UW ADRES D. A. LAVELL 0PEN3AHE FEESTAVOND VERTEGENWOORDIGER IN MAART de mooiste foto L. DEKKER Fongers Rijwielen [betrekkingen 1 WINKELJUFFROUW, r&diO' Stationsplein - Boltha - Duinoord met moderne autobus BETREKKINGEN TE KOOP NUTSSPAARBANK U KOOPT UW KAAS BIJ ONS GOEDKOOP!! Alsem. Ver. voor bi03mb.cuituur. j Voor de vlieghaven, bij 't vliegkamp „De Mok", zijn thans een tweetal ruime woonschuiten geankerd; de schuiten, die j geheel zijn .ngericht voor huisvesting van verscheidene personen, zullen ver moedelijk den geheelen zomer bewoond zijn door een 40-tal werklieden, die daar werkzaamheden aan den dijk zullen ver richten. Laatst© berichten. Boltha-nieuws. EVIen adresseer© Ingezonden pro^n dunm& Burgerlijke Stand van Den Helder. Haven van Mieuwediep. Stoomvaartberichten. Marktberichten Ned. Bond. v. Arb. i. h. L. T.- en Z. bedrijf. AANGEBODEN FIJNE VLEESCHWAREN en CONSERVEN 107 „NIEUWE" SPAARDERS Portret-Atelier Jac. de Boer Roode Star Krugerstraat 40 GEVRAAGD tweeling VOUW- of KINDERWAGEN Heden ontvangen een partij vette 40+ KAASJES voor per stuk. IETS FIJNS! EMMASTRAAT 61. Worden gevraagd eenige flinke VERTEGENWOORDIGERS voor den verkoop van goedkoop Massa-Artikel, I_t zoowel voor kooper als verkooper groote OIVEIÜSEN I NVinstmogelijkheden biedt. Brieven met uitv. inl. «"«■■■■■■iimimiM «nmii «8 omtrent vorige werkkring onder Nr. 9410, MAX R. NU NES, Amsterdam. GEVRAAGD MANUFACTUREN. Gevraagd een flinke met het vak bekend. Adres: S. A. KANNEWASSER,Zuidstraat. Loodgieter, Siuisdijkstr. 81. ADYERTEERT in dit blad. Den Burg'. De afd Texel" van bovengenoemde vereeniging hield Dinsdagavond een alge meene vergadering in hótel ..De Oranje- boom", die door ongeveer een 20-tal per sonen werd bijgewoond. De Voorzitter, de heer H. Leber, meen de I zooals hij in zijn openingswoord u dat deze minder goede op- rede?evÏÏ lel-n moet worden gezocht in het1 feit dat de agenda dezer vergadering la3t "norne? e9ninn gemengde" bedrijven heerscht nu 't scha- Sammen in vollen gang is. Verder wees sfaatrêcht de.' af deeling ten volle aan het licht is gekomen; reeds verschillende zaken in 't belang van de bloembollen kweekers zijn in 't afgeloopen jaar door de afd afgewikkeld, hetgeen straks uit het faarversiaq wel zal blijken. Na nog even qewezen te hebben op de bizonder voor Texel zeer ongelukkigen afloop van de Narcissen-conferentie in Amerika, gaf de heer Leber het woord aan den secretaris, den heer M. D. Dijt voor t lezen der noiuic-i. De k uiige notuleering van dezen secre taris werd met dank van den voorzitter onveranderd vastgesteld. De heer Schu- maker wees na de vastelling nog even op e»n punt dat in de notuleering was geme moreerd; betreffende de veilingsvoorwaar- den; in verband hiermede wilde spr. de leden even waarschuwen voor het feit, dat wanneer er stroppen vallen, de veiling daarvoor niet aansprakelijk is, doch de verkooper. De heer Sijbr. C. Eelman was dit niet direct met den heer Schumaker eens. bij een boelhuis of verkooping is, zooals hem is gebleken, de notaris of de deurwaarder de aansprakelijke persoon, vandaar ook, dat dezen de borgen vragen en niet de verkooper. De heer Schumaker deelde echter mede dat daaromtrent onlangs een justitieele uitspraak was gedaan, die het tegendeel bewees. De