GEMENGD NIEUWS. JULIAAIADORP. BREEZAND. ANftSA PAULOWNA. \V u j 239 Staan met den naam Veerburg, dien niemand voor dit gedeelte van den polder gebruikt. WIERINGEN. TEXEL. ONDERSCHEIDING. De Texelsche Gemeenteraadsverkiezing. Oudeschild. Wat zal de nieuwe raad ons brengen. De nieuwe raad. De schipbreuk van de St. Philibert. Uitslag van de Gemeenteraadsverkiezing van Texel, gehouden op Vrijdag 19 Juni 1931. MARKTOVERZICHT. Wij zijn op 't oogenblik met de markt niet veel drukte gewend, dat komt jaar lijks terug en de hooibouw is er oorzaak van. Niettemin viel de aanvoer van vette koeien nog niet zoo tegen, prijs 40—50 ct. Amsterdammers waren er niet veel, het schijnt dat er niet veel vleesch noodig was, vandaar dat de handel iets gedrukter was. De handelen kalf- en geklekoeien was matig. In pinken was het lang niet druk. Naar nuchtere kalveren was ook niet zoo'n grooten vraag, daar was ook niet veel van noodig, handel stil. De handel in paarden leek nog wel goed. De handel in overhouders was kalm. Oude slachtschapen 24—34gld.,ook geen groote prijzen, matige handel. De handel in lammeren had drukker knnnen zijn, toch is er nog 24 gld. besteed. Biggen en schrammen werden ook kalm aan verkocht, dat liep niet over. In vette varkens was de handel heel goed, 18—20 ct. Zouters tot 15 ct. lichten prijs. Op de kippenmarkt was het heel stil, prijshoudend. MEDELEVEN VAN DORPSBEWONERS. Aan den sigarenhandelaar te Schagen bij wien de vorige week ruim 400 werd gestolen, waardoor de man In financieele moeilijkheden raakte, werd dezer dagen een bedrag van 450 ter hand gesteld, zijnde de opbrengst van een collecte, die te zijnen behoeve onder de burgerij was gehouden. SCHAGERBRUG. Tot notaris te Schagerbrug, gemeente Zijpe, is benoemd de heer H. J. van Veen, candidaat-notaris te Voorburg. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst wegens vacature. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 8 uur, de heer Schut, van Winschoten 0 SCHOOLFEEST. Vrijdag j.1. werd het schoolfeest ge houden voor de kinderen van de laagste klassen van de O.L. School alhier. Met autobussen van den heer J. van Scheijen trok het geheele gezelschap naar Huisdui nen, waar door de kinderen op het strand en in den speeltuin volop genoten werd. Na aldaar eenige uren te hebben vertoefd, werd de terugtocht weer aanvaard en kwamen zij te ongeveer half een weer hier aan. Na eerst wat voor den inwendigen mensch gezorgd te hebben, trok men naar het land van den heer N. Hoornsman, om daar de verschillende spelletjes uit te voeren. Het weer, dat ook vandaag bij zonder meewerkte, had ook anderen naar buiten gelokt en er was dus bij de kinder spelen nog eenige belangstelling. Nadat ook hier weer een paar uren op prettige wijze mee waren doorgebracht, werden de gewonnen prijzen uitgereikt, en togen allen weer huiswaarts. De schoolfeesten van de O.L. school zijn hiermede voor dit jaar weer achter den rug, maar het kan gezegd worden, dat zij alle kinderen vol doening hebben gegeven. CONCERT „CONOORDIA". De muziekvereeniging „Ooncorda" zal Zondagavond 8 uur haar 2e zomerconcert geven in de muziektent te Breezand, on der leiding van den waarn. directeur, den heer J. Schenkels. Programma: 1. Officer of the day R- B. Hall 2. Speranza. Ouverture H. Delchevalerie 3. In schoner Maiennacht. Wals. Mak. Bentzsch 4. Dans la Forge L. Eilenberg 5. Fête au Trianon Francis Papie 7. Si vous aviez compris L. Venza 8. Gemengde berichten. Potpourri. Jb. ter Hall 9. Finale. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer G. H. v. d. Molen, behaalde te Den Helder het diplo ma Handelsschool met 5-jarigen cursus, met het hoogst aantal punten van alle geslaagden. PREDIKBEURTEN. Geen opgaaf ontvangen. BENOEMING. De Zeereerw. heer pastoor M. Th. Vinck, gaat a.s. Donderdag onze ge meente verlaten, wegens zijn benoeming tot pastoor te 's-Heerenhoek (Zuid-Be veland). Pastoor M. van der Eem, eerder kapelaan te Hoorn, is door den bisschop van Haarlem tot pastoor van de parochie Anna Paulowna benoemd. PREDIKBEURTEN. Geen opgaaf ontvangen. KLEINE SLUISBESTAAT NIET MEER. Als we op de stafkaart de plek op zoeken, die wij gewend zijn „Kleine Sluis te noemen, dan zullen we daar niet dezen naam vinden, maar de aanduiding „Veer- burg". De Alg. Ned. Wielr. Bond, die de stafkaart tot grondslag neemt voor het vervaardigen van haar kaarten, heeft dezen naam overgenomen. Vandaar dat men tot voor korten tijd op de toegangs wegen naar de Kleine Sluis de bekende blauwe borden van A. N. W. B. en Na de volkstelling heeft de topogra fische dienst (die de stafkaarten vervaar digt), de benaming veranderd. De gebrui kelijke namen Kleine Sluis en Spoorbuurt zijn thans officieel vervallen. Deze buur ten vormen nu samen het dorp Anna Paulowna. Vandaar dat het nieuwe bord met dezen naam aan de Molenvaart meer westelijk is geplaatst, n.1. tusschen den spoorwegovergang en de Driebruggen. We gelooven intusschen, dat het nog wel geruimen tijd zal duren, eer de bevolking de namen Spoorbuurt en Kleine Sluis, of kortweg De Sluis, niet meer zal gebruiken. De bijzondere Vrijwillige Landstorm houdt heden, Zaterdagavond 7 uur, een schietoefening in de zaal van den heer Swaerts. De r.k. voetbalvereeniging „Zwaluwen" heeft besloten, wegens gebrek aan leden, de beoefening van het spel tot September op te schorten. BOND VOOR ST A ATSPEN SIONNEERIN G. Vrijdagavond vergaderde de af deeling Anna Paulowp» van bovengenoemden bond bil den heer W. Kos'sen. De opkomst was zeer slecht, wat zeer zeker snij tig was voor het iiverige bestuur, dat zich zooveel moeiD getroost, niet alleen \jeor het ge wone vereenigiiwswerk, maar ook voor het orvaniseeren van een jaarlijkschen rijtoer met de ouden van dagen. De voorzitter, de heer J. ter Burg, deel de bii de opening mede, dat de secr.-pen- ningm. mevr. DaalderKouseband we gens ongesteldheid voor haar functies heeft moeten bedanken. Spr. bracht in herinnering, dat zij sinds Juli 1923 lid van het bestuur is geweest. Hij dankte liaar voor het vele en goede werk, dat zü in het belang van den bond en de ouden van dagen heeft verricht. Het jaarverslag sprak van veel werk in 1930, maar ook van groot succes. Het ledental echter is iets achteruitgegaan en bedraagt thans 209. De bazar leverde een batig saldo van pl. m. 350 op. De totale ontvangsten over 1930 waren 1037. de uitgaven 626.11. Het batig saldo van 410.97 verzekert dus voor een paar jaar het doorgaan van den tocht met de oudjes, indien tenminste de gewone "geldmiddelen even regelmatig, als in andere jaren, ko men binnenvloeien. Nadat de bescheiden van de penning- meesteresse waren gecontroleerd «en mee gedeeld was dat deze in orde waren be vonden, werd overgegaan tot verkiezing van een nieuwe secr.-penningm. Mevr. I. KaanKok werd aangewezen en nam de benoeming aan. Enkele zaken, verhand houdende met het voorbereidende werk, dat aan den spoedig te houden rijtoer vastzit, werden besproken, waarna de voorzitter de verga dering "l"Ot. genomen. De auto die zwaar werd be schadigd, is niet verzekerd. De beide heeren maken het goed. GEVONDEN VOORWERPEN. en Gevonden: een schroef sleutel een portemonnaie met geld. