De heer Dapper vraagt of al reglemen ten voor de leden verkrijgbaar zijn. AANBESTEDING. Den Burg. Zitting van Dinsdag 10 Februari. Uitspraken zitting van 3 F ebruari Hooger beroep leerplichtwet Hooger boete geëlscht Ingezonden KATHOLIEKE RADIO-VEREENIGEVG DEN HELDER. ITALIAANSCHE OPERA „BUTTERFLY". OORRESPONDENTIE. Red. Held Ctri l plaste gehad en- dat het thans 7.50 per week bedraagt- (Na afloop der vergadering bracht hot bestuur dit bedrag op 10 per De' heer Frank geeft als zijn meening te kennen, dat de samenvoeging van de 8 fondsen op Texel belangrijke kostenbe sparing zal geven. Do heer Bluisman deelt deze meening en zegt, dat aan de samenvoeging hard wordt gewerkt. Binnenkort is deze dan ook wel te verwachten. Oudeschild heeft reeds toezegging gedaan. Verder vraagt de heer Frank nog naar het salaris van de doktoren. De heer G. Michels noemt de bedragen (zie de rekening) én wijst er tevens op, dat de geneesheeren voor het fonds ge middeld 80 km per dag met hunne auto s moeten afleggen, hetgeen een kosten van minstens 8 aan benzine met zich brengt. Verder deelt die heer Michels mede, dat hel ook zeer gewensoht is, dat op -texe één groot fonds zal bestaan, opdat aan ie gemeentebestuur hiervoor beter subsidie kan worden gevraagd. De heer W. van 'Heerwaarden deelt mee, dat aan het reglement wordt gewerkt. De heer London- stelt ten slotte nog voor, geregeld de gelegenheid open te stellen als lid toe te treden. De heer Michels voert hiertegen bezwa ren van administratieven aard aan, die de ondervinding heeft aangetoond, omdat de meeste personen te laat zijn met opgeven van lidmaatschap. Vier maal per jaar be staat hiertoe gelegenheid. Personen, die zich hier komen vestigen, kunnen altijd toetreden. Hierna sluiting. STEMMING R. K. KEESVEREENIGING Zondag werd te Den Burg in het St. Janshuis een stemming gehouden door de leden der R. K. Kiesvereeniging over het Silltlek advies der R. K. Kieskring Den elder. Uitgebracht werden ln totaal 114 stem men. Hierop op het Politiek advies 89; H, F. van Nuland 21; J. Groen Az. 1; C. Kra mer 1; M. W. de Graaf 50; H. Nolet 1; N. Molenaar 1. Dinsdagmorgen 11 uur werd door het bestuur van den polder Waalenburg op Texel in het openbaar aanbesteed: het bouwen van een poldergemaal en bijko mende werkzaamheden. Drie biljetten waren ingeleverd. Ingeschreven werd als volgt: G. J. Beitje, Heerenveen voor 49540; O. Klinkert, Oudkaspel 40450; «Tb. Daal der, Texel 27040. Het werk Is aan dea laagsten Inschrijver gegund. BRANDVRIJE KLUIS. Door den heer W. Geus is dezer dagen ln het gebouw van <e Pluimvee-Tuin- bouwvereen. „Texel W. A" een zware brandvrije kluis aangeVracht. De beton nen wanden van deze hrichting hebben ongeveer een dikke van to c-M. De kluis die afgesloten wordt met wee zware deu ren, biedt veel bergruimte. Geen over bodige weelde voor een zaa^ van omvang, als de Texelsche eierenveiliig in den laat- sten tijd is geworden. EEN SCHITTEREND GESlAAGDE OPVOERING. jonge dame goed spel gaven liep vlot van stapel. In het derde bedrijf is o.l. de schrijver niet bizonder geslaagd in de ontknooping van zijn tooneelst.uk. De ve^king was echter ook nu nog zeer goed, bizonder viel hierin 't spel op van den rechter, en toen ten slotte de drie oude heeren weder aftrokken met hun warme melk rinnel om zich ter ruste te be geven, baratte een zeer verdiend applaus 10 Als een verandering werd tot slot door ««n viertal ionge dames nog een komische voordracht „E$t 't neunendal" ten beste ceeeven, een lachnummertje, waarvan vooral de grootste sensatie was, dat één der jonge dames bij de rondedans plotse ling haar rok verloor. 