Radiografisch Weerbericht LUCHTVAART. De posivluchten naar en van Indië. De City of Cairo verongelukt. GEMENGD NIEUWS. De moord in de VVillebrordus- straat te Rotterdam. Een gevaarlijke schutter. Een aanslag verijdeld. Moordaanslag. Auto tegen een boom. Schilderijenzwendel. Brutale inbraak. Het proces tegen den moordenaar Kürten. Radio-Programma. Marineberichten. Legerberichien. Stoom vaartberichten. Burgerlijks Stand van Den Helder Marktberichten Haven van Nieuwediep. Visscherijberichten. Laatste berichten. Het vertrek van Vice-Admiraal Quant. Te Caïro. Het 16de postvliegtuig is Zondagoch- - a i uft Athene vertrokken en na een henlanding van 11.25-11,55 te Mei- samatruh, om 14.35 te Caïro aangekomen. Te AHahabad. Het 14de postvliegtuig op de terugreis is Zondagochtend om 5.10 uit Rangoon vertrokken, om 5.25 te Akyab geland, van daar om 8.55 vertrokken, om 11.30 te Gal- eutta geland, om 12.9 van daar weer op gestegen en om 18.3 te Allahabad aange komen. Bij landing In Zuid-Timor. De City of Cairo is 4 K.M. van Koe- oang verongelukt als gevolg van gebrek aan benzine. Het landingsgestel, de vleu gels en de zijmotoren zijn beschadigd. Herstel is onmogelijk. Het ongeluk gebeurde Zondagmiddag 15 uur 5. De piloten verklaarden in een interview, dat zij, van het eiland Soemba naar Koepang vliegende, te kampen had den met sterken tegenwind en verplicht waren de snelheid van 80 tot Ï0 mijl terug te brengen. Nabij Koepang kwamen zij tot de ontdekking, dat zij tekort aan benzine hadden, en zij zetten koers naar een plaats, 3 mijl van Koepang, die zij voor een grasveld aanzagen, doch een strook zeer rotsachtige grond bleek, be dekt met gras, waardoor het ongeluk veroorzaakt werd. De K. N. I. L. M. brengt de post verder. De directie der Koninklijke Nederland- sche Luchtvaart Maatschappij meldt, in aansluiting aan het bericht dat het Engel- sche vliegtuig „The City of Caïro" van de Imperial Airways, hetwelk op 4 April jj. voor een proef-postvlucht van Croydon ■ïaar Australië is gestart, op 19 dezer bij Pimor Koepang is verongelukt, dat dit ongeval is veroorzaakt door benzine-tekort. Èen F Vllb vliegtuig van de K.N.I.L.M. bemand met Moll, Pattist en Elleman-, wordt uitgezonden om de Engelsche post van Koepang naar Australië te vervoeren. Ten einde misverstand te voorkomen, zij nog gememoreerd, dat deze hulpverlee ning gescheiden moet worden gehouden van de voorgenomen vlucht van Batavia naar Sydney, welke Pattist, Moll en Elle man op 11 Mei a.s. met een K.N.I.L.M.- toestel zullen ondernemen, in aansluiting op het K.L.M.-vliegtuig, dat 30 April uit Amsterdam naar Batavia vertrekt. Binnenland. Tot levenslange gevangenlstraf. In hooger beroep heeft voor het ge rechtshof te 'sGravenhage terecht ge staan de 23-jarige fabrieksarbeiders C. M., die evenals de officier van justitie in appèl was gegaan van een vonnis van de Rotterdamsche Rechtbank wegens dood slag op zijn schoonzuster gepleegd op 29 September 1930 in haar woning in de Willebrordusstraat te Rotterdam waarbij hij is veroordeeld tot 20 jaar gevangenis straf. De procureur-generaal bij het ge rechtshof requireerde Zaterdag veroor deeling tot levenslange gevangenisstraf. Twee gewonden. Zaterdagmiddag was de landbouwer F. te Lage-Zwaluwe aan het schieten op schadelijke vogels. Hij schoot met een tweeloops jachtgeweer en ging daarbij onvoorzichtig te werk. In de buurt waren drie arbeiders werkzaam, van wie twee door schoten uit het geweer van F. werden getroffen. De bejaarde Polak kreeg een schot grove hagel in het hoofd, de linkerhand en het been, en stortte neer. De man bloedde hevig. De andere arbeider J. P. kreeg een schot hagel in het been en werd minder ernstig gewond. P. moest naar huis wor den vervoerd. J. P. kon zelf naar huis gaan. F. is aangehouden. Het geweer is in beslag genomen. Men meldt uit den Haag: Sedert geruimen tijd bestond er een veete tusschen