o£r&mma 5. Ziekenfondsen e.d. Personen, die lid zijn van ziekenfond sen e.d., betalen geen bijdrage aan de ge meente, mits de uitkeering, waarop zij ge durende de verpleging recht hebben, in de gemeentekas wordt gestort. Wanneer de verpleging langer duurt dan de termijn, gedurende welken men recht heeft op uitkeering uit een fonds, moet na afloop van dien termijn een per soonlijke bijdrage overeenkomstig het ta rief worden betaald, De werkgever is, overeenkomstig art. 1638 ij Burg. Wetboek, gedurende ten hoogste 6 weken aansprakelijk voor de Kos ten van verpleging enz. van inw. dienst- personeel. Bij opname b.v. van een dag en nacht inwonende dienstbode moet de werkgever, gedurende ten hoogste 6 we ken, de bijdrage betalen, welke hij, op grond van zijn inkomen, zou moeten be talen, indien hijzelf gemeentelijke zieken- huisverpleging zou genieten. Bij verple- ging van inwonend personeel betaalt een werkgever echter nimmer méér dan j 3 per dag, dus ook niet als zijn inkomen grooter is dan 3000 per jaar. 7. Hoe komt opname tot stand? Na afgifte door een geneesheer eener verklaring, welke gefiatteerd moet zijn door den Directeur van den gemeente lijken geneeskundigen en gezondheids dienst, inhoudende, dat voor een met name genoemden patiënt ziekenhuisver- pleging noodzakelijk wordt geoordeeld. Deze verklaring wordt ingeleverd bij de betreffende verpleeginrichting, met welke het tijdstip der opname wordt geregeld. Van de inrichting ontvangt men een be wijs, waarmede men zich ten spoedigste moet vervoegen ten kantore van den ge meente-ontvanger (Weststraat 40), die de voorloopige bijdrage, onder nadere goedkeuring van Burgemeester en Wet houders, regelt. 8. Specialistische behandeling elders. Wanneer een patiënt, naar het oordeel van een geneesheer, specialistische hulp en/of behandeling noodig heeft, welke in deze gemeente niet kan worden verkregen, moet men zich vóór de opname, in ver binding stellen met den Directeur van den gemeentelijken geneeskundigen en gezond heidsdienst alhier, die, bij accoordbevin- ding, opname in een elders gevestigde ziekeninrichting regelt. Het onder 4, 5 en 6 medegedeelde is op dit soort verpleging van toepassing. Is opname geschied zonder tusschen- komst van den directeur van den G. G. tn G. D. voornoemd, dan betaalt de gemeen te de verpleegkosten niet, en kan zij aan de betrokkenen ook geen enkelen finan- cieelen steun in de gemaakte kosten ver- 'eenen. 9. Het spreekt ten slotte van zelf, dat aan personen, die zich als klasse-patiënt hebben doen verplegen, terwijl zij over eenkomstig het vorenstaande als gemeen te-patiënt verpleegd hadden kunnen wor den, geenerlei financieele steun uit de ge meentekas kan worden verleend in de door hen ais klasse-patiënt te betalen ver pleegkosten en/of kosten van specialis tische behandeling. Den Helder, 9 Maart 1931. Afdeeling Financiën, Secretarie Den Helder. Visscherijbelangen. Het is goed te waardeeren al bet goede, dat is van v-aderiandsahen bodem, maar het is ook goed en vaak van practische beteekenis, open oog te hebben voor het goede, dat in het buitenland ook zoo dik wijls ana den dag treedt. Als we nu en dan in de bladen dingen tegenkomen, die aantoonen wat er al'zoo in bet buitenland wordt gedaan in het belang van de visscherij, dan komt de wensch tij ons boven, dat hier te lande toch ook wat meer dan tot dusverre werd gedaan om den belangrijken bedrijfstak, de visscherij, te steunen. Zeker worden er ook allerlei dingen go- daan in het belang van de visscherij, maar