TWEEDE EK LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS KONIÜN's KAAS VAN DONDERDAG II JUNI 1931. Het pufvraagstuk. Nutsspaarbank Den Helder. M U TóöPAADBAn ft DLn-MLLDLD Visscherij. Nog altijd het pufvraagstuk. Mode-Artikelen steeds vol vet. SPOORSTRAAT 122 Licht op voor alle voertuigen: Zomertijd. Donderdag 11 Juni. 21.46 uur. Vrtidag 1221.47 Bij het departement van Defensie is benoemd, te rekenen van 1 Jan. 1931, tot referendaris J. W. Noë, thans hoofd commies bij de Rijkswerven, onder ge lijktijdig eervol ontslag als zoodanig. Dinsdag 1.1. slaagde onze stadgenoote mej. R. Okhuyzen, te Rotterdam, aan het Instituut „St. Lucia", voor onderwijzeres. Onze stadgenoot, de heer T. Schol Jzn., slaagde 10 Juni voro het te Den Haag gehouden examen voor 3e stöurman groote vaart. DE INDISCHE MAIL. In aansluiting op het gisteren te Mar- seille aankomende mailschip „Sibajak", vertrok de speciale trein met de mail en passagiers van Marseille om 11.45 uur; aankomst heden 9.29 uur te Den Haag H.S.M. ORGELAVONDEN FEIKE ASMA. Het 6e orgelprogramma in de Geref. Kerk (Julianapark) a.s. Vrijdag 8 u. 15 tot 9 u. 15 door Feike Asma, bevat werken van Callaerts, Merkel, Widor, Batiste (Vox Céleste), Handel (koekoek en nach tegaalallegro) e.a. Alle nummers op ver zoek. AANBESTEDING. Door den Intendant der Zeemacht werd Dinsdag ter Directie Kon. Marine aanbe steed de levering van groenten bij aard appelen, soepgroenten en uien ten behoe ve van de zeemacht en het Kon. Instituut, gedurende het tijdvak 1 Juli—1 Novem ber 1931, alsmede van 78.000 K.G. klei- of geelvleezige zandaardappelen, oogst 1931, ten behoeve van de zeemacht, het Marine- Hospitaal en het Kon. Instituut, alsmede de landmacht, gedurende de maanden Juli en Augustus. Ingeschreven was als volgt: Klei-aardappelen, geelvleezige zand aardappelen (Zeemacht, Hospitaal, Kon. Instituut en Landmacht). Tijdvak 1 Juli 1 September 1931). I II J. v. Amersfoort, Den Helder f 6.39 f 6.39 p. 100 kg. A. Blom idem „6.1916.19 idem C. van Os Cons. idem „6.43 „6.43 idem idem idem „6.83 „6.83 idem 10.- 10.- idem gedeelte heeft een geheel ander aanzien gekregen en als straks de laan geheel gereed is, komen we daar nog wel wat uitvoeriger op terug. Nu reeds doet het ons genoegen te mogen constateeren dat onze stad er steedscher begint uit te zien door de veranderingen en verbete ringen van de laatste maanden. De ver lichting met de monumentale lantaarns mag goed geslaagd heeten en waar nu nog het Koningsplein in vergelijking tot Prins Hendriklaan en Julianapark in schemerduister is gehuld, zal dit er zich straks ook met een vorstelijke verlichting bii aansluiten. DE „DONKERE DUINEN" NOG VOOR PUBLIEK GESLOTEN. Zooals wij reeds in ons nummer van Dinsdag hebben medegedeeld, zullen de Donkere Duinen nog tot en met Zaterdag 21 Juni voor het publiek gesloten zijn. Dit houdt verband niet de werkzaamhe den, welke daar thans nog worden ver richt. Alle oude bollen moeten n.L uit den grond worden gehaald. Zondag 22 Juni kan men dus weer tol vrij van ons natuurpark genieten. Het is alleen maar te hopen dat het weer dan goed is, want met het weer van de laatste dagen zal slechts een enkeling er naar toe gaan. EEN VERKEERSONGEVAL. Gisterenmiddag reed een ongeveer elf jarigen jongen op het Stationsplein en wilde de Prins Hendriklaan inrijden. Langs den weg welke langs het Marine Bondsgebouw loopt, naderde een man, eveneens op de fiets. Door verkeerd rijden van den jongen reed de man hem aan met het gevolg dat de jongen kwam te vallen. Dit gebeurde vlak bij het nieuwe perkje aan het begin van de Prins Hendriklaan. De jongen viel op het hekje van dat j perk, waardoor zijn been bloedend werd verwond. Door omstanders werd hij naar zijn huis gebracht. Volgens ónzen scheurkalender, Hoe 't bij u staat weet ik niet Volgens onzen scheurkalender, Is de zomer in 't verschiet. Toen ik, juist uit bed gesprongen, Heuglijk nieuws vanmorgen las, Kon ik bijna niet gelooven, Dat het zuiver waarheid was, Maar, op één en twintig Juni, 't Stond er duidlijk, dus 't is waar, Is de Zomer ingetreden, Alles is dus voor elkaar, Hagel, sneeuw en wintervoeten, Voor