Voorzitter deelde vervolgens mede, dat ongeveer over 14 dagen hier een ten toonstelling van afgesneden Narcissen zal worden gehouden. Aanvankelijk was men voornemens deze tentoonstelling tweemaal te houden, doch daar hieraan nogal be zwaren zijn verbonden, was men op dit besluit teruggekomen. Een jury voor deze tentoonstelling zal worden aangezocht. Uit het jaarverslag, dat hierna door den secretaris werd gelezen, bleek o.a., dat het aantal leden reeds is gestegen tot 58; dat het voorioopig bestuur thans defi nitief was gekozen en bestaat uit de hee- ren H. Leber, voorzitter; M. D. Dijt, secretaris; V. Leeuwen, penningm.; J. List en S. Flens. Op 18 Dec. 1930 trad als spreker voor de afd. op de heer Volkers. Deze avond werd door een groot aantal leden en niet- leden bijgewoond. Verder gaf de secreta ris een overzicht van den toestand in het bloembollenkweekersbedrijf. Door de steeds grooter wordende moeilijkheden met export staan de zaken er nu juist niet rooskleurig voor; dan alleen kan de toe stand beter worden wanneer de hooge tariefmuren worden neergehaald door vorming van Vereenigde Staten van Europa of, nog beter een vrije wereld handel. De Voorzitter dankte den heer Dijt voor zijn mooi jaarverslag en verzoekt vervolgens den heer List eenige cijfers te noemen uit de rekening van den penning meester, den heer V. Leeuwen (die ver hinderd was de vergadering bij te wonen). Het bleek, dat de rekening sloot met een batig saldo van 63.58. Door de heeren R. Eelman en K. Vermeulen werd de re kening gecontroleerd en in orde bevon den. De heer Parlevliet bracht hierna een kort verslag uit over de Algemeene Ver gadering van het Hoofdbestuur, die hij als afgevaardigde van de afd. had bijge woond. Hierbij kwam nog even in bespre king de keuring der Narcissen op groene kleur, waarmede de vereeniging een proef wil nemen. Verder stelde de heer Parle vliet voor om naar de algemeene verga dering nu niet één doch twee afgevaar digden te benoemen; de kosten daarvan zijn voor rekening van het hoofdbestuur. De Voorzitter nam dit voorstel van den heer Parlevliet over; de afd. telt thans reeds zooveel leden, dat 4 stemmen op de a.gem. vergadering kunnen worden uitge bracht. Tot afgevaardigde voor de eerst komende algem. vergadering werden be noemd de heeren Parlevliet en M. D. Dijt Jr. V-der kwam in behandeling de Be schrijvingsbrief voor de algem. vergade ring van het hoofdbestuur. Besloten werd den afgevaardigden op te dragen het voorstel van de afdeeling Lissebroek te ondersteunen met het voorstel een mini mumprijs te bepalen bij de veiling van i antgoed. Ook werd besloten het voor stel tot uitbreiding van het Orgaan te on erst^unen en aan te dringen op vlug ger mede deelingen van de beslissinqen van het Scheidsgerecht. De heer S. Flens wees nog op een egenotiijdigheid in den beschrijvingsbrief; en rukker van het Orgaan laat men nog steeds werken op een contract van 1906; terwijl men de jury van het scheids gerecht beter betaalt. Gewezen werd op het feit. dat vermoe delijk de drukker wel op andere wijze meer inkomsten zal hebben en dat de voorgestelde vergrooting van het Orgaan hem wel schadeloos zal stellen. "r?