IK UW PIJP; V. ROSSEM's TROOST DE INNEMENDE LANDLOOPER S. A. KANNEWASSER Zn. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, W3ERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlarsdsch overzicht. BINNENLAND. Tixeïai VelcoVtafcen No. 6954 EERSTE BLAD ZATERDAG 25 APRIL 1931, 59ste JAARGANG Na de omwentelingen in Spanje. FEUILLETON Zoo gemakkelijk te wasschen Zoo moeilijk te verslijten Kleur-, wasch- en zon-echt COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f l-50> voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65binnen- land f 2.-, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. .o <0, 11._. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.lr.p.p.6ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h. C. DE BOER J... Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412. Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewysno. 4 ct. De agenda van den Volkenbondsraad. - Openbaar heid inzake bewapening gevraagd. - Geen gevaar voor stakin<>' in het Roergebied. - De strijd om Pruissen. - De uitsluiting in Denemarken voorkomen. - De op standige beweging in Honduras. pen. Deze overwinning van de regeerings- troepen maakt het mogelijk de spoorweg verbinding met Puerto Cortes te her stellen. Een poging van opstandelingen om uit San Salvador Honduras binnen te vallen is door de overheid van San Salvador ver ijdeld die de opstandelingen opgevangen en geïnterneerd heeft. De agenda voor de 63ste zitting van den Volkenbondsraad is door het volkenbonds secretariaat bekend gemaakt. De zitting zal 18 Mei a.s. worden geopend en onder voorzitterschap van Dr. Curtius, den Duit- schen minister van buitenlandsche zaken, staan. Deze raadszitting belooft een zeer belangrijke te worden. De agenda ervoor bevat 32 punten, waaronder verschillende zeer belangrijke. De gewichtigste punten betreffen de bespreking van de Duitsch-Oostenrijksche tolunie overeenkomstig het door Hender- son hieromtrent gedane verzoek, de voor bereiding van de ontwapeningsconferentie (benoeming van een voorzitter en aanwij zing van de plaats waar de conferentie gehouden zal worden), het Duitsch-Pool- sche minderheden-verschil in Opper-Si- lezië, mededeelingen van de Poolsche re geering omtrent de maatregelen, die deze getroffen heeft ter regeling van de in Ja nuari door den Volkenbondsraad genoem de geschillen, kwesties betreffend Memel, Dantzig en de betrekkingen tusschen Po len en Litauen. Duitschland vraagt openbaarheid inzake bewapening. De Duitsche regeering heeft een nota ter nadere motiveering van haar voorstel om den Raad op zijn Mei zitting te doen besluiten een afzonderlijke conventie betreffende de openbaarheid van de gegevens der civiele luchtvaart te doen voorbereiden aan den secretaris-ge neraal doen toekomen. Daarin wordt op nieuw het ontwerp-conventie van de com- missie-Loudon becritiseerd, daar dit een inconsequentie bevat, n.1. dat wèl een be paling in dit zuiver militair verdrag is op genomen betreffende de openbaarheid van de gegevens der civiele luchtvaart, doch niet inzake het opgeslagen oorlogs materiaal der militaire luchtvaart. Volgens de Duitsche regeering is er evenmin aanleiding in de. Ontwapenings conventie bepalingen op te nemen inzake de civiele luchtvaart als inzake handels schepen. De Duitsche regeering heeft geenerlei bezwaar tegen openbaarheid in de civiele luchtvaart, mits dit in een af zonderlijk verdrag is geregeld en alle sta ten gelijke verplichtingen aanvaarden. Geen gevaar voor staking in het Roer gebied. In ons vorig overzicht hebben we geschreven over een dreigende staking in