vergelijken wij alles met hetgeen in het buitenland wordt gedaan, dan heeft de overheidsbemoeiing, naar het ons wil .voorkomen, zich nog wel niet voldoende aangepast aan de nieuwe dingen, die het visohbedrijf zoo hard noodig heeft, wil het technisch gelijken tred blijven houden met een dergelijk bedrijf in andere landen. Vergelijkend studiemateriaal staat ons niet volledig ten dienst, maar enkele ge gevens wel. Zoo is voor de J'apansohe visscherij een sahoolsdhip gebouwd, groot 1328 B.R.T. De bemanning bestaat uit 59 man, waarbij nog 50 leerlingen geteld moeten worden. Voor deze leerlingen zijn aan boord een leeszaal, een zaal voor het ge ven van lessen, een laboratorium, en een werkruimte voor het maken1 van oonserve- blikjes, alsook voor het oonserveeren zelf ingericht. In de werkplaats zijn twee stel half automatische machines, voor het ver vaardigen van oonserveblikjes, opgesteld, waarvan elk stel in staat is 10 blikjes, met een inhoud van 3/4 K.O-. per minuut te fabriceeren. Een andere werkplaats aan boord is ingericht voor het vervaardigen en her stellen van alle vischgerei voor de vangst. Dan is_ er nog een inrichting om olie tilt de visch te ex travee rem, en koel- en vrieskamers. Een bioscoop aan boord dient om het onderricht met lichtbeelden en films aan schouwelijk te maken. Nu zal men misschien aaggea, dat dat voor onze visscherij' wat te breed: zou zijn opgezet, maar vergeten dient niet te worden, dat er, ook van uit ons land, een groote drang is om deel te nemen aan de visscherij in de Noordelijke zeeën, welke visscherij slechts kan worden uitgevoerd door igrootere schepen. Het feit echter alleen' al, dat er een opleidingsschip is voor toekomstige vis- scherlui, verdient vermelding en met het technisch steeds ingewikkelder wordend bedrijf is goede opleiding dier zeelui ook van klemmend belang. Ook in België schijnen strengere eischen aan de visscbers te worden ige- ate'ld Hier te lande is de uitoefening der visscherij toevertrouwd aan mensöhen geschooid door ervaring. En die schiool is van niet te onderschatten beteekenis. Maar nu dat bedrijf technisch Ingewik keld wordt, zal toch een andere norm in de toekomst dienen te worden gesteld om het allergrootste profijt te verkrijgen. In België moet elk yarensman op een zeevischvanrtuig, naar verluidt, voor zien zijn van een diploma. Voor het be dienen van een motor boven 100 P.K. is een ander diploma vereischt dan voor een motor van. minder capaciteit. Vele vissdhersvaartuigen hebben een radio-telefoon-installatie en kunnen voort durend met den wal of met een ander schip zich in verbinding stellen. Welk voordeel dat kan opleveren, laat zich begrijpen, omdat de reeder zich ge regeld in verbinding kan stellen om, bij gunstige markt, het schip havenwaarts te doen komen en mededeeiing te doen, Indien elders betere vangstresultaten zijn. Op heft gebied, van voorlichting van overheidswege voor motordrijving Valt hier nog wel wat te doen en de tijd kan niet ver meer zijn, dat speciale opleiding als eisch wordt gesteld om met een motor om te gaan. Het kan niet anders of het bedrijf zal daar, zoowel in materieel als In persoon lijk opzicht, wèl bij varen. Het komt ons voor, dat deze bedrijfstak nog veel te weinig in de aandacht staat van de overheid. Vergelijkt men dat bij den landbouw, dan komt dat wel heel scherp uit. Maar bij den landbouw zijn igrootere belangen betrokken en is men misschien beter koorganiseerd en zijn het bedrijven, die dagelijks in de aandacht staan, zoo- dat er