\kWam aan dc orde het voorstel van het bestuur: om een proef te nemen met keuring op grijs van Narcissen. Daar af. K ,ftume" fkh in verbinding gesteld ShL Hoofdbestuur en met Prof. van cjl a'9emeene vergadering sorot hoofdbestuur is dit punt in be spreking geweest, doch het bleek, dat Het h9^Jk°9al Wat °PP°sitie bestond. Het hoofdbestuur wil echter gaarne de woef, die men hier gaat nemen, zooveel mogelijk steunen. In een circulaire is de wijze van keuring op grijs nader uiteen gezet. Het voornemen bestaat certificaten uit te geven, met „groen", „licht-grijsen „grijs", terwijl de ernstig grijze partijen zullen worden afgekeurd. Voorioopig zal geen definitief reglement worden vastge steld, men wil daarmede wachten tot men in deze zaak over eenige ervaring be schikt. De heer M. D. Dijt gaf op deze keuring eenige toelichting; veel kosten zullen er waarschijnlijk niet aan verbon den zijn. Prof. van Slogteren zal binnen kort Texel bezoeken om met het bestuur deze keuring voorioopig te regelen; beslo ten werd aan 't bezoek van prof. v. Slog teren een ledenvergadering te verbinden om nader uitéén te zetten hoe de keuring zal geschieden. In de vergadering werd reeds een flink aantal perceelen voor de controle aangegeven. Over de waarde der i te geven certificaten voor en na het rooien, werd eenigen tijd van gedachten gewisseld. Bij de rondvraag bracht de heer S. Flens de vereen. „De Narcis" in bespre king. Spr. stelde voor om de afgevaar digde naar de algemeene vergadering op te dragen, het voorstel te doen dat leden wan het H.B.G. en v. d. Alg. Ver. v. BI. cultuur automatisch lid werden van „De Narcis"; het gaat toch niet op, zei spr., dat de pl.m. 300 leden van „Narcis" be- i slissen over al de buiten deze vereeniging staande bollenkweekers. De heer Parlevliet bracht in bespre king het boycotten van de „parasieten", die in America inzake de narcisteelt, zulk een voor de Holl. kweekers leelijke rol hebben gespeeld. Over dit punt ontspon zich een langdurige discussie, waaruit bleek, dat de Nederl. bollenkweekers aan het besluit tot gesloten houden der gren zen zelf veel schuld hebben, door geen afgevaardigde naar de conferentie in Amerika te zenden. Besloten werd om te trachten bij het hoofdbestuur te bewer- ken, dat met de Holl. kweekers, die ook in Amerika velden hebben, een overeen- j komst te treffen, dat zij zullen medewer ken tot opening der grenzen, wanneer hun voorraad is afgezet; of om te trach ten een nieuwe conferentie te verkrijgen in samenwerking met de regeering. De heer van Santen bracht nog even in bespreking, de plaatsing van de adver tenties tusschen den tekst in het Orgaan. Spr, zou de afgevaardigden willen opdra gen nogmaals bij het hoofdbestuur aan te dringen op het naar achterschuiven van reclames. I Nadat de Voorzitter nog even had aan gedrongen op 't bezoeken van de heden avond in hótel „Texel te geven film van „Bol tot Bloem", die in samenwerking met het „H.B.G." wordt gegeven, werd de vergadering gesloten. Den Hoorn. HUISVESTING VOOR WERKLIEDEN. Wij herinneren er aan, dat de tentoon stelling Vrijdagmiddag te 3 uur n.m. voor het publiek wordt opengesteld. Toegangsprijs. De toegangsprijs voor volwassenen is 0.25, voor kinderen t.m. 12 jaar 0.15. Dagkaarten. geldig den geheelen duur der tentoonstel ling voor éénmaal toegang per dag, zijn a 1.verkrijgbaar bij den Boekhandel en aan