moderne omlijstingen v. WILLIGEN, DROSTE schilderstukken g£mengd nieuws. binnenland. BETREKKINGEN bezoekt BAZAR DORCAS PHOTO OF plaatwerk WESTSTRAAT BUITENLAND. Om fost kampioenschap van 3A. Radiografisch Wasrbsricht Advertentiën gmfWómd Z^i@r»ci£a bied ik U weer iets zeer bijzonders aan 1 |i pot Boerenjongens „Prima" ter waarde van f 1.65, met hierbij gratis 1|2 fl- Advocaat „Fijnste". Ook bij mijne wederverkoopers! Mijn winkel is ruim voorzien van alle soorten binnenlandse h zoowel als buitenlandsch gedistilleerd, wijnen, advocaat, boerenjongens, enz. CS. «Joih. v. ei. Lee Spoorstraat 78. Tel. 156. StoJTT S™ r T* A LTIJ D WELKOM UITSLAG STEMMING Ongeëvenaard »n kwaliteit c n smaak. IZSHSSB. TE KOOP I TE HUUR TE HUUR NetSLaïoi.R-K" zoekt SLAAPKAMER. Des Zaterdags VOOR texel. De brutale oplichting. Kinheim - Helder 4-3. 23 April 1931. op tfuikto" tot onnut 2b Aptil a.6., in fiet 3t.A3.-gobovw 23 April 1931. GEVRAAGD UITVERKOCHT r. dijkshoorn, TE KOOP: r. dijkshoorn, worden na 9 uur geen advertentiën aangenomen. T. E. S. O. Door het bestuur van de N.V. Texels Eigen Stoomb. Onderneming te Texel is ibenoemd tot hulp van den conducteur ge durende de zomermaanden, de heer J. S. Groendijk te Oen Burg (Texel). JEUGDHERBERG „PANORAMA". Blijkens een in dit blad voorkomende advertentie, worden sollicitanten opgeroe pen voor de betrekking van ouders voor de jeugdherberg „Panorama" op de Hoo- geberg alhier. Met alle ijver wordt er aan gearbeid om deze jeugdherberg nog voor het a.s. seizoen in gereedheid te krijgen; de verbouw moet begin Juni gereed zijn, waarna direct met de inrichting begon nen zal worden. Ongetwijfeld zal er een druk gebruik van gemaakt worden. De plaats leent zich bij uitstek voor dit doel. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Op Maandag 27 April zal een algemee- ne vergadering worden gehouden van de leden der R.K. Kiesvereeniging te Den Burg, waarin de candidaatstelling voor de gemeenteraadsverkiezing zal plaats heb ben. Tot en met Maandagavond kan bij de secretarissen der R. K. Kiesvereeni- gingen te Den Buig, Oudeschild en De Cocksdorp candidaten voor de groslijst worden opgegeven. Na de H. Missen tot 1 uur 's middags zal op Zondag 3 Mei voor de leden dier vereenigingen gelegenheid bestaan te stemmen over het opmaken van de groslijst; te Den Burg in het St. Janshuis, te Oudeschild in het Bondsge- bouw en te De Cocksdorp by den heer G. Zoetelief. Tot heden zijn lijsten met de volgende namen bij het bestuur ingeko men: M. W. de Graaf, S. Keijzer, H. Leber, P. Boom, H. Smit Hz., W. v. Heer waarden Jbz. Den Burg. VERANDERING IN DE POSTBESTELLING. De vorige week reeds maakten we mel ding dat in de postbestelling te Den Burg een verandering overwogen werd. Thans heeft men (bij wijze van proef) vanaf Maandag een andere regeling ingevoerd. Helaas is deze verandering verre van een verbetering. De morgenbestelling heeft vrijwel op denzelfden tijd plaats als tot heden; de tweede bestelling heeft ongeveer 2 uur later plaats dan tot voorheen, terwijl de VERHOOGING VAN INVOERRECHT OP SUIKER, SUIKERBIETEN EN SUIKERHOUDENDE MELKPRODUCTEN IN FRANKRIJK. Volgens mededeeling van den Rijks- landbouwconsulent te Parijs is het in voerrecht op geraffineerde suiker ver hoogd van 140 tot 170 francs en dat op suikerbieten van 12 tot 15 francs per 100 K.G. Voorts is