de beide broeders Schon- berg, die eerst tezamen een winkel in goedkoope heerenkleeding hadden ge- c reven, hetgeen echter, nadat beiden getrouwd waren, veranderde. Toen vestig- h!teei« broeders J. S., een winkel van in u! w-^arakter vlak naast den andere, tün de Withstraat. Beiden werk- nn .Z0°Senaamde „stoepiers", mannen naar hin6 p vóór den winkelpubliek aaide i^ent lokken> heteeen her- heeft gegeven. kl°ppart«en aanleiding J SUen uLaa\het.licht gekomen, dat G V hu nsf" oePler" aan een zekeren wan net r riS1°°!e S0I1? geld beloofd hebben, wanneer deze den broer van J S met vin reafSlrCh°v Wilde dooden- BÜ v«ze "en nieuw dadden beiden aan G. V. - nieuw pak kleeren gegeven Door DROEVIG ONGELUK. Jant.f hlniPi edltgenoote van den heerj Jansen, handelsreiziger, wonende in dp1 Nijmegen, kwam zoo on-j levenbos mfd8 thU1S k/am' vond hÜ baar1 o®irn?- 0nder aan de traP liggen. De uge *1^.n Iwee nog De marechaussee uit Spekholzerheide heeft Vrijdagmiddag gevankelijk naar Maastricht overgebracht en ter beschik king van de justitie gesteld den 24-jari- gen mijnwerker F. S., die ervan verdacht wordt, Woensdagavond den herbergier Reddix te Spekholzerheide (gemeente Kerkrade) met een revolver in het rug- gemerg te hebben geschoten. De toestand van R. is hopeloos. S. ontkent, maar ge tuigen wijzen hem als den dader aan. De revolver is nog niet" in beslag genomen. VERDRONKEN. De 33-jarige zoon van schipper Dolder- sum is te Hardenberg van het schip in de Vecht geraakt en verdronken. Een doode. Zondagavond omstreeks half elf kwam een luxe-auto uit de richting van Rot terdam op den rijksstraatweg te Zwijn- drecht aangereden. De auto werd be stuurd door den heer R. te Dordrecht; j zijn broer zat achterin den wagen. Ter hoogte van de Munnekensteeg kwamen vier auto's van den anderen kant en een dezer auto's wierp verblindende Licht- J stralen voor zich uit, waardoor R. werd 'verblind. Dit had tengevolge, dat hij met den auto eenige langs den weg staande boomen raakte en tien meter verder tegen een boom reed. Een andere R., uit Zwijn- drecht, die achter in den wagen zat, werd op slag gedood; de bestuurder kreeg eenige lichte verwondingen. De auto is door de politie in beslag genomen. Uit Oosterbeek wordt gemeld: De politie is er in geslaagd, drie op lichters te arresteeren, die door verkoop van vrijwel waardelooze schilderijen tegen fabelachtig hooge prijzen den heer C. alhier voor duizenden guldens hebben benadeeld. Zij spiegelden hun slachtoffer voor, dat hij de gekochte schilderijen ge makkelijk later met veel winst zou kunnen verkoopen aan een Amerikaan, dien zij kenden en die een Hollandsche kunst verzameling wilde aanleggen. Inderdaad verscheen dezer dagen een „Amerikaan" bij den heer C., die een ongehoord be drag bood voor de schilderijen, waarin de heer C. natuurlijk gretig trad. Eenige dagen later kwamen de oplichters weer bij hem, met het verzoek hun 15000 gul den te leenen om daarmee een lastigen schuldeischer te betalen. Hij kon dan de Schilderijen als onderpand houder De verkwistende levenswijze der heeren trok echter de aandacht der politie, met het gevolg, dat zij nu, tezamen met den pseudo-Amerikaan, zijn ingerekend. Het zijn de 34-jarige S., de 50-jarige K. D. en de 36-jarige Q. NACHTELIJKE OVERVAL MET SCHIETPARTIJ. De aanvaller ernstig gewond. Op den Muiderstraatweg onder de ge meente Diemen is Zondagnacht een over val geschied, waarbij de aanvaller drie schoten heeft gelost, doch tenslotte zelf is neergeslagen. Een zekere M. uit Weesp, die liefdes betrekkingen onderhield met de dochter van een woonschuitbewoner uit Diemen, tegen welke betrekkingen de vader van bet meisje bezwaar maakte, is Zondag nacht bjj die schuit aan dek gekomen om te trachten het meisje te spreken te krijgen. De vader was echter wakker en begaf zich naar buiten. Toen M. den man ontdekte loste hij een schot, dat evenwel miste. De