DE INNEMENDE LAN0L00 PER de O. Stooinwasscherij Jen leider" uussEiun. Ï'OSTER' Heerenbaai EEN DUBBELTJE NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BINNENLAND. RugpijnNieren Pillen EERSTE BLAD ZATERDAG 13 JUNI 1931. 59ste JAARGANG Buitenlandsch overzicht De Belgische regeeringsverklaring. - Een dreigende regeeringscrisis in Engeland. - Ernstige verschijnselen in Duitschland. - Naar overeenstemming in het con flict tusschen Italië en het Vaticaan. HEERENBAAI FEUILLETON voor de behandeling vanuwwaschgoederen Wilhelminastraat 63-67 Telefoon 524 De radiocensuur. Zoo gemakkelijk te wasschen Zoo moeilijk te verslijten Kleur-, wasch- en zon-echt COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulovvna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65; binnen- and f 2. Nederl. Oost' en West'Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50- f 0.70, f 0.70, f 1.—. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nu*. 4 ct.; fr.p.p.6ct! erschjjnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag, Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. M'sTROOST Als men de kop van hierboven eens dacht der regeering gaande houden, is wat serieus leest, zal men allicht niet tot het taalvraagstuk datgene, waarin de al te optimistische gedachten komen. En openbare meening het meest belang stelt veel reden tot optimisme geelt de toestand j en dat het diepst de eendracht en den in Europa dan ook niet. Allerwege groote J binnenlandschen vrede van het land kan werkloosheid, die door het seizoen zoo treffen. nu en dan wel een weinig afneemt, doch j De regeering wenscht dit vraagstuk in yjl oorzaak blijft van^ groote zorg, waarbijden kortst mogelijken tijd, alsook op een Rott| Crto m De critieke toestand ninklijke commissie tot herziening van de uitkeeringen aan werkloozen. Ernstige verschijnselen in Duitsch land. Onder dit hoofd schrijft de „Nw keer wel weer eens wordt. Doch er is maar heel weinig noodig, om de met kunst- en vliegwerk telkens weer uitge stelde regeeringscrisis te doen uitbreken. En dan? Zooals gezegd: het kraakt geducht in Duitschland. komt, ook natuurlijk ten deele het gevolg van de werkloosheid, droevig ontredder de financieele toestand, zoodat verschil lende gemeentebesturen in Duitschland en Oostenrijk niet meer in staat zijn de salarissen van de ambtenaren te betalen. En het einde van de ellende, die haar oorzaak ook voor een groot deel vindt in -n'trm van den oorlog, onder de lasten waarvan Europa nog steeds zucht, j i.. zioni. En aan te bedenken dat men zoo druk bezig is voor de voorbe reiding van een nieuwen oorlog, die in haar gevolgen ontzettender zal zijn dan de oorlog van 19141918. De regeeringsverklaring in België is ook niet met groot enthousiasme ontvan gen. Wij ontleenen er het volgende aan: De premier begint in zijn verklaring met aan te dringen op de noodzakelijk heid van een financieel herstel na de in zinking, als gevolg van de crisis. Dit herstel zal geschieden door de invoering van eenige nieuwe belastingen, bezuini gingen en door een binnenlandsche lee ning. Wat de buitenlandsche politiek betreft wordt het volgende verklaard: De regeering zal de voortzetting ver zekeren van de buitenlandsche politiek, welke door de voorgaande kabinetten werd gevolgd. Deze politiek, welke ons door den toestand des iands wordt opge legd, stemt tevens overeen met de ver wachtingen van ons volk en het parle ment hechtte er immer zonder onder scheid van partij, zijn goedkeuring aan. t)e regeering zal niet ophouden haar welgemeende medewerking te verleenen aan het vredeswerk en aan de pogingen tot economischen vooruitgang, welke door den Volkenbond worden nage streefd, overtuigd als zij is, dat het wel zijn van ons vaderland nauw verband houdt met den voorspoed der andere vol keren. Zjj zal al de initiatieven treffen en steunen, welke de strekking hebben onzen buitenlandschen handel te hand haven of