't Geheel was een zeer goed geslaagde avond. ,L. üe heer Kievits sprak het slultings- woord, waarin spreker bizonder aandrong om propaganda to maken voor het bezoek aan de uitvoeringen van „I. L. B." Wij durven wat aan, zei de Voorzitter, dat hebt gij hedenavond gezien. „De Drie Wijze Gekken" is heusch niet zoo ge makkelijk te spelen; 't wordt door be- oepsspelers ook dikwijls gegeven en 't .s o.a. een successtuk vari Jan Musch. Nu wil ik niet beweren, dat wij ons met dergelijke spelers kunnen meten, doch zooals gij gezien hebt kunnen wij wel iets bereiken. Wij blijven paraat en wij zullen ijveren voor den bloei van onze Katholieke Gem. Tooneelvereen. Op U echter rust de plicht, om ons zooveel mogelijk te steunen en door Uw tegen woordigheid bij de uitvoeringen te toonen, dat ons streven wordt gewaardeerd. Hedenavond heeft de tweede opvoering van „De Drie Wijze Gekken" plaats. Wij kunnen ieder sterk aanbevelen, deze op voering te gaan zien; 't is één der beste uitvoeringen, die „I. L. B." in de lange reeks van jaren, die de club bestaat, heeft gegeven. Den Hoorn: „DE GEUL". Zondag is er druk schaatsen gereden op de ijsbaan „De Geul", die heel moo was en uitstekend te berijden, hoewel het ijs niet bijzonder sterk was. Van de ijstent, die voor het eerst dienst deed, werd een zeer druk gebruik ge maakt, want niet alleen schaatsenrijders, doch ook vele toeschouwers waren aan wezig; helaas duurde de pret hier maar één dag. De ijsbaan „De Geul" is een der mooi ste, zoo niet de allermooiste haan van Texel. Jammer dat ze afgelegen ligt. Voor andere personen dan de bewoners van Den Hoorn is de baan veel te ver weg en het is altijd prettig ook rijders van andere dorpen van Texel te ontmoeten. UITVOERING „EXCELSIOR". Vrijdagavond heeft de Ohr. Muziekver- eeniging „Excelsior" van Oosterend een uitvoering gegeven in de Ned. Herv. Kerk te Den Hoorn. Niettegenstaande het on 8tuimig weder waren veel belangstellen den aanwezig. „Excelsior" is een flink oórps, dat blijkbaar onder uitstekende lei ding staat. Alle op het programma gezette nummers werden keurig uitgevoerd. Onder de pauze werd een collecte ge houden tot dekking der kosten, daar de toegang .geheel vrij was. We hopen „Excelsior" hier spoedig nog eens te hooren. Tweemaal achtereen geeft gewoonlijk de R. K. Tooneelvereen. „I.L.i." een zelfda. uitvoering in hötel „De 'waan de slechtst bezochte avond is dan giwoon Hjk de eerste, de Woensdagavoid. En daar het voor de verafwonende, ".enge volge van den Z.W.storm en gewedigen regenval ondoenlijk was naar hhr te komen, was de opkomst gisteravom al bizonder gering; een feit, dat in diige val dubbel jammer was, |omdat I.l.B haar beste beentje eens heeft voorde zet en op meer verdienstelijke wijze ie comedie in 3 bedrijven van Austin Shoig „Drie wijze gekken" heeft opgevoerd. Doordat de Voorz. der vereen, de hee Kievits, in de opvoering medewerkti werd het welkom toegeroepen door der heer N. Ran. Daarna ging het doek op en betraden wij de huiskamer van een drietal oude vrijers, waarin zich op dat moment een tweetal bevond, n.1. Mr Teddy Findley, een rijke bankier (de hr. Kievits) en Dr. Dick Guant, een beroemd medicus (de hr. H. Zijm). De heeren leven al jaren samen en hun leven heeft een zeldzaam vervelende regelmaat aangenomen, die hen geheel doet verouderen. In dit eerste tooneeltje werd door beide hierboven ge noemde heeren, zulk meesterlijk spel gegeven, dat het stuk al dadelijk pakte vooral de vertolking van de uiterst mooie rol „Teddy Findley" door den heer Kie vits, boeide ons bovenmate. Later komt ook de derde wijze gek, de rechter Im- my Trumbull (de hr. P. Logman) ter too- neele en daar ook de kleine rollen, die van Miss Potter (mej. M. Dernison) en de huisknecht (de hr. C. Bakker) uit stekend bij het spel aansloten, slaagde 't eerste bedrijf uitstekend. In 't aller laatst komen nog twee andere figuren, Fred, Findley's neef (de hr. N. Ran) en Miss Fairchild (mej. D. Graaf) op. Toen het scherm viel, bewees het opvallend luid applaus, dat ook d6 overige aanwe zigen een goede meening over depresta- tie's der vertolkers deelde. Het tweede bedrijf gaf het alleraar digst tooneeltje te zien, dat de drie oude gekken zich buitengewoon inspannen om de gunst van de jonge dame, die zij in hun huis opnamen (Miss Findley) te win nen. Do jonge neef, die zich lang niet zoo inspant heeft echter meer succes. Ook dit bedrijf, waarin ook de neef en de ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER tuig was en lettende op de vertoonde ammunitie, concludeerde, dat hot geen wapen was. Bedoelde buksen worden uit Duitschland Ingevoerd, zonder consent. De Officier was de meening toegedaan, dat de ouderwetsche wettelijke terminolo gie, die spreekt van windroer, thans van toepassing is op een dergeljjko windbuks, reden wtarom de Officier bevestiging requiroerde en veroordeeling tot 5 boete of 5 dagen, henevens verbeurdverklaring der in beslag genomen windbuks. De heer Gerrit D., een Wieringer huis vader, wiens dochtertje de openbare la gere school te Wieringen bezoekt, en niet had gezorgd dat dit kind geregeld die school bezocht, was deswege ter zake overtreding der leerplichtwet door den kantonrechter te Den Helder veroor deeld tot 0.50 of 1 dag. De ambtenaar was van dit vonnis in hooger beroep ge- tomen on heden werd bij de behandeling daarvan, de heer Th. Clay, hoofd der school, als getuige gehoord. Na dit verhoor requireerde de heer Of ficier bevestiging, doch veroordeeling tot 7 boete of- 7 dagen hechtenis, daar- 3ij overwegende dat de leerplicht niet was ingesteld om de ouders te plagen en onaangenaam te zijn, doch in het belang van do wetenschappelijke belangen van het kind en dergelijke geringe straffen de ouders in hun onjuiste appreciatie van de leerplichtwet sterken. Reden waarom hij geheel in den geest van den ambtenaar een strengere straf vorderde. Nog een ontevreden vader. Hierop verscheen de veehouder Jan K. te Wieringen, die niet had be vorderd dat zjjn zoontje Oornelis ge regeld de school bezocht. Dit ventje was een discipel van de 7e klas, die hij al eenmaal had doorgemaakt. De vader was' van meening dat zijn stamhouder aan de verplichtingen der wet had vol daan, vooral omdat er ook geen 8e klas was ingesteld. Vader had toen den gcr- diaanschen knoop doorgehakt en ge zegd: Blijf maar thuis! De heer Jan K. was daarop veroordeeld door den Kan tonrechter te Den Helder en de ambte naar tegen diens clement vonnis ln hoo ger beroep gekomen. Ook in dit geval werd1 het Hoofd der school als getuige gehoord. In deze zaak refereerde de Offioler zich wat hjj ten dien aanzien in de vorige zaak had opgemerkt en protesteerde tegen de eigenmachtige handeling der oudera Requireerde ten slotte een ver hoogde straf en wel f 7 boete of 7 dagen. Driemaal Is scheepsrecht een café werd gedineerd en weer een glaasje bier gedronken. Boon bleef toen in De Oocksdorp en daarop zijn de twee overgebleven fuiveTS weer naai- een an