drie maanden van de baan. Morgen over negen dagen, Is de zomer ingegaan! Dan is 't tijd voor limonade, IJsco, zwemmen en mooi weer, Glorietijd voor zonnestralen, En geen hagelbuien meer. Als de zomer aan gaat breken, Schoot het daadlijk door rn'n brein -, Zullen wij weer moeten puffen, 't Vraagstuk kon belangrijk zijn, 'k Breng het even in herinn'ring, Dat het vraagstuk honderdmaal, Zoo 't niet meer is, is beschreven, 't Was een pufvraagstukkenkwaal. Maar nog een keer, 't is voor 't laatst nu, In de Heldersche Courant, Over 't puffend vraagstuk schrijven, Al is 't nu in rijmeltrant. Nu de zomer aan gaat breken, Wordt het vraagstuk van belang, Hoe wij zullen moeten puffen, Puf ik kort of puf ik lang. Als u van den zomer even, Zuchtend ophoudt met uw taak. Zegt u „oef" of „waddewarmte", „Pf-huh-puf" of „dat is raak". Als u 't nog niet vast kunt zeggen, Negen dagen en vandaag, Kunt u 't vraagstuk 'nog bepeinzen, 't Is een last'ge Zomervraag. Maar ik denk dat iedereen wel, Gaarne met een blij gelaat, Naast z'n andre Zomervragen, Puf-puzzle oplossen gaat! Th. J. V. G. van Os J. van Os F. Koster Breezand „7,12 „7.12 idem H. op't Veld A.-Paulowna 6.41 6.41 idem Groenten voor de zeemacht en Kon. Instituut (Tijdvak 1 Juli1 Nov. 1931).' In massa: J. van Amersfoort, Den Helder 7.473; C. van Os, idem 7.383.67; A. Blom, idem 9.009; G. van Os, idem 7.991.10. Groenten voor het Marine-Hospitaal. (Tijdvak 1 Juli1 Nov. 1931). In massa: J. van Amersfoort, Den Helder 970.50; A. Blom, idem 1.103; G. van Os, idem 990. TREKKING „DORUS RIJKERS VERLOTING". Dinsdagavond 9 Juni had in het club lokaal van de Postduivenvereeniging „Holalnds Noordpunt", alhier, de trek king van de verloting ten bate van de zesde afdracht aan het „Dorus Rijkers- fonds" plaats. De hoofdprijs, een consta- teur Plasschaert viel op no. 706, de overi ge prijzen vielen op de volgende num mers: 544, 607, 610, 612, 614, 623, 675, 697 843, 848, 850, 921, 951, 1015, 1018, 1024, 1044, 1143, 1342, 1355, 1461, 1468, 1499, 1751, 1822, 1834, 1914, 1932, 1955, 1982. De behaalde prijzen kunnen vóór 7 Juli a.s. worden afgehaald bij G. Vas, Hoog straat 35, Den Helder. 2ëbtvaoebsaatnis(Jm2a3 stoom dinfp ei ALGEMEENE VERGADERING N.V. „ESONA". In de gisteren gehouden algemeene vergadering weid door den voorzitter, den heer F. Dekker, herdacht de heer D. H. Grunwald, die vanaf de oprichting der vennootschap lid van het college van commissarissen en voorzitter van dit col lege is geweest. De balans en winst- en verliesrekening werden goedgekeurd en het saldo dier rekening ad 7.272.25 werd bestemd tot afschrijving op de bezittingen der ven nootschap. De heer E. J. Bok, die volgens rooster als oommissaris moest aftreden, werd her benoemd, terwijl in de vacature van den heer Grunwald werd benoemd de heer J. B. F. Meijer, alhier. RECL AME-FILMVOORSTELLIN G. De bekende firma Keg's theehandel te Zaandam had gisterenmiddag in „Musis Sacrum" een film-voorstelling georgani seerd, waarop, naast een reclamefilmpje voor de producten dezer firma, een paar aardige Chaplin-filnis werden vertoond, alsmede een teekenfilmpje, terwijl aan de bezoekers een kopje thee van het door de tinna 111 den handel gebracht product werd geoffreerd. De toeloop voor deze filmvertooning was van dien aard, dat een tweede voorstelling noodig was dezen middag. De talrijke bezoekers, en vooral de vele kmderen, hadden door een en an der een recht gezelligen middag. I)E PRINS HENDRIKLAAN. lamuTS11!!»® Van de Prins Hendrik- sluit duo <1 ,a.?eJj gereed gekomen en d r y e van h6t Julianapark, 0 eeds eenige weken brandt Dit stad- Sterke groei. Het aantal spaarders steeg met ruim 1200. Twee millioen aan spaargelden belegd. Verschenen is het Jaarverslag over 1930 van bovengenoemde instelling. Het wijst op een enormen groei, welke in 1930 elk voorafgaand jaar heeft overtrof fen. Het aantal spaarders steeg met ruim 1200, en bedraagt thans ruim 5500, ter wijl het tegoed der spaarders met ruim 400.000 gulden vooruitging. In 1930 was dan ook ruim 1.900.000 gulden aan spaargelden belegd. Het aantal inleggin gen en terugbetalingen tezamen ver meerderde met 56 pet., welke