Electrische Gloeilampen v. WILLIGEN 25 45 CENT Goedkoop stoken Fa. H. BOOY&ZOON DJQLDTIGO Thee VAN DINSDAG 17 FtBRUARI 1931. TWf EDE EN LAATSTE BLAD. Wintertijd. ,io, 17 Feb 17.43 uur. naslag 1' reu- V\ oensilag 18 J L H. Kottman, slaagde op 13 dezer; voor bet eind-examen der Electro-tech- niscbe school te Amsterdam. „pro patria". Op Zaterdag 21 Februari a.s. geeft bovengenoemde vereeniging voor haar leden, donateurs en genoodigden een uit voering in „Casino". Voor het verkrijgen van uitnoodigmgen enz. wordt verwezen naar een advertentie voorkomende in dit blad. congres bond chr. Men deelt ons mede, dat het jaarlijksch congres wan den Bond van Ohr. Orartje- Vereenigingen ditmaal in onze stad zal worden gehouden. Dat dit voor de afdee- ling Den Helder, die uit pl.m. 400 leden bestaat, tot groote blijdschap en voldoe ning stemt, behoeft geen betoog. Een voorloopig programma is reeds ter goed keuring aan het Hoofdbestuur gezonden. De Bond telt 85 afdeelingen, die bijna alle 2 of meer afgevaardigden zenden. Het congres zal waarschijnlijk plaats hebben in de maand Juni en twee dagen in be slag nemen. Wij hopen later hieromtrent nadere mededeelingen te doen. tentoonstelling handen arbeid. In het Militair Tehuis, Kanaalweg. De heer Joh. W. Stevenson, de enthou siast leider van versahillenicLe cursussen in handenarbeid en houtbewerking, orga niseert, zooals men weet, jaarlijks een ten toonstelling van het werk zijner cursisten. Het vorig jaar kon de expositie, door ziekte vau'den heer Stavension, niet ge houden worden, dcch uit jaar is de achter band ingehaald, door een tentoonstelling, oie kliuht ais een klok De cursus maakt mgang, dat ziet mer aan het vele werk, dat in de bovenzaal van het Chr. Militair Tehuis aan den Kanaal- weg bijeen is gi.bracht. En dat is geen wonder, want wie de keurig afgewerkte stukken ziet, zal zeker ook begeerte krij gen, om cursist van den heer Stevenson- te worden 9n zyn woning te verrijken met tal van nuttige en iruaie dingen. Het eerste dat, bij een niet ai te opper vlakkige beschouwing van de werkstuk ken, opvalt, is de keurige en degelijke af werking, terwijl ook het artistieke element er zeker niet aan ontbreekt. Degelijkheid en soliditeit, gepaard aan smaakvolle afwerking, zijn eischen, die de heer Stevenson aan het werk van zijn cur sisten sltelh En dat er met liefde gearbeid is 'blijkt duidelijk uit het tentoongestelde. De tentoonstelling wordt hedenavond om half acht door den heer Burgemees ter geopend. De heer De Been, oud-leeraar handenarbeid aan d'e Rijkskweekschool te Haar.em, zial een lezing houden over het onderwerp: „Arbeid voor de school en voor het»kind". Vourts is de tentoonstelling geopend op morgen (Woensdag) van 25 u. eni van 810 u. en op Donderdag van 49 u. De toegangsprijs, idie abusievelijk in de ad vertentie vergeten was, is 1234 cent en zal zeker voor niemand' een bezwaar zijn. Op de tentoonstelling vindt men papier en kleiarbeid van de kinderen der laagste klassen van de Gr. van Prinsterersohool, veiver lichtere en zwaardere cartonarbeld, benevens hout arbeid van de jongens der huogere klassen. an den opleidingscursus voor de acte R en van deni liefhebberij-cursus is bui tengewoon mooi werk tentoongesteld. We noemen slechts fraaie schemerlampen boekenkasten, theemeubels, baard/bankies' enz. enz. Wij zijn er van overtuigd, dat de bezoe kers hun gang naar de vriendelijke boven zaal van/ het Militair Tehuis niet zullen betreuren, omdat deze tentoonstelling het nuttige en leerzame van handenarbeid toont en tal van mooie en artistieke voor werpen te zien geeft. AMSTERDAMBATAVIA. liet agentschap der K.L.M., Hoofd gracht 23, alhier, meldt ons, dat op 19 Februari a.s. 's morgens vroeg vertrekt het K.L.M.-vliegtuig PHAFO van Am- steidam naar Batavia, met de bestuurders Frijns en Both en den werktuigkundige Bruynestein. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat dit voor Frijns, die reeds met-Koppen met de „Postduif" naar Indië heen en BABY-Anthraciet 11 60 p«r K.L. thuisbezorgd 10 ct. meer. bestelkantoren teruggevlogen is, de vijfde vlucht is, wel ke hij naar Indië gaat ondernemen, ter wijl dit voor Bruynestein de vierde vlucht is, die hij meemaakt opera „BUTTERFLY". Over Sign.a. Andrini in „Madame But terfly", de Opera die Vrijdagavond in Casino wordt gegeven, schrijft een recen sent: geurige Thee i in loodverpakking, J. J. v. d. PLAAT, „en in haar zang leefde men alle gewaarwordingen, alle gevoelens, alle vreugde, alle smart der arme Cio Oio San mede. Als Soezoeki toonde Sig.a. Squarzina zich van haar beste zijde; Slg. Bellussi, die den Pinkerton zong, was zoo door de grilligheid van ons klimaat aangepakt, dat zijn zang er duidelijk de sporen van droeg en hij na het eerste bedrijf uitviel en vervangen werd door Slg. Civil, die alleszins waardeerbaar was. Piccioli was Sharpless, Barbieri Goro, Codo prins Yamadori en.Bonzo als zoo danig hebben we hem enkel gehoord; maar niet kunnen zien en Sig.a. Chior- boli Kate Pinkerton. Het koor heeft een gelukkigen avond gehad en Marini met het orkest aan Puc- cini's muziek alle recht laten wedervaren Zoodat we deze voorstelling in alle op- z'ohten kunnen prijzen. Deze „Butterfly' met haar fluweelen stem zullen we niet spoedig vergeten". De hoofdrollen in dit muziekdrama zijn de sopraan „Butterfly" (Sig.a. Andrini), de kamenier Soezoeki (mezzo-sopraan), Pinkerton, Amerikaansch marine-officier (tenor), Sharpless, Consul (bariton), Gora, Japansche tolk (tenor), Prins Yamadori. aanbidder van Butterfly (tenor), Bonzo, priester, oom van Butterfly (bas), Yakoeside, oom van Butterfly (bas). Verder komen er in voor een commissa ris, een registratie-officier, de moeder van Butterfly, familieleden, vriendinnen van Butterfly, geisha's, enz. Er zijn tekst boekjes in den handel verkrijgbaar (fa J. F. A. Vlaanderen te Amsterdam is de uitgever), voor 20 cent, waarin niet alleen de volledige inhoud van het werk, maar ook de belangrijkste motleven uit de mu ziek zjjn weergegeven. Zooals wil hebben bekend gemaakt, is hedenmiddag de plaatsbespreking aangevangen, ook vol gende middagen van 35 uur bestaat de gelegenheid zijn plaats te reserveeren Men raadplege verder de advertentie. het zwakke geslacht dat zwak was. Mem leest wed eens stukjes in de courant waaruit blijkt dat het „zwakke" geslacht allerminst zwak kan wonden genoemd. Deze gevallen zullen echter wel tot de uit sonderingen behooren, wamt hoe de dames soms ook hun best doen om de mannen opzij en misschien voorbij te streven, zoo- als door rooken, cocktail drinken, enz., in heel veel gevallen, wij zouden graag zeg gen In alle, maar eerlijkheid' gebiedt ons toch nog eenige restrictie te maken, heb ben zij toch nog de sterke arm van het sterke geslacht, waarvan de led'en echter op hun tijd ook zwak kunnen zijn, noodig. Vv at wij met deze inleiding bedoelen? Wel, om een aanloop te hébben voor de volgende wiare geschiedenis, waaruit men de waarheid kan leeren van hetgeen wij hierboven schreven, behaive dan de laatste zin, want de „zwakke man" kómt niet in het verhaal voor en het staat te bezien of, daar onze redactie uitsluitend uit leden van het laatstgenoemde gilde bestaat, wü zooiets zouden opnemen. Je moet toch om je mannelijk prestige denken. Het gebeurde dan als volgt. Twee jonge dames liepen Zondagmiddag met een hond te kuieren op den Brakkeveldweg, toen van den tegengestelden kant een man na derde, ook met een viervoeter bij zich. Wie er nu begonnen is, dat staat niet vast, doch een feit is, dat de honden elkaar in de haren vlogen en aan den gang gin gen om de bekende mop van