r aE Tweede Blad. I €ING VAN DONDERDAG 12 MAART 1931. STADSNIEUWS de dienst op texel weeb nokmlaal. „maranatha"-oonferentie. FSiii.Gr"pen,taJ- pepermunt Stadsvorsiering tijdens de „Boltha". JSntleX11®611061110 0nderwerï> t Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Donderdag 12 Mrt18.25 uur. Vrijdag 13 18.27 Naar wij vernemen is de bootdienst op Texel waarin eenige stagnatie was ge komen door de ijsgang in de Heldereche en Texelsche haven, weer normaal. De tocht naar Texel wordt dus weer viermaal daags ondernomen. TJALLEVG DITO'S MUZIEKSCHOOL. Bovengenoemde muziekschool, welke haar openbare voordrachtsoefening meen de te geven op Dinsdag 24 Maart, heeft deze datum gewijzigd. Zij zal wonden gehouden op Donderdag 26 Maart. Toenemende belangstelling. De belangstelling voor de „Maranatha"- conierentie was gisterenavond nog groo- ter dan Dinsdagavond. Met gespannen aandacht werd naar de beide uitstekende sprekers, die op zoo overtuigende wijze hun boodschap brachten, geluisterd. Ge- loovigen van alle gezindten, waaronder verschillende predikanten, waren onder het gehoor van Ds. Hoekendijk en Ds. Waardenburg. Wederom waren een twee tal volle autobussen van Julianadorp ge komen. Vandaag is de laatste oonferentiedag. Om 3 uur hedenmiddag is een bijeen komst in het gebouw vun de O. J. M. V., in de Spoorstraat, terwijl hedenavond om 8 uur de sluitingsconferentie gehouden wordt in de Geref. Kerk, Julianapark. De toegang is vrij. Voor bizonderheden zie men de advertentie. TERAARDEBESTELLING VAN MEJ. J. M. BISCHOFF. Onder zeer groote belangstelling is Dinsuag het stoffelijk overschot van Mej. J. M. Bischoff aan den schoot der aarde toevertrouwd. Verschillende hoofden van scholen en tal van onderwijzers en onder wijzeressen, alsmede een groot aantal vrienden en kennissen en een talrijke schare schoolkinderen, waren op den doo- uenakker aanwezig, ter vervuiling van uezen droeven plicht. Al» eerste spreker voerde het woord, de heer A. G. B. Bischoff, een broeder van de overledene, die de groote trouw en oprechte vroomheid van zijn zuster schetste. In stille berusting heeft zij haar ziekte gedragen eni meit volle geloofsover tuiging is zij heengegaan tot den Meester, Die haar riep. De droefheid biji dit ver- scheddeni bepaalt zich dan ook alleen tot de ledige plaats, die zij in de familie ach terlaat. Ds. B o r g e r s, predikant van de Herst. Ev. Luth. gemeente hier ter stede, sprak daarna een zegenbede uit, waarna, namens den burgemeester, die door ambtsbezig heden verhinderd was, de heer Avena- r i u s, hoofd der Openbare M.U.L.O.- school, het woord voerde en den dank van het gemeentebestuur bracht voor de vele diensten, door Mej. Bischoff aan het on derwijs bewezen. Wil zullen u blijven eeren als een uitstekend en plichtsgetrouw onderwijzeres, zoo zedde spr. Gij. bezat twee factoren in uw leven, die een door slaand succes voor uw werk waren. Ten eerste uw plichtsgetrouwheid en ten twee- do een onuitsprekelijke, niet te peilen liefde voor het kind. Elke gelegenheid werd door u aangegrepen om vreugde te brengen in het leven van het kind en als wil u dank wilden brengen voor uw liefde, dan zei u altijd, .met zoo'n typisch gebaar: „Dat heeft niets te beduiden." Nü brengen wij u onzen dank en. betub gen dat uw herinnering bij ons zal blijven voortleven. De heer Kor ver, oud-schoolopziener, zelde zeer getroffen te zijn