KOKIJN'S GOTELET PRESbEÉ r&cfio 1 ef( Xori ver 1] aal. Ttericwen Gevonden voorwerpen. SPOORSTRAAT 122 HVlarineberichten. oomv&&r Boltha-nieuws. Het weer met de Paaschdagen. programma. «nrrleel van het betrok- ïr^oXo?dtSri«n»cha,.inB we. DO\vJr verzoeken U ons te machtigen, in dezen geest de noodige maatregelen .e treffen en de daaruit voorvloeiende kos ten waarvan een bedrag uitteraard nog moeilijk is te noemen, doch dat onzes inziens ongetwijfeld tegen het nut van die maatregelen zal opwegen, ten laste van den dienst 1981 te brengen. Cursus voor rijwiel- en automobielhersteller aan de Ambachtsschool. TTpt "Restuur der ereeniging „Am- v ,i voor Den Helder en omstre den" deelt den Baad mede, dat het vooi- ïe„" i, nogevat om aan die school te verbinden een cursus tot opleiding van Kei- en automobiel-herstellers. ynnals uit dat schrijven blykt hebben de BeSüm, »«n den „Bond van Bedrffla- intohouders in Nederland van „de Ne- deCsche Unie van Chauffeurs en ov'erig automobielpersoneel" en van de Nederlandsche Vereeniging „De Rywiel- en Automobiel-industriede groote wen- scheüjkheid van oprichting van een der- geliiken cursus bepleit. Bovengenoemd Bestuur verzoekt thans den Raad te willen verklaren, dat de op richting en instandhouding van bedoelden cursus noodig wordt geacht, welke ver klaring vereischt is in verband met het bepaalde bij art. 25, 6e lid, dei Nijver heidsonderwijswet, en ter verkryging van recht op subsidie uit s Ryks kas. Daar uit de overgelegde stukken wel blijkt dat een tekort bestaat aan geschoold personeel met grondige kennis van boven bedoelde vakken, terwijl dit tekort onge twijfeld in den loop der tijden sterker zal worden gevoeld gewezen wordt op de groote toeneming van het snelvervoer is er naar de meening van B. en W. alle aanleiding om van gemeentewege mede werking te verleenen om tot de gewensch- te oprichting te geraken. Zij stellen voor een besluit in dezen geest te nemen. Verordening georganiseerd overleg. Ingevolge het bepaalde bij art. 4 A. R en art. 8 W. R. is vastgesteld een nieuwe „Verordening tot regeling van het geor ganiseerd overleg voor ambtenaren, werk lieden en politiepersoneel in dienst der gemeente Den Helder". De aanleiding daartoe is geweest een verzoek aan den Raad van den Centralen Nederlandschen Ambtenaarsbond, den Al- gemeenen Bond van Politie-personeel in Nederland en den Nederlandschen Bond van Personeel in Overheidsdienst, 16 Juli 1930. Hierbij werd gewezen op een aantal gebreken, dat de thans vigeerende ver ordening vertoonde, terwijl tevens werd aangegeven op welke wijze die gebreken konden worden weggenomen en de ver ordening kon worden geschoeid op de leest van het moderne overleg. Dit adres is destijds om advies in handen gesteld van de Commissies van Georganiseerd Overleg, welke Commissies geheel met dp door adressanten aangegeven principieele wijzigingen in de samenstelling van het overleg accoord gingen. Hierop is een con cept-verordening ontworpen en daarom trent opnieuw het gevoelen ingewonnen van de bovengenoemde Commissies. Na een aantal kleine wijzigingen, die het principe van het concept niet raakten, konden de Commissies zich geheel hier mede vereenigen, waarna de verordening door B. en W. is vastgesteld, als afgedrukt in Bijlage no. 43. De voornaamste wijziging is wel de in voering van het z.g. twee-partijen-stelsel. Tot nog toe geschiedde een stemming in de Commissies hoofdelijk en de totaal-uit slag werd eenvoudig opgemaakt naar het meerdere of mindere aantal stemmen dat vóór of tegen een voorstel was uitge bracht. Thans wordt meer uitgegaan van de eigenlijke bedoeling van het overleg. Het overleg toch vindt plaats tusschen eener- zijds een vertegenwoordiging van het Ge meentebestuur, als werkgever, en ander zijds een vertegenwoordiging