het Bureau van de „Heldersche Courant". aan de Redactie alle stukken betreffende den inhoud van de krant aan de Administratie alles aangaande abonnementen, advertentiën, boekhou ding, klachten over de bezorging van de krant, enz. Aan personen nimmer brieven adres- seeren, dit kan stoornis en grootever- traging tengevolge hebben. Orpheus, 6 April te A'dam. Pluto, 7 April te Kopenhagen. Proteus, 4 April te Hamburg. Saturnus, 4 April te Malta. Stuyvesant, 4 April v. New-York. Theseus, 7 April te Stetiin. Triton, 5 April te Gandia. Achilles, 7 April v. Menlilla. Baarn, t., 6 April v. Mollendo. Berenice, 7 April v. Lissabon. Bodegraven, u., 4 April v. Antafagasïa. Doros, 8 April v. Catania. Fauna, 8 April te Malaga. Haarlem, u., 7 April v. Cristobal. Helder, t., 4 April v. Corral. Irene, 8 April te Oporto Merope, 7 April te Burriana. Nero, 7 April te Bordeaux. Oberon, 7 April te Alexandrië. Orion, 8 April te Triest. Telamon, pass. 7 April Dungeness. Saturnus, 8 April v. Smyrna. Trajanus, 6 April te Kingston. Venus, 7 April v. Bari. Ulysses, 7 April v. Constanza. Minerva, 7 April v. R'dam. Nereus, 5 April te Danzig. Kon Holl. Lloyd. Delfland, t., 7 April te Las Palnias. Eemland, t., pass. 4 April Teneriffe. Siërra Morena, u., 5 April v. Santos. Friderun, 5 April te A'dam. Kennemerland, u., pass. 4 April I'crnando Noronha. Montferland, u., 5 April te Montevideo. Attika, u., 2 April te Pernambuco. Kon Paketvaartmaatschapoü Stad Amsterdam, 7 April v. Las Palnias. N. Holland, 4 April te Melbourne. HollandAfrika Lijn. Randfontein, u., pass. 6 April Gibraltar. Giekerk, 7 April v. A'dam. Heemskerk, t., 6 April v. Zanzibar. Klipfontein, 8 April te R'dam. Waalkerk, t., 7 April v. Beira. Westerkerk, 6 April v. R'dam. Aldabi, t., 5 April v. Port Said. Nias, 8 April v. Kiel. Nijkerk, u., 7 April te Durban. Springfontein, u., 8 April v. Kaapstad. Wissekerk, 6 April v. Duinkerken. Holland—Amerika Lijn. Bilderdijk, 7 April te R'dam. Blommersdijk, 5 April te Philadelphia. Damsterdijk, 5 April te Londen. Delftdijk, 4 April v. Los Angeles. Gaasterdijk, 7 April v. Havana. Grootendijk, 7 April v. Havana. Nieuw-Amsterdam, 6 April v. Boulogne. Rotterdam, 7 April in den N. Waterweg. Veendam, 6 April te New-York. Volendam, pass. 5 April Lizard. Kinderdijk, 3 April v. Milford Haven. Lochgoil, S April te Los Angeles. Moerdijk, 8 April te R'dam. Narenta, 5 April te Hamburg N°braska, 6 Aoril te Portland (Ore). HollandAustralië Liio Aagtekerk, t., pass 4 April Perim. Almkerk, t., 4 April te Duinkerken. Arendskerk. u„ 8 Anril te Antwerpen. Abbekerk, 11., 7 April te Bombay. Holland--O.-Azië Lijn. femma, 5 April te R'dam. Oldekerk, t., pass. 6 April Gibratlar. Oostkerk, u., 2 April v. Shanghai. Zosma, u„ 8 April te Vladiwostock. HollandBritsch-Indië Lijt*. Bovenkerk, u„ pass. 7 April Gibraltar. Hoogkerk, t., pass. 8 April Vlissingen. Schiekerk, u., 7 April v. Madras. Meerkerk, u., 7 April te Adelaide. Koudekerk, t., 5 April v. Colombo. HoUan-i—West-Afrika Lijn, Amstelkerk, t., 4 April v. Takoradi. Maaskerk, u., 4 April v. Bordeaux. Pollux, 7 April v. A'dam. IJstroom, 6 April te Hamburg. Reggestroom, t., 7 April v. Havre. JavaChinaJapan Lijn. Tjileboet, 6 April v. Manilla. Tjikampek, 4 April te Batavia. Tjimanoek, 5 April te