bereisde Roel, u weet wel van idle staartje^ die over bleven tot waarheid te maken. Dit kon een der jonge dames niet aanzien en „iman"- mcedig stapte zij tusschlen de vechtenden, om ze te scheiden. Doch eilacie, wat ge beurde er nu? Door al dat vechten en mis schien ook wel het gezicht van bloed raakte de jongedame 'buiten Westen en zeeg neer op den grond. Het verhaal meldt mfi i?V k°nden, hierdoor geschrokken, tpf n, v,Vfc.hten ophielden. Zij. waren ech- knn iiAtv, ^efle pl<an geschoven en o. i. ely!k weinii!g schelen of de deXm Z^blmen> het zou hun verdien de Loon zyn geweest. De bezwijmde jongedame werd naar haar huis getransporteer-H a w l Wan ihAt k, en oe honden? v\ ei, net is te hopen, dat zii eer> fitn/ir» rammeling krijgen. flinke INBRAAK FRANS NEIJTS. Vrijdagnacht Is ingebroken in perceel Hoogstraat 125 (atelier Frans NeiitsT Waarschijnlijk mét een beitel is h,et ach terraam opengemaakt en met ditzelfde apparaat een schrijfbureau opengebroken en geldkistje, inhoudende twintig gulden, meegenomen. De diader is onbekend. Ver moedelijk is hét iemand geweest, die goed' met het atelier op de hoogte moét zijn ge weest, daar er verder niets is meegeno men, zelfs niets van zijxii plaats is gezet. Het licht dat doorbreekt. Het zag er somberen droefgeestig uit. Een egaalgrauwe lucht, waaruit, in grijs witte rookflarden, den regen neersloeg en alles overhuifde met vlokkige water droppen, zoodat je, zelfs in je veilig be schutte huiskamer, daarvan de klamme huivering onderging. En toen plotseling brak de lucht, ver- aan de horizon, en het grauwe wolken kleed, dat den hemelkoepel scheen af te dekken, werd, als 't ware, opgerold en, in korte spanne tijds, was heel dat som bere kleed opgeborgen in del geheime kasten van het heelal, die in aantal legio zij ri. Wijd uit en diep welfdezich den blauwen hemelkoepel en uit pure azuur stroomde het vreugdige licht onzer voedster, die op onzen planeet alles tot leven wekt. Dan gaat er een geluidlooze jubel door vele menschenharten, die het blijde leven weer in zich voelen opbruisen en die zich een roes' drinken aan de weelde van den zonnigen overdaad. En zooals het in den natuur is, waar plotseling de sombere grauwheid wegge vaagd wordt en een overvloed van vreugde doorbreekt, die onzegbaar verwarmt en verteedert en daardoor 's menschen ge luk doet oplaaien, zoo kan het ook zijn in het individueele leven van ieder men- schenkind op zichzelf. Het kan zijn soms, dat het is alsof het drukt aan alle kanten; alsof zware han den zich leggen op je schouders, op je hart, op je ziel. Alles toont zich even grauw en even somber en het is alsof de grauwe regenvlagen doorsijpelen tot in je ziel, zoodat je geestesoog niet anders kan zien dan den stroomenden regen uit grauwe luchten, die je door huivert tot in je knooken. En als je meent, dat je onder dien druk niet vandaan zult kunnen komen, dan, plotseling, komt daar een vrienden, hand, die je zwijgend wordt toegestoken maar waarin je voelt de warmte en de weldadigheid als van de zon, die door boort de grauwe lucht. Dan wijkt het neerdrukkende en je gemoed wordt weer ontvankelijk voorde blijheid, die er ook nog is in het leven. En zoo'n vriendenhand, waarin je de toegenegen harteklop voelt, uanvaardtje met graagte, want je weet, dat er In ligt de opbeuring en de samenbinding van de gedachten, jou lot is voor een deel ook mijn lot en ik zal doen wat ik kan om je de somberheid uit je ziel te doen wegbannen. Daarvoor zijn niet veel woorden noodig: een enkele handdruk, een oogopslag en je weet dat het in orde is. Omhaal van woorden is er ook niet noodig om iemand op te beuren, want het gaat er mee als met het oprollen van het grauwe kleed aan den hemel: het gaat geruischloos, maar het gaat en snel. Want ook zóó kan het wel eens zijn, dat