door het over lijdensbericht van Mej. Bischoff. Hiji wees op de toewijding en liefde bij' haar werk en haar getrouwheid in de belijdenis van haar geloof. Door d"e innigheid waarmede Mej. Bischoff les gaf ging er een bezie lende en gewijde invloed op haar leerlin gen uit. Ds. Borgers wees erop hoe juffrouw Bischoff ten zegen was geweest voor ve len. Zij was een van die door God geze- Rende vrouwen, die rijk was aan groote liefde en die veel voor haar medemenschen heeft gedaan. Haar arbeid in het Konink rijk Gods en onder de kinderen, is groot geweest. Nooit verioochende ze haar ge loof en schaamde zij' zich' het kruis van Jezus Christus. Namens de Luthersche gemeente brengt spr. een laatsten groet aan deze zeer ti ouwe zuster, die de gemeente nooit zal verreten. Veilig in Jezus' armen, Veilig aan Jezus' hart! DMr In zijn teer erbarmen, D&èr rust mün ziel van smart. Namens hét schoolbestuur van de school met den Bijbel, werd het woord gdvoS door den heer Eijlders, die ook sprak over de groote liefde en opoffering, waar mee juffrouw Bischoff zich aan haar arbeid had gegeven. Het schoolbestuur dankte God voor die gave, In juffrouw BSensfie£dSenn, misschien wel na mens duizenden leerlingen, oud-leerlin gen, collega's en hoofden van scholen zoo zeide de heer E. H Bos - voerde hij het woord'. Zie hier het leven in al zijn werkelijkheid zeide spreker. Wij heb ben gezien de getrouwheid van haar christelijk hart. De vervulling van haar plicht met liefde. Wij hebben gadegesla gen den arbeid dien zij heeft ten koste gelegd aan jongens en meisjes. Wij bren gen u hulde en dank, als het offer onzer handen. Mej. Bischoff wist, dat zij heen zou gaan naar het Vaderhuis. Bij haar was geen stervensvrees, die haar terug deed deinzen. Alleen de begeerte om den lof van haar Heiland In dit leven te zingen, deed haar naar beterschap verlangen. Zij heeft geleerd wat het zeggen wil: „Niet mijn wil, maar de Uwe geschiede". Tot de kinderen zegt spr., van alle les sen die juffrouw Bischof jullie gegeven heeft, was er geen les a's deze les, waarin zij tot juhie zegt, dat er lYn sterker is dan wij- Van juffrouw Bischoff ging er wijding van Gods liefde uit, dlraag die mee in jullie leven- De heer A. G. B. Bischoff spreekt daarna een woord van dank aan alle be langstellenden, waarna deze droeve en ernstige plechtigheid is geëindigd. De baar werd gedekt door een schat van bloemen. C an ÜID aatstellen G prov. staten. In den Kieskring Den Helder werden Dinsdag de navolgende lijsten van can- didaten voor de a.s. verkiezingen der Provinciale Staten ingediend: Chrlstelljk-Hlstorlsche Partij: 1. J. Ringers, Alkmaar. 2. R. Beta Pz., Zaandijk. 3. G. P. de Vos, Enkhuizen. 4. J. Kroonenburg, St. Pancras. 5. Ir. C. van Dam, Den Helder. 6. O. Bloem, Terschel ling. 7. J. Dorjee Joiuz., Zaandam. 8. G. C. Dun, Alkmaar. 9. B. Pz. IJtsma, Broek op Langendijk. 10. J. Vogelaar, Alkmaar Anti-Revolutionaire Partij: 1. A. Gravesteln, Urk. 2. P. Slot A.Pz., Broek op Langendijk. 3. mr. A. Schenke- veld, Alkmaar. 4. A. Barten Pz., Noord- Scharwoude. 6. P. Sluis Nz., Enkhuizen. 6. S. Steensma, Heer Hugowaard. 7. S. L. Goede, Landsmeer. 8. E. H. Bos, Den Hel der. 9. G. Prins Jbz., Andijk (West). 10. J. Balder Jacz., Broek op Langendijk. 11. P. Steenblok, Hoorn. 12. K. Vlaming, Oos terend, TexeL V rijzlnnlg-Democratische Bond: 1. P. Kostelijk Pz., Heer Hugowaard. 