het Roergebied, op 1 Mei a.s. Deze ge ruchten blijken echter uit denzelfden ko ker te komen als die welke voor eenigen tijd een socialen strijd van nog nooit ge- kenden omvang aankonkigde in de West- Duitsche ijzer- en staalindustrie. Tegenover deze geruchten kan vastge steld worden: de „revolutionaire opposi tie" is een in het geheele Roergebied on bekend groepje. Wel hebben de commu nisten gepoogd den lsten Mei als aange wezen dag voor een algemeene staking te gebruiken, maar niet alleen onder de mijn werkers, doch in geheel Duitschland. De stemming der arbeiders tegenover de jongste pogingen van de ondernemers om hun loonen te verminderen is natuur lijk niet rooskleurig, maar aan eenige soort geweldmaatregel als staking hebben de vakvereenigingen nog niet eens ge dacht. Over de door de Stahlhelm op touw ge- zette volkspetitie tot ontbinding van den i Pruisischen landdag, waardoor de Duit- sche gemoederen nogal in beroering zijn gebracht, schrijft de „Nw. Rott. Crt." o. m.: Met den Stahlhelm ageeren de nationaal- socialisten, Duitsoh-nationalen, conserva tieven, Duitsche volkspartij, landvolk, Duitsoh-Hannoveranen en de Jong-Duit- sche orde tegen het huidige regime in den grooten bondsstaat, 't welk met uitzon dering van het tijdperk toen ook de volks partij aan de regeering deelnamen steunt op de coalitie van Weimar: socia listen, centrum en democraten (staats partij). Het doel van de actie is, de socialisten uit die coalitie weg te manoeuvreeren en het centrum te noodzaken aansluiting naar rechts te zoeken. Is dat in Pruisen eenmaal gelukt, dan zal het in het rijk stellig ook gelukken, is de redeneering. De lezer weet, dat de Stahlhelm en zijn medestanders de eerste ronde hebben ge wonnen. Zü zijn er in geslaagd het noo- dige aantal handteekeningen van ruim 514 millioen kiezers op hun petitie-lijsten bijeen te krijgen, zoodat de regeering nu een wetsontwerp moet indienen tot Land dagontbinding. Verwerpt de Landdag dit voorstel, dan volgt het volksreferendum, waarvan een besluit tot parlementsontbirr- ding slechts het gevolg kan zijn als meer j dan de helft van het Pruisische kiezers- corps, m.a.w. ongeveer 13.3 millioen, er- I voor stemt. Daarop is niet veel kanstenz" de i communisten uit tactische overwegingen en omdat ook hun het kabinet-Braun een doorn in het oog is, zich in dezen bij de rechtsche partijen voegen. De uitsluiting in Denemarken voorko men. Het was een groote opluchting toen bekend gemaakt werd, dat de groot ste vakvereeniging, die der smeden, welke ongeveer 32.000 leden telt, besloten had het voorstel van den rijksbemiddelaar aan te nemen, waardoor de groote uitsluiting en staking vermeden werden. Wel is alles nog geen pais en vree, want enkele klei nere werknemersbonden, o. a. die uit de lederindustrie, hebben het voorstel ver worpen, en de kans op een uitsluiting is j in dat vak zeer groot, maar in elk geval heeft de uitslag der stemming toch ont- spanning gebracht. De vraag is nu, of de werkgevers ondanks het aannemen van het voorstel door de groote groepen van smeden en losse arbeiders, toch tot een uitsluiting over de heele linie zullen over gaan door de weigering van een paar kleine groepen. Men gelooft echter, dat men van werkgeverszijde hiervoor de ver antwoordelijkheid niet op zich zal willen nemen, en zich alleen zal bepalen tot uit sluiting in die vakken, welke niet tot een overeenkomst konden besluiten. De opstandige beweging in Honduras. Volgens een bericht uit Tegucigalpa is de verwoedste veldslag van den opstand geëindigd met een nederlaag van de op standelingen bij de