Adres: POSTBUS 14, DEN BURG. CALLANTSOOG. geslaagd. TEXEL. JULiANADORP. 't ZAND. SCHAGEN. Brutale inbraken. 1 BREEZAND. ANNA PAULOWNA. WIERINGEN. Hippolytushoef. auto-ongeval dat goed afliep. Woensdagavond om 8 uur reden twee auto's een 4-persoons Oldsmobile en eei 2 persoons Chevrolet, boven aan den op rit bij het Westplein, tegen elkaar. De Oldsmobile reed boven op den dyK, richting Postkantoor en bemerkte niet de Chevrolet, die den oprit opreed, zoodat beide auto's met elkaar in botsing De Oldsmobile greep de kleine Chevro let in den linker flank, zoodat ze meege sleurd werd. Gelukkig bleef het by mate- rieele schade aan de wagens, daar zij zeer langzaam reden. De Oldsmobile kreeg een deuk in het voorspatscherm, de Chevrolet kwam er minder goed af, die moest naar firma Manshanden met een defecte stuurinrich- ^'vermeld moet worden dat de Oldsmobile links van den weg reed en dat beide auto's geen signalen gaven; dit is zeer te be treuren want dit punt op den dijk is hoogst gevaarlijk. Het zou aan te bevelen zyn dat men hier een waarschuwingsbord plaatste of een metalen spiegel, zoodat de automo bilisten, die van Huisduinen komen, het verkeer op den oprit kunnen zien. EEN ERGERLIJKE RECLAME. Van verschillende zijden had men ons attent gemaakt op een ergerlijke reclame, do®r een rijwielhandelaar op de Binnen haven voor zijn raam geplaatst welke reclame aan vele voorbijgangers, hoezeer overigens volkomen onbegrijpelijk, erger nis had gegeven wegens eenige daarin voorkomende uitdrukkingen. Zelfs was <jns medegedeeld, dat hieromtrent al een klacht bij de politie was ingediend. Wij zijn aan bedoeld adres eens even gaan kijken. Het betreft hier een groot tableau, waarin op symbolische, voor niet- ingewijden inderdaad volkomen onbegrij pelijke wijze zekere voorspellingen uit het Oude en Nieuwe Testament worden bekend gemaakt. Zooals men weet, is het Sioral het laatste boek van den bijbel, de penbaring van Johannes, waarin, in zeer duistere, zonder commentaar niet te begrijpen, taal allerlei voorspellingen worden gedaan omtrent het vergaan der wereld e.d. Wij denken er natuurlijk niet over hier nader op in te gaan. Maar wel mag de yraag worden gesteld of het kiesch is op dergelijke wijze deze inzichten te propa- feeren. Nog afgezien overigens van de raag of het verstandig is en van goeden smaak getuigt. Wellicht is eenige aan drang van de zijde van het publiek in staat het aan velen ergerlijke tableau {ergerlijk om de daarin gebruikte uitdruk kingen) te doen verdwijnen. Hedon verkrijgbaar prima voor den a.s. winter. TEXEL Fijne VRAAGT OPGAVE! NEEMT PROEF! DE AARDBEVING. Hoewel men eerst aannam, dat in onze gemeente niets van de aardbeving van Zondag j.1. was gevoeld, bleek achteraf toch wel degelijk, dat ook in deze omge- De heer D. C. Prins te Schagen is ge slaagd voor rijksklerk bij de dir.'belastin gen invoerrechten en accijnzen. OVERGEPLAATST. De heer W. Koning, besteller P.T.T. te Schagen, wordt overgeplaatst naar Hftar- lem. EXAMEN. Woensdag slaagde te Den Haag voor het examen 3e stuurman de heer A. G. Veen, leerling der Z.V.S., alhier. AUTOBUSSEN. De heer Boekei heeft, nu het drukke seizoen weer een aanvang neemt, weer een nieuwe prachtig ingerichte autobus aangekocht. De nieuwe bus .biedt ruimte voor 22 personen, en zal, naar wij ver nemen, als daaraan behoefte bestaat, op alle trajecten gebruikt worden. De lieer Boekei heeft thans 5 bussen in gebruik, die alle in uitstekenden staat verkeeren. EEN CIRCUS OP TEXEL. Naar wij vernemen zijn er onderhan delingen gaande over de komst van een groot circus op Texel. Wanneer een ac- coord wordt getroffen zal dit circus hier Noorman kreeg 6 noemd. Mej. J. koorschool III is de voordracht :1 Mei F W. Oudshoorn, 2 Mej. A. Kater 3 Mej. J. F- Noorman. Mei' F W. Oudshoorn wordt met 10 stemmen benoemd. 