KONIJN's Vleeschwaren Hoofdpijn en Kiespijn Voor uw uitstapjes met garage moorman rijwielplaatjes controle. aanbesteding te den oever (wieringen). een laffe streek. speer in het been. een aanrijding. auto over een fiets gereden. JULIANABORP. a ï>e Juiianadorp van de S.D. BREEZAND. een bevordering. openlucht-concert. predikbeurten. ANNA PAULOWNA. gemeenteraad. het plaatsen van brandkranen. WIERINGEN. Mijnhardt's Poeders SPOORSTRAAT 122 TELEFOON 339 zweedsch bezoek. woninggebrek. TEXEL. Legerberichten Marktberichten. Auto of Autobus JE ADRES Brakkeveldweg 64-66 Tel. 470 stad onzer inwoning, al zeer eenvoudig, door het goed vertrouwen van vele fiet sers die hun karretjes uren lang onbe- kunnen laten staan, zonder slot of ai^CTe voorzorgsmaatregelen. W« hebben er al eens eerder op gewezen, dat men door deze manier van handelen niet \er- ardw^is en dus eigenlijk niet het recht de politie werk te bezorgen voor het op sporen van zijn verduisterd rijwiel. Men zii dus nog eens gewaarschuwd en late zi'in vehikel niet onbeheerd, staan, Door de belastingautoriteiten is tegen het einde van het rijwielbelastingjaar nog een actie op touw gezet om wielrijders, die nog niet aan hun verplichtingen heb ben voldaan, te herinneren aan hun ver zuim. Eenige ambtenaren hebben op hun wandelingen door de stad de controle uit geoefend en natuurlijk waren er weer plaatjeslooze rijwielen. De oogst was zelfs vrij groot. Laat men door deze mededeehng ge waarschuwd zijn en zich, als zijn rijwiel nog niet vtyi het belastingmerk voorzien is, zich alsnog een aanschaffen. Men be spaart zichzelf veel last. In een in dit nummer voorkomende ad vertentie van architect L. Reinalda te Leeuwarden betreffende de aanbesteding van een te bouwen school te Den Oever moest nog worden vermeld, dat de aanbe steding plaats heeft in het Recreatiege bouw te Den Oever. Deze wijziging werd later opgegeven toen verandering van de advertentie onmogelijk meer was. Voor een woning op den Ruyghweg is in den avond »f nacht van Donderdag op Vrijdag een bloeiende klimroos uit den grond gerukt en meegenomen. De dader van deze laffe streek is nog onbekend. Al eerder waren uit een voortuin bloembol len gestolen. Waarschijnlijk moeten deze streken niet aan kwajongens worden toe geschreven, waardoor ze nog onbegrijpe lijker worden, omdat men natuurlijk aan de klimroos niets heeft, daar de plant bij overbrengen ongetwijfeld dood gaat. Vrijdagmorgen waren eenige leerlin- fen van school 18 aan het spelen in het emeentelijk sportpark. Eenige jongens gingen aan het werpen met de speren welke, wegens gebrek aan doelpalen, voor dat doel worden gebruikt. Een der leerlingen, genaamd D. Bak ker, werd door een speer in het heen ge troffen. De jongen werd zoodanig gewond dat bij niet meer kon loopen en op een fiets naar huis moest worden gebracht. Gisterenmorgen maakten op den Pol derweg een vrachtauto en een personen auto kennis met elkaar, welke kennis making niet zonder kleerscheuren is af- geloopen. De vrachtauto kwam van de richting Koningsplein en de personenauto uit de Hertzogstraat. Beide chauffeurs gaven signalen, toch reden de wagens tegen elkaar op, waardoor van beide een spat bord beschadigd werd, zoodat ze alle twee nog in staat waren hun verderen levens loop voort te zetten. Donderdagmiddag reed een vrachtauto van de E.S.O.N.A. in de Keizerstraat. Vlak voor de auto reed een dame op een fiets, die wat naar rechts uitweek om den auto te laten passeeren. Zij raakte daarbij ech ter het trottoir en viel met haar rijwiel terug naar den rijweg. Gelukkig kon zij nog voor den auto wegkomen, dóch haar vehikel werd