GEMENGD NIEUWS Radiografisch Weerbericht Binnenland. Stoom vaartberichten Haven van Nieuwediep Stoomvaart Mij. Nederland. Marnix van St. Aldegonde, u., 28 April Algiers. Tawali, t„ 27 April v. Colombo. Johan v. Oldenbarnevelt 29 April n. Amsterdam. Talisse 29 April naar Batavia. Christiaan Huygens 29 April te Amsterdam. Kon. HolL Lloyd. Gelria, t., 27 April v. Lissabon. Immo 26 April te Rio Grande. Porta, t., pass. 28 April Ouessant. Flandria, t., 28 Mei van Rio Janeiro. Siërra Ventana 28 April naar Zuid-Amerika. Ivo, t-, 27 April te Teneriffe. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Ariadne, 27 April v. Cullera. Costa Rica, t., pass. 27 April Azoren. Cottica, t., 26 April v. Curacao. Ajax 29 April naar Kopenhagen. Merope 29 April naar Amsterdam. Poseidon 29 April naar Rotterdam. Jason, u., 27 April v. Curacao. Orion, 27 April v. Lissabon. Orpheus, 27 April te Danzig. Ulysses, 26 April v. Malta. Barneveld, u., 26 April v. Mollendo. Iris, 28 April te Aalborg. Thiberius, 26 April v. Port-au-Prince. Achilles 28 April naar Faro. Aurora 28 April naar Liverpool. Bacchus 27 April te New York. Berenice 28 April naar Messina. Brion 29 April te Amsterdam. Eos 28 April naar Fiume. Fauna 28 April naar Rotterdam. Haarlem, u., 28 April naar San Antonio. Hermes 28 April naar Calamata. Iris1 28 April naar Hamburg. Oberon 28 April naar Patras. Perseus pass. 29 April Dungeness. Telamon 28 April naar San Felix de Guixols. HollandAfrika Lijn. Randfontcin, 28 April v. Mombas sa. Rietfontein, 28 April te Hamburg. Heemskerk, t., 29 April te Genua. Giekerk, u., pass. 28 April Dakar. Westerkerk, u., 28 April te WalvischbaaL Nieuwkerk, u., 29 April naar Beira. Springfontein 28 April naar Mikendani. Wissekerk, u., 28 April te Antwerpen. HollandAmerika Lijn. Delftdijk, 28 April te Liverpool. Edam, 28 April te Vera Cruz. Kinderdijk, 25 April v. San Jose. Grootendijk 29 April naar New-Orleans. Binnendijk 28 April te New York. Damsterdijk 28 April van Londen. Bilderdijk, 26 April te Boston. Drechtdijk, 25 April te Vancouvcr. Lochgoil, 27 April te S. Francisco. Loehmonar, 26 April te Liverpool. Veendam, 27 April te New-York. HollandWest-Afrika Lijn. Amstelkerk 29 April te Amsterdam. Maaskerk, t., 26 April van Duala. HollandBritsch-Indië Lijn Schiekerk, t., 26 April te Coconada. Koudekerk, t., pass. 28 April Finisterre. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 80 April. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteriologische Instituut te de Bilt. Hoogste stand: 767.5 te Isafjord. Laagste stand: 748.6 te Phashavn. Verwachting: Matige tot krachtige W. tot Z., later opnieuw ruimende wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, met regenbuien* later kouder. Bevordering in West-Indië. Febr.: stoker-olieman C. F. Leeger tot 1 korp.-machinist. BELGIE—NEDERLAND. Als afvaartsein zal een kanonschot worden gelost en vlag Z gestreken. De afvaarttijden worden aangekondigd in het wachtlokaal en op de schepen tijdig be kend gemaakt. De deelnemers zorgen tijdig aan de afvaart- lijn te verschijnen, voorzien van de nummers op het zeil, welke nummers voor het geheele zeilseizoen voor elke sloep zullen worden vastgesteld en verstrekt. Deze nummers worden uitgereitk bij de eer ste inschrijving. De deelnemers zijn aanspra kelijk voor de netheid der nummers en voor de inlevering na sluiting van het seizoen; voor nummers die niet worden ingelverd zal 1. worden berekend. De regeling van de te behalen punten en de toewijzing der prijzen is op de circulaire ver meld. Er zullen naar geland van het aantal deelnemers eerste, tweede en derde prijzen zijn, benevens een afvaartprijs en een troosprijs. Voor eiken wedstrijd wordt in elke klasse als eerste prijs een kwart kistje sigaren uit geloofd. In alle klassen zeilen officieren, onder officieren en schepelingen tegen elkaar. Zoo veel mogelijk moet er naar gestreefd worden, dat dezelfde personen aan alle wedstrijden deelnemen. Evenwel ak bij verhindering een ander deelnemen ède verhindering door den commandant te staven). De deelnemers schrijven zich in bij den por tier van het Koninklijk Instituut voor de Ma rine zoo spoedig mogelijk; in elk geval den dag voorafgaande aan den eersten wedstrijd waaraan zij deelnemen en krijgen dan het num mer van hun sloep. Bij verhindering kan in geschreven worden op den dag zelf, tijdig voor den wedstrijd. De deelname blijft dus open voor nieuwe inschrijvers tot 18 Juni voor de laatste vier wedstrijden. Om tij te stoppen, mag geankerd