Gooi geen geld weg Heldersche Courant predikbeurten VAN ZATERDAG 14 MAART 1931. VIJFDE EN LAATSTE BLAD. Wintertijd. Maan Zon Hoogwater Mrt. Z 15 M 16 D 17 W 18 D 19 V 20 Z 21 op: ond.: 5.33 13.37 5.49 14.51 6.02 16.04 6.11 17.15 6.20 18.26 6.29 19.37 6.38 20.49 op: ond: sm. nam 6.16 18.01 7.35 7.56 18.02 8.13 8.29 18.04 8.44 8.58 18.05 9.11 9.24 18.07 9.36 9.49 18.09 10.03 10.17 18.11 10.31 10.45 6.14 6.12 6.10 6.07 6.05 6.03 Wintertijd. Zaterdag 14 Mrt18.29 uur' Zondag 15 18.31 Maandag 16 18.32 STADSNIEUWS Ds. W. A. F. van Dijk, vroeger Ned. Herv. predikant te dezer pluatse, 'thans te Scheenida (Gr.), is als zoodanig beroepen te Uudkarspel. K. DE VRIES, t Vrijdag 13 Maart is alhier overleden de heer Korneiis de Vries, oud-hoofdcom mies ter secretarie der gemeente Den Helder. De ouderen onder ons zullen zich de ze figuur van het voormalige Raadhuis aan de Dajkstraat zeker nog wel herin neren. Met hem is heengegaan een nauwgezet en plichtsgetrouw ambtenaar, Gedurende ruim dertig jaren gaf hij zijn krachten aan de Heldersche gemeenschap en zij die hem gekend hebben, weten op welke eminente wijze. Het werken was hem een genoegen, arbeiden zoolang het dag was, was z'n parool en in dit opzicht gaf hij' den jongeren collega's een mogelijk ietwiat ouderwetsch, maar in onze oogen, toch nog altijd goed voorbeeld. K. de Vries werd 15 Januari 1869 te Het Bildt (Friesland) ge-boren en was in de volgende betrekkingen werkzaam: als volontair ter secretarie van Het Bildt van 30 Nov. 1885 tot 1 November 1890; als le ambtenaar ter Secretarie van Wormerveer van 1 Nov. 1890 tot 20 Jan. 1893; als ambtenaar ter Secretarie van Den Helder van 20 Jam 1893 af. Hiii we-rd ingaande 15 Mei 1898 bevor derd tot Hoofdcommies ter secretarie te Den He.ld§r en- fungeerde vanaf dien da tum tevens als plBatsverv. secretaris. 'Vanaf de Instelling der Commissie, op 6 Maart 1901, tot 1 Januarie 1923 was de lieer de Vries Secretaris der Commissie tot Wering van School verzuim, vanaf 24 Juni 1.901 tot de Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven en voorts vanaf de instelling der Oom missie tot 28 Mei 1920 plaatsvervangend Secretaris der Huuroommissie. Met Ingang van 1 Juli 1904 werd hij tevens benoemd tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Op de meest eervolle wijzei en onder dankzegging voor de vlele laan Ide ge meente bewezen diensten werd hem met ingang van 1 ApriJ 1923 ontslag ver leend als hoofdcommies, tevens plaats vervangend Secretaris en -als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Pe begrafenis zal plaats hebben Maan dag as. te St Anna Parochie. GEMEENTELIJKE ZIEKENVERPLEGING. Op pag. 2 van het 2e blad vindt men opgenomen een artikel waarin voorkomen de regelen, in acht te nemen voor opname van gemeente-patiënten, in de zieken- inrichtingen te dezer stede. VERKIEZING GEMEENTERAAD. Ingevolge de wettelijke bepalingen heeft de candidaatstelling voor leden van den gemeenteraa-d plaats op Dinsdag 12 Mei. De datum der verkiezing is door B. en W. vastgesteld op Woensdag 17 Juni. BOND TEGEN DEN ZWAREN BELASTINGDRUK. De Bond tegen den zwaren belasting druk hoeft in de gehouden -algemeen-e vergaderingen van 24 Februari en 11 Maart 1931 besloten daadwerkelijk aan de a.s. raadsverkiezing deel te nemen en met- eigen candidaten uit te komen, die de belangen der belastingbetalenden zui len voorstaan AUTOBUSDIENSTEN. Vrijdagmorgen werd ten raadhuize al- hier een nieuwe inschrijving gehouden betreffende de autobusdiensten in de stad en omgeving (Huisduinen en Duin oord). Deze werden, volgens eenigszins gewijzigde voorwaarden, thans alle ge dund aan de firma Koningsbruggen, al hier. VERKADE-FILMAVOND. Nadat