DEIHNDEliiLOOPER SlIMtiZi. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, W1ERINGEN EN ANNA PAULOWNA No. 6956 EERSTE BLAD DONDERDAG 30 APRIL 1931. 59ste JAARGANG Buifenlandsch overzicht. Weer een onderbreking van de vlootonderhandelingen te Londen. - De dekking van het tekort op de Hn gelsche begrooting. - De Paus en de Fascistische leiding. - Reorganisatie van het leger in Spanje. - De opstand op Madeira. öEMEffQD NIEUWS. Stelling ingestort. FEUILLETON De broedermoord te Aalten. Brand a.b. van het stoomschip Ares. Zoo gemakkelijk te wasschen Zoo moeilijk te verslijten Kleur-, wasch- en zon-echt Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Spritfoi. Bij alie Drogisten. COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65binnen land f 2.Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50, f 0. 0, f 0.70, f 1.—. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Lossenos. 4ct.; fr.p.p.6ct. De besprekingen tot opstelling van denkatholieke actie zoudien kunnen ontstaan, definitie ven tekst van het Lundensche en verklaart, dat de fascistische aanspra- vlootverdrag worden opnieuw eenige da-ken, die ook het geestelijk leven willen Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h. C. DE BOER J... Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412. Post-Girorekening No. 16066. gen onderbroken. omvatten, een miskenning zijn van De „Daily Herald" verklaart, dat er nog kerk. Het zou z. i. een onrechtvaardige wel eenige dagen zullen verloopen, voor dat die Fransche regeering zal hebben ge antwoord op de Engedsche tegen-voorstel- len. Zoolang dit antwoord nog niet is ont vangen, moeten de werkzaamheden van de Engelsche, Fransche en Italiaansche marine-deskundigen worden stopgezet. De werkzaamheden van deze experts werden, naar men zich herinnert, in het begin dezer maand reeds voor tien dagen onderbroken tengevolge van het vertrek van enkele Fransche gedelegeerden. De Engelsche begrooting is Maandag was de eerste hegrootingsrede naar veler door minister Snowden ingediend. Het heugenis, maar ook een schrijft de „N. Rott. Grt." over het karakter van wel ker inhoud, onder de verschillende partijen het minste verschil van meening heerscht! Het valt iedereen mee, dat het over het nieuwe boekjaar geraamde tekort niet meer dan 37 millioen bedraagt. Maar: dit is enkel zoo, omdat Snowden de inkom sten over dit jaar veel hooger geschat heeft dan tot nu tee door iemand gerchtvaardigd geadht wordt. Dat is dus pure speculatie en één met vele kansen tegen zich. Snow den heeft verder behalve door een venhoo- ging van de belasting op benzine, de be- lastdngsidhroef niet sterker aangedraaid, hetgeen allen, maar vooral de conservatie ven, ontzaglijk opgelucht heeft. De aard dier begrooting bewijst onder welke zware omstandigheden het Britsche rijk op het oogenblik gebukt gaat. Het eenige nieuwe en constructieve punt is de aankondiging van de belasting op land, die echter pas over een jaar of twee inge voerd kan worden en zijn goeden invloed op 's lands middelen niet onmiddellijk kan doen gevoelen. De „Daily Herald1", het orgaan der re- geeringspartü, zegt, dat vele voorteekenen er op wijzen, dat het einde van de depres sie in handel en nijverheid aanstaande is, zoodat Snowdien volkomen gerechtigd was bet tekort van vorig jaar als abnormaal te beschouwen. Het blad verwacht nog be langrijke bezuinigingen als gevolg van de voorsteden der eommissie ad hoe. De Paus en de fascistische leiding. Zondag een week geleden heeft de secre