2. W. de Boer, Den Helder. 8. O. J. Bos- ker Jz., Wieringen. 4. C. Wijdenes Spaans, Anna Pauiowna. 5. H. R. Koster, Wieren- gerwaard. 6. P. Kaan Cz., Wieringen. 7. L. F. van Loo, Den Helder. 8. J. B. F. Meijer, Den Helder. 9. R. P. Keijser Cz., Den Burg, Texel. 10. Jb. de Vries, Juliana dorp. 11. K. van Terwisga, West-Terschel ling. 12. P. Pluister Az., Nieuwe Nledorp. 13. Fl. Schermer, Schoorl. 14. G. van der Sluys, Schaperbrug. 15. D. Kooiman, Pur- merend. Sociaal-Democratische Arbeiderspartij: 1. A. W. Michels, Haarlem. 2. J. Wester- I hof, Alkmaar. 3. P. Zeeman, Zuld-Schar- woude. 4. N. Swierstra, Enkhuizen. 5. N. Slooten, geb. Smit, Groot-Schermer. 6. P. Hart, Koëdjjk. 7. J. de Vries, Amsterdam. 8. J. Hemelrijk, Bergen N.-H. 9. G. Scha- gen, Eklam. 10. D. Marinus, Landsmeer. 11. J. van Dok, Enkhuizen. 12. P. Keuning, De Rijp. Hervormd (Gereformeerde) Staatspartij: 1. H. A. Vromans, Heemstede. 2. D. Ha mer, Amsterdam, O. 8. L. Warmolts, Am sterdam C. Neutraal Blok aller Middenstanders: 1. A. Weiss, Amsterdam. 2. A. Bruinsma, Amsterdam. 3. W. A. J. van de Kamp, Haarlem. 4. F. J. Bernhard. 5. J. A. Mil- hado. 6. C. J. Sohwedtz. 7. Dr. W. M. F. J. Holzhaua 8. Mr. J. B. M. ten Bruggen Cate. 9. Chr. L. W. R. Emmeriks. 10. R. Boven. 11. E. H. Rapmund. 12. J. H. Chr. Jansen. 13. M. van Gelder. 14. H. Baaden- huysen. 15. J. G. Kool 16. P. A. Smit. 17. Pedro F. H. dignetl 18. A. J. M. van Lier. 19. Mr. D. Wisboom Verstegen. 20. C. J. van Aal allen te Amsterdam. Roomsch-Katholleke Volkspartij: 1. J. J. Gemmel, Amsterdam. 2. J. A. I. van Winsen, Haarlem. 8. J. Eijking, Be verwijk. 4. J. H. II. Hendriks, Amsterdam. 5. W. H. Kuil, Zaandam. Communistische Partij: 1. L. Seegers, Amsterdam. 2. N. Beuze- maker, Amsterdam. 3. D. Wijnkoop, Am sterdam. K. de Vries, Den lip. 5. P. Kui- Wormerveer. 6. L. Peper, Haarlem. AHopman, Hilversum. 8. L. van Wie- Ruizen. 9. D. Makkhiga, Zaan- niw'or, w Kromrnenle. 11. J. van Pr™?£' 12. A. van Woensel, 1. Joh. de Veer, Schagen. 2. W F G L Driessen, Den Helder. 3. S Kz de Roer Zuid-Scharwoude. 4. M. D. Dut' Texel V A. W. Dekker-Klik, Den Hfc jj Pe^en. 7. W. Hz. Jimmink, Zijne' Christelijk-Democratische Unie: 1. M. de Visser, Amsterdam. 2. F. Schu- rer, Amsterdam. 3. P. L. Gerritse, Amster dam. 4. Mej. C. E. Oieremans, Naarden. 5. B. Visser, Bloemendaal. 6. P. Tjebbes, Bussum. 7. J. Fris, Zaandam. 8. Óhr. dé Vries, Haarlem. 9. L. P. du Bois, Amster- dam. 10. F. H. Geuzebroek, Amsterdam. Roomsch-Katholleke Staatspartil: 1. H. F. Nuland, Schagen. 2. J. Groen Az., Zuid-Scharwoude. 8. A. van den Berg Gz., Anna Pauiowna. 4. C. Kramer, Zuid- Scharwoude. 5. M. W. de Graaf, Texel. 6. H. Nolet, Warmenihuiaen. Revolutionair Socialistische Partij: 1. H. J. F. M. Sneevliet, Amsterdam. 2. A. Langkamper, Amsterdam. 8. F. Boe man, Zaandam. 4. T. de Haan—Zwager man, Hoorn. 5. W. v. d. Wal, Oudorp. 0. C. Kltsz, Amsterdam. 7. S. Zwart, Amster dam. 8. G. van Setten—Boelens, Amster dam. 9. P. A. Jacobs, Amsterdam. 10. G. Kaas, Broek op Langendijk. Staatk. Ger. Partij: 1. E. Kuyk, Amsterdam. 2. O. M. van Joolen, Bussum. 3. C. J. Kesting, Hilver sum. 4. Chr. Blom, Ehkhuizen. 5. A. Jan sen, Bussum. 6. O. van Hiel, Hilversum. Nieuwe Plattelandersbond: 1. J. Krijger Kz., Andijk. 2. D. Scherin- ga Pz., Beemster. 8. J. Haven, Amster dam.. 4. K. Balk Ka., Blokker. 