van de or ganisaties der ambtenaren en werklieden en van het politiepersoneel, als werk nemers. Deze twee partijen dus vergade ren met elkaar omtrent de arbeids- en dlenstvoorwaarden en den rechtstoestand van het gemeenteprsoneel. Ook in het re sultaat der besprekingen dient deze schei ding gehandhaafd te worden (art. 14, le lid), en het is daarom, dat ten aanzien van j de stemming bepaald is, dat slechts 2 stemmen worden uitgebracht: óón Ht.em I door de vertegenwoordiging meente, en één stem door de woordiging van de organisaties In het tweede lid van art. 14 wordt aan gegeven op welke wijze men komt tot vast stelling van iedere stem. Hiertoe wordt n.L een hoofdelijke stemming gehouden, waarbij afzonderlijk wordt nagegaan hoe door de vertegenwoordigers der gemeen te, en hoe door die der organisaties is ge stemd. De stem van iedere partij wordt dan bepaald door de meerderheid, welke bij de hoofdelijke stemming werd ver kregen. Wat nu de samenstelling betreft van de vertegenwoordiging van gemeentewege, ook hierin is eenige wijziging gekomen. Tot nog toe bestond die vertegenwoordi ging uit drie Raadsleden en een door Bur gemeester en Wethouders aangewezen hoofd van dienst. Als voorzitter trad op het lid van dit College, belast met de zorg voor de sociale aangelegenheden. De'voor zitter was echter geen lid der Commissie; hij had slechts een raadgevende stem. Volgens de nieuwe verordening zal de vertegenwoordiging van gemeentewege Destaan uit: twee leden van het College van Burgemeester en Wethouders, waar van één moet zijn het lid, dat met de zorg Z0,V ,,s?(;!ale aangelegenheden is be st en dat tevens het voorzitterschap zal iu kL en .drie leden van den Raad. r//l ,(QH, ..lnK,ls> dat deze samenstelling i -n zijn, dat zooveel mogelijk de ver dubRaadsfracties vertegenwoor- hJf zullen zijn. Dit zal tengevolge heb- dat' mdien in de Commissie van Ge- t7ovfmSe Overleg overeenstemming is verkregen, hetgeen dikwijls slechts na het «rrw P1? i5 wordt bereikt, de kans stel "),f i t IS'd.at de Raad met het voor- fr-rit 13 advies der Commissie mee- ^h-prh-r/6 zai bet Georganiseerd in d werk kunnen doen en maken besprekingen overbodig meenen te mogen verwachten, stemmfL ™iWe v,erordeninS '«Raads in- RnnTvPL erlangen, en stellen den van depPTi' R3an t0t hf>t benoemen l0?1in aPr -en' welke voor bet jaar ben. Commissie zitting zullen heb- Voorstel verhooging subsidie t.b.c.-bestrijding. Voor de uitzending naar sanatoria van on- en min vermogende tuberculoselijders is een bedrag van 3500.uitgetrokken, waarvan een gedeelte, ten bedrage van 2867.31, bestemd is voor uitkeering aan de „Plaatselijke Vereeniging tot bestrij ding der tuberculose". Uit de onlangs door deze vereeniging ingezonden stukken ter bekoming der ge meentelijke bijdrage over 1930 blijkt, dat, in verband met de plaats gehad hebbende uitzendingen, deze bijdrage zou moeten bedragen 4005.10, om de vereeniging in j staat te stellen haar betalingsplicht tegen over de sanatoria na te komen. De overschrijding beloopt alzoo 1137.79. In de door de gemeente aan genoemde vereeniging te betalen gelden verleent de provinicie een bijdiage van 50 zoodat van haar in dit geval een uitkeering is te verwachten van 2002.60, of 502.60, meer dan bij de begrooting-1930 is ge raamd. Bij toekenning van het meer- benoodigde bedrag zal de netto meer uitgaaf voor de gemeente dus bedragen 1137.79 min 502.60 of 635.19. 