VIJFDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS predikbeurten VAN ZATERDAG 28 FEBRUARI 1931 Op* en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Wintertijd. Maan Zon Hoogwater Mrt. op: ond.op: ond: sm. nam Z 1 13.07 5.52 6.47 17.36 5.44 6.28 M 2 14.41 6.23 6.45 17.38 7.04 7.35 D 3 16.18 6.43 6.43 17.40 8.- 8.23 W 4 17.53 6.59 6.41 17.42 8.44 9.04 D 5 19.26 7.13 6.38 17.44 9.24 9.44 V 6 20.57 7.26 6.36 17.46 10.05 10.25 Z 7 20.28 7.38 6.34 17.47 10.46 11.05 Wintertijd. Zaterdag 28 Feb. -18.04 uur. Zondag 1 Mrt18.06 Maandag 2 18.08 LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. De bewoners van het Tehuis in de Jan in 't Veltstraat, ontvingen van een slager hier ter stede heerlijke metworst, waar voor zij> hartelijk dank zeggen. UITBREIDING VAN DEN TREINENLOOP Vermoedelijk twee treinen meer In beide richtingen. Naar wil uit goede bron vernemen zal hoogstwaarschijnlijk de zomerdlenstrege- ling der spoorwegen, welke, zooals men weet, dit jaar 16 Mei aanvangt, voor het traject Den HelderAlkmaar, worden uit gebreid met twee treinen in bedde richtin gen, dua totaal met vier treinen. Deze uit breiding zou geschieden in aansluiting met de op dien diatum in dienst te stellen electnlsohe treinen AlkmaarAmsterdam. Daar uit den aard der zaak nog geen enkele definitieve vasstelling van de zo- merdienstregeling heeft plaats gehad, kunnen wij het bovenstaande bericht niet anders dan onder voorbehoud mededeelen, aangezien hieromtrent nog geen zekerheid bestaat. Nochtans meenen wij te kunnen verzekeren; dat de waarschijnlijkheid van deze uitbreiding van den dienst zeer groot is. WH behoeven niet te zeggen, hoe zeer wy ons over den gang van zaken zouden verheugen, die de verbinding met ons ach terland aanmerkelijk ten goede zou komen. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De Vrtjz-Dem. lijst Bakkum (N.-H.), 28-2-108L Het Hoofdbestuur en het Bestuur der Federatie „Den Helder" van den Vrijzin nig-Democratischen Bond deelt het vol Sende mede omtrent de op Zaterdag 21 ebruari 1.1. te Alkmaar gehouden ver gadering der Federatie, en ter rectificatie van het in ons nummer van 24 Februari opgenomen verslag van een vergadering der Vryz.-Dem. Klesvereen. „Schagen". Het Hoofdbestuur van den Vrijzinnig- Demooratisohen Bond en het bestuur der federatie Den Helder van dien Bond deelen ons mede, dat de in ons blad van 24 Februari 1981 ln het verslag van een vergadering der Vryz.-Dem. Klesvereenl- glng te Schagen voorkomende mededee Üngen omtrent het referendum bjj. de samenstëlllng der oandldateniysten ln den statenkieskrlng Den Helder ln strijd zyn met de feiten. Volgens ln de vergadering te Schagen gedane mededeellngen, zou het Slatteland door „machines" van Den Hel er zyn vertegenwoordiging ln de Staten geheel kwytraken. Er Is hier van eeniger- lel machinatie van wie ook, geen sprake geweest. Het gehouden referendum heeft ren volkomen regelmatigen loop gehad. Dat daarby de candidaten van Den Helder en Wieringen boven de beide aftredende leden kwamen, was alleen een gevolg van het feit, dat in beide genoemde afdeelingen een grooter aantal leden aan de stemming heeft deelgenomen dan in de overige af deelingen. In de vergadering der federatie, die op Zaterdag 21 Februari werd gehouden, was men intusschen algemeen overtuigd, dat het zoowel met het oog op de belangen der landbouwende bevolking in het district als met het oog op de verdiensten der af tredende statenleden niet wenscheiyk was de lijst in den vastgestelden vorm te hand haven. Door de uiterst loyale houding van de eerste twee candidaten der lijst, de heeren W. de Boer te Den Helder en O. Bosker te Wieringen, die zich van het eerste oogenblik af tot alle medewerking bereid verklaarden, bleek het