5. W. VJj», Hoogwoud. VIERDE ABONNEMENTSVOORSTELLING. „Jeugdliefde" (,,L© Pècheur cTcxm- bores"). Eerlijk gezegd heb ik altijd gemeend, dat elke ware liefde een jeugdliefde is. Je hebt weliswaar eenzaam wonende juffrou wen of heeren-van-middelbaren-leeftijd, die een huishoudster zoeken en uit die kennismaking wellicht een soort liefde weten te distilleeren, die hen te elfder ure nog naar den ambtenaar van den burger lijken stand leddt, maar in verreweg de meeste gevallen is een „vaste positie" of zyn eenige soliede effecten daaraan1 meer debet dan god Amor. En daarom lijkt me het begrip „jeugdliefde" ietwat pleonas tisch. Maar de heer De Meester Jr., die dit stuk uit het Fnansoh vertaalde en een beetje met den Franschen titel in zijn maag zat, heeft het goeid bedoeld en als zoodanig hebben wij het te accepteeren, al Is de Fransche titel veel juister en tref fender dlan de Hollandsohe. Het woord „ombres" is te vertalen als vischnaam, de ombervisch wordt ten onrechte ook wel zeebaars genoemd. Maar het woord betee- kent ook schimmen. De Meester, die ook in1 den tekst herhaaldelijk over dit woord moet zijn gestruikeld, heeft den naam .schimmetjes" dan ook toegepast op de vischjes, die Jean hardnekkigniet vangt. Het zal door deze uiteenzetting duidelijk zijn, dat het Fransche woord twee begrip pen dekt: Jean, de ongelukkige, geestelijk wat overspannen jongen, brengt ziln da gen door met het visschen van ombres, dus werkelijke vischjes, en tevens., schimmen, chimaera's, luchtkasteelen. En dat is ook de diepere beteekenis van dit interessante stuk, dat, vreezen wij, niet door iedereen van de aanwezigen naar waarde zal zijn geapprecieerd. Er is, met name in de beide eerste bedrijven, weinig handeling en daardoor is de dialoog, die zich meerendeels beurtelings tusschen twee personen afwikkelt, wel eens gerekt. Bil het derde, zeer interessante, bedrijf, krijgen we de groote stijging, ook in Jean's spel, en dit en het laatste, vierde, bedrijf, vormen de eigenlijke kern van het stuk. Bjj wijze van interludium, maar zon der verder verband te houdlen met het verloop van het stuk, is in het tweede bedrijf de, op zichzelf interessante, dialoog tusschen d'ern bisschop en de moeder, óók een jeugdliefde en óók een zoeken naar luchtkasteelen, schimmetjes, ingelascht. Tragisch' is het verloop van de intrigue en ook hierin heeft de Fransche auteur veel symboliek gelegd. Jean, als hy ein delijk het meisje herkent, dat hem tot zijn herstel is gezonden, wordt tenslotte door René, zijn broer, wederom aan het wan kelen gebracht; in zijn hoofd zün de din gen nog verward en nevelachtig en het kost weinig moeite hem de werkelijkheid voor fantasie te doen aanzien. En in het laatste bedrijf komt Jean's ondergang: hij kan de knoop niet meer ontwarren: wat fantasie is, is hem werkelijkheid en 'het werkelijke is voor hem fantasie. En zoo gaat Jean in den waan van den leugen, die voor hem waarheid is, ten onder. Zooa-ls wij allen straks, nietwaar? „Als eens ons hoofd, teruggebogen, ten onder gaat, glimlacht in onze doode oogen de dageraad" (Adama van Soheltema). Vele Interessante dingen worden in dit wel ietwat onwerkelijke stuk gezegd, en boven dat alle® is er voor de spelers gele genheid tot mooi, aangrijpend spel. Dit spel concentreert zich in hoofdzaak om de beidie broers en het meisje. Jean, de pa tiënt. werd subliem vertolkt door Joh. de Meester Jr. Paul Huf had de zeer ondank bare rol van den