E Alkmaar, Schoor), Bergen Derde Blad. VAN ZATERDAG 23 MEI 1931 CALLANTSOOG. n^S ^AND. ie en per» Retour f O 30 en f 0.50 Vertrek 's morgens 8 uur WIERINGEN. l GARAGE MOORMAN TEXEL. naar •JULIANADORP. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN GETROUW SCHOOLBEZOEK. Donderdag vergaderde bovengenoemde vereeniging in het café „Prins Hendrik van den heer A. Kossen. Aanwezig waren 21 leden. Bij ontstentenis van den voor- Mtter, opent de heer de Vries met een woord van welkom de vergadering. De notulen worden gelezen door den •ecretaris, den heer L. Tigchelaar, en met dank onveranderd vastgesteld. Volgt rekening en verantwoording van de penningmeesteresse, mej. T. Bakker. De heeren C. J. Vroom en J. Marees Dz. worden verzocht een en ander te willen wazien. Bij monde van den heer Vroom wordt medegedeeld, dat alles in orde is Avonden. De ontvangsten hebben bedra- 816.56, de uitgaven 649.92, zoo- .t er nog een voordeelig saldo is van 166.64. Niemand vraagt hierover nadere inlich tingen en penning meesteresse en commis- to worden bedankt, respect, voor het ge- uden beheer en controle. Het volgende punt is de bestuursver kiezing. Aftredend is de heer P. Pluister ea niet direct herkiesbaar. Tot stemming overgaande, krijgt niemand de vereischte meerderheid en wordt bij de tweede vrije stemming gekozen de heer H. Hoorns- man, welke de benoeming aanneemt. Bespreking schoolfeest. Thans is men genaderd aan de hoofd- «thotel van deze vergadering, n.1. „Be spreking Schoolfeest. Niemand verklaart zich tegen het or- ^Bjvi»eeren van een schoolfeest. De voor- nieter zegt, het weer zoo te willen regelen ui» voorgaande jaren, n.1. de klassen 1, 2 ec. 3 bij elkaar en voorts 4, 5, 6 en 7, en die leerlingen, die met April van school sijn gegaan. Verschillende plannen werden naar voren gebracht. De stemming maakte uit, dat aan Schoorl en Bergen de voorkeur gegeven werd, en een andere stemming, dat de reis niet per boot, doch per auto zal geschieden. Indien mogelijk, zal er, evenals vorig jaar, weer voor een lunch gezorgd worden, en zal het bestuur een en ander nader regelen. Een lijst van autobezitters wordt samen gesteld, en de dag van het uitstapje be paald op Vrijdag 12 Juni a.s. Op 19 Juni d.a.v. zullen de laagste klassen dan weer naar Huisduinen gaan en hun spelletjes op het dorp alhier houden. Aldus wordt besloten. De rondvraag leverde geen nieuwe ge zichtspunten op. Voordat de voorzitter tot sluiting over ging, meende hij een woord van dank te moeten richten aan het adres van den heer Pluister, die vele jaren ijverig heeft medegeholpen om de schoolfeesten te doen slagen. Voorts zegt hij de aan wezigen dank voor hunne besprekingen en hoopt, dat het schoolfeest zal mogen slagen ten genoege van de kinderen en ook van de ouderen. Nadat nog de inteekenlijsten zijn be sproken, volgt sluiting. VAN EEN BALONNENWEDSTRIJD. Door den heer Jac. van der Haag al hier, werd in den Wieringermeerpolder een ballonnetje gevonden, met een daar aan bevestigde label, waarop het verzoek om deze aan het op de kaart aangegeven adres terug te willen zenden, onder ver melding van vindplaats en adres. Het bal lonnetje is afkomstig van een balloncon cours uit Ville de Craix, France (Nord) en gemerkt no. 305. HOOFD O. L. SCHOOL. In de eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad van Den Helder komt pok aan de orde de benoeming van een hoofd voor de O.L. School no. 1 alhier. Op de voordracht komt als no. 1 voor: I. J. Schroevers, hoofd der O.L. School te Oude Niedorp; en als no. 2 A. Hoekstra, onderwijzer te Hattum. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Ie Pinksterdag. '8 Middags 2.39 uur, Ds. E. R. Damsté Koorzang Zendingsgebouw „Ster der Hope". Ie Pinksterdag. 