allicht grooter belangstelling voor wordt gewekt, terwijl het vi9chbedrijf juist valt buiten den gezichtskring van de menigte en men niet weet in welke om standigheden het product der zee wordt gewonnen. Uit hoofde van zijn vak is de visscher niet in de gelegenheid stelselmatig zijn belangen te bepleiten en deel te nemen aan hetgeen er groeit in het maatschap pelijk leven. Misschien is het daaraan te wijten', dat het bedrijf nog niet volop in de belang stelling staat. Maar ook dat zal en moet ^nders worden. GEZONDHEIDSCOMMISSIE. Het verslag over 1930 van bovenge noemde instelling in versohenen, en aan verschillende instanties en autoriteiten verzonden. Omtrent de verrichtingen kan worden vermeld, dat eenige aanschrijvin gen werden verricht tot betrokkenen in zake verstopte rioleering, onvoldoende afvoer van roet, enz., waarna verbeterin gen verkregen werden. Driemaal werd een verzoek ingediend om ontheffing van art. 16 le lid der Bouwverordening (on bebouwde ruimte), 154 woningen zijn aan gewezen, waarbij- het aanbrengen van ver beteringen noodzakelijk was, eenmaal werd geadviseerd tot onbewoonbaarver klaring van een woning aan de Binnen haven. Dit geschiedde evenwel niet, wel werd vergunning tot bewonen geweigerd. De Commissie heeft voorts een onder zoek ingesteld naar de in de gemeente aanwezige woonwagens en woonschepen. Uit een aan het verslag toegevoegde Bij lage omtrent het woonwagenkamp nabij de gemeente blijkt, dat daaromtrent ver schillende verbeteringen zijn geadviseerd, terwijl de wensch werd uitgesproken het terrein te verharden of te bestraten. De waterleiding moet worden hersteld, ter wijl behoorlijke verlichting hier moet worden aangebracht. Omtrent besmettelijke ziekten wordt vermeld, dat 49 maal een geval van rood vonk, 7 maal diphteritis, 1 maal meningi tis en 1 maal encephalitis is aangegeven. De ontsmetting van woningen geschiedt door de afd. Den Helder van „Het Witte Kruis", voor onvermogenden op kosten der gemeente, voor minvermogenden op kosten van deze Vereeniging en voor an deren voor eigen rekening. Aan de gemeentelijke waterleiding wer den 309 perceelen aangesloten, zoodat het aantal aansluitingen op 1 Januari 1931 bedroeg 8010. Er werden 1387 runderen, 3086 varkens, 123 vette kalveren, 70 graskalveren, 674 nuchtere kalveren, 57 schapen, 4 geiten en 435 paarden geslacht en geconsumeerd. Noodslachtingen geschiedden voor run deren 31, varkens 19, graskalveren 9, nuchtere kalveren 105, schapen 39 en paarden 14 maal. Ingevoerd werden 836l/s runderen, 2801/» varkens, 7, paard. Afge keurd werden 14 runderen, 12 varkens, on t, 4 graskalveren, 66 nuchtere, 20 schapen, 7 /j paarden. Ingevoerd werd 5011 kg. rundervleesch, 825 kg mnder- vet, 9889 kg. varkensvleesoh, 440 kg var kensvet, 945 kg. kalfsvleesch. Naar aanleiding van een ingekomen klacht omtrent het afspoelen van ansjovis- vaten met water uit het Heldersche Ka naal werd een onderzoek ingesteld, waar bij bleek, dat dit geschiedde om de vaten te laten dichttrekken en naspoeling met leidingwater geschiedde. Een dergelijke klacht betreffende een melkinrichting werd eveneens onderzocht. Als Bijlage is in het verslag afgedrukt een wekelijksch overzicht van de drink- wateranalyse gedurende lfe?