het invoerrecht op gecon denseerde melk met suiker gewijzigd als volgt gecondenseerde melk in vloeibaren vorm met minder dan 42 pet. suiker 98 frs. (was 86 frs.), idem in vasten vorm (klokmelk of melkpoeder) 108 frs. (was 96 frs.), gec. melk in vloeibaren vorm met 42 pet. tot 50 pet. suiker 115 frs. (100 frs.), idem in vasten vorm (klokmelk, of melkpoeder) 125 frs. (110 frs.), gec. melk met meer dan 58 pet. suiker 150 frs. (140 frs.). Deze wijzigingen worden geacht met ingang van 10 Februari j.1. in werking te zijn getreden. DE GEWEZEN KONING VAN SPANJE NAAR ENGELAND. Dinsdagochtend is de ex-koning, ver gezeld van den hertog van Miranda, per auto uit Parijs naar Calais vertrokken, van waar hij naar Engeland oversteekt. De erkenning van de Spaansche republiek door Engeland. Naar uit goede bron wordt medege deeld, zal de Engelsche regeering dezer dagen de nieuwe Spaansche republiek officieel erkennen. Canada heeft zijn toe stemming tot dezen stap reeds gegeven, terwijl Australië tegelijk met Engeland de nieuwe republiek zal erkennen. Verdwenen documenten. Volgens de Heraldo, het te Madrid ver schijnende blad, zijn er uit de werkkamer van den ex-koning in het paleis te Ma drid eenige dokumenten verdwenen, welke betrekking hebben op den oorlog in Marokko. Engeland erkent de nieuwe Spaansche regeering. Lord Graham, de Engelsche gezant te Madrid, heeft Dinsdag uit naam van zijn regeering en die van alle dominions de erkenning der nieuwe regeering door Engeland medegedeeld. Binnenland. HAZARDSPEL. De politie heeft den 48-jarigen koop man A. W. uit Den Haag aangehouden, die er van wordt verdacht, in een café aan de Binnenrotte te Rotterdam een buiten man 800 afhandig te hebben gemaakt met dobbelen. Een onderzoek wordt in gesteld. LIEFDESDRAMA. Dinsdagavond heeft een Duitschgr op de Admiraiengracht te Amsterdam eenige revolverschoten gelost op zyn gewezen verloofde en op haar vader. Het meisje is licht aan het linkerdijbeen gewond; de vader bleef ongedeerd. De dader heeft vervolgens het wapen tegen zich zelf ge keerd en zich van het leven beroofd. Eemigen tyd geleden is bericht, dat in verband met de brutale oplichting van de firma M. aan de Kipstraat te Rotterdam, die voor ongeveer 2700 aan sieraden af- handig werd gemaakt, de oplichter had opgebeld ten name van een goeden klant en artikelen op zicht gevraagd, op een adres aan de Nieuwe Haven een aantal verdachten was gearresteerd, dat een groot gedeelte van de buit in beslag was genomen, in samenwerking met de Am- sterdaimsche recherche, maar dat een ge deelte nog ontbrak, omdat dit gedeelte weer van de oplichters was gestolen. Dins dag heeft zich bij de politie te Rotterdam gemeld de koopman J. van V. uit Utrecht, die bekende een gedeelte van de buit te hebben achtergehouden, toen hij met de thans gearresteerden er op uit was ge trokken, om de sieraden te verkoopen. Op zijn aanwijzingen zijn bij een horlogema ker in Den Haag nog 2 armbanden en 2 diamanten ringen in beslag genom. v. Y. is opgesloten. withemden elkaar zelfs in den weg. In de middenlinie- zagen we ditmaal geen uitblinkers. De gebr. de Boer mogen dan wel han dige voetballers zijn, die de fijne trekjes van het spel onder de knie hebben, ze missen nog te veel aan snelheid en uithoudingsvermogen. Bij serieuze training kunnen zij echter spe lers van klasse