's Avonds 7.30 uur, Ds. F. Tollenaar v»n Den Helder. TERAARDEBESTELLING H. SIMONS. Onder groote belangstelling is Donder dagmiddag het slachtoffer van de aan rijding op de Zand vaart, de 12-jarige H. ftimons, begraven. Zijn klasgenooten volgen de baar, die door zes leden van de Jongelings-vereeniging grafwaarts w&rd gedragen en zongen bij de groeve Psalm 103:8. „Gelijk het gras is ons kortstondig leven". Ds. Tol'e aar van Den Helder en het hoofd van de School met den Bijbel, de heer J. van Neerde voerden het woord. Een oom bedankte namens de familie 1 voor de betoonde belangstelling. CONCERT „SOLI DEO GLORIA". Heden- (Zaterdagavond), van half acht tot half tien, geeft de Chr. Muziekver- eeniging „Soli Deo Gloria" een uitvoe ring in de muziektent. (Het programma vindt men onder het „Boltha"-nieuws op pag. 1 van het vierde blad). VEEFONDS. Het onderlinge veefonds te Anna Pau- lowna vergaderde Vrijdagavond bij den heer Jb. Borst. Na opening en notulen, bracht de heer C. v. d. Linden verslag uit namens de commissie die belast was met het nazien der boeken over het jaar 1930. Als altijd waren de boeken keurig in orde bevonden, zoodat de Voorzitter, de heer A. Schilderman zich kon aansluiten bij den lof, dien de rapporteur daarvoor aan den penningmeester toezwaaide. De heer List gaf hierna een kort over zicht van de staat van zaken. De rekening over 1930 luidt: Saldo 1929 en contributie f 1632.44 Aan gestorven vee ontvangen f 527.47 PREDIKBEURTEN. Ved. Herv. Gem. Ie Pinksterdag, v.m. 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman 2e Pinksterdag. Geen dienst Geref. Kerk. Ie Pinksterdag. 's Morgens 10 u. en 'smiddags2.30u., Leesdienst. 2e Pinksterdag. "sMorgens 10 uur, Leesdienst. VERGADERING POLDERBESTUUR. DE JAARLIJKSCHE VEEMARKTEN. Totaal ontvangen f 2159.91 Aan gestorven vee uitbetaald f 1702.68 Adm., zegels, assurantie enz. f 373.90 Totaal uitgaven f 2076.58 Over 1930 dus een saldo van f2159.91 f 2076.58.58 is f 83.33 j Thans is de rekening echter minder gunstig, want over het tijdperk 1 Dec. j 193022 Mei 1931 is: Ontvangsten aan gestorven vee f 241.50 Saldo 1930 en contributie f 753.88 f 995.38 Aan gestorven vee uitbetaald f 821.55 Administratie, zegels, assuran tie, enz. f 218.03 TULPBNDIEFSTAL. in den nacht van Dinsdag op Woens- ia8 j.L zijn ten nadeele van den heer J. v. d. Plas, alhier, ongeveer een duizendtal tulpen ontvreemd. Daar de tulpen met steel en blad zijn afgesneden zijn dus de bollen voor verdere cultuur totaal waar- i?8geworden. Naar we vernemen eert de politie reeds een spoor gevon- Cen, aat hoogstwaarschijnlijk zal leiden tot aanhouding van den dader. FIETS GESTOLEN. Toen de heer H. Kooger Jr. Donderdag j.1. van zyn werk per fiets huiswaarts wilde keeren, kwam hij tot de onaange name ontdekking, dat zijn rijwiel oiit- vreemd was. Tot nog toe ontbreekt elk spoor. f 1039.28 Uitgaven Nadeelig saldo thans f 1039.28 f 995.38 f 43.90. De penningmeester heeft uit eigen middelen dit tekort gedekt. Het gaf den heer C. v. d. Linden aan leiding, om bij de vaststelling van de te heffen premie voor te stellen, voorloopig 1 °/o te heffen, doch zoodra de kas minder dan f200 gulden bevat nog een '/j°/o te innen. Men besloot toch maar weer den ouden gang te volgen n.m. 1 te heffen en het bestuur vrij mandaat te geven, daarna zorgvuldig nog een 2 of heel procent te innen. Ingekomen was een schrijven van de commissie voor veearbitrage teSchagen. Gevraagd werd het doel daarvan in een bestuursvergadering uiteen te mogen zetten. Op voorstel van het bestuur werd besloten daar niet op in te gaan, daar men het voor de vereeniging niets vond en wanneer meerdere leden zelf persoon lijk lid wilden worden van de vereeniging voor arbitrage men er altijd nog op terug kon komen. De secretaris-penningmeester las voor wat de koeien opgebracht hebben. Men was nogal tevreden met hetgeen ont vangen werd van de verwerkingsinrich