gistermiddag voor de leden der Vereeniging van Huisvrouwen een film vertoond was, die een overzicht gaf van het bedrijf der bekende firma te Zaan dam, had des avonds ln Musis Sacrum een herhaling plaats voor genoodigden. Hiervan was door tamelijk velen, in hoofd zaak natuurlijk huisvrouwen, maar ook eenige heeren en jongens en meisjes, gebruik gemaakt. De reclame door middel van de film is niet nieuw en is wel in teressant, omdat zij een denkbeeld geeft van de industrie en de vervaardiging van een bepaald product. De firma Vei- kade had hieraan tot dusver niet mee gedaan, maar er kwaden geregeld zoo veel verzoeken om eens een film van het bedrijf te maken, dat verleden jaar zomer zoodanige film werd gemaakt. Het was de bekende heer Willy Mullens, die de samenstelling op zich nam en gezegd moet worden, dat een zeer interessante film is vervaardigd, die van de verschil lende bedrijven een uitstekend beeld geeft. Bedrijven, zeggen wjj, want de naam Verkade is verbonden aan verschillende verbruiksartikelen, die meerendeels in zelfstandig van elkander werkende fa brieken worden vervaardigd. Het was de heer E. G. Verkade Sr., die in Mei 1886 zijn broodfabriek aan de Zaan opende, waarin 18 menschen arbeidden. Aan vankelijk vlotte het niet te best, maar toen in 1887 ook beschuit gelaDriceerd werd en dit artikel verpakt werd afge leverd een nieuwtje voor die dagen 1 werd het anders. In 1890 kon worden begonnen met koekfabrikage, eveneens verpakt, aanvankelijk in cartons, die een bouwplaat vormden, doch sinds 1903 met de bons voor de bekende albums. De Waxine-fabriek volgde en werd een suc ces; in 1910 werd met biscuits begonnen, in 1923 met de fabricatie van chocolade en bonbons. Thans werken circa 1200 arbeiders in deze bedrijven 2/a biervan is vrouwelijk personeel. De film, die nu vertoond werd gaf van dit alles een goed beeld. Een inleiding doet ons in vogelvlucht zien op welke wijze de verschillende grondstoffen worden verkregen: meel uit Canada, cacao uit Afrika, honing uit Cuba, gember uit China, suiker uit Ned.- Indië, tenslotte zuivel uit ons eigen land. Dan komen we op de fabrieksterreinen we zien de circa 800 arbeidsters uit den trein van 8 uur op het terrein aankomen en aan hun werk gaan, we zien ze in de beschuitfabriek, geheel mechanisch wer kend, dan om twaalf uur naar de re creatiezaal gaan, waar zij, na hun boter ham te hebben gegeten, zich bezighouden met lectuur, handwerk of spelen (schom mel, wip, alles is op het enorme terrein aanwezig). Op geestige wijze, door mid del van een teekenfllmpje, wordt een grafische voorstelling gegeven van de productie dezer beschuitfabriek, die per dag een stapel beschuit aflevert 32 maal zoo hoog als de eiffetloren. De bescuit- fabriek vormt het tweede deel, terwijl we een kijkje krijgen in de koekfabriek. De productie van 28.000 bijenkorven is noodig voor den hierin verwerkten honing. Het bedrijf waar chocolade en bonbons worden vervaardigd, is zooals we zeiden, nog van jonden datumln de bonbon- fabriek geschiedt veel met de hand, spe ciaal het verpakken en decoreeron uiterst minutieuse werkjes. Tenslotte de waxine lichtjes. De vervaardiging hiervan is zeer interessant, machinaal worden de lichtjes uit de waxinelagen gestanst, maar de pitten moeten met de hand erin worden gebracht. Een kijkje in het groote kantoor en den tegenover liggenden bloementuil] der fabriek vormde het slot. Als men het niet zelf gezien heeft, is het niet te ge- looven, welk een uitgebreide staf mede werksters Verkade bezit alleen voorden ruil der plaatjes. Hiervoor is een af zonderlijk kantoor ingericht. En de film is opgenomen in den zomer, aan het einde van het jaar, als