taris-generaal der fascistische partij, Giu- rati, voor de fascistische jeugdbonden te Milaan een redevoering gehouden, waarin hij ook zijn opvatting ten opzichte van de katholieke jefugdopvoeding uiteenzette. De Paus heeft hierin aapleiding gevonden tot een brief aan den aartsbisschop van Milaan, kardinaal Schuster. De Paus heeft zich daardoor ten tweeden male gemengd in 'het geschil tussohen het fascisme en de katholieke actie. Hij wijst op de speciale bevoegdheid en autoriteit der kerk ten aanzien van de quaesties der jeugdopvoeding. Het fascistische regime, betoogt hij, heeft niet alleen tot plicht, dit door God aan de kerk opgelegde ambt te respectee ren, maar het moet ook de uitoefening daarvan begunstigen. De paus komt verder met klem op te gen de veronderstelling, die in en buiten Italië wordt geop-perd, als zou de fascisti sche staat dien heiligen stoel in een val hebben gelokt. Verder gaat hij de beweerde moeilijk heden na, welke door het optreden der monsterachtigheid zijn, indien zij werden verwezenlijkt. In het tweede gedeelte van den brief bepleit de paus een voor alle partijen voor- deelig naast-elkaar-arbeiden van de fascis tische corporaties en de katholieke actie, die, naar hij zegt, geen politiek mag voeren. De pauselijke brief komt ten slotte tot de conclusie, dat de corporatieve werk zaamheid en de katholieke actie elkaar noodzakelijkerwijs moeten tegemoet ko men. Bfl een oprechten goeden wil aan beide zijden zou een samengaan slechts een grooter welvaart voor beide ten ge volge hebben. Wat de kerk met de katholieke actie wil, is nimmer zoo duidelijk geweest als thans. De paus hoopt met dezen brief een einde te maken aan het wantrouwen en de verdachtmakingen, die niet zijn te rechtvaardigen en stellig de toenadering en nuttige samenwerking zouden schaden. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst! dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraajd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewjjsno. 4 ct. De Spaasnsche minister van Oorlog heeft aan een maaltijd van officieren, in groote lijnen het regeeringsplan voor de reorga nisatie van het Spaansche leger uiteen gezet. Naar wat de bladen van deze redevoe ring vermelden, is de minister geen voor stander van ontwapening of beperking van bewapening. Het leger, aldus de minister, heeft geen andere taak dan de nationale verdediging in tijden van oorlog en de voorbereiding op oorlog in vredestijd. Het is noodzake lijk, dat het leger een doeltreffend wapen is voor de nationale verdediging, dat we een leger hebben, een leger in harmonie met den geografisohen toestand, met onze internationale betrekkingen, met onze economische middelen, maar het is ook noodig dat dit leger sterk en krachtig is, dat het beschikt over de beste veehtele- menten, voldoende materiaal heeft en een opleiding, die het aan het hoofd van de andere legers der wereld stelt. Er moet een eind komen aan alle consequenties van een eeuw burger- en koloniale oor logen, er moeten geen regimenten meer zijn van 80 man, geen regimenten zonder paarden, geen nuttelooze organen, gescha pen om betrekkingen te geven aan over tollig personeel. Deze eenvoudige denk beelden, met welker verwezenlijking al een begin gemaakt is, zullen als norm dienen en de klein» offers, die noodig zullen zijn, zullen den minister niet weerhouden zijn werk te voltooien. Binnenland. THE DARK OHAPTER door E. J. RATII. 