mogeiyk alsnog een omzetting in de eerste drie plaatsen der lijst aan te brengen, waar door het aftredend statenlid, de heer Kos- teiyk, de eerste plaats op de lijst zou komen in te nemen en heeren De Boer en Bosker respectievelijk als tweede en derde candidaat op hem zouden komen te volgen. De griep. Alle teekenen wijzen er op, dat.f® over haar hoogtepunt heen is. AL mogen er nieuwe patiënten bijkomen, dit aantal wordt echter door dat van de herstelden overtroffen. Over het algemeen heeft de griep hier een goedaardig karakter ge dragen, slechts enkele sterfgevallen zijn ons ter oore gekomen en deze werden dan hoogstwaarschynlijk nog door com plicaties veroorzaakt. Het steekt tenmin ste gunstig af bij de berichten uit Enge land- in de couranten heeft men kunnen lezen, dat het aantal sterfgevallen daar aanzienlijk was. Overal neemt het aantal patiënten af. Onder de leerlingen der scholen zijn wei nig zieken meer. Yan het personeel der Confectiefabriek van Gebr. Meyer is het aantal zieken tot zeven geslonken. In-ons bedrijf zijn er nog vier a vijf typografen afwezig. Op de Gasfabriek is ihet aantal zieken vrijwel stationnair gebleven, met acht patiënten, wat niet heel veel ge noemd kan worden. Op de Rijkswerf zijn thans nog onge veer 130 zieken, zoodat ook hier een flinke vermindering valt te constateeren. Nu is er echter hedennacht weer sneeuw gevallen; we dachten dat we al zoo mooi op weg naar de lente waren, waarvan eenige onmiskenbare teekenen zich al hebben voorgedaan. Het is te hopen dat dit slechte weer niet lang zal aanhouden, anders kon de goede voortgang wel eens teniet worden gedaan. UITVOERING HELDERSCHE PADVINDERS. De eerste Heldersche Padvinders-Groep hoopt hedenavond een uitvoering in „Musis Sacrum" te geven, ter gelegenheid van haar twint g-jarig bestaan. Aanvang half acht. Het belooft een gezellige avond te worden. Nog êen beperkt aantal kaar ten zyn aan de zaal verkrijgbaar. Men zie de advertentie. ORGELSPEELPLAN FËIKE ASMA. Seizoen 1081. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Evenals het vorige jaar hoopt Feike Asma in dit seizoen weer een serie orgel avonden te geven op het orgel in de Gere formeerde Kerk (Spoorstraat). De bespe lingen zullen aanvangen op den eersten Donderdag in April en zoo aldus op de Donderdagen: 2, 16, 30 April, 14, 28 Mei, 11, 25 Juni, 9 en 23 Juli, 6, 13, 20, 27 Au gustus, 8, 10, 17 en 24 September. Vanaf April tot en met Juli iederen Donderdag avond om de 14 dagen en gedurende Augustus en September wekeiyks. Het or- ge.speelplan voor de maanden April en Mei is gereed. 2 April werker; van Alex. Gullmant (w.o. zyn beroemde Dooden- marsch en Engelenzang, zyn 8e en 4e Sonate e.a.); 16 April programma gewyd aan Franz Liszt (Praeludium en Fuga over den naam B. A. C. H. Angelus en zyn geweldige Fantasie en Fuga over: Ad noB, ad salutarem undam); 80 April: Oranje-programma; 14 Mei Baoh en Wl- dor; 28 Mei Hftndel- en Mallly-program- ma. Als „gastorgellst" zal ln de maand Juli optreden de heer Willem Mudde, or gelist der Luth. Kerk te Purmerond, wonende te Amsterdam, P. v. d. LEEK, Koningstraat 11. DERDE EN LAATSTE ABONNEMENTSCONCERT. Naar aamleddilng van dit laatste abonne- menwooocart, voor welke concerten; zoo als men weet, de publieke belangstelling uiterst gering is, deed zich Donderdag avond by onidergeteekende, den heer Lee- voor of voortzetting hiervan voor een vol gend seizoen mogelijk la Hoewel er z.g. wens en eenige andere bezoekers de vraag een comité voor bestaat, laat men den heer Leewens het zaakje geheel alleen opknap pen en door diens moed'te is het nog moge- ïyk geweest, dat voor dit seizoen deze drie concerten hier konden worden gegeven. De vraag nu, die zich opdeed, is, of het, gezien de bitter