worden. S p i g t, die als invaller debuteerde, heeft zeer zeker geweldig hard gezwoegd, doch hij speelt niet doelmatig en dwaalt te veel naar het middenveld af. Vergelijken wij hem met zijn beide andere liniegenooten, dan komt hij nog heel wat te kort. Oudergewoonte maakte hij veel „hands". Gelukkig voor ons, pam hij deze korfbalallures steeds aan buiten de be ruchte lijnen. In de voorhoede heeft vooral B ij 1 aardig werk geleverd en in onze beide eerste doel punten had hij een belangrijk aandeel. Jammer <vas het, dat hij bij een tweetal fraaie kansen juist moest uitglijden. Zijn spel is nog niet scrimage vóór ons doel de partijen weer op ah tg*r* gelijken voet (i—r). De doelpunten zijn in mai i«mv. iv.hü dit beginstadium wel erg goedkoop, want vlak hierop maakt Bak er 2i van. De.gasten spelen een rustig, weldoordacht partijtje en zijn in het veld iets sterker. Na een half uur is de voorsprong zelfs al ver- - „s. groot. Keurig werk van Bijl stelt Mulder in gele kool ie s. 6-30 9-<k>, doorschot ^20 - - I V,nrlC/»hü 11/1 ft O r de gelegenheid den stand op 3i te brengen. Als Meijlink echter, ten gevolge van dc glad heid, komt te vallen en hem het leder ontglipt, duikt plotseling de Kinheim-linksbinnen naar voren en plaatst gemakkelijk in het verlaten doel (2—3). De uitvallen van de Velsenaren blijven uiterst gevaarlijk en eischcn de volle aandacht van onze achterhoede. Nog vóór rust is liet weer Michel Sr., die een fraaien voorzet van Boot in den gelijkmaker omzet (3—3). In de 2e helft zijn echter de bordjes verhan gen en heeft Helder weinig meer in te bren gen. Meermalen laten de bezoekers zich wel niet bepaald onbetuigd, maar de „fimshtng- touch" ontbreekt. Kinheim daarentegen komt grondig verzorgd, doch van dezen jeugdigen cr stcc(js beter in en het verwordt ons geens- voetballer kunnen we toch in de toekomst zins ajg jjoot 2S m;n vóór het einde de win- heel wat pleizier beleven. 'Zijn vleugelmaat njnK_goai scoort (4—3). Wieren verstaat de kunst, goed voor te 0nze opstcnjng ondergaat nu een aanmer- zetten, is vrij snel, doch lijkt ons toch iets keijjke verandering, doch ook deze wanhoops- zwakker dan Veen, die ook nu weer b ijk poging levert niets op. Integendeel, de wit hemden moeten nog alle zeilen bijzetten, om - erger te voorkomen en alleen het schitterende hoewel hij als rechtsbinnen met bepaald slecht verdedigen van Meijlink houdt de stand on- was, zijn wij er absoluut van overtuigd, dat crewijzijzd. 1 1 Kniinneonlor umnrnp VlfaArt die ook nu weer b'ijk gaf op den uitersten vleugel thuis te hooren. Zijn geheele speelwijze is hierop ingesteld en De withemden verliezen dé beslissingsmatch tegen Kinheim, na met 31 te hebben voorgestaan. Vóór rust fraai spel der onzen; in de 2e helft Kinheim overwegend sterker. Michel Sr. verricht voor de Velsenaren de hat-trick. De beslissing voor de bovenste plaats is thans gevallen! Door de zwaar bevochten 43 overwinning op onze stadgenooten heeft Kin heim beslag gelegd op den kampioenstitel. Zeer begrijpelijk bestond er voor deze be- gebleven candidaten een ongekende belang stelling en ondanks het onaangename weer hadden zich nog circa 2000 toeschouwers ron dom het primitieve Kinheim-terrein opgesteld. Onder hen merkten we behoudens de vele Helder-aanhangers een groot contin gent èfennemers op, die eens kwamen kijken plaats in