14) „Zeg dat liever niet tegen mevrouw," zei hij. „Ze vindt Grosvenor een pronk juweel. Ik niet. Je hebt gelijk hij is een zuurpruim!" Voor de stoep stapte hij uit, wierp dsn zuurpruim zijn koffertje toe en verdween in huis. IX. Hilda Kilbonrne kwam dien middag te laat aan tafel en voerde als verontschul- diging aan, dat haar klok achterliep. „Je hebt nog niets gemist, behalve den gewonen uitleg van je moeder over den nieuwen landlooper, merkte de heer Kil bourne op. „.Weer de oude geschiedenis." Hij ging rustig door met vleesch snij den. Alleen bij bijzondere gelegenheden schikte de heer Kilbourne zich naar de moderne tafelwetten, maar in gewone doen stond hij er op, op ouderwetsche wijze zelf zijn vleesch te snijden en zijn gezin te bedienen. Hij wist, dat het een doorn in het oog van Grosvenor was wat op zichzelf al een goede reden was. De Portageesche minister van Marine heeft de opstandelingen op Madeira tijd gelaten tot Dinsdagmiddag 5 uur hun vol ledige onderwerping aan te bieden en hun wapenen uit te leveren. Bij het ndet inwil ligen van dezen eisch zouden de Portu- geesche oorlogsschepen op dat uur de be schieting der hoofdstad beginnen. Alle vreemdelingen zijn gewaarschuwd en de meesten zijn reeds vertrokken of hebben bescherming gezocht aan boord van den EngeJsdhen kruiser „Londen", die op de reede van Funchal ligt. „Is iemand al iets over hem te weten gekomen?" vroeg hij. Mevrouw Kilbourne keek haar man verbaasd aan. „Maar, Henr.y, ik heb je toch alles ver teld, wat ik me herinner van zijn levens beschrijving en ik weet zeker, dat ik zoo wat niets vergeten heb." Hij keek Hilda eens aan en knipoogde. „Maar dat bedoel ik niet. Is iemand al iets over hem te weten gekomen?" „Ja. Hij kan dui. Marian hield zich plotseling in en greep naar haar glas. Ze had zich bijna leeljjk versproken. „Wat kan hij?" vroeg haar vader, even ophoudend met snijden. Marian dronk lang en langzaam om t\jd te winnen. „Hij kan duizendmaal vlugger een auto opvijzelen en een band verwisselen, dan Oswald," zei ze kalm. Marian had het hem nog nooit zien doen. Het was nog niet noodig geweest een nieuwen band op te zetten, sinds Rawlins er was; maar ze suste haar ge weten door de stellige overtuiging, dat hij het ongetwijfeld duizendmaal vlugger zou kunnen, dan Oswald, als hij het wilde. Daarom vond ze niet, dat ze jokte, maar dat ze alleen een misstap herstelde. De quaestie van het duiken moest nog niet aan de familie geopenbaard worden. Hilda wierp haar een beleedigende blik toe, vol achterdocht en verwondering, maar ze was zoo tevreden over haar han dige uitvlucht, dat ze er geen notitie van nam. «JJat is tenminste iets", gaf de heer Vier arbeiders gewond, waar van twee zwaar. Dinsdag omstreeks negen uur waren op de werkplaats van de Koninklijke Neder- landsche Machinefabriek v.h. E. H. Be- gemann op den Kanaaldijk te Helmond arbeiders bezig een brug te monteeren, toen een stelling instortte. Drie arbeiders vielen naar beneden, terwijl een vierde, Cox, die onder de stelling stond, eveneens onder de neervallende balken geraakte. Ijlings toegesnelde hulp slaagde er spoe dig in de vier mennen van onder de stel ling vandaan te halen. De arbeiders Bankers en Cox waren er het ergst aan toe. Zin werden met zware verwondingen naar het St. Anstonius Ziekenhuis te Hel mond overgebracht, waar zij ter verple ging zijn opgenomen. De twee andere arbeiders kwamen er beter af en konden zich naar hun woning begeven. De oor zaak van het instorten der stelling is nog niet opgehelderd. Verdachte bekent. Omtrent den broedermoord te Aalten verneemt