weinige belangstelling-, nog de moeite loont zich voor een volgend seizoen weer druk hierover te maken. Er ls veel correspondentie noodlg en veel overredingskracht om een lmpreasarlo over te halen hierheen te komen voor een handjevol menkohen, en het li dan ook met zekerheid 'te zeggen, dat, eenmaal van de Ulst afgevoerd, men Den Helder er niet weer zal opbrengen. M. a. w.: als we niet trachten deze concerten te behoudlen, zyn ze voor onze gemeente verlorent De vraag kan dus aldus worden gesteld: loont het de moeite ter wille van luttele bezoekers deze poging te doen, en zoo niet, op welke ma nier kan dan worden getracht het bezoek op te voeren? De vraag behoeft thans niet te worden opgelost, maar zal zeer zeker voor het komend winterseizoen weder on der de oogen dienen te worden gezien. De belangstellenden kunnen er n/u vast reke ning mee houden; -wellicht kunnen zy den neer Leewens op de een of andere wyze bijstaan in dit. verdienstelijk werk. Het programma voor dézen laatsten avond was bizonder aantrekkelijk. Behalve een schier volmaakt samenspel van pianist en cellist, kregen we van dezen laatste ook nog een cel-obligaat, een suite van Bach v aarin hy zün meesterschap op het prach tige instrument met den edelen toon, be wees, en waarvoor hem terecht hulde werd gebracht. Toch hebben over het algemeen de andere nummers, in samenwerking met den pianist, meer voldaan en deze muziek ls ook dankbaarder. Al> dadeiyik in de so nate van Handel kregen u-y een samen spel te zien, dat ln alle opzichten volmaakt was. Beide artlaten zijn blijkbaar geheel op elkaar ingespeeld; er was een eenheid in nuanceering, in tempo's, ln opvatting ook, die het luisteren tot een onvermengd genot maakte. We weten allen wel en dit is zonder er kwaad van te spreken dat de .,Casimo"-vleugel voor dergelijke avonden ongeschikt is. Het kan ook niet anders; het instrument heeft een andere taak en bovendien zijn de omstandighe den, waaronder het ter beschikking ge houden wondt, verre van ideaal. Maar toch.welk een invloed heeft het als de hand van een meester een instrument be roert! Hoe wist hy het te doen zingen en juichen! Edeli en voornaam was het cel geluid, en zoo werd een verrukkelijk sa menspel verkregen, dat Höndel's muziek ten voile recht deed wedervaren. Van Hin di el is een anecdate bekend, die bewast, dat hij zich zijn waarde als componist wel degelijk bewust was. Toen men hem na- m el ijk eens aanviel over een zijner orato ria, stoof de meester op en. verontwaardigd zei hij: „Wat? Mijn muziek zou niet goed zijn?".... Telkens, als we de prachtige, geheel persoonlijke muziek van Hfindel hooren, moeten wij aan dat gezegde den ken. Ongetwijfeld, de muziek is goed, en deze vertolking deed haar alle eer aan, die zü verdient. Hftndel had tevreden kunnen ziln. Vóór de pauze kregen we tenslotte nog Saint-Saens prachtig concert a ki. t In dertijd. Is dit eens voor de Stafmuziek ver tolkt door den heer Van Leeuwen Boom kamp, en zoo kon men vergeUjken. Met een hartelijke ovatie beloonde men den beiden artisten voor dit magnifieke sa menspel. De geheele avond stond vrywel in mi neur, want na dit mineur-programma kre gen we een rhapsodie van een der aller modernste Hongaren, nd. Béler Bértok. Deze Bórtok behoort tot de atonale com ponisten, d.w.z. hy lapt alle voorschriften Inzake harmonie en tonaliteit aan zyn leara. Hij werkt veel met dissonanten, en toch, desondanks had dit nummer een gnoote bekoring. iHet waa van een typisch Hon1* gaarsch weemoedig karakter, en muntte uit door originaliteit en frischheid. Ten slotte werd met een viertal kleine num mertjes besloten van de volgende compo nisten: Granadoa (een prachtig gerhyth- meerd intermezzo), Fauré (een lyrisch stukje), Popper (chanson