1 "a8 u"ee" bracht op Mej. A. O. Kater. Geen vaste, maar een tijdelijke leening van 30.000. Toen de raad indertijd het besluit nam de vemngvereeniging in Breezand een voorschot te verstrekken, werdaanR W. machtiging verleend een vaste Zendingsgebouw „Ster der Hope". Donderdag 11 Juni, 's av. 8 uur, de heer L. Schut, van Winschoten. HET JAARLIJKSCH SCHOOLFEEST. ving gevolgen van de lichte aardbeving geplaatst morden kort na de Texelsche zijn waargenomen. De kippenhouder S., in den Uitlandschen weg alhier, kwam Zon dagmorgen tot de ontdekking, dat zijn kippen alle van stok waren en op een kermis. DE KOOGERWEG. De werkzaamheden die aan den Koo- groote hoop in de hoek van het hok zaten. „erwen van Tubantia tot de Koog ver- ÉT richt worden, vorderen goed; reeds is de weg gereed van de Koog tot de boerderij, bewoond door den heer J. Zijm. Als de arbeid in hetzelfde tempo blijft doorgaan bestaat er veel kans, dat de weg weer in gebruik genomen kan worden als de grootste seizoendrukte begint. Stellig zou dit zeer wenschelijk zijn, daar de weg door Burger Nieuwland, welke thans voor het doorgaans verkeer naar de Koog dienst moet doen, niet op zulk een druk verkeer berekend is. Ook waren verscheiden ruiten In zijn hok ken gebarsten en sommige zelfs geheel verbrijzeld. UITVOERING SCHAGER HARMONIEKAPEL. Op een nader te bepalen datum, in be gin Augustus, zal de Schager Harmonie kapel een uitvoering geven in de muziek tent te Callantsoog. Vier in één nacht. OVERVLOEDIGE GRASGROEI. heer Molenaar, sigarenfabrikant, Molen straat, bij den heer Jb. Bakker, timmer man, N. Laagzijde, by zijn buurman, den heer A. Sleutel, kassier en ten vierde bij den heer D. Rotgans, winkelier, Molen straat. Respectievelijk is een bedrag ontvreemd van 400.100.26.benevens eenig kasgeld waarbij alles aan een nauw keurig onderzoek is onderworpen en over hoop gehaald. Niemand der bewoners heeft hierbij eenig noemenswaard onraad bemerkt. Door middel van uitsnijden van een ruit in de diverse keukens heeft men zich toegang tot de perceelen verschaft. Door de Vereen, tot het houden van De gemeente-politie heeft Dinsdag di- een jaarlijksch schoolfeest te 't Zand werd reet, in samenwerking met den majoor v, T»i ivan de rijksveldwacht, een grondig on derzoek ingesteld, waarbij vingerafdruk De hooibouw begint hier dit jaar door den overvloedigen grasgroei, als gevolg van het natte voorjaar, een maand vroeger dan gewoonlijk het geval is. Het gras T tx- j staat op de hooilanden zeer dik, zoodat In den nacht van Maandag op Dinsdageen ruime hooioogst verwacht kan wor- heeft in onze gemeente een viertal bru-Ook zijn hier verschillende boeren tale inbraken plaats gehad, n.1. bij den aan jjgt inkuilen gegaan, daar men het De uitkeering ingevolge de wet op de financieele verhouding tusschen ryk en gemeenten is vastgesteld op 9.5375 P« inwoner en berekend naar een zielental van 5200 wordt het totaal f ^1^60 Daar het zielental thans ongeveer 5500 bedraagt zal het totaalbedrag met ongeveer 3000 van <ie„ Dir.-Ga- JXter Posterijen te trent de plaats van vestiging van een twee de hulpkantoor te Anna Paulowna aan houden. De Dir.-Gen. merkt o.a. op, aai do meenin^en van belanghebbenden neg al uiteenloopen.Hii acht de behoefte aan muwiHs»'* - een tweede kantoor nog niet groot, zoodat en t t hetzelfde bedrag te sluiten, afgewacht dient te worden, hoe het ver- ««buik daarvoor een aanbieding ge- keer zich in de omgeving zal ontwikkelen.Men nee Thans is echter de Voorzitter zegt, dat B. en W. zich kregen tegen 4/ /o. inans i nog niet bij dit besluit hebben neerge- rente voor tyddy h mo0„H<>n legd. Uitgekomen is, wat hij voorspeld heeft, toen men de actie voor een kantoor in de omgeving van het station (of Drie- bruggen) begon. De helft van het plan is uitgevoerd, n.1. het kantoor te Anna Pau lowna is omgezet in een hulpkantoor, maar er komt geen kantoor bij in de ge meente. De heer Keuris wil er tegen pro testeeren, dat men inplaats van een ver betering dus een verslechtering heeft ge kregen en Voorzitter zegt, dat hij nooit aan een verbetering geloofd heeft. B. en W. zullen Vrijdag 19 Juni met den Dir.