan. te DuTban. Rijperkerk, 31 Jan. te A'dam. Heemskerk 2 Febr. te Hamburg. Jagersfontein 2 Febr. naar Mozambique. Klipfontein 1 Febr. te Durban. Meliskerk, t., 30 Jan. naar Duinkerken. Nias 31 Jan. naar Pt. Amelin. Nieuwkerk, t., 30 Jan. te Kaapstad. Holland—Amerika Lijn. Delftdljk 1 Febr. te Londen. Gaasterdljk 1 Febr. te Tampico. Dinteldijk, 29 Jam. te Portland (O.). Edam, pass. 1 Febr. Ouessant. Kinderdijk, 30 Jan. te Los Angelei. Nebraska. 31 Jan. te Londen. Lochkatrine 31 Jan. te Vancouver. Nagara, 30 Jan. naar Londen. Navasota 29 Jan. te Portland (O.). Rotterdam, 31 Jan. te New-York. Westerdijk, 31 Jan. v. New-York. HollandBritsch-Indië Lijn. Bovenkerk, t», 30 Jan. v. Port Said. Koudekerk, u., 1 Febr. te Antwerpen. Meerkerk 1 Febr. te Bremen. Schiekerk 2 Febr. te Hamburg. IJselkerk, u., 31 Jan. van Suez. Holland—O.-Azlë Lijn. Oostkerk, 1 Febr. v. A'dam. Gondo, t., 31 Jan. van Manilla. Zosma, u-, 30 Jan. v. Suez. Holland—West-Afrika Lik». Scheldestroom 2 Febr. naar Hamburg. Ganymedes, u., 28 Jan. v. Freetown. Maaskerk, u., 31 Jan. te Boulogne. Reggestroom, u., 3 Febr. te Havre verwacht Java—Bengalen Lijn. Kota Gede, 30 Jan. te Calcutts. Java—ChinaJapan Lijn. Taibinta, 31 Jan. v. A'dam. Tjimanoek, 23 Jan. te Hongkong. JavaNew-York Lijn. Burgerdijk, 1 Febr. te Port Said. Buitenzorg 30 Jan. te Hampton Rd». Kota Baroe pass. 2 Febr. A zo ren. Java Pacific Lijn. Bintang 31 Jan. te Manilla. Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera, u., 31 Jan. v. Colombo. Kota Agoeng, t„ pas9. 30 Jan. Gibraltar. Kota Inten, 30 Jan» te Soerabaja. Kota Radja, 31 Jan. v. Batavia. Tapanoeli, u„ 30 Jan. te Catania. Tjenimai, 30 Jan. te R'dam. KotaTjandl 2 Febr. te Batavia. Slamat, t„ 5 Febr. te Marseille verwacht Djember, t., 1 Febr. v. Port Said. Insulinde, u., pas». 1 Febr. Kaap del ArroL Kota Penan® u„ pass. 2 Febr. Ouessant» Menado, u», pass. 31 Jam Gibraltar. Patnia, t„ 2 Febr. v. Sabang. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alcyone, t„ 1 Febr. v. Rio Janelro. Algorab, u., pass. 1 Febr. St. Vincent. Alpherat, 31 Jan, v. R'dam. Alwaki, 31 Jan. te Hamburg. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Euryades, pass. 30 Jan. Gibraltar. Agamemnon, 21 Jan. te Hamburg. Eurylochus 3 Febr. van Hongkong. Peisander 31 Jan. naar Java. Sarpedon 30 Jan. van Penang. Prometheus, 1 Febr. te A'dam. Achilles, 30 Jan. te Suez. Aeneas, 30 Jan. te Londen. Laertes, 29 Jan. v. Pt. Said. Rhexenor, 30 Jan. v. Yokohama. Emzetco Lijn Jonge Anthony, 1 Febr. te Hamburg. Jonge Johanna, 31 Jan. te Savona. Illusies zijn. zeepbellen; wanneer zij' de «lioonste klenrenpfnaclit toonen, spatten ze uiteen. De dienstplichtige korporaals P. W. M. Claessen, M. H. J. van Emmerik, P. G. Nes, D. J. Slot, J. C. Groen, J. S. Adriaanse, I. Frea- both, A. J. Mijnsbergen en J. Wisse zijn te rekenen met ingang van 1 Februari aangesteld tot dpl.-serg.-tit. De dienstplichtigen ie ploeg 1931, toege wezen aan het Ie bataljon van' het reg. genie troepen, niet bestemd voor kaderopleiding, zullen op I'S Februari' a.s. ingelijfd worden, bestemd voor het korps pon-tonners en tor- pe disten. Niet door één advertentie zal Uw omzet vergroot worden. Slechts een regelmatige advartentiecampagne zal haar nut afwerpen. Onze regelprijs is zeer billijk. Vraagt condities. wordt in Den Helder en om streken huis aan huis gelezen. Aan den reserve eerste luit. N. J. C. van der Noort van het reg, kust-art. is vergunning ver leend zich in Ned.