het slachtoffer en werd ge deeltelijk aan barrelen gereden. Nog een felicitatie waard dus dat het ongeluk zoo goed afliep. HET GOUDEN JUBILEUM VAN HET ECHTPAAR HOORNSMAN. De dag van Donderdag 4 Juni jJ. is voor het gouden echtpaar K. Hoornsman en V. Hoornsmande Leeuw niet onop gemerkt voorbijgegaan. Op het dorp woeien van veie woningen de vlaggen, velen brachten persoonlijk hun geluk- wensch, terwijl de post een groot aantal brieven en kaartjes had te brengen. Des morgens om half elf werd een herden kingsdienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk, geleid door Ds. E. R. Damsté. Tal rijk waren de aangeboden bloemstukken, entz. Ook hier was veel belangstelling. Des avonds bracht de Muziekver. „Kunstzin" een serenade, hetwelk weer veel publiek op de been bracht. Al met al voor het gou den echtpaar en familie een dag, die in aangename herinnering zal blijven. VERGADERING 8.D.A.P. houdt heden- (Zaterdag) avond een openbare vergadering, in verband met de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen, in het café „Prins Hendrik" van den heer A. .ftossen met als spreker de heer D. C. A. «e Zwart en medewerking van de Helder- scne Orkestvereeniging en de A.J.C. JUBILEUM J. V. C. ^?LV1°et^alv6r6eni}?in« "J-V.C." houdt ter herdenking van haar 10-jarig bestaan n ^erdag Juni a^s. een receptie van o tot 5 uur in de Danssalon van den heer Benema op het J.V.C.-terrein. PREDIKBEURTEN. Ned. Ilerv. Gem. 's Avonds 8 uur, Ds. E. R. Damsté Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 8 uut» de heer L. Schut, Winschoten. Bij besluit van de directie der Neder- landsche Spoorwegen wordt de heer D. Klerk, thans wegwerker, met ingang van 7 Juni a.s. bevorderd tot ploegbaas. De heer Klerk is belast met de leiding van ploeg 2 te Breezand. De heer L. de Groot, alhier, is benoemd tot wegwerker bij de Ned. Spoorwegen. Hem is post 36, bij Heer-Hugowaard, als standplaats aangewezen. Door omstandigheden is het onlangs door ons aangekondigde concert van de Chr. Muziekvereeniging S. D. G. niet doorgegaan. Deze vereeniging geeft nu а.s. Zaterdag, des avonds half acht, in de muziektent een uitvoering, waarvan we het programma hier laten volgen: 1. Psalm ISO- 2. Petit Henri. Marsch. 3. Les lilas bleus. Ouverture. 4. En avant les Compagnards. Marsch. 5. La Palme d'or. Fantasie. Lentezang. Marsch. 7. La petite Duchesse. Ouverture. 8. Simple comme bonjour. Marsch. 9. Solidarité. Fantasie, jo. Tirailleurs. Marsch. II. Psalm 47. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 8.30 uur de heer P. Boon. Openbare vergadering van den raad der gemeente Anna Paulowna op Woens dag, 10 Juni 1931, des namiddags te drie uur, ten raadhuize. Punten ter behandeling: Notulen. Mededeelingen: a. van den lijnwerker J. Wiegman is een dankbetuiging ingekomen voor de hem toegekende vergoeding voor gebruik van zijn rijwiel; b. van de „BOLTHA" is een dankbe tuiging ontvangen voor de beschikbaar gestelde medaille; c. de begrooting dezer gemeente voor het jaar 1931 is door Ged. Staten goedge keurd bij besluit van 22 April j.L, no. 101; d. Ged. Staten keurden eveneens goed een suppletoire begrooting voor 1930 en een tweetal suppletoire begrootingen voor 1931; e. aan deze gemeente is een voorschot uit 's Rijks kas verleend van 14.125. ter uitbetaling van het door vier landar beiders benoodigd bedrag voor de ver krijging van een plaatsje; f. het besluit tot verkoop van een per ceeltje grond aan J. Oele is door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 29 April j.L no. 106; g. door de Ministers van Binnenland- sche Zaken en Landbouw en van Finan ciën is de uitkeering