Bij Griep GEMENGD NIEUVS. De aardbeving op Nieuw Zeeland. Sj9 voordaad 2°* Mi|nhardt's Poeders Binnenland. PRETTIGE FEESTVIERING. fu het perceel Bakkumstrna; 12 te Haarlem woont het echtpaar C. het ee'n kost ct 11 «er en diens broer, nllei, men schen op leeftijd. Bon der mannfti had zijn ouderdomspensioen ontvang va en hiervan gingen zij een feestje houdm. Zij raakten allen onder den Invloed van ster ken drank. Op een gegeven oogwblk nnm A. O. een beeldje van den schoor steen, waarmee hij den 66-jartgen 0. H. een klap op het hoofd gaf. Hij kreeg een kleine schedel wond, die In het groote past huis werd gehecht. Vermoedelijk door den schrik is G. H. nadethand huiten kennis geraakt on waarscliijnllj-k tengevolge van hartver lamming overleden. A. O. is in bewaring gesteld. DE OVERVAL MET ROOF TE NIEUWE NIEDORF. Men meldt dat Woensdag te Amster dam iemand is gearresteerd in verband met den overval met roof te Nieuwe Nie- dorp, maar dat hij, na met de familie vafi den heer Sohoorl, den beroofden kassier, te zijn geconfronteerd, weer in vrijheid is gesteld. WAAR ZOO DE LIEFDE VEEL. De 28-jarige B. C. uit Amsterdam kreeg Donderdagavond in de Rozenstraat te Haarlem ruzie met zijn vroegere verloot nieuwe plunderingen te voorkomen. Op verschillende punten zijn militaire posten uitgezet. Do veranderingen aan de kust. Door vliegtuigen is een onderzoek in gesteld naar den toestand in hot gebied tusschen Napier en Glsborne, waarbij werd vastgesteld, dat de geheele kust aanmerkelijke verandering heeft onder gaan. Geen enkele rivier tusschen Wainui en het Noordelijk punt van Hawlces Bay heeft haar oorspronkelljken loop behou den. Verschillende punten van de kust zijn 40 50 voet hooger komen te liggen. Zooals gemeld, is bjj Napier oen rotspunt in zee gevallen. Roods 200 lijken geborgen. De regeering van Nieuw Zeeland heeft voor het geheele gebied, dat door do aardbeving getroffen werd, den staat van beleg afgekondigd. Marine- eri politie- troepen patrouilleeren door de straten om plunderingen te verhinderen, aange zien reeds hier en daar excessen zijn voorgekomen. Te Napier heeracht gebrek aan brood. Tengevolge van verschuivin- nen in de haven van Napier is de kanon neerboot Veronica, ondanks haar gerin gen diepgang, niet ln staat zee te kiezen. Onder de puinhoopen van Napier zijn tot dusverre ongeveer 200 lijken te voor schijn gehaald. Bij den uittocht der be volking uit de stad hebben onbeschrijfe lijke tooneelen plnats. Het juiste aantal slachtoffers hoopt men over eenige dagen te kunnen vaststellen Nieuwe aardschokken. Een telegram uit Wellington meldt dat de, mei. A. S, O. Hij heeft haar met een Donderdagmiddag om twee uur (plaatse- hard voorwerp op het hoofd geslagen zoodat zij- met een ernstige hersenschud ding paar de Mariastichting is overge bracht. O. is gearresteerd. ONGELUK OF MISDAAD? Donderdagavond omstreeks kwart over negen hoorde het dienstmeisje van den koster der r.-k. kerk te Ovezande (Zee land) buiten een schot vallen. Bij onder zoek werd de 80-jarlge echtgenoote van den koster Brakke met een schotwond in lijke tijd) in de streek van Napier de aard beving opnieuw begonnen is. De ongerustheid onder de bevolking neemt toe en er zijn weer gebouwen be schadigd. Men verwacht dat het aantal der slacht offers die omgekomen zijn, de duizend verre te boven zal gaan. De „Nw. Rott'. Crt." schrijft nog: Hoewel de bodem van het Noorder Eiland, het tooneel van, de laatste aard beving, zeer vulkanisch is, was er nog nooit 'n ramp in dezen omvang op Nieuw- TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. Haven van Nieuwediep. Laatste berichten. DE BUDGETAIRE CRISISDIENST WEER OPEN GESTELD. Den Haag, 7 Febr. Naar wij ver nemen, heeft de Regeering in December j.l. besloten tot het