Hongkong. Tjinegara, 6 April te Shanghai. Tjisalak, 3 April te Shanghai. Tjikembang, 3 April v. Manilla. JavaNew-York Lijn. Breedijk, 6 April v. Suez. Kota Baroe, pass. 7 April Point de Galle. Myrmidon, 1 April v. Colombo. Tapanoeli, 3 April v. Batavia. Saleier, 8 April te Batavia. Java Pacific Lijn. Silverbelle, 6 April v. Balik Pappan. Silverhazel, 7 April v. Calcutta. Tabian, 4 April te Singepore. Tabinta, 6 April v. Singapore. Siantar, 4 April v. Calcutta. Rotterdamscbe Lloyd. Baloeran, t., pass. 6 April Perim. Kota Pinang, t.,»7 April te Belawan. Menado. t., 8 April v. Padang. Tapanoeli, t., 5 April te Singapore. Bondowoso, t., pass. 6 April P. de Galie. Jacatra, 5 April v. Sabang. Kedoe, t., 7 April Gibraltar gep. Merauke, u., pass. 4 April 'Perim. Sibajak, u., 7 April v. Tanger. Insulinde, tt., pass. 8 April Ouesasnt. Kota Inten, u., 8 April te Antwerpen. Kota Radja, u., 8 April v. Suez. Sitoebondo, t., pass. 8 April Land's End. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alcyor.e, u.. 7 April te Montevideo. Alwaki, t., 6 Apr'1 v. Santos. Aludra, 5 April te R'dam. VERVOLG „BUFFERSTAND". Dat men de door mij geplaatste artike len in de „hoogere" regionen een op ruiend karakter toekent, spreekt natuur lijk van zelf. Maar dat men in de kringen, die ver plicht zijn op te komen voor betere nivel- leering, in eiken vorm, ook nu nog dien toestand „verdedigbaar" acht, daar lrjkt mij dat een buitengewoon eigenaardige homogeniteit. Men doet goed om al die fraaie tut- drul kingen, die op mij van toepassing gebracht zijn, te deponeeren bij de samen stellers van de Gemeenteverslagen van 1914 en 1929; uit deze officieele boeken heb ik de gegevens geput. Persoonlijk voordeel is zelis in het ge ding gebracht. Dat zou dan gaan over de bewuste Lal- kenhaven. waarvan geen enkele liter in mijn persoonlijk bezit is. Alle brieven, daarover ontvangen en verzonden, liggen in volmaakte orde voor ,1 en voor ieder, die er belang in stelt ter volledige beschikking, zonder uitzon- dcring. Indien de Gemeente-Secretaris denkt, dat amende honorable in dit geval betee- kent „vergiffenis" of een soort knieval doen dan ben ik zoo vrij om van meening met hém te verschillen. Ik heb amende honorable gemaakt 0111 een gering per soonlijk foutje te herstellen zonder meer, in geen geval met knieval. KL. F. OORTGIJSEN. VRIJDAG 10 APRIL. van 7 t/m 8 April 1931. ONDERTROUWD: R. Koster en B. R. Vergauwen; J. Hiskemuller en J. H. A. Janzen; K. v. Buuren en A. Breen; H. .J. Hablous en J. Groen; P. F. Goossens en H M. Weerenbeck; P. L. A. Lucke en N. W. P. Stoll. GETROUWD: IJ. S. M. v. Rhijn en P. M. Koppen. BEVALLEN: C. Molendijk-de Bruiju, z.; S. O. Blokker-Janssen, z.; P. K. Neder- veen-Ville, d.; G. C. M. Mol-Portegijs, z.; H. J. de Vries-Pierens, zM. Flaasdijk- v. Veen, z.; J. v. Eis-Smit, d.; E. Hart- m'an-Bierenga, d.; A. Forrer-Bronke, d.; M. H. Angenent-v. Os, z.; A. M. Groene- meijer-Broekhuizen, d. OVERLEDEN: G. Harjer-Kater, 81 j.; wei J. Hofstee, 75 j. April 1931. Vertrokken sleepboot „Groningen" met lichtschip „Terschellinger Bank" teneinde het oude lichtschip te vervangen. Vertrokken naar Terschelling het opne mingsvaartuig „Eilerts de Haan". Hilversum, 298 M. 9.00—12.00 VARA, 12.00—4-00 AVRO, 4<x> —8.00 VARA, 8.00—II.GO VPRO, 11.00—12.00 VARA. 9.