groote toe name, zooals de directie mededeelt, zeer verheugend stemt en duidelijk aantoont, dat in stijgende mate doel en werkwijze der Nutsspaarbank in steeds wijderen kring bekendheid verkrijgen. Deze sterke vooruitgang, aldus het verslag verder, is ongetwijfeld in groote mate te danken aan de afdoende waarborgen van soliditeit, bevredigende rentevergoeding, welke daags na den inleg reeds ingaat, gemak kelijk en vlot betalingssysteem, ruime openstelling van het kantoor en stipte ge heimhouding der spaarbankaangelegen heden. Ook de vele faciliteiten, welke de Spaarbank aan haar spaarders verleent, zooals het sparen met behulp van spaar- busjes, het sparen op scholen, het verlee- nen van bemiddeling voor het ontvangen van pensioenen, delegaties, enz., zoomede voor het betalen van belastingen, hebben ertoe bijgedragen, dat thans zoovelen den weg naar de Spaarbank hebben ge vonden. Enkele cijfers. Enkele cijfers mogen van een en ander een denkbeeld geven. Ingelegd werd in 1930 2.270.000, dat is 459.000 meer dan in 1929. Terugbetaald werd 1.900.000 of 516.000 meer dan in 1929. De omzet (in gelegde en terugbetaalde bedragen) be liep zamen 4.000.000, d.i. 975.000 meer dan in 1929. Aan rente werd meer bijgeschreven 10.000 dan het jaar te voren, het aan inleggers verschuldigde kapitaal vermeerderde met 414.000 en bedroeg op 1 Januari van het verslag jaar 1.500.000. Al deze cijfers zijn naar beneden afgerond. Het aantal inleggers vermeerderde met 1215, het aantal in om loop zijnde spaarbankboekjes klom van 3655 tot 4871. Spaarbusjes. Belastingbe taling. Het sparen door middel van spaarbus- jes van allerlei kleine bedragen neemt voortdurend toe. Op 31 Dec. waren 1345 busjes in omloop tegen 1005 het )aar te voren. In de busjes werd in 1930 een be- O GQAriöCM OVLDZICMT OVE.Q 1915-1930 VAH SMriTAL D00TU1 inLAGE. ImITAL PODUn TtDUöötl drag gespaard van 38.600 (vorig jaar 24.600). De tusschenkomst van de Spaar bank voor het betalen der belastingen (met welken arbeid in den loop van 1928 een aanvang werd gemaakt) blijkt steeds meer instemming te vinden. In 1930 werd aldus betaald 49.000. De spaarbank ver richt deze bemiddeling kosteloos. Op ver schillende scholen werd het schoolsparen met behulp van spaarkisten ingevoerd. Ook overboeking bij verhuizing naar el ders geschiedt kosteloos. - Bestuursmutaties. De heer H. W. Bakker, sinds vele jaren een geacht bestuurder der Spaarbank, bedankte voor zijn functie; in zijn plaats, alsmede in de vacature, ontstaan tenge volge van het overlijden van den heer L. Boon, werden resp. de heeren J. J. Verfaille, dijkgraaf van den polder Koe gras en J. B. F. Meijer, fabrikant, ge kozen. De financiën. Balans. Be legging der gelden. De aan het verslag toegevoegde balans en winst- en verliesrekening geeft een goed overzicht over den stand der finan ciën. Wij ontleenen er het volgende aan: gebouwen, meubilair, spaarbusjes enz: zijn geheel afgeschreven; de bij de Bank in bewaring zijnde gelden zijn grooten- deels belegd in effecten en hypotheken. Ruim 1 millioen gulden is belegd in ef fecten, waarvoor gekozen zijn uitsluitend bij de Nederlandsche Bank beleenbare obligaties. In hypotheken is belegd een bedrag van 970.000, hiervoor zijn ge nomen uitsluitend eerste- hypotheken op onroerende goederen niet hooger dan 50 a 60 pet van door deskundigen ge taxeerde waarden. In overheidslichamen (polderbesturen e.d.) is belegd een bedrag van 43.800. Gereserveerd is in totaal een bedrag van ca. 170.000. Hierbij is 1200 aan niet opgevraagde spaargelden, alsmede 21.500 voor koersverschillen op effec ten. Aan spaarders is uitgekeerd een be drag van 50.700 aan rente. De netto winst bedraagt 27.900. De effecten waarin het bedrag van ruim 1 millioen gulden is belegd, zijn als volgt verdeeld: 61.500 in staatsleenin- gen Nederland, 97.000 in provinciale Nederlandsche leeningen, 436.000 in gemeentelijke leeningen, 99.900 in staatsleeningen Ned. Indië, 29.500 in gemeentelijke leeningen Ned. Indië. In obligatieleeningen Nederlandsche Spoor wegen zijn belegd 36.700, in dito Indië 5700, terwijl in pandbrieven van hypo theekbanken (alleen die welke door