«uWAasr t Ste cJS&r k,P a^'«inbS: ÏhbsV" iSparU)' (ZFC) Op horst Een overzicht van het competitieseizoen 1930-1931. r&cli<>progJr&mrn& MIJNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Kiespijn-Tabletten 60 c< Laxeer-Tabletten 60 c' Zenuw-Tabletten. 75 ct Maag-Tabletten 75 Bij Apoth.en en Droï'8^ VOETBAL. K. N. V. B. nederland-duitschland. j .,"i n Zondag staat in het teeken van mdfn internationalen wedstrijd. De boven^noemdenmtern e]k Duitschers geleden dat wij [aar,te?<f teïen hen speelden, te Keulen, rf Mand zelf is na de Amsterdamsche gCpLde niet meer ten onzent geweest Of Olympia oorzaak is van de ongekend - <11. «H. de. Holland fXlgiê-wedstrijd nog verre overtreft - wij weten het niet. Misschien ook wel de kranige Prestatie der onzen tegen Belgie, zoodat men benieuwd is watde oranjehemden thans tegen onzrOosterburen zullen gaan doen. Wat de nok moge zijn, feit is dat het aantal A-invnKen de 100.000 beduidend heeft °^eT~ schreden. Men zou het Stadion, dat thans alleen voor deze gelegenheid ruim 35,000 menschen kan bewtten, reeds alleen met Duit schers kunnen villen, zooveel verzoeken om Maatsbewijzen heeft het B.B. van dien kant bereikt Maar dat zal niet gaan; het Bestuur heeft in de eerste plaats aan de landgenooten gedacht en voor Duitschland zijn 6000 kaarten vrijgehouden. Rekenen wij nog een kleine 4000 Duitschers in ons land woonachtig, dan over- drijven wij niet dat ca. 10,000 van hen in het Stadion aanwezig zullen zijn. En die niet zul len nalaten hun landgenooten aan te moedi gen- Te begrijpen is nu ook wel, dat men dui zenden liefhebbers heeft moeten teleurstellen, maar daar is nu eenmaal niets aan te doen, het B.B. heeft in deze gedaan wat het kon. De samenstelling van het Duitsche team heeft niet bepaald de algeheele instemming van de Duitsche pers, omdat men over enkele „sterren" niet beschikken kon. Een der bladen spreekt van een „gelegenheids-elftal", mis schien omdat het team door den oefenmeester is samengesteld. Maar het kan meevallen, Duitschland is uitgestrekt en telt tientallen van extra krachten. Men kan er van op aan, dat onze menschen een zeer sterke combinatie tegenover zich krijgen, welke wat gaarne de onlangs geleden nederlaag te Parijs zullen trachten uit te wisschen. (Wij merken nog op dat de kracht van het elftal in de voorhoede moet liggen, die dan ook geen critiek onder vindt, evenmin als de doelverdediger.) Wij zullen nu kunnen zien of de intense trainings methode van Neerland's voetbalpuikje werke lijk van waarde is. Zondag kan dat uitkomen, kan uitgemaakt worden of onze zege op de Belgen geen geval op zichzelf is, maar wer kelijk de vrucht van het nieuwe systeem. Hol land, play up! Hierbij de elftallen: Nederland. van der Meulen van Run van Kol J. Paauwe Andriessen van Heel Adam Tap Lagendaal v. d. Heijden v. Nellen Muller Albrecht R. Hoffmann Schlösser Lachner Knöpfle Kauer Stössel Weber Schröder Kress Duitschland. De Duitsche linkervleugel en middenvoor bestaan uit spelers van dezelfde club (Dresden, Saksen), ook de rechtshalf is uit die club. Het Ned. elftal is onveranderd gelaten, met uitzondering van Formenoy, die nog niet kan spelen. Zijn plaats is bzet door v. d. Heijden Reserves zijn: Odijk, Weber (ADO), Breit- ner (ADO) en Steens. (De ZFC-ers van 't Kaar en Klopper zijn dus niet opnieuw de eer waardig gekeurd als zoodanig te fungeeren). DE COMPETITIEWEDSTRIJDEN. AFDEELING I. Prom.-comp. voor één plaats In de ie klasse. West-FrisiaExcelsior. 3e klasse A. DSVDe Meteoor, Oranje-ZwartAmstel. Beide wedstrijden zijn van belang voor de laatste plaats. 3e klasse B. DWVDJK, SDW—ODE. Reserve 3e klasse A. OSV 2—ZVV 3. QSC 2—De Spartaan 3. N.-H. V. B. ie klasse C. Wieringen: SuccesTexel, half drie, Hartog. ae klasse D. Wieringen: Succes 2—Texel 2, t uur, J. Augusteijn. 