635.19. Zooals uit de ter inzage gelegde stuk- ken blijkt is de vereeniging tijdig in ken nis gesteld met de som, over welke zij maximaal zou kunnen beschikken, terwijl haar reeds vroeger werd bericht, dat, wanneer in den loop van een jaar mocht blijken, dat het toegestane bedrag ontoe reikend zou zijn, verwacht werd, dat het College daarmede in kenis werd gesteld, opdat het tijdig maatregelen zou kunnen beramen. Een zelfde geval als het onderhavige deed zich ook voor ten aanzien van de voor hetzelfde doel toegestane subsidie over 1927. Dat de vereeniging den raad en het College ook thans weer voor een feit stelt, heeft allerminst de instemming van B. en W. B. en W. zouden, op grond van hetgeen reeds eerder ter zake is gepasseerd, deze achteraf noodig gebleken suppletie als de laatste willen beschouwen, en stellen den raad daarom tevens voor aan het be sluit tot toekenning dezer suppletie de uit drukkelijke voorwaarde te verbinden, dat, wanneer de vereeniging voortaan niet tij dig kennisgeeft, dat het toegestane maxi mumsubsidie bedrag is verbruikt, en wan- naar dan later blijkt, dat toch'met uitzen dingen is voortgegaan, waardoor de finan- cieele gevolgen de gemeentebegrooting kunnen verzwaren, het alsdan meer- benoodigde bedrag niet meer zal worden toegestaan. TELEFOON 339 Langzaam brak de zon idoor de wolken en 's middags was het weer goed te noemen. Op de vlakte wbei echter nog een frisschen wind. Heel velen maakten vAn de gelegen heid gebruik een flinke wandeling te doen. De verschillende uitspanningen j hadden vrjj veel bezoek, al gingen de j bezoekers nog niet op de terrassen zitten. Op het strand was haast niemand te j bekennen. De wind was, zooals wij reeds J zeiden, nog frisch. Het viel ons op, dat 'bij het hooge water zoo weinig van het strand was overgebleven. Het water stond tot aan de basalt- steenen bij de afrit aan het einde van den dijk, terwijl het ook den geheelen pier omspoelde. Wij vragen ons af hoe dit van den zomer moet gaan. De duinen, voor het badhuis, die eenige jaren geleden zijn weggeslagen, beginnen zich echter weer heel langzaam te vor men, hoewel ze wel nooit meer zoo hoog zullen worden als ze geweest zijn. Den tweeden Paaschdag was het weer beter, en velen genoten ook thans weer. »Duinoord", geheel opgeknapt en ge tooid met twee nieuwe vlaggen had het vrij druk. Ook in de duinen waren veel menschen. Wanneer men op den duinenrij staat, aan het eind van den Strooweg, kan men van een prachtig panorama genieten. Vooral op de Donkere Duinen heeft men een goed gezicht. Dit park is thans bijna geheel met het groen der dennen bedekt en wanneer we nog eenige jaren geduld hebben zullen wij ons in den schaduw der boomen kunnen vermeien. Het is te hopen, dat de bloembollententoonstelling, welke deze week wordt geopend een succes zal worden. Het zal een prachtig gezicht vormen, dit panorama van her groen der dennen, afgewisseld door de kleur der tulpen en hyacinthen. Onze stad, die toch niet rijk gezegend is met natuurschoon, zal dan iets kunnen bieden wat niet licht zal zijn te over treffen. Een motorrijder had de lente in zijn hoofd en reed met zyn motor door de duinen, ja, ja met de lente doe je malle dingen. Zeker in verband met het minder gun stige weer der laatste dagen, was er nog geen duinflora te bespeuren. Op de luwe plekjes kon men echter de bewijzen zien dat de lente toch inderdaad gekomen is. Heerlijk was de wandeling langs het strand. De zee lokte tot zwemmen, nog maar een heel kort tijdje en wij plassen er weer in. Op Huisduinen was het ook druk, wy gelooven wel dat de diverse gelegen heden goede zaken hebben gemaakt, ver scheidene villa's waren alreeds bewoond. Resumeerende kunnen wij elkaar geluk wenschen met de mooie Paaschdagen en hopen dat het goede weer bestendig moge blijven. mijn billardclub was binnengekomen, de inspecteur Snapum, ik geloof vast, dat men mij tot twintig jaar gevangenisstraf zou hebben veroordeeld. Wanneer ik nog een maal iets vind. dan Zijn handbeweging, die niet mis te ver staan was, verstarde bij mijn uitbundig gelach. (Nadruk verboden.) Dirk Drevers. Deucalion, 4 April v. Belawan. Eurybates, 3 April