woon schuitbewoner nam daarna een stuk ijzer en gaf daarmee M. een klap op het hoofd, waarop M. nogmaals twee schoten loste, die echter ook misten. M. was tengevolge van den slag op het hoofd ernstig verwond. M. is onder toe zicht van de politie naar het Burger ziekenhuis te Amsterdam vervoerd, waar hij onder bewaking blijft. Tegen den aanvaller M. bestaat voorts ernstige verdenking van den moord, die het vorige najaar te Abcoude is gepleegd- OPLICHTING. Van 15000 gulden, i De recherche te Amsterdam heeft aam gehouden een 34-jarigen koopman uit Utrecht, die verdacht wordt van oplich ting van een bedrag van 15,000, te Oos terbeek gepleegd. Zijn arrestatie is ge schied op verzoek van de politie aldaar. Hij is op transport naar Oosterbeek ge steld. SCHEPEN BEKLEMD GERAAKT. In de sluis te Hansweert. In de kleine sluis te Hansweert zijn de lichters „Leo", „Linquenda" en „Nenu- far" beklemd geraakt. De „Linquenda" is op enkele plaatsen gebroken: zij verkeert in zinkenden toestand. De „Leo" schijnt eveneens lek te zijn. De „Nenufar" is blijkbaar onbeschadigd. Men verwacht, dat de „Linquenda" in de sluis zal zin ken, waardoor de scheepvaart zal wor den belemmerd. Men kan de ebdeuren van de sluis niet dicht krijgen. Enkele pompbooten verleenen assistentie. BRAND TE DELFT. Een vellenpakhuls uitgebrand. Te Delft heeft Zondagavond een felle brand gewoed in het groote pakhuis van den koopman C. W. Alsemgeest, aan de Voorstraat, waarin ongeveer 1 millioen vellen van mollen, katten,.hazen en konij nen waren opgeslagen. Het pakhuis is geheel uitgebrand. De aangrenzende perceelen kregen alleen wa terschade. Pakhuis en voorraden waren laag ver zekerd. onder doktersbehandeling is en intus- jschen weer in het ziekenhuis heeft ge- te^en. Ivürten verklaart destijds niet aan het ziekenhuis te zijn geweest om vrouw Meu- rer te bezoeken. Er was n.1. een man ge komen, die voorgaf Heckhausen te hee- ten. Hij sprak zich zelf tegen en heeft tenslotte van het gevraagde bezoek af gezien. De gescheiden vrouw Friseh, de vol gende getuige, was op een wandeling plot seling, zonder aangesproken te zijn, van achteren aangevallen en neergeslagen. Eerst heeft zij haar gewezen man ver dacht en dit ook aan de politie medege deeld. Kürten heeft zij bij de confron tatie niet herkend, doch hij haar wel. Tenslotte worden de getuigen voor den Iaatsten moord opgeroepen, n.1. op de 5-jarige Gertrud Alberniann. 'Getuige Irrgang, reeds eerder ge noemd, doet mededeeling over den toe stand en het vinden van het deerlijk verminkte lijkje. Getuige is 's avond tegen 7 uur met een collega een man met een kind tegen gekomen. Zijn collega vond den man verdacht en zei: „Dat is de moordenaar van Dusseldorp" Daar het kind echter zeer vertrouwelijk scheen, heeft Voss aangenomen, dat de man de vader was. Prof. Berg verklaart, dat de moorde naar het kind met groote kracht 3, 4 ste ken heeft toegebracht. Op een vraag van den verdediger zegt de deskundige, dat de dader in zeer groote opwinding moet hebben verkeerd. en een GASBEDWELMIN G. In een klein vertrek van een woning in Elinwijk te Zuilen zijn Zondagavond, terwijl de ouders afwezig waren, vier kin deren door gas bedwelmd. Het kleinste kind was. toen het geval ontdekt werd, reeds dood; de andere kinderen kwamen spoedig bij. LIJKJE VAN EEN PAS GEBOREN KIND. De politie te Bergen op Zoom heeft in beslag genomen het lijkje van een pas geboren kind van de 25-jarige dienstbode L. A. V. In de woning van de familie, waar de dienstbode werkzaam was, is het lijkje gevonden op den zolder: het was in een doos gelegd en in kranten gepakt. De dienstbode is naar het algemeen burger gasthuis vervoerd. DE VERSPERDE SLUIS TE HANSWEERT. De versperring opgeheven. Het schip Linquenda uit Oosterhout, dat Zaterdagmiddag in de meest weste land te Hansweert is gezonken, is na ge lijke sluis van het kanaal door Zuid-Beve- lost te zijn