4e klasse D. Wieringen: Succes 4Helder 5, 10 uur, v. d. Kooi. Bolweg: Helder 6Wieringerwaard 2, Heyblok. Tuindorp: HRC 6—BKC 3, 12 uur, P. Kraan. Adspiranten L. Tuindorp: HRC CSchagen B, 11 u., Freeke; HRC D—HRC E, 10 u„ Freeke. Gouden Kruis. Jülianadorp: JVC 1Succes 2, J. Augusteijn. Anna Paulowna: BKC 1Schagen 3, v. d. Hoff. Rauchbeker. ^j'seestMeervogels, Bruins; Meervogels 2 v 'l Borst; Vrone—OSV; QSC—KW, Krabbendam Kampioensccunpetitie Je klasse. WWDo?e(7)eer: WFC 3-Verkade 10 NEDERLAND R-SOUTH END UNITED x3. oefenmaUh^r^^en S"" B-elftal ne(Rrlaag van ons gevallen. De ^ngelschè^i ?Pd Tl tIgen" divisiel tnnnH»„ ^een club ult de 3e den bal, plaatsten zuiv^r°0sVedd^n'voe^13 °V" spelen waren de EnveUrg»„ xwart.er een voortdurend, overwicht gehad Rust n—t m" f" was het ook een oefenwedstr"d VOon het zwaluwen-elftal. W'eber (ADOl e, Ultk"men: Mul (HBS); f'tr^n c Lelieveld (VUC)- Sterk Gooi), Schorel (HBS), v. d Wildt fVTTCV (HBS), v. Resteren (HBS), r. Gelder CVUC). AMSTERDAMSCH ELFTAL—DUISBURG. Zaterdagmiddag (heden) wordt op het Ajax- terrein de stedenwedstrijd AmsterdamDuis burg gespeeld. He Amsterdamsche elftal is als volgt: de Boer (Ajax); Diepenbeek (Ajax), Peters (B.W.)H. Andriessen (Ajax), P. den Boer (B.W.), Fijen (Ajax); de Vries (Zeeb.), Volkers (Ajax), v. Reenen (Ajax), Roeg (DEC), v. Es (DWS). N.H.V.B. K.N.V.B.-ELFTAL^— ZWALUWEN UITGESTELD. Thans op 31 Mei. In verband met het feit, dat de T.C. van den K.N.V.B. op Zondag 10 Mei verschillende wedstrijden tusschen proefelftallen en anders zins heeft vastgesteld en voorts dien dag ge speeld wordt de wedstrijd Oost-Nederland West-Duitschland, zal de op dien dag vast gestelde wedstrijd te Alkmaar tusschen het N.H.V.B.-elfal, samengesteld uit K.N.V.B.- clubs, tegen de Zwaluwen niet kunnen door gaan, omdat de vereen. „De Zwaluwen" geen kans ziet op dien dag een sterke ploeg op de been te brengen. Uitstel beteekent hier echter gelukkig geen afstel, want bepaald is, dat de wedstrijd Noord- HollandDe Zwaluwen thans zal plaats vin den op Zondag 31 Mei. eveneens te Alkmaar. Het doet ons veel genoegen, dat de wedstrijd dus in elk geval zal doorgaan. Ten einde een goed Noord-Hollandsch elf tal samen te stellen zullen nu op Zondag 10 Mei op het terrein van WFC twee proefelftal len tegen elkander uitkomen. Na afloop dezer ontmoeting zal dan het definitieve elftal voor den wedstrijd op 31 Mei te Alkmaar worden samengesteld. Dit besluit juichen wij toe en vertrouwen, dat alle spelers hun medewerking zullen verleenen, opdat èn de proefwedstrijd op 10 Mei èn de ontmoeting tegen de Zwalu wen op 31 Mei volledig tot hun recht zullen komen. Het N..HV.B.-bestuur verdient alle steun tot het welslagen zijner plannen. (Alg. Sporblad.) NEDERLAND—DUITSCHLAND. Men is momenteel in het Stadion bezig om het aantal plaatsen voor den internationalen wedstrijd NederlandDuitschland op Zondag a.s. te vergrooten. Voor de Marathon-tribune komen op de wielerbaan zittribunes. Hierdoor komen ongevter 1800 plaatsen meer ter be schikking. Uit den aard der zaak zijn deze tribunes tijdeHjk" Texel. Texel-nieuws. Doordat vorige week, tengevolge van den aanhoudenden regen de uitwedstrijden voor beide Texelsche elftallen niet konden plaats hebben, moet morgen te Wieringen worden gespeeld door Texel I en II 't Eerste elftal komt verzwakt uit, daar een paar der beste spelers N. Ran en Winter niet mee kunnen gaan. Als invallers gaan mee D. Zuidewind en Nellesteijn. 't Tweede elftal gaat behoorlijk sterk uit. doch zal vermoedelijk tegen Succes II wel verliezen. Wieringen. Succes-nieuws. Zondag 26 April a.s. zullen op het Succes- terrein te Hippolytushoef de volgende compe titiewedstrijden plaat9 hebben: Succes 1 Texel 1, Succes 2Texel 2, Succes 4Helder 5. Uitwedstrijden hebben niet plaats. Bij goed weer beloven het vinnige partijen te worden, vooral daar Succes 2 en Texel 2 bei den kans maken voor 't kampioenschap. Wat „Helder" gepresteerd heeft. De strijd om de ie plaats in de 3e klasse A van Afdeeling I is ongetwijfeld een zeer span nende geweest. Dat blijkt wel hieruitt, dat eerst in de laatste match de beslissing is gevallen. Kinheim, KW en Helder zijn van stonde aan de aangewezeen clubs hiervoor geweest, die elkaar het geheele seizoen door den eere-titel fel betwist hebben. KW viel af in haar voor laatste match de nederlaag tegen DSV en Helder schakelde zich uit in haar laatsten wedstrijd tegen Kinheim. De withemden kunnen, ondanks deze teleur stelling, evenwel op een zeer succesvol seizoen terugzien; 27 winstpunten uit 18 wedstrijden, met de mooie score 6937, is zeker geen slechte prestatie. En wat thans in laatste in stantie toch mislukte, kan wellicht het vol gende seizoen bewerkstelligd worden. Want de huidige ploeg bezit een goede kern van goedwillende en enthousiaste spelers; alleen enkele vervangingen buiten deze kern zou stellig geen kwaad kunnen. We weten allen dat er enkele zwakke plekken zijn, die