$ Ingezonden Den Helder, 14 Maart 1931. Mijnheer de Redacteur. Ondergeteekendie wenschte gaarne naar aanleiding van het ingezonden stuk van Noorder Kustkraaltje onderstaande regels te plaatsen: Bij voorbaat mflto dank. Er koinen den laatsten tijd wel ver schillende revollutionnairen in Den Hel der. Zoo begint men o.a. al met glas scherven te dreigen. Ik zou bijna het Gemeentebestuur aanraden om bet poli tiecorps uit te breiden, maar dan zou de belasting van Nooirder Kustkraaltje nog hooger wordlen. Dus zal ik dat maar niet doen, maar wel wil ik vragen: zijn de Noorder Kustkraaltjes niet zelf de oor zaak van het overrijden der meeuwen? Waarom legt U het eten voor de vogels op de rijstraat? Waarom legt U dit niet aan den boomkant of ergens anders? Dan kunnen ze rustig eten en dreigt er geen gevaar voor overrijden. Ik zou U ook aan willen raden eens te onderzoeken hoeveel belasting wij moeten betalen voor onze auto's? Vóór U begint met glasscherven te gooien': wil ik U ook op de gevolgen wijzen, welke daaruit voort kunnen komen» Als U die voor een auto gooit, kan de band springen, de chauffeur zijn stuur kwijt raken en U verpletterd worden tus- schen auto en muiur. Conclusie. Ik hoop, dat niemand eten voor de vogels op de rijstraat gooit, dan worden er geen beesten overreden. Noor der Kustkraaltje hoeft zich niet boos te maken en moet niet tot revolutionnaire daden overgaan, waar zij de gevolgen niet van kent. EEN AUTOBESTUURDER. GOED GEORGANISEERD. In uw blald van Dinsdag j.1, las ik de mededeeiing van den heer Schoeffelenr berger, die ooggetuige was bij den brand achter den Kanaalweg. Ongetwijfeld ben ik, en misschien wel alle inwoners der stad, het roerend met den heer S. eens, dat,onze gemeente voor een groote ramp is gespaard gebleven. Wij zijn daarom overtuigd, dat de goede organisatie van de brandweer op 's Rijks Werf, schitte rend heeft gefunctionnieerd. Den werf autoriteiten den dank in het algemeen: doch de Marinepolitie in het bijzonder, ze hebben laten zien wat het zeggen wil in de ure des gevaars bemid delend op te kunnen treden. Frappant is in deze zaak, dat toen de beambten van politie, die de wacht had den, na ontvangen orders binnen een half uur dia equipage der „Willemsoord" (drij vende spuit) uit hun bed hadden getrom meld en het schip vaarklaar was. Jammer was, dat er 5 bruggen gepasseerd moesten worden, anders had men memscheltjker- wijs berekend eerder de zaak onder de knie geha<i Doei van dit stukje Is slechts, om aan te toonen, de nuttige zijde der Marinewerf en Marine voor een gemeente als Den Helder. Met dank voor de plaatsing, OPMERKER. KORPORAALS MET GEZIN NAAR INDIK. Eindelijk las ik onder Marineberichten, In uw blad van Dinsdag 10 Maart, dat korporaals met hun gezin (althans bij wijze van proef) naar Indië uitgezonden kunnen worden. Dat woordje „eindelijk" kan met een zucht worden geslaakt, want de Mariine gaat haar roeping van een Ko loniale mogendheid begrijpen, en dat kan anders- niet wezen als de bevestiging van een vasten kern marinemensohen in de tropen. EChter blijkt dit weer half werk te zijn, want korporaals die aan boord geacht zijn onderofficier te heeften, zuilen op de mail boot, met hun vrouwen in de 4e klasse moeten huizen. Waarom ook hen niet in de 3e klasse bij de onderofficieren? Waar om wordt een piepjonge luitenant een plaats gegeven naast den 'admiraal in de le klasse der mailboot?, dat kon toch ook anders. Wanneer men de subalterne offi cieren 2e klas liet reizen en als compen satie de korporaal, met zijn blanke vrouw, in de 8de, zou dat niet de meest democra tische vorm (van goed regelen) zijn? Misschien, ja, misschien gaat er in Den Haag een lichtje op! Zoo boort het, wil het toch goed zijn? OUD-KORPORAAL. Nieuwe uitgaven. Wat die composities betreft (die toch hoofd- zaak zijn, want ook Schil bert en anders coim- poni'sten gebruikten soms <Je onmogelijkste teksten voor onsterfelijke composities), no. I I Kommerlijk kindeke, op tekst van Joz. de oght) is een zeer mooie melodie, maar niet nieuw, t Is net of men deze meer heeft ge- noord. In de 6e maat van de reprise staat voos TIJDSCHRIFTEN EN WEEEBLADEN. 