uit te breiden. Wat de militaire kwesties betreft, be perkt de verklaring zich tot de volgende opmerkingen: Hoe vriendschappelijk ook de betrek kingen mogen wezen, welke wij met de naburige naties onderhouden, toch dient België bij machte te zijn de verdediging volledige en afdoende wijze op te lossen. Ten slotte wordt het regeeringspro- gram uiteengezet ten aanzien van de ver zekeringen tegen ziekte en invaliditeit, opruiming van krotwoningen, het nijver heidsonderwijs, den strijd tegen de werkloosheid, den steun aan den midden stand en groote huisgezinnen, alsmede betreffende den steun aan den landbouw en de kolonie. De verklaring eindigt met de woorden: De regeering wenscht een onverdeeld, eensgezind, krachtig en wel varend België. De verklaring, die door Renkin in het Fransch en Vlaamsch werd voorgelezen, Werd door de rechtsche Vlamingen toe gejuicht. De liberale leider Devèze keur de de verklaring goed, doch stelde een vraag ten aanzien van de rechten der minderheden in zake het taalonderwijs. De fronter Declerq verklaarde geen vertrouwen te hebben in het taai-pro gram der regeering. Volgens zijn mee ning heeft Vlaanderen van deze regee ring niets te verwachten. De katholiek De Géradon, afgevaardigde van Luik, sprak zijn vertrouwen uit in de regee ring, doch drong aan op verdediging van de Oostgrens en de Schelde. Na afloop van de Kamervergadering was men in de wandelgangen van het parlement niet zeer optimistisch gesteld. Het gerucht liep, dat sommige libera len instemmen met de opwekking van Devèze, terwijl verscheidene katholieke Vlaamsche afgevaardigden bleken te hebben gezegd, liever een nieuwe crisis te zien ontstaan dan de door Devèze ge stelde eischen te aanvaarden. Toch ge- looven de meeste leden niet, dat de nieuwe regeering Dinsdag of Woensdag reeds zal kunnen vallen. Er wordt vrij algemeen verwacht, dat zij om redenen van zuiver practischen aaïd zeker tot na het zomer-reces aan het bewind zal wor den gelaten. In Engeland dreigt plotseling een re geeringscrisis naar aanleiding van een amendement van de liberalen op het wetsontwerp tot heffing van een grond belasting. Het amendement beoogt van deze belasting vrij te stellen land waar voor reeds inkomstenbelasting wordt be taald, op grond dat dubbele belasting niet te verdedigen is. Naar de arbeiderspartij verzekert zal, in Duitschland vraagt in toenemende mate de aandacht der wereld. Het kraakt geducht bij onze Oostelijk buren. Op het partjjcongres der Duitsche socialisten wist niemand een antwoord op de vraag van Breitseheid, wat er gaat gebeuren als Brüning valt, of als hij zich verbindt metde rechterzijde, waartoe dan noodzakelijk de veeleischende nationale socialisten zullen moeten behooren. Deze vraag is een bange vraag, en niet voor de Duitsche socialisten alleen. In een coali tie waaraan de nationale socialisten deel nemen, zullen zij zeker een buitengewoon sterken invloed uitoefenen. Zij zullen zich niet aan handen en voeten laten bin den in een regeering. Als zij mede ver antwoordelijkheid op zich nemen, zal het slechts zijn als zij .de gelegenheid schoon zien, om hun volgelingen de vervulling van eenige van hun groote beloften te vertoonen. Anders zullen zij er de voor keur aan geven een, dank zij de alge mene ellende sterk groeiende oppositie partij te blijven. Het blad wijst er dan op hoe dr. Schacht, de. oud-president van de rijks bank er naar streeft om dictator te wor den. Na zijn reis door Amerika, waar hij zeer zelfbewust optrad als kampioen voor dë belangen van Duitschland, heeft hij Op de vergadering van den Oostenrjjk- zich na zjjn terugkomst doen kennen als schen stedenbond heeft de burgemeester Het conflict tusschen de Italiaansche regeering en het Vaticaan schijnt thans tot oplossing te zullen komen. Beide par tijen vertoonen toenadering tot elkaar en gaan tot maatregelen in eigen kring over. De Paus, die ten sterkste blijft ontken nen, dat