aanhangig maken van een wetsvoorstel om den sedert 1924 ge sloten budgetairencrisisdienst weer open te stellen. De voorbereiding van het ontwerp is thans zoover gevorderd, dat de indiening bij de Tweede Kamer dezer dagen kan worden verwacht. Het gevolg van de ontwerp-regeling zal zijn, dat uit gaven welke als »crisis-uitgaven« worden aangewezen, ten laste komen van het Leeningfonds 1914, terwijl in verband hiermede de tijdelijke aanvulling van de middelen van het Leeningfonds wordt vastgesteld. HR. MS. „WITTE DE WITH" EN „BANCKERT". Hr. Ms. „Witte de With" is te Port Said aangekomen. Pr Ma, „Banckert" Cuiagao aan. komt vandaag te de hals dood gevonden, niet ver van de Zeeland voorgekomen, woning. Elen jachtgeweer lag naast haar. Tusschen 1848 en 1928 zijn er ten ge- De koster zelf was in de pastorie. volge van aurdschokken slechts zeven Het is nog niet duidelijk, of men met menschen op Nieuw-Zeeland omgekomen, ten ongeluk of met een misdaad te doen P®8 io Juni 1929 vonden 17 menschen bi,; heeft. in verband met den moordaanslag op de 80-jirige mej. B. te Overzande, die Don derdagavond met een schotwond in den halsin den tuin achter haar woning werd gevoi/len, is haar man, koster der r.-k. kerk ddaar, gearresteerd. Deze ontkent alle aciuid. De toestand' van de getroffene, die naar het ziekenhuis te Goes 'is vervoerd, is niet levensgevaarlijk. De retólter-commissaris uit Middelburg heeft Vritiag een onderzoek te Ovezande ingesteld. Sr zijn hagelkorrels in een deur post gevonden. BOTSINy TUSSCHEN SCHIP EN LOCOMOTIEF. Een eigenaardig geval. De locomotief Van den sneltrein, die om 12 u. 15 uit M^inel naar Groningen ver trekt, is Donderdag in botsing gekomen met den voorsteven van 'n schip, dat door den stroom in de Hoogeveensehe vaart tegen de spoorbrug was gedreven en daaT locomotief en 'liet schip beide beschadigd ten deele overheeh i$ak. Behalve dat de werden, werden, ook aog de treeplanken van acht wagonS vernield. De trein kreeg tien nLmuten vertraging. Buitenland. Een voorloopige a-batting van 140 dooden. Lord Bledisloe, de gouverneur-generaal van Nieuw Zeeland, heeft Donderdag op nieuw een telegram aan den\minister van dominions gezonden, waarihhij zegt, dat de eerste berichten, die spraken van een groot aantal slachtoffers en zeer veel schade te Napier en Hastings bevestigd worden. In de dorpen in den omtrek is de schade echter niet buitengewoon groot. Voor zoover op het oogenblik hakend, zijn er ongeveer 140 dooden, rifaar het zal nog wel een dag of twee duren, voor men definitieve cijfers heeft, daar men de puinhoopen van een aantal groote.ge- bouwen nog moet doorzoeken. De opsporingon worden snel voortge» zet. De branden, die een gevolg van de aardbeving waren, zijn nu gebluscbt, dank zij het doortastend optreden van de bemanningen der oorlogsschepen. Men ig den toestand in het ongeluks- gebied nu meester en aan de gewonden en andere nooddruftigen kan de noodige hulp verleend worden. Hoewel reeds een groot aantal vrouwen min h t-6ren ,a.P1ier-vtrlaten hebben, acht men het mogelijk, dat dank zij het snel nemen van sanitaire maatregelen de ge dwongen ontruiming van de stad niet uitgevoerd zal behoeven te worden. In het heele land wordt op krachtige wiize gereageerd op de oproepen om hulp Lord en Lady Bledisloe zullen zich Zaterdag naar het gebied van de aard beving begeven. Opnieuw hevige aardschokken. Een Reuterbericht uit Wellington meld de Donderdagauond, dat de stad Hastings Donderdag opnieuw door hevige schokken is getroffen. Men heeft den verscherpten staat van beleg afgekondigd, teneinde een aardbeving den dood. Maar dit verlies is onbetéekenend in vergelijking met de velen die nu het leven gelaten hebben. Napier, het middelpunt der verwoesting was ln belangrijkheid de