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht J. Sternhcim. 10.30 Ziekenuurtje 11.30 Grammofoonpl. 12.002.00 Concert Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. M.m.v. Sonja te Kate Kovalefska (zang). 2.002.30 Lezing. 2.303.00 Grammofoonpl. 3.004.00 Concert Kovacs Lajos en zijn orkest. 4.00 Orgelspel door Joh. Jong. 4.30 Voor de Kinderen. 5.15 Accordeonmuziek door Angelo Joconel i. Afgew, met grammofoonpl. 6.00 Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 6.50 Actueel allerlei door het N.V.V. 7.058.00 Vervolg en slot concert. 8.01 Catechisatie door Ds. F. W. J. v. d. Kie- boom. 8.30 Grammofoonpl. 9.00 Mevr. J. SchaikWilling: „De rnoderne Amerikaansche roman als Tijdbeeld". 9.30 Grammofoonpl. 10.00 Persber. Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Serie Fragmenten en Verhalen. 10.4511.00 Grammofoonpl. n.0012.00 Grammofoonpl (VARA). Huizen, 1875 M. Algemeen Programma. Verzorgd door KRO. 8.009.15 Grammofoonpl. 10.0011.30 Grammofoonpl. 11.3012.00 Voor de zieken en ouden van dagen. 12.0012.15 Politieber. 12.151.45 Concert KRO-kwintet o.l.v. P. Lustenhouwer. I.452.00 Grammofoonpl. 2.005.00 Concert. KRO Salon-orkest o.l.v. M. v. 't Woud. 5.005.45 Grammofoonpl. 5-456.00 Max K. Gerisch: „Duitsch Bad plaatsen". 6.006.45 Grammofoonpl. 6.457-15 Cursus Engelsch. 7.157-45 Causerie door P. H. Gallé. 7.458.00 Politieber. 8.008.30 Grammofoonpl. 8.1511.00 Aansl. Stadsgehoorzaal te Leiden. Concert KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. M.nnv. Jan Govers (vleugel). II.0012.00 Grammofoonpl. ZATERDAG n APRIL. Hilversum, 298 M. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitz voor Arb. in de Continubedrijven. 12.00 Concert VAR A-septet o.' v. Is. Eyl. Grammofoonpl. I.45 Zenderverzorging. 2.15 Grammofoonpl. 2.25 Instit. voor Arb. Ontwikke'ing. 2.40 Grammofoonpl 2.45 Paedagogisch concert. 4.15 Cursus Duitsch door P. Bol. 4.45 Esperanto-cursus. 5.05 Radio-Vólks-Universiteit. 5.35 Ons Huis een Tehuis do^r T. Landré. 6.05 Grammofoonpl. 6.10 SDAP-kwartiertje. 6.25 Grammofoonpl 6.30 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.15 VARA-Varia. 7.20 Grammofoonpl. 8.50 Opgaaf ontbreekt. 9.20 Concert VARA-orkest o.l.v. Hg. de Groot. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg en slot concert. II.0012.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-uitzending. 8.009.15 Grammofoonpl. 10.0011.30 Grammofoonpl. 11.30—2.00 Godsd. halfuurtje Pastoor Perciuin. 12.0012.15 Politieber. 12.151.45 Concert KRO-scxtct o.l.v. P, Lustenhouwer. 1.452.30 Grammofoonpl. 2.303.00 Vragenhalfuurtje voor de jeugd. 3.004.30 Kinderuurtje. 4.456.00 Grammofoonpl. 6.006.15 Esperanto-nieuwsber. 6.156.35 Journ. weekoverzicht door P. de Waart. 6.356.45 Grammofoonplaten. 6.457.15 Esperanto-cursus. 7-157-45 P. v. Zwieten: „Boekhouding voor Tuinders". 7.458.00 Politieber. 8.009.00 Baluurtje m.m.v. Dansorkest Wou drigum o.l.v. Balletmeester Zwierbeen. 9.00 Vaz Dias. 9.109.30 De Oiigineele Volendammer Band. 9-3011.00 Concert KRO-Salonorkest o.l.v. M. v. 