onbegrepen broer, die drie bedrijven lang door het publiek aan gezien wordt voor een soort monster en in het vierde niet meer d'e gelegenheid' krijgt zich te rehablliteeren. En Nel Stants heeft de rage rol van haar naamgenoot© in het stuk, een rol, die werkelijk vaag blijft. Tot het laatst toe weten wij niet wat wij eigen lijk aan haar hebben, en dat de arme Jean de vroegere Nelly met de tegenwoordige verwart, lis waarlijk geen wonder. Gusta Chrispün—Mulder was een deftige oude dame, die de moederrol, die overigens vrij onbeduidend is, voortreffelijk vertolkte, en1 Willem van der Veer, met zijn sonoor basgeluid, was ook door zijn figuur een imponeerende bisschop in zijn paars habijt. Tenslotte nog Marie Faassen, die als dienstbode een ondergeschikt rolletje had te vervullen. Een fraai, in modernen stijl ontworpen, zeer smaakvol dieoor was volgens ontwerp van Joh. de Meester Jr. op het Casimo- tooneel opgesteld. Hoezeer dlus wellicht met gemengde ge voelens ontvangen, zullen onder de aan wezigen velen zün geweest, die toch het prachtig© samenspel hebben kunnen waardeeren en ervan genieten. De scheikundige analyseert, net publiek proeft de aparte kwaliteit van Reclame naar bulten. Van de zijde van het Boltha-comitê schrijft men ons: Als er juist een dik pak sneeuw ge vallen is, en men ziet bovendien nog schaatsen aanbinden en baantjes maken, dan is het wel even moeilijk om onze ge dachten en handelingen te verplaatsen naar een bloembollententoonstelling, bloei ende bloemen, en daarbij nog voorberei- rende maatregelen te nemen om over eenige weken klaar te zijn, op het tijd stip, dat, ondanks sneeuw en ijs van mid den Maart, de BOLTHA zal worden ge opend. Toch moet dat voorbereidende werk doorgaan, want al zitten we nu dik in den winter, de tijd gaat voort, en evengoed als andere jaren hopen wij, wanneer de kalender April aangeeft, van ons voor jaarszonnetje te mogen genieten, ondanks de sneeuw- en ijsperiode, die er nauwe lijks drie weken te voren aan voorafging. Besprekingen omtrent de steds- versierlng. Dinsdagavond hadden we in „Musis Sacrum" een geanimeerde vergadering van onzen plaatselijken middenstand, waarvan afgevaardigden uit de verschil lende straten bijeenkwamen om besprekin gen te houden, opdat tijdens de komende bloembollententoonstelling, onze drukste winkelstraten een bijzonder aanzien zullen verkrijgen. Daar kwamen te zamen de comité's uit Spoorstraat, Keizerstraat, Koningstraat, Weststraat en van den Kanaalweg, en spoedig bleek dat men het voornemen, om tijdens de BOLTHA eens goed voor den dag te komen, algemeen wenschte te steu nen. In afwijking bij vroeger, waarbij de comité's elk afzonderlijk werkten, en dus iedere straat of gracht voor eigen versie ring zorgde, zal nu één geheel worden gevormd, met de bedoeling om in de aan te brengen versiering of verlichting ook één lijn te verkrijgen, en dan op meer modernen grondslag, zooals andere steden ons reeds te zien gaven. Wie zal dat betalen? Daar moet het nu winter voor zijn met een dik pak sneeuw en ijs, bovendien stille tijd en algemeene malaise, om nu maatregelen te bespreken hoe, onvermijdelijke kosten, gepaard gaan de aan een slechts eenvoudige versiering en verlichting, zullen worden bestreden. Waar alles vandaan komt, komt ook dat vandaan. Reclame maken is vooral in den tegenwoordigen tijd voor den handel onmisbaar. Wanneer voor dit zeer