HELDERSCHE COURANT Stop vlug TWfEDE tN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS Svertêïue6 mmm" dien GRIEPaanval VAN DONDERDAG 19 FEBRUARI 1931 me», Abdijsiroop Voor de Borst" GEMEENTERAAD. Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Donderdag 19 Feb. 17.47 uur. v rijuag 2017.49 Bevorderd tot doctor in de genees kunde aan de universiteit te Utrecht de heer C. W. Bottemia, arts, officier van gezondheid 1ste klasse, Kon. marine, ge boren te Honselersdyk, op proefschrift Jlet venereoiogisoh archief der marine. Beschouwingen over den invloed der toe gepaste therapie op de gevolgen der syphiiig". AANKOMST INDISCHE MAIL. Het stoomschip „Patria" wordt heden avond te Marseille verwacht. De Rotter dam Llyod Rapide vertrekt van Marseille Donderdagavond 21.16. Aankomst Vrij dagavond in Den Haag (H.S.M.) 19.42. VEREENIGING „KERK EN VREDE." Naar wij vernemen zal op Maandag 23 Febr. a.s. Ds. F. Kuiper uit Krommenie in „Casino" spreken voor de Vereeniging „Kerk en Vrede". Ds. Kuiper is een be kende persoonlijkheid in de vredesbewe ging. Hij i9 voorzitter van de Commissie van Voorlichting in zake de dienstweige- ringsiwet, zit in het bestuur van deze Ar- beidsgroep van Doopsgezinden tegen den Krijgsdienst en in de redactie van het be kende blad „Kerk en Vrede". Wie over de vredesbeweging meer wil weten, ver- zuime niet dezen spreker te gaan hooren. Men zie verder de advertentie. MAIL VERZENDING AAN HR. MS. „VAN GALEN". Volledig gefrankeerde en aan de daar voor vastgestelde aanwijzing voorziene brieven en andere stukken, bestemd voor Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen", zullen worden opgenomen in de "navol gende brievenmalen: 6 Maart naar Ango-Ango (Belgisch Congo), laatste buslichting; den vorigen dag hoofdkantoor 21.05. Maart naar Ango-Ango (Belg. Congo): laatste buslidhting hoofdkaniaor 15.60. 12, 19 en- 26 Maart naar Kaapstad: laat ste buslióhtlng hoofdkantoor 16.60. 2 April naar Mombasa: laatste buslich ting hoofdkantoor 6.58. 16 April naar Colombo: laatste buslich ting hoofdkantoor den vorigen dag 'hoofdkantoor 21.05. 23 April naar Colombo: laatste buslidh Uhg hoofdkantoor 6.58. 30 April naar Colombo: laatste buslich- ting hoofdkantoor den vorigen dag 21.05. 7 Mei naar 'Sabang: laatste buslicliting hoofdkantoor 6.58. AANBESTEDING. Door Burgemeester en Wethouders is Dinsdag ten Raadhuize alhier aanbesteed het, vernieuwen van pleisterwerken in den Watertoren. Ingeschreven was door de firma's: M. Roelofs, den Helder 1080. H, Doorn, den Helder 2800.—; A. F. Loman, den Helder f 3287.— en 3487. J. Roomeyer, den Helder 3500.G. Groot, den Helder 4456. Verder werd aanbesteed het aanleggen van een straat aan de Oostzijde van den Singel. Hiervoor was als volgt inge schreven: de Moei Hermes, Alkmaar 20500.H. Doorn, Oudesluis 23800.- F. D. Dienaar, Den Helder 25690.—. GYMNASTIEK- EN EXERCITIE- VEREENIGING „PRO PATRIA". Het bestuur van bovengenoemde ver- O TT I Cf n Cf lrot"ïftAlr* _1 te eenigng verzoekt ons ^aandacht vestigen op de in dit blad geplaatste ad vertentie, betreffende de uitvoerine van Zaterdagavond a.s." De heerschende griep is oorzaak, dat uc gewone uitvoering niet kan doorgaan waarom het Bestuur besloot, daarvan een Soirée-Dansante te maken, welke anders in de maand April zou worden gehouden. Deze tweede uitvoering wordt thans uitgesteld tot April. GRAFISCHE BEDRIJFSFILM. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Maandag 23 Februari a.s. houdt de af deel ing Den Helder van den Alg. Ned. l'.vp.bond een propaganda-filmavond in i,iMusis Sacrum". Aldaar zal vertoond worden een film, welke een beeld zal geven van het geheele grafische bedrijf; zoowel het gewone handzetten als de inge wikkeldste .machines zullen worden ver toond, terwijl het geheele oourantenbe- dryf van „De Telegraaf" de film aan be langrijkheid heeft doen toenemen. Deze "lm zal zeker voor velen, die ten opzichte zhn Apiff -? techniek nog onbekenden zijn, een leerrijke avond zijn Voor verdere bijzonderheden verwijzen ARBEID VAN DE SCHOOL EN VAN HET KIND. Dinsdagavond hield de heer D. Been uit Haarlem voor de Vereeniging van Huisvrouwen een leizlng over bovenge noemd onderwerp, welke lezing gecom bi- neerd was met een tentoonstelling van producten van handenarbeid van den heei Stevenson, waarover w;j in onze courant ran Dinsdag reeds een en ander schreven. Laat ons om te beginnen vaststellen, dat dit de eenige bijeenkomst van de Huis vrouwen was van al de samenkomsten, die wij hebbeni meegemaakt, waar liet man nelijk element overheerschte. Wij hebben er ook een meegemaakt, waar wij als eeniigst man (zij het een aankomend) aan wezig waren en dat nog wel toen de Huis vrouwen min of meer op het oorlogspad waren met een bespreking over de ouder- wetsche huwelijkswetgeving. Laat ons te vens nog even vastetellen, dat deze ver gaderingen tot onze aangenaamste repor tage 'behooren; 'heel anders dan vergade ringen van manneni, waar haast strijk en zet de politiek bij kómt. Laat ons thans echter ter zake komen. Mevr. DekkerKlik opende de vergade ring. Zij vond het aangenaam, dat de Ver. v. Huisvrouwen als gastvrouwe mocht fun- geerien. Tusschen onze Vereeniging, zei zij, en die voor handenarbeid bestaat con tact. Wij streven naar hetzelfde doel. De Vereeniging voor Handenarbeid wil de jeugd vaardigheid en handigheid bijbrenr gen om ze te maken tot nuttige leden van Je maatschappij. De Huipvrouwenvereeni- ging heeft tot doel de. vrouw in alle rich tingen te ontwikkelen. Nadat Mevr. DekkerKlik nog had wel kom geheeten den Burgemeester en de heeren Brands en Dun, resp. hoofdinspec teur en inspecteur bij het L. O., was het woord aan den burge meester. Deze wees op het groote nut van den handenarbeid; Hij releveerde een* vroegere poging om handenarbeid op de scholen ingevoerd te krijgen, hetgeen echter op een mislukking uitliep. .Handenarbeid is een groot paedagogisoh voordeel, voor de gemeente echter een financieel nadeel. Spr. is echter zeer erkentelijk voor de activiteit, die hier getoond in, en met de beste wenschen voor den' bloei van den verderen arbeid vertelaarde hij de tentoon stelling voor geopend. De heer Been aan het woord. Wie met iets nieuws komt, begon de heer Been, treedt altijd in zekeren zin op als een beschuldiger tegen het bestaande en met den handenarbeid betreft het hier het terrein van het onderwijs. v an het onderwijs mogen wij vragen, dat het zich aansluit bij de natuur van het kind; en ook dat het bijdraagt tot zijn geluk, ook voor het latere leven. Als we lezen elsch in betrekking met het onder wijs nagaan, dan valt er nog wel het een en ander te verbeteren. Ii/de eerste plaats Kan het wat natuurlijker zijn. Het kind onue. scheidt zich van een volwassene, dat het altijd bezig wil zijn. Bij het onderwijs in ue eerste en tweede klas gaat dit nog el, maar