drin gend versterking behoeven. De tijd is nu daar dat Bestuur en Elftalcommissie daar eens ern stig aandacht aan gaan schenken, door het op stellen van diverse proefcombinaties en het spelen van oefenwedstrijden, hetzij onderling of tegen clubs van buiten. Na eenigen tijd ontpopt zich dan vanzelf dat elftal, wat men zich als het beste voorstelt. We gelooven wel dat de leiding in deze richting zal gaan werken. Thans iets over het verloop van Helder's verrichtingen In het afgeloopen seizoen. Helder zette 14 September van het vorige jaar de competitie in met een thuiswedstrijd tegen Kinheim, de huidige kampioen, welke met 53 verloren werd, Voor de rust, die met 22 inging, vlotte het aardig bij de .withem den; daarna echter speelden de gasten veel doortastender, de vleugels kwamen met gemak voorbij de kanthalfs van H. en een nederlaag was het resultaat. Het elftal, dat aldus uit kwam: Meijlink; Mulder, Bodehstaff; J. Bak, de Boer Sr., Burger; Wieren, Reinders de Jong, de Boer Jr., Bakker (D. Bak mankeer de), kon in deze opstelling niet gehandhaafd blijven en besloten werd voor den volgenden wedstrijd de Boer Jr. met Burger van plaats te laten verwisselen, wat speciaal wat eerst genoemde betreft later een groote verbete ring zou blijken te zijn, daar beide broers voortreffelijk met elkaar konden opschieten. De volgende wedstrijd, DSVHelder, vond echter geen doorgang, daar het terrein afge keurd werd, maar de thuismatch tegen Water graafsmeer wel (28 Sept.), welke ontmoeting na een zeer zwaren strijd op het kantje-af met 21 gewonnen werd. Het veld was bijzonder glad en zoowel Reinders als Bakker waren slecht op dreef, waardoor het voorhoedespel zeer te lijden had. Trouwens, ondanks de zege, schonk Helder's spel maar weinig vol doening. Op een tamelijk goed veld werd daarna „uit" tegen Hortus gespeeld, welke oude bekende met 4o geklopt werd door doelpunten van Reinders en Burger. Daar Bakker door ver trek uit de gemeente niet meer van de partij kon zijn, werd zijn plaats bezet door Dirk Bak, die daar voorloopig ook bleef, ondanks dat hij een meer rechtsche speler is. Wieren werd daardoor definitief rechtsbuiten ge- p.aatst, een speler met temperament, maar wiens voorzetten nogal eens te scherp waren. De rechtshalf-plaats bleef in de ploeg het vraagteeken; de proef met P. Bak Jr. was mislukt, in zijn plaats werd nu de fanatieke Spigt geprobeerd, die toonde niet beter te zijn dan zijn voorganger; ook hij vergat door zijn onbeheerscht spel te veel zijn plaats en meestal had de rechtsbuiten der tegenpartij vrij spel. Het spel overigens tegen Hortus was van goed gehalte, wat niet gezegd kon worden van de volgende thuismatch tegen Oosrterpark, die weliswaar met 32 gewonnen werd, maar wat niet de krachtsverhouding was. Het was maar goed dat Helder met rust een 31 voorsprong had, want anders had de uitslag nog wel eens anders kunnen zijn, want Oosterpark bleek ten volle tegen de withem den opgewassen te zijn; ongetwijfeld waren zij veel sneller, maar gelukkig stond er een goede keeper onder de Helder-lat, die erger wist te voorkomen. Het was een zeer zwaar terrein waarop gespeeld werd. De op 19 October gespeelde wedstrijd Am- st-1Helder wordt In het verslag genoemd „de slechtste wedstrijd van het seizoen", wat verder commentaar overbodig maakt. Èn dat, niettegenstaande de zwarthemden met 41 geslagen werden! Als een kleine verontschul diging kan dienen, dat er op een veel te smal veld gespeeld werd, dat bovendien nog dik onder de modder zat. Rust trad in met Ii; toen het 21 werd moert Bodenstaff van ver der spelen afzien en werd vervangen door J. Bak. Oranje-Zwart—Helder en Helder—KW, welke daarna gespeeld moesten worden, von den door terreinafkeuring geen doorgang. Toen, 9 Nov., moest een bezoek aan De Meteoor gebracht worden, een onbekende voor Helder. De E.C. nam voor rechtshalf thans eens een proef met van der Meij, maar ook dit zou geen gelukkige keus blijken. Helder speelde voor rust (tegen wind) een zeer goed spel, vooral het verband tusschen de linies klopte prachtig en met 3—0 werd gedraaid. Na rust was het spel heel wat minder, inzon derheid de backs misten herhaaldelijk en Hel- I der kon zich gelukkig rekenen, toen de eind stand 4—3 in hun voordeel aanwees; de laatste goal kwam net op tijd. Dirk Bak moest na Jongh.1 e" Werd vervan8en door W. de Daar 16 November d.a.v. de