- Generaal, de Kamer van Koophandel en de Maatschappij voor Nijverheid en Han del een conferentie hebben over deze aangelegenheid. Naar aanleiding van het schrijven van den heer Van der Ham, waarin deze meldt, dat hij wegens vertrek uit de ge meente ontslag neemt als lid van den raad, richt voorzitter zich aldus tot het scheidende raadslid: Geachte heer Van der Ham. Ik wensch U namens den raad geluk met Uw benoeming tot bezoldigd bestuur der van den Modernen Landarbeiders- bond. Wij gunnen U van harte deze, ik zou haast zeggen »welverdiende promotie*, doch wij achten Uw vertrek een verlies voor den raad en als zoodanig een ver lies voor de gemeente. Ik dank U dan ook voor alles, wat gij hier als raadslid en in andere daarmee samenhangende functies in het belang der gemeente hebt helpen tot stand bren gen en vooral voor de prettige en aan- Indertijd is door den ltoswi 2 per M2 bepaald. Zonder 1® stemming wordt besloten, dat dus alleen togen dien Prys <l(' heeJ'k>° koopen. De heer Keuris vraagt aandacht te schenken aan >°R een, Ewijckspad. Indertijd is naar Va! van een door hem gestelde vra» el<1C verbetering in den toestand v'an ,eeniea gebracht, doch indien het reg0i, il pan thans weer een verschSL,is het kkf%e daar boel. Voorzitter Dp f 30 000 kan men voor zes maanden kragen tegen 2'/4°/o (provisie inbegrepen). B. en W. stellen dan ook voor het be sluit om een vaste leening aan te 8®®" in te trekken en tot een tydelyke leer g over te gaan. De f 175.000, dm de ge meente nog geleend heeft tegen 3 /o kan men als het tweede half jaar ingaat ook tegen die lage rente krijgen. B. en W. krijgen machtiging de tyde- lijke leening te sluiten. De heer Komen dringt er echter op aan dat B. en W. intusschen terdege uitzien naar een goede vaste leening, de omstandigheden kunnen zich immers wel wijzigen. Voorzitter zegt toe, dat men direct tot een vaste leening zal overgaan indien er een gunstige offerte gedaan wordt. Verzoek om adhaesie. De bond van vereenigingen en stich tingen, bedoeld in art. 6 der landarbei- clerswet, vraagt adhaesie te betuigen aan haar verzoek om verlaging der rente, waartegen voorschotten worden verleend. Die rente is thans 4%. De raad is in elk geval voor verlaging en daar de minister zelf ook voor ver laging is, vraagt men zich af, of er wel reden is om adheasie te betuigen. Be zwaar heeft men echter ook niet en dus zal aan het verzoek voldaan worden. Benoeming Schattingscommissie. De leden van deze commissie worden voor 4 jaar gekozen. Aftredend zijn de heeren: K. Keuris, G. J. Lovink, D. Lubbert en D. Stammes. Allen worden zegt toe te- dacht aan te zullen schenken. aan De heer Raven vraagt hoe v steld Is met den Ophaaldienst. Voorzitter zegt daar nje^ dan met lof over te hooren prat^^s tijd*'™ dienst werkt, verdubbeld. Nog' aanvragen by, dank chauffeur-werkman Van Twuyver di T menschen waarschuwt dat proces'va aantal emmers dat verstrekt is, t)(.i al meer dan 300 en is in den tijd aa8t dienst werkt, verdubbeld. Nog' komen er aanvragen bij, dank zij 001 chauffeur-werkman Van Twuyver di T menschen waarschuwt dat proces'verK opgemaakt wordt, wanneer zy het laten rondslingeren. Spr. zegt dat a!ui1 Paulowna door vele andere genieem 8 benijd wordt, omdat zij zoo'n mooie ov* eenkomst met de gemeente Den Held heeft kunnen sluiten voor de afvoer het opgehaalde vuil. Vaa De heer Van der Ham maakt va» de rondvraag gebruik om te danken vonV de sympathieke woorden van den \W ay\ niit» rrn'/in zitter tot hem en zijn