'GÜ"1 KRO-quiat« cl.». ,P. II.io—112.00 GraatmofooanL 6. Inwonend dienstpersoneel. Acht geestelijke liederen voor soipraan of tenor, met orgel- of pianobegelei ding, door Jan Bartelsman. F. Deir- kauf, den Haag. Prijs 1.50. De componist draagjt zijn werk op aan Jo Vincent, de teksten van deze liederen zijn van Joz. de Voght, on® onbekend, Consti Huygens, Guidb Gazelle, ten Kate en Bilderdijk. Die van eerstgenoemde zijn in den middeleeuwschen naleven trant en niet zeer oorspronkelijk wat gedachte en vorm betreft, wel zoet gevooisd en goed becomponeerbaar o.i. „De herderkens lagen bij nacht" is zelfs regelrecht plagiaat. Bilderdijk en ten Kate Lijken ons voor dezen tijd niet meer geschikt om becomponeerd te worden, aan de voorstelling dat Gods troon op diamanten is geplaatst zijin wij zoo lang zamerhand wel ontgroeid. de rechterhand dis-g-b, dit is natuurlijk een drukfout voor dis-fis-b. No. 2. (De Herder kens, eveneens op tekst van Joz. de Voght) Is een lief melodietje. No. 3 (Wil toch deernis met mij hebben, woorden van Const. Huy gens). Het hierin: voorkomende angstmotief is niet origineel, komt bij Bach en Handel ook voor. No. 4. (Jesu, wijs en wondermach- tigl, tekst van Gul do Gezelle), 'een zeer een voudig melodietje. No. 5 Mijn herd'e* weidt mij, tekst van J. J. L. ten Kate) een lieve melodie met mooie harmonieën. No, 6 (iGa van mij, tekst van Guido Gezelle) tamelijk tragisch, no. 7 (Wie was zoo goed, Guidb Gezelle), stijl Handel. Met nol 8 (Gods Troon op woorden van Bilderdijk) zullen tenor of sopraan last hebben, klein a komt zeer zelden voor en komt noodt goed tot zijn Techt. En dan nog wel vijf achter elkaar, zij het met een pauze! Wel 'n lief nummer overigens en mooie doorwerking. Alles tezamen dus iin zijn genre zeer aan' te bevelen, ondanks de door on's genoemde vlekjes. De heer H. Braam, ex-candidaat der Inter nationale Volkspartij te Texel schreef een brochure getiteld „De President van1 Europa", waarin hij een Oplossing geeft voor de hui dige wereldcrisis. Europa heeft leiding noodig, zoo is zijn conclusie, en verschillende perso nen en elementen moeten zich samenvoegen om Europa die betere leiding te gaan bezor gen, wat in weinige maanden te doen valt. Dam zal Europa een nieuwen tijd tegemoet gaan van blijmoedig leven, onder leiding van een algemeen Hoofdbestuur met voor de goede leiding verantwoordelijk Voorzitter of President van' het Algemeen Hoofdbestuur. Wie den heer Braam gezegend een dergelijk optimisme! helpen wil aan de totstandko ming dezer taak, leze de brochure, die k 20 cent verkrijgbaar is bij „Europa's Welvaart" te Eierland op Texel. „De Wandelaar". Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren, onder redactie van Rinke Tolman: de Februari- aflevering van „De Wandelaar", maandblad, neWiid' aan natuurstudie, natuurbescherming, heenschuit, geologie, folklore, buitenleve 1 ''"llenk vink voert ons weer de boeiende wil dernissen' van de Bieschbosch binnen en met G van Beusekom roeien wij op een Februari dag op onze vogclrijke plassen. In een artikel over vlinders rept ook G. J. van het talrijk voorkomen der gehakkelde aurelia's in i<m terwijl dr. J. F. ^«nhuiseen beschouwing ten beste geeft over het gebruik der nieuwe geologische kaar van Nederlt nd H. F. Wiegman vraag, vooral ook in verband met onze vogels, aandacht voor al icri e g blijvende en besdragende heesters. Met dr. van Cappelle reizen wij opnieuw naar de td- nen van Ollioulës in Zuid-Frankrijk, terwij.1 H. Clawits dichter bij de deur blijft, wanneer hij ons inlicht over het werk van t Staatsbosch- beheer in Drenthe. ,,.v Prof. dr. A. M. Brouwer vertelt smakelijk van oudheidkundige opgravingen In Zuid-Lim burg en D. J. Holsteyn deelt het een en ander mee over het Yokohama-hoen. De verschij ning van het rijk-geïllustreerde natuur-historl- sohe verzamelwerk „De luister van het land gaf ten slofte C. A Schilp een geestdriftig arl'kei in de pen. Zeer uitvoerig is de rubriek „Van en voor de lezers" (natuuT-hUtorisch allerlei). Tien tallen illustraties zijn oudergewoonte tusschen den afwisselenden tekst gestrooid. „Magazine „Nova". Do jongste aflevering van1 „Nova", die er weer bijzonder smakelijk uitziet, bevat o.m. een lange en spannende bijdrage van Do Ris. „Het Groote Avontuur een short story van Elsa Kaiser, „Hunne Ko ninklijke Hoogheden", en een aardige vertel ling van A. B. van Tiemhoveni „De gebroken Olifant". Van de vertalingen noemen wij allereerst een buitengewoon pakkend verhaal van Arthur Stringer, „De Draadlooze", en Bob West's „Overwinning", een cowboy story door F. Beckdolt. Het fiimsupplement bevat weer vele en goed geïllustreerde artikelen over de twee dimensionale wereld op het witte doek. Op de kunstdruk-pagina's mooie foto's van Greta Gairbo, Jeanette Mac Donald, Muite Eggerth, Eshter Ralton» Dirk Schilfer e.a. ZONDAG is MAART. Hilversum, 1875 M. 8.5012.00 VARA. 13.00sxxi AVRO. 5.00—6.00 VARA 6.00—8.00 VPRO. 8.00— 13.00 AVRO. 8.50 Voetbalnieuws. 8.55 S. S. Lantinga: „Nataurtmtten". 9.35 VARA-Varia. 9.35 Concert VAR A-orkest o.Lv. H. 'de Groot en Prof Hollet Madrigal-Vereinigung (Stuttgart) 9.50 „Thuis" door Martiea Beversluis. 10.10 Vervolg concert. 10.55 Toespraak G. J. Zwertbroek. 11.10 Vervolg concert. 12.00—<12.30 L. J. Jondaan: „De Klankfilffl". 12.30—a.00 Concert AVRO-octet oi.v. L. Schmidt. M.m.v. Boris Lensky (viool) er Egb. Veen (piano), 2.00c.30 Boekenhalfuurtje. 2.303.30 Tschaikowsky's „Casse noisette' door Omroeporkest en koren od.v. W. Heape. 3.304.00 M. v. Santen: „Iets uit het leven yan wijlen Lord Nörthcliffe, den Engelachen kranfenkoning." 4.00—4.45 Concert Omroeporkest ö.Lv. N- Treep. 4-455-00 Vaz Dias. 5.00—6.00 Kinderuurtje. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Zaandam. Met muzikale medewerking. 8.1510.15 „De Barbier van Bagdad". Tekst en muziek van W. Cornelius. Regie L. Robert». Muzik. leiding: A. van Raalte. 10.15ui.15 L. Noiret. Jan Seveastern (saxo foon). P. Palla (vleugel), n. 15—12.00 Grammofoon^ Huizen, 298 M- 8.30 NCRV, 10.00—5.00 KRO, 5.» NCRV, daarna KRÖ. 8.30—9.30 Kerkdienst olv. Da. A Klinken berg. 10.30 Uitzending van de Hoogmis ad». St. Ignafiuscollege te Den Haag. ia.002.00 Concert KRO-sextet O.L?, P. Lut- tenhouwer. 2.00—4.45 Herdenkingavergaderiag v.h. gezel schap v,4 Stillen Omgang te Amsterdam. M.m.v. 700 zanger» o.Lv. A. ter Steege, J. Nelissen (bariton), J. Nieland (orgel). 4-45'5.00 Grammofoon©! 5.20 Kerkdienst uit de Ned. Kerk. Kerk te Rhoon o.l.v. Ds. C. W. C. v. Willigen. 7-458.10 Dr. J. Haeat: „De geestelijke aal moes". 8.108.15 Voetbaluitslagen. 