competitie stil stond, werd KinheimHelder niet gespeeld. Den Zondag daarop boekte Helder een record-score, want het arme DSV werd aan den Bolweg met 101 gekraakt, hoewel op een modderig veld werd gespeeld en er een harde wind stond. De voorhoede was nu in staat een goed sluitend samenspel te ontwikkelen en deed dat dan ook voorbeeldig. Burger (5), Reinders (3), de Jong (1) en Bak (1) namen de doelpunten voor hun rekening; rust 61 Het elftal was: Meijlink; Mulder, Bodenstaff; v. d. Meij, gebr. de Boer; Wieren, Reinders, Burger, de Jong, Bak. 30 November moest de ruturnmatch tegen Watergraafsmeer gespeeld worden, maar met het weder was het weer mis en H. kon thuis blijven. Helder had nu in totaal 6 maal achtereen gewonnen en deed nu een goede gooi naar de ie plaats, maar het was de goede Sint die roet in het eten gooide, voor een ware verrassing zorgde, want 6 December kwam Hortus onze witten met een visite vereeren, welk elftal er zoowaar in slaagde aan Helder"s overwinnin genreeks een einde te maken. De Amsterdam mers wonnen n.1. zeer verdiend met 32 (rust 11); het zelfzuchtige spel van den midden voor was aan dit echec voor een groot deel debet. Het was een paar wedstrijden goed ge gaan, maar nu volhardde Burger weer in zijn oude systeem, door het steeds alleen te willen doen, wat tegen Hortus' stevige backs onbe gonnen werk was. Helder was in deze match volkomen overspeeld, was steeds te laat bii den bal. Het was weer Meijlink, die gezorgd heeft dat de nederlaag zoo klein bleef. Schot ting debuteerde als rechtshalf, maar zijn spel kon in deze ontmoeting nog niet voldoen. In latere wedstrijden ging het echter veel beter; hij was echter tactischer dan zijn 3 voorgan gers. Deze nederlaag was een stap terug op den weg naar het succes en de ie plaats bleef verder dan ooit. De moeilijke „uit"-overwinning op Ooster park (43), waarin Helder op een absoluut onbespeelbaar veld een kranige prestatie leverde, bracht geen verandering in de situatie. Deze wedstrijd is een zeer bewogene geweest en langen tijd hing de overwinning aan een zijden draad. Wel had H. met rust een 20 voorsprong, maar in de 2e helft had de thuis club zelf een poosje een 32 leiding, wat tot 10 minuten voor het einde zoo bleef; daarna ontstonden na 2 fraaie voorzetten van Wieren even zoovele doelpunten. De laatste goal 2 min. voor het einde! Reinders, die 3 doelpun ten scoorde, was schitterend op dreef en ook Mulder speelde een besten wedstrijd, eveneens kon ook Schotting"s spel bevrediging schen ken. Oosterpark had voor de 2e maal laten zien, lang geen gewillig slachtoffer te zijn. Hiermede had Helder de ie competitie ronde (9 wedstrijden) achter den rug: 5 thuis- en 4 uitwedstrijden, waarvan er 7 gewonnen en 2 verloren werden. De laatste op eigen grond. De score was: 3619. 21 December begon Helder de 2e ronde met een thuiswedstrijd tegen Amstel, welke wed strijd met 62 gewonnen werd (rust 21). Helder speelde technisch niet slecht, maar het ware vuur was bij vlagen aanwezig en juist in zulke oogenblikken kwamen er doelpunten, zoo het laatste kwartier, toen driemaal ge scoord werd. Het elftal was: Meijlink; Mulder, Bodensaff; Schotting, gebr. de Boer; Wieren, Reinders, Burger, de Jong, D. Bak. Dus het zelfde team als in de 2 voorgaande wedstrij den. Met deze match werd 1930 besloten. 4, 11 en 18 Januari 1931 speelde Helder niet, de beide eerste data niet door afkeuring van het Hel der- en KW-terrein, en den i8en had de club vrijaf. Toen, den 25en Jan., werd de reeds wekenlang besproken wedstrijd gespeeld, n.1.: HelderKW! De club uit Krommende, die nog niet geklopt was en aan den kop ging. On danks het traditioneele slechte weder een zeer sterke wind stond dwars over het speel veld was er zeer vee! belangstelling voor deze ontmoeting, wat ook wel een beetje te begrijpen was. De match werd een prachtig succes voor de Helder-kleuren, want de KW- keeper werd niet minder dan 4-maal gepas seerd! Het wa9 de wedstrijd van de Jong, de kleine, handige en onberekenbare linksbinnen, die drie mooie doelpunten maakte en wiens spel de K-backs tot wanhoop bracht. Het ge heele elftal speelde met veel élan en bezieling en gaf KW maar zelden gelegenheid „los" te komen. Door dit resultaat werd bezit van de ie jlaats genomen en de perspectieven waren mooier dan ooit. Het elftal kwam onveranderd uit; rust 20. De twee eerste Zondagen in Februari had Helder weer een gedwongen rust, daar door terreinafkeuring Oranje-ZwartHelder en om gekeerd, geen doorgang konden vinden. 