gistermiddag gelicht en uit de sluis gesleept. Om 4 uur was de sluis vrij en kon weer op normale wijze worden geschut. DE RAMP VAN DE „NOORDPOOL". Bij Traserburg is een lijk aangespoeld, waarschijnlijk van een lid der bemanning jvan den verongelukten treiler „Noord pool". Zaterdag zijn ook twee lijken ge- vonden. DE MOORDENAAR VAN MEVROUW SOEPARWI. Tot twaalf jaar veroordeeld. ZIJN VROUW GESTOKEN. Te Maastricht heeft Zondagavond bij een twist de. 38-jarige M. zijn 35-jarige vrouw A.K. met een mes een stfcek in den rug toegebracht, welke in de linker long is doorgedrongen, en een steek in de linkerborst. De vrouw is in levens gevaarlijken toestand naar het zieken huis gebracht. De dader is aangehouden Een buit van 2000. Vrijdagnacht is in pand 15 aan den Spoorsingel te Rotterdam een brutale inbraak gepleegd. In dat pand zijn de kantoren gevestigd van den Rotterdam- schen Bestuurdersbond en den Algemee- nen Nederlandschen Bouwvakarbeiders bond. De dieven zijn aan de achterzijde over een schutting geklommen, hebben do tralies uit een kelderraampje verwij derd en z;jn zoo binnen gekomen. In het kantoor van den Bestuurders- bond hebben z;j alle lessenaars openge broken; daar wordt niets vermist; in het andere kantoor hebben zij een oud model brandkast opengebroken en er 2000 aan specie uit gestolen. Zaterdag was er een zeer" groot bedrag aan geld in huis, ter uitkecring aan werklooze bouwvakarbei ders. De bestuursleden hadden het bank papier evenwel des nachts mee naar huis genomen, alleen despecie was blijven liggen. De politie stelt een onderzoek in. MOTORONGELUK. Een doode en twee gewonden. De motorrijder S. uit Hengelo moest Zaterdagmiddag op den Hengeloschen weg uitwijken voor een jongen, die links van den weg fietste, en toen plotseling den weg overstak. Hij reed den jongen aan en kwam daarna tegen een boom terecht. De motorrijder was op slag dood. Zijn duorijder brak een been en de 12- jarige jongen, afkomstig uit Enschede, die de oorzaak was van het ongeluk, kreeg een zware hersenschudding. Hij is naar het ziekenhuis gebracht De rechtbank tê Utrecht veroordeelde heden den Indischen bediende Sono, die terecht stond wegens doodslag driemaal gepleegd, tot twaalf jaar gevangenisstraf. De eisch was twintig jaar. Buitenland. Zaterdagmorgen werd met de behande ling van den moord op de dienstbode Eli- sabeth Dörrier begonnen, die in October j 1929 is omgebracht. De eerste getuige, die verhoord werd, verklaart, dat het meisje nog teekenen van leven heeft ge geven. De broer van den eersten getuige zegt, dat het meisje ter afweer een hand voor de oogen heeft gehouden. Toen hij met de politie naar de plaats van den moord terugkwam, was het slachtoffer reeds weggebracht. Politieambtenaar Irrgang deelt mede, dat de afdruk der voetsporen overeen- j stemden met de schoenen van mej. Dör- rier en Kürten. i Dr. Kraft heeft mej. Dörrier in het zie- j kenhuis onderzocht. Zij was ernstig ge kwetst, in met bloed doordrenkte kleede- i ren binnengebracht. Zij heeft het bewust zijn niet herkregen en is overleden, j Hierna wordt de overval op vrouw Meu- rer behandeld. Getuige vrouw Meurer bevond zich 25 October 1929 op den Heil weg op weg naar huis. Een man liep haar voorbij en hield haar op doordat hij over een steen struikelde. De man begon een gesprek over de onveiligheid van den Heilweg en de slechte verlichting. Hij vroeg haar of zij niet bang was. Zij moest i er toch eens aan denken hoe het met den vermoorden machinist Scheer in Februari I was gegaan. Hij verzocht daarop haar te mogen vergezellen. Om hem kwijt te ra ken zei zij, dat zij over eenige minuten zou worden afgehaald en vlak bij huis was. Toen zij zich omdraaide kreeg zij een hevigen slag, zoodat zij ineen zonk. i Toen zij weer bijkwam, waren er reeds menschen bij haar. Kürten had, verklaart j vrouw Meurer verder, op haar overigens een goeden indruk gemaakt, zoodat zij bij zichzelf zei: „Dat is een fatsoenlijk jmensch; met hem kan ik wel een eind I meegaan". Vrouw Meurer heeft aan het j hoofd en rechter oor kwetsuren opgeloo- pen, welke door een hamerslag moeten I zijn toegebracht. Zij werd onmiddellijk geopereerd. Eerst den volgenden dag j s middags kon zij mededeelingen over den aanslager doen. Na drie weken heeft zij liet ziekenhuis verlaten. Getuige deelt voorts mede, dat zij nog WOENSDAG 32 APRIL. Hilversum, 298 M. Uitsl. VARA-uitzending. 