aan deze gemeente ingevolge de wet op de financieele ver houding tusschen Rijk en Gemeenten, in die jaarwedden van Burgemeester en Secretaris vastgesteld op 3000.en de uitkeering per inwoner voorloopig vast gesteld op 50.519. h. opgemaakt is het verslag van den toestand der gemeente en van hetgeen verricht is met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting, beiden over 1930; i. ingekomen zijn verslagen van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Scha- gen, en van den Vleeschkeuringsdienst te Den Helder over 1930; k. blijkens een van den Directeur- Generaal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie ontvangen bericht is de beslis sing omtrent de plaats van vestiging van een tweede hulpkantoor te Anna Paulow na aangehouden; 1. van den heer J. van der Ham is be richt ontvangen, dat hij wegens vertrek uit de gemeente ontslag neemt als lid van den Raad en als lid van het stembureau; m. ten behoeve van de controle op de snelheid van zware motorrijtuigen is een snelheidsmeter gekocht en op het motor rijwiel der politie gemonteerd; n. bericht van de Ver. van Ned. Ge meenten inzake onderwijs in het vak lichamelijke oefening; o. ingekomen is de rekening van het grondbedrijf over 10 maanden van 1930. Voorstel tot hernieuwde vaststelling van de herzieningsverordening en daarbij in te trekken de verordening op den af slag van visch. Verzoek van Jm. Schoute om een voor schot ingevolge de Landarbeiderswet. Verzoeken van Wed. P. van der Voort, .J. Mosk en P. Ligtendag om onthef fing van aanslagen in het schoolgeld. Verzoek van Mej. A. J. de Snaijer om eervol ontslag uit hare betrekking van onderwijzeres aan de o.l. school I. Benoeming van een onderwijzeres aan de o.l. school I. Voordracht: 1. Mej. W. H. B. P. van Elteren; 2. Mej. A. C. Kater; 3. Mej. J. P. Noorman. Benoeming van een onderwijzeres aan de o.l. school ni. Voordracht: 1. Mej. F. W. Oudshoorn; 2. Mej. A. O. Kater; 3. Mej. J. P. Noorman. Voorstel tot het aangaan van een tijde lijke geldleening van 30.000.voor verstrekking van kapitaal aan de Bloem bollenveiling en tot intrekking van het besluit tot het aangaan van een vaste leening voor dit doel. Verzoek van den Bond van Vereeni- gingen en Stichtingen, bedoeld in art. 6 der Landarbeiderswet, om adhaesie te be tuigen aan haar verzoek om verlaging der rente waartegen voorschotten worden verleend. Benoeming van leden der Schattings commissie, als bedoeld in art. 57 der Wet op de Inkomstenbelasting. (De aftreden de leden zijn: K. Keuris, G. J. Lovink, D. Lubbert en D. Stammes). Voorstel tot het doen plaatsen van een drietal brandkranen te Breezand en aan schaffing van slangen voor de bediening dier kranen. (Zie bijgevoegd rapport). Voorstel tot vaststelling van supple toire begrootingen en het doen van af- en overschrijvingen. Rondvraag. De heer Jb. Jonker, brandmeester, ant woordde op ecu schrijven van B. en W.: Naar aanleiding van Uw geacht schrij ven d.d. 7 Mei j.L, betreffende brandweer- materiaal, deel ik U het volgende mede. Naar mijne meening zou het aanbeve ling verdienen op enkele plaatsen in de gemeente brandkranen te doen plaatsen. Het is reeds voorgekomen, dat bij plaats gehad hebbende branden weinig, ja soms in het geheel geen water was te verkrij gen. Wanneer brand uitbrak op een plaats met diohte bebouwing zou dit noodlottig kunnen worden. Bii den brand in een perceel aan den Meerweg van Gebr. Straathof was het eerst noodig de sloot uit te diepen alvo rens water te kunnen geven. Persoonlijk was ik van meening, dat in dien er brandkranen zouden worden ge plaatst, dat deze kranen door te lagen druk te weinig water zouden geven 0111 daar mede met resultaat blusschingswerk te verrichten, doch bii informatie aan het Waterleidingbedrijf werd mii verzekerd, dat deze druk 30 tot 40 M. bedraagt en in dien gevraagd, opgevoerd kan worden tot 60 h 70 M. De punten, welke voor plaatsing der kranen in aanmerking komen, zijn de vol gende: 1. in den Meerweg voor den Woning bouw; 2. op den hoek M eerwegZwarte weg voor de R.