ting te Schagen. Bij de rondvraag werd er op gewezen, dat een lid geen contributie had betaald over een tijdvak, terwijl hij toch wel verzekerd was. Voorgesteld werd, en aldus met één stem tegen ook besloten, te trachten die contributie desnoods ge rechtelijk te innen. De gemoederen werden eenigszins warm, toen daarna van andere zijde nog een oud geval naar voren werd gebracht. De heer Philipsen kreeg op een des betreffende vraag te hooren, dat ieder vrij is in de keuze van veearts en toen men, na nog wat doorgepraat te hebbeh over het vorenbedoelde meeningsverschil, de' gemoedelijke toon weer had terug gevonden, sloot de heer A. Schilderman de vergadering, de hoop uitsprekend, dat het komende halfjaar voor de ver eeniging financieel wat gunstiger mocht zijn. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) Ie Pinksterdag. 's Morgens 10 uur en n.m. 8.30 uur de heer P. Boon. 2e Pinksterdag. 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA. Als opvolger van den heer J. Tromp, hoofd der R.K. schooi aan de Spoorbuurt, is benoemd de heer N. Zwarthoed van Volendam. AFSCHEID MEESTER TROMP. Vrijdag nam de heer Joh. Tromp, die zooals we reeds berichtten benoemd is tot hoofd eener R.K. jongensschool te Beverwijk, afscheid van zijn leerlinhen. Nadat een foto was gemaakt van de geheele school, kwamen alle kinderen tezamen in een der lokalen, waar aan den heer en mevrouw Trom een mooien bloembak en een ets als herinnering werd aangeboden. Een der meisjes zei een afscheidsgedicht op, waarna pastoor M. Vinck nog enkele zeer waardeerende woorden tot den scheidende sprak en de kinderen een vers liet zingen. Tenslotte bedankte de heer Trom voor alle blijken van sympathie en werden de kinderen getracteerd. Luxe verhuur. Stadstarief f 1. Voor ritten naar buiten specialeprijzen. Brakkeveldweg Tel. 4/0 Vrijdagmiddag vergaderden de hoofdin gelanden van den Anna Paulownapolder in net Polderhuis. De heer G. J. Lovink, door ambtsbezig heden verhinderd, kwam eerst later ter vergadering, waarna deze voltallig was. Na opening door den voorzitter, den heer C. Wijdenes Spaans, en voorlezing der no tulen, door den heer C. Kefizer, die onder dankze^ering werden vastgesteld, volgden eenige mededeelingen. De heer B. Stins, op verzoek eervol ont slagen als brugwachter, is opgevolgd door den heer J. Geel. De levering van 4000 m' onderhouds- grint is tegen den prijs van 2.50 per m' opgedragen aan de N.V. C. Schippers. Het maken van een grond- en inlaatdui- ker van beton is gegund aan den heer J. de Vries te Heemstede voor 32.926. Het grasgewas van de zeedijken is ver pacht voor slechts 177. Een perceel bleef onverhuurd. Gedeputeerde Staten hebben goedge keurd de opgaven van onderhoudskosten voor de zeewaterkeerende werken (sluizen). Van Ged. Staten is ingekomen een ont werp tot wijziging van het Algemeen regle ment, waardoor mogelijk zal worden het onderhoud van wegen en bruggen van een polder over te dragen aan een ander, groo- ter waterschap. De vergoeding, die de pol der, welke ontheven wordt van onderhoud, moet geven aan 't lichaam, dat het onder houd overneemt, mag niet hooger zijn dan het bedrag, waarmee die polder gemiddeld belast is geweest. Het Dag. Bestuur vindt de laatste uit drukking te vaag, daar niet precies wordt aangegeven over welken tijd dat gemid delde wordt bepaald en ook niet of de om standigheden, waaronder men tot dat be drag kwam, in aanmerking worden geno men. De„Dijkgraaf zou bepaald willen zien, dat bij vaststelling van het bedrag de normale prijzen van materialen en arbeidsloonen zullen gelden en dat het gemiddelde wordt genomen over een tijd, waarin het automo- bielverkeer nog niet zijn bijzondere eischen stelde. De heer Stammes opperde het idee, het aantal jaren voor het nemen van het ge middelde vast te leggen, doch voorzitter