15 Febr. werd echter Helder—Oranje-Zwart op nieuw vastgesteld en thans met meer succes. De withemden wonnen deze match met 51, voornamelijk door het goede spel voor rust en het op schot zijn van Burger, die den O-Z-kee- per 4 maal passeerde. De rust ging in met 40 daarna was het weer misère in de Helder-ge- lederen. Van een sterker-zijn is in die periode geen sprake meer geweest, meermalen werd de thuisclub op eigen helft teruggedrongen en scheen alle combinatie uit de ploeg geweken. Wel scoorde H. nog eenmaal na een snelle doorbraak, maar ook O-Z deed dat en kreeg zelfs nog veel meer kansen, maar het schot in ue Amsterdamsche voorhoede was niet veel bijzonders, wat maar goed ook was. Thans werd een bezoek gebracht aan Wa tergraafsmeer, een club die juist in dezen tijd zoo op dreef was. Bij aankomst op het terrein Wat tusschen haakjes een heele toer was bleek dat volkomen onbespeelbaar, daar het door een taaie en kleverige modderm-assa over dekt was. Het .was dan ook afgekeurd, maar daar de Helder-captain geneigd bleek toch wel te willen spelen, vond de wedstrijd doorgang. Voor rust ging het nog en spande de Hel- der-ploeg zich geducht in, zoodat van een ge- lijkopgaanden wedstrijd gesproken kon wor den. Helder was iets gelukkiger voor doel en had met rust een 2—1 voorsprong. Na rust bleek al spoedig dat men zich voor rust te veel geseven had, de meeste spelers vertoonden reeds na een kwartier spelen teekenen van vermoeidheid. Het zeer bewegelijke W-team scheen daar geen last van te hebben, want zij hebben het laatste half uur het spel vrijwel beheerscht en slaagden er in uit hun tallooze attaques Meylink driemaal te passeeren, zon der dat Helder daar iets tegenover kon stellen. Wij, die ooggetuige van deze ontmoeting zijn geweest, moesten wij direct constateeren dat de sterkste en best spelende ploeg gewonnen had. Mulder was in deze match niet van de partij, zijn plaats werd bezet door Schotting. Als rechtshalf fungeerde Reinders. de eenige die na rust in de verdediging goed werk verricht te, terwijl in de voorhoede de reserve Smit zeer matig voldeed. Niet alleen dat verloren werd, maar ook was de ie plaats verspeeld, die nu door Kinheim bezet werd. 1 Maart rehabiliteerde de Bolweg-club zich in zooverre dat zij in de returnmatch tegen KVV een eervol gelijk spel (11) in de wacht sleepte; met een weinig geluk had zelfs wel gewonnen kunnen worden. Helder speelde aan merkelijk beter en was weer op volle sterkte. Zondag d.a.v. was Helder weer vrij door af keuring van het terrein van Kinheim. (Op den zelfden dag sloeg KW Oosterpark met 3—0). 15 Maart speelde Helder haar laatsten thuis wedstrijd tegen De Meteoor, welke ontmoe ting, evenals den vorigen keer tegen deze club, weer een zege met den oneven goal werd. Voor de 2 punten hebben de witten echter zeer hard moeten werken; Meteoor beet zóó vinnig van zich af en speelde met zooveel vuur, dat een 15-tal minuten voor het einde het nog lang niet zeker was wie zou winnen, zoo gering was het krachtsverschil. De gasten hadden na 10 min. spelen de leiding en vlak voor rust scoor de de Boer Sr. met een ver hard schot. Zoo bleef de stand tot ca. een kwartier voor het einde; toen verwisselde de captain met Mulder van plaats en Burger met Bak, wat een besliste verbetering was, want onstuimig kwamen de witten nu opzetten en drongen de Meteoor op eigen helft terug, waar het doel een ware kanonnade te doorstaan had. Tenslotte moest de keeper bezwijken voor een schot van Dirk Bak. Helder was „binnen". Het was een der i bewogenste matches door H op eigen veld ge speeld. Op denzelfden dag verspeelde KVV opnieuw een punt, thans te Amsterdam aan Water graafsmeer. Kinheim echter sloeg Oranje- Zwart met 43, en handhaafde zich op de ie plaats om die zooals later bleek niet meer te verlaten. Helder moest thans nog 3 wedstrijden spe len, evenveel als Kinheim en KVV. De positie der clubs was toen als volgt: Kinheim 15 12 o 3 24 K.V.V. IS 10 4 1 24 Helder 15 11 1 3 23 22 Maart speelde Helder te Amsterdam tegen Oranje-Zwart en sloeg deze club met 63, na met rust met 32 achtergestaan te •hebben. Het was voor dezen wedstrijd dat de Elftalcommissie besloten had de Jong te pas seeren. Deze speler toch