de plaatjes ver vallen en dus in groote massa's worden opgezonden, is de bedrijvigheid hier enorm. Het heerenpersoneel is hier ook uitgebreid; er zijn voetbalclubs (drie elftallen), muziekverenigingen, enz. Hoewel men, wat het werktempo be treft, van een filmopname uitteraard de snelheid niet beoordeelen kan, waarmede gewerkt wordt (het is wel eens om tech nische redenen noodig wat sneller te draaien dan de werkelijkheid is), kregen wij niet den indruk, dat hier, ter wille van de efficiency, het afjakker-systeem bestaat. Het spreekt vanzelf, dat een transportriem zonder eind, die voort durend nieuwe voorraden aanvoert, om een bepaald ononderbroken arbeidstempo vraagt. Maar tevens krijgt men den indruk, dat dit tempo ook inderdaad door de meisjes kan worden volgehouden. Er wordt, naar wij vernamen, op weekloon gearbeid, dat naar leeftijd wordt vast gesteld. Bovendien zijn er premies voor bepaalde arbeidsprestatie. Opzichteressen loopen voortdurend langs de meisjes om te controleeren. Gastvrij en gul heeft de firma Verkade haar genoodigden onthaald op koffie en biscuits, later een chocolade-tabletje. En de dames kregen nog een fraai ge decoreerde bus mee, gevuld met de ver schillende in den handel gebrachte biscuit soorten. Tot slot nog een bericht voor de dames: de koek wordt of is in prijs verlaagd I OPENINGSTIJD VAN WINKELS. Adres aan den Raad. Het volgend adres is verzonden door de afdeelimg Den Helder van den al'ge- meenen Nederlianidsdhen Bbnd van Han>- dels- en Kantoorbedienden aan den Raad van de gemeente Den Helder. Geeft te kennen, de afdeelimg Den Helder van den Algemeenen Ned'erland- schen Bond van Handels- en Kantoorbe dienden, ten deze domicilie kiezende ten huize van den secretaris, Krugerstraat no. 70; dat het Uwen Raad bekend zal zijn, dat de Wet tot regeling der Winkelsluiting in het Staatsblad 1930, no. 460, is opge nomen; dat deze Wet op' een nader door de Kroon te bepalen datum in werking zal treden, terwijl Gemeentelijke Verorde ningen, ter uitvoering van de artikelen 6 en 9 van de Wet, vóór dit tijdstip kunnen worden vastgesteld en goedgekeurd; 'dat een sociale uitvoering van het Werktijdenbesluit voor het winkelperso neel, naast een behoorlijke controle op de naleving daarvan, h. i. .alleen kan worden verkregen, indien de openinqstijden der winkels gelijk zijn aan den itoegestanen arbeidsduur voor het winkelpersoneel; dat in. artikel 6 der Wet tot regeling der Winkelsluiting uitdrukkelijk is be paald, dat bii Plaatselijke Verordening kan worden voorgeschreven, dat op een werkdag per week gedurende een gedeel te van dien dag en wel vóór of na 1 uur des namiddags, alle of bepaalde groepen van winkels 'binnen de Gemeente voor het publiek kunnen worden gesloten. Redenen waarom ziji Uwen Raad ver zoekt de Verordening op de Winkelslui ting in diien zin te wijzigen, dat: le. de winkels in de Gemeente op een dag in de week na 1 uur des namiddags gesloten zijn; 2e. de winikels in de Gemeente des Zaterdags geopend zijn van 8 uur v.m. tot 12.30 uur man. en van 3 uur n.m. tot 8.30 uur n.m.; 3e. de winkels in de Gemeente op de overige dagen, niet bedoeld ondier le en 2e, geopend zijn van 8 uur v.m. tot 12.30 uur m,m. en van 2 uur n.m. tot 7 uur mm. In de memorie van toelichting wordt o. a. gezegd: Bfi de behandeling van ons vorige ver zoek in Uwen Raad is een beslissing daarop aangehouden tot het tijdstip, waar op de Wet tot regeling der Winkelsluiting in het Staatsblad zou hebben gestaan. Waar d'it thans het geval is en de Ge meentelijke Overheid gedurende ruim een jaar de gelegenheid heeft gehad te con- stateeren, dat een behoorlijke controle op de naleving van het werktijdenbesluit