met veel borabafie je een hand wordt toegestoken en dat je er maar niet toe kan komen, die aan te nemen, omdat je er in voelt het even doorbreken van een zonscheut, maar waarover dadelijk waast het loodgrauwe wolkenfloers, dat je ver kilde tot in je ziel. Het kan zijn als met de neerbuigende vriendelijkheid, die je niet kunt aanvaar den en die de stugheid in j.' wakker roept, zoodat het de cellen van genegenheid steriel en absoluut afsluit als de cellen in de bijenkorf, die pas zich weer ont sluiten als andere invloeden zich daarop doen gelden. Maar in het eerste geval als de warm kloppende vriendenhand je onzelfzuchtig wordt toegestoken, dan splijt er Iets in je binnenste en de levenszon zendt de gou den stralen tot in je hartenerven en je geestesoog verheldert zich en het ziet de dingen in een vreugdig licht. Heil hem, die dat in zijn leven mag ervaren en heil hem, die, bewust of onbe wust, de kracht in zich had een sombere menschenziel weer ontvankelijk te maken voor de blijde dingen, die het leven toch ook nog wel in groote kwantiteit soms biedt. Theorie om die kunst te leeren is daar voor niet noodig. Want in het algemeen is het zóó, dat de wereld zwemt in theorie Meer dan ooit hebben we noodig de prac tische daad. De daad waaraan niet vooraf gaat veel getheoretiseer. Langzamerhand toch schijnen we zoo veel theorie te hebben geslikt, dat we onmachtig zijn geworden om tot de daad te komen. Al te veel theorie kan de menseh hebben doodgemaakt voor het doen van de levenswekkende daad. Grauw is alle theorie. En die grauw- ïeid kan zóó overheerschend zijn, dat het s of geen macht in staat is, de somber- leid weg te nemen. En dan, plotseling, breekt het licht door, geruischloos en zwijgend en, als bij tooverslag, lost de grauwheid zich op en iet saprijke, gulden licht breekt door en zet alles in glorende vreugde. Iqeo. handelsmerk KEBOW METAALDRAADLAMPEN 10 KAARS 50 II II HALF WATT TYPEN 40 KAARS 65 ct. 75 75 ct. 100 85 ct. 200 f 1.20 KOGELLAMPEN 20 watt 60 ct. 30 watt 70 ct. 40 watt 80 ct. SPAARLAMPEN gematteerd 90 ct. WESTSTRAAT Kamer van Koophandel Hollands Noorderkwartier. Verschenen is bet Verslag over 1980. Wü ontleenen er het volgende aan: Ingeschreven handelszaken en bedrijven in vergelijking tot het aantal inwoners in het district der Kamer. Ingeschreven Bevolking 1 Januari 1 Januari 1980 1981 1929 1930 Alkmaar 1427 1472 27848 28011 Anna Paulowna 162 182 4817 5071 Callantsoog 81 22 998 1007 Den Helder 808 821 29044 28775 Schagen 211 225 8776 8806 Texel 246 279 7878 7486 Wieringen 132 134 4510 5032 Zijpe 198 219 4932 5385 Bij het vanwege de Kamer geëxploi teerde Bureau van advies voor den mid denstand zijn aangesloten o.a. de navol gende vereenigingen: Schager Handel drijvende en Industrieele Middenstands vereeniging, Schagen, Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging te Anna Paulowna, R. K. Middenstands vereeniging „de Hanze", Den Helder, id., afd. Schagen, Aig. Heldersohe Winke- liersvereeniging, Den Helder. Omtrent de werkzaamheden der Kamer (besluiten, adviezen, rapporten, adressen, verslagen, enz.) vermelden wij het vol gende: Spoorwegverbindingen. Opnieuw werd door het lid van de Kamer, den heer M. A. Kolster, die zitting heeft in de Spoorwegraad, gepleit voor verbetering van de dienstregeling in de kop van Noordholland. Verwacht mag worden, dat door de electrificatie van de lijnen HaarlemUitgeest en Amsterdam Alkmaar, die met kracht is ter hand genomen, in 1931 een groot deel der be zwaren zal worden opgeheven. Pantveer te Velsen. De Kamer stelde zich in verbinding met den Hooidingenieur van de Rijks waterstaat arrondissement ,,'t Noordzee kanaal", opdat het verkeer met de ponten vlotter zou gaan en tevens, dat voortaan door duidelijk zichtbare signalen aange geven zou worden welke