der café gereden, waar weer een borreltje word genoten. Getuige W. ontkende ech ter dat de heeren evenwel onder dén in vloed verkeerden. Verdachte verklaarde voorts dat het nimmer voorkomt, dat hij zich te buiten gaat, wanneer hij moet rijden. Getuige W. had verdachte nog op de kinderen attent gemaakt. De heeren Bremer en Boerman ver klaarden desgevraagd nog eens pertinent, dat de kinderen niet op, doch togen den berm aanzaten. Getuige W. had name lijk vermeend, dat de kinderen geheel op den berm zaten. Tenslotte werd gehoord de 61-jarige heer IJ. Koppen, caféhouder te Texel, die mededeelde, dat het gezel schap ln zijn localitelt een glaasje oude klare had genoten. Onder het biljar ten had de getuige bespeurd, dat verdachr te iets had gedronkon. Bij het wegrijden had de heer W. tegen verdachte gezegd: je moet niet zooveel gas gevenl Na het getuigenverhoor onderhield de president den verdachte ernstig en met kiem over het gebruik van sterken drank, wanneer er gechauffeerd moet worden en ver dachte was eerlijk genoeg om toe te geven, dat zulks niet behoorlijk was. Voorts noemde de president het sym pathiek van verdachte, dat hij zich het gebeurde zoo hevig had aangetrokken en alle schade aan de ouders had vergoed. De heer Officier zette uiteen, dat aan de wijze van rijden door verdachte merk baar was, dat er aan zijn techniek iets mankeerde en dat gebrek was zonder twijfel het gevolg van drankmisbruik. Hij had dus roekeloos en onvoorzichtig ge reden. Hoewel de Officier rekening hield met de houding van verdachte, moest hij zich schrap zetten tegen een dergelijke manier van rijden, wat de Officier een schandaal noemde. Iemand die meerdere borrels had genoten, was achter het stuur een gevaar voor den weg, wat dan ook duidelijk was gebleken. Tegen zulk auto mobilisme zou de Officier met de meest mogelijke gestrengheid optreden en hij vorderde een principale hechtenis voor den tijd van veertien dagen, benevens ontzegging van rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden, voor het geval dat verdachto een "geldig rijbewijs, dat hij momenteel niet bezit, zou willen aan vragen. hoveling niet achter te mogen blijven, te meer daar zoo'n enkele opvoering per Jaar in optlhnw forma ln dit genre een evene- '"Cis van algeaneene bekendheid, duit de solisten van het Itallaansche onsomhle JStdmllch" van uitmuntend gehalte zijn* terwijl m-,toeren hun aangeboren elgen- ^De subtiele „Madame Butterfly" rfndt ongetwijfeld in Hignerlwa R. waardig vertolkster, terwijl „I inkterton bij Sig. P. Oivil ln geede bandon is. örohest (volledig), koor plus eigen Ja- p arisch décor brengen het hunne bil, (fit mooie werk naar elsdh weer te geven. Wanneer tenslotte de muzikale leiding berust in handen van Maestro Marini, knn men overtuigd zijn, dat dit kunstwerk een uitstekende uitvoering zal ten deel vallen. „Butterfly", een der meest geliefkoosde moderne opera's van den laatsten tijd, vindt elders steeds volle zalon 1 Zal Den Helder ln dit opzidht ten achter blijven? Zullen de herinneringen speciaal ann „Traviata" verflauwd zijn? Kom, lat9n wij het eerlijk bekennen, „de ontroering", welke toen in de geheéle gevulde „Casino"- zaal hing, wekte een emotie, alleen door dit ensemble te verwekken. Is in verband met bovenstaand een aan beveling eigenlijk niet overbodig? Toch hopen ondergeteekenden Vrijdag 20 Fe bruari te mogen constateer en, dat het publiek van Den Helder en omstreken door groote opkomst het streven der on dernemers zal weten te waardeeren. TOON DE