in de derde worden de kinderen al studentjes. Het onderwijs houdt geen vi laoerade rekening met het feit, dat het icinoi in de werkelijkheid leeft, voor het abstracte heeft het nog geen oog. Men moet de kinderen iets te doen geven. Zoo was er een schooljuffrouw, die een reken sommetje trachtte uit te leggen door een verhaaltje van vogels op een schutting. Een der jongens stak toen zijn vinger op en zei, dat hij zich verveelde. De kinderen moeien geen tien minuten stil zitten, laat ze iets doen, vertel er iets bij, zoodat hun fantasie kan werken. Het taal- en reken onderwijs, dat in de 4e en 5e klasse wordt gegeven', bindt de 'kinderen niet en diende het nu maar ergens voor. Van het taal onderwijs kan men dit nog wel zeggen maar met het rekenonderwijs is dat min der het geval. Spr. heeft geroutineerde zakenlui gesproken, die tegen zoo'n som metje van de lagere school, als een com pleet raadsel opzagen. in de eerste klassen gaat het nog wel, daar werken de leerstellingen van Fröbel en Ligthart nog. Ais de kinderen maar beiziig zijn, bij hen gaat het om de daad en het wordt in de hoogere klassen vergeten. Spr. heeft pas kennis gemaakt met een methode voor aardrijkskunde. Voor Fries land moesten de 'kinderen 41 plaatsen en 18 wateren leeren, helt aantal was niet grooter, omdat er niet meer waren. Het ooekje, waarin dit vervat was, besloeg 800 bladzijden. Inplaats daarvan zou spr. lie ver zien, dat er iets uit het leven geleerc werd; hoe b.v. de melk en de boterham in huis komt, zoodat verkeerde begrippen als zou de boter iets met boterbloemen hebben uit te staan, zullen verdwijnen. Het hier boven aangehaald geval betrof wel een opleidingsschool, maar de volksschool wil niet zoover hierbij achter staan. oor den handenarbeid krijgt men de belangstelling van het kind. Voor de an- hlïn!® °°k wel het geval, doch ngstelling is door den onderwijzer kind voS Wv niet rechtstreeks uit het Kind voort Wij zepgen, dat de kinderen niet zoo0Sfondl Verwerkeih maar dat is niet zoo. Het onderwijs moet er bij de kin ken ingaan a s de regen in een dorateï- den akker en dat is het njog niet Het isi als een.biscuitjes dat door de moe der aan het kind wordt gegeven. Dit neemt het aan, omdat de moeder het geeft maar even later vindt men het koekje óp den grond. Het moet zoo zijn-, dat het kind het koekje uit de hand der moeder weggrist dan komt het verlangen rechtstreeks uit het kind; het kind néémt. De kindeben moeten hij het onderwijs bezig zijn met knippen en passen en me ten. Wanneer er over een boerderij ge sproken wordt, moet zooiets plastisch voorgesteld kunnen worden en zoo zijn er nog heel wat dingen bü het onderwijs, waardoor men de belangstelling der kin deren wekt, hierop het Montessori-on- derwijs gebaseerd. Volgens spr. zal de Nederlandsehe school eerlang een afbeldsschool zijn. Thans wordt de school reeds van een luistersohool een doe-school. Het leeren en doen moet voor zoover mogelijk samen gaan. Spr. haalt een voorbeeld aan uit zijn eigeni loopbaan, hoe hij eenis drie kwartier aanschouwelijk onderwijs gegeven heeft over een zakdoek. Die methode Is niet goed. De «kinderen hebben dan niets te doen. Voor aardrijkskunde volgde hij een andere methode. Hij gaf dien leerlingen verschillende kleuren wol en een aantal dopjes em wanneer de les oenigen tijd had geduurd, moesten de leerlingen een zeker traject, b.v. AmsterdamMaastricht, door deze draden