achtste stad van het dominion. Het telt een bevolking van 20.000 zielen. Er waren daar groote vries- installaties voor het bewaren vap vleesch voor uitvoer. Hastings, de andere zwaar getroffen stad', heeft 15.000 inwoners. Een wonderlijke redding. Te Napier zijn Donderdag twee vrou wen, die onder het puin bedolven waren, nog levend te voorschijn gebracht. Het aantal dooden officieel op 120 a 180 menschen geschat Officieel wordt het aantal dooden nu op tusschen de 120 en 130 gesteld. Het aantal gevonden beloopt eenige honderden. TWEEMAAL TER DOOD VEROORDEELD. Dè rechtbank te Torgau in Saksen heeft den koemelker Friedrich Lüdicke wegens moord op twee rondtrekkende ge zellen tweemaal ter dood veroordeeld. HET PROCES TEGEN DEN GOUDMAKER TAUSEND. Het vonnis. De rechtbank te München heeft Don derdagmorgen den goudmaker Tausend wegens oplichting tot een gevangenisstraf van 3 jaar en 8 maanden veroordeeld. De voorloopige hechtenis wordt in mindering gebracht, zoodat Tausend nog slechte 2 jaar heeft uit te zitten. Hij werd in vijf gevallen schuldig ver klaard aan oplichting en één poging daar toe. Van één aanklacht vtin poging tot op lichting is hij vrijgesproken. Voorts zijn Tausend de kosten van het prooes opge legd. Het in beslag genomen materiaal is verbeurd verklaard. HET LAWINEGEVAAR. Weer een slachtoffer. Doordat een overhangende sneeuw massa zich losscheurde, is nabij Zuos' in het Engadin een Duitsche ski-looper on der de sneeuw bedolven. Tot nu toe heeft men hem. nog niet kunnen bergen. DE IN HET KANTON WALLIS VERONGELUKTE ENGELSCHEN. Ben reddingscclonne heeft Woensdag 3 van de 4 slachtoffers van het lawine- ongeluk aan den Aletschwand gevonden. De lijken der verongelukte Engelschen toonden ernstige verwondingen. Naar het vierde slachtoffer wordt nog gezocht RUSSISCH PASSAGIERSSCHIP ZINKENDE Met 100 passagiers aan boord. Volgens berichten uit Moskou is gis teren bij Sebastobal het Russische stoom schip. Sergejew, dat ongeveer 100 passa giers aan boord heeft, op een róts ge- woperiv Het schip verkeert in zinkenden toestand. Verscheidene Russisdhe draad- 1002e stations ontvangen S.O.S.-signalen. d Z, !r, w °lgSS?et>en zyrL naar de plaats cl eis onneils onderweg. OPWINDING IN DEN JAPANSCIÏEN LANDDAG. Elen «mokmakcr. Een man, van wien nog niet is vastge steld wie het is, drong oom dolk zwaaiend het Huis van Afgevaardigden binnen, waar hij, verscheiden personen wondde, o. w. twee leden van het Huls. iemand brak het raam van bet vertrok, waarin de begrootlngscommlssie verga derde. De scherven vielen op de leden der bijieenkomst, dl© zeer verschrikt waren. Er werd met allerlei dingen gegooid en er zijn 12 gewonden. HEVIGE SNEEUWVAL IN ENGELAND Een dorp gofeoleord. Tengevolge van den hevigs ton sneeuw storm, dien men, zich in nilddoibEngeland in de afgeloopon 86 Jaar kan herinneren, is het dorpje Blanchland ini Nortihuimber- fand geheel' van de 'buitenwereld afgesne den. De sneeuw ligt meer dan 2 M. hoog, zoodat, zoowel 't autobus- als 't postverkeer moest worden stilgezet. Ten gevolge van den smeeuwlast zijn de telefoon- en tele graafdraden bezweken» zoodat men sedert vier dagen geen enkele verbinding met het dorp heeft. „JULES VERNE" TE WATER GELATEN. In tegenwoordigheid van klein zoon van den schrijver. Te Lorient is een moederschip voor onderzeeërs te wiater gelaten, dat der, naam heeft gekregen van „Jules Verne". Tot de genoodigden voor deze plechtig heid behoorde de kleinzoon van den schrijiver, wiens naam aan het nieuw vaartuig werd gegeven. Een mijn op zee. De kapitein van de paketiboot Ruftte, van den dienst OostendeTilbury heeft gerapporteerd, dat hdji 13 mijlen ten noord westen van het lichtschip Westhinder ©en Srroote drijvende mijn heeft ontmoet. D iubis passeerde op 5 meter van het .ge vaarlillke tuig. BUjkbaar ls het alleen' aan ©en geluk kig toeval te wijten, dat er ©en scheeps ramp is voorkomen. Veerboot gezonken. 