de 2e klas en dus al vast de beide speltypen kwamen bestudeeren. Het is tenslotte een wedstrijd geworden, waarin mede door het glibberige terrein het uiterste van de spelers werd gevergd en waarin het gewicht van den uitslag en dc span ning meermalen tot zeer nerveuse hande'.in- gen heeft geleid. post die met de boot van 4.15 uit Den langrijke ontmoeting tusschen de eenige over- Kelder hier aankomt, direct na het sor- teeren besteld wordt, doch wat met den laatsten bootdienst hier arriveert, blijft tot den volgenden morgen op het postkan toor liggen, behalve de dagbladen. Deze worden nog 's avonds besteld. Het eenige voordeel dezer nieuwe post regeling voor de inwoners van Den Burg bestaat hierin dat de post, die om 4.15 uit Den Helder gaat direct besteld, wordt, ter wijl deze tot heden in den zomer tot aan komst van de laatste post bleef liggen. Minder aangenaam is het echter, dat de 2e post zoo laat besteld wondt, dat het on mogelijk is nog voor de post, die om on geveer 2 uur van Den Burg vertrekt, hier op antwoord te kunnen zenden. Het groot ste bezwaar is echter dat de laatste post bijna geheel tot den volgenden morgen blijft liggen. Het spreekt vanzelf, dat van de zyde van het Gemeentebestuur, Mid- denstandsvereeniging en Kamer van Koophandel wel geprotesteerd zal worden tegen deze nieuwe regeling, doch ver moedelijk zullen deze protesten weinig uitrichten. Het personeel krijgt te weinig rust; aanstellen van meer personeel mag niet om bezuinigingsreden, dus bestaat er veel kans, dat de bestelling op de wijze blijft geschieden, zooals ze nu bij wijze van proef gedaan wordt. KERKELIJK NIEUWS. De Zeereerwaarde heer G. J. Blanke- wijl Veen en Wieren van plaats hebben om geruild. Bak bezet de midvoorplaats, Bijl ver dwijnt in de middenlinie en Mulder gaat spil spelen. Doch ook deze radicale omzetting levert niet het gewenschte resultaat op, want hoewel wij nu meermalen in het offensief komen, legt Kinheim zich geheel op verdedigen toe en er is geen doorkomen aan. Doelman Graben- daal behoeft zelfs zelden handelend op te treden. Integendeel, dat laatste minuten zijn geheel voor Kinheim en alleen het eminente verde- hij als buitenspeler meer waarde heeft Mulder, die vooral den laatsten tijd als back goed voldeed, werd voor dezen wedstrijd naar de midvoorplaats verwezen en heeft daar bitter teleurgesteld. Een stuwende kracht, die men van hem verwachtte, is hij geen oogen- blik geweest; dat hij weer spoedig zijn oude plaatsje opzoekt. D. B a k kan nog steeds goed meekomen en dat hij niet productiever werk heeft kunnen verrichtten, is in hoofdzaak aan het gemis van Reinders en Burger te wijten Scheidsrechter Witling heeft deze belangrijke ontmoeting tot een goed einde ge bracht. Hij maakte enkele foutjes, doch kon ons over het geheel genomen wel bevredigen. De spelers hebben het hem anders niet lastig gemaakt. Daarvoor droeg deze wedstrijd een te vriendschappelijk karakter. Na deze uiteenzetting kunnen we met ons eigenlijk wedstrijdverslag zeer kort zijn. De eerste aanvallen zijn voor Kinheim en onze veste beleef teenige benauwde oogen-1 blikken. Een doorbraak van Michel Sr. wordt besloten met een vinnig schot, dat gelukkig te hoog gericht is. Na 8 min. neemt Helder dan onverwachts de leiding, als Bak uit een voorzet van Wie ren naar Bijl hakt en deze den Kinheim- keeper