voor het winkelpersoneel zeer moeilijk, zoo niet onmogelijk is, meent ons bestuur thans wederom een. verzoek bij Uwen Baad te moeten indienen, om zoodanige wijzigingen in de Gemeentelijke Verorde ning te doen aanbrengen, dat deze aan past aan het Werktijdenbesluit voor bet perse neeh Dit Werktijdenbesluit bepaalt, dat het personeel niet langer dan 53 uren per week arbeid mag verrichten, terwijl het op één werkdag per week een halven vrijiem dag behoort te genieten. Nadat gedurende een jaar de winkeliers hier ter stedle de gelegenheid hebben ge had een behoorlijke regeling te treffen, blijkt thans uit ervaring, dat van een be hoorlijke naleving van het Werktijden besluit geen sprake 'is. Ook met de naleving van het besluit t.a.v. de rusttijden wordt veelal' niet ge handeld in overeenstemming met het voorschrift. Met voorbeelden wordt dit aangetoond. De aangevoerde argumenten bij de be handeling van ons vorige verzoek, dat door de vervroegde winkelsluiting en een middagsluiting de omzet zeer zou ver minderen, meenen adressanten als onjuist te moeten aanmerken. REVUE LOUI8 DAVIDS. Omtrent deze revue, die, zooals we zei den, Dinsdag en Woensdag in Casino alhier vertoond wordt, schreef de „Apel- doornsohe Courant": „Of Davids populair is? Men had moe ten hooren meezingen, toen Davids al zijn oude liedjes door aardige meisjes de revue liet passeeren. Wanneer men veel en gezond wil lachen, dan kunnen we 't aanbevelen. Van harte". „Eindhoven's Dagblad": „Louis Davids en de zijnen hebben gis terenavond met hun revue een stampvolle zaal eenige zeer vroolijke uren bereid. Hoe kent Davids zijn publiek. Hij heeft het direct in zijn greep. Hij laat het lacheneven een snik in de keel krijgen.... de gulle lach bleef tot het eind. Deze revue brengt alles, wat we ln dezen tijd kunnen gebruiken. Gezonde vroolijkheid, eenige uren van gepaste verstrooiing, fijne nuanceering, geestig heid, enz." SCHEEPVAART. Het Ijs in de Zuiderzee is oorzaak, dat do scheepvaart tuisschem Friesland en Groningen met Amsterdam en Rotterdam grootendeels wordt onderhouden via Har togen en Den Helder en het Gr. N.-H. Kanaal. Talrijk is het aantal vaartuigen, dat dagelijks extra geschut moet worden door de Koopvaardijisluis en de oude bekende namon van vroegere ij sported en', zooialg Hunse en Stflnfries, trekken weer door onze haven, terwijl de vele motor- booten eveneens' hun route gedwongen zijn te' nemen langs die vaargelegenheid. Aan het eind der Binnenhaven en bij Oostoever is dan ook weer, zoo nu en dan, een groote opeenhooplng van allerlei vaar tuigen, die vaak oonvooisgewijze vertrek ken, omdat het te nemen vaarwater naar Hartogen van die gecompliceerdheid is, dat een bijzondere gids of loods dient te •worden genomen, om allo hindernissen veilig te ontzeilen. Is ddze scheepvaartbeweging van tijde- lijken aard, toch werpt ze wel voor onze plaats haar baten af, omdat do vlottende vaardcirskolonie haar nooddruft heeft, die bevredigd dient te worden. VISSCHERIJ. Er was in het begin der week nog flinke vangst van garnalen, vooral toen Dinsdag de gelegenheid dusdanig gunstig was, dat door het meerendeel der schuiten buitengaats kon worden gevischt. Meer dan 11 duizend kilo werd aange voerd en het deed weer even terugdenken aan de beste aanvoerdagen ln dit nu lang zamerhand in beteekenis afnemende gar- naienseizoen. Doordien de prijs ondanks den grooten aanvoer nog hoog was, omstreeks 45 cent per kilo, mocht van een algemeen toonenden visohdag worden gesproken. De haring blijft ook flink hoog in prijs, vermoedelijk wel, omdat de Zuiderzee door den ijsgang weinig vangst noteert. Van trekkers is ook de vangst niet groot, maar de aanvoer