pont de aan komende automobilisten moeten oprijden, hetgeen tot dusverre bij aankomst moei lijk te zien is, waardoor velen eerst ver keerd rijden en later terug moeten. Inzake het verkeer werden belangrijke verbete ringen toegezegd, terwijl ten opzichte van de signalen naar een goede oplossing wordt gestreefd. Vlotbrug te 't Zand. Naar aanleiding van ingekomen klach ten stelde de verkeerscommissie een on derzoek in naar de toestand van deze brug. Daar deze juist werden bevonden, richtte de Kamer een adres tot den minis ter van Waterstaat, waarin op spoedige verbetering werd aangedrongen. Uitvoering provinciaal wegen- plan. Op snellere uitvoering van het wegen plan werd aangedrongen. Postkantoor te Anna Paulowna De Kamer verleende hdar medewerking om tot een practlsche oplossing te ge raken van het postverkeer. Het hoofdbestuur besloot het hoofd kantoor te vervangen door een hulpkan toor en een ander hulpkantoor in het wes telijk deel der gemeente erbij te vestigen. Verhooging Invoerrecht bloem bollen Vereenlgde Staten. In verband met een ontvangen klacht van een exporteur werd deze aangelegen heid onder de aandacht gebracht van de Bond van bloembollenhandelaren in ons land. Bloembollenexport naar Amerika. Aan de bloembollenexporteurs in het district der Kamer werd een rapport ge zonden van de Nederlandsche Kamer van Koophandel te New-York, omtrent de bloembollenhandel met Noord-Amerka. Naar aanleiding van ingekomen klach ten stelde de Kamer een enquête in naar de elders geldende tarieven voor de leve- ring van bedrijfswater. De Kamer kwam tot de overtuiging, dat dit water in Hol lands Noorderkwartier belangrijk duur der is dan vrijwel overal elders in den lande, zoodat zij besloot te ageeren tot het verkrijgen van gunstiger voorwaar den. Opleiding winkelpersoneel. Op initiatief der Kamer werden in sa menwerking met de Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging te Alkmaar en de Middenstandsvereeniging te Schagen cursussen in het leven ge roepen voor de opleiding van winkelper soneel. De animo was zóó groot dat er zich te Alkmaar c.a. 100 en te Schagen c.a 80 leerlingen aanmeldden. Desgevraagd deeldie de Kamer aan de Onderwijsraad mede, dat het haar niet is gebleken, dat het Esperanto in de han delscorrespondentie veelvuldig wordt ge bruikt, terwijl de Kamer slechts dan goe de verwachtingen van het onderwijs In deze wereldtaal koestert, wanneer dit op alle middelbare scholen ter wereld tot de verplichte leervakken zou gaan behooren. Reorganlsaifleplannen van de belastingdienst. De heer D. H. Grunwald wijdde hieraan in de vergadering do. 2 October een uit voerig betoog, waarbij hij de medewerking der Kamer inriep om te voorkomen, dat de voorgenomen ingrijpende wijzigingen in deze staatsdienst terloops in de staatsbe- grooting van Financiën ter goedkeuring worden voorgedragen. Nadat overleg was gepleegd met de bur gemeesters van verschillende gemeenten en met eenige deskundigen ontraadde de Kamer ten sterkste de voorgenomen op heffing van de ontvangkantoren der di recte belastingen te Anna Paulowna, Texel en Nieuwe Nledorp. De kantoren te Anna Paulowna en Texel bleven voors hands behouden; dat te Nieuwe Niedorp werd opgeheven. Samenwerking. De samenwerking met de gemeentebe sturen, middenstandsvereenigingen en de overige organisaties op het gebied van handel, nijverheid en landbouw bleef van aangename aard. Opnieuw werd de Kamer in talrijke ge vallen in de gelegenheid gesteld, prae- advies uit te brengen over voorstellen, de belangen van handel en industrie rakende. Voor de steun, die zij ln 't afgeloopen jaar van de pers mocht ondervinden, is de Kamer eveneens zeer erkentelijk. Omzet groenteveiling etc. Den Helder. Deze bedroeg in de jaren 1925 t.m. 1980 achtereenvolgens f 198.688. 