villageoise) en Davidóff (De fontein-* terwijl natuurlijk, als dwingende kinderen, het publiek niet rustte vóór het gebruikelijke toetje gege ven werd. Toen konden de bedde heeren nog net den trein van' half tien halen en nu zitten ze alweer in Weenen, te weenen over de kunstzinnigheid van Den Helder. R. K. MTDD EN STANDS VER E ENIG EN G „DE HANZE". Bovengenoemde vereeniglng hield Don derdagavond in den R. K. Volksbond haar jaarvergadering. Precies half negen opende de voor zitter, de heer P. T. Luyckx, de ver gadering, met de mededeellng, dat hy de vorige maal gewaarschuwd had om op tijd te beginnen en hy hield woord, ofschoon er toen nog weinig leden tegen woordig waren, wut spoedig beter weid. Voorzitter bracht verder in herinnering, wat alzoo In 1980 was verricht en her- daoht het overleden lid N. Bouchier, welke ln de eerste jaren van «De Hanze" uls secretaris optrad en veel werk voor de vereeniglng heeft verricht. Spreker verzocht den leden om Dinsdag 17 Maart aanwezig te zün in de parochiekerk, waar alsdan een H. Mis voor Bouchier zal worden opgedragen. De notulen werden toen gelezen en goedgekeurd. Sinds de vergadering van 24 Septem- her zyn 24 leden ingeschreven, zoodat het ledental thans is gestegen tot 91. Voorzitter hoopt, dat spoedig de 100 zullen bereikt zyn. Betreffende de hooge ykkosten, waar over al reeds besprekingen zyn gevoerd, kan worden medegedeeld, dat deze zaak nog steeds de voile aandacht van het H.B. heeft. Er ls een verzoek ingekomen, om uit „De Hanze" een vertegenwoordiger in den dekenalen jeugdraadtebenoemen.Het bestuur heeft den heer Vun Os bereid gevonden als zoodanig zitting te nemen. Van de A.H.W.V. was oen mededeellng Ingekomen, waarbij werd kennis gegeven, dat er In het wachthuisje voor autobussen nog plaats was voor reclame. De voor zitter bracht dit ter kennis van de leden. Van den Bond van Oud-Onderofflcleren, welke Bond alhier haar jaarvergadering zal houden, was een verzoek ingekomen om een bijdrage uit de kas te mogen ontvangen. Een bedrag van f 10.— wordt beschikbaar gesteld. Omtrent de Winkelsluitingswet is van het Centraal Hanze-bureau een schrijven ingekomen, mededeelende, dat er een brochure in den handel is gebracht, waarin deze wet op duidelijke wyze wordt uiteengezet. Men kan deze brochure by het bestuur aanvragen. De leden worden zooveel mogehjk aan gespoord het Ned. fabrikaat te steunen en het H.B. ontraadt de leden ten sterkste, om reductie te geven op verschil lende artikelen. Thans komt aan de orde de »Reis naar Rome« by gelegenheid van den 40-jarigen gedenkdag van de uitgave van de Ency cliek »Rerum Novarum». Voorzitter doet verschillende mededeellngen omtrent deze reis, welke 8 Mei a.s. van uit Utrecht zal aanvangen. Een bestuursvoorstel werd aangenomen om te trachten door het j storten van f 5 per lid eenige leden door het lot een kans te geven de reis naar Rome te maken. Hierna had de Installatie plaats ten eerste van den nieuw aangewezen gees teiyk Adviseur, pater Verhaar, en ten tweede van de nieuw toegetreden leden. Voorzitter sprak tegenover den G. A. den wensch uit, dat hy vele jaren op prettige wyze met »De Hanze«-leden mag samenwerken en de nieuwe leden spoorde hij aan goede werkzame leden te zyn. De G. A- dankte den vporzitter voor de hartelijke woorden. Hy vertrouwt en hij hoopt dat hy aan de verwachtingen van bestuur en leden zal beantwoorden. Dat deze afdeeling schitterend werkt, blijkt wel hieruit, dat zich weder 24 nieuwe leden hebben aangemeld. Hy con stateert, dat de leden gevolg hebben ge geven aan den wensch van de bisschoppen. Hij spoort de leden aan, zich steeds als goede leden te gelragen, voornamelijk door het bezoeken van de vergaderingen en daarby de eensgezindheid te