-K. Kerk; 3. in den Zwarteweg ongeveer voor het perceel van den heer Timmer. Het zal noodig zijn voor bediening van deze kranen ongeveer 100 meter slang met toebehooren beschikbaar te hebben. De bediening der brandkranen zou het best kunnen geschieden door een timmer man of smid, die in de onmiddellijke na bijheid der kranen woont, wien tevens zou moeten worden opgedragen zich met de zorg voor het materiaal te belasten. Indien er voor gezorgd wordt bij de motorbrandspuit steeds 250 a 300 M. slang voorhanden te hebben, zouden er naar mijne meening in de andere buurtschap pen der gemeente geen brandkranen noo dig zijn. Omtrent het water in de slooten langs de buitenwegen zou ik nog gaarne een nader onderzoek Instellen en stel mij voor daarover te zijner tijd te rapporteeren. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Mej. D. v. Vliet, van Hoorn. Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 u., Leesdienst zullen spoedig bedaren door Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mynhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poederr8c en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drog st. NAAR KWALITEIT GOEDKOOPER Hippolytushoef. Naar wij vernemen gaat de heer K. O. Finkensieper, cand. t. d. H. dienst voor de Herv. Kerk Ver. te Den Oever zich binnenkort vestigen in den Wieringer- meerpolder en wel te Sluis I in een kamer van het kamp der Heide Mij., daarvoor welwillend door de directie van den Wie- ringermeerpolder afgestaan. PROPAGANDA-AVOND S. D. ri. P. Zaterdag 6 Juni a.s., des avonds» 8 uur, zal in „Concordia" van den beer Bruul te Hippolytushoef voor de afd. Wieringen der S.D.A.P., in een openbare vergade ring als spreker optreden de heer A. G. A. Verstegen, burgemeester te Koog aan de Zaan, met het onderwerp: „De ge meenteraadsverkiezing op 13 Juni a.s." De zangvereeniging „De Stem des Volks", dir. de heer Aij, van Anna Paulowna, zal op dien avond enkele liederen ten ge- hoore brengen. Westerland. EEN AANGRIJPENDE PLECHTIGHEID. De ter-aarde-bestelling van de slachtoffers van het motor-ongeluk. De begrafenis van de slachtoffers van het motor-ongeluk nabij Juiianadorp, Simon Cornelis Wagemaker en zijn ver loofde Sijtje Kooij, had j.L Donderdag namiddag op de begraafplaats te Wester land, plaats, en wel uit de Ned. Herv. Kerk te Westerland, alwaar de stoffelijke overschotten opgebaard waren. Familieleden der overledenen, be nevens een enorme massa belangstellen den, die blijk gaven van een innige deel neming, waren aanwezig, terwijl er bui ten op en om het kerkhof nog honderden menschen stonden, voor wie geen plaats meer was. De stilte die in het kerkgebouw heerschte was indrukwekkend en aan grijpend, en maakte op allen een diepen indruk, welke nog door ontroerende orgel muziek werd versterkt. De familieleden hadden zich om de baren geschaard, welke onder kransen en bloemen bedolven waren. De plaatselijke predikant, ds. van Beek, was de leider der rouwplechtigheid, die woorden van troost sprak, tot de zwaar beproefde fami lies. De dienst werd beëindigd met het gezamenlijk zingen van Ps. 103 8. Daarna trad een buurmeisje naar voren dat namens de vrienden en vriendinnen een paar kransen