geen schijn van kans heeft (1o). Doch reeds 2 min. later brengt Michel Sr. uit een Bij het laatste „fluitje" hebben wij verloren en hebben wij tevens kunnen constateeren, dat een ernstige training gedurende de zomer maanden noodzakelijk is geworden. Zeer zeker, dat dan onze stadgenooten ook het volgende seizoen weer een hartig woordje zullen mee spreken in den strijd om het kampioenschap. ENNO. Visscherijberichten 21 April. Aangebracht door korders: 180 tongen p. st. 0.550.50 SO kleine tongen „0.15—0.10 37 kisten schol p. k. 7.206.40 Door haringvisschers; 3150 tal haring p. tal „2.400.65 1 zalm p. st. 37.00 Door garnalenvisschers: 5799 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.320.28 22 April. Aangebracht door korders: p. st. ƒ0.45—O.40 0.15O.IO 6.404.90 p. k. 342 tongen 185 kleine tongen 40 kisten schol Door haringvisschers: 3073 tal haring Door garnalenvisschers: 4390 kg. gekookte agrnalen p. kg. „0.35—0.25 p. tal 1.900.55 BROEK OP LANGEND1JK, 22 April. 190O kg. roode kool 18.2021.50; 19,000 le kool ie s. 6.30—9.60; doorschot 2p —5.80; 42,000 kg. DeenscHe witte kool 6?Q 8.70; 5200 kg. uien, uien 3-904-3o; grove uien 3.50—4.10: drielingen 0.60; 350 kg. bieten 4.30, alles per 100 kg. AMSTERDAM, 22 April. Aangevoerd: 302 vette kalveren: ie kw. 0.921.04, 2e kw. 0.80—0.90, 3e kw! 0.660.76 per kg., slachtgewicht; 96 nuch! tere kalveren 611; 100 varkens vleeschvar kens, wegende van 90110 kg. 0.500.51; zware varkens 0.470.49: vette varkens 0.430.46 per kg., slachtgewicht. Aan liet abattoir werden heden aangevoerd 11 wagons geslachte runderen uit Denemarken. NOORDSCHARWOUDE, 22 April. Aanvoer en prijzen: 13-500 kg. uien: drielin gen 1-401.80, uien 3.203.80, grove uien 2.80—3.90: 4600 kg. peen 2.40—3.20: 21,100 kg. roode kool 17.20—22.60; 78,800 kg. Decn- sche witte kool 7.509; 28,500 kg. gele kool 6.209.90, alles per 100 kg. Schagermarkt van Donderdag 23 April. 6 paarden 250350; slachtpaarden 110 260; 270 geldekoeien (magere) 170—340: 25 idem (vette) 250—375! 50 kalfkoeien 260— 410; 20 pinken 120—200; 205 nuchtere kalve ren 10—18; 147 overhouders 26—39; 3 bokken en geiten 6—10: 52 varkens (magere) 18—27; 66 idem (vette) p. kg. 0.3S—0.42: 238 biggen 8—15; konijnen 1.00— 2.25: 18 kippen O.502.00. Eierveiling. 171,233 kipeieren: witte 2.903.7°. kleine witte 2.90, bruine 3-"79—4.0O', 6875 eend- eieren 3.303 50; 96 kievietseieren 911. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 April. Medegedeeld door het Kon. Nederlandscli Meteriologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 764.8 te München. Laagste stand 745.2 te Karlstadt. Verwachting: Zwakke tot matige Z. tot Z.W. wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter. De Heer en Mevrouw BEUKENKAMP-Beuken kamp geven hierbij kennis van de geboorte van hun Dochter CORNELIA. Dolok Sinoembah, BahLias S. O. K. welke partij met hen zou meedingen naar een digen van Meijlink, die zich thans volledig hersteld heeft en met hoofd en schouders bo ven zijn vermoeide partijgenooten uitsteekt, is een waarborg voor handhaving van den stand. De onmogelijkste ballen kunnen bij hem g?en Den Helder, Ondertrouwd: A. J. TORRÉ en W. J. K. LABOUT. Leeraar R H.B.S. Den Helder, Weststraat 67. r 22 April Zierikzee, L 1931. Meelstraat 63b. Huwelijksvoltrekking 11 Mei Den Helder. Thuis, Zondag 10 Mei, 3-5 uur