de N. R. Ct. van den burgemees ter van Aalten het volgende: Vrijdagmorgen omstreeks 6 uur heeft de weduwe P. haar zoon Anton geroepen om de koeien te melken. Deze heeft toen eenige zeer onbehoorlijke uitdrukkingen tegen zijn moeder gebezigd, maar is toch gaan meJken. De melk der eerste koe heeft hij daarna ook nog gezeefd. Toen zijn moeder hem tijdens het mel ken van de tweede koe riep om te komen eten, antwoordde hij: „Och, olde, ik snie oew leever in roepen!" Daarop heeft de andere zoon Dirk zijn broer aangevallen en een stevige worsteling ontstond. Plot seling bemerkte Dirk, dat hij zijn broer te hard de hals «fichtgedrukt had. Hü riep: „Moeder, ik heb um dood'emaakt! Zeg toch niks, miek mie neet ongelukkig!" Beidien hebben toen afgesproken niets te vertellen. Zij hebben een mis-en-scène bedacht: Het zou voorgesteld worden, alsof Anton gevallen was met het hoofd op een wiel van een wagen en alsof dit den dood ten gevolge had gehad.Dit werd ook aan Dr. Hartman en vervolgens aan den burge meester en den chef-veldwachter verteld. Zaterdagavond scheen de weduwe zeer onder den indruk te zijn geweest, doch een verklaring werd niet gegeven. Maandag is de wed. P. dbor Ds. Ger- ritsma bezocht en aan dezen predikant heeft zij gevraagd aan den burgemeester te vertellen, dat zij zij hem wat te zeggen had. Ds. Gerritssna beeft dit verzoek on middellijk overgebracht. Daarop is de burgemeester met den chef-veldwachter Kilbourne toe; ernaar het heeft niet veel met zijn levensgeschiedenis te maken. Maar het pleit voor hem, te meer, daar Oswald er meer tijd aan kon besteden, dan iemand anders. Wat heb jii over den nieuweling ontdekt, Hilda?"' Kiida had tenminste zooveel ontdekt, dat de ervaring van 's ochtends haar nog voortdurend hinderde; maar ze was niet van plan, dat aan haar familie te vertellen. Rawlins was baar een raadsel, maar ze was ntet van plan zich te ver nederen door ontboezemingen in den fa miliekring. Hij had haar zelfs in groote verlegen heid gebracht Ze wilde niet over hem spreken. Dat was iets, dat ze wilde uit stellen, totdat ze bem volkomen in haar mdcht „HM ri[jd"t goed, vader", zei ze. „Ik heb bet vanochtend eens geprobeerd". „Iedere chauffeur kan goed rijden", merkte de heer Kilbourne op. „Ik kan het ook, als ik er zin in heb". „HM schijnt van alle mogelijke soorten auto's op de hoogte te zijn", voegde ze er aan toe. ,Wie is dat niet?" vroeg haar broer Kane. „Dat maakt nog geen verheven wonder van hem!" „Zei ik, dat hü een wonder was?" vroeg Hiida koel. Marian keek haar zuster aan met een ondeugende flikkering in de oogen. Ze had een goed geheugen. Een week ge leden had Hilda geweigerd een cent uit haar eigen zak voor te schieten om een chronisch tekort in Marian's financiën te I dekken. Ze had aelfs zedepreeken geliou- naar de wed. P. toe gegaan, waarna een volledige verklaring van hetgeen zich had afgespeeld, werd gegeven, Dinsdagmorgen zou de officier van jus titie verdachte een verhoor afnemen en nagaan of de verklaring van de wed. P. daarmede in overeenstemming zal zün. Naar de „Nw. Rott. Crt." verneemt, heeft verd. Maandagavond reeds bekend den moord te hebben gepleegd. Vast staat reeds, dat de verklaringen van de wed. P. volkomen overeenstemmen met de reeds door de deskundigen gevonden aanwij zingen. DE BLIKSEM GESLAGEN IN EEN ELECTRISCHE CENTRALE. Dinsdagmiddag is de bliksem geslagen in de electrische centrale te Doetinchem. De schakelaars werden vernield, waar door de geheele Geldersche Achterhoek ongeveer 20 