8.00 Grammofoonpl. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.is P. J. Kers: „Onze keuken". 11.00 Grammofoonpl. 11.os Mevr. Riemers-Reurslag: „De geeste lijke ontwikkeling van het schoolkind". 11.35 Grammofoonpl. 12.30 Concert VARA-septet o.l.v. ïs. Eyl en grammofoonpl I.45 Onderbreking. 2.15 Grammofoonpl. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Grammofoonpl. 3.20 G. v. d. Houven: „Coöp. productie en distributie. 3.35 Maak het zelf door C. Schaake-Verkozen. 4.25 Grammofoonpl. 4.30 Voor de kinderen. 6:00 Uitzending Onderwijsfonds voor de Bin nenvaart. 6.30 MandoHnecursus Joh. B. Kok. 7.00 M. J. Brusse: „Mijn leven onder de men schen". 7.30 Orgelspel Joh. Jong. 8.00 Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 8.45 Hoorspel ,,1914 Kaleidoscopische flitsen uit een barbaarschen tijd" van Fr. Heintz. Door het Groot Volkstooneel o.l.v. H. Bou- ber, W. v. Cappellen en B. Groeneveld. 10.05 Vas Diaz. 10.15 Vervolg concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. M.m.v. Ensemble Kees Pruis. II.3012.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-uitzending. 8.008.15 Schriftlezing. 8.i59.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0012.00 Concert. M. F. Jurjaanz (orgel) en mej. A. Geest (sopraan). 12.0012.15 Politieber. 12.1512.30 Grammofoonpl. 12.302.00 Concert. Mevr. C. Ravenzwaay- Möllenkamp (zang) H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello), mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode (piano). 2.002.30 Grammofoonpl. 2.303.00 Lezen van Chr. Lectuur. 3.004.30 Concert. Mevr. Hekkert-van Eys- den (sopraan), P. Zwager (tenor), mej. E. LopezSalzedo (viool mej. A. de Ridder (piano). 4.304.45 Grammofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.45 H. Pilon: „Het paard in ons land". 6.457.15 Dr. K. Dijk: „Lenteleed". 7.15—7.30 K. Kruithof (causerie). 7-307.45 Politieber. 7.458.00 Grammofoonpl. 8.00 Ned. Chr. Reisvereeniging. M.m.v. solis ten en de Amsterd. Muziekver. „Inter Nos". Na afloop: Persberichten en grammofoonpl. DE O 13 TE WATER GELATEN. Te Vlissingen is Zaterdagmiddag met goed gevolg van de werf der n.v. Kon. Mij. de Schelde de voor de Nederlandsche marine in aanbouw zijnde onderzeeboot O 13 te water gelaten. O ff, van gez. 2e kl. der zeemacht O. Uffen wordt 4 Mei overgeplaatst van het Wachtschip te Willemsoord aan boord van Hr. Ms. pant serschip Heemskerck te Nieuwediep. Luit. ter zee 2e kl. J. H. Zeeman, die be stemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal Dinsdag a.s. met het .m.s. Marnix van St. Aldegonde uit Amsterdam daarheen vertrek ken. Off. van gez. ie kl. der zeemacht L. Hen driks, die aangewezen is voor den dienst in Oost-Indië, zal 21 dezer zijn bestemming per particuliere gelegenheid volgen. De luit. ter zee 2e kl. J. G. Broekhuijsen wordt den ien instede van den 4en Mei ge plaatst aan boord Heemskerck. De luit. ter zee 3e kl. H. A. V. B. Bn. van Lawick wordt den ien Mei a.s. geplaatst aan boord Wachtschip Willemsoord instede van den 4en Mei aan boord Gelderland. Den kapitein-luit. ter zee H. van Nie is met ingang van den 30en April ontslag uit den Zeedienst verleend. De luit. ter zee 2e kl. M. R. C. M. Schrij wordt deu ien Mei geplaatst aan boord Wacht schip Willemsoord tot het medemaken van een oefening van drie maanden. Ondervoigende schepelingen vertrekken den 2ien April a.s. per s.s. Marnix van St. Alde gonde naar O.