v. Sabang. Glaucus, 4 April v. A'dam. Machaon, 4 April te Suez. Emzetco Lijn. Jonge Johanna, 4 April v. R'dam. Luit. ter zee ie kl. A. C. Wakerlin, leeraar aan het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 19 Mei aan boord van het m.s. Chr. Huygens uit Amsterdam zijn nieuwe bestemming volgen. Eerste-luitenant der mariniers W. Schuiling, wien vergund is uit Oost-Inddë te repatrieeren, is 1 dezer aan boord van het m.s. Chr. Huy gens van Tandjong-Priok vertrokken. Off. van den M.S.D 2e kl. C. J. A. van Wijn gaarden is, van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië, per particuliere gelegenheid hier te lande teruggekeerd. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Ares, t., 3 April v. Cristobal. Ceres, 3 April v. Algiers Clio, 3 A pril te Mutzuna. Doros, 3 April v. Genua. Eos, 4 April v. R'dam. Fauna, 3 A pril te Lissabon. Ganymedes, 4 April v. R'dam. Ilos, 4 April te A'dam. Mars, 4 April v. R'dam. Nereus, pass. 4 April Holtenau. Orion, 3 April v. Catania. Pluto, 4 April v. A'dam. Pollux, 4 April te Hamburg. Poseidon, t., pass. 4 April Flores Proteus, 2 April v. Danzi.g Theseus, 4 A pril te Kopenhagen. Ulysses, 3 April te Constanza. Venezuela, 2 April v. Curacao. De met ingang van 1 dezer bij de Koninklijke Venus, 3 AprilI v. Dubroomc I marine-reserve benoemde luits. ter zee 3e kl Kon. Holt. Lloyd. zijn als volgt geplaatst: J. L. Nieuwenhuis aan Gelria, 4 April te B. Aires boord van Hr. Ms. torpedoboot Z 7, A. van i Amstelland, u., pass. 4 April Ouessant. Altena, P. J. G. Aalders, W. J. Oei en W. J. Snijder bij de Onderzeedienstkazerne te Wil lemsoord. Hr. R. K. van der Giessen aan boord van Ms. mijnlegger Medusa te Vlissingen. A. C. Zoethout en F. Heijman op het Wachtschip te Willemsoord. J. J. Walpoot aan boord van Hr. Ms. tor- peidoboot Z 8 J. D. van der Star aan boord Hr. Ms. mijn- •legger Douwe Aukes. één stem der ge- vertegen- Opening der Tentoonstelling Vrijdag 10 April. De genoodigden worden door het Ge meentebestuur te half twaalf ten Raad- buize ontvangen, waarna men zich naar het Restaurant „Duinoord" begeeft. Na de ontvangst door het Hoofdcomité (12 u. 30) wordt de tentoonstelling officieel geopend door den heer Commissaris der Koningin in Noord-Holland. Openstelling voor het publiek 3 u. n.m. Toegangsprijs. De toegangsprijs voor volwassenen is 0.25, voor kinderen t.m. 12 jaar, 0.15. Dagkaarten, geldig den geheelen duur der tentoonstel ling voor éénmaal toegang per dag, zijn van Woensdagmorgen af verkrijgbaar bij den Boekhandel en aan het Bureau van de „Heldersche Courant". NAAR HAARLEM EN AMSTERDAM. Zaterdag is een advertentie, welke han delde over de bekende uitstapjes naar Haarlem en Amsterdam per autobus, van den heer W. Prins, Kanaalweg, door om standigheden niet geplaatst, waarom de beer Prins ons verzoekt even mede te dee- len, dat voor de reis van morgen nog en kele kaarten verkrijgbaar zijn. Men kan zich dus nog aanmelden. Toch nog meegevallen. Het baantje van weerkundige is wel een van de best bezette beroepen der wereld. Bijna een ieder weet iets van het weer af, deze zegt we krijgen dit weer, de ander voorspelt dat we ander weer krijgen. De beste weervoorspellers zijn nog wel de beenen van oude grootmoeders. Wan neer er harden wind komt, dan heeft die al dagen lang in hun beenen gezeten, met regen is dit evenzoo. Dan zijn er nog pessimisten die altijd op het weer mopperen- Laten we echter blij zijn, dat we weer hebben, waar moesten we in vredesnaam over praten als we eens geen weer hadden. Dat zou een rare toestand zijn. Verschillende voorspellers waren ook voor de Paaschdagen aan het voorspellen geslagen en algemeen was men van oor deel dat er niet veel kans op mooi weer bestond. Dit werd wel eenigszins gerecht vaardigd door het minder mooie weer