dacht, dat dit moeilijkheden zal opleveren. Ged. Staten zullen eenige speling moeten eischen, er zal een algemeene omschrij ving moeten zijn. Allen gaan met de ideeën van den- voor zitter acooord. In aansluiting op de wijzigingen van hei Algemeen Reglement zijn ook van Ged. Staten ingekomen voorstellen tot wijziging van het Bijzonder Reglement. Voorzitter noemt de belangrijkste pun ten: 1. Tot nu toe werd de omslag genomen over de ongebouwde eigendommen. De mo gelijkheid wordt nu geboden dat ook over de gebouwde eigendommen te doen. Het dag. bestuur acht dat wel gewenscht, omdat men de eigenaren daarvan dan ook in het stemrecht zou moeten betrekken. 2. De omslag kan geregeld worden naar de opbrengst. Het dag. bestuur wil bü de oude heffing, n.1. bundersgewüs, blijven. 3. De verkiezing van hoofdingelanden bij candidaatsteiiing, wordt door het dag. bestuur gewenscht geacht. 4. Het meervoudig stemrecht wordt in getrokken; dus ieder grondbezitter, groot of klein, brengt 1 stem uit. Gaat men bü de vorige punten met de wijzigingen en voorstellen van het dag. be stuur accoord, deze verandering vindt geen algemeene instemming. De heer Rezelman vindt de oude manier billijker. Alle kosten worden per bunder omgeslagen, dus lijkt het hem ook recht, dat de eigenaar van meerdere bunders ook meer invloed heeft. De heer Van Balen Blanken is het eens met den heer Rezelman en wijst er op, dat in onzen polder ook nog al wat klein be zit is. De voorzitter zegt, dat het wel mogelijk is stemrecht toe te staan bij bezit van min der dan een bunder, maar het lijkt hem onbegonnen werk om tegen het idee van enkelvoudig stemrecht in te gaan. Dan zou men büzondei-e omstandigheden naar vo ren moeten brengen, die niet gelden voor andere polders. Men legt zich dan ook hij deze wijziging maar neer. Punt 3 van de agenda luidde: Opmaken van een voordracht ter benoeming van een Dijkgraaf. Voorzitter licht toe, hoe dit punt op kor ten termijn op de agenda is gekomen. De dijkgraaf is indertijd op 13 October in functie getreden en bii volgende verkie zingen steeds weer tegen dien datum ge kozen. Ged. Staten zijn thans van meening, dat de benoeming moet samenvallen met den datum van aftreden en benoeming van de andere leden van het dag. bestuur, dus 1 Juli. De heer O. Wijdenes Spaans wordt met algemeene stemmen als no. 1 voorgedragen en zegt daarvoor dank. Bü een volgende stemming wijst men den heer P. J. Waiboer aan alsno. 2. (P. J. Waiboer 8 st., C. Tiisen 3, C. Geerligs 1). Nadat een derde stemming niets oplevert (C. Tiisen 2, J. Lindenbergh 5. C. Rezel man 1 en Van Balen Blanken 2), wordt na een vierde stemming de heer J. Linden bergh met 11 stemmen als derde candidaat aangewezen (C. Geerligs 1 stem). De heeren A. van den Berg, A. Lange- reis en J. Tiisen worden aangewezen de commissie te vormen tot nazien van de rekening over 1930. Het kohier van den omslag wordt vast gesteld tot een gezamenlijk bedrag van 126.614.81 (4521 H.A. 95 A. 67 cA. belast bare grond; heffing 28 per H.A.). De ter mijnen worden vastgesteld op 18 Juli, 5 Sept. en 24 October. Daar de rondvraag niets opleverde, volg de sluiting. De jaarlijksche veemarkten alhier zul len worden gehouden op 27 Mei, 3 en 10 Juni a.s. Op den datum van de eerste markt, t.w. 20 Mei, heeft geen aanvoer plaats gehad. Ten bate van de gemeente Wieringen is een bedrag van 1000 aan gewetens- geld gestort. COLLECTEN VOOR T.B.C.BESTRIJDING. In de maand Juni zullen alhier twee collecten worden gehouden ten bate der tuberculosebestrijding, n.1. op Zondag 7 Juni door de Katholieke vereeniging „Herwonnen Levenskracht" en op 27 Juni door de vereeniging „Zonnestraal". HERHALINGSOEFENINGEN. De volgende dienstplichtigen zijn op geroepen voor herhalingsoefeningen in 1932: S. Klein, J. Bakker, P. Glim, J. Halfweeg, P. Lont, W. Snooij