-I.: Schipper L. L. Verhage, oppertelegrafist A W. Weekhout, maj.-monteur G. de Vries id A. van der Boon, id. J. Ruigentuin, sérg.- montcur J. Oudhuizen, serg.- torpedom. T. r^.rkel' id" A" H" Vonk> majoor-macht. J M. Ober, serg.-macht. W. A. Merkx, id. C. Bus, id. S. Bergman, id. L. W. F. Kasteelen, kwartiermr. J. Baartscheer, korp.-ziekenverpl. J. Haasbroek korp.-schrijver M. Hartog, ma troos 2e kt. P. Pais, id. J. Frankfoort, id. B. J Duiyestein, id. J. E. W. ten Have, id. R. G. W ïllemsen, korp-macht. H. Goor, korp. der mars. J. D. de Goede, mar. ie kl. C. J. Ble- ®'nK-,ld- S- Raar, id. 3e kl. J. Schouten, id. P. M. Sjardijn, id. W. de Wolf, id. J. Sptter, id. H. van Ooste, id. B. Woering, id. A. J. van Haaren, id. H. P. Metscher, id. H. G. Voer man id. C. van Langeraad en id. G. Verweij. Bij K.B. is aan den reserve ie luit. G. V es- terink van het 7c reg. inf., aan de reserve ie luits. J. A. Lucardi van het reg. grenadiers Mr. Dr. H. Fortuin van het reg. jagers eervol ontslag uit den dienst verleend. De reserve sergeanten C. Sandcrse en C. B. Kenti van het reg. kust-art. zijn op 20 dezer voor herhalingsoefeningen onder de wapenen gekomen. De majoor P. J. A. Bartels van het ade 'Veg. onber. art. is met ingang van 1 Mei a.s. over geplaatst hij den staf der artillerie, met bestem ming om te worden toegevoegd aan den lnsp. der Art. standplaats 's-Gravenhage. De eerste luits. der art. H. Blekktngh E A G. de Vries, beiden van het leger Ned.-Indië, worden dit jaar voor den tijd drie maanden gedetacheerd bij het leger hier te lande, en wel onderscheidenlijk bij net korps luchtd.-art. en bij het reg. kust-art. LEVERINGEN. De levering van de gedurende de eerste helft van de maand Mei 1931 voor het Garnizoen Den Helder, benoodigde boter (margarine) is opgedragen aan de N.V. Margrine-fabriel „De Valk" te Weesp. en in van Stoomvaart Mij. Nederland. Enggano, u., pass. 19 April Perim. Prins der Nederlanden, t., 18 April te Belawan Poelau Tello, 19 April te Hamburg. Radja, t., 18 April v. Port Said. Sembilan, u., pass. 19 April Dungeness. Tarakan, t., pass. 19 April Gibraltar. Christiaan Huygens, t., 18 April v. Port Said. Jan Pietersz. Coen, 18 April te A'dam. Johan de Witt, u., 18 April v. Colombo. P. C. Hooft, u., 17 April v. Genua. Poelau Laut, t., 17 April v. Belawan. Tawali, 18 April v. A'dam. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 19 April te Gandia. Aurora, 19 April te Cadix. Amazone, 18 April v. A'dam. Ariadne, 19 April te Alicante. Berenice, pass. 18 April St. Catherine's Pt. Barneveld, u., 18 April te Guayaquil. Bodegraven, t„ 17 April v. St. Vincent. Bennekom, 19 April te A'dam. Calypso, 18 April v. New-York. Colombia, 19 April te A'dam. Cottica, 17 April v. New-York. Ceres, 17 April te Hamburg. Doros, 17 April v. Lissabon. Erato, 18 April v. A'dam. F.os, 20 April v. Palermo. Fauna, 19 April v. Napels. Ganymedes, 18 April v. Patras. Hebe, 17 April te Burriana. Hermes, 17 April v R'dam. Haarlem, u., 19 April v. Callao. Iris, 18 April te A'dam. Ilos, 19 April te A'dam. Juno, u., pass. 19 April Dungeness. Mars, 18 April te Alex'andrië. Nickerie, t., 15 April v. Madeira. Merope, 18 April v. Valencia. Midas, 15 April te Curagao. Oberon, 18 April v. Volo. Odysseus, 18 April v. Stettin. Orion, 19 April te Palermo. Orpheus, 19 April te. A'dam. Perseus, 18 April v. Santander. Pluto, pass. 19 April Holtenau. Saturnus, 19 April te Stamboul. Stella, 18 April te R'dam. Titus, 15 April v. P. au Prince. Telamon, 18 April v. R'dam. Theseus, 18 April v. Kopenhagen. Ulysses, 19 April v. Samos. Kon. Holl. Lloyd. Attika, u., 17 April te Santos. Delfland, t„ 17 April te Huil. Flandria, u., 17 April v. Montevideo. Justin, 19 April te A'dam. Orania, u., 19 April Oporto. Porta, t., 16 April te Lissabon. Ulm, 19 April te A'dam. Geiria, t., 18 April v. Pernambuco. Immo, u., 14 April te Porto