aanbood. Hierna volgde nog een défilé langs de baren waarna de stoffelijke overschotten één voor één on der klokgebeier grafwaarts werden ge dragen. Ook op het kerkhof was een groote massa publiek aanwezig, om een laatsten groet te brengen en bloemen in het ge meenschappelijk graf te strooien. Een der bloedverwanten heeft tenslotte nog woor den van dank gebracht aan al de vrien den en vriendinnen voor hun warm mede gevoel, betoond in de laatste dagen, en vervolgens aan alle aanwezigen voor hun belangstelling. Het was een aangrijpende plechtigheid die lang in de herinering van allen zal blijven voortleven. Den Oever. DEMONSTRATIE VAN DE Onder leiding van ir. Schilthuis, voor heen te de Haukes, thans te Den Haag, bracht een groep van 35 Zweedsche stu denten een bezoek aan de verschillende werken. Zij waren gekomen per boot vanaf Medemblik. De bezoekers gebruik ten de lunch in het oiiLspanningslokaal. Wegens het nijpend woninggebrek aan de Haukes is het Christelijk Tehuis voor Zuiderzeearbeiders tijdelijk bewoond door een gezin, afkomstig uit Friesland. DRIEHOEKSMEISJES. het van De driehoeksmeisjes hebben in verloop dezer week, onder leiding »ni den heer Finkensieper, groote demonstra ties gehouden, alsmede verschillende spe len en oefeningen gehouden in de open lucht, waarbij veel belangstelling PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gom. (Westerland). 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek Herv. Kerkel. Vereen., (Den Oever) (in de kapel) 's Morgens 10 u., de heer Finkensieper Woensdag 10 Juni, n.m. 2.30 Ds. A. Verwaal, van Alkmaar. Huwelijks inzegening van mej. E. Oudt en den heer A. Vasbinder. Doopsgezinde Gemeente.(Hippolytushoef) 's Morgens 10.30 uur, Ds. P. A. Vis, van Haarlem. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer Bosma Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, Leesdienst. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, Leesdienst. WIERINGERMEERPOLDER. Hervormde Kerkelijke Vereeniging Sluis I b. Haukes. 3.30 uur, de heer Finkensieper Nieuwe Sluis. Kamer II. 3.30 uur, dienst te Sluis I Burgerlijke Stand van Texel van 2 tot en met 5 Juni 1931. GEBOREN: Trijntje, d. v. J. M. Moer beek en A. Kuiter; Neeltje, d. v. G. Scho tanus en J. Vogelzang; Biem, z. v. C. Bremer en J. Vlaming. ONDERTROUWD: A. Kievit en A. Krijnen. GETROUWD: C. Bakker en G. C. Zui- dewind. POLITIE Verloren: een rijwielplaatje. Gevonden: een damesring en een schroevendraaier. Deze week werden van hier verzonden: 5072 lammeren, 37 koeien, 20 kalveren, 48 varkens, 2 paarden. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Visser Maandcollecte Oosterend, n.m. 3 uur, Ds. H. Groenenberg Waal, vm. 10 u., Ds. Van 't Hooft D e n H 0 0 r n, 's av. 8 uur, de heer K. Roos, Evangelist te Duisburg Extra Collecte De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., de heer K. Roos, van Duisburg Extra collecte Oudeschild, vm. 10 uur, Ds. Groenenberg De Koog, geen dienst Doopsgoz. Gem. Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. Vis Geref. Kerk. Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u. Ds. A. v.d. Leer Geref. Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 uur, Ds. J. J. Buskes Met ingang van 1 Juli a.s. is de ie luit. K. van Rijn eervol ontheven als adjudant van de ie Artillerie Brigade en overgeplaatst bij het 2 R.V.A. Benoemd als adjudant bij den Staf ie Artil lerie Brigade kapitein W. J. Schuring. Majoor T. H. Boeree van het Korps Ponton niers en Torpedisten met ingang van 1 Juli a.s. ontheven als H. I. en als zoodanig over geplaatst bij 3 R.V.A.; benoemd tot Majoor Hloofd-Instructeur bij het K. P. en T. de majoor J. A. Mussert van het korps. Onderscheidingen. De kapitein P. R. F. C. de Bruijn van den Generalen Staf is benoemd als ridder ie kl. in de orde van het Zwaard .van Zweden en de luit.