de Rijkspostspaarbank als belegging worden genomen) een bedrag van 265.000 is be legd. Tenslotte geven wij hier een grafische voorstelling, welke een goed beeld geeft van den groei dezer plaatselijke instel ling van algemeen nut. 2.1009 2.0000 19000 18000 - irooo 16000 -lyooo ivooo I30OO IIOOO 11OOO IÓOOO OOOO QOOO rooo 6000 7000 *000 3000 2000 1000 O Er is vaak de wenschelijkheid uitge sproken, dat het mogelijk zou kunnen zijn, bfj overvloedige vischvangsten, waardoor de visch soms nagenoeg waardeloos wordt, zoodanig te conserveeren, dat niet alle visch behoeft te worden vebmarkt, doch dat men, bij mindere vangsten, toch voorraad voldoende had om aan de vraag te voldoen. Visscherfj en vischhandel zouden dan een betere basis van bedrijfszekerheid hebben, omdat er stabiliteit in de prjjsbe- dinging zou zijn opgetreden. Ten deele heeft men dat, door conser veering met zout en olie weten te berei ken, doch men had het nog niet zoo heel ver gebracht in het bewaren van visch ïn een toestand, die niet of nagenoeg niet van den verschen staat verschilde. Nu lezen we, dat in Canada een snel- bevriezingsmethode wordt toegepast, die het mogelijk maakt, dat b.v. makreel twee maanden bewaard kan worden alvorens ze te rooken en dat deze makreel, na ge rookt te zijn, noch in uiterlijk, noch in smaak te onderscheiden is van makreel, die onmiddellijk na de landing werd ge rookt. In deze bevriezingsmethode zit dus een geweldige economische kracht voor het geheele visch bedrijf. Denken we b.v. aan het haringbedrijf, waarin plotseling zulke groote schomme lingen in den prijs kunnen voorkomen, doordat de markt overvoerd is. Een dergelijke bevriezingsmethode zou dan regelend kunnen optreden in het verschijnsel van vraag en aanbod. En natuurlijk zou dat ook op andere vischsoorten kunnen worden toegepast. Het' spreekt vanzelf, dat zoo'n bevrie- zingsmethode zoo maar niet kan worden toegepast zonder alle factoren nauwkeu rig te onderzoeken. Het kostenvraagstuk zal daarin een voorname rol spelen, en ook de houdbaar heid der onderscheidene vischsoorten zal een woordje meespreken. Ter voorkoming van versnippering zal het noodig zijn, dat een grootbedrijf de exploitatie van het bevriezingsysteem ter hand nam, dan wel dat de overheid, net als met een abattoir, voor een derge lijke inrichting zorgde, waarvan dan de vischhandel of de visscherman, tegen een bepaald recht, gebruik zou kunnen ma ken. Nagenoeg ligt deze aangelegenheid hier te lande nog in de windselen, hoewel de koeltechniek al wel wordt toegepast. Maar het snelbevriezingssysteem met succesvolle houdbaarheid van vischpro- duct op langen termijn is nog, naar wij meenen, onbekend. Toch zal het dien kant uit moeten, om dat de techniek de andere vischmethoden heeft mogelijk gemaakt, waarvan het ge volg is geweest, dat grootere kapitalen noodig zijn geworden om het bedrijf uit te oefenen. Om stabiliteit in de rentaoiliteit van dat ingestoken kapitaal te verkrijgen, zal hei dus noodzakelijk zijn, dat men aanvaardt de mogelijkheden die er zijn om tot die stabiliteit te komen. En een voornaam middel daartoe lijkt ons het in Canada reeds toegepaste snel- bevuieZings-systeem, dat ten deele de factor Lvraag en aanbod" beheerscht. Maar, zooals gezegd, niet ieder bedrijfje kan zich de daarvoor noodige installaties aanschaffen en daarom zal er een gecon centreerd bedrijf moeten ontstaan. Voor het vischbedrijf zijn nog allerlei mogelijkheden, maar meer dan tot dus ver in dat nog zoo eigendommelijk be drijf, zal er organisatie en concentratie noodig zijn. In het algemeen blijft de platvisch laag in prijs en blijven daardoor de hooge eindbesommingen uit. Eb-haring wordt nu en dan nog in be hoorlijke kwanta gevangen en hoewel daarvoor een tamelijke prijs wordt ont vangen, is de prijs, vergeleken bij dien van verleden jaar, gering te noemen. De I vraag schijnt niet zoo groot te zijn, het- I geen toch niet aan de kwaliteit valt toe te schrijven, want deze is prachtig. Helaas weten te weinig menschen hoe fijn deze haringsoort in dezen tijd van het jaar is. Ware dat wel het geval dan zou er meer vraag naar dat artikel komen en dan zou de