Chamelecon. De op standelingen, die zware verliezen leden, hebben tot driemaal toe aangevallen, doch zijn telkenmale in wanorde teruggewor De eed der officieren. De ministerraad heeft Donderdag be sloten, dat alle officieren binnen viermaal vier-en-twintig uur den eed van trouw aan de nieuwe regeering moeten hebben afgelegd. De officieren, die in het buiten land vertoeven, kunnen den eed voor den Spaanschen gezant in het land waar zij vertoeven, afleggen. Het erfdeel van de kroon. De ministerraad heeft besloten aan de gemeente Sevilla het Alcazar met de tui nen en aan de gemeente Barcelona het I paleis van Pedralves af te staan. Binnen kort zal de regeering aan de gemeente Palma op Mallorca het kasteel Bellver en het paleis Almudaina afstaan. Deze be zittingen maakten deel uit van het erf deel van de kroon. Hazardspel verboden. De Spaansche regeering heeft Donder dag een decreet uitgevaardigd, waarbij hazardspel zoowel in de officieren-casino's als'in de voor het publiek toegankelijke casino's van San Sebastiaan en andere badplaatsen wordt verboden. De ontsnapte gevangenen te Barcelona. Tal van gevangenen, die 14 April uit de gevangenis te Barcelona ontsnapt wa ren, hebben zich bij de rechterlijke macht aangemeld en verzocht onder de amnestie te mogen vallen. Anderen zijn aangehou den. Communisten op weg naar Spanje. In' de D.-treinen uit Moskou komen, zoo meldt de „Vossische Zeitung" uit Warschau, in de laatste dagen groepen communistische partijfunctionarissen door Polen, die zich op reis naar Spanje be vinden. Onder hen bevond zich Zaterdag het voltallige executieve comité van de Spaansche sectie der communistische in ternationale met den voorzitter Barcos, die over het doel van zijn reis het volgen de mededeelde aan een vertegenwoordi ger van „Chicago Tribune": Spanje, zoo verklaarde hij, staat voor een communistische revolutie. De voor- loopige republikeinsche regeering kon volgens Barcos de eischen der arbeiders en der boeren van het land niet bevredi gen. Het was, zoo zeide hij voorts, in het geheel niet juist, dat het Iberische schier eiland nog niet rijp was voor het commu nisme. Het federatieve karakter van de nieuwe Spaansche republiek zou de vol gende zuiver-proletarische revolutie slechts bespoedigen. Als, zoo betoogde Barcos ten slotte, Europa geflankeerd werd door het roode Rusland in het Oos ten en een rood Spanje in het Westen moest de wereldrevolutie de beslissende fase bereiken Een oproep van prins Jaime. Prins Jaime van Bourbon, leider der Spaansche legitimisten, heeft een op roep gepubliceerd, die gericht is tot het Spaansche volk en waarin hij alle monarchisten aanspoort zich bij hem aan te sluiten. Men moet een groote anti-com munistische en monarchistische partij stichten, die de radicale ideeën wil ver wezenlijken. De constitueerende Cortes is absoluut noodzakelijk. Don Jaime biedt zichzelf opnieuw in dienst van het Spaan sche volk aan en verklaart bereid te zijn aan de spits der patriotten te staan en tegen het communisme te strijden. De Prins bevindt zich te Parijs. Geen socialistische republiek. De socialistische minister van finan ciën Indalecio Prieto heeft aan den cor respondent van de „Vossische Zeitung" te Madrid meegedeeld dat ingevolge vroe ger genomen partijbesluiten de socialis- I tische ministers nog vóór of kort na de i bijeenroeping van het parlement uit het J kabinet zullen treden, al was het natuur- i lijk mogelijk dat de partij intusschen een tegenovergesteld besluit nam. De repu bliek zou geen socialistische republiek zijn maar een burgerlijke, die echter door de socialisten nimmer bestreden maar steeds gesteund zou worden, al zouden dan de socialisten langs wettigen weg pogen hun verdergaande eischen te ver wezenlijken. Catalonië zou, zoo deelde de minister verder mede, autonomie krijgen en wel licht ook het Baskenland en eventueel nog andere gebieden die dit wenschen doch alles binnen de federatieve repu bliek Spanje. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN FRANKRIJK. Briand candidaat. Naar de Action FranQaise met stellig heid bericht, zal Briand wel degelijk can didaat zijn bij de verkiezing van een pre sident van de Fransche Republiek te Ver- sailles op 13 Mei. Tot dusver heette het, dat Briand van een candidatuur niet wil de weten. ONGEWENSCHTE VREEMDELINGEN IN CANADA. Meer dan 4000 personen het land uitgezet. De minister van immigratie verklaarde in het Lagerhuis, dat in 1930 4205 perso nen uit het land werden gezet, van wie 1806 ten laste kwamen van de openbare kas, 701 werden veroordeeld wegens mis dadige vergrijpen en 445 gebrekkige geestvermogens hadden. DE BLOKKADE VAN DE AZOREN OPGEHEVEN. De Portugeesche ministerraad heeft beslotén de blokkade van de Azoren op te heffen. DE DUITSCH-NATIONALEN KEEREN TERUG. Bij de vergadering van de commissie die den steun aan de roggebouwers moet vaststellen, zijn gisterenmiddag, tot alge meene verrassing der andere leden, ook de Duitsch-nationale commissieleden ver schenen. DE VOLKSPETITIE VAN DEN STAHLHELM. In Rijnland en Westfalen. Volgens cijfers van 's nachts 12 uur zijn er in Rijnland en Westfalen meer dan 750.000 handteekeningen op de lijstender volkspetitie tot ontbinding van den Prui sischen Landdag binnengekomen. Dit ge tal zal vermoedelijk nog met ongeveer 200.000 worden verhoogd, zoodat men op ongeveer een millioen handteekeningen kan rekenen. THE DARK CHAPTER door E. J. RATH. 12) Het was een genoegen te werken in een garage, zooals die van de familie Kil- bourne, tenminste voor iemand, die zulke dingen waardeerde. De garage be vatte werkelijk alles, wat maar eenigszins te pas kan komen. Aan den eenen kant was een werkplaats met een draaibank er in, een electrisch gedreven draaibank, een complete collectie reserve-onderdee- i, kranen, banden, een tank voor samen geperste lucht, die door een electrischen nm ,?ïess?r, §evuW werd, een standaard «•nt n S.°P te wasschen, in kort, alles, nmkcn vnn mo«eHik en makkelijk kon 1 lemand, die er mee om kon <11. «4 v„„? delf-a&ffg t Jr'fdS Hy was juist zoowat klaar, S dé telefoon hem wegriep. Mevrouw Kil bourne wilde hem orders geven voor den ?lldd,ag- Hb ™°est zorgen aan den trein L ?}ln, om den heer Kilbourne af te halen. Mevrouw Kilbourne vertelde hem, dat het drie mijlen was, en ze legde hem uit, hoe hij er komen moest. Ze zou zelf wel gegaan zijn, als ze geen hoofd pijn gehad had. „Wacht even, Rawlins," zei ze, toen hij den hoorn alweer wilde ophangen. „Ja mevrouw?" „Behalve wanneer mijnheer Kilbourne het vraagt, zou ik maar niet spreken over de omstandigheden.eh.je zelf, be doel ik. Mijnheer heeft dikwijls zooveel zaken aan zijn hoofd." „Uitstekend, mevrouw." „Natuurlijk, als hij het "vraagt," voegde ze er wel bij, „is er geen enkele reden, waarom je hem niet alles vertellen zou, geen enkele." „Natuurlijk, mevrouw, geen enkele." Misschien verbeeldde hy het zich maar, maar hy dacht, dat het laatste, wat hij door de telefoon hoorde, een zucht was. In ieder geval grinnikte hy, toen hy naar boven ging, om zijn werkpak tegen zyn livrei te verwisselen. Hy geloofde de situatie wel te begrijpen. De heer Kil bourne moest werkelijk wel erg vervuld zyn van zaken, als hij geen verschil tus schen Wade Rawlins en Oswald zag. Er was een zijweg in het park, die niet om het huis liep en dien Rawlins koos toen hy even later in de open auto de ga rage uitreed. Hij kwam door een deel van het park van Kilbourne Heights, dat hy nog niet gezien had. De weg liep langs een diep liggenden tuin, stijf aangelegd en geheel verlaten, hoewel niet slecht on derhouden. De tuin was niet goed in toon met het overigens zoo prettig en comfortabel in gerichte huis. Het scheen wel of een •-landscban-arehitect" te vrije hand was gelaten, die nu een monument voor zich zelf had gesticht, waar niemand zich om bekommerde. Aan den anderen kant van den tuin stond een rij jonge heesters, die zoo dicht opeen geplant waren, dat ze fungeerden als een heg. De weg liep tus schen de heesters en den tuin door. Rawlins reed heel langzaam, terwy'1 hij den tuin- bekeek. Plotseling hoorde hij een geluid, dat hij in deze omgeving allerminst verwacht zou hebben, een geweldigen plons. Onmiddellijk gevolgd door eenige kleinere, en spatten van wa ter. Toen stilte. Hy stopte en keek naar de heg. Een halve minuut trachtte hy vruchteloos een zwakke plek te vinden in het groene bol werk tegenover hem. Toen weer een groote plons, gevolgd door een kleinere. Dat was te veel voor een man met een onderzoekenden geest. Hij klom uit de auto en ging naar het eind van de ry heesters. Er lag een basin van witte tegels vol water, dat in hevige beroering was. Er waren drie marmeren banken, een aan weerszijden en een aan den kant, die het verst van Rawlins af was. Er liep een paadje om het bassin heen. Aan de zijde, waar Wade het dichtst by stond, was een stellage gebouwd met twee springplanken, één ongeveer ander- halven meter boven het water en één dubbej zoo hoog. Juist klom een tenger figuurtje in een badpak en een roode badmuts de ladder op. Rawlin's eerste opwelling was terug te gaan, maar hij gaf niet altijd toe aan opwellingen. Het scheen hem vreemd, dat zulk een mager meisje als Marian zulk een geweldigen plons Lal kunnen veroorzaken. Dus wachtte hij en keek toe, terwy'1 ze de ladder opklom. Ze aarzelde geen oogenblik toen ze langs de onderste plank kwam, maar ze klom direct door tot de hoogste. Een paar seconden stond ze daar, op de teenen balanceerend. Haar figuurtje stak scherp af tegen den hemel; ze hief de armen op en was als een beeld van „Jeugd en Levenslust". Dien indruk maakte ze ten minste op Rawlins. Ze sprong op, naar voren, wendde even het lichaam en weer volgde een donde rend geplons in den vijver. De roode zwemmuts dook op midden in het deinen de water en een paar bruine armen brach ten het kind met regelmatige slagen naar den kant van den vijver. Zonder gebruik te maken van de trap, zwaaide ze zich handig op den kant en kwam hijgend overeind. Toen zag ze hem. „O, Wade! Kom eens hier!" Toen hij aarzelde, maakte ze een ge biedend gebaar met haar druipenden arm. „Kom hier!" beval ze. Hy gehoorzaamde. „Neem me niet kwalijk, dat ik zoo on bescheiden ben," zei hij; „maar ik hoorde den plons." „Zeur niet over onbescheiden!" zeide ze. „Ik wil alleen weten of je dien laat- sten sprong gezien hebt." Hij knikte. „Vertel me dan, wat er aan mankeerde. „U boog u te snel naar voren en wacht te daarna te lang met springen," ant woordde hij. Marian keek hem een oogenblik ver wonderd aan. sprong op met een kreet DE OPENING VAN DE TWEEDE SCHEVENINGSCHE BINNENHAVEN. De plechtigheid der opening van de tweede visschershaven is Donderdagmid dag tusschen 4 uur en half 5 geschied in tegenwoordigheid van de Koninklijke familie. Eerst had een