van de voorafgaande dagen. Wat zou dat een teleurstelling zijn. Velen hadden nieuwe kleeren gekocht om er op hun Paaschbest uit te zien; de Paaschdagen worden nu eenmaal ge bruikt om het nieuwe seizoen in te zetten, ook door de diverse gelegenheden, die het van het mooie weer moeten hebben en die hiervoor dan ook toebereidselen hadden gemaakt. In het eerst leek het of het falikant zou uitloopen. Op den morgen van den eersten Paaschdag regende het lustig, welke regen, naar wij ons voorstelden, alle Paaschgedachten voor een flink deel wegspoelde. Tot vrij ver in den morgen bleef het regenen, doch onmiskenbare teekenen wezen er op, dat er kentering zou komen, die dan ook ongeveer in den middag intrad. b Toen ik onlangs met mijn wagentje over het Hofplein reed, zag ik Dertmans, mijn beursmakelaar, dwars net plein oversteken en zich voor de eiectriscne tram gooien. De bestuurder kon den wagen nog tijdig tot stilstand brengen. Derfmans kwam met den schrik vrij. Zooals in Rotterdam de gewoonte is, ontstond er natuurlijk spoe dig een groote volksoploop, temidden waarvan de arme met een pijnlijk lachje zijn lichaam betastte. Doch alles was nog compleet, er schenen geen edele deelen te zijn getroffen. Want toen een politie agent zich met waardigheid dóör de men schen heenwrong en zijn witte handschoe nen reeds uittrok om zijn opschrijfboekje uit den zak te halen, nam Derfmans de beenen. Ik had bij de Delftsche Poort stilge staan, doch kreeg een dringend teeken van den verkeersagent door te rijden. Ik reed Derfmans achterop, die de Goudsche singel was afgeloopen en had hem spoe dig ingehaald. Wat zie jij er uit. Ik heb daar net de gebeurtenis op het Hofplein gezien, het zag er verdacht naar Zelfmoord, uit. Ja, mijn waarde, het was ook een poging tot zelfmoord. Bankroet, of iets met je vrouw? Amalia? Neen, die heeft er niets mee uitstaande. Luister. Ik heb een porte feuille gevonden, inhoudende tweeduizend gulden en honderd mark. Gefeliciteerd, en daarvoor wou je je van kant maken, ongelukkige! Toen ik deze portefeuille op den Cool- singel vond, bracht ik haar naar het po litiebureau op het Hofplein. Een politie agent wees mij de kamer van den inspec teur. Ik trad binnen. De ambtenaar sliep. Ik schraapte mijn keel, hoestte, klopte nogmaals op de deur, stampte met mijn voeten, maar de man sliep rustig verder. De menschen van de politie moeten een goed geweten hebben, dat zij gedurende de diensturen zoo vast kunnen slapen. Eindelijk was mijn geduld ten einde en ik riep: „Mijnheer de Inspecteur!" Toen sloeg de ambtenaar langzaam de oogen op. Verwijtend vroeg hij mij: Drommels, waarom laat u mij niet rustig sla...denken, ik was juist bezig een ge heimzinnige moordzaak aan den Cool- singel op te lossen. Ook ik wilde u van den Coolsingel spreken. Ik heb een portefeuille gevonden. Wantrouwend keek hij mij aan: „Ge vonden?" Om u te dienen. Ik liep voor me uit te kijken en daar lag zij. Zoo, zoo, die lag zoo maar op de straat. Jawel, op het trottoir, op de hoogte van het stadhuis. U zei daareven op de straat, en nu op het trottoir. Dat zijn tegenstrijdig heden, die u moet ophelderen. Waar is de portefeuille? Heeft u nagezien wat haar inhoud is? Natuurlijk, tweeduizend gulden en... Mijnheer! U vindt zoogenaamd een portefeuille met tweeduizend gulden mij is zooiets nog nooit gepasseerd en neemt de vrijheid den inhoud te onder zoeken. Zij had toch ook liefdesbrieven of staatsgeheimen kunnen bevatten. Zeer verdacht, mijnheer, zeer verdacht. U sprak erover dat deze portefeuille twee duizend gulden bevatte en van de hon derd Mark spreekt u niet eens, waar schijnlijk wilde u zich die toeëigenen. Maar u laat mij niet eens aan het woord komen, mijnheer de inspecteur. Wat, denkt u mij wetten te kunnen HollandAfrika Lijn. Aldabi, t., 4 April te Suez. Amstelkerk, t., 2 April te Acra. Heemskerck, t., 4 April te Dar-es-Salaam. Springfontein, u., 3 April te Kaapstad. Waalkerk, u., 4 April v. Delagoabaai. vVesterkerk, 4 April te R'dam. Holland—Amerika Lijn. Deifirlijk, 3 April te L. Angeles Drechtdijk, 4 April te Curacao. Narenta, 4 April v. R'dam. Nebraska, 2 April v. Vancouver. Rotterdam, 3 Ajril v. Gibraltar. Volendam, 4 April v. Boulogne. HollandAustralië Lijn. Almkerk, t., pass. 4 April Dungeness. HollandO.