op 13 Aug. bij het 21e Reg. Inf. te Amersfoort voor 17 dagen; J. de Wit, J. H. Eden op 6 Aug. bij hetzelfde reg. voor 24 dagen; E. W. J. v; Leersum op 13 Aug. bij hetzelfde reg. voor 17 dagen; R. Tuin en S. Snitjer op ip Sept. bü het le Reg. Inf. te Assen voor 17 dagen; J. Huitema op 9 Juli hij het 2e Reg. Onb. Art. te Naarden voor 17 dagen. EEN HEYERMANS-AVOND. Het tooneelgezelschap „Groot Volks- tooneel" (gezelschap Herman Bouber) zal op Zaterdag 23 Mei in de zaal van Bruul, te Hippolytushoef, voor het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling, een Heyermans-avond geven. Opgevoerd zul len worden drie één-akters, „Nocturne", „Het Kind" en het „Kamerschut". Waar dit gezelschap ook hier door de radio een groote bekendheid heeft gekregen, zal het aan belangstelling wel niet ontbreken. DE VERWAARLOOZING VAN DEN HOOFDWEG HIPPOLYTUSHOEF— DEN OEVER. Een protestvergadering. Onder leiding van den heer C. Bosker, aan wiens initiatief deze protestvergadring te danken was, werd Donderdagavond de bijeenkomst om 8 uur geopend. Een 50-tal personen waren aanwezig. De ver gadering was belegd bij den heer De Haan aldaar, de bedoeling was, om te protesteeren tegen den schandelijk ver waarloosden Hoofdweg Hippolytushoef Den Oever. Spr. uitte de klacht, dat thans reeds een tweetal jaren deze weg in zulk een erbarmelijken toestand verkeert, zoo dat het haast ondoenlijk is, deze te be rijden. Nu zegt het gemeentebestuur wel tot nu uit bezuinigingsoogpunt gehandeld te heb ben, maar daar zijn wij niet mee geholpen, er kan nu niet langer worden gewacht, want het jaarlijksch onderhoud kost even veel als straks een nieuwe weg kosten moet, bovendien ondervindt het dage- lijksch vervoer er in alle opzichten, zoo veel ongemak en materieele schade van, dat het nu een gebiedende eisch is. de noodige verbetering aan te brengen. Een mooie dekmantel is, dat men de Zuider zeewerken de schuld geeft, maar dat is een motief, dat niet steekhoudend is. Het Zuiderzeewerk is binnen afzienbaren tijd wederom geëindigd, dit werk heeft toch ook zijn groote voordeelen met zich mede gebracht, ook financieele voordeelen. Het gemeentebestuur neemt tot nu toe maar steeds een afwachtende houding aan, in de hoop, dat het rijk de noodige subsidie zal verleenen, maar op al de raadsvergaderingen, die gehouden wor den, wordt dit steeds meer en meer bran dende vraagstuk naar voren gebracht, met als resultaat, dat het altijd weer wordt uitgesteld. Spr. komt meer en meer tot de over tuiging, dat er momenteel verandering moet komen, en dat de hoofdweg ten spoedigste in orde dient te worden ge bracht, het is toch de grootste onzin het geld weg te smijten aan onderhoud, dat totaal nutteloos is. Alles wat aan dezen weg wordt gedaan is weggeworpen en er zijn aldus de heer Bosker geregeld 2 menschen op den weg werkzaam, om de gaatjes en kuilen te vullen, het zware verkeer gooit alles er weer uit, zoodat in de gegeven omstandigheden de onderhoudskosten de 7000 gulden overschreden hebben. Ook de wegen in het dorp eischen dringend verbetering. Vervolgens besprak de heer Bosker de wegen in de kom der gemeente. Deze eischen ook dringend verbetering, daar er straten zijn waar geen twee wagens el kaar kunnen passeeren. Er kunnen mid delen aan de hand worden gedaan, ter verbetering. Het Roomsch-Katholiek kerk bestuur heeft aangeboden, om grond te verkoopen, en spreker maakt er het ge meentebestuur een verwijt van dat het hier niet op in is gegaan. Tenslotte vestigde de heer Bosker er de aandacht op, dat als het gemeentebestuur maar steeds een lijdelijke houding aan blijft nemen, door maar steeds te wachten op subsidie van hoogerhand, wij zelf maatregelen dienen te nemen. Spreker stelde voor om een deputatie te benoemen uit de vergadering, die zich ten doel stelt zich met Gedepu teerde Staten in verbinding te stellen, of zelf naar Den Haag te gaan, om een onderhoud met den minister te verkrijgen. Het applaus uit de vergadering bewees wel, dat de woorden van den heer Bosker voldoeaing hadden gewekt. z De burgemeester verdedigt de houding .van het gem.