visscher daarvan ook weer het profijt ondervinden. Ook dit wordt werk voor de eet-meer- visch-campagne, die nog veel terrein braak zal vinden. Ansjovis komt niet hooger dan 5 cent per kilo. Het blijft daarin een gedrukte stemming, die nog niet veel kans op hoopvoller prijzen doorlaat. Geep wordt nog wel wat aangevoerd. De doorsnee-grootte belemmert hooge gemiddelde prijzen. De zeilers houden zich nog onledig met de garnalenvangst, die voor dat be drijf een nog eenigszins loonend bestaan schijnt te kunnen opleveren, die de vis- schers door het „stille" seizoen kan heen helpen. Aal scheen er weer wat minder op de waarden te worden gevangen. Volgens een krantenbericht worden uit de reederskringen te IJmuiden wederom pogingen gedaan de regeering te bewer ken, dat een pufverbod worde uitgevaar digd. Zooals altijd in tijden van depressie zoekt men allerlei wegen om daaruit te komen en ook dit verzoek om een pufver bod, dat reeds meerdere malen is gedaan, is een uitvloeisel van den slechten tijd, dien de IJmuidensche visscherij thans doormaakt. Natuurlijk ligt in het wilde-weg-vis- schen van jonge visch een gevaar, dat den vischstand in het algemeen uiteinde lijk kan beïnvloeden. Niemand, die dat zal ontkennen. Maar, zooals reeds meer gezegd: er is gegroeid een vischmeelindustrie, die tot grondstof visch behoeft. En die visch meelindustrie is geworden een zoo gewel dige factor in het economisch bestaan van verschillende bedrijven, dat er aan ge dacht moet worden, dat, door een absoluut pufverbod, er een economische ontwrich ting zal kunnen komen in die bedrijven, waarvan tal van menschen het slachtoffer kunnen worden. Bovendien wat zal men ten opzichte van de visscherfj nog bereiken zoo slechts het pufverbod zich bepaalde tot het Neder- landsch territoriaal? Zeker zou het wel eenig effect ten slotte sorteeren, doch zou het opwegen tegen de belangen, die anderzijds worden geschaad? Onze collectie Kragen, Cein tuurs, Gespen enzoov. wordt dagelijks aangevuld met de laatste Nouveauté's. Dat er iets gedaan moet worden ter be scherming van den vischstand daarover is haast wel ieder het eens. Maar internationaal overleg zal daar toe noodig zijn. Op korten termijn zou wellicht wel veel in die richting tot stand kunnen worden gebracht, omdat hei de laatste jaren niet heeft ontbroken aan gegevens om zich daarover een oordeel te hebben kunnen vormen. Natuurlijk zou het een stimulans voor de andere Noordzeerandstaten zijn, zoo ons land voorging een pufverbod uit te vaardigen. Om genoemde andere belangen zal het dan echter nuttig zijn, dat met omzichtig heid worde te werk gegaan. Juist om die belangen kunnen we deze pufaangelegenheid niet anders zien dan j in een regelend optreden, waarbij met de beiderlei soortbelangen wordt rekening gehouden eh daarom lijkt het ons het meest gewenscht, dat men bepaalde ge bieden van ons territoriaal (zóó men komt tot een verbod) voor bevissching uitsluit. Zou eenmaal een dergelijk besluit zijn gevallen dan zou dat een aansporing kun nen vormen voor de andere landen ook i dergelijke bepalingen in het leven te roe pen en de grondslag zou zijn gelegd om internationaal een bepaalden hoek van de I Noordzee (eerder al eens genoemd door den voorzitter van de schippersvereeni- ging) uit te sluiten voor alle bevissching. Dat er een andere wijze van visschen dan de thans gebruikte, n.1. die het net met kracht over den zeebodem en door den zeebodem scheurt, kan worden gevonden, is haast niet denkbaar. _Maar misschien, dat door proefnemingen men toch eindelijk weet te komen tot het gebruik maken van een vischtuig, dat evenveel vangstresultaat bereikt, zonder den zeebodem te doorploegen en zonder daardoor veel vischvoedsel en veel jonge visch te vernietigen. Het is een moeilijk op te lossen vraag- iStuk en het is begrijpelijk, dat de regee ring wat schuchter is in haar optreden. Maar internationaal zou er veel bereikt i kunnen worden en daarnaar dient, en dan op korten termijn, te worden gestreefd. Het is geweldig hoevee' vischmeel de verschillende landen preü'jceeren en als men de hoeveelheden leest, k r ijgt men een indruk welke belangen aan