vertoonde na zijn uitstekend spel tegen K.V.V. (thuis), een in zinking; zijn samenwerking met zijn neven spelers liet veel te wenschen over en ook indi- dueel anders zijn sterke zijde ging het niet best. Men nam voor hem Veen; Bak en Bodenstaff konden bovendien niet spelen, voor wie remplaceerden Bijl en W. de Jongh. De opstelling was daardoor als volgt: Meijlink; Mulder, de Jongh; Schotting, gebr. de Boer; j Wieren, Veen, Reinders, Burger, Bijl. Oranje-Zwart kwam reeds heel spoedig aan de leiding, maar Wieren maakte gelijk en spil <|e Boer gaf zijn club de leiding uit een vrijen schop. De achterhoede, speciaal de rechtsback, was echter niet in vorm, herhaaldelijk werd gemist, en toen de stand na een half uur spelen door O.-Z. gelijk gemaakt werd, baarde dat j geen verwondering. Kort daarop had de thuis club zelfs de leiding. Toen ruilde de captain met Mulder van plaats, met het gevolg dat het spel in de 2e helft veel beter was; achter zoo wel als voor had men den goeden vorm ge vonden. Burger maakte reeds direct 33! Veen l had een keer met een goed sohot werkelijk j pech, maar Reinders was gelukkiger, die twee maal achtereen scoorde. De debutant Bijl maakte het 6-tal vol. Terzelfder tijd speel den Kinheim en K.V.V. ook in Mokum; de eerste sloeg Watergraafsmeer met 4o en K.V.V. deed het Oosterpark met 2I. 5 April speelde Helder niet, maar wèl KW, die te Amsterdam door DSV met 31 geklopt werd! Het gevolg hiervan was dat KW afgedaan had als kampioenscandidaat ze kon het nu tot hoogstens 28 punten brengen (wat ook gebeurde) en nu ging de strijd nog alleen tusschen Kinheim en Helder. 12 April ging Helder naar Amsterdam om tegen DSV den strijd aan te binden. Gedachtig aan KW's echec een week te voren, waren de witten op hun hoede. Met een invaller voor Reinders uitkomende, voor wien Bijl inviel, werd van D. met 41 gewonnen. Alle goals ontstonden na rust. Ook nu net als tegen O.-Z. speelde H. na rust haar beste spel. Het team kwam als volgt uit: Meijlink; Mulder, Bodenstaff; Schotting, gebr. de Boer; Wieren, Veen, Burger, Bak, Bijl. Op den zelfden dag wonnen Kinheim en KW even eens, zoodat de stand was geworden: Kinheim 17 14 o 3 28 K.V.V. 18 12 4 2 28 Helder 17 13 1 3 27 Restte dus nog alleen KinheimHelder, welke match de beslissing moest brengen. Helder moest winnen om kampioen te wor den, terwijl Kinheim dat met een draw reeds was. Deze match werd 19 April j.1. te Velsen onder de meest ongunstige omstandigheden gespeeld: veel wind en regen en een bar slecht veld; tot overmaat van ramp was Helder nog gehandicapt daar Reinders en Burger niet van de partij waren en de E.C. den ontactischen zet had gedaan Mulder midvoor te plaatsen. Zooals men weet verloor Helder deze beslis sende kamp met 43. Helder scoorde het eerst door Bijl en de witten waren in den aanval. Maar toen na een uitval de witte backs misten en de bal bleef steken, maakte K. ge lijk. H. behield het beste van het spel en was ook tactisch en technisch de meerdere. Bak en' Mulder waren het die zorgden dat H. reeds spoedig een 3—1 leiding had. Nog geen mi nuut daarna moest Meijlink uitloopen, wel had hij den bal te pakken, maar hij gleed uit, liet den bal weer vallen en weer een goal. En na een snellen, overrompelend en aanval werd het 33. Toen kwam de thuisclub weer aan het woord. De 2e helft is vanuit Helder-oogpunt zeer teleurstellend geweest; wel kwam de voorhoede nog wel eens in actie, maar zelden dat zij gevaarlijk was. Ook de vermoeidheid sprak een woordje mee. Toen zoowat de ge heele H.-verdediging miste, benutte de K.- rechtsbinnen de kans schitterend, hiermede z:jn club het kampioenschap bezorgend. Kin heim speelde den resteerenden tijd een ver dedigend spel, zoodat er voor Helderwelks opstelling gewijzigd werd geen doorkomen aaan was. Ook Meijlink liet zich niet meer passeeren. Hiermede besloot Helder het competitie- programma van het seizoen 19301931 eindi gende op de 3e plaats. Uit de door ons gegeven schets is wel ge- beken, dat het Helder-team naast veel ver dienstelijks ook zijn tekortkomingen heeft. Vooral het gebrek aan ausdauer is opvallend, wat met geregeld oefenen waarmede wij niet bedoelen alleen trappen, maar vooral loopen en springen wel weggewerkt kan worden. Helder's spelvorm is verre van con stant geweest, is integendeel herhaaldelijk aan veranderingen onderhevig geweest. Eenzelfde