bewaren. Z.Eerw. beveelt ook ten zeerste aan het lezen van het middenstandsblad, waardoor men steeds op de hoogte blijft- Spr. be sluit met de beste wénschen voor »De Hanze*. Thans was het woord aan den secre taris-penningmeester voor het uitbrengen van het jaarverslag. Een kort overzicht werd gegeven wat door „De Hanze" in het afgeloopen jaar was verricht. Wat de financiën betreft, de ontvangsten wa ren in 1930, f 817.99 en de uitgaven 786.07. En toch was ondanks het groo'er ledental een kleine achteruitgang te be speuren, doch dit vond zijn oorzaak in de uitgaven voor een feestavond. Het aantal leden bedroeg 48 op 1 Jan. 1980 en thans telt „De Hanze" 91 leden. Sohrifteiyk werd medegedeeld, dat dé boeken en bescheiden van den penning meester over 1929 en 1980 in de beste orde waren bevonden, waarop de penning meester werd gedechargeerd, en hem tevens dank werd uitgebracht voor zyn uitgebrachte jaarverslagen. De aftredende heeren M. A. Kolster, J. C. van Amersfoort en J. Bock werden als bestuursleden herkozen. By de bespreking van de in dit jaar te houden Bloembollententoonstelling gaf de voorzitter eeu uiteenzetting van de plannen, welke reeds ln voorbereiding zyn om deze tentoonstelling zoo goed mogeiyk te doen slagen en „De Hanze" heeft gaarne gevolg gegeven aan de uit- noodiging, om haar schouders mede onder dit werk te zetten. De gebrulkeiyke rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter mede deelde, dat in October a.s. het 12Jjarig bestaan van „De Hanze" zal worden her dacht en daarom spoedig een ledenver gadering is te wachten. Hierna werd de vergadering gesloten. DE ROZEKRANS. Door de Vereenigde Schouwspelers. Ter gelegenheid van de 650ste opvoe ring van dit tooneelstuk, vond gisteren avond alhier weer een voorstelling pladts van »De Rozekrans*, naar het bekende werk van de sohrijfster Florence Barclay, De groote bekendheid van het boek, gevoegd by de schitterende vertolking door het gezelschap, maakt dat dit stuk 660 keer ls opgevoerd. Gisterenavond was de zaal van »Caslno« ook weer flink volwe hebben niet veel open plaatsen gezien en onder groote aandacht werd het spel gevolgd. Af en toe, vooral in de laatste scène, kon men de bekende speld hooren vallen en wy merkten eenige dames op die hun zak doek even te hulp moesten roepen. Het stuk ls hier al reeds eerder be sproken een uitgebreid verslag kunnen wy dus achterwege laten. Men zou misschien kunnen zeggen dat zooveel keeren opvoeren afbreuk gaat doen aan de kwaliteit van het spel. Hier was dat volstrekt niet het geval. Enny Mols—de Leeuwe gaf prachtig spel te zien, vooral ln de laatste aote is haar spel ontroerend om te zien, haar samenspel met Pierre Mols is heel mooi. Haar geheele spel bereikt de climax in het voorlezen van den brief, die zy zelf heeft geschreven, aan Dalmain. Hier was het werkeiyk subliem. Pierre Mols had de zware rol van den hlinde te vervullen en deed dit op aan gapende wyze; dat onzekere tasten met zijn handen, dat doelloos staren. Julia Ouypers was de drukke hertogin, welke rol zy zeer vlot en goed speelde. Betty Grit—Vink had een kleine rol, evenals Jclle Kremer en Oh. Overste. Ferd Koolbergen had een rol te ver vullen, die sleohts ln één gedeelte tot goed dramatisch spel aanleiding gaf, in samenspel met Enny de Leeuwe.Ookhy gaf goed doorvoeld spel te zien. Peter Hansen had de dubbelrol van hertog en bediende. Het pleit voor zyn Vraagt voor Uw prijscourant bi] DEN HELDER Alle goederen gemaakt op EIGEN ATELIERS onder leiding van EIGEN COUPEUR, degelijk en goedkoop. LEVERING ONDER GARANTIE. ZONDAG 1 MAART 1931 DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (N*. Kerk, Weststraat). 's Morgens 10.30 van Huisduinen. (Vao. Helder III) 's Namiddags 12.80 uur, Kinderkerk. Ds. F. W. J. v.d. Poel. Onderwerp: Vergevensgezindheid Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) Geen dienst wegens restauratie Geref. Kerk (Jullanapark). 's Morgens 10 uur, Ds. J. H. Rietberg, van Maassluis. 's Avonds 5.80 uur, Oasd. A. Quak, van Amsterdam. Gerei. Kerk (Hulpkerkd. Chr. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 uur, nog nitt bekend 's Avonds 5.80 u., De. J. H. Rietberg Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 8.80 u de heer N. v. d. Kraats. Donderdag geen dienst Ohr Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 u. en 's middags 6 u., Leesdienst Herat. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 u., Ds. P. H. Borgers Donderdag 5 Maart, nam. 8 uur, Deutscher Verein. Doopsgez. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. P. J. Smldts Geen Zondagsschool. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. R.C.W.J. Hoek 's Avonds 7 u., Ds. S. R. Hermanldes OnderwerpEvangelisatie-arbeid in Spanje, met lichtbeelden. Evangelisatie (Geb. Middenstraat 117) Woensdagavond 8 u., Ds. Hoek Leger des Heils. 's Morgens 7 uur, Bidstond, 's Morgens 10 u.Heiligingssamenk. 's Mid. 8.80 u., VerbUjdingssamenk. 's Avonds 7.80 u., Verlossingssamenk. Donderdag 5 Maart. Nam. 2.80 uur, Vrouwenbyeenkomst 's av. 8 u. Openbare samenkomst, geleid door Majoor Grimijzer. Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.80 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, Godsdienstoefe ning met preek. Past. Th. Moleman '8 Avonds 7 uur, godsdienstoefening met ïydenspreek past. Th. Moleman Woensdag 4 Maart, 's Morgens 9 uur, godsdienstoefening HUISDUINEN Ned. Herv. Gesn. Geen dienst wegens vaeature Vergaderingen, vermakelijkheden Zaterdag 28 Februari Uitvoering „Ned. Padvinders", Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond „Zeevaartschool", Casino, 8 uur. Dinsdag 8 Maart Bazar Ohr. Oranje-Vereen., Musla Sacrum. Concertavond Stedelijk Muziekcorps, Casino, 8 uur. Bazar Ohr. Oranje-Vereen., Musis Sacrum. Bazar Chr. Oranje-Vereen., Musis Sacrum. N. V. V.-film „Triomf", Casino, 8 uur. aanpassingsvermogen dat hy deze degra datie zoo goed naar voren braeht. Dan blijft nog over John Tunrott, die ds rol van Dr. Mackenzle vervulde sn die o.i. een der beste kruohten van hst gezelschap ls. Zyn creatie van den ouden narteiyken dokter was uitstekend, echt ongedwongen ln zyn spel. Na elk bedrijf klaterde het applaus op en by het eind scheen het niet te zullen ophouden. Mevr. Molsde Leeuwe werd na afloop bloemen aangeboden. „VAN HET WESTELIJK FRONT GEEN NIEUWS". Belangwekkende film. Gisterenavond dan had de eerste ver tooning plaats van de veel besproken film, die bewerkt is naar het thans wereldbe roemde boek van dien naam, welk boek in ons land alleen een ongekend oplaag- cyfer bereikte en dat dan ook, praktisch gesproken, door lederen Nederlander ge lezen is. Dat men de verfilming van het geschreven woord wilde aanschouwen, ligt voor de hand, en te meer nu van Dultsohe reactionnaire zyde drastische maar vrij naïeve pogingen gedaan zijn deze on- mogeiyk te maken. .En daarmee ls het ge weldige bezoek, dat aan deze film reeds te beurt viel en ook hier ter stede onge twijfeld nog te beurt vallen zal, dan ook wel verklaard. Wij hebben reeds meegedeeld hoe het met de toeloop hier ter stede was gesteld. Dezen eersten avond al was het „Tivoli- Theater geheel vol en op het balkon moesten nog extra stoelen worden aange- Licht op voor alle voertuigen: Flink aan het afnemen. ZOEKT U een kwaliteit* Sigaar? PROBEERT U dan eens het fabrikaat van SMIT sn TENHOVE, In vakkringen beschouwd als HET BESTE! Alleenverkoop voor Den H Ider, E Woensdag 4 Maart Donderdag 5 Maart

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 17