HOOGH. L. LEISTIKOW. A. J. LEEWENS. Muus B., Pluimveefokker, Schoorl, hoo ger beroep, vonnis overtreding art. 22 Motor- en Rijwielwet. Alleen voor art 22 Motor- en Rijwielwet, 60 boete of 60 Hendrik H., arbeider, Wieringen, hoo ger beroep, vonnis overtreding Leerplicht wet, Kantongerecht, Den Helder, vonnis bevestigd, doch de boete verhoogd 10 boete of 10 d. Klaas J., schoenmaker en colporteur, Den Helder, hooger beroep, vonnis over ;reding Arbeidswet, Kantongerecht, Den Helder. Behandeling geschorst in ver •and met gerezen bezwaren terzake Meineed tegen 2 getuigen décharge. Klaas J., schoenmaker en colporteur Dn Helder. Ais boven. Vonnis vernie tig 25 boete of 25 d. «Kcob v. d. KI., drogist, Den Helder (in hechtenis). Misdrijf ar. 251 bis Wetboek van Strafrecht. Uitspraak 1 week uitge steld. Belundelt die vraag: Ressorteert een wlribuks ondier de bepalingen der wapenwet Opnieiw werd behandeld de hooger oeroep-za,k tegen den arbeider, Wülem ?Q9QW°ne£L t? Wieringen, die op 11 Jan. éAÜf iach,tveld werd aangetroffen l P, u ïaad betrapt door den rijks veldwachter Hazelaar, op het moment dat hy een geshoten, althans doode meeuw verborg Nafouilleering bleek de 24-jari- ge ai beider >ok in het bezit te zijn van een zwaar kaiber windbuks, waarvan hij geen dekkingbewys kon toonen. Door den Kantonrefiter werd verdachte ver oordeeld wegeis overtreding der wapen wet, doch de mervoudige strafkamer, die het door verooioeelde ingestelde hooger beroep behandede, wenschte te weten of een windbuks irderdaad een schietwapen was in den zinder wet en had nu den heer Herman de Graaf, wapenhandelaar, gerequireerd als ^tuige-deskundige. De heer de Graaf vwilaarde alsnu, dat be doeld wapen geen yevaarljjk sdtielwerk- Het derde geval overtreding leerplicht wet betrof den niet verschenen heer Pie- ter V. te Texel, in welke appèl-zaak de heer v. d. Kooij. dienaar van politie al daar, als get. werd gehoord. Deze politie man had op last van den burgemeester aan het echtpaar V. voornoemd diverse aanzeggingen van den Inspecteur L. O., betreffende hun ouderlijke verplichtin gen, uitgereikt, ook op 10 Augustus 1929. De Officier releveerde, dat der Kan tonrechter te Den Helder dezen vader had vrijgesproken wegens bewijs gebrek. Het beroep op armoede ging volgens de opvatting van den Officier vermoedelijk niet geheel op en deze requireerde ver nietiging van het vonnis en veroordeeling tot 8 boete of 8 dagen. Een autobestuurder, die niet volkomen nuchter was, veroorzaakte ernstige aanrijding. Een 47-jarige Texelaar had zich te verantwoorden ter zake het hoogst ern stige feit, dat hij op 1 Deoember aldaar met het door hem bestuurd motorrijtuig een klein meisje, Guurtje Keizer, had aangereden, niettegenstaande het kind zich geheel rechts van den weg bevond. Het meisje werd opgenomen en bleek eenige verwondingen te hebben bekomen, onder meer een ernstige vleeschwond aan het been en eenige lichtere verwondingen aan het hoofd. Het duurde 4 weken eer het meisje, dat thuis werd verpleegd, weer genezen was. Van den roekeloozen chauffeur werd echter opgemerkt, dat hij verkeerde onder den invloed van gebruik te alcohol. Hjj reed volgens de dagvaar ding met groote snelheid en zeer onzeker, althans werd door de moeder van het meisje opgemerkt, dat de auto zich slin gerend voortbewoog. In deze zaak werden 6 getuigen gehoord. Natuurlijk ook de 10-jarige Geertruida Keizer, die door den president, mr. Ledeboer, bij het verhoor direct op haar gemak werd gezet. De kleine vertelde dat zij op den wal was gaan zitten