Weststraat 67. Toekomstig adres: Lange Nobelstraat 164a, Zierikzee. In plaats van kaarten. KLAAS GROTEWAL en CHRISTIEN HARING hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben D.V. Donderd.7 Mei a.s. te Alkmaar. Beleefd aanbevelend, genade vinden en stompend, duwend en val lend slaat hij alle aanvallen onverbiddelijk af. Bij het eindsignaal heeft Kinheim dan ver diend gewonnen, want, ondanks ons technisch Onder deze omstandigheden kon van een overwicht vóór de rust, toonde de thuisclub fraaie partij voetbal geen sprake zijn en qua in de 2de, beslissende helft over een beter ge- spel heeft deze wedstrijd dan ook niet aau I heel te beschikken, de verwachtingen beantwoord. Vooral de thuisclub kon zich aanvankelijk maar niet aanpassen en hoewel haar uitvallen niet steeds van gevaar ontbloot waren, ging het initiatief toch in hoordzaak van ons uit. Na 20 min. hadden wij zelfs al tot tweemaal toe het vijandelijke heiligdom doorboord, dank zij goed spel van onze vleugels en toen Mul der 10 min. later voor ons derde doelpunt zorg de, kregen wij ons zelfvertrouwen weer terug Onze jongens zijn echter in hun gebroken samenstelling eervol gesneuveld en hebben voor- en tegenstanders gewonnen door hun correcte houding. Geen wanklank werd ge hoord en als „goede" verliezers hebben zij het spel hunner overwinnaars weten te waar- deeren en hun na afloop sportief de hand gedrukt. Ook wij waren in de gelegenheid bestuur en spelers met hun kranige prestatie te compli 52. Piet Heinstr. Alkmaar, Eikelenbergstr. 72, Receptie: Zondag 26 April, 3—5 uur, Piet Heinstraat 52. Toekomstig adres Wilhelminastraat 62. nauw, vroeger pastoor te den Burg, is gladheid kwam te vallen en daar geen der benoemd tot pastoor te Wester Blokker. Z.Eerw. is thans pastoor te Schermer- horn. HET PROTEST TEXEL I—SCHAGEN I. Bovengenoemd protest heeft de protestcom missie van den N.-H. V. B. gisteren niet in Dchandeling kunnen nemen, daar een der be stuursleden van den N.-H. V. B. niet aan wezig was. ^!If!LbeStVur van T«el heeft dus een ver- o pp reis naar Den Helder gemaakt. BETONNING ZUIDERZEE. F.!khni?lks-betonningsvaartuig' te yom. rhpw,1? Kestationneerd, heeft de roode en 9 vnR tV°?r den Ketelmond (3 rooae en 2 zwarte tonnen) geleed en de winterbetonning opgenomen g CONFLICT IN DE VENEN. Dc arbeiders te Bargercompas- cum zijn gisteren Edgaan. in staking hebben' MnnnHUierS te tlm'gercompascnm v sterïpn w6t groote "'^rderheid Deze otoMv,™ g. te proclameeren. sonen. iiivumutwreu. staking omvat driehonderd per en legden geruimen tijd een correct sluitend menteeren en spraken den wensch uit, dat zij j-- onze afdeeling in de komende wedstrijden op waardige wijze zullen vertegenwoordigen. Een bloemenhulde versterkte dezen heilwensch. 's Avonds vereenigden zich beide elftallen aan een gemeenschappelijken maaltijd, waarbij van weerskanten hartelijke toespraken werden gehouden. En zoo was ook voor ons ondanks het teleurstellende resultaat deze dag een on vergetelijk moment uit ons sportleven. samenspel aan den dag. In deze eerste helft stak ons spel dan ook gunstig af bij dat der gastheeren. Een kwartier vóór de rust boekten wij nog een nuttigen 3I voorsprong. Bij de doelver- wisseling zouden de partijen eenter weer op gelijken voet zijn gebracht. Het was alleen jammer, dat onze doelver- dediger bij het 2e