54 menschen verdronteer Op de Kasaf-rivier in Belgisoh Kong" is een veerboot, die de verbinding onder houdt tusschen de mijn Banyanga en fae arbeiderskamp Kanjoeba, lek gestooten en gezonken. Er zijn 54 neger-arbeiders ver dronken. Anarchist aangehouden te Rome. Schietpartij op het polltlebureat Sedert lang volgde de Italiaansch politie den bekenden anarchist Mlohei Schirru, geboortig van Sardinië, die on langs na lange omzwervingen door ver soheidene landen in Italië is aangekomen na verleden jaar uit Amerika vertrokkei te zijn, met het vaste plan politiek-ter roristische daden te plegen. Op den avon< van 8 deze is hij in een hotel ln het oentrun van Rome aangehouden. Op het politiebureau trok Schirru, oj liet oogenblik dat de agenten hem wildei fouilleeren, plotseling een revolver, waar uit hij versoheidene schoten loste, die dei vioe-commissaris Desimone en nog iwet atideren wondden. Vervolgens traohtt hij zelfmoord te plegen door zioh in dei mond te schieten. Bij een huiszoeking in de kamer waar in hij gearresteerd was, en een andere welke hij ln een ander hotel gehuun had, vond men twee helsohe machines me een zeer ontplofbare lading. De gewonden gaan vooruit op eei agent na, wiens toestand zeer ernstig is. HU wilde een aanslag op Mus sollnl plegen. Sirru 'heeft bij zijn verhoor door de politie opgegeven, dat hij reeds in zij" jonge jaren anarchistisch gezind was ge weest. In den vorigen zomer was hij te Parijs op de gedachte gekomen een aan slag op Mussolini te plegen. Dit plan heeft later, tijdens zijn verblijf in België, vaste- ren vorm aangenomen. Hijzelf heeft de bommen vervaardigd en met een krachti ge ontplofbare stof gevuld, welke hij te Luik had gekocht. Te Rome had hij alle bijzonderheden van den aanslag over wogen. Sirru zal zich voor een buitengewone rechtbank hebben te verantwoorden. Oassi, die door Sirru zwaar is gewond, maakt het thans heter. De vice-commissa- ris Dessimoni, die licht gekwetst was, heeft gister het ziekenhuis kunnen ver laten. Salon Mianshandon, Coiffeur de Dirrios. Ondulation Indófrisobl® Ondulatlon Marcel Stokman Boaaeatraat ïelafoon S14 Men is het niet geheel met elkaar eens omtrent het tijdstip, waarop een ontplo - ring gebeurde. D© meetde ooggetuigen verklaren, dot zij de ontploffing Kageïi on- rniiUlellljk nadat het vliegtuig betwater raakte. Ben vrouw die het .K! zien heeft, verklaart echter dat de ontploffing reed» in de lucht ge schiedde even voordat het toestel in hot water terecht kwam. Als oorzaak van het ongeluk meent men te mogen aannemen, dat de bestuurder tengevolge van het glinsteren van de zon op het water zich heeft vergist en don af stand van hot vliegtuig tot den water spiegel te groot heeft geschat. Overstroomingen In Au3trallë. In. Queensland en Nieuw Zuid Wales. Bij' alle rampen, die dit jaar Australië reeds getroffen hebben, is. Donderdag een geweldige ovèretrooming gekomen in Zuid Queensland en Noordelijk Nieuw Zuid Wales. Er isi in. i7 uur 37Va c.M. regen gevallen en sommige wegen staan zes meter onder water. De gouverneur van Brisbane heeft een oproep tot de bevol king gericht om alle uit de overstroomde dorpen gevluchte bewoners in de hoofd stad huisvesting te verleenen. Er hebben hier en daar groote aardschuivingen plaats gehad en veel vee'is verdronken. De menschen schijnen het gevaar te heb ben zien aankomen, er wordt althans nog niemand vermist, maar verschillende dor pen zijn van alle verbindingsmiddelen be roofd DE GRIEP IN SPANJE. Alle scholen gesloten. Vanwege de uitbreiding van de gflep- epidemie die een derde van de bevolking van de provincie Madrid' heeft