aanschouwelijk voorstellen. Tijdens de les werd de aandacht gevangen door de wetenschap, dat ze het straks zelf moeten doen. Bij de geschiedenisles, die hoofdzakelijk luister-les is, kan men de leerlingen verschillende aanteetoeningen laten maken. Het is moeilijk om een klasse drie kwartier achter elkaar bezig te hou den. Spr. heeft hiermee gebroken en gaf zijn leerlingen kleinere taakjes, wat de activiteit ten goede kwam. Met den handenarbeid willen wij het kind de scheppingsvreugde geven. Een ieder, die wel eens iets gemaakt heeft, kent deze vreugde en' deze neeant toe, wan neer het product beter wordt. Bij dezen arbeid" denken de kinderen, het is niet meer de arbeid van vroeger, toen het tee kenen b.v. uit gewoon reproduceeren be stond. Bij den handenarbeid wordt den leerlingen meer vrijheid gelaten, hoewel de leeraar bepaalt wat er gemaakt zal wor den. Hierbij komen zooveel problemen te pas, die met den leeraar besproken kun nen worden, dat de leerlingen dagenlang mett hun plannen rondloopen. De leeraar is hierdoor wel niet precies om 12 en 4 uur klaar en moet ook wel wat vroeger begin nen, doch men krijgt opgewekte actieve leerlingen. Dan ziet mem niet met vreugde den pensioenleeftijd komen, maar met smart. Dan blijft men onderwijzer met hart en zieL Men maakt wel eens onderscheid tus schen domme en knappe leerlingen, doch hierin is men onbillijk. Men heeft kinde ren, die niet goed mee kunnen komen, doch op technisch gebied heel goed voor uitkomen en omgekeerd. De heer Brands sprak ook nog eenige woorden over dit onderwerp, waarbij 'hij zich ook van zijn humoristische zijde liet zien. Spr. verge leek den tijd van vroeger met nu. Toen maakten de kinderen samen muziek, er was huisvlijt, zoodat van primitieve kunst kon worden gesproken, maar thans is dit alles verdwenen, bij de jongens meer dan bij de meisjes. Thans is het moeilijk de menschen uit hun sfeer van passiviteit te brengen in een van activiteit en alles moet aangegrepen worden om het daartoe te brengen. De handenarbeid is een van de middelen daartoe. De pc i bied voor den handenarbeid is ook verdwenen. Men beschouwt het als zelfs minderwaardig, zelfs het woord ..arbeider" vinden velen onaangenaam. Dat komt omdat de bedrijven niet meer zoo voor iedereen zichtbaar zijn, omdat zij gecentraliseerd zijn in fabrieken. Men moet leeren inzien, dat 'handenarbeid iets is, waarvoor men eerbied moet hebben. De handenarbeid is zoo mooi, omdat men zijn eigen leven en dat van anderen ver aangenaamt, gevoel voor kleur en schoon heid wordt gewekt. Spr. dankte ten slotte den heer Been voor al hetgeen hij voorden handenarbeid in Den Helder heeft gedaan en sprak ook zijn beste wenschen uit voor het werk in Den Helder, met een woord van waar deering voor bet weirk van den heer Ste venson." Verdediging van het L. O. De heer ter Haar verdedigde het L. O. tegenover den 'heer Been. De arbeid is op die scholen heel moeilijk. Hij is van oor deel, dat men tegenwoordig met een luis tersohool niet ver meer komt, de leer lingen; zouden hier 'zelf tegen op komen, het wordt een doe-sohoel. Er is gezegd, dat de onderwijzer er de schuld van is, dat de handenarbeid niet op school wordt Ingevoerd. Deze kan er nIets aan doen. Htj wordt van twee kanten geknepen. Van de hoogte dringen de lioogere scholen er op aan dat de leer lingen goed voorbereid zijn, en wanneer men nu nog handenarbeid in gaat voeren, wordt de