met de beentjes van den wal afhangende en dat de auto haar toen had aangereden. De verdachte ontkende te weten dat hij het kind had aangereden. In ieder geval kon dit niet gebeurd zijn met het voor- spatscherm. De getuige M. Boerman, had echter de kinderen van Keizer op het walletje zien zitten. De aanrijding zelf had hij niet kunnen zien, doch hij vermoedde dat er iets nood lottigs was gebeurd en was toegesneld naar de plaats van de aanrijding. Hij vond daar het meisje liggen, dat door hem werd opgenomen en naar de ouderlijke woning vervoerd. Ook de heer M. Bremer had de kinderen op het walletje gezien en bemerkt dat verdachte sterk rechts had gereden. De heer H. W., bloembollenkweeker te Texel, die op 1 December zijn verlovings feest vierde, had verdachte, een goede kennis, in het café „De Lindeboom" ge trakteerd1 en deze had alstoen 4 a 5 bor rels gedronken. Ook was aanwezig zeke re heer B. Met hun drieën zijn ze toen gereden naar De Cocksdorp, alwaar in Geachte Redactie 1 Verzoeke voor het onderstaande beleefd oen kleine plaatsruimte, waarvoor bij voorbaat dank. Het bestuur van bovengenoemde ver- eenlging heeft destijds besloten bij de R.-K. ingezetenen gelden ln te zamelen, met het doel, aan hèt R.-K. Ziekenhuis „Lddwina" een complete Radio Installatie aan te bieden. Met deze Inzameling is be reids begonnen en wij kunnen oonstatee- reids begonnen en wij kunnen oonstateer- ren, dat vele Katholieken en ook niet- Katholiefcen spontaan, ieder naar edgen kracht, voor dit schoone doel hun offer bijdragen, hetwelk een bewijs is, dat vele ingezetenen hiermee sympathiseeren. Een hartelijk woord van dank, ook na mens de verpleegden, Is hier zeker op zijn plaats aan allen, die ons tot beden steun den en wij hopen binnen) niet te langen tijd te kunnen berichten, dat de benoodig- de gelden door uw gewaardeerde mede werking voor deze aanschaffing aanwezig zullen zijn. Hieraan twijfelen wfi echter niet. Het is bekend, dtat tegenwoordig voor verschillende doeleinden veel wordt ge vraagd, doch het Is ook bekend, dat als men voor de arme zieken een offer komt vragen, men niet te vergeefs aaniklopt, te meer als men door dien geldelijken steun het lijden der zieken kan helpen ver zachten. Tevens maken wij langs dezen weg de ingezetenen attent op de in het blad van Dinsdag voorkomende advertentie voor de te geven liefdadigheidsuitvoering op 13 dezer, waarvan de baten eveneens ten goede komen aan het door ons gestelde doel. Dit belooft een prachtavond te wor den, tegen zeer lage entrée (ƒ0.55, alles inbegrepen). Dat ook voor deze gelegenheid het lKmdsgebouw te Mein zal wezen, is buiten twijfel. Het optredende gezelschap dat onder bekwame leiding staat staat daar borg voor, men leze hierover de recensies in de bladen. Katholieke ingezetenen van Den Helder, wij vragen u, houdt den Vrijdagavond vri, en trekt in grooten getale op naar het Volksbondgebouw, waar gij dien avond zult kunnen, genieten en na een avond vol kunstgenot allen welvoldaan huiswaarts keeren. N.B. Gelden voor dit doel worden gaarne ln ontvangst genomen door onder staande Commissie: N. v. VRING, Dijkstraal K. KRONE, Kerkgracht. H. HOEBE, Breewaterstraat 58. W. BURGER, v. Galenstraat 26. Namens het Bestuur, W. BURGER, Secretaris. DE JAARREDE VAN DEN HEER VAN WILLIGEN. Evenals andere groote autoriteiten heeft ook de heer Van Willigen, de plaatse lijke warenhuis-eigenaar en voorzitter van de Algemeene Heldersohe Winke- liersvereeniging gemeend zijn hart eens te moeten uitstorten. Op de jaarverga dering