't Woud en de Volendammer Band. li.oo12.00 Grammofoonpl. HARRY HABLOUS en r JANNY GROEN hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrek king zal plaats hebben op Woensdag 22 April a.s. Den Helder, 8 April 1931. Koningdwarsstraat 9. Vischmarkt 8. Re'ceptie: Zondag 12 April, van 4—5 uur, Vischmarkt 8. Zondag 19 April, van 4—5 uur, Koningdwarsstraat 9. Toekomstig adres: v. Galenstraat 10. Autobusdienst Met ingang van ZATERDAG 11 APRIL gedurende de tentoonstelling dagelijks AUTOBUSDIENST. Richting Stationsplein - Boltha - Duinoord vanaf v.m. 9.30 uur en verder op de halve uren. Richting Duinoord - Boltha - Stationsplein vanaf 10 uur en verder op de heele uren. Ondernemers GEBR. v. KONINGSBRUGGEN Pz. Stoomvaart Mij. Nederland. Jan Pietersz. Coen, t., 5 April v. Port Said. Poelau Roebiah, 5 April te A'dam. Radja, t.. 3 April v. Sabang. Enggano, u., pass. 7 April Gibraltar. Johan de Witt, u., 8 April v. Suez. Johan van Oldenbarnevelt, u., 7 April v. Be lawan. P. C. Hooft, u., 8 April te Southampton. Poelau Bras, u., 8 April te Sabang. Tanimbar, u., 5 April v. Belawan. Talisse, 5 April te A'dam. Christiaan Huygens, t., 6 April v. Sabang. Tarakan, t., pass. 6 April Perim. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Agamemnon, 5 April te A'dam. Boskoop, 6 April te Hamburg. Brielle, t., pass. 5 April Fayal. Ceres, pass. 5 April Gibraltar Clio, 6 April te Calamata. Colombia, 5 April te A'dam. Crynssen, 5 April te A'dam. Deucalion, 2 April v. Santo Domingo. Erato, 6 April te Odense. Hebe, pass. 5 April Gibratlar. Jason, 5 April te A'dam. Luna, 5 April te New-York. Mars, 4 April v. R'dam. Medea, 4 April v. New-York. Minerva, 8 April te A'dam. Nickerie, t„ 4 April v. Paramaribo. Odysseus. 6 April te A'dam. >restes, 6 April te Hamburg. AMSTERDAM, 8 April. Veemarkt. Aangevoerd; 188 vette kalveren, re kw. 0.901,02; 2e kw. 0.80—0.90; 3e kw. 0.740.80, per kg., levend gewicht; 59 nuchtere kalveren 8—14; 520 varkens, vleesch- varkens (wegende 90110 kg.) 0.51—0.52; zware varkens 0.49—0.51; vette varkens 0.470.48 per kg. slachtgewicht. Zes wagons geslachte runderen uit Denemarken. BROEK OP LANGENDIJK, 8 April. Groentenveiling: 1000 kg. peen 2; 30.000 kg. roode kool ie s. 10.80—14.20; 2e s. 5.90 10.70; 72.000 gele kool ie s. 3.50—6.30; 2e s. 4.405-50; 70.000 kg. Deensche witte kool 2.404.70; 6600 kg. uien, uien 1.80— 2.50; grove uien 2.50—2.70; drielingen 0.50 o.6o, alles per 100 kg. TEXEL, 7 April. Eierenveiling. Aanvoer 154-378. 58—62 3.80 —4.20, 62—66 4.10—4.70, 66—70 4.60—5.10; kleine eieren 3.00—3.90; eendeieren 3.50; piepkuikens vorige week 1.477a p. kg.; oude kippen 0.85 p. kg. TEXEL, 7 April. Veemarkt. 1 pink; 6 nuchtere kalveren 1020; 2 korf konijnen. NOORDSCHARWOUDE, 8 April. Aanvoer en prijzen: 8800 kg. uien: uien 2.20 —2.50, drielingen 1.60—2, grove 2.10—2.70; 8000 kg. peen 1.60—1.80; 82,800 kg. roode kool 9-50—14.50; 46,200 kg. gele kool 4.40 6.40; 120,800 kg. Deensche witte kool 4.20 5-6o, alles per 100 kg. Schagermarkt van Donderdag 9 April. 4 paarden 150—200; 1 stier 250; 66 geldekoeien (magere) 180—340; 55 idem (vette) 250—462.50; 76 kalfkoeien 260 410; 5 pinken 1.40; pinkstieren 125 150; 317 nuchtere kalveren 1024; 145 overhouders 26—36; 6 bokken en geiten; 24 varkens (magere) 18—24; 98 idem (vette) p. kg. 0.40—0.43; 185 biggen 10 —16; 9 konijnen 1.00—2.50; 38 kippen 1.00—1.75. Eierenveiling. 175.764 kipeieren: witte 3.004.00, kl. witte 3.003.20, bruine 3.804.10; 7532 eendeieren 3.603.