Alege Halcyon Lijp Stad Dordrecht 16 April te Rosario. HollandAfrika Lijn. Giekerk, u., 19 April v. Antwerpen. Heemskerk, t., 19 April v. Port Soedan. Jagersfontein, u., pass. 1 April Dungeness. Meliskerk, u., 19 April v. Mozambique. Nieuwkerk, u.', 18 April v. East London. Nijkerk, t., 18 April v. Kaapstad. Randfontein, u., 20 April v. Aden. Rietfontein, t., pass. 19 April Ouessant. Springfontein, u., 18 April v. Lorenzo Marqués Waalkerk, t., 18 April v. Tanga. HollandAmerika Lijn. Blommersdijk, 18 April te Norfolk. Kinderdijk, 18 April te Kingston (Ja.). Lochgoil, 18 April te Seattle. Nebraska, 17 Arpil te Los Angeles. NieuwAmsterdam, pass. 19 April Lizard. Statendam, pass. 18 April Cape Race. HollandAustralië Lijn. Arendskerk, u., pass. 17 April Gibraltar. Aagtekerk, pass. 18 April Gibraltar. Almkerk, 19 April te R'dam. HollandBritsch-Indië Lijn Hoogkerk, 19 April te R'dam. Koudekerk, t., 18 April v. P. Said. HollandO.-Azië Lijn. Oldekerk, 20 April te R'dam. Ouderkerk, u., 19 April te Manilla. Riouw, t., pass. 19 April te Suez. Gemma, u., 18 April te Genua. HollandWest-Afrika Lijn. Amstelkerk, 19 April te A'dam. Maaskerk, u„ 17 April te Takoradi. Rijnland, t., 15 April v. Bata. Scheldestroom, t„ 17 April te Sp. Guinea ladende. IJstroom, u., pass. 17 April Finisterre. JavaChina—Japan Lijn. Tjileboet, 17 April te Shanghai. Tjinegara, 17 April v. Manilla. Tjitaroem, 18 April te Manilla. Java—New-York Lijn. Breedijk, 18 April v. Colombo. Boschdijk, 18 April te New-York. Singkep, 19 April v. Suez. Silver—Java Pacific-lijn. Bintang, 18 April te Los Angeles. Silverray, 17 April v. Singapore. Silverbeech, 18 April v. Batavia. Si'verash, 15 April te Los Angeles. Silverhazel, 16 April v. Singapore Silvermaple, 15 April te San F.ranciscOw Rotterdamsche I.Ioyd. Baloeran, 19 April te R'dam Bondowoso, t„ 20 April te Suez. Djambi, 18 April v. Bremen. Indrapoera, u„ pass. 19 April Finisterre. Jacatra, t„ 20 April te Suez. Kota Inten, u., pass. 17 April Sagres. Kedoe, 19 April v. R'dam. Kota Pinang, t„ pass. 19 April Perim. Kota Radja, u., 18 April Point de Galle gep. Merauke, u., 18 April te Sabang. Sibajak, u., pass. 18 April Perim. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch morgen van 21 April. Naar waarnemingen verricht in den Hoogste stand 765.5 te Blacksod. Laagste stand 751.5 te Weenen. Verwachting: Zwakke tot matige N. tot W. wind meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter overdag. van 18 en 20 April 1931. GETROUWD: J. Belonje en E. M. Verfaille. BEVALLEN: S. A. J. Loeve—Jon. genee, d. C. E. Bais—Erasmus, z. M. c. van Leeuwen- Hetterschij, z. C. H. Schef. felFeenstra, z. IX de Leeuw I reeke, z. Overleden: C de Beurs, 67 j.; W. Ront- kes, 88 j. ALKMAAR, 20 April. Veemarkt. Aangevoerd: 45 vette koeien j 220400, handel matig: 6 vette kalveren 60—110: vette kalveren per kg. 1—1.40; 123 nuchtere kalveren, slacht 826, fok 14 —30, handel stug: 692 vette varkens (zware) per kg. 0.36—0.40, zouters per kg. 0.38, handel stug. AMSTERDAM. 20 April. Veemarkt. Aangevoerd: 450 vette koeien, ie kw. 0.98—1.05: 2e kw. 0.84—0.96; 3e kw. f 0.72—0.82, mindere soorten 0.640.70 per kg. slachtgewicht; 100 melk- en kalfkoeien f 260—370; 120 vette kalveren, 2e kw. 0.84— 0.92; 3c kw. 0.66—0.80 per kg. levend ge wicht; 121 nuchtere kalveren 7—12; 950 var kens, vleeschvarkens (wegende 90—110 kg.) Ó.49—0.50; zware varkens 0.47—0.49; vette varkens 0.43—0.46- per kg. slachtge wicht; 94 paarden 100—200. Bovendien aan gevoerd 11 wagons geslachte runderen uit Denemarken. AMSTERDAM, 20 April. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden Amsterdamsche aardappelmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 1830 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 20 April. 1575 kg. peen 1.60; 10,600 kg. gele kool ie s. 5.608.90; 10,000 kg. Deensche witte kool 6.90—7.80; 550 kg. uien 2.50—2.60; grove uien 3. alles per 100 kg. Eierenveiling Pl.vee en Tuinb.vereen. Texel. TEXEL, 20 April. Aanvoer 156,000. Prijzen per 100. 