de Katholieke Actie zich op politiek gebied beweegt, heeft toege geven dat eenige leiders van de Katho lieke Actie weieens anti-fascistische ten- denzen getoond hebben. Aartsbisschop Pizzardo, de directeur van het Bureau van de Katholieke Actie, is dan ook als zoodanig afgetreden. Tegelijkertijd heeft de regeering drie personen doen ar resteeren, die hebben deelgenomen aan de vernieling van een der bureaux der Katholieke Actie. (Bedoeld is vermoede lijk de bisschoppelijke curie te Piperno. Red.) Mussolini heeft een gestreng on derzoek naar de daders toegezegd" en strafmaatregelen tegen hen aangekon digd. Officieel wordt medegedeeld, dat er 50 menschen gearresteerd zijn, van wie 22 in een garage te Callao; de overigen te Lima. GANDHI NAAR LONDEN. De Executieve van het Al-Indisch Con gres heeft Woensdag definitief besloten, dat Gandhi de nationalistische partij op de conferentie te Londen zou vertegen woordigen. MOEILIJKHEDEN VAN OOSTEN RIJKSCHE STEDEN. een ijverig sollicitant naar de betrekking van dictator. Volgens een bericht uit Berlijn, zouden er in het West-Duitsche nyverheidsge- bied geruchten loopen over plannen be treffende een oeconomisch directorium onder leiding van Schacht, en gevormd door de groote machthebbers der Duit sche industrie. Een dergelijk directori um zou zich zonder den minsten twijfel in verbinding stellen met de nationale socialisten, daar zonder hen de politieke basis ervoor ontbreekt. Donderdag werd uit Berlijn gemeld, dat leiders van liet algemeen vakverbond en van de socialistische partij zich in een bespreking eensgezind op het standpunt hebben gesteld, dat de nieuwe noodver- van Steyr meegedeeld, dat zijn stad voor een faillissement staat. In Juni hebben de ambtenaren slechts een- afbetaling op hun salaris van 70 shilling ontvan gen. Wethouder Breitner zeide, dat de be lastingontvangsten te Weenen sterk zijn gedaald. In Tyrol hebben drie gemeen ten een schuld van 166 millioen. IN PERU IS I)E STAAT VAN BELEG WEER AFGEKONDIGD. Naar Reuter uit Lima meldt, is bij de creet de staat van beleg voor het heele land afgekondigd. De publieke orde zou bedreigd worden door revolutionnaire ordening in haar teeenwoordigen vorm I Pannen, waarvan de regeering op de volkomen onaannemelijk is. Zij zullen be-hoogte was gekomen. De burgers en mi- langrijke wijzigingen daarin eischen. Ziedaar een mogelijkheid van conflict. Men mag nog optimistisch genoeg zijn om aan te nemen, dat men het ook dezen litairen, die beschuldigd worden van op stand en verraad zullen dadelijk berecht worden. Zij die schuldig worden bevon den krijgen de doodstraf. züner grenzen te verzekeren. Wij zullen a's dit amendement Dinsdag aan de orde i IrAvni /vvi TVI Anrif TITAVH AV* oonrfonomon now n de maatregelen mededeelen, welke wij noodig achten, om ons land te beschutten tegen alle eventueele invallen en wij vragen aan de Kamers voor de landsver dediging de noodige credieten toe te staan. Wat de taalkwestie betreft wordt ge zegd: Onder de vraagstukken, welke de aan- ECHTE FRIESCHE 20-50ct. per ons THE DARK CHAPTER door 84) komt en mocht worden aangenomen, een algemeene verkiezing volgen. De liberalen verklaren dat zij hun standpunt net kunnen prijsgeven en op peren het denkbeeld dat als hun amende ment wordt aangenomen Snowden zal aftreden en de regeering het wetsont werp inzake de heffing eener grondbe lasting zal intrekken. De „Times" is van oordeel dat aan neming van het amendement óf tot een algemeene verkiezing, óf tot aftreding van Snowden en reconstructie van het kabinet kan leiden. De regeering hoopt nog, dat een mid denweg te vinden zal zijn. Een andere factor in de dreigende crisis is de beslissing tan de vakveree- nigingsleden in het parlement, welke zich verzet tegen de plannen der ko- schouwde deze onderdompeling als be wijs, dat hij haar vergiffenis schonk. „Om het hardst zwemmen, Franklin Fielding?" daagde ze hem uit. Hij dood