actueele doel uit reclame-oogpunt eens een bescheiden bedrag wordt beschikbaar ge steld, dan kunnen die gezamenlijke bedra gen een goed geheel vormen om straks smaakvol en naar den geest des tijds onze winkelstraten aan te kleeden. Dat zal zeer zeker den middenstand ten goede komen. Centraal comité uit den mid denstand gevormd. Er is nu gevormd een comité uit boven gemelde straten, dat zich ten doel stelt om gedurende een tiental dagen tijdens de BOLTHA, aan onze voornaamste winkel wijken een bijzonder aanzien te geven, waardoor het bezoek tot dat stadsgedeelte gedurende de tentoonstelling zooveel mo gelijk wordt bevorderd. Binnekort gaan de lijsten rond. flink aanpakken middenstanders, want als alles klaar en geregeld is, zoudt ge er spijt van hebben wanneer gij U onttrokken hadt aan voldoende medewerking, die toch zoo dringend noodig is, om deze algemeene reclame, die ook voor Uw zaken bedoeld is, goed te doen slagen. Ook particulieren waren enthousiast Opmerkelijk is het hoe op deze bijeen komst in „Musis" particulieren, dus per sonen zonder zaken, instemming betuig den met het plan en medewerking toezeg den om hun perceel, al is het dan geen winkelpand, in de versiering te betrekken. De tijd schiet op, er moet nog veel ge daan worden. Reeds na de volgende week komen de comité's bij elkaar, om, al naar gelang van de geldmiddelen, vast te stel len hoe de versiering en lichtreclame in elkaar gezet moet worden. Op de Weststraat en Kanaalweg, ook trouwens in de Spoorstraat, Keizerstraat, Koningstraat zijn nog al wat particuliere huizen, dus geen winkelzaken, die vallen onder de versiering en verlichting. Het zou mooi zijn als deze het voorbeeld volg den van hun medeburgers, die op boven gemelde bijeenkomst waren, en iets bij droegen voor het beoogde doel. Het zal hen zeker niet onverschillig zijn wanneer de zakenwijk, waarin zij wonen, bij de a.s. BOLTHA eens extra voor den dag komt. W aar blijven die restaurant», eafé's ©.dl.? Hoe staat het eigenlijk met de restau rants, cafés, hotels, bioscopen, enz., die eveneens «'belang hebben bij het komende vreemdelingenverkeer? Wij hooren zoo weinig van die zijde. Laten ook zij zich vooral interesseeren bij de a.s. lichtweek, immers hun zaken hebben daarbij evenveel belang: Als volgende week de comité- leeden uit hun wijk bij hen aankloppen, laten zij dan zorgen voor een bijdrage die in over«en«temming la mat de resultaten, Winterhanden j f> IIQ O L Wintervoeten W welke van een veelvuldig bezoek aan Den Helder verwacht mogen worden. En wanneer dan ons gemeentebestuur als goed voorbeeld of ter navolging van den middenstand, óók hier en daar eens een extra lichtpuntje of versierde geve wil maken, wie weet hoe dan ons Helder- tje in het middelpunt van een belangstel ling komt te staan, welke onze beste ver wachtingen van de BOLTHA overtreft, 't Was altijd Alkmaar, misschien bereiken we nog eens dat Nederland bij D«n Helder gaat beginnen. Recbune naar bulten. Wij kunnen hieraan nog het volgende toevoegen: Op groote schaal is thans door het BOLTHA-reclame-comité gezorgd voor bekendmaking in wijden kring. Pakkende glasbiljetten zijn in den omtrek verspreid. Deze biljetten, die 'n ietwat gefantaseerd en artistiek „bijgewerkt" beeld geven van de omgeving der Donkere Duinen, zijn bedoeld de aandacht te vestigen op de schoonheid van het landschap, dat voor menigeen, uit andere