plechtigheid plaats in een feesttent, waar achtereenvolgens het woord werd gevoerd door den burgemees ter Jhr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, waarna de voorzitter der Ree- dersvereeniging Scheveningen, de heer J. J. de Niet een redevoering hield en ten slotte H.M. de Koningin het woord voerde. Tegen half vijf was de plechtigheid in de feesttent afgeloopen en begaf men zich voor de eigenlijke opening van de haven naar buiten. De Koningin, de Prins en Prinses Ju- liana begaven zich naar de aanlegplaats, waar het motorloggerschip Koolemans Beynen Sch. 250 gereed lag om een rondvaart te maken. De Koningin-Moeder maakte deze vaart niet mede, maar ver liet het terrein van de feestelijkheid om per rijtuig een rondrit te maken door het versierde dorp. Van de N.W.-kade voer de Koolemans Beynen, met den Koninklijken standaard in top, naar den toegang tot de tweede binnenhaven. De Koningin knipte de afsluiting, een lint in de nationale kleuren, door, en op hetzelfde oogenblik dat de toegang tot de nieuwe haven vrij was, werd van het havenhoofd de vlag geheschen en werd door de klinkers op de koperen bekkens geslagen. De sirenen der in de haven lig gende schepen deden hun geluid door de lucht klinken, dat zich vermengde met het gelui der klokken. Langzaam ging de Koolemans Beynen de nieuwe haven in. Het zag aan alle kanten zwart van de menschen. Tegen de duinhellingen was het een bonte men- schenmassa, die al maar wuifde en zwaai de naar de Koningin en de Prinses, die zich op de voorplecht van den logger be vonden. Ook eenige binnenschepen voegden zich hier bij den stoet, daarmede uitbeeldende de tot stand gekomen verbinding met het binnenwater. Het was half zes toen de Koolemans Beynen weer aan den steiger meerde en de vorstelijke personen zich ontscheep ten. De Koningin, de Prins en de Prinses namen van de aanwezige autoriteiten op den logger hartelijk afscheid en stapten in de gereedstaande rijtuigen om een rij toer te maken. De jongens van de Sche- veningsche Zeevaartschool fungeerden weer als eere-wacht. DE STRANDING VAN EEN URKER BOTTER BIJ SCHEVENINGEN. Het ongeluk geeft geen aan leiding tot maatregelen. Op vragen van het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist: Is het den minister bekend, dat op 18 Februari een Urker botter op de Noord zee in de nabijheid van de haven te Sche veningen is verongelukt, omdat dit schip tengevolge van den aanwezigen drempel en de geringe diepte van de haven niet kon binnenvaren? Zoo deze vraag bevestigend wordt beant woord, zyn dan de ministers bereid om de maatregelen te treffen, die noodig ziin, opdat zulk een scheepsramp niet meer kan voorkomen? heeft de minister van waterstaat, mede namens den minister van defensie, ge antwoord: Op 18 Februari j.1. is een Urker botter nabij de buitenhaven van Scheveningen gestrand. De oorzaak van het ongeval is, dat de schipper de haven wilde binnen- loopen bij laagwater, op een tijdstip, toen het sein aan de semaphore slechts een Groote sorteering, in effen en gewerkt, 75 cent per el. Verkrijgbaar bij: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze stalen-collectie diepte van 16 d.M. aanwees, zoodat het binnenvallen van deze haven, die een tijdhaven is, met den botter niet doenlijk was, zulks te minder daar de weersom standigheden zeer ongunstig waren. Toen het ongeluk gebeurde, voldeed de haven volkomen aan de eischen, waaraan zij volgens de wet van 24 Juli 1899 (Staats blad no. 194) moet voldoen. Tot het treffen van maatregelen geeft dit ongeluk geen aanleiding. Eiken dag van uw leven siaat gij bloot