è9o; 53 kivietseieren 16—23. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hun harte- lijken dank aan den WelEdelen ZeerGel. Heer Dr. Vroom en aan Zuster Willemse voor de uitstekende behandeling, ge durende de ziekte en bij het overlijden van hun Echtge noot en Vader M. GORTER bewezen. Verder dank aan allen, die ons van hun belangstelling hebben doen blijken. Wed. J. GORTER Horst. NELIE. Den Helder, April 1931. Breestraat 9. JULIAWADORP Afd. Koegras. op Zaterdag 11 April 1931, 's av. 8 uur, in het Café „Prins Hendrik" van A. Kossen. Spreker bet Hoofdbestuurslid H. VAN DER WIELEN. Medewerking van de Arb. Tooneelvereeniging uit Den Helder Muziek van de Beverwijkers. BAL NA Entrée 35 cent. Kinderen onder geleide v r ij. Bekende fabriek vraagt voor het rayon Alkmaar-Den Helder een goed ingevoerd Br. met foto en opg. ref. Z. S. 441 RICARDO'S Adv. Bur. A'dam. Eer. flinke LOOPJONGEN gevraagd, loon f 7 f 8 p. w. Adres: BUISMAN, Breewaterstraat. Gevraagd een nette Dienstbode, voor dag of dag en nacht, bij VAN KONINGSBRUGGEN, Loodsgracht 53. Gevraagd een nette Jongen. Adres: P. KALIS, Gravendwarsstraat 3. Wegens teleurstelling ge vraagd een net Loopmeisje. Adres: Dames DE VRIES en BAKKER, Vlamingstr. 84. Voor direct gevraagd een flink DIENSTMEISJE. Hoog loon en verval. Adres: Spoorstraat 31. BIUit!& REINIGIKGS APPARAAT billijk te huur, met wjjk, voor persoon goed ingevoerd bij H.H. Caféhouders. Brieven: Léo Theijsmeijer, Amstelveen. Tel. 82. Te huur, tegen 1 Mei, het Bovenhuis Bassingracht la, tegen 126.50 p. m. Waterl. inbegr. AdresBassingracht 1. Te koop prachtig Heerenhuis, staande Javastraat 132, voorz.' van bad, geijseren vaste wasch- tafel. Te bevragen bij; N. P. KRUL, Javastraat 136. Voorradig: prima Heeren schoenen, hoog en laag, f4.50 per paar, Damesschoentjes, in prima lak, moderne modellen, f5.50 per paar. Ontvangen: moderne Damestasschen, Sandalen ^Tennisschoenen, in: „DE KLEINE WINST", Koningstraat 31. Te koop een pracht massief eiken Buffet Adres: Bureau van dit blad. Te koop een zoo goed als nieuwe KINDERWAGEN. Diep model. Adres: Bureau van dit blad. WEDER ONTVANGEN Puike Zeeuwsche Blauwen Puik best per zak f 2.80 Aanbevelend, A. DUINKER Loopjongen of Loopmoisje gevraagd Adres: Apotheek, Weststraat 56. Een flink DAGMEISJE gevraagd. Adres GROOT, Kanaalw. 122. Brandkast te koop gevraagd. Brieven met opgaaf van merk, maat en prijs onder Nr. 277, aan het Bureau van dit blad. Te koop gevraagd Brieven met prijsopgaaf onder Nr. 570, aan het Bureau „Texelsche Courant", Texel. Net persoon met I 2000.— j vraagt ZAAK te koop of COMPAGNONSCHAP. Brieven onder Nr. 274, aan I het Bureau van dit blad. f 1.40 Het rijwiel waarop U altijd kunt vertrouwen. Prijs van f 66.— af. Agent: H. J. van Grunningen Keizerstraat 54-56 Tel. 265 Bondsrijwielhersteller !RBK9nBHDMHS WEGGELOOPEN een Oranjekleurige POES Adres: Bureau van dit blad voor Vaste Waschtafels, Baden en Geisers, Zijden en Glaslampen voor gas en electrlciieit, Schemerlampjes, Ganglantaars, Stofzuigers, Gascomforen enz. enz. is B. z. a. een Duitsche Dienstbode voor dag en nacht. Brieven onder Nr. 280, aan het Bureau van dit blad. S Aanbevelend. Vergelijkt onze kwaliteit en prijzen. "r

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 8