van de Heldersohe Winkeliers- vereeniglng was daartoe een sehoone ge- "egenheid, welke deze heer niet liet voor bijgaan om zijn buitengewoon reactionaire en arrogante opmerkingen met veel aplomp bekend te maken. Vele en velerlei aangelegenheden wor den ln de rede van genoemden heer over hoop gehaald, zonder dat ook maar een enkele degelijk wordt behandeld. Het is een verzameling van Iosbo opmerkingen en min of meer stekelige bijzonderheden, welke het gemoed van onze brave Hel dersohe Winkeliers bezwaren. Maar naast de staking bi) de firma Meijer, die door een snoode en rijke vak bond was op touw gezet en waardoor bijna een bedrijf was vernietigd, waarbij aan alle wensohen van den vakbond reeds ang wae voldaan (wie laoht daar), ligt ook de aetle van den Algemeenen Nederl. Bond van Handels- en Kantoorbedienden voor de vervroegde winkelsluiting en de invoering van een vrijen middag voor het personeel van den heer Van Willigen en zijn kornuiten zwaar op den maag. De aotle, door ons gevoerd en op eminente wijze door de Boo. Dem. Raadsfraotie verdedigd, was volgens den heer Van Willigen een gelegenheid, om hen (de winkeliers) dwars te sitten. Een gedeelte van den Raad (hfi noemt geen naam, maar hij bedoelt de Soe. Demooraten) heeft voor gewoonte, om geenrekening te houden met de belangen van den heer Van Willigen. HU slaakt eehter de ver zuchting, dat de komende Gemeente raadsverkiezingen een andere samenstel ling van het College zal brengen. Het ligt niet op onzen weg om deze nonsens te bestrijden. Indien de S.DJLP. daaraan behoefte heeft, zal zij dat wel ln haar eigen orgaan doen. WJj kunnen den heer Van Willigen wel zeggen, dat inder daad de kans er is, dat er een andere samenstelling van B. en W. komt né de Verkiezingen, maar of deze in den geest van dezen heer zal zijn, wagen wij te betwijfelen. Laat het den groot-werkgever en zijn vrienden echter gezegd zijn, dat de al- deeling van den Handels- en Kantoor- bediendenbond nog steeds overtuigd is, dat de eenigste mogelijkheid tot behoor lijk naleven der Arbeidswet voor het winkelpersoneel deze is, dat de openings tijden der winkels samenvallen met den duur der toegestanen arbeidstijd voor het personeel. Ook voor de «dikbetaalde, in weelde levende en in bontjassen loo- pende en auto-rijdende winkeldames* van den heer Van Willigen, zullen wij pro- beeren e§n heel klein beetje rechtspositie en levensgeluk te veroveren, ook al wor den deze menschen met alle middelen van de organisatie afgehouden door den mijnheer, die zoo graag een ultra-reao- tionaire Gemeenteraad zou willen hebben, die gewillig naar de pijpen van de werk gevers danst. Maar die glorierijke tijd is voor U en Uw klasse voor goed voorbij, waarde heer 1 De arbeiders hebben genoeg van Uw groeps-egolsme van het ergste soort. Pinnenkort zal onze afdeeling de aan gelegenheid betreffende de wijziging der Winkelsluitingsverordening weer aan de orde stellen en wij hopen, dat het de genoegelijke nachtrust uan den heer van Willigen niet zal verstoren. Het Bestuur v. d. Alg. Ned. Bond v. Hand. en Kantoorbedienden, afd. Den Helder. In verhand met die oprvoering van Bac- Clnl's meesterwerk „Madame Butterfly" Vrijdag 20 Februari, in „Casino", meenen ondergeteekenden met een woord van aan- oi ,T £,aar uw tos ©zonden stuk niet al te duidelijk en weinig zakelijk is zien geen reden het te plaatsen. zo^ene^,vPlaat^ebr6k mo68t een inge- jonden stuk van den heer T. tot een vol gend nummer hltfvon staan.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 7