streken des lands afkomstig, de bekoring heeft van het origi- neele en frissche. Verder zijn op ruime schaal communiqués verzonden aan de Nederlandsche bladen, waarin de aan dacht op deze tentoonstelling wordt geves tigd. Hierin wordt ook gewezen op het origineele karakter der tentoonstelling. Immers, bloembollententoonstellingen wor den in de bekende centra van ons land meerdere malen georganiseerd. Een der gelijke tentoonstelling in den vollen grond, waarbij men in de gelegenheid is het pro duct in zijn natuurlijken staat, de vrije na tuur, en op groote schaal, te bewonderen, zal wel een unicum zijn in ons land. Het is te hopen, dat men dit elders zal weten te waardeeren, welke waardeering zich in een druk en vooral een herhaald bezoek, zal hebben te uiten. Want door dat de verschillende bollensoorten zeer ongelijke bloeitijden hebben, zal het abso luut noodig zijn, wil men een volledig overzicht verkrijgen, meerdere bezoeken af te leggen. Excursies naar die omgeving. Excursies zullen voorts worden onder nomen naar de bollenvelden te Breezand, de Zuiderzeewerken en Texel, zoodat, als nu het weer medewerkt, het een tentoon stelling belooft te worden, die de aan dacht op onze stad en haar omgeving op groote schaal zal kunnen doen vestigen. DE VERBREEDING VAN DEN 8TROOWEG. Door het raadslid, den heer J, J. Schoef- felenberger, werd het volgende adres aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gezonden: Geacht College, Ondergeteekende, J. J, Schoeffelenber- ger, domicilie ten zijne huize, Kanaalweg 136, te Den Helder, geeft met verschul- digden eerbied te kennen, dat: In de Raadsvergadering van l.L, Dins dag 24 Februari, waarin ondergeteekende niet aanwezig kon zijn, met algemeene stemmen aangenomen is, een verhoogde kosteuitgave van 12.500 tot 19.060 en wel voor de verbreeding van den Stroo- weg, dat: De uitvoering van voornoemde verbree ding is geschied door het „Polderbestuur" zonder eenige controle, zoowel op de uit voering, als op de uitgave, dat: Gezien de vrijwel scherpe discussies hierover in bovengenoemde Raadsverga dering, mede ondergeteekende een derge lijke nonchalante geldverspilling onver antwoordelijk vindt, tegenover hen, die de financieele gemeentelijke huishouding in stand hebben te houden, dat: De algemeene opinie is dan ook, dat het gemeentebestuur van Den Helder, door Uw College er op gewezen zal wor den, ln het vervolg wat zakelijker met de gemeenteftnanciën te werk te gaan. 't Welk doende, J. J. BCHOEFFELENBERGER. Raadslid. Den Helder, 11 Maart 1931. VEREENIGING PENSIOENBELANG TE DEN HELDER. Het bestuur van bovengenoemde ver een! ging heeft zidh met schriftelijk ver zoek gewend tot den Minister van Defen sie, om, in verband met den) som van 250.000, die op de begrooting is uitge trokken ten behoeve van de weduwen, die buiten de pensioenwetten vallen en slecht* een graificatie genieten, welke vrouwen' nog niets naders hebben vernomen, afdoe ning dezer zaak door zijne tussdhenkomst te willen bespoedigen. STAAT, MILITARISME EN ONDERWIJS. Voor de International© Anfel-MlUtelri*- tische Vereeniging, afdeeüng „Den Helr S»re?kt aA Vrijdag 13 Maart in „Casino de ex-Onderwijzer A. de Jong De h eer De Jong la 'in de feternatlonal^ reoacteur van „De Wapens Neder" «n ffïïïhil dW lntftnmtion»le persdienst geniet hij een groote bekendheid.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5