-Azië Lijn. Gemma, 2 April te Hamburg. Oldekerk, t., 3 April v. Mrseille. Oostkerk, u., 2 April v. Shanghai. Riouw, t., 3 April v. Sabang. 1 HollandBritsch-Indië Lijn 1 stellen. Een mensch, die onder zulke ver- Schiekerk, 4 April v. Colombo, dachte omstandigheden naar de politieHolland—West-Afrika Lijn. wordt gebrachtMaaskerk, u., 3 April te Bordeaux. jIk kwam me als eerlijke vinder toch Rijnland, u., 2 April v. Freetown. zelf direct aanmelden Scheldestroom, u., 3 April te Benin, direct aanmelden. Java-New-York Lnn Dat doet er met toe. Ook menschen, Boschdijk, pass. 4 April Gibraltar, die verduisteringen plegen komen zich Rotterdamscb» Lloyd. zelf aanmelden "èn dan blijkt dat ze nog Dempo, u., pass. 4 April Perim. heel andere dingen op hun kerfstok heb- Jacatra, 3 April v. Belawan. 1 TT Uoot? Kedoe, t., 4 Aprol te Marseille. t H r Kota Radja, u., pass. 4 April Kaap Bon. Jacob Dertmans. Menado, 4 April v. Batavia. Kunt u bewijzen, dat u Jacob Derf- Sibajak, u., pass. 4 April Ouessant. mans bent? Sitoebondo, t., pass. 4 April Finisterre. t 1 1 Slamat, 4 April te Batavia. Jawel, hier is mijn paspoort. Rotterdam-Zuid-Amerika Lijn. Zoo, zoo, een paspoort. Verdacht. U Algorab, t., 3 April v. Las Palmas. wilde zeker over de grens vluchten. Hm, Java Pacific Lijn. is overigens in orde. U hebt u goed op het verhoor voorbereid. Wat had u op den Silverbelle, 2 April te Soerabaja. Silveray, 2 April te Soerabaja. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Alcinous. pnss. 4 April Gibraltar. Coolsingel te zoeken. Men loopt toch niet Automedon, 4 April v. A'dam. zonder reden over den Coolsingel. Dat is toch van geen belang. Ik heb de portefeuille gevonden en heb ze bij u afgegeven. Op vindersloon maak ik geen aanspraak. Goeden dag. Nou, toen had je dien inspecteur moe ten zien! Alsof ze een mat met bloed vlekken verdonkermaanden: vonken spat ten uit zijn oogen en in woede ontstoken, brulde hij: zwendelaar. Agent sluit de deur. En nu, geef me direct antwoord op mijn vraag of ik laat u dadelijk arrestee ren". Nadat de inspecteur op een knopje had gedrukt verscheen een schrijver. Ik moest opgeven, wanneer ik geboren was, mijn beroep, godsdienst, politieke richting of ik in een gekkenhuis had gezeten en mijn ouders zelfmoord hadden gepleegd. Daar na verdween de schrijver met deze op gaven. Even later verscheen hij weer en TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. „De Speeltuin". Verschenen is het April- nummer van „de Speeltuin", orgaan der SpeeltU'invereeniging Helder. Mevr. Kalff Bom deelt daarin een en ander mede omtrent de vereeniging; geklaagd wordt dat niet nog meerdere speeltuinen verrijzen, maar schr. zet uiteen, dat dit niet zoo eenvoudig is als het lijkt wel en er nog heel wat aan vastzit. Intusschen constaeert schr. dat de vereeniging voortdurend groeit. Ook van het Cenraal Be stuur is er een opwekkend woord. Afdeelings- nieuws, een samenspraak tusschen Wim en Dirk, een versje en nog zoo 't een en ander vullen het nummer „Nova". „Elck wat wils" biedt de nieuwste „Nova" Daar is allereerst een als steeds spannend Sherlock Holmes verhaal van den nooit volprezen Conan Doyle. Voorts beëin digt Chip tot onze spijt, zijn vermakelijke „Op zoek naar Geluk", waarmeee hij ons nu al maanden lang zoo aangenaam bezig hield. Nono