tempo den geheelen wedstrijdduur volhouden. is niet veel gebeurd. En dat zal toch moeten! Een werkelijke kampioensploeg moet tempo weten te houden en niet de eene helft beter of slechter spelen dan de andere. Helder heeft voor haar 18 wedstrijden 19 spelers noodig gehad. Hiervan zijn er maar 3 alle wedstrijden present geweest, t.w. H. en B. de Boer en de keeper; verder Mulder, Boden staff, Burger en Wieren (17), D. Bak en Rein ders (16), de Jong (15), Schotting (11), Spigt (4), Veen en Bijl (3), Bakker, J. Bak en van der Meij 2). de Jongh en Smit (1). De doelpunten werden gemaakt door: Bur ger (25), Reinders (18), de Jong (9), D. Bak (5), H. de Boer (4), Veen (2), Bijl (2), B. de Boer, Wieren en Mulder (1). Het vorig seizoen seizoen besloot Helder de competitie met 15 punten, score 46—65. POSTDUIVENSPORT. Anna Paulowna. De postduivenvereeniging „Altijd Verder hield Zondag j.1. een wedvlucht vanaf Dor drecht (afstand 121 K.M.). De duiven werden om 8 uur gelost. De eerste duif werd om 10 u. 36 m. 35 sec. geconstateerd; de laatste om 10 u. 55 m. 44 sec. De prijzen vielen als volgt: Gebr. van Steyn 1 en 13; Jb. Cornelissen 2 en 12; L. Hogewoning 3, 8 en 15; G. de Boe 4, 5, 6 en 14; N. Spigt 7, 9 en 16; W. Blaauboer 10, 11 en 17. P.D.V. „Victoria" Zondag 19 April hield onze verteniging haar eerste concoursvlucht en wel vanaf Dordrecht. Deze vlucht zette al heel slecht in, krachtige N.O. wind met regenvlagen. Bij aankomst op het hok zagen de duiven er treurig uit, ver moedelijk was het in het Zuiden wat beter en is dit de reden waarom ze losgelaten zijn. Prij zen werden behaald door: Fillerup 1, 7, 10; J. Verblauw 2; Goosen 3, 4, 9, 14; Bunck 5. 13, 16; Geus 6, 11; Brian 8; Kramer 12, 17, 18; de Wit 15, 20; K. Bak 19. In concours waren 145 duiven, de eerste duif werd geconstateerd om 10.40 uur en de 20e om 11.10 uur, zoodat het concours, gezien het slechte weer, vlot verliep. Zaterdag aanstaande van 4 tot 6 uur tnkor- ven voor Rosendaal en hopen we maar op beter weer. P.V. „Hollands Noordpunt". Bovengenoemde vereeniging zal den 29en April haar seizoen openen met Schagen, in. korven Dinsdag 28 April van 6—8 uur; Zater dag 2 Mei voor Zaandam van 68 uur; Din& dag 5 Mei voor Dordrecht van 6—8 uur; Zater dag 9 Mei voor Baarle-Nassau van 1—3.30 mir Klokken regelen wordt nader h»'-~ maakt. De concurrentie is dit jaar bijzonder zwaar, Doet allen je best dat dit seizo mooiste wordt. Veel succes P. P. C UITSLAG WEDSTRIJD HELDERSCHE DAMCLUB. Groep I. gesp. gew. rem. verl. pnt. J. Stoll 12 7 6 0 19 D. 0. W. Rab 10 8 4 1 14 J. C. Kossen 12 5 4 8 14 D. Dissel 10 4 4 2 12 A. A. Bremer 10 8 8 4 9 S. Slort 12 1 4 7 6 P. Kwast 12 1 2 9 4 Groep 11. Joh. Bremer 16 12 2 2 26 P. J. Arends 18 8 8 4 22 L. Simonse 15 9 8 8 21 P. H. C. Groene- meijer 18 9 8 6 21 M Kwast 18 8 2 3 18 P. Slort 16 6 2 8 14 A. J. Bezemer 18 7 0 11 14 H. G. Fonteijn 17 4 8 10 11 W. Wieren 13 2 4 7 8 A. Bosman 18 2 8 13 7 Groep HL 0. Otter vanger 10 8 0 2 16 W. Wever 10 7 1 2 15 W. Volkers 10 5 0 5 10 Jn. Bremer 10 4 1 5 9 F. Coltof 10 8 0 7 6 W. Slort 10 2 0 8 4 De wedstrijd wordt gehouden iederen Donderdagavond van half 8 tot half 11, in de bovenzaal van het Evangelisatie gebouw, Palmstraat. De wedstrijden zijn ook toegankelijk voor niet-leden. ZONDAG 26 APRIL Hilversum, 298 M. 8.0012.00 VARA, 12.006.00 AVRO, 5.00—6.00 VARA, 6.458.00 VPRO. 8.00— 12.00 AVRO. 8.50 Voetbalnieuws. 8.55 S. S. Lantinga: „Dahlia's". 9.25 Grammofoonpl. 9.35 Voetbalnieuws. 9.40 Declamatie Martien Beversluis. 10.00 Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. M.m.v. „4 Ottrud's", vocaal kwartet. 10.50 Toespraak G. J. Zwertbroek. 11.0512.00 Vervolg concert. 12.00 L. J. Jordaan: „De Teekenfilm". 12.302.00 Concert AVRO-octet o-l.v. L. Schmidt. 2.002.15 Grammofoonpl. 2.154.30 Uitzending Voetbalwedstrijd HollandDuitschland. 4.30 Vaz Dias en grammofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.45 Kerkuitzending uit Edam o.l.v. Ds. A. Leistra. 8.00 Vaz Dias. 8.158.50 Aansluiting Concertgebouw Am sterdam. Symphonie no. 8. Beethoven. 8.509.15 Vioolvoordracht Nicolas Roth. Vleugel Egb. Veen. 9.15—9.45 Boekenhalfuurtje. 9.4511.00 Omroepeorkest o.l.v. N. Treep. M.m.v. Hélène Cals (sopraan). 11.0012.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. 8.509.30 KRO, 9.50 NCRV, 12.00g.50 KRO, 5.50 NCRV, daarna KRO. 8.309.30 Morgenwijding der Schola Can torum St. Odo o.l.v. R. Schelstraete. 