58, f 187.889.48, f 210.837.92, f 209.769.80, f 188.826.40, f 178.571.72. Omzet bloembollen te Breezand. Te Breezand werden in 1930 de volgen de aantallen colli bloembollen geëxpor teerd: Engeland 1169, Canada 630, Ameri ka 1, Duitschland (alleen de na 7 Juli ver zonden bloembollen, knollen en wortel gewassen) 63. Bloembollen Breezand en Koe- Kras. De bloembollenteelt in Breezand gaat nog steeds vooruit. ET worden thans ook veel bloembollen op oontract geteelt. De.handel in alle soorten ging in een dalende lijn; van sommige soorten waren de prijzen niet loonend. Alles is echter op geruimd, hetgeen een goed teeken is. In Breezand werden in 't voorjaar vóór veilingen gehouden, vooral van tulpen, al waar goede prijzen betaald werden. De gladiolen zijn bijna onverkoopbaar en worden hier niet veel meer geteeld, althans niet zooveel als voorheen. De bollenveillng Breezand had een om zet van 450.000.In Koegras breidt de cultuur zich eveneens nog steeds uit. Er kan wel aangenomen worden, dat er thans 300 H.A. beplant is met bloembollen. De gewassen van bloembollen in Koegras waren: „goed tot best" te noemen. Bloembollencultuur op Texel. De bloembollenteelt breidt zich op Texel meer en meer uit en er komen zich steeds meer kweekers uit de Streek vestigen. In hoofdzaak worden hier narcissen en cro- cussen geteeld. Het gewas der narcissen was middelmatig, dat der crocussen zeer goed. De prijzen waren echter zeer on regelmatig. „Golden Spur" en „Dubb. van Son" werden in het handelsseizoen steeds duurder, terwijl de crocussen steeds in prijs daalden. Over het algemeen heb ben de kweekers hier over het afgeloooen jaar geen reden tot klagen. Schapenhouderij. Li herfst en voorwinter van 1929 was de prijs van het weidolam, thans overhouder, vrij matig door de beperkte vraag, die meer het gevolg was van het geringe grasverschot ln de weiden. Niet zoodra bleken echter de vleesohprijzen voor var kens en runderen zich ln het voorjaar van 1980 zeer goed te handhaven, of ook de afnemers van het ook maar eenlgszins bevleeschde lam versohenen aan de markt en betaalden gqede prijzen. De zachte winter en het vroege voorjaar hadden de schapen in behoorlijke conditie gebracht, zoodat menig, oorspronkelijk voor de vet weiden bestemde schaap, zijn weg naar de slachtbank reeds vond vóórdat het van het voorjaar en de voorzomer in de weide had geprofiteerd. Deze concurrent van den vetweider maakte de prijzen voor het vetweiden be stemde schaap zeer hoog, terwijl de koop lust door de overvloedige grasgroel zeer groot was. Niet alleen het jarige weide- schaap profiteerde van deze seizoenhaus se, doch ook het 6- a 8-weekslam, dat slechts in beperkte hoeveelheid ter markt verscheen, kon hierdoor een belangrijk betere prijs noteeren. De fokker voor de markt zag zijn product guldens hooger het bedrijf verlaten (c.a. 4 tot 6 glddan in het vorige jaar, terwijl ook de produc tiekosten lager waren dan ln de winter van 1928/ 29, toen door de langdurige koude de voerzak al te spoedig moest worden aangesproken en daardoor den boer platzak maakte. Tenslotte werd ook het oudere voor de fokkerij afgedankte moederschaap voor zeer goede prils als weidedier verkocht. herfst1" we^Uii?geT°°n natte zomj&r en streken a i 8011 vPOnhouder in de géwa^I^a !ifle,rbotzl'!kt0 heerschte, gewaarschuwd spoedig zijn vatlam op té Licht op voor alle voertuigen: Onze vroegere stadgenoot, de heer GYMNASTIEK- EN EXERCITIE-VER. OR AN JEr VEREENIGINGEN. Tel. 235 en 479. Wed. v. VLIET—WICKEL, Hoogstraat 20. J. SLOT, Van Galenstraat 9. Telefoon 428 B. KRIJNS, Gasstraat 23. per 2 pondspak f I.OO. GOALPARA Thee per pak f 1.20, f 2.25 Comestibles, Delicatessen, Spoo'str. 53. Tel. 420 Roblnson. Waterleidingtarieven Esperanto. Ontvangerskan toren.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5