5862 kg. 3.60—4.20, 62—66 kg. 3.90—4.40, 66—70 kg. 4.405.10, kleine eieren 2.90—3.7o, eend eieren 3.50; kippen (vorige veiling) 0.90 per kg.; piepkuikens (vorige veiling) 1.50 per kg. TEXEL, 20 April. Veemarkt. 3 koeien 275—375! 3 kalveren; 52 nuchtere kalveren 9—17: 2 geiten; 28 big gen 1014; 1 korf kippen. NOORDSCHARWOUDE, 20 April. Aanvoer en prijzen: 700 kg. uien 2.40 260; 1000 kg. Deensche witte kool 7.20, per 100 kg. PURMEREND, 21 April. 18 stapels kaas: 8 stapels boerenkaas 35; 10 stapels fabriekskaas 311857 kS- boter 1.201.50; 851 koeien: 260 vette koeien 0.85 1, stug; 417 gelde koeien 180280, matig; 150 melkkoeien 260370, matig; 24 stieren 7080. stug; 43 paarden 80200, stug; 34 vette kalveren 1.201.40, stug; 632 nuchtere kalveren v. d. slacht 1030, matig; 200 nuch tere kalveren v. d. fok 2030, matig; 360 vett varkens v. d. zouterij 0.380.39, vlug; 185 vette varkens v. d. slacht 0.360.42, vlug; 28 magere varkens 1425, vlug; 365 biggen 814, vlug; 256 schapen 2939, matig; 43 bokken 523, matig; piepkuikens 1.45 1.60. Eierenveiling. Kipeieren 3-254.25; eendeieren 3.40. 20 April. Aangekomen van Kampen en verrokken naar Londen Ned. paling motorschuit „Hans II". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Groningen". 18 April. Aangebracht door garnalenvisschers; 2433 kg. gekookte agrnalen p. kg. 0.32—0.48 Door haringvisschers: 2982 tal haring p. tal 2.400.45 20 April. Aangebracht door garnalenvisschers: 4402 kg. gekookte garnalen p. kg. ƒ0.440.36 Door haringvisschers: 1892 tal haring p. tal 1.400.87 1 zalm p. stuk „43.50 (Vervolg van pag. 2, 2e blad). Omtrent de plechtigheid aan boord van Ilr. Ms. „Wachtschip" valt nog te vermel den, dat Admiraal Quant in zijn toespraak aan de bemanningen wees op aanmerke lijke verbetering, die in het materiaal van de Marine is tot stand gekomen sedert de periode, dat spr. zijn carrière aanving. En de groot, verdienste van het personeel is, (lat het zich steeds aan de nieuwe eischen, die ten opzichte van dit materiaal gesteld werden, heeft weten aan te passen. In dit opzicht, namelijk wat de inrichting onzer Marine betreft, zijn wij, aldus de Admiraal, in de stijgende lijn en spr. hoopt van harte, dat dit zoo moge blijven. Spr. drong er tenslotte bij de officieren en manschap pen op aan zich niet te spoedig te laten ontmoedigen. Geen carrière is er, die zoo veel e^enspoed kent als de marine-loop haan, maar ook geene geeft zoo groote voldoening bij het overwinnen daarvan. Spr. richtte zich tenslotte tot zijn op- vftlger, Schout-bij-Nacht Brutel de la Kivière om hem voor het front van de geheele Marine immers, van alle sche pen en inrichtingen zijn hier detachemen ten aanwezig geluk te wenschen met zijn promotie. De taak van den comman dant is omvangrijk en moeilijk, en het voornaamste werk, waaraan spr. opvol ger zich zal hebben te wijden is de ge oefendheid van het personeel. Ik wensch u, aldus de heer Quant, toe, dat gij, als over eenige jaren ook uw tijd gekomen is, gij met dezelfde dankbaarheid op uw werk moogt terugzien als ik. Schout-bü-Nacht Brutel de Ia Rivière, het commando van zijn voorganger over nemend, wees er op, dat het voor hem zoo buitengewoon aangenaam is dit com- 111 and o te mogen overnemen met een gun stig testimonium ten opzichte van het per- lTelU,t Het i* Prettig te lekón™ o' v Z°° op het Pei'soneel kan rekenen en spr. hoopt er ook voor zichzelf dchtendRen rfkenen- Zich tot de officieren dat Spr" dat verwacht wordt, 'f. voor onze Marine minder heden mot1, aa.nbreken, de moeilijk- wonnen tt enerRle z"Uen worden over- hete tl' u werkkring is dienen, en dat im/.ff t zl.eh geheel geven, het zich schilt!'en',r d"1 °Pz'cbt hebben wü een Kngin voorbeeld aan H. M. de

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 8