vertelt een en ander over het vertrek van den teekenaar André Vlaanderen uit Hol land, terwijl een uiterst boeiend verhaal uit de Parijsche onderwereld is, „Een vrienden dienst" van Perceval Gibbon. Het filmsupplemcnt opent met een aardige bijdrage van Lien Deyers, terwijl uit Berlijn belangwekkende mededeelingen worden ge daan over de actuecle rolprent „Stormen over den Mont Blanc", Algemeene Kamp-Commissie voor de Doopsgezinde kampen. Wij ontvingen het propaganda-nummer van „Onze Kampkrant", uitgegeven door boven genoemde commissie, met volledige mededee lingen omtrent de 12 jeugdkampen, die op verschillende plaasen in ons land in de a.s. zomervacantie zullen worden georganiseerd voor jongelieden van 1318 jaar en voor oude ren van 19—30 h 35 jaar. In de twaalf jaren, waarin het zomerwerk dezer Commissie bestaat, is de belangstelling er voor sterk toegenomen. De propagandakrantjes zijn kosteloos bij alle Doopsgezinde kerkeraden verkrijgbaar en worden overigens ook op aanvraag gaarne kosteloos door den heer F. H. Sixma, Turf- singel 28 te Gouda toegezonden. „De Wandelaar." Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren de Maart-aflevering van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buitenleven en toerisme. B. Hendriks is er als camera-jager op uit getogen en op onbloedige wijze heeft hij daarbij tal van interessante vogels buit ge maakt. Chr. A. C. Nell gaat in den breede na," wat er aan is van de bewering, dat de maan invloed heeft op het weer en A. Joman staat stil bij een boeiend lenteverschijnsel: den katjesbloei. Jan van Mourik vraagt aandacht voor aller hande kinderrijmpjes, terwijl B. Stoffel ons de schoonheid van een Brabantsch bosch voor oogen toovert en H. Tiesing met ons wandelt door de rustige Drentsche dreven. Over het aantrekkelijke van klimplanten in onze tuinen weidt H. F. Wiegman uit; met Henk Vink brengen wij een laaste bezoek aan de natuurpracht van de Biesbosch, terwijl dr. H. van Cappelle ons weer naar het wonder land van Ollioules in Zuid-Fankrijk leidt. Ook ditmaal bevat de rubriek „Van en voor de lezers" (natuurhistorisch allerlei) weer een groote verscheidenheid van korte mededee lingen; de redacteur, Rinke Tolman, roert o.a. verschillende onderwerpen aan: het voedsel van de kruisbekken, de aanwezigheid van nachtvlinders op honingdauw, enz. Als steeds is ook deze aflevering kwistig geillustreerd met een keur van illustraties. C.NSDAG 8 APRIL. Hilversum, 298 M. Uitsl. VARA-uitzending. gaf een briefje aan den inspecteur. Deze 9.00 Grammofoonpl keek me triomfantelijk aan. -U hebt opgeven, dat u nog nooit ge straft bent. Ja- Tien jaar geleden bent u veroordeeld wegens het verontreinigen van de straat. Ik was met mijn hondje Hondje of geen hondje, waar hebt u die straf verzwegen? Maar mijnheer. Ik wist niet, ik h nooit gédacht, datHet zou me niet ingevallen zijn te verzwijgen, wanneer Stottert u niet. U bent geheel in de war. Ja, ja, mijn waarde. U maakt u zelf zeer verdacht. Eerst tegenstrijdigheden 1 j 1 7.oo Radio Volks Universiteit, vervolgens verzwijgt u een gedeelte van 7>30 Hoorspel door het Groot Volks Tooneel het geld, dat u gevonden hebtj o.l.v. H. Bouber, W. v. Cappelen en B. Ik zei u tochGroeneveld. Smoesjes! En dan vertelt u, in strijd 9-30 Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 10.10 Vaz Dias. met de waarheid, dat u nog nooit een straf hebt ondergaan. Groot. Mijnheer de inspecteur, ik zit nu al n'°o12.00 Grammofoonpl. twee uur bij u. Ik heb een gewichtige be 9-3010.45 Concert Chr. Radio-orkest o.l.v. G. Stam. 10.00 Vaz Dias. 110.4511.30 Grammofoonpl. DONDERDAG 9 APRIL. Hilversum, 298 M. 8.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00—12.00 KRO, daarna NCRV. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.0010.00 Grammofoonpl. io.oo10.