-bestuur. Spreker gaf daarna de gelegenheid vra gen te stellen, waarvan de burgemeester van Wieringen, die ook aanwezig was, gebraik maakte. Spreker vestigde er in de eerste plaats de aandacht op. dat de heer Bosker in zijn rede had doen uitkomen, dat volgens hem, het gemeentebestuur na latig was geweest. De burgemeester ver zette zich hiertegen, omdat het gemeente bestuur in deze kwestie altijd actief is ge weest. Er is met een zware wals gewerkt op dezen weg, maar dat bleek niet af doende te zijn. De grondoorzaak is ge legen in het feit, dat de constructie van den weg niet deugt. Een geheel nieuw wegdek zal moeten worden aangelegd, wil men afdoende verbetering krijgen. Spr. erkent dan ook dat het in de huidige om standigheden lapwerk is en blijft. Spr. raamt de kosten van een geheel nieuwen weg op 170.000 gulden, waarvan de ge meente natuurlijk een groot deel moet be talen. De burgemeester deelde voorts mede, dat hij de volgende week een con ferentie zou hebben met den Direkteur- Generaal van Waterstaat, den heer Rin- gers, zoodat spreker thans geen positieve gegevens kon verstrekken. Dat het ge meentebestuur aanzelde om deze zaak ter hand te nemen, vindt ook mede zijn oor zaak daarin, dat er drie scholen moeten worden gebouwd, en de lasten van de ge meente daardoor belangrijk verzwaard worden. Een voorzichtig beleid is ge wenscht. Het gemeenteraadslid de heer Oden njerkt op, dat de Provinciale Staten geen steun verleenen aan dezen weg. Spr. zeide, dat de leden van den raad er reeds lang op aan hadden gedrongen om zelf het initiatief te nemen tot verbetering van den weg, maar door den burgemeester telkens verhinderd werden. Verscheidene bezoekers zoo zei spr. hebben op deze vergadering hun hart uitgestort, en verschillende klachten en grieven naar voren gebracht. Een en ander samengevat trok de voorzitter de con clusie, dat het wenschelijk was, nu de zaak meentebestuur aarzelde om deze zaak ter dium verkeert, een commissie uit de ver gadering samen te stellen. Deze commis sie zal het rapport van burgemeester en wethouders afwachten, om alsdan stappen te doen, hetzij bij den raad. Gedeputeerde staten of de regeering, om zoo doende een vast en weloverwogen plan te ontwer pen, in verband met den wegenaanleg op Wieringen, waarbij allen het grootste be lang hebben. De voorzitter gaf in ernstige overweging om die personen te kiezen die ten zeerste belang bij de zaak hebben, hij acht het wenschelijk, dat het comité uit 5 personen zal bestaan. De uitslag was, dat gekozen werden: C. J. Bosker, 40 stemmen; P. C. de Haan, 24 stemmen; J. Boersen, 20 stemmen: Dr. Beeker, 21 stemmen; M. de Haan 16 stemmen. Nadat deze heeren verkozen waren, brengt de voorzitter allen hartelijk dank voor het welslagen der vergadering der vergadering, in het bijzonder aan den burgemeester voor zijn toelichting en voorts aan de heeren Van Wely en Snooi, die het stembureau vormden. Daarna sluiting. Den Oever. WERK IN HET VOORUITZICHT. Door de firma Bosch en De Vries wordt thans voorbereidend werk verricht nabij de visschershaven te Den Oever. Aan bovengenoemde firma is het maken van leidammen opgedragen, zoodat er binnenkort wederom werk aan den win kel komt. DE PINKSTER-UITTOCHT. De dag van gisteren kenmerkte zich door het vertrek van tal van Zuiderzee- werkers, die in groote bussen naar hun woonplaatsen vertrokken. In verband met de feestdagen verwachten wjj dat de stroom heden (Zaterdag) nog wel zal toe nemen. EEN MODDERBAD. Donderdagmiddag geraakte een perso nenauto, in de onmiddellijke nabijheid van