gezin gericht Hii hoopt, dat zijn opvolger op dezelfde pret tige wijze zal kunnen samenwerken niet de andere leden als hij zelf altijd heeft gedaan. Vele mooie besluiten zijn tijdens zijn lidmaatschap door den raad genomen die verantwoord waren, omdat zy in het belang van de gemeente waren. Spr. dankt voorzitter, raadsleden en het secretarie- personeel voor de betoonde medewerking en uit zijn beste wenschen voor hen en hun gezin. Voorzitter gelooft, dat het voor den opvolger van den heer Van der Ham geen gemakkelijke taak zal zijn om hem te vervangen en na hem nogmaals het beste toegewenscht te hebben, sluit hij de vergadering. gename wijze, waarop U steeds, zelfs bij LUDDert en u. Dia Q.nQotem- versehil van meenihg. met Uw mede- herbenoemd, resp. m op Zaterdag 6 Juni j.1., bij den heer Schrieken, alhier, een algemeene verga dering gehouden. Na de opening door den voorz., den heer Holema,, volgt rekening en verantwoor ding van den secr.-pen. den heer Elzer. Hierbij bleek dat het saldo vorig jaar bedroeg 37.047». De ontvangsten over 1930 bedroegen j-esp. opbrengst lijst I 80.50; idem lijst K 101.75, renten 1.06 en restitutie door heeren rijders na het vorig gehouden schoolfeest 4.05. Totaal 187.28. De uitgaven beliepen in totaal 141.28, zoo dat er een batig saldo is van 46.08. De bescheiden, door de heeren Swan en Zwart nagezien worden in orde aange troffen. Onder dank wordt hierna de heer Elzer voor het afgeloopen boekjaar ge dechargeerd. Hierna is aan de orde bespreking van het dit jaar te maken uitstapje. Heel gauw is men het er over eens om dit jaar zoo wel de kleinere als de grootere kinderen tegelijk mee te nemen, wat, veronderstelt men, de gezelligheid zal verhoogen. Na óver en weer praten wordt hierna beslo ten, weer evenals vorig jaar, een 10-tal pigenaars van particuliere auto's te vra gen om eventueel met deze wagens te tijden. Tevens wordt hierbij op voorstel van den heer Zwart aangenomen dat de Chauffeurs hunne dames mee kunnen nemen, zoolang hierbij van geen ruimte gebrek voor de kinderen kan worden ge sproken. Tevens zal door den heer Elzer pij de C.V. Autobusdienst Noord-Holland ie Alkmaar, zoomede bij Fa. Kok en Tuinman te Oudkarspel, worden geïnfor meerd naar de kosten van een groote bus om deze tevens mede te doen rijden. De flatum voor het te houden feestje wordt hierna bepaald op Dinsdag 21 Juli a.s. In groote trekken wordt hierna de eventueel te volgen reisroute vastgesteld, definitief gaat dat toch niet, aangezien men daarbij ten nauwste van het weer afhankelijk is. Echter worden reeds ge doemd: Muziektuin met hertenkamp te Alkmaar, daarna Wijk aan Zee, IJmuiden én daarna Alkmaar en omstreken. Daar slechts twee jongedames der OX. gchool-leerlingen, n.1. M. de Rest en G. Eriks, als leidster mee kunnen worden nog twee geleidsters door het lot aange wezen, n.1. de dames J. Blaauw en C. fcch rieken. Deze dames zullen tevens eerstdaags evenals andere jaren by de bewoners van 't Zand en omgeving de ihsten ter inteekening aan komen bieden. Voorz. merkt hierbij op dat hij, evenals vorige jaren, op zoo ruime inteekening hoopt, vooral met het oog op het feit dat we volgend jaar weer aan de Amster- aamsche reis toe zyn, waarvoor natuur lijk nu reeds een spaarpotje moet worden gemaakt, daar dit reisje altijd nogal vrjj Hierna bestuursverkiezing wegens af treden van den heer v. d. Oord. Bij accla matie wordt deze herkozen en zal hem ^oiden gevraagd of hij hiermee accoord Kan gaan, daar hjj door omstandigheden Wet aanwezig is. Daar de rondvraag niets oplevert sluit de voorz. hierna de vergadering. Dit verslag werd te laat ontvangen Hor nne m* TN;j-rS? ken zijn genomen, benevens afdrukken van voetsporen, welke laatste in een dei- tuintjes nog duidelijk zichtbaar waren. CENTRALE BOND VAN P.T.T.' afgemaaide gras niet gemakkelijk