onder haar door. Met een kreet van schrik begon ze uit alle macht te zwemmen. Rawlins besloot een opheldering uit te stellen, totdat hij zelf beter zou weten, wat hij wilde. Hij wist niet zeker of hij zich zou kunnen bepalen tot het doel, dat hem oorspronkelijk naar Kilbourne Heights gevoerd had. Elementen, waarr p „Heb je dan heelemaal geen moreel ge- hij niet gerekend had en die hij met geen voel?mogelijkheid had kunnen voorzien maak baar je hebt ons al meer voorgelogen, ten de zaak ingewikkeld. Onwillekeurig Wade. Dat heb je me den eersten dag al had hy zijn plannen al uitgebreid. Het bekend. Wat doet het er toe of je er nog werd nog niet onpleizierig, maar hoe het een beetje mee doorgaat? Je denkt toch eindigen zou, was nog geheel in het zeker niet, dat ik zal bekennen, dat ik duister. gelogen heb?" j Het bleek maar al te duidelijk, dat er «Neen ,dat denk ik niet," zei hij som- een verandering had plaats gegrepen met oer; „het zou je anders geen kwaad doen, Hilda. Rawlins merkte het al dadelijk na w«nt het is waar." j de Franklin Fielding-geschiedenis Ze Marian gaf met een beweging te ken- was niet koeler, veeleer hartelijker dan Ben> dat hij gelijk had en dat ze berustte, eerst. Bij oogenblikken was ze zelfs min- !>en tenminste geen gluiper," zei zaam, ook al was er niemand anders bij Field l1,0^ maar een tijdje Franklin en dat was iets nieuws. Toch deed ze van hei?' Ti!'1(ia heeft een Paar boeken alles met overleg en voorzichtigheid, ie oefenen Zal ze brengen, dan kan je Ze sprak langzaam en duidelijk, als Tk ken i I dicteerde ze een stenotypist, zonder ge- kwast!" Z1'ln rommel- H'ii te een legenheid te hebben zich te verbeteren. Henscb? rw Ze koos zorgvuldig de onderwerpen van was de beste rl m ^kV"®' Wa<te; maar hij gesprek uit. Ze handelde en sprak, als kmi Ik kon' tnch 2 *T?auw kon beden-volgde ze de aanwijzingen van een on- ÖertrudeAttSSton Zeggen' da* Je zichtbaren leidsman. BH wllM r Hilda twijfelde en daarom was ze vast- *ün hand on h ar r pn d Rawlins besloten zich niet bloot te geven. Toen ze water in Marian rb.ni dlwde haar het bekomen was van den eersten schrik van wn Marian's onthulling, en haar woede Uv geacht tegen hem. Ze be- angst wat bedaard waren, was ze HMap; HIP en zorg vuldig alle mogelijkheden gaan overwe gen. Rawlins kon natuurlijk gelogen hebben en Marian kon kinderlijk goedgeloovig zijn geweest. Ze wist, dat hij niet voor een leugen zou terugdeinzen, als het in zijn kraam te pas kwam; maar er was even veel kans, dat hij de waarheid had ge sproken. Gesteld, dat het waar was, dan werd daardoor bijna alles verklaard. En toen ze na zorgvuldige overweging nog niet wist, wat ze moest gelooven, kon ze niet anders doen dan letten op al haar woorden en bewegingen. Als hij werkelijk Franklin Fielding was, meende Hilda de vreeselijke gevolgen van een boek over de familie Kilbourne te kunnen verzachten, door een gunstigen indruk te maken. Als hij een boek voor bereidde, was er al veel kwaad gedaan, maar misschien kon ze nog wat goedma ken. Als hij stilletjes haar karakter ontleed de, vond ze het niet meer dan billijk tegen over zichzelf hem de beste kanten te laten zien. Als ze de helden zou worden van een gedrukte pagina en als Franklin Fielding alleen maar schreef wat hij werkelijk ge zien. Als ze de heldin zou worden van een minste deel hebben aan de schepping van haar persoon. Als hij niet Franklin Fiel ding was waarop even veel kans was dan hinderde het nog niets als ze vriendelijk tegen hem was. Achter Hilda Kilbourne's listige, maar opvallende verandering van politiek school nog meer. Als hij geen schrijver was, was hij toch iets anders. Het was meer dan waarschijnlijk, dat hij een per soon van gewicht was. Zelfs afgezien van haar eigen oordeel, dat ze langzamerhand gevormd had over Franklin Fielding, was er nog de algemeene opinie van de buren. Het was nauwelijks mogelijk, dat zoo veel menschen zich in