de vischmeel' industrie vastzitten. De Vereen. Staten van Noord-Amerika produceerde b.v. in 1929 87.635 ton visch meel; Duitschland ongeveer 100.000 ton; Engeland ongeveer 62.000 ton. Amerika en Duitschland importeeren nog veel vischmeel. Het laatste land be trekt ook veel vischmeel uit ons land. Niet alleen wordt het daar gebruikt als pluimveevoeder, doch ook, en voorname lijk, voor varkensvoer. De mogelijkheden voor de vischmeel industrie schijnen dus groot te zijn en men voelt wel, dat men een dergelijke be drijfstak maar zoo niet, een, twee, drie, kan stopzetten. Maar, nogmaals, dringend noodzakelijk is het, dat er internationaal maatregelen worden genomen, opdat èn visscherij èn vischmeelindustrie kunnen worden be stendigd. (N i e t - O f f i c i e e I). 456e STAATSLOTERIJ Trekking van Dinsdag 9 Juni 1931. 5e Klasse. 14e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 5524 25.000. 1240 2113, 12026 elk ƒ1000. 154, 1351, 6224, 6341, 6398, 8287 elk ƒ400. 14809 200. 1202, 1362, 3065, 7876, 8519, 10774. 11571. 13656, 15162, 18316,'18657, 18993 elk ƒ100. Prijzen .van f 70. 90 100 136 491 508 546 721 809 882 978 1032 1047 1469 1485 1514 1578 1708 1771 2007 2310 2386 2399 2409 2542 TELEFOON 339 45 685 1418 1837 2615 2734 3142 4135 4657 5118 5753 6732 7331 8022 9179 9615 13424, 632 1118 1793 2579 2815 2818 2865 3088 3115 3133 3135 3538 3687 3730 3769 3937 4091 4107 4182 4286 4295 4361 4366 4427 4565 4662 4728 4740 4786 4898 5013 5048 5212 5313 5327 5363 5390 5490 5574 5817 5977 6051 6347 6442 6495 6547 6831 6977 7090 7113 7254 7321 7329 7530 7669 7676 7766 7842 7949 8021 8325 8435 8464 8593 8763 8972 9110 9343 9375 9390 9538 9580 9609 9610 9834 9968 10077 100.96 10288 10328 10492 10515 10725 10869 10945 10999 11000 11024 11134 11137 11144 11160 11167 11169 11213 11401 11429 11457 11542 11577 11605 11686 11810 11963 11991 12047 12137 12154 12164 12368 12444 12447 12479 12502 12638 12714 12777 12969 13089 13160 13320 13396 13461 13605 13611 13848 13925 13940 14074 14077 14158 14171 14193 14274 14304 14506 1452S 14537 14690 14808 14873 14986 15176 15184 15208. 1.5269 15320 15683 15789 15916 16024 16112 16165 16264 16284 16342 16550 16554 16649 16654 16804 16972 16983 17074 17144 17165 17353 17407 17427 17505 17516 17596 17652 17773 17872 17874 17S90 17897 17902 17985 18015 18033 18138 18361 18436 18550 18572 18591 18650 18652 18674 18826 18833 18888 18960 19104 19188 19241 19248 19526 19536 19563 19870 20088 20091 20093 20113 20154 20227 20237 20325 20340 20464 20465 20482 20503 20680 20730 20736 20747 20929 20961 20995 NIETEN. b 47 129 140 149 199 201 228 240 322 328 394 405 452 513 531 550 561 565 571 586 626 627 663 737 738 741 746 766 778 795 799 803 811 832 857 862 878 886 921 929 1017 1034 1048 1083 1107 1120 1121 1134 1137 1163 1222 1228 1250 1304 1312 1338 1399 1436 1443 1444 1513 1587 1610 1641 1712 1714 1755 1765 1776 1801 1849 1864 1875 1911 1922 1998 2051 2060 2069 2091 2111 2115 2159 2160 2237 2300 2322 2345 2358 2362 2372 2394 2487 2505 2564 2630 2635 2647 2702 2713 2813 2873 2874 2882 2890 2924 3110 3165 3172 3181 3211 3213 3286 3288 3291 3327 3338 3350 3394 3408 3417 3467 3488 3519 3530 3546 3743 3803 3814 3821 3846 3893 3944 3963 4006 4020 4029 4060 4075 4081 4087 4095 4113 4128 4131 4137 4139 4146 4176 4199 4215 4269 4270 4302 4313 4318 4327 4329 43.34 4395 4404 4411 4486 4532 4548 4554 4570 4581 4619 4628 4632 4639 4694 4700 4733 4814 4835 4945 5041 5068 5080 5121 5138 5177 5189 5200 5217 5218 5232 5238 5253 5298 5339 5463 5471 5476 5525 5671 5677 5691 5844 5857 5893 5916 5979 6025 6061 6087 6137 6141 6165 6185 6198 6229 6269 6311 6321 6384 6431 6479 6507 6551 6604 6707 6723 6729 6793 6796 6830 6868 6869 6892 6899 6907 6926 6930 6994 7100 7117 7156 7199 7247 7256 7262 7263 7330 7351 7406 7423 7427 7465 7469 7486 7489 7514 7516 7576 7647 7654 7656 7704 7727 7765 7840 7864 7902 7927 7999 8012 8013 8018 8035 8051 8058 8061 8106 8109 8117 8143 8235 8297 8338 8383 8408 8421 8426 8451 8468 8481 8547 8571 8575 8577 8587 8635 8746 8762 8810 8818 8837 8860 8867 8901 8928 8941 9006 9044 9066 9070 9095 9098 9106 9163 9180 9244 9257 9259 