aangetast, heeft de openbare gezondheidsraad ge last alle scholen te slulton: 40 pot. der leerlingen is ziek. EEN ONGELOOFLIJKE GESCHIEDENIS, Uit Chicago. Een gebrekkige koopman is naar dd. Wdensdag uit Öhlcago wordt gemeld dopr zeven boeven ontvoerd en naar een kerkhof meegenomen. Daar werd hij aan een kruis gebonden en een uur lang ge marteld. Toen werd de ongelukkige in een kist gesloten en levend begraven. Geluk kig wist het slachtoffer door gesteun en gekreun de aandacht te trekken van een boer, die de politie waarschuwde. De ont voerde koopman kon gered worden. .AANSLAG OP EEN POSTAGENT SCHAP BIJ OPFELN. Woensdagavond is door twee gemas kerde mannen een brutale aanslag ge pleegd op het postagentschap Sohurgast bij Oppeln. Ben der roovers wierp zioh op den filiaalhouder, die. juist bezig was het in den loop van den dag ontvangen geld te tellen en probeerde hem te wurgen. In middels verzamelde de andere het aan wezige geld, waarop beiden vluchtten. De filiaalhouder kwam eohter spoedig weer bij kennis en alarmeerde de politie. Van de daders was echter geen spoor meer te bekennen. Zij moeten uitstekend van de situatie op de hoogte zijn geweest Hun buit bedraagt ongeveer 2000 mark. Ingezonden. Het vergaan van de Engelsche vliegboot Iris. Met staalkabel» is het wrak langzaam naar het strand gesleept. Daar bleek, dat men. slechts het voorste gedeelte, waarin zich geen lijken bevonden, had losgetrok ken. Het achterstuk van het vliegtuig ligt nog in het water. Een officier, die zioh voor de ramp aan boord bevond, heeft verklaard, dat de commandant met het vliegtuig had willen dalen, maar niet op het juiste oogenblik horizontaal kon neerstrijken, waardoor het toestel zich met een snelheid van 70 zeemijl in het water boorde. Het ongeluk geschiedde zoo onverwachts, dat geen der mannen, die zich in- de kajuit bevonden, nog naar buiten kon komen, alhoewel de kajuit drie deuren heeft EEN MISPLAATSTE HEREDENKLNG? Met belangstelling las ik het ingezon den stuk van den heer L J. de Leeuw, in de Heldersche Courant van 5 Februari 1.1. Uit dat stuk blijkt, dat de heer De Leeuw in het geheel niet op de hoogte was, van wat er in 1830—'31, op de Schelde voor Antwerpen gebeurdei Hij schrijft n.l„ dat Van Speyk vijf weken tevoren den opvarenden toestem ming vpor zijn daad gevraagd had, foen nog niet te voorzien was, dat zij ooit zou plaats vinden. De heer De Leeuw, die ongetwijfeld met veel belangstelling door de radio de rede van Admiraal Quant zal hebben aan gehoord, of zoo hij daartoe, ongetwijfeld tot zijn leedwezen, de gelegenheid miste, in ieder geval de fraaie krantenartikelen over dit onderwerp, dat ieder goed Vader lander interesseert, gelezen zal hebben (zie o. a. de Heldersche Courant van 5 Februari 1931, 3e blad) zal nu toch zelf vel inzien, dat hij de plank volkomen heeft misgeslagen. Bovendien is het verre van sympathiek, om menschen die toonden hun leven veil te hebben voor hun Koning en Vader land, te beschuldigen van een soort dron- kemansmoed. Hef is toch duidelijk gebleken, dat in dien tijd de menschen zonder eerst oe- foven te zijn, tot heldendaden in staal waren. Hij leze hierover eens na wat de daThebben CD Robert 9e" en Influenza, Rheumatliche pijnen, gevatte Koude, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezlchtspijn eh vastzitten de Hoest, zullen U spoedig helpen.' Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Tttsschen idte platen bevindt zich namelijk geen1 lucht, 'doch zeer idiuimme plaatjes pertiniax. Bij dien normalen variabelen' luchtconden- sator dtaaien de draaibare platen tusschen de vaste in en kan de tusschen-afstand niet zoo klein wordien ««nomen-met het oog op sluiting tusschen draaibare en vaste platen, hetgeen vooral bij een temgkoppelcondensator funeste gevolgen kan hebben en overigens tot kraak- gelilldien aanleiding kan zijn. Dientengevolge moest de afstand' tusschen de platen gröotcr worden genomen, waardoor de oppervlakte dei platen ook grooter moet zijn. De capaciteit vin een condensator wordt bepaald door de totaal-oppervlakte der ziel: tegenover elkaar bevindende platen èn de afstand tusschen de pitten. Is de afstand tu-sschen de platen t>.v. 1 c.M., d'an zijm er totaal 30 platen van een' bepaalde grootte noöd'ig. Wördt de afstand 1/a c.M., dan: heeft men aan 15 vto deze platen vol doende of kan men volstaan met hetzelfde aantal platen, doch dian van de halve grootte. Bij dezen pertinax condensator liggen draad- bare en vaste platen vlak tegen elkaar aan, overal gescheiden door een dun blaadje per tinax. Vandaar het feit, dat deze. condensator zoo klein is, n.1. circa 75 m.M. dik en 5 c.M. in het vierkant, bij een waarde van 500 c.M. (0,0005 Mfd.). Door deze eenvoudige constructie is de variabele condensator een massaproduct ge worden, dat bij honderden tegelijk geperst uit de machines komt. Een werkelijk uitstekende variabele con densator behoeft daarom thans niet meer te kosten van 1.k f 1.50, een welkome prijs verlaging dus in dezen tijd. Men late zich door den lagen prijs niet weerhouden dit artikel te koopen, het kali-zijn metalen voorganger in alle opzichten ver vangen. Vragen op radio-gebied worden voor cn*e lezers gratis schriftelijk beantwoord door oti- zen Radio-redacteur W. PEETERS, Amsteldijk pa, Amsterdam Zuid. J 1 nittnnlr iron NT or\l OW rln OQUlfl. De „Stad Amsterdam" bevat allerlei Amster- damsch nieuws in beeld, waarvan wl] vermelden de 'ultbre'd'r.j var de Coei haven. Ditmaal zijn er kte- ken^uii Medemblik, het fraaie raadhuis, een aardig W'iitergczicbt, enz. Van de nieuwe Ufafilm „Af scheid" si;t. er een aimtal opnamen, een aardige Paramour.t-photo ,,'s Levens lente". Onde{ der titel ..Naast de deur" vinden we aardige photos betreffende de posticgclmarkt in Amsterdam, ln hoofdzaak do.-r kinderen gedreven. De binnenplaat is een berglandschap; het bergmeer,, en de voor plaat ecu paiamount-photo: „Vrienden", twee jongelui en twee paardtkoppen tezamen gekiekt. Bij de Uitgevers Mij. „Amsterdam" N.V. is het Februari-numjmer van „Ons Zeewezen1' (officieel orgaan van de Vereeniging „Het Ne- derlaradsche Zeewezen') verschenen. Dit num mer is grootendeels aan' de nagedachtenis van Van Speyk gewijd, en is den 5en Februari, op den 100-jarigen gedenkdag van het in de lucht springen van de kanonneerboot onder zijn bevel, verschenen. Dit rijk gefllustreede nummer bevat, van de hand van kapitein W. G. de Bas, een artikel over Van Speyk, dat ons behalve Van Speyk'e biografie, de beschrijving van liet heldenfeit geeft, de plechtige begrafenis van de over blijfselen van dezen nationalen held, eii last not least ons de enorme beteekenis doet be seffen van dit heldenfeit tegenover het buiten land. Wij citeeren hier wat de „Times" in die dagen schreef: „De Luitenant van Speyk heeft aan het Zee wezen een grooten naam bijgezet en voldoende bewezen, dat, wanneer 'Holland aangevallen mocht worden^ deszelfs vijanden zouden on dervinden, dat de nagedachtenis en voorbeel den van Heemskerk, van Piet Hein, van Tramp en de Ruyter een diepen eni heiligen indruk bij dat volk hebben achtergelaten,... de indruk, welke deze gebeurtenis in Holland gemaakt heeft, gaat alle beschrijving te boveu ta is te opmerkelijker bij een volk, dat zoo veinig gewoon is uiterlijk met deszelfs gevoe lens te pralen." 5 Tebr. 1931, Aangekomen van Londen en vertrokken naar iiarhngen het Eng. s.s. „Yorkriver". vjgen ofvan Speyk a^de Beige? die met hem in de lucht vlogen ee?st toe

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 15