hem vergisten. Iedereen scheen het er over eens te zijn, dat hfi niet alleen interessant en aardig was, maar iets buitengewoons. De buren haalden hem aan. Minnie Harlan haalde hem aan en stak het niet onder stoelen of banken. Waarom zoji ook Hilda niet Ze was niet van plan van haar aanspraak en rechten afstand te doen, voordat er openlijk uitgemaakt was. wie hij was. Hilda was altijd bekoorlijk. Ze had een intelligente openhartigheid, die veel men schen aantrok. Als ze haar best deed, was ze zelfs verleidelijk. Rawlins ontdekte het; niettegenstaande haar voorzichtigheid en gemaakten toon, lukte het haar toch niet haar charmes te verbergen. Ze probeerde het ook eigen-: lijk niet. Het kostte hem geen moeite het kunstmatige van het natuurlijke te on derscheiden en alle aandacht te besteden aan dit laatste. Van het kunstmatige be greep hij de oorzaak. Het was beslist een aangename gewaar wording om letterlijk aan Minnie Harlan ontroofd en ontvoerd te worden in een blauwen two-seater en dan nog uitgela chen te worden, als zjjn geweten hem dwong te vertellen, dat hij al lang ver wacht werd op het tennisveld van de Har- lajEen logé heeft plichten te vervullen," zei z6. „Maar een afspraak „Kan nooit opwegen tegen de aanspra ken van de familie Kilbourne." „En zal de familie Kilbourne mij van alle schuld vrijpleiten?" LOTING VOOR LICHTING 1933. Bepaald op 26 Juni a.s. De minister van Defensie heeft be paald, dat de in art. 10 der Dienstplicht wet bedoelde loting ter bepaling van den ingeschrevene, die in elke gemeente of in elke groep van gemeenten het eerst in aanmerking komt tot gewoon dienst plichtige te worden bestemd, in het open baar geschiedt voor de lichting 1933 op 26 Juni a.s., des middags om 2 uur te Den Haag in de „Weeskamer", Binnen hof 8. De loting geschiedt uit een aantal ge nummerde biljetten overeenkomende met het getal der personen vermeld in het al- phabetisch register der gemeente Am sterdam van de lichting 1928. DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE. Een nationale actie? Met het oog op de ontwapeningscon ferentie van den Volkenbonk, welke Fe bruari 1932 te Genève zal worden ge houden, worden drie petitionnements acties voorbereid en wel door de R.-K. de S.D.A.P. en de Nederl. afdeeling van den Wereldbond der Kerken. Naar het „Handelsblad" verneemt wendt laatstgenoemde bond pogingen aan om te komen tot een nationale actie. De Nederlandsche afdeeling van den We reldbond der Kerken, acht in deze voor allen even belangrijke aangelegenheid een Nationale Adresbeweging die uiting geeft aan den vredeswil van het geheele Nederlandsche Volk, mogelijk en zeer ge- wenscht en heeft zich daarom tot de R.-K. en de S.D.A.P. gewend. Vragen van het Kamerlid Albarda over het verbieden van de Mattectti-uitzenidng. Aan gedrongen wordt op een rege ling der heroepsinstantie. Het Tweede Kamerlid de heer Albarda heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: I. Wil de minister mededeelen, op welke gronden de Radio-controle-com missie de uitzending van een redevoe ring en van orgelmuziek, ter herdenking van den zeven jaar geleden in Italië om- gebrachten socialist Matteotti, op 10 Juni 1931 heeft verboden? II. Heeft de minister, toen hij van het in de eerste vraag bedoelde verbod be richt ontving, aanleiding gevonden zijn tusschenkomst te verleenen, ten einde opheffing van het verbod te bevorderen? III. Hebben eenige beslissingen, welke de Radio-controle-commissie in den laat- sten tijd heeft genomen, den minister niet tot de overtuiging gebracht, dat die commissie met haar preventief toezicht menigmaal verder gaat, dan „ter voor koming van gevaar voor de veiligheid van den staat, de openbare orde of de goede zeden", waarvan wet en reglement spreken, verdedigbaar is? „Niet dit lid der familie. Hebben wij die afspraak gemaakt?" „Ik geloof," zei hij, „dat je redeneering ergens onlogisch is. Ik zal straks wel ont