-kol. B. W. Baron van Dedem tot ridder He kl. in idem. Bij K. B. is aan de reserve ie luitenant C. de Lange van het 17e reg. inf. en A. H. Nij- land van het ie reg. onb. art. op het daartoe door hen gedaan verzoek, eervol ontslag uit den dienst verleend. Ingezonden Mcdedecllng. (696) Doos 30-60,Tube 80ct.BijApoth.en Drogisten VOETBAL. DENEMARKEN—NEDERLAND. Samenstelling van het Nederlandsch Elftal. Van Kol, Tap en v. d. Heijden niet herkozen. Het Nederlandsch elftal, dat 14 Juni a.s. te Kopenhagen tegen het Deensche elftal zal uit komen, is als volgt samengesteld: Van der Meulen, doel. Weber (ADO), van Run (PSV), achter. Paauwe, Andriessen, van Heel, midden. Wels (Unitas), Adam, Lagendaal, v. d. Broek (PSV), van Nellen (DHC), voor. Reserves zijn: Odijk (De Hollandiaan), Die penbeek, van der Wilt en Tap. Van Kol is dus gepasseerd, de Ajacid die ca. 6 jaar achtereen op meer dan voortreffelijke wijze de linksachterplaats bezet heeft. Zijn vorm in de vorige landenwedstrijden (en ook van dit seizoen in zijn club) is niet van dien aard geweest om een herbenoeming te wettigen, Van Kol heeft zijn besten tijd gehad, en op zijn plaats is thans van Run verhuisd, de ro- buste PSV-back. Op de plaats van laatstge noemde is verkozen de jeugdige Weber, die inzonderheid tegen Bristol Rovers uitstekend spel heeft laten zien. De middenlinie is onver anderd gebleven, maar in den aanval heeft de Keuzecommissie Tap en van der Heijden ver vangen. De Hagenaar heeft dan eindelijk het veld moeten ruimen, na een reeks van jaren de oranjetrui gedragen te hebben. Hij heeft schitterende wedstrijden gespeeld, maar ook dikwijls gefaald; hij is een te persoonlijk speler en denkt te weinig aan zijn nevenspelers. Van der Heijden's vervanging door van der Broek 'ijkt ons een verbetering toe, als de laatste ten minste tegen de Denen zijn clubvorm weet te benaderen. Adam, de snelle rechtsbuiten, zien wij thans als rechtsbinnen; wellicht gedaan om Wels een plaats in de keurploeg te geven. We gelooven niet dat de Commissie een mis greep zal hebben gedaan door den Unitas- speler de eer waardig te keuren lid van het Ned. elftal te worden. Lagendaal is gehand haafd, wat velen wel niet verwacht zullen hebben. Op papier is deze combinatie zeer zeker snel en doortastend te noemen, een kwaliteit, die de Nederlandsche voorhoede in de laatste wedstrijden wel eens miste. K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag. Kampioenschap van Nederland. PSVAjax; VelocitasGo Ahead. Alvorens deze wedstrijden te bespreken, dient eerst nog even gememoreerd te worden, de wedstrijd AjaxFeijenoord, welke Woensdag avond in het Stadion is gespeeld geworden. Het Stadion was nog voller dan de vorige keer, want het was Ajax' laatste match in de hoofd stad en gaarne wilde ieder voetballiefhebber de roodwitten nog eens in actie zien. Het is een zeer spannende kamp geweest, waarin beide partijen zich ten volle gegeven hebben. De Ajax-voorhoede was in prachtconditie, ze com bineerde verrukkelijk en accuraat, terwijl van Reenen twee magnifieke doelpunten scoorde. Technisch was de Feijenoord-aanval bepaald zwakker, maar dat was ook het eenige verschil tusschen beide ploegen Overigens waren zij volkomen aan elkaar gelijkwaardig. Ajax begon de eerste tien minuten met een overwicht uit te oefenen zonder dat hieruit doelpunten ontstonden, hoewel een vrije schop eenige beroering voor het