droog kan krijgen en men dit jaar tweemaal wil maaien. AUTODIENST OP DE KOOG. Naar wij vernemen bestaat het voor nemen de uitgebreide autodiensten naar hard te rijden. verschil van meenihg, met Uw mede leden hebt willen samenwerken. Namens den raad wensch ik U bij Uw verdere loopbaan veel succes en wij zul len ons steeds verheugen, wanneer wij hooren dat het den heer Van der Ham en zijn aardig gezin goed gaat. (Instem ming). De snelheidsmeter, welke op het motor rijwiel der politie is gemonteerd ten be hoeve van de contróle op de snelheid van zware motorrijtuigen, vorderde een uitgave van f 45. Volgens voorzitter zal het feit, dat men weet gecontröleerd te kunnen worden, men en nemen hun herbenoeming aan. Plaatsing van brandkranen. Voor het rapport, uitgebracht door den brandmeester, den heer Jb. Jonker, aan gaande deze zaak verwijzen we weer naar ons blad van Zaterdag j.1. Elke kraan zal f100.— kosten, een standpijp f15.—De 100 M. slang, die men daarbij noodig zal hebben, worden geleverd tegen f 1.15 p. M. De huur voor een brandkraan is i 5. per jaar. B. en W. stellen voor over te gaan tot plaatsing van 3 kranen in Bree zand en wel bij den woningbouw in den de Koog, in verband met het badseizoen, te doen aanvangen op Zaterdag 11 Juli aanstaande. remmend werken op hen die gewend zijn Meerweg, bij de R.-K. Kerk en in den Zwarteweg, ongeveer voor het perceel LOOP DER BEVOLKING. Hocs- -. van edde; itvoet, De heer Koorn heeft naar aanleiding van den heer Timmer en behalve de AUTO TE WATER. Bij het passeeren in een bocht van den Meerweg, geraakte de auto van den heer E. Kerkhof, die te weinig ruimte had om langs den vrachtwagen van den heer H. Op 't Veld te rijden, in de wegsloot. De heer K. kwam er zonder letsel af. De auto werd door den kraanwagen van den heer Borg op het droge gebracht. van deze mededeeling van eenige dijk bewoners de opdracht gekregen te vragen of de politie streng wil toezien, dat men zich houdt aan de maximum snelheid. Voorzitter zegt toe die opdracht nog eens extra aan de politie te zullen geven. Als gevolg van de bespreking van een 106 M. daarbij benoodigde slang, nog 100 M. slang te koopen voor aanvulling bij den motorspuit. Voor de buitenwegen zouden B. en W. willen voorschrijven, dat bij de boerderij een kolkje wordt gegraven, zoodat men verzekerd is van voldoende watertoevoer verzoek om adhaesiebetniging aan een VOor de spuit, ook al staat het water in adres van de Arnemuiden ter zake het de slooten laag. De afd. Schagen van den Centr. Bond van P.T.T.-personeel hield onder leiding van den heer H. de Nijs, voorzitter, een- ledenvergadering in het Koffiehuis „Dei Posthoorn", van den heer J. Peetoom. Onze plaatsgenoot de heer S. Sinke De notulen, welke worden gelezen door slaagde voor het examen van onderwijzer, den secretaris, den heer S. J. de Vries, te Dirkshorn, worden, na een kleine aanvul ling, goedgekeurd. Hierna worden de in gekomen stukken behandeld. Over het werkprogramma van den bond, dat op het driedaagsch congres in September a.s. zal worden behandeld, werden geanimeerde besprekingen ge voerd. Met nadruk werd er op gewezen dat vooral voor het lagere personeel thans totaal geen promotiekansen meer bestaan. Invoering van een examen vereischt voor den rang van schrijver, c.q. schrijver le klasse, werd bepleit. Tevens werd uitvoerig naar voren ge bracht de wenschelykheid dat bij vaca ture van besteller in de steden, een vaste besteller van het platteland voorrang be hoort te hebben boven een huipbesteller ter plaatse. Deze laatste kan dan benoemd worden in de opengevallen plaats op het platteland. De afdeeling besloot met alge meene stemmen twee amendementen als bovenbedoeld in te dienen. Tot afgevaardigden naar dat congres, dat te Utrecht zal worden gehouden, wer den gekozen de heeren S. P. Vries