dekken waarin het hem zit." „Ongetwijfeld," stelde ze hem gerust. „Ik ben niet erg logisch. Wil je niet lie ver zelf chauffeeren?" „Ik zou niet durven. Mijn plicht zou me dwingen rechtsomkeert te maken." Hilda lachte, terwijl hij behagelijk ach terover ging zitten. „Als je heusch zoo een gevoelig gewe ten hebt," zei ze, „als het knaagt en je martelt. ja, als het zoo erg met je ge steld is, zal ik je zelf wel terugbrengen." Rawlins schudde somber het hoofd. „Ik ben bang, dat het te laat is. Ik kan nu wel het slachtoffer van deze intrige blijven." „Houd je van intriges?" vroeg ze en voelde met een, dat deze vraag te veel op den man af was. „Wat voor intriges?" vroeg hij, haar aanziend. „Ja.... alle mogelijke." „Neen, ik geloof het niet." Hilda beet zich op de lippen, geërgerd, dat ze zich versproken had. Het was een onnoozele vraag tegenover Franklin Fiel ding, zelfs tegenover Wade Rawlins. „Als je een bepaalde intrige kon ver zinnen," vervolgde hij, „dan kon ik je gemakkelijker antwoorden." Een oogenblik deed Hilda wanhopige pogingen zich de intrige van „De laatste Ontleding" te herinneren, waarvan som mige critici zeiden, dat het een helden dicht was, terwijl anderen het weeën rom mel noemden. Maar ze kon zich de intrige niet meer bedenken. Groote sorteering, in effen en gewerkt, 75 cent per el. Verkrijgbaar bij: Letop naam op den zellkant Vraagt onze stalen-collectie IV. Is de minister niet van meening, dat inzonderheid met het verbod van de Matteotti-herdenking de Radio-controle commissie de grenzen heeft overschre den van de opdracht, welke voor haar in artikel 3ter van de Telegraaf- en Tele- foonwet en in artikel 5 van het Radio controle-reglement is te vinden? V. Hebben de ervaringen van den laat- sten tijd den minister niet overtuigd van Zorgen dragen het hunne bij tot ont wikkeling van nierkwalen. De nieren hebben toch reeds genoeg te doen met hun taak om het bloed te filtreeren van de erin voorkomende onzuiverheden. Als deze organen overbelast worden, is het derhalve geen wonder, als zij hun werk niet meer behoorlijk doen, waar door een overmaat van urinezuur zich in het lichaam kan ophoopen. Dit urinezuur kan zich in den vorm van scherp gekante kristallen afzetten en rheumatiek, spit of ischias veroor zaken. Soms vormt het niergruis en vaak doen zich urine- of blaasstoornis- sen voor. Maak bijtijds gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze kunnen trage nieren weder opwekken en ver sterken, het overtollige urinezuur af voeren en een einde maken aan uw kwalen. Bij alle drogisten enz. 1.75 p. flacon. „Ik voel niets voor intriges vandaag," bekende ze. „Dat ben ik niet eens," zei Rawlins. „Je hebt geïntrigeerd tegen juffrouw Har lan." „Noem je dat een intrige?" „Vraag het haar maar eens." Hilda glimlachte en voelde zich gerust gesteld. Ze had nooit geweten, dat een intrige zoo eenvoudig kon zijn; toch bleef ze op haar hoede. Hij was misschien Franklin Fielding niet, maar het was toch altijd nog mogelijk. Ze begon dus over iets anders en hij volgde haar gedwee. Ze was buitengewoon vriendelijk tegen hem en dat zei veel. Ze reden geruimen tijd rond, zonder een woord te reppen over Minnie Harlan of eenig ander ge vaarlijk onderwerp. Een oogenblik stond ze op het punt weer te beginnen over het duistere hoofdstuk, maar ze durfde niet, bang, dat hij het zou beschouwen als be dekte toespeling op literatuur Ze waren tegen den lunch op Kilbourne Heights. Toen Hilda voor het terras uit stapte, nam hij haar plaats in en reed de auto naar de garage. Boven aan de stoep bleef Hilda staan om hem na te kijken. Het was te zien, dat ze in groote onzeker heid verkeerde. Hij was zoo Daarna werd ze plotseling in haar over peinzingen gestoord. Om den hoek van het huis verscheen een vrouw. Ze was blijkbaar opgewonden en lichtblond. Hilda Kilbourne kende haar niet. (Werdt varvelgd).

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1