9279 9281 9297 9320 9350 9368 9422 9425 9427 9431 9520 9541 9546 9569 9601 9637 9641 9675 9778 9804 9837 9853 9860 9867 9930 10030 10064 10076 10079 10092 10102 10110 10111 10138 10171 10206 10212 10223 10219 10238 10319 10360 10551 10552 10615 10618 10666 10668 10674 10696 10704 10732 10746 10859 10880 10934 10963 11019 11087 11162 11191 11266 11289 11343 11396 11428 11479 115M 11538 11540 11550 11568 11596 11637 11650 11656 11663 11712 11728 11791 11799 11838 11847 11859 11868 11875 11880 11918 11941 11982 12071 12102 12122 12123 12163 12199 12217 12291 12307 12308 12323 12348 12451 12506 12517 12593 12609 12613 12676 12702 12707 12708 12713 12716 12844 12852 12899 12903 12959 13031 13038 13083 13128 13143 13188 13206 13223 13230 13240 13258 13279 13311 13359 13367 13393 13414 13471 13474 13522 13546 13597 13741 13796 13854 13867 13947 13991 14034 14043 14083 14137 14152 14169 14189 14214 14278 14336 14354 14410 14443 14456 14474 14501 14518 14536 14560 14578 14608 14643 14662 14681 14704 14705 14708 14761 14804 14813 14868 14882 14893 14948 14950 15040 15051 15067 15071» 15076 15104 15156 15215 15223 15267 15288 15301 15316 15321 15330 15372 15470 15473 15489 15493 15547 15667 15687 15802 15866 15905 15939 15971 15996 16039 16044 16045 16204 16212 16248 16259 16323 16359 16459 16530 16533 16552 16561 16606 16610 16615 16652 16657 16675 16710 16733 16762 16767 16789 16800 16840 16855 16872 16885 16920 16992 16996 17010 17021 17059 17105 17119 17129 17148 17190 17197 17228 17241 17297 17337 17344 17355 17486 17501 17515 17517 17553 17564 17565 17578 17606 17650 17693 17698 17710 17729 17808 17828 17849 17885 17980 18003 18013 18024 18036 18048 18057 18073 18074 18090 18109 18214 18231 18249 18259 18287 18333 18368 18395 18415 18416 18445 18447 18448 18527 18555 18559 18561 18575 18585 18616 18625 18628 18649 18678 18699 18703 18821 18854 18869 18906 18909 18946 18952 18971 19019 19025 19041 19049 19061 19077 19206 19232 19288 19290 19293 19299 19358 19364 19432 19433 19474 19485 19514 19529 19530 19639 19642 19660 19701 19707 19713 19746 19752 19775 19795 19805 19820 19823 19836 19924 19939 19944 19964 20023 20030 20040 20041 20069 20072 20089 20121 20125 20132 20204 20313 20332 20348 20350 20383 20408 20470 20479 20518 20526 20556 20571 20621 20697 20768 20802 20803 20872 20843 20894 20948 20970 20973 (Ni et-Officie el). fpp 456e STAATSLOTERIJ Trekking van Woensdag 10 Juni 1931. 5e Klasse, 15e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 3773, 6449, 13021, 16773 elk 1000. 7001, 8302, 9269, 10321, 17449 elk ƒ400. 11188, 13554 elk 200. 31, 515, 1249 3140, 4663. 6618, 6753. 7433, 13454, 19516 elk ƒ100. Prijzen van i 70. 95 148 295 436 517 574 718 90S, 971 1174 1211 1322 1430 1458 1492 151Sj 1577 1701 1862 1892 1955 1966 1985 2083 2208 2301 2374 2414 2580 2737 2928 3001 3015 3177 3265 3406 3446 3509 3541 3664 3692 3754 3827 3948 4151 4171 4172 417S 4360 4794 4830 4926 5135 5284 5317 5369: 5475 5833 5887 6234 6242 6339 6491 6563; 6569 6590 6698 6769 6785 6866 7140 7149 7170 7224 7319 7407 7412 7414 7426 7509 7582 7626 7724 7734 7752 7815 7822 7860, 7924 7946 7977 8532 8546 8578 8602 8674 8696 8804 8846 8930 8984 9029 9062 9107 j 9220 9303 9563 9595 9613 9647 9698 9763, 9795 9821 9898 10061 10099 10141 10252 10258 10318 10359 10403 -0702 10799 10848 11308 11311 11425 11432 11523 11589 11743 11815 11946 11949 11986 12214 12221 12233 12237 12257 12381 12429 12536 12547 12729 12793 12808 12843 12909 12961 12987 13020 13199 13200 13201 13289 13305 13331 13476 13494 13503 13510 13541 13650 13652 13710 13719 13782 13837 13985 13986 14005 14108 14157 14249 14404 I 14422 14709 14791 14913 14926 15012 15211 15525 I 15638 15640 16038 16113 16133 16322 16405 16414 16535 16547 16667 16713 16718 16871 16898 16914 I 16942 17089 17348 17557 17582 17594 17612 17931 17968 17975 17991 18061 18364 18476 18621 18728 18745 18748 18783 18852 18921 18957 19023 19036 19058 19233 19258 19275 19281 19347 19396 19452 19521 19629 19696 19729 19842 19980 19998 20061 20134 20174 20257 20440 20508 20509 20722 20728 20796 20798 20906 20935 2 215 541 4 277 639 37 434 751 NIETEN. 