minuten zonder stroom is ge weest. FRAUDE. De Haagsche rechtbank heeft Dinsdag de gevangenhouding van den gewezen directeur van de N.V. Handels- en Land- bouwbank M. opnieuw met 30 dagen ver lengd. VERDRONKEN. Maandagavond half tien is in de stads gracht bij de Harmonie te Leeuwarden de 19-jarige Johanna Weima verdronken. HET STAPHORSTER BOERTJE. Tot 1 maand hechtenis veroor deeld. De 63-jarige kruidkundige uit Stap horst, bekend als „het Staphorster boer tje", stond Maandag voor de rechtbank te Maastricht terecht in appèl van het von nis, van het kantongerecht te Heerlen, waar hij tot een maand hechtenis was ver oordeeld wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Uit de behandeling der zaak bleek, dat een broer van verd., dien hM niet in de zaak had willen opnemen, hem het be treffende proces-verhaal had bezorgd. De officier van justitie eischte bevesti ging van het vonnis. AUTO-ONGELUK ONDER HEILOO. Zondagnacht is aan den Kennemer- straatweg onder Heiloo nabij Alkmaar een auto tegen een boom gereden. De bestuurder, de chauffeur D. Mus, uit Alk maar, werd aan het hoofd verwond, even eens de passagier, mej. De Vries uit Heemskerk, die hij naar huis zou bren gen. Laatstgenoemde werd vrij ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond, door dat zij door de voorruit schoot. Beiden werden bij een der omwonenden binnen gedragen. De auto is vrijwel vernield. EEN GROOT BEDRAG KWIJT GERAAKT. Een 26-jarige veehandelaar, wonende te Hilversum, deed aangifte bij de politie van vermissing van een portefeuille, in houdende 650. De man was op den Zee dijk en omgeving op stap geweest. De potefeuille is in het Prins Hendrikplant soen leeg teruggevonden. VERKEERSONGEVALLEN TE MEPPEL. Brie auto's te water, één ge raakte in brand. Inzittenden De chauffeur wist zichzelf en zMn broer tje in veiligheid te brengen. Dinsdagmiddag reed een vrachtauto van gebys. Kreulen, eierhandel, van de Wijk naar Meppel. Even vóór Knijpe, juist in een bocht, ontstond een defect aan de stuurinrichting en reed de wagen ge deeltelijk in een sloot, waar hij in brand vloog. Beide inzittenden wisten met be hulp van passeerende menschen uit de cabine te komen. Door een passeerende auto werden zij naar Meppel gereden, waar een dokter hen verbond. EEN GEVAARLIJKE MISDADIGER TE AKEN GEARRESTEERD. Een 19-jarige jongen. De politie te Aken is er in geslaagd één der gevaarlijkste misdadigers van het Rijnland, Peter Leese genaamd, in hech tenis te nemen. Leese, die ook Hamburg, Bremen, Kiel en Osnabrück en onlangs ook Nederlandsche steden onveilig had gemaakt, is pas 19 jaar oud. Hem worden een aantal moorden ten laste gelegd. HM zou oa. een uit Amsterdam afkomstigen koopman, Turbe, die met een aanzienlijk bedrag uit Zuid-Amerika was gekomen, hebben omgebracht. Het lijk van Turbe werd later uit de Maas opgehaald. Leese en zijn medeplichtigen zouden daarbij 17.000 dollar hebben buitgemaakt. Leese werd door de gendarmen verrast, toen hij op klaarlichten dag met drie andere mis dadigers een hoeve in de omstreken van Aken was binnengedrongen. Zoowel de boeven als de gendarmen maakten ge bruik van hun wapens. Leese zou onge veer vijftig schoten hebben afgevuurd. Hij slaagde er in te ontkomen, maar werd kort daarop in een café door een gen darme ontdekt. Alleen in het district Aken zou deze bende een paar honderd misdaden hebben gepleegd. Buitenland. Uit Londen wordt gemeld: Aan boord van het aan de kade te Lis sabon liggende Nederlandsche stoomschip Ares is brand