te Winkel en H. de Nijs te Schagen. Naar het te houden nationale congres werd als afgevaardigde gekozen, de heer J. P. Roep te Schagen. Dit congres wordt gehouden te Amsterdam, in October a.s. en wordt georganiseerd door de Ne«d. Vakcentrale, waarbij de C.B.P.T.T. is aangesloten. Als sprekers zullen optreden de heeren Professor Mr. Frya en Mr. M. Levonbach. De rekening van den penningmeester, den heer S. P. Vries te Winkel, sloot met een batig saldo van 184.83. De ontvang sten hadden bedragen 661.66, de uitga ven 476.83. By monde van den heer C. C. Andries- sen werd het financieel rapport uitbe- bracht en tot goedkeuring der rekening 1930 geadviseerd. Hiertoe werd onder applaus besloten, waarbij de voorzitter een woord van hartelijken dank tot den penningmeester richtte voor het accuraat en zuinig finan cieel beheer. In de rondvraag werd de landdag be sproken, welke op Zondag 21 Juni a.s. te Alkmaar zal worden gehouden in den Stedelyken muziektuin. Alle aanwezigen besloten dezen nutti gen landdag te bezoeken, zoo mogelijk gezamenlijk met de resp. dames per auto bus. Hierna volgt sluiting door den voorzit ter met dank aan de aanwezigen voor de aangename besprekingen, die het voor *»r ons nr. vat Dinsdag. S."E"K Kg 'SaT""»' d<™ WAGENS VASTZETTEN. Door het achteruitloopen van het paard, dat gespannen voor een kar los aan den kant van den Nieuweg stond, geraakte het voertuig in de sloot. Het paard bleef nog op den kant staan, doch de kar, eigendom van een woonwagenbewoner, werd totaal in elkaar gedrukt. VERGADERING VAN DEN RAAD van Woensdag 10 Juni. Na opening door den voorzitter, burge meester G. J. Lovink, en voorlezing der notulen door den secretaris, den heer C. Keijzer, die onder dankzegging voor de uitvoerige weergave worden goedgekeurd (de voorlezing duurde ruim een half uur), doet Voorötter een reeks mededeelingen, waarvoor we naar uw blad van Zaterdag j.1. verwijzen. Enkele geven aanleiding tot eenige bespreking. De goedkeuring van de begroothig de zer gemeente voor het jaar 1931 doet den heer Van der Ham als zyn meening uiten, dat daardoor ook de post: toeslag op de werkeloosheidsuitkeering goedgekeurd is en dat dus ook tot de uitkeering van dien toeslag overgegaan kan worden. Voorzitter zegt, dat echter de op vatting is, dat de uitkeering alleen kan geschieden als er sprake is van crisis werkeloosheid en die is er niet geweest. onderwijs in de lichamelijke opvoeding hebben B. en W. gecorrespondeerd met de Ver. van Ned. Gemeenten. In een schrijven van deze vereeniging worde opgemerkt dat met het oog op de kosten, het streven van kroon en Minister er op De heer Kuiken wil het onderzoek naar de slooten langs de buitenwegen niet alleen aan den brandmeester overlaten. Bi.1 den laatsten brand (boerdèry Israël) werd de toevoerbuis gegooid in een mod- Ingekomen personen: Mej. F man. van Lisse; R. G. van de- Emmen: G. H. Weinans. N. Zwarthoed. van Edam: van Ensche<-' VertrokI: sonen: C. M. Beerse, naar Bovent 1; J. H. Couwenbergh, naar Bussum; A. Nieuwland, naar Am sterdam; G. C. C. van Hensbergen, naar Beverwijk: A. de Maat en gezin, naar Rotterdam: P. Hijman, naar Leiden; J. de Groot en gezin, naar Bolsward; L. de Groot en gezin, naar Heerhugowaard. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Hendricus Johannes, z. v. J. J. Woudberg en G. J. Soelman. GETROUWD C. Hooimeijer en M. van Bostelen: A. Langereis en A. Kranen burg; J. Rentenaar en C. G. van der Duin; P. M. Brouwer en M. Th. Witteman; A. van Zandwijk en J. Langedijk. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. verleenden vergunning aan: Wed. Volder, voor het bouwen van een werkplaats. P. J. Gram, idem. Geref. Kerk. gericht is zooveel mogelijk tot concen- dersloot en kon men geen water krijgen, Donderdag 11 Juni, n.m. 3.30 uur tratie van gymnastieklokalen en sportter- terwijl er drie goede slooten dichtbij Huwelijksinzegening door Ds. F. Tolle- reinen te komen. Waar bovendien een waren, algeheele herziening in voorbereiding is Voorzitter zegt, dat men wel weet, (Commissie Rutgers) acht men de actie dat men het onderzoek aan den heer Jon- van Arnemuiden thans niet juist. ker kan toevertrouwen. Er haperde echter Men besluit dus geen adhaesie te be- bii genoemden brand iets aan de spuit tuigen. zelf. Bovendien was er toch geen denken Onderzoek geloofsbrieven van fan blusschen. H Raven De heer Kuiken informeert ook nog toe de berichtgeving dat er brand is ge- Door een commissie, bestaande uit de schiedt en vraagt of er niet een regeling heeren Komen, Van den Berg en Jonker, 1S te treffen waardoor een brandweerman, worden de geloofsbrieven van den heer dje door omstandigheden niet direct mee H. Raven, opvolger van den heer Van ^an uitrukken met de spuit, te weten kan der Ham als lid van den raad, aan de komen, waar de brand is, zoodat hij zich wet getoetst en in orde bevonden, zoodatdaar toch nog naar toe kan begeven, de commissie by monde van den heerj Voorzitter zegt, dat ev een premie Jonker adviseert tot toelating. Aldus Van 3 gesteld is op het eerste melden Tirrtrn r hoolAfnn \'rvA>tr,i ff/-.-», ,1 I. naar, van Den Helder. De heer Van der Ham vindt het, beschikt. wordt besloten. Voorzitter dankt de com missie voor baar werk. De verordening op den afslag van visch ingetrokken. Bij de opgaaf die om de vijf jaar moet geschieden, hadden B. en W. de veror dening op den afslag van visch, dié voor onze gemeente geen zin meer heeft, niet aan Ged. Staten opgegeven. Men meende dat daarmede de verordening automatisch kwam te vervallen. Ged. Staten zeggen echter, dat de intrekking uitdrukkelijk moet plaats hebben. Dit geschiedt dan ook, terwijl tevens de herzieningsverordening op nieuw wordt vastgesteld. Voorschot ingevolge Landarbei- derswet Op het verzoek van Jm. Schouten om een voorschot ingevolge de bepalingen van de landarbeiderswet, wordt gunstig evenals de voorzitter, een geluk, dat er geen crisiswerkeloosheid is geweest en zal zich er bij neerleggen, dat Ged. Staten den bewusten post geaccepteerd hebben, doch nu door dit „achterdeurtje" maken, dat er geen uitvoering aan gegeven kan worden. De heer Keuris is er niet geheel ze ker van, dat in het vorige najaar, toen de werkzaamheden in de Wieringermeer stil lagen, niet van crisiswerkloosheid gespro ken kon worden. Wij zyn in de gelukkige omstandigheid geweest, dat die werken arbeid gaven aan vele werkeloozen, maar als die werken er niet geweest waren, had men volgens hem wel van crisiswerkeloos heid kunnen spreken en was daar dus ook sprake van toen het werk stil lag en er een 150 werkloozen waren. Voorzitter merkt op, dat men te- ziinertyd misschien nog wel eens gebruik van dien toeslag zal kunnen maken. De bloembollenkweekers houden hun arbei ders als het hen zelf goed gaat aan het werk, maar zullen waarschijnlijk in deze slechte tijden de menschen, zoodra ze ge mist kunnen worden, ontslaan. Dan is er misschien aanleiding nog eens op deze zaak terug te komen. Ontheffing aanslagen school gelden. Ontheffing van aanslagen in school geld wordt verleend aan de wed. P. v. d. Voort en de heeren D. J. Mosk en P. Ligtendag. Eervol ontslag onderwijzeres. Aan mej. A. J. de Snaijer wordt op verzoek eervol ontslag verleend tegen 1 Augustus. Voorzitter uit zijn spyt over het vertrek van deze onderwijzeres aan School I, die zooals we reeds eerder meldden, in Den Helder benoemd is. Benoeming onderwijzeres. Lr zijn twee vacatures, één aan school I en één aan school III. Voor school I luidt de voordracht: 1 Mej. W II B P van El teren, 2 Mej. A. C. Kater, 8 Mej! J. P. Noorman. van een brand, terwijl men van de telefo nische doorverbindingen (De