aan inwendige vergiftiging uw eenige bescherming tegen overtollig urinezuur en andere schadelijke' on zuiverheden wordt gevormd door ge zonde, krachtige werking der nieren. Als gij uw gezondheid op prijs stelt, dient gij de eerste verschijnselen van nierzwakte te kennen. Rugpijn, hoofd pijn, aanvallen van duizeligheid en urine-stoornissen zijn op zichzelf reeds ellendig genoeg, zij worden bovendien dikwijls gevolgd door rhemnatiek, nier waterzucht, blaaszwakte, graveel en niersteen. Grijp de kwaal krachtig in haar wortels aan. De versterkende, heelende en opwekkende hoedanigheden van Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden sinds jaren door velen geroemd om hun uitstekende werking bij verzwakte nieren, waardoor deze organen weder in staat gesteld worden om het bloed zuiver en rein te houden. van vreugde en klapte verrukt in de han den. „Ai mij!" mompelde ze. „Hy weet het! Hy weet het! Nu heb ik iemand, die het my kan leeren." Ze veegde een waterdruppe 1 van de punt van haar neus en keek hem stralend aan. „Je weet precies, wat ik oefende, hè?" riep ze uit. „En dat bewijst, dat er wel wat goed aan was. Weet je alles van duiken af? Hiep hiep hoera! Nu ga ik het leeren! Heb je een zwempak?" Rawlins glimlachte. Hij hield van enthousiaste menschen. Marian sprong en danste in het rond op den rand van den vijver, totdat ze haar evenwicht ver loor en onder water verdween om even later lachend en proestend weer op te duiken. Toen ze weer op het droge sprong, herhaalde ze haar vraag. „Neen, ik heb geen zwempak," zei hij. „Dan zullen we er een laten aanruk ken. Luister! Ga terug naar de garage, bel het huis op en vraag naar Bertha vooral niet naar Grosvenor. Zeg aan Bertha, dat ze naar Kane's kamer gaat. zijn zwempak zoekt en het dan naar de garage brengt. Trek het aan en kom dan1 terug." Ze ratelde het af, alsof alles van te voren bedacht was. maar Rawlins schud de lachend het hoofd. „Ik ben op weg naar het station om uw vader af te halen," zeide hy. „O, bah! Het is toch niet echt noodig, j hè? Er staat altijd wel iemand met een auto. Je kunt toch wel zeggen, dat je den weg niet kon vinden of zoo iet-s; dan kan je de auto wp! ergens verstopoen en mij Bij alle drogisten enz. 1.75 p. flacon. in dien tijd leeren, hoe ik moet duiken." „Het lijkt me voor dezen keer nog beter, dat ik uw vader ga halen," zei hij. „En bovendien, mag ik wel Zij keek naar den kijker. „Neen, het mag natuurlijk eigenlijk niet. Het is een regel, dat het personeel hier niet mag zwemmen. Maar ik vind het idioot, dat iedereen onder dien regel valt. Ik zou Grosvenor hier natuurlijk niet toe laten. Ik zou hem verdrinken, als ik hem hier vond, maar ik zie niet in, waarom een absoluut zindelijke landlooper, die op de hoogte is van duiken en dergelijke dingen.... Denk toch niet meer aan de regels. W at doet het er toe, als ze het niet weten?' „Ik ben bang, dat ik nog niet tegen de voorschriften durf zondigen," zei Raw lins. „Bovendien heb ik geen tyd vanmid dag. Ik moet naar den trein." Marian trok een leelyk gezicht en zuchtte. „Kijk dan even," gelastte ze en liep op een drafje naar de springplank, een lijn van natte voetsporen achterlatend. Rawlins sloeg haar gade. Vlug als een jongen klom ze de ladder op, balanceerde zich en keek hem aan. „Armen meer naar voren.... niet. zoo hoog," riep hij. Ze gehoorzaamde. „Nu langzamer beginnen en dan op het eind vlugger." „Goed! Kijk dan!' Weer boog zich het slanke lichaampje naar voren en doorkliefde de lucht. De plons was iets minder luidruchtig. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1