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert. AVRO-kwartet o.l.v. D. Groeneveld. 12.002.00 Grammofoonpl. 2-303.00 Concert. Mevr. Grebede Lange (zang), B. Drukker (piano). 3-003.30 Grammofoonpl. 3-404 °o Gitaarspel door Louise Walker. 4-00—5.00 Zickenuurtje. 5.oo5.30 Loetafoon programma. 5-307.00 Concert Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 7-007.30 Radio Volks Universiteit. 7.308.00 Sportcauserie H. Hollander. 8.00 Grammofoonpl. 8-1510.15 Aansluiting Concertgebouw Am sterdam. 10.15 Vaz Dias. 10.30n. 15 Concert Kovacs Lajos en zijn 10.20 Concert VARA Strijkorkest o.l.v. H. de u°SH2.oo Grammofoonpl. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Onze Keuken door P. J. Kers. 11.00 Grammofoonpl. 11.05 Radio-Volks Universiteit. 11.35 Grammofoonpl. 12.00 Concert VARA-septet o.l.v. Is. Eyl, Mgew. door Grammofoonpl. Zenderverzorging. rammofoonpl. ouwenuurtje. immofoonpl. -peratie-kwartiertje. ak het zelf door C. SchaakeVerkozen. 4—0 urammofoopl. 4.30 Voor de Kinderen. 6.00 Zang en piano, Erich Wagner en Joh. Jong. 6.30 Mandoline-cursus Joh. B. Kok. spreking en uw verhoor begint me te ver velen. Zoo, zoo. Mijnheer verveelt zich. Mijnheer is ontevreden. Hij heeft een af spraakje. Weet mevrouw uw echtgenoote daar van af? Ik zal niet verzuimen haar tegelijkertijd met het bericht van uw arrestatie Arrestatie? Zeker, arrestatie, mededeeling te doen van uw levenswandel. Ik zeg u in uw gezicht, dat u deze portefeuille, mis schien zelfs andere dingen, hebt gestolen, ja, het lijkt me niet uitgesloten zelfs dat u een moord bedreven hebt. Een moord? Ja, is dat zoo vreemd hier in Rotter dam. Wij zijn hier steeds op onze hoede. Bent Huizen, 1875 M. Uitsl. NCR V-uitzending. 8.008.15 Schriftlezing. 8.159-30 Grammofoonpl. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.00—12.00 Concert. M. F. Jurjaanz (har monium). Mej. D. Mijnhout (sopraan). 12.0012.30 Politieber. 12.302.00 Concert. Mevr. v. Ravenswaay Möllenkamp (zang), H. Herman (viool), H- v. d. Horst Jr. (cello-), mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano). 2.002.30 Grammofoonpl. 2-303.00 Lezen van Chr. Lectuur door mej. Wentink. 3.004.30 Concert. Mevr. A. ZeemanVramer (sopraan), II. de Lange (bas), Chr. Henge- veld (viool), G. Hengcveld (piano). 4.30—4.45 Grammofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.45 Vroolijk allerlei. 6.457.15 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 7.157-30 R. P Baas en J. Westerhoud: „Te voet of per autocar door Zwitserland". u soms niet medeplichtig aan den, auiuv juweelendiefstal in den Haag en weet u 7.307.45 Politieber. liet meer af van den moord op Lans? U 7-45—9-3o Evangelisatie-Avond verb'cekt! LI bekent! Als toen niet toevallig een medelid van Huizen, 1875 M. 10.00 NCRV, 11.0012.00 KRO, daarna NCRV. 8.00—9.30 Grammofoonpl. 10.0010.30 Zang Dameskoor NCRV. 10.3011.00 Ziekendienst 11.00n.30 Grammofoonpl. n.3012.00 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.0012.15 Politieber. I2-i51 -45 KRO-trio o.l.v. P. Lustenhouwer. 1.4S2.15 Grammofoonpl. 2.153.15 Handwerkcursus. 3.153-45 Vrouwenhalfuurtje. 4-00500 Ziekenuurtje. 5.oo5.45 Cursus Handenarbeid voor de jeugd. 5.45—^6.30 Concert. Mej. Tr. Versteeg (zang)> mej. C. v. d. Veen (piano). 6.306.45 Knipcursus. 6-45700 Grammofoonpl. 7.007.30 Vragenhalfuurtje. 7-308.00 Politieber. 8.00 Concert door het Luth. Kinderkoor „Een vaste Burg" ol.v. J. A. Berkhout 8.30—9.°o H. Amelink: „De internationale po^ sitie van de Chr. Sociale Arbeidersbeweging". 9.00 Vervolg concert. 9.25 Intermezzo. uit de Geref. Kerk te Koog-Zaandijk. M ntv. mevr. J. 9.35 Slot concert. Hekkert—van Eysden (zang), C. Zemel10.00 Vaz Dias. (orge io.io11.30 Grammofoonpl.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 10