Kinheim-doelpunt door de overige achterspelers zich ook maar even pro beerde te herstellen, meende Michel Sr. van de hem geboden kans dankbaar te moeten pro- fiteeren. De gelijkmaker daarentegen, ook weer van zijn voet afkomstig, was een juweeltje en werd door luid applaus beantwoord. De tweede helft zou echter geheel andere perspectieven openen. Het Velser-achtertrio, waarin invaller Stals Jr. en de doelwachter een niet al te sterken indruk maakten, kwam er gaandeweg beter in en goed gesteund door de hard werkende middenlinie, nam Kinheim thans het spel meer en meer in handen. Her haaldelijk werden wij op eigen helft terugge drongen en nu eerst ontpopte het geelzwarte aanvalsquintet zich als een homogene linie, bestaande uit pittige doorzetters, die een goed opgezetten aanval met een behoorlijk schot kunnen afwerken. In ons elftal daarentegen was plots alle ver band zoek en liepen de spelers niet alleen naar hun vorm, maar ook naar hun plaats te zoeken. Onze kruitvoorraad was verschoten en er werd alleen nog getracht, het spel der tegen partij af te breken. Mooi opbouwend werk za gen we nu slechts sporadisch. In deze periode werd het gemis van ons binnentrio we! sterk gevoeld. Voorts ontbrak tusschen onze backs en de kanthalves het ge wenschte contact, waardoor vooral den lin kervleugel der Velsenaren te veel vrij spel werd gelaten. Door hardnekkig verdedigen bleef het winnende Kinheim-doelpunt even wel lang uit. Eerst na 20 min. kon Boot, die totaal ongedekt stond, een pass van Elle- ge makkelijk benutten. (43). Door dezen tegenslag zichtbaar ontmoedigd, ging onze aanvoerder tot rancune maatrege len over en veranderde nagenoeg de geheele opstelling. Van alles werd geprobeerd en op een gegeven oogenblik zien we de Gebr. de Boer het linkerdeel der voorhoede vormen, ter- Hoe er gespeeld is. Als we de spelers de revue laten passeeren en met de Velsenaren beginnen, moeten aller eerst Michel Sr. en de 18-jarige Groenevelt genoemd worden. Deze forsche knapen die echter geen oogenblik van hun lichaamskracht misbruik maakten, waren vooral in de 2e helft een voortdurend gevaar voor onze verdediging Het geheel is een behoorlijk elftal, dat, zon der op te vallen, tot goede prestaties in staat kan zijn. Alleen de doelwachter en de rechts- back (vóór de rust) vallen iets uit het kader en vooral eerstgenoemde maakte een vrii zwakken indruk. Gelukkig voor hem liet de schotvaardigheid van onze voorwaartsen veel te wenschen over. Algemeene kennisgeving Heden overleed onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer CORNELIS JOHANNES QUANT, Weduwnaar van Johanna Scholten, in den leeftijd van bijna 60 jaar. Namens zijn diepbedroefde Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen: J. P. QUANT. Amsterdam Noord, 21 April 1931 Oostzanerdjjk 82. Biedt zich aan een nette Jongen voor na oen middag. Onverschillig wat Adres: Bureau van dit blad. Flinke DAG-DIENSTBODE gevraagd, netjes en zelfstandig kunnende werken. Hoog loon. Geen wasch. Geen winkelwerk. Adres: HILDERING, Spoorstraat 83 (boven). De Voorzitter van hst hoofdslem- bureau voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten (van Kieskring 2 Den Helder) maakt bekend, dat op Vrijdag 24 April a.s., des v.m. 10 uur, ingevolge art. 92 der Kieswet, een openbare zitting zal worden En thans Helder. Hier werd natuurlijk