wordt opgevoerd door de tamelijk succesvolle vangsten der kuilvisschers, die dat bedrijf spansgowijs uitoefenen aan den rand van het Zuider- reesche Ijs en bij den afsluitdijk. EEN KLEINE BESCHADIGING VAN DE „VAN NES". De torpedobootjager „Van Nes" is gis teren: op de Rijkswerf alhier aangekomen. In de Doksluis, bij het opvaren naar de Rijkswerf, heeft het schip een kleine be schadiging opgeloopen. De torpedoboot jager werd, hoogdswaarschijnljjk door de loopende eb, tegen de remming van de brug opgedrukt. Een der bouten van deze remming drong in de huid van het vaar tuig en maakte daaris een gat van 10 bij 4 c.m., ongeveer 2 meter van' den boeg. De beschadiging is dus niet van ernsti- gen aard en zal op de werf gerepareerd worden. DE PROEFVERLICHTTNG OP HET STATIONSPLEIN. Sedert eenige dagen branden op bet Stationsplein eenige proeflantaarns. Door het college van B. en W. zal nog beslist moeten worden op welke van de lantaarns de keus zal vallen voor de definitieve verlichting, waarmee nog wel eenige maanden gemoeid zal zijn. Intusschen hebben de Heldersche straat jongens zich reeds doen gelden. Toen gisterenavond de lampen ontstoken zou den worden, bleek er reeds een kapot te zijn gegooid. Het blijkt dus niet overbodig ook hier het toezicht van het publiek in te roepen. EEN VERKEERDE MANIER VAN SNEEUWRUIMEN. Hedenochtend kwam een dame op ons kantoor, die ons 't volgende mededeelde: Op de -Zuidstraat was men van gemeen tewege bezig met het sneeuwruimen. Met het oog hierop nam de dpme haar weg door de laan, toen plotseling een der werklui, zonder waarschuwing, een schop met sneeuw en modder in de laan wierp, waardoor de nieuwe mantel van de dame totaal werd bevuild. Zij verzocht ons er op te willen wijzen, dat dit een minder goede manier van sneeuwruimen is, temeer daar de sneeuw ruimers onder toezicht van een opzichter stonden. 0.i. had men ook wel wat voorzichtiger te werk kunnen gaan. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Den Helder en zijn bijkantoor over de maand Februari 1931. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelogd f 86.493,27 on terug betaald f 58.073,79, derhalve moor inge legd dan terugbetaald f 38.419,48. Het aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 57. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op Staats- schuldboekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 3600.— en afgeschreven f 00.00. - Derhalve meer in- dan afge schreven f 3600.—. Het aantal nieuw uitgegeven Staats- schuldboekjes bedroeg 1. NUTSSPAARBANK. Opgave uitsluitend' betreffende de Nuts- spaartank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand Febr. 1931. Op spaarbank boekjes werd in den loop der maand ingelegd f 199.495,26 en terugbetaald f 134.230,60. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 65.264,66. Gedurende het tijdvak 1 Januari—28 Februari van dit jaar werd in het geheel ingelegd f 419.948,84 en terugbetaald f 328.568,03, zoodat in dit tijdperk meer werd ingelegd dan terugbetaald f 91.380,81. Het aan spaarders verschuldigde kapi taal, bij den aanvang van 1931 f 1.948.74.3,98 klom dientengevolge tot f 2.040.124.79. Het aantal nieuw uitgegeven spaarboek jes bedroeg in de maand Febr. 125. In het tijdvak 1 Januari28 Februari van dit jaar werden totaal 347 nieuwe spaar boekjes uitgegeven. De lediging in den loop van Febr. van spaarbusjes leverde een bedrag op DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat)). Geen dienst. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.80 u., Ds. H. A. En klaar. Onderwerp: »Jezus of Barabbas» (Luc. 28:18) Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar bediening H. Avondmaal 's Middags 2.30 uur, Ds. J. Voerman, van Joure. Bediening H. Avondmaal 's Avonds 6.00 uur, Ds. J. Voerman, Dankzegging H. Avondmaal. Geref. Kerk (Hulpkerkd. Chr. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 uur, Ds. J. Voerman, gewone dienst 's Avonds 6.00 uur, Ds. F. Tollenaar, Dankz. H. Avondmaal Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.80 u de heer N. v. d. Kraats. Chc Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 u. en 's middags B u., Prof. P. J. M. de Bruin, van Apeldoorn Woensdag 18 Maart, 's avonds 8 uur, Ds. J. Drenth, van Broek op Lange- dijk. Biduur voor het gewas, fierst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 u., Ds. P. H. Borgers Donderdag 19 Maart, 8 u., Deutscher Verein. Doopsgez. Gem. Geen dienst. (overige berichten onjuist) Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. R. O. W. J. Hoek. Evangelisatie (Geb. Middenstraat 117) Woensdagavond 8 uur, Ds. Hoek Leger des Hells. 's Morgehs 7 uur, Bidstond, 's Morgens 10 u. Heiligingssamenk. 's Mid. 3.30 u., Verblijdlngssamenk. 's Avonds 7 u., Verlossingssamenk. Donderdag 19 Maart 's Avonds 8 uur, Verlossingssamen komst onder leiding van Mj. Bruins Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, Godsdienstoefe ning met preek. Past. Th. Moleman 's Avonds 7 uur, godsdienstoefening met lijdenspreek past. Th. Moleman Woensdag 18 Maart, 's Morgens 9 uur, godsdienstoefening HUISDUINEN Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté Vergaderingen, vermakelijkheden enz. Zaterdag 14 Maart Zanguitvoering Casino, 8 uur. Dinsdag 17 Maart Revue-voorstellinft Casino,^ uur. Woensdag 18 Maart Revue-voorstelling» Casino, 8 uur. „Gemengd Koor", Bouls EhrviO* DaviSa, Donderdag 19 Maart Familie- en Propaganda-avond, O. J, V. V. „Spreuken 8; 10a", Muai# Sa< crum, 8 uur. van f 2.889,60 aan kleine besparingen. In het tijdvak 1 Januari—28 Februari van dit jaar werd totaal in de busjes f 7.020,59 bespaard. PAKKENDE RECLAME. lm onzen: tijd wordem ook aan reclame hooge eisohen gesteld. Met 'min of meer gewone, conventioneel gestelde adverten ties kan men niet meer volstaan, en men ziet dto ook tegenwoordig tal van aar dige, dikwijls zeer kunstzinnig uitgevoer de reclame-teekeningen of -ontwerpen ln de advertentiekolommen der dagbladen verschijnen. Ook in ons blad "vindt men zoodanige advertenties, en wij willen in het bijzon der hier thans eens de aandacht vestigen op een serie van de bekende firma Droste, Cacaohanderlaren. De lezer zal bemerken, dat hierin steeds hetzelfde figuurtje te rugkeert. D'it figuurtje, afwijkend van het algemeen genre, is ontworpen door den bekenden reclamekunstenaar A. M. Cas sandra, en wordt in talooze geestige variaties behaald'. In het bijzonder ves tigen wy de aandacht op de vier laatste advertenties dezer serie, welke één geheel vormen en als reclame voor de Droste- pastllles zeer goed geslaagd mogen wor den genoemd. Deze serie vangt aan met het bloemenflguurtie, met onderschrift* „Gelukt?" en wordt na drie weken opge lost met een' volledige advertentie betref fende het fabrikaat der firma. DE RARE KUREN VAN EEN AUTOBUS, Het berichtje over de autobus, die door 9en hekje op den Brakkeveldweg zou ziin |fll6nJtsoh»nt m*. gdwei S73; Het 13 nh geen autobus van den heer M lux^t?eraa° be20ndJsrd een Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Licht op voor alle voertuigen: voor ondoelmatige reclame, doch adverteer in de waardoor U verzekerd bent, dat U alle kringen en gezindten bereikt. Vraagt onze advertentie condities. De Heldersche Courant is het meest ge lezen blad in Den Helder en omstreken. ZONDAG 15 MAART 1931

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 17