-Indië op te houden tot 1 October 1932, welke vergunning ingaat op 13 dezer. De serg.-ziekenverpleger A. v. d. Spoel, werkzaam bij den geneeskundigen dienst der landmacht alhier, heeft met goed gevolg examen afgelegd voor sergeant-majoor. Leveringen aan het garnizoen. De levering van- de voor het garnizoen te Den Helder benoodigde kapucijners is opge dragen aan' den heer P. K. Woldijk te Gro- ningen. 31 Jan. 1931. Aangekomen van Kiel en vertrokken naar Dordrecht Ned. motorschoener „W.U.T.A." 3 Febr. 1931. Aangekomen van Bremen en vertrokken naar Groningen Ned. motorschoener „Eüzabeth". ALKMAAR, a Febr. Veemarkt. Aangevoerd} 44 vette koeien 330—400, handel matig; 3 vette kalveren 8070; vette kalveren per kg. 0.901.05; 53 nuchtere Icalv. (slacht) 630; 602 vette varken» (zware) per leg. 0.40—0.45; zoutere per kg. 0.36, handel goed. AMSTERDAM, a Febr. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aard appelen markt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 1875 H.L. AM STERDAM, a Febr. Veemarkt. Aangevoerd: 502 vette koeien, ie kw. 0.96-^1.04; 2e kw. 0.82-0.94; 3e kw. 0.70—0.82, mindere soorten 60—68 cent per kg. slachtgewicht; 100 melk- en kalfjpoeien 2753751 122 vette kalveren ae kw. 0.72— 0.80; 3e kw. 0.64—0.70 per kg. levend ge wicht; 61 nuchtere kalveren 814; 90 scha pen 3338; 1070 varkens, vleeschvarkena (90—110 kg.) ƒ0.48—0.50; zware varkens ƒ0.46 0.48; vette varken® 0.44—0.46 per kg. alacht- gewicht; 138 paarden 100—170 BROEK OP LANGENDIJK, a Febr. 9000 kg. roode kool a.204.90; 19,000 kg. gele kool 1.40—3; 18,000 kg. Deensche witte kool 2—3.30; 22,300 kg. uien 1.40—a; grove uien 1.70—2.10; drielingen 0.80—1.30, alles per 100 kg. TEXEL, 2 Febr. 2 boeien; a kalveren; 11 nuchtere kalveren 7 '15! 3 rammen; 1 schaap; 3 schrammen ƒ13—30; 6 biggen 10—15; 4 korf oude kip pen 0.70—1.4a TEXEL, a Febr. Eierenveüing Tuinb-vereen. Texel. Aangevoerd 75267 stuks: 58—62 kg. per 100 5.60—6.30, 62—66 kg. per 100 5.90—6.80; kleine eieren p. 100 4.30—5.70; eendeieren p. 100 5.705.80; piepkuikens (vorige week) 1.30 per kg. Handel vlug. NOORDSCHARWOUDE. 2 Febr. Uien 1.70 2.20. drielingen 1.30. roode kool 4.30-5.60. gele kool 2.90, Deensche witte 2.60—3.30, alesl per 100 kg. 13 stepels kaas: 3 stapels boerenkaas 34; 10 stapels 'fabriekskaas 34, per 100 kg.; 373 koeien 260 vette koeien 0.80—1.02, matig; 48 gelde koeien 160-280, stug; 50 melkkoeien 260—370, stug; 15 stieren 0.75—0.85, matig; 30 paarden 80—aoo, vlug; 20 vette kalveren 1 250 nuchtere kalveren v d, slacht 10—30, stug; 155 nuchtere kalveren v. d. fok 20—26, stug; 140 vette varkens v. d zouterjj 037—0.42. matig; 300 vette varkens y. d. slacht 0.38—0.42, matig; 99 magere var kens 14—30, stulg 366 biggen 8—13| &tug; 737 schapen 24—39, matig; 33 bokken 5— 24, matig; piepkuikens 1—2.50. Eierenveiling. f eendderea f 6- alles per

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 7