tijd van zes jaar te kort, ook al zou men maar één uur per week nemen. De ouders willen ook hebben, dat hun kinderen in zes jaar klaar zijin voor de hoogere scholen en 'bij hen ontbreekt vaak de belangstelling voor den handenarbeid. Voor hen komt het op lezen, rekenen en taal aan. Spr. heeft van ouders gehoord, dat zij om vlijt en gedrag niets gaven. Wanneer de lagere school zeven of acht jaar duurde, zou er wel tijd voor handen arbeid zijn. De vakken rekenen, enz., zijn ook juist de maatstaven waarnaar door de leeraren de capaciteiten der leerlingen worden beoordeeld. Antwoord van den heer Been. Deze is het omtrent de luisterschool vol komen met den heer ter Haar eens, hij ziet het echter zoo, dat het onderwijs samen moet gaan met arbeid. Wat de tijd betreft,, spr. ontkent ten sterkste,, dat er geen tijd voor handenarbeid zou zijn. In zy in 62-jarige loopbaan heeft hij gedurende 30 jaar leerlingen klaar gemaakt voor de noogere scholen en kan er dus van mee praten. Door den handenarbeid krijgt men v an het andere werk ook de volle 100 De lagere school is een heel mooi deel van het leven van het kind en hieraan moet zorg worden besteed. De tijd, die daar doorgebracht wordt, moet in over eenstemming zijn met zijn natuur. De heer Been sprak hierna nog een op wekkingswoord, gevolgd door den heer Stevenson. Belden spraken de hoop uit, dat hier spoedig een afdeeling Den Helder voor handenarbeid zal 'worden opgericht. Tijdens de vergadering werden brochu res rondgedeeld eni kaarten, waarop men zijn bijdrage aan de landelijke vereeniging kon vermelden. Wij kunnen het resultaat hiervan nog niet vermelden, wij gelooven echter wel dat het meegevallen is ;zeker weten doen wij echter, dat het gilde van den heer Stevenson met één adspirant- meubelmaker is uitgebreid. De geëxposeerde werkstukken onder vonden groote belangstelling, speciaal de groote meubelstukken, waarop vooral de dames het oog hadden gericht. Het waren dan ook prachtstukken. ITALIAANSCHE OPERA. Hoewel de toeloop voor de opera but terfly" op. Vrijdag a.s. ook thans weer zeer groot is, zijn er toch nog verscheidene plaatsen beschikbaar voor Casino geheel is uitverkocht. Evenals bij de abonn. voor stellingen wordt het amphitheater in de zaal geplaatst, zoodat men overal een goed uitzicht heeft op het tooneel en zijn er op de le en 2e verhooging daarvan nog verscheidene plaatsen beschikbaar, ter wijl ook meerdere goede plaatsen welke door ziektegevallen zijn teruggegeven te verkrijgen zijn. Men voorzie zich dus alsnog van kaarten, heden en morgen van 3—5 uur. Voorts worden de bezoekers verzocht tijdig aanwezig te zijn, daar precies om 8 uur wordt begonnen. „LIEFDESPARADE". Een mooie film ln de Witte. Morgenavond vangt ln de Witte Blos coop, Koningstraat, de eerste verfilming aan van het groote filmwerk, dat deze week op het programma staat, namelijk de Paramountfilm ^Liefdes Parade", waarin Maurice Chevalier de rol van Graaf Alfred Renard vervult, bet Volk" van 17 April 1930 schreef omtrent deze film: „Erkend moet worden, dat zij als vermaaksfilm vrijwel volmaakt is. En het prettige is, dat zij ook artistiek zulke uitstekende kwali teiten heeft. Zulk een toepassing van de geluidsfilm als hier uitgebracht wordt is in staat de hevigste tegenstanders met deze vinding te verzoenen". Het scenario is bewerkt naar het tooneelstuk „De Prins gemaal" van Leon Xanrof en Jules Chancel. De muziek