het gehouden tot het vaststellen gemis van 't geheele binnentrio danig gevoeld. vnn Het pleit echter voor de invallers,=dat 'zij door hun enthousiast volhouden dezen tech- nischen achterstand probeerden in te loopen In goede harmonie hebben allen zich nu tot het uiterste gegeven en hun huid zoo duur mogelijk verkocht. M e ij 1 i n k herstelde zich, na een weife lend begin, keurig «n was na de thee de eenige zwartbroek die uitblonk. Hij heeft tenslotte zijn club voor een grootere nederlaag behoed. Bodenstaff heeft een uitstekende, mas sieve partij gespeeld. Zijn solide opruimen wekte meermalen ieders bewondering op. Zijn technische vaardigheid behoeft echten nog aanzienlijke verbetering. Hij is een bruikbare kracht, al zal zijn speelwijze wel nooit een fijn tintje krijgen. Schotting had weer de allures van een fox-terrier. Hij trof het niet, dat zijn kant- half geen contact met hem zocht, waardoor in de verdedigingsmethode het gewenschte systeem ontbrak. Herhaaldelijk liepen deze van a. het aantal stemmen op ieder der candidaten .uit gebracht b. de som van de aantallen stemmen bedoeld onder a. Den Helder, 23 April 1931- De Voorzitter v.n. DRIESSEN. alles wordt DONDERDAG en VRIJDAG tegen VERMINDERDE PRIJZEN Verpakt in kokertjes van 40 ct. en in de be kende ronde doozen. Vier smaken. Overal verkrijgbaar. LOOPJONGEN gevraagd. Adres: GRUNWALD, Koningstraat 4. Gevraagd een WERKSTER voor de schoonmaak. Adres: SNEL, Keizerstr. 74. AANGEBODEN I AAN AANGEBODEN Te huur nieuwgebouwde Woningen in de Hertzogstraat 4, 8, 12 en 14. Huurprijs 31.50 p. maand. Te bevragen by: S. LAK, .Vlamingstraat 5. Te huur Burgerwoonhuis in de Stakman Bossestraat 15. Adres: Janzenstraat 59. Te huur het BOVENHUIS Koningstraat 111. - Gezellige stand. Direct te aanvaarden. Adres: Makelaar Molengracht 35. Te huur een gerieflijk Huis met grooten Tuin, 16.— per week of I 25.— per maand, in de Oude Kerkstraat 6. Te bevragenSpoorstraat 4. Te huur het Pt«rcoel West straat 38. Huurprijs 130 per maand -j- water. Zeer geschikt voor kl. gezin. Te bevragen bij: „Het Woning-Bureau", Weststraat 36. GEVRAAGD Brieven onder NV qoq Bureau «'bS Te koop een complete Salon kamer, best. uit: 2Crapauds, 4 Stoelen, 1 Salonkast, 1 Salon tafel, 1 Spiegel, 1 stel Stilleven, 16-els Kleed, Vloerzeil, Gor dijnen enz. Moet weg, daar w ij het n i e t in ons nieuwe huis kunnen plaatsen. Adres: DE JONQH's Meubelhuis, Loodsgracht 72. Te koop prima bruine en Heeren-Molières en zwarte, hooge Heerenschoenen, naar verkiezing, slechts f 4.50 per paar in: „De Kleine Winst", Koningstraat 31. Te koop aangeboden „Gillet" MOTOR, loopt prima electr. verlichting, Duo. Zijtasschen enz. f 110.moet beslist weg wegens dringende omstandig heden. Adres: LABOUT, Koningstraat 56. Solied Burgerwoonhuis in de Nieuwstraat 61. Leeg te aanvaarden. Woonhuis, w.o. Aardappel kelder, aan de Keizersgracht Nr. 33..- Leeg te aanvaarden. Burgerwoonhuis in de Go- versstraat 8. Flink Burgarwoonhuis aan de Keizersgracht. Leegstaand Burgerwóon- huis in de Emmastraat 26. Mooi Hoerenhuis, bevattende 7 Kamers, aan de Weststr. 100 Nog 2 solied gebouwde, moderne Woonhuizen aan den Brakkeveldweg 76 en 78 Nr. 78 spoedig leeg teaanv. Beid voor Hypotheek beschikbaar Vraagt gratis inlichtingen by den Makelaar: Molengracht 35.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 6