uitgebroken. Het schip heeft een lading salpeter aan boord. De bemanning en die 13 passagiers, die zich aan boord bevonden, konden zich in veiligheid brengen, doch hun persoon lijke bezittingen gingen grootendeels ver loren. Er hadden enkele explosies plaats. Het schip zal onverwijld onder water worden gezet, ter voorkoming van veT- dere uitbreiding van den brand. De Ares is gebouwd in 1921. De Ares, van de Kon. Ned. St. Mij. ie Amsterdam, 3981 ton bruto, van Chili naar Amsterdam, is 26 April te Lissabon aangekomen. BOMMEN ONTPLOFT IN HET Groote sorteering, in effen en gewerkt, "*5 cent per el. Verkrijgbaar bij: l.elop naam op den zelfkant Vraagt onze stalen-collectie gered. In den nacht van Maandag op Dinsdag reed een personenauto uit Rotterdam, waarin twee dames en twee heeren ge zeten waren, in het diepe vaarwater bij de Stoombootkade te Meppel. De wagen verdween geheel onder water. De gasten van een familiefeestje in de buurt scho ten te hulp en slaagden er in, alle vier personen te redden. Dinsdag reeds een vrachtauto van de firma Valk, te Bakkeveen, even voorbij Meppel, tengevolge van het losraken van het rechtervoorwiel, in de Smildervaart. KONINKLIJK PARK TE AGRAM. In het koninklijk park te Agram zMn vier bommen, die in dicht struikgewas verborgen waren, tot ontploffing geko men. Er werd slechts geringe schade aan gebracht. Van de daders is geen spoor te vinden. DE CORRUPTIE BIJ DE POLITIE TE CHICAGO. Het onderzoek dat is ingesteld naar de banksaldi van de verschillende politie ambtenaren in Chicago, om na te gaan welke leden van het politiekorps zich aan corruptie en andere misdrijven schuldig maakten, heeft onverwachts een einde ge- den over de zonde der verkwisting; Marian vond dus, dat ze het recht had te spreken. „Hiida heeft me nooit gezegd, dat ze hem een wonder vond", zei Marian. „Ze heeft me alleen verteld, dat ze hem een hoogst eigenaardige persoonlijkheid vond". Hilda was werkelijk een wonder van zelfbeheersching. Niemand aan tafel wist, hoeveel moeite het haar kostte onbezorgd te glimlachen. Ze bezat zelfs de wonder lijke gave een blos te kunnen bedwingen, als ze wilde, en dat deed ze nu. Marian zag, dat ze doel had getroffen, maar bij zichzelf bewonderde ze de schit terende verdediging. Het was veel meer, dan zij had kunnen doen, als men haar zoo had aangevallen. „Alle iandloopers rijn eigenaardige we zens," zei Hilda luchthartig. „Anders zouden ze geen Iandloopers zjjn. Vraag maar aan moeder. Die weet er alles van!" „Neen die is te goedgeloovig!" pro testeerde Kane. „Hilda heeft gelMk," zei mevrouw Kil bourne, zonder op de woorden van haar zoon te letten. „Ze hebben wonderlijk tegenstrijdige eigenschappen; maar ze hebben allemaal iets goeds in zich." Dit oordeel was ieder welbekend, want mevrouw Kilbourne herhaalde bet bij iederen landlooper. „Dat geldt zeker ook van den man, die verleden zomer mijn hond stal!" gromde Kane. „HM hield van beesten en hij was er altijd goed voor," merkte zün moeder on verstoorbaar op. pot 90 ct., Tube 50 ct. Zeep 60 ct. De beer Kilbourne beet zich op de lip pen, maar hü zei niets. „Als deze uw wagen stal, zou hij zeker onschuldig zijn, volgens het principe, dat hij zoo dol was op motoren!" zei Kane. „Er is nog nooit een wagen van ons ge stolen, Kanei" Dit was een volkomen bevredigende op lossing voor mevrouw Kilbourne. „Deze zal in ieder geval nooit iets stelen!" zei Marjan nadrukkelijk, als maakte dat eeu eind aan de discussie. „Wat voor waarborg heb je?" vroeg Kane zuchtend. „O, ik