9.50 Kerkdienst uit Breukelen. 12.011.30 Concert KRO sextet o.l.v. P. Lustenhouwer. I.302.00 Lidwina Diepenbroek over Guide Gezelle. 2.002.25 Concert Holl. Strijkkwartet o.l.v. H. Leydensdorff. 2.253.30 Dameskoor o.l.v. S. ten Napel. 3.304.00 Vervolg strijkkconcert. 4.005.00 Eucharistisch Jeugdwerk Breda. 5 50 Kerkdienst uit Rijnsburg. 7-458.10 Pater Adrianus O.M.C. „Aposto laat ter zee". 8.108.15 Voetbaluitslagen. 8.1510.40 Concert KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen, ca. 9.00 Vaz Dias. 9-i59-30 S. P. J. Borsten: „Verslag van den wedstrijd HollandDuitschland". 10.4011.00 Epiloog door het Klein Koor o.l.v. J. H. Pickers. MAANDAG 27 APRIL. Hilversum 298 M. Algemeen Programma. Nederlandsche Omroep. Verzorgd door de VARA. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht J. v. Elsacker. 10.30 Voor de zieken. II.30 Grammofoonpl. 12.00 Concert. VARA-septet o.l.v. I. Eyl en grammofoonpl. I.45 Onderbreking. 2.15 Jozef Cohen leest eigen werk. 3.00 Grammofoonpl. 3.30 P. J. Kers: „Vegetarische Keuken". 400 Grammofoonpl. 4-45 J. Derksen (eigen werk). 5.20 Concert VARA-septet o.l.v. Is Eyl. 6.40 Mr. Dr. G. v. d. Bergh: „De politie en haar verhouding tot de bevolking". 7.00 Grammofoonpl. 7-05 Ir. R. A. Gorter: „Schadelijke gassen en dampen in fabriek en werplaats." 7.30 Liederen-recital Berthe Seroën. Joh. Beekhuis (piano). 8.05 Concert. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot m.m.v J. Hekster (viool). 8.35 Voordracht A. Vogel. 9.25 Vervolg concert. 10.20 Vaz Dias. 10.30 Vervolg concert. II.0012.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-uitzending. 8.008.15 Schriftlezing. 8.159.30 Grammofoonpl. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Lezen van Chr. lectuur door mej. Doyon. 11.3012.00 Grammofoonpl. 12.0012.15 Politieber. 12.1512.30 Grammofoonpl. 12.301.45 Orgelconcert Jan Zwart. I.452.00 Grammofoonpl. 2.002.35 Uitz. voor scholen. 2.353.15 Grammofoonpl. 3 153-35 Knipcursus. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.15 Concert. Mej. A. Hermes "(alt) G. Berths (viool), P. Halsema (piano). 6.156.45 Dr. F. J. Krop: „De Paaschcam- pagne der God-loozen en wat zij ons te zeggen heeft". 6.457.30 Zangcursus J. P. Cairo. G. v. <1. Burg (piano). 7.307.45 Politieber. 7.458.00 Grammofoonpl. 8.008.30 A. Brom Jr. „Uit de geschiede nis van den orgelbouw". 8.3010.45 Concert Chr. Radio-orkest o.l.v. G. Stam. J. P. Caro (bas), G. v. d. Burg (piano). 1000 Vaz Dias. 10.4511.30 Grammofoonpl. DINSDAG 28 APRIL. Hilversum, 298 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.009.50 Grammofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3012.00 AVRO-kwartet o.l.v. D. Groe- neveld. 12.012.00 AVRO-octet o.l.v. L. Schmidt. 2.002.35 Mevr. do Quesno-van Gogb: „Volkslied en volkgedicht". 3.004.00 Knipcursus Mevr. I. de Leeuw van Rees. 4-004.30 Solistenconcert. Sophie Vos (piano), Martin Wolters (viool). 4-305-30 Kinderuurtje. 5.30—6.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.156.35 Landbouw-lezing. 6.357-00 Kocas Lajos en zijn orkest. 7.007.30 Engelsche les Fred Frey. 7.308.15 Muziek-halfuurtje. Herman Rut- ters spreekt over Bach. Endre Gertler (viool). 8.158.45 Lezing over de planeet Pluto door Dr. C. H. Sluiter. 8.459-30 Omroeporkest o.l.v. N, Treep. 9-3010.00 AVRO Radio-tooneel. Scène uit het 2de bedrijf van „Aan den blauwen Donau." C. v. d. Lugt Melsert en Annie v. d. Lugt Melsert-Van Ee». 10.00 Vaz Dias. 10.1511.00 Omroeporkest. II.0012.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-uitzending. 8.009.15 Grammofoonpl. 10.0011.30 Grammofoonpl. n.3012.00 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.00 Politieber. 12.151.45 Concert KRO-trio o.l.v. P. Lus tenhouwer. I.452.00 Grammofoonpl. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3-5o5.30 Blindenuitzending. S. Ankersmit (zang), de heer Kok (piano), de heer Krijger (acordeon) en Dameskoor v. d. Blindenbond St. Odilia, Amsterdam. 5.306.30 Grammofoonpl. 6-307.00 Schriftverbeteringscursus. 7.00—7.30 J. Poels: „De Katholieke Mensch". 7.30 Politieber. 7-458.00 Verbondskwartiertje. 8.00—11.00 Concert KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. Sietske Bolte (alt-mezzo), Fr. Boshart (piano), ca. 9.00 Vaz Dias. II.00T2.00 Grammofoonpl.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 8