8-1510.40 Aansl. met Kerkrade. Concert KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. M.m.v. Fa milie Speenhoff. In de pauze Vaz Dias. 10.40—11.00 Epiloog door het Klein Koor od.v. Jos. H. Pickerst MAANDAG 16 MAART. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uitzending, 8.009.50 Grammofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.30—12.00 Concert AVRO-kwintet o.l.v. P. Lupgens. 12.1512.45 Orgelconcert Ferd. Kloek. 12.452.00 Grammofoonpl. 2.30—3.00 Loetafoon-programma, 3.00—3.40 Kamermuziek door het Hellmann- kwartet. 3.40—4.00 Mevr. Content-Hofstede leest uit „De Juffrouw van luut Jan" van R. Hou- winlc Hzn, 4.004.30 GrammofoonpiL. 4.305.30 Kinderuurtje. 5.30—6.00 Casper Höweler: 3 stijlen' van Stra- winsky. (Met gramimofoonpl.) 6.007.00 Concert Kovas Lajos, met orkest. 7.007.30 Boekenhalfuurtje. f-458.15 Concert. Palestrina-koor o.l.v. J. i Vranken. j8.i 59-15 Concert Omroeporkest o.Lv. N. Troep. 9-159 45 Voordracht E. Vericadie. Uit „St Joan" van Shaw. 9.45—10.25 „Bastien et Bastienne", zangspel van Mozart. Muzik. leiding N. Treep. 10.25 Vaz Dias 10.3511.00 Vervolg concert Omroeporkest. 11.0012.00 Grammofoonpl Huizen: 096 isL 800—8.00 NCRV, daan* KRO. 8.008.15 Schriftlezing: 8.159.30 Grammofoonpl 10.30—11.00 Ziekendienat. 11.00—11.30 Lezen van Chr. lectuur. 11.30—12.30 Grammofoonpl. 12.30—1.45 Orgelconcert door Jan Zwart. I.45B.00 Grammofoonpl. 2.002.35 Uitzending voor scholen. 2.353.15 A J. Herwig: „Seizoenborders en de mooiste planten voor de zomerborder". 3.i5—13.45 Knipcursus. 4.00—5x» Ziekenuurtje. 5.005-45 Cursus handenarbeid' voor de jeugd. 5-45—7-00 Concert. H. v. Calsteren (viool), B. Oskam (cello) en A Rodenhuis (piano). 700—7.30 H. Burger: „De verbetering van onzen kerkzang". M.m.v. J. Caro (bas). 7.30—8.00 Dr. F. J. Krop: „De Russische ge loofsvervolgingen en de roeping der kerk". 8.00—9.00 Concert KRO-orkest al.v. J. Ger ritsen. 9.00 Vaz Dias. 9-109 30 J. Hazewintoel „Alledaagtche Zaken". 9-3011.00 Vervolg concert. II.0012.00 Grammofoonpl. DINSDAG 17 MAART, Hilveraum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.009-5<> Grammofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 103012.00 Concert AVRO-kwintet al.v. F. Lupgens. 12.151.00 GraanmofoonpL I.00—1.30 Concert HolL Strijkkwartet. 2.00—4.00 Aansluiting Concertgebouw. Solis ten L. Zimmermann en F. Helmann. 4-09—4-30 Piano-atudiesnuziek. E. Veen «n L. Schmidt. 4.305.00 Radio-kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel 5.00—5.50 Grammofoonpl. 5-SO—6.10 Dr. H. A. Zwijnenberg: „De parti culiere vrijwillige arbitrage in den veehandel" 6.107.00 Concert. Kovacs Lajos met orkest. 7.007.30 Engelsche les. 7.458.00 Grammofoonpl. 8.008.30 Sem Dresden spreekt over Mozart. 8.309.00 Concert. Omroeporkest c(l.v. N- Treep. G. Kulenkampf (viool). 9.00—9.30 Voordrachten door mevr. A. v. d. Lugf Melsert-Van Ee9 en C. v. d. Lugt Melsert. 9-30'io.io Koorzang door de Wognummers. 10.00 Vaz Dias. 10.10—10.50 Concert Omroeporkest ol.v. N. Treep. 10.501200 Grammofoonpl. Hfafcfêifc 298 M. 8.009.15 Grammofoonpl. 10.0011.30 Grammofoonpl. II.30—12.00 Godsd. halfuurtje Pastoor Perquin. 12.00—2.00 Concert KRO-orkest o.l.v. J. Ger ritsen. 2.00—3.00 Vrouwenuurtje. 3.00—3.30 Knipcursus. 4.00—6.00 Grammofoonpl. 6.00—6.30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart 6.306.45 Verbondskwartiertje. 6-457.15 Schrift verbet erin gscursii'S, 7.I5-8.00 Prof. Dr. A. P. H. A. slijpen S.J.: te/te Rnome»a" P3tud° Chri* 8'^'3?Aijdien®-?editatlc door Pastoor H. A. Bots. Met muzik. medewerking 9.30—9.40 Vaz Dias.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 7