heb met hem gesproken". „Vriendschap gesloten zeker!" leder kende Marian's zwakke punt, zelfs het personeel. „Ik heb geen vriendschap gesloten. Je kunt toch wel met menschen praten zon der dadelijk dikke vrienden te zijn. Ik voel me niets te deftig!" „Het is géén quaestie van deftigheid, kindlief", zei haar moeder. „Niemand hier voelt zich te deftig". „Grosvenor wel." „Stil, Marian!" waarschuwde mevrouw Kilbourne, met een angstigen blik in de richting van de eetkamerdeur. „Het is waar", hield Marian koppig vol. „En hü weet, dat ik het weet Ik heb het hem gezegd." Mevrouw Kilbourne verwachtte niet, dat één harer familieleden den butler zou ver dedigen. HM was onberispelijk, maar niet bemind; ze keerde dus tot het vorig onder werp van gesprek terug. „Ik wou, Marian, dat je een beetje voor zichtiger was met vriendschap sluiten met nomen omdat het hoofd der justitie, de chef-justice Mc Goorty, zMn medewerking weigerde te verleenen tot het uitvaardi gen van het bevel aan 273 banken, om in zage van de deposito's der betrokken po- litie-ambtenaren te geven. Zonder bevel van den chef-justice behoeven de bankiers de gevraagde gegevens niet te verstrek ken. OP ZOEK NAAR EEN MOORDENAAR. De Daily Express meldt uit Delhi, dat de politie reeds geruimen tijd zoekende is naar een massa-moordenaar, die in de laatste twee jaar in de voorsteden van Delhi niet minder dan zestien moorden moet hebben gepleegd. Al zjjn slachtof fers waren mannen. Tot nog toe zjjn alle pogingen om den misdadiger op te spo ren, mislukt. ERNSTIGE ONTPLOFFING IN EEN SACCHARINE-FABRIEK. Negen dooden, negen gekwetsten. Dinsdagmorgen is door onbekende oor zaak een ernstige ontploffing ontstaan in de saccharine-fabriek Fahlberg, List Co. te Maagdenburg. Na de ontploffing ont stond een groote brand. Volgens de eerste berichten zjjn negen arbeiders op slag gedood en negen ern stig gekwetst, die naar een ziekenhuis zjjn gebracht. Hun toestand is levensge vaarlijk. ONTPLOFFING IN EEN FABBIEK. Vele arbeiders gedood en gewond. Dinsdagmorgen had te Maagdenburg, tengevolge van tot dusver nog onbeken de oorzaak bjj de Sacharine-fabriek Fahlberg List Co. te Maagdenburg- Oost een ernstige ontploffing plaats, waardoor brand ontstond. Volgens het voorloopige bericht zou den terstond negen arbeiders gedood zün en negen zwaar gewond. Men twijfelt aan hun behoud. vreemden. Ze zouden je verkeerd kun nen begrjjpen, en „Ik breng ze niet hier," klaagde Marian. „Daar gaat het niet om. Door iemand werk te verschaffen en zoodoende in de gelegenheid te stellen zjjn goede eigen schappen te ontwikkelen, maken we hem nog niet tot vriend des huizes tenmin ste niet, voordat hji bewezen heeft dat waard te ziin." „En zoo ver komen ze nooit", smaalde E >ne „Dat is hun beste eigenschap", merkte de heer Kilbourne op, die aandachtto had zitten luisteren. „Als ze zoo lang bleven, zouden we den zonderlingsten vrienden kring er op nahouden!" „Dit is in ieder geval geen zonderling", vei irifi] 1>iftirr. „Dat lost natuurijjk de heel quaestie op". De heer Kilbourne sneed zich nog een stuk vleesch. „Maar toch moet lk zeg gen, dat ik niet geloof, dat één van jullie zooveel omtrent je moeder's nieuwen «ast ontdekt heeft, ais ik." De drie kinderen Kilbourne en mevrouw Kilbourne keken hem verbaasd gen. „En hji heeft u alleen maar van het station naar huis gereden!" riep Marian uit. „Dat is zoo". „Wat hebt u in dat oogentrMfcjje 01A dekt?" (Wordt pervolgdfr

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1