42 51 435 779 456 797 91 457 884 119 502 179 538 958 1024 1144 1146 1035 1037 1055 1122 1140 1142 1226 1247 1326 1350 1355 1365 1420 1445 1466 1516 1537 1540 1546 1575 1589 1683 1723 1736 1744 1780 1788 1794 1799 1818 1832 1863 1938 1946 1975 2027 2037 2050 2063 2085 2088 2092 2109 2123 2124 2131 2199 2215 2223 2229 2262 2264 2291 2403 2521 2590 2611 2618 2620 2636 2695 2698 2699 2714 2723 2731 2752 2781 2783 2856 2862 2884 2888 2914 2994 2998 3016 3038 3077 3081 3103 3117 3124 3159 3160 3166 3179 3189 3203 3218 3233 3261 3164 3334 3360 3365 3373 3426 3462 3543 3550 3565 3580 3688 3737 3784 3809 3843 3849 3855 3872 3883 3914 3918 3943 4055 4074 4083 4189 4192 4225 4227 4242 4254 4301 4339 4355 4412 4474 4477 4488 4496 4514 4599 4650 4664 4687 4739 4757 4873 4975 4985 5006 5009 5018 5022 5023 5046 5141 5176 5222 5233 5244 5278 5281 5301 5328 5331 5353 5357 5411 5421 5426 5444 5472 5486 5517 5518 5536 5599 5649 5653 5663 5697 5705 5723 5791 5863 5868 5880 5892 5908 5938 5971 6001 6009 6013 6017 6029 6215 6251 6327 6348 6401 6464 6527 6530 6632 6650 6658 6677 6694 6760 6802 6808 6809 6826 6848 6858 6859 6867 6878 6908 6979 7066 7135 7143 7151 7163 7234 7315 7333 7375 7401 7437 7502 7523 7542 7557 7562 7620 7673 7812 7828 7936 7953 7959 7976 8015 8077 8102 3118 8124 8151 8178 8182 8197 8214 8231 8242 8251 8260 8270 8305 8357 8366 8405 8456 8539 8540 8551 8592 8604 8664 8690 8701 8714 8732 8766 8792 8797 8835 8865 8875 8884 8925 8927 8943 8945 8991 9003 9071 9075 9078 9081 9085 9117 9118 9121 9124 9131 9133 9151 9205 9365 9391 9413 9447 9497 9503 9507 9553 9589 9600 9640 9685 9686 9768 9848 9885 9722 9972 9990 10051 10078 10127 10190 10199 10237 10257 10298 10309 10312 10314 10315 10325 10326 10335 10336 10357 10391 10444 10511 1057» 10588 10594 10609 10628 10686 10693 10733 11/741 10772 10777 10782 10802 10814 10834 10879 10892 10927 10966 11015 11039 11042 11100 11133 11181 11217 11222 11256 11275 11313 11335 11336 11357 11375 11390 11426 11448 11460 11527 11556 11560 11578 11625 11639 11660 11691 11723 11737 11738 11787 11795 11811 11934 11951 12074 12106 12188 12196 12205 12294 12296 12351 12366 12367 12390 12499 12532 12533 12587 12751 12755 12770 12818 12864 12891 12912 12933 12943 12974 12979 13049 13107 13122 13136 13138 13139 13191 13236 13277 13336 13342 13347 13360 13368 13392 13422 13433 13457 13526 13548 13557 13561 13594 13653 13671 13699 13703 13717 13734 13795 13820 13821 13830 13840 13915 13936 13939 13964 13980 13994 14008 14031 14041 14055 14105 14154 14164 14173 14180 14190 14200 14202 14218 14286 14305 14317 14330 14525 14532 14552 14628 14688 14731 14762 14768 14786 14788 14792 14800 14818 14867 14915 14921 14943 14955 14968 15009 15036 15071 15089 15112 15149 15153 15167 -*15243 15272 15302 15305 15327 15345 15347 1.5428 15542 15581 15590 15605 15613 15652 15660 1572.3 15742 15783 15826 15852 15862 15974 16040 16084 16085 16088 16100 16117 16169 16254 16291 16317 16325 16332 16370 16427 16439 16452 16465 16582 16678 16680 16728 16805 16811 16815 16851 16884 16896 1-6914 16947 16970 16977 17012 17020 17029 17058 17083 17116 17151 17216 17132 17302 17318 17339 17398 17425 17456 17469 17525 17552 17562 17570 17572 17574 17598 17605 17607 17610 17673 17724 17739 17755 17878 17900 17914 17916 17926 17937 17978 17987 18005 18029 18050 18118 18122 1818' 18203 18220 18261 18340 18341 18382 18383 18390 18394 18412 18434 18443 18488 18519 18581 18583 18626 18645 18695 18713 18729 18773 18860 18859 18872 18875 18899 18974 18986 19045 19082 19086 19135 19162 19170 19177 19209 19211 19213 19237 19249 19279 19286 19314 19407 19428 19464 19492 19496 19520 19533 19540 19588 19637 19677 19723 19733 19857 19862 19927 19938 19947 19961 20007 20022 20026 20038 20059 20112 20173 20194 20215 20243 20277 20316 20328 20338 20361 20398 20443 20513 20589 20601 20633 20642 20643 20657 20664 20676 20687 20692 20699 20799 20800 20829 20899 20922 20923 20942 20971 20988 Verbetering: 5e kl. 14e lijst: 228 m/z 288; 3211 m/z 3211 70; 5013 70 m/z 5030 ƒ70; 14034 m/z 14037; 16323 m/z 16373; 19713 m/z 19730.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 7