Feijenoord-doel bracht. Verder was van Dijke keurig op dreef, die herhaaldelijk voor opluchting zorgde. Feijenoord kreeg daarna het initiatief en kwam gaandeweg stevig in den aanval, maar juist in deze periode er was 24 min. gespeeld wist Ajax het eerst te scoren. Volkers n.1. haalde den bal van achteren en gaf een zuive ren pass aan den vrijstaanden van Reenen, die recht voor het doel stond en v. d. Male geen schijn van kans gaf. Er volgde toen een gelijk opgaand spel met vele bewogen momenten, de afwerking bij Ajax was echter beter. De hervatting begon met eenige gevaarlijke aan vallen van Feijenoord, maar het beslissende schot liet op zich wachten. De thuisclub nam vervolgens den aanval over en tweemaal ach tereen moest keeper v. d. Male optreden. De Ajax-doelman heeft het evenmin rustig. Tij dens een periode van gelijkopgaand spel ont staat de gelijkmaker, toen er 18 minuten ge speeld was. Dank zij een misverstand in de A'damsche verdediging. Vier minuten later had Ajax de leiding echter weer heroverd door een schitterend doelpunt van den middenvoor. Fei telijk brak nu pas het spannendste gedeelte van dezen kamp aan, het publiek leefde geheel met het vertoonde mee. De gevaarlijke oogenblik- ken wisselden elkaar met groote snelheid af en weer was het Feijenoord die er in slaagde de partijen op gelijken voet te brengen: Groe nendijk wist de Boer met een effectvol schot te verrassen. In het kwartier wat toen nog ge speeld moest worden, wogen de partijen vrij wel tegen elkaar op en het gevecht om de over winning was even hevig, snel als fraai. Het einde kwam echter met onveranderden stand: 2—2. Ajax speelt morgenmiddag te Eindhoven tegen PSV, wat dan tevens haar laatste match is. Ais Ajax deze wint, heeft ze 12 punten, welk aantal alleen Feijenoord nog overtreffen kan, wanneer ze haar resteerende drie wed strijden weet te winnen (tweemaal tegen Go Ahead en eenmaal te Groningen tegen Ve locitas). Voor PSV zoowel als voor Ajax hangt dus zeer veel van het resultaat van deze match af. Het wordt een wedstrijd die wel eens de beslissing voor de ie plaats zou kunnen brengen. Het Ajax-elftal komt onveranderd uit. Go Ahead komt voor haar match tegen Velo citas met een gewijzigde voorhoede uit: Sten- vert (rechtsbuiten) is n.1. vervangen, terwijl de gebrs. de Kreek de binnenplaatsen in de voorhoede zullen bezetten. Matena is midden- y°?r' j zo° ^oog noodige productivi teit in den roodgelen aanval zal brengen, valt nog te bezien. Intusschen geven wij de De- venternaren in Groningen toch wel een kans. beide ploegen hebben nog geen wedstrijd in Qe nationale competitie gewonnen. De stand is: pè'y 7421 24—13 10 6402 189 8 Feijenoord 5 3 1 1 12— 8 7 Velocitas 4013, 2-16 1 Go Ahead 4004 4-14 0 AFDEELING I. Om één plaats in de ae klasse. KinheimDe Kennemers. De stand ir Kinheim 2110 63 3 Hollandia 2020 44 2 Kennemers 2011 36 1 BFC (no. laatst 2 B)De Volcwijckers. De stand is: HVC 4301 14— 5 6 BFC 3201 95 4 Volcwijckers 3 O O 3 4—15 o Hoogstwaarschijnlijk zal hier dus een be slissingswedstrijd gespeeld moeten tusschen HVC en BFC, want dat Volenden een spaak in het wiel zullen steken ,,Jlc^rs Reserve 3e klasse A. OSV 2Ajax 4. Dit is de laatste wedst^ Beslissingswedstrijd om 1 plaats in de Zaandam, terrein Zilvermeeuwen: DJK (no. laatst 3 B). AFDEELING II. FortunaEDO. De stand is: EDO Xerxes Fortuna aiio S-2 2 1 0 1 2-4 2 0 1 1 H 2 3—4 N.