van deze film was reeds vóór de eerste opvoering in Amsterdam popu lair. Geruimen tijd voor de première zond de A.V.R.0. reeds platen van de film uit, terwijl de V.A.R.A. alle platen van Mau rice Chevallier ten gehoore bracht. Het „Handelsblad" schreef over de film: „Deze film is er een, die men ln haar genre grootsch mag noemen, en voor Lubisch en zijn heirleger medewerkers is onze be wondering diep". FAMILIE HOFMANN IN CASINO. Men schrijft ons: Zondag zal de populaire familie Hof- mann, bekend van de grammofoonplaten, weer eens een „vroolijke avond" geven in Casino. Zij brengen met hun vieren thans een geheel nieuw programma voor Den Helder. De Hofmann-avonden trokken altijd zeer veel publiek en waar 't nu weer een ruime poos is geleden, sinds hun laatste optreden alhier, zal 't zeker aan belangstelling niet ontbreken. VISSCHERIJ. Het begin der 'week is voor de visscheri allerminst gunstig geweest. Door den la gen barometerstand! op Maandag was er geen denken aan buitengaats te gaan vis- schen, zoodat men was aangewezen op Texelstroom. De vangsten waren buitengewoon slecht en al lieD de, garnaleniprijs op tot 80 cent per kilo, wat bereikt men dan nog als men een kilo of 10 heeft te vermarkten. Het zout in de pap kan niet worden verdiend Den volgenden dag was het weer bui tengewoon goed en men was in de gele genheid de vangst buitengaats te gaan uit oefenen. AI waren de vangstresultaten beter dan deni vorigen dag, toch kon niet geboogd worden over bevredigende vang sten, een enkele gelukkige dan uitgezon derd. De prijzen waren ook dien dag aan den zeer hoogen kant, zoodat degene, die wat vangst had gemaakt, daardoor tot een behoorlijke besomming kon komen. Bo vendien was er nog wat. vangst van schol en hot, waardoor de besomming een-igszins werd verhoogd. «Haringvangst was er ook zoo goed als niet en het vleugje der vorige week kan het geringe resultaat van het begingedeelte dezer week niet goed maken. Momenteel staat de felle Oostenwind, die alle visschery stil legt. Gearriveerd is de motorkotter H.D. 18, die voor rekening van den heer Tabeling! te Enkhuizen is gebouwd. Het fraaie schip lag met de vlag in top in de Binnenhaven en het maakt een forsohen en sierlijken indruk. Zooals men zich misschien herinnert, is de motorbotter H.D. 18 van denzelfden eigenaar in het afgeloopen najaar tijdens zwaren mist gestrand en door opkomend slecht weer wrak geslagen. Als een moderne Sphinx is deze nieuwe H.D. 18 weer herrezen) en tot nieuw leven gewekt. Na haar heriwring is alles grootsch er aan haar geworden, zooals het, na het her boren, inderdaad ook moet zijin. Wy wenschen den heer Tabeling geluk met zijn nieuw schip en wij prijzen zijn ondernemingsgeest, die het heeft aange durfd een dergelijk kostbaar vaartuig op stapel te laten zetten. 'Het bewijs 'is hiermede geleverd» dat zij, Griep 1« een ziektetoestand, die door Abdijsiroop op een bijzondere wijze wordt bestreden. Abdijsiroop houdt de ontwikke ling en het verder razen van een grlep-aanval tegen, door de taaie slijm - bezwangerd met ziektekiemen - uit te drijven. Abdijsiroop kalmeert het hoezten, verzacht de plekken, die ruw en rauw zijn in Uw keel, en Uw gestel ondervindt den gunstigen Invloed. Onovertroffen W) Hotst - Griep Bronchitis Asthma. Alom verkrijgbaar. Prijs PI. 1.50. PI. Z7HFT430 Ocbrulk buitenshuis Abdjlslroop-Bonbon» (60 cl). Dan bespoedigt Ge Uw genezing ABDIJSIROOP-BONBOitt (Gestold» Abdijsiroop) i unuijv>iuwfMVi*^ri^J die ervaring hebbent in het vlsschertlbe- drjj'f, daarin nog gunstige perspectieven zien. En ook deze nieuwbouw zal weer andere geesten wakker schudden en die anderen dringen ook een dergelijk motor- vischvaartuig te laten) bouwen. Juist de vischkotter wordt voor de meer uitgebreide kustvisscherü het vaartuig van de toe komst en we kunnen ook onze gemeente gelukwensahen met deze belangrijke aan winst der vis^ohersvloot. Langzaam maar zeker gaat deze omvor ming der vloot, maar het lijdt geen twijfel of eenmaal zal de geheele visschersvloot in dien vorm zijn omgebouwd. Daarmede is een nieuwe phase ln de vlsschertf t. o. van onze plaats ingeluid en daarmede hangen talrijke vraagstukken samen, die betrekking op vischindustrie, havenjoutillage en inrichting van aanver wante bedrijven hebben. Wie iets van die teekenen verstaat en daarvoor interesse gevoelt, zal goed doen blaasbalg en aambeeld klaar te houden, opdat hij het ijzer kan smeden als ihat heet is. Op dit nijvere en productieve bedrijf dient aller aandacht gevesttod, omdat het zal blijken van het grootste belang van onze plaats te worden. Vergadering van den Raad der gemeen te Den Helder op Dinsdag 24 Februari 1931, des namiddagB 8 uur, ten Raadhuize. Agenda: Ingekomen stukken. Besluiten van Ged. Staten tot: goedkeuring van de raadsbesluiten van 21 Jan. 1981 nopens toekenning van voor schotten aan tuinders en akkerbouwers; verdaging van hun beslissing ten aan zien van de gemeentebegrooting, dienst 1931; schrijven van E. H. Bos, houdende be richt van aanneming van de herbenoe ming tot lid der Commissie tot Voorlich ting bij Beroepskeuze; schrijven van mej. S. van Es, houdende bericht van aanneming van haar benoe ming tot onderwijzeres aan school 10; dankbetuiging van het Bestuur van de afd. Den Helder der Hollandsche Mij. van Landbouw voor het toegezegd subsidie voor den Landbouwwintercursus; dankbetuiging van het Bestuur van de Ned. Vereen, van Reinigingsdirecteuren voor de toekenning eener donatie; dankbetuiging van de Vereen, tot be vordering van de vakopleiding voor hand werklieden in Nederland voor de toege zegde bijdrage. (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). Verbeteringen Jullanaparfc. Voorstel tot het aanbrengen van verbe teringen aan het Julianapark en om geving. j 1- n Verbetering Strooweg. Voorstel om Burgemeester en Wethou ders een Verhooging van het vroeger ver leend crediet te ve-rleenen ten behoeve van de verbetering van den Strooweg. Woningstichting voor 48 woningen. Voorstel tot verhooging van het voor schot aan de Woningstichting voor den bouw van 48 woningen. Gids der voornaamste gemeenten. Bijdrage ln die kosten. Voorstel tot het toekennen van een bij drage in de kosten van de uitgaaf van een gids der voornaamste gemeenten in Ne derland. Straataanleg. Voorstel tot verrekening der kosten van de doortrekking der Van Galenstraat en tot verkoop aan en aanvaarding van grond van „Het R. K. Onderwijs". Uitbreidingsplan Jullanadorp. Voorstel tot het vaststellen van een uit breidingsplan voor Julianadorp. Wijziging Alg. Politieverordening. Voorstel tot het wijzigen van de Alge- meene Politieverordening. -^Be- Vergoedingen aan bizondere scholen. V°°rstellen tot het toekennen van ver- LO-wet 1920ennk°sStig art' 10°/102 der re^ohotl M besturea vm "U2»»*"

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5