worden boven de afvaartlijn. N.B. De wisselbeker van de Koninklijke Marine-Jachtclub zal dit jaar verzeild worden in een wedstrijd met eenheids-fantasiesloepen type Bi en Bj. De wisselprijzen voor Fantasie- en Model- sJoepen zullen dit jaar in een afzonderlijken wedstrijd worden verzeild, op denzelfden da tum als de Noordzeewedstrijd voor rgoote jachten, terwijl daaraan tevens eenige num mers zullen worden toegevoegd voor jachten, toebehoorende aan leden van de Kon. Marine- Jachtclub. Het Ned. elftal samengesteld; het blijft onveranderd. De B-ploeg, De T.C. van den K. N. V. B. heeft Maandag in haar te Utrecht gehouden vergadering be sloten het elftal, dat Zondag a.s. te Antwerpen tegen he Belgische eam zal uikomen, onver anderd te laten. De samenstelling is dus: Doel: van der Meulen (HFC). Achter: van Run (PSV), van Kol (Ajax). Midden: J. Paauwe (Feijenoord), Andries- sen (Ajax), van Heel (Feijenoord). Voor: Adam (HVV), Tap (ADO), Langen- daal (Xerxes), van der Heijden (Wagenin- gen), van Nellen (DHC). Reserves zijn: Odijk (de Hollandiaan), van Zijl (PSV), Diepenbeek (Ajax), Brehner (ADO), Wels (Unitas) en Steens (ZFC). Ook ons B-elftal is intusschen samenge steld. Dat is: Deol: van der Wint (VSV). Achter Weber (ADO), van den Griendt (VSV). Midden: Zwijsen (DFC), Ten Donkelaar (Enschedesche Boys), van Ooyen (Feijen oord). Voor: Viergever (Sparta), Vente (Neptu- nus), Ruisch (DFC), Schoemaker (Quick, H.), Kammeijer (Haarlem). Reserves: van der Male (Feijenoord), Lelie veld (VUC), van der Wildt (VUC), Hoog moed (ZFC), Schipper Sr. (Heracles). De samenstelling van het Belgische A- en B-elftal komt voor in de „Held. Crt." van Dinsdag j.L Goed bedoelde maar niet gewaardeerde rechterlijke bemoeiingen! Einde Maart, begin April j.1. vertoefde ln de gemeente Schagen een wonderlijke sinjeur, een zwerver zonder een cent op zak, die allerlei gekke dingen deed, zoo dat de veldwachter van Haren hem ten slotte arresteerde wegens landlooperij en hij op transport naar Alkmaar werd ge steld. In het huis van bewaring werd hij in observatie genomen door den zenuw arts Dr. Hoeneveld, die weldra consta teerde dat de man leed aan Paranora, een zielsziekte die hem niet verantwoordelijk deed zijn voor zijn daden. De ongeluk kige, de 28-jarige schoenmaker A. P. J. G. M. uit Den Helder, stond heden terecht pn gaf onder de discusiën over zijn toe komst te kennen, dat de heeren wel mooi konden praten, maar dat hii maar liefst in vrijheid gesteld wilde worden. Aan zijn verlangen werd voldaan, maar niet in den zin, zooals hii meende, want hii werd wel ontslagen van alle rechtsvervolging, doch tevens gelast zijn plaatsing in een krank zinnigen gesticht voor den tijd van 1 jaar. PERIODIEKE ZEILWEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE MARINE, Postduivenvereniging „Het Noorden". Zondag 26 April hield onze vereeniging haar eerste concoursvlucht vanaf Dordrecht (af stand 128 K.M.). In concours waren 200 dui ven. Om 8 uur gelost zijnde met zeer sterken Z.W.wind, had ditconcours een zeer vlot verloop, reeds om 9 uur 19 min. 17 sec. be reikte de eerste duif haar hok, zoodat enkele leden door de vlugge thuiskomst der duiven werden overvallen. De prijzen werden gewonnen door: M. Klaas- sen 1, 3, 9; M. Maas 2, 5, is; A. Snel 4, 16; Wolf 6, 7, 11, 14, 20; Spiekman 8; Jacobs 10, 17; Dirks 12, 19; Schotting 13, 18. De leden worden er aan herinnerd dat het Vrijdag 1 Mei inkorven is voor Vilvoorden (België) van 57 uur. 29 April 1931. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Groningen 28 April 1931. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Goole het Ned. s.s. „Gaasterland". Aangekomen van Wormerveer en vertrok ken naar Aalborg Nederlandsche motor- schoener „Gidoano 2". 30 April 1931: Vertrokken naar IJrauiden om kolen te laden, de neepboot »»Groningen". POSTDUIVENVER. „VICTORIA' Bovengenoemde vereeniging hield Zondag J.1. haar tweede concoursvlucht en wel vanaf Roosen daal. Duiven los te 8 uur met Z.W. wind, afstand 163 K.M. Prijzen werden behaald door: Bunck 1, 17; Goo- sen 2, 6, 7, 9, 14, 15; Duinker 3, 5; Geus 4: De Boer 8; Kramer 10; Brian 11, 12; A. v. d. Maas 13, 20; Fillerup 16, 18 en 19. De eerste duif werd geconstateerd om 9.30uur en de twintigste om 9.38 uur, zoodat het concours vlot veriiep. Er stond tamelijk veel wind en de duiven vlogen circa 100 K.M. per uur, wat een aardig gangetje is. Vrijdag aanstaande van 6 tot 8 uur inkorven voor Vilvoorde.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 7