-H. V. B. Gouden Kruis. Uitslagen van 19 Mei. SchagenWieringerwaard 21 Uitslagen van 23 Mei. Rauchbeker. West-Frisia 2—Zeemeeuwen 1 1—3, Uitslagen van 31 Mei Alkmaar: NHVB-KNVB-elftalDe Zwal wen 4—5. Rauchbeker. Purmersteijn—KW 73; WFC 2—ZW 32; ZeemeeuwenWeervogels 12, Gouden Kruis. JJVCSchagen 3—4; Nieuwe NiedannJ Schoor] 123. S. Programma voor 7 Juni. Vier Bonden Beker. Eindstrijden. Haarlem, EDO-terrein- HVBN-HVB, 1 uur; id. AVBLVB, 2.45 u. De Adspirantendag. De Adspirantendag zal worden gehouden, evenals vorige jaren, te Alkmaar op Zondag 5 Juli a.s. Ingeschreven hebben tot op heden: HRC (5 elftallen), Helder (7 elftallen), KFC (4 elftal len), WFC (4 elftallen), Alcmaria (3 elftal len), BKC (1 elftal), QSC (3 elftallen), enz. In totaal reeds een 50 elftallen. Prijzen voor deze wedstrijden zijn o.m. disponibel gesteld door de vereenigingen HRC Helder, West-Frisia, Zaandijk, KW, enz. Succes-nieuws. Zondag a.s. spelen op eigen terrein te Hip polytushoef: Succes 1—Succes 2, Succes-adsp. BKC-adsp. Er worden geen uitwedstrijden gehouden. POSTDUIVENSPORT. P.V. „Hollands Noordpunt" Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 31 Mei '31 haar 4e concours vlucht vanaf Creil (Frankrijk). De duiven werden om 9 uur in vrijheid gesteld met een Zuiden wind. Bij aankomst was de wind West-Zuid-West, kracht 5. In concours waren 215 duiven. Ook nu hebben de vogels het niet cadeau gekregen. De voortdurende regen maakte de vogels doornat. Trots dezen tegenstand zijn er weinig verliezen. De prijzen werden ver diend als volgt: 1 H. L. Mulder Zn. ie, 13e, 35e pr. (38 p.); C. Buis 2e, 5e, 8e, 14e, 16e, 18e, 21e, 32e pr. (98 p.); H. A. Mensink 3e, 15e pr. (34 p.£; Bok en Vas 4e, 17e pr. (31 p.); C. v. Doorn be, 25e, 29e pr. (21 p.); J. v. Wolferen 7e pr. (19 p.); C. Puhl 9e, 10e, 12e, 23e pr. (50 p.); F. Scholten ne, 22e, 36e pr. (19 p.); J. Neb- beling 19e, 42e pr. (7 p.); A. Felkers 20e, 24e, 3oe, 33e, 34e, 37e, 43e pr. (8 p.)J. v. Riel 26e, 40e pr.; H. Prins 27e pr.; M. v. Dijk 28e pr.; H. v. d. Wal 31e pr.; J. Riemers 38e, 41e pr.; D. v. Dijk 39e pr. Zondag 7 Juni Orleans; dit is een van de allermooiste vluchten. Zaterdag 6 Juni klok ken regelen van 56 uur. Dinsdag 9 Juni ver gadering in het clublokaal. ZEILEN. KONINKLIJKE MARINE JACHTCLUB. Uitslag periodieke zeilwedstrijd no. 4> d.d. 5 Juni 1931. Modelsloepen B I. 1. bootsman H. Riks man, Gelderland; 2. adsp.-kwartierm. A. v- Stokkum, Marinekazerne; 3. id. A. v. Knoo- pen, id. Modelsloepen B II. 1. Bootsman F. Hanse, v. Speyk; 2. schipper H. Stein, Kaz. O.Z.D.; 3. kwartiermeester W. v. d. Brand, Marinekazerne. Eenh. fant. sloepen BI. 1. Kwartiermees- J. H. Klop, Schorpioen; 2. Luit. ter zee E. N. Labouchere, Kaz. O.Z.D. ALKMAAR, 5 Juni. Kaasmarkt. (Voorloopig bericht.) Aanse" voerd 92 stapels, wegende 17,500 kg. Fabrieks- kaas: 49 stapels kleine 33; 7 stapels com missie 32; boerenkaas: 7 stapels kleine 33i 29 stapels commissie 34. Alles met rijksmerk. Handel vlug. ALKMAAR, 5 Juni. Graanmarkt. Aangevoerd 277 H.L. als: 49 H.L. tarwe 4.50—9; 90 H.L. gerst S— gerst chev. 7.25; 79 H.L. haver 6.50—7-5 33 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen citroenboonen 1522; witte boonen '"T" 25; 8 H.L. karwijzaad 1416; 10 *LL. blaauwmaanzaad 36; 8 H.L. erwtten, "■c' groene erwten (kleine) 6.50; groene erwten (groote) 27; grauwe erwten 65; vale erw- ten 2730, alles per 100 kg. Handel goed. AMSTERDAM, 5 Juni. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Juni. 4150 kg. tomaten: B 5759.50; C UC 58.10; tuinboonen 43.30; 1600 kg. aard appelen: Schotsche muizen 18.50—22.30- drielingen 15.70—17.30; kleine 0.60—7-9°' alles per 100 kg. Eierenveiling Den Helder. 4 Juni. Aangevoerd 25,154 kipeieren: J 3.50—4.30, wit 3.40—3.90, kleine eic 3.003.30; 223 eendeieren 3.003-4° p'

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 10