Graaf, Hoexum en nog enkele anderen) gebruik kan maken. Wat de laatste vraag aangaat, men weet als de spuit uitrukt vaak niet waar men precies moet wezen. Een brand weerman, die later komt, zal dus meestal wel eenige inlichting kunnen verkrijgen, maar verder zelf moeten zoeken. De heer Raven was verwonderd, dat men het niet noodig oordeelde een kraan tf plaatscq op „Cérès" en zag niet veel lièil in het graven van kolkjes. Hoe moet daar het water naar toe loopen als er geen water in de slooten is, vraagt hij. Voorzitter zegt: Men moet juist een onderzoek instellen om te zien welke maatregelen getroffen moeten worden. Voor „Cérès" is de' brandspuit voldoende, omdat voldoende water uit de Zandvaart is te krijgen. De heer Van der Ham dringt op sneed aan met het nemen van maatregelen en met het doen van onderzoek. De heer Rezelman vraagt of de druk (3040 M.) voldoende is en of onderzocht is of deze druk werkelijk bestaat. In het rapport wordt gezegd, dat de druk opge voerd kan worden tot 60 70 M. Kan dat werkelijk spoedig nog tijdens een brand en hoe? Voorz. en secretaris zeggen, dat men daarvoor maar even Scliagen of het waterleidingbedryf te Bergen behoeft op te bellen en oogenblikkeliik is de druk verhoogd. De voorstellen van B. en W. worden aangenomen. Vaststelling suppl.begrootingen. Vastgesteld worden suppl. begrootingen tot een bedrag van 29.157-65; af- en over schrijvingen tot 8213.11 en een wijziging van de begrooting voor het grondbedrijf tot 9893.28. Verkoop gemeentegrond. Ingekomen is nog een verzoek van den Mqï wt u o r» T„, ibeer T. Jongejan, om een perceel bouw- n..o ,i- t!'r van Lltercn heeft terrein aan de Noorder Molenvaart, ter aar solhcitaüe ingetrokken, daar zy j breedte van 12 M. De diepte is bijna 45 inmiddels te 1 iirmerend is benoemd. Mej. M, zoodat hii 540 M2 zou moeten koonen -Katerwordt met 6 van de 11 stem- Hy vraagt die tegen den prijs van l 2ri men tot onderwyzeres aan school I be- per M2. EEN NIEUWE MEUBELZAAK. Naar men ons mededeelt zal door den heer H. G. Rump, op Zaterdag 13 Juni a.8., aan de Koningstraat no. 40 worden geopend een naar de eischen des tyds nieuwgebouwden meubelwinkel. Deze prachtig uitgevoerde zaak, met rijke voorraad meubelen, biedt dep bezoe- kers(sters) een groote verscheidenheide het gebied van meubileering. HippolyW- hoef is alzoo weer een prachtzaak rpet geworden en wij wenschen den onderne mer goed succes. DE AARDSCHOK OOK TE DEN OEVEB GEVOELD. De aardschok, welke in den nacht van Zaterdag op Zondag plaats had, is 00,1 te Den Oever door enkele personen waar genomen. De nachtwaker L., bij de Zuiderzee*®1' ken, had de schok of de trilling van den grond duidelijk waargenomen. Een zekere juffrouw B„ welke te bed lag *®r® wakker en nam de trilling ook waar. He huis leek wel te schudden en ze hoorn het glaswerk rinkelen. BUITENLANDSCH BEZOEK AAN DE ZUIDERZEEWERKEN. Dat de Zuiderzeewerken en de culti veeringswerkzaamheden in den Wierin- germeerpolder dag in dag uit met dru bezoek vereerd worden, is algemeen kend. Vorige week waren het vele Zweedse studenten, terwijl j.1.- Dinsdag een tig Duitschers uit vooraanstaande fan bouwkringen de werken onder lel(11 van technisch personeel bezochten. HET SLEEPBOOTONGELUK BIJ BREEZAND. Hedenmorgen zou hoogstwaarsclUlnJ lyk getracht worden om de j.1. Zaterdag by Breezand gezonken sleepboot »Mee,r* gat" te lichten. In de boot hoopt men of lijken der verdronken personen te vlI*f den. In de verbandkamer der Maatschap pij tot Uitvoering van de Zuiderzeewer ken zullen de stoffelijke overschot^' worden opgebaard. De kamer is gehc met rouwkrip omhangen. Per sleepboot van de firma Smit v Rotterdam zullen de stoffelijke ov schotten van de verongelukten naar n respectievelijke woonplaatsen *or< overgebracht.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 8