Stroe, in een diepen greppel en zakte zoo diep weg dat het voertuig ge heel vast bleef zitten, en daar de weg aldaar zeer smal is, ontstond er stagnatie in het verkeer. Met vereende krachten wist men den auto wederom op den be- ganen weg te krijgen. Persoonlijke on gelukken kwamen gelukkig niet voor en de auto vertoonde allen uitwendig de spo ren van dit modderbad. BEZOEK AAN DE ZUIDERZEEWERKEN. Met een 6-tal autobussen kwam, Vrij dagmiddag een groot aantal scholieren van de H. B. S. te Alkmaar om de Zuider zeewerken te bezichtigen. Donderdagmiddag bracht een gezel schap heeren een bezoek aan de verschil lende Zuiderzeewerken, het waren ver tegenwoordigers van verschillende arbei dersorganisaties uit ons land. Zij werden door ingenieur Ringeling ontvangen. De lunch hebben de bezoekers-jn het hoofd gebouw van de M. U. Z. gebruikt. MUZIEK VEREEN. „APOLLO". Hedenavond 8 uur geeft de muziekver- eeniging „Apollo", directeur de heer Joh. van Glabbeek, te Den Helder, een concert in hare muziektent aan den Gasthuisweg. MANDOLINECLUB „O. K. K.". Tweede Pinksterdag gaat de mando lineclub „O. Iv. K.", directeur de heer P. Jongkind, deelnemen aan het concours van mandolineclubs te Baarn. „O. K, K." komt uit in de eerste afdeeling. „SU CCES"-NIEU WS. Woensdag 27 Mei zal de voetbalclub „Succes" haar jaarvergadering houden des avonds half negen in „Concordia" van den heer Bruul. Niet Oiiicieel. 456c STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 21 Mal 1931 5e Klasse. 4c List. Hooge Priizen: 1763 ƒ1000 902 750S 17S22 ƒ400 1415 7844 ƒ200 f(n0 1459 1903 6872 7570 7884 15727 20431 1 100 Prijzen van 70: 43 262 289 317 329 532 558 713 909 1019 1071 -1078 1-72 ri 1474 1591 1785 1900 1970 2038 -061 2243 2279 2323 2337 2390 2417 2520 2853 2917 3034 3(382 3139 3194 33-9 3475 3612 3662 36S3 3735 3953 3953 4103 4119 4320 4S01 4547 4643 4894 5063 5371 5398 5415 5498 5545 £854 6330 6.556 67.36 6803 6861 7226 7342 7782 7845 7903 8111 8131 8169 8343 8531 8679 8697 8856 8988990 9031 9314 9570 9653 9680 9695 9905 1W18 10043 10249 1-0333 f3396 10765 10778 10826 11048 11203 11383 11385 11526 11767 11770 12050 12142 12189 12200 12617 12772 12988 13426 13692 13724 13814 13851 13909 14020 14246 14392 14617 14783 14917 14944 14994 15079 15111 15118 15190 15202 15319 15419 15609 15651 16008 16035 16250 16334 16440 16501 16560 16571 16716 16830 16916 17043 17095 17260 17458 17528 17860 17889 17962 18028 18047 18299 18314 18366 18528 18566 18742 18905 18954 19003 19078 19318 19439 19552 19645 I969S 19819 19963 20281 20471 20715 20913 560 1374 2578 3454 4981 6101 7715 8497 9219 10037 11020 11994 13155 14100 15024 15557 16469 17048 17989 18691 19541 20661 65 374 729 928 115 390 755 187 456 771 KMh: 194 197 473 820 527 834 1195 205 635 887 223 651 897 1219 126 325 680 923 1271 1622 966 1150 1152 1293 1331 1394 1456 1479 1519 1 1628 1690 1691 1?91 1821 1830 196») 2023 2026 2031 2048 2065 2163 2186 2231 2242 2259 2276 2284 2328 2333 2336 2378 2436 2441 2442 2488 2515 2516 2517 2$88 2638 2650 2652 2662 2751 2775 2786 2847 2864 287 2932 3950 2990 2997 3107 3123 3207 3222 3224 3271 3287 3322 3330 339? 3443 3527 3667 3697 3709 3712 3719 3721 3740 3778 3786 3807 3824 3902 4063 4346 4364 4415 4445 4478 4534 4736 4752 4770 4854 4876 4984 4999 5131 5201 5295 5305 5373 5378 5474 5S98 5730 5839 5842 5956 6016 6089 6107 6177 6254 6329 6511 6554 6781 6902 6924 ($21 6944 6956 6976 7003 7048 7077 7116 7128 7150 7280 7283 7311 7327 7411 7419 7508 7536* 7580 7702 7726 7732 7738 7771 7804 7832 7848 7856 7857 7886 7898 7995 7998 8071 8170 8236 8239 8248 8272 8340 8342 8369 8527 8531 8702 8706 8774 8795 8807 8834 8878 8911 8914 8971 9008 9053 9.130 9206 9271 9301 9308 9319 9359 9380 9385 9415 9428 9519 9576 9578 9635 9668 9712 9715 9723 9780 9824 9907 9974 9988 10002 10073 10105 10137 10146 10173 10176 10178 10179 10207 10209 10231 10279 10294 10434 10460 10558 10583 10598 10634 10641 10647 10650 10676 10683 10711 10712 10717 10821 10845 10932 11112 11143 11235 11242 11251 11332 11358 11411 11414 11421 11451 11490 11548 115*82 11632 11700 11731 11747 11756 11760 11865 1)870 11904 11947 12004 12095 12120 12135 12166 12226 12229 12270 12287 12350 12353 12385 12426 12523 12525 12608 12628 12647 12651 12666 12686 12698 12783 12822 12832 12858 12861 12904 12971 12976 12977 13065 13109 13142 13216 13304 13329 13333 13355 13452 13467 13532 13601 13659 13667 13695 13705 13714 13730 13864 13874 13890 13906 13953 14006 14009 14028 14057 14134 14149 14241 1425? 14255 14341 14386 14413 14486 14569 14601 14637 14639 14724 14755 14884 14935 14951 15086 15146 15165 15179 15392 15424 15434 15443 15502 15712 15734 15741 15752 15805 15924 15931 15967 16006 16111 16183 16185 16311 16355 16357 16454 16519 16528 16567 16579 16782 16824 16878 16886 16908 16921 16933 16937 16976 17027 17052 17114 17133 17180 17273 17358 17359 17390 17457 17587 17588 17595 17601 17690 17735 17742 17766 17803 17809 17826 17869 17904 17917 17943 17944 18010 18025 18112 18141 18184 18236 18286 18368 18432 18458 18472 18477 18556 18560 18573 18578 18641 18644 18660 18671 18719 18735 18752 18857 18877 18896 18950 18968 19085 19109 19130 19164 19166 19195 19203 19245 19273 19337 19355 19421 19425 19510 19519 19.573 19633 19646 19670 19679 19901 199.35 19953 19989 20108 20146 20207 20216 20231 20268 20302 20.308 20319 20365 20567 20594 20619 26655 26663 20665 20700 20701 20647 20861 20920 2094Ó 20950 Verbetering, 5e KL. 3e Lijst: 18788 m/z 18788 70. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gein. (Oosterland). 1e Pinksterdag. 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek Liturgische dienst met Jongeren. Ned. Herv. Gem. (Westerland). I le Pinksterdag. 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 2e Pinksterdag. 's Morgens 10.30 uur, Ds. v. Beek Herv. Kerkel. Vereen., (Den Oever) (in de kapel) le Pinksterdag. 's Morgens 10 u„ de heerFinkensieper 2e Pinksterdag. 's Morgens 10 u., de heerFinkensieper Doopsgezinde Gemeente.(Hippolytushoef) le Pinksterdag. Geen dienst. 2e Pinksterdag. 's Morgens 10.30 uur, Ds. R. v.d. Veen van Barsingerhorn. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) le Pinksterdag. 's Morgens 10 uur, de heer Bosma 2e Pinksterdag. 's Morgens 10 uur, de heer Bosma Geref. Kerk. (Den Oever), le Pinksterdag. 's Morgens 10 uur, Leesdienst 's Middags 3 uur, Ds. W. Goedhuijs, van Haarlem. 2e Pinksterdag. Geen dienst Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef le Pinksterdag. 's Morgens 10 uur, Ds. W. Goedhuis 's Middags 3 uur, leesdienst 2e Pinksterdag. Geen dienst. AUTO-ONGEVAL. Toen Donderdagmiddag een auto met betrekkelijk geringe vaart de Molenstraat te Den Burg inreed, kwam plotseling van 't erf van de boerderij van den heer Keesom, diens oudste zoon per rijwiel de poort uitrijden. Dit ging met zulk een snelheid, dat de jongen tegen de auto botste en van de fiets werd geworpen. De bestuurder stopte onmiddellijk, doch de wielrijder liep bij de botsing zulke ernstige verwondingen op, dat overbren gen naar 't ziekenhuis door Dr. Bos wijk die ook in de auto zat noodzakelijk werd geacht. Hij had een hoofdwonde gekregen, terwijl men aanvankelijk ook vreesde voor beenbreuk. Later werd ge constateerd dat een der dijbeenen was gebroken. Te Den Helder bleek dat de geumnde er vrij goed was afgekomen gelukkig geraakte hij niet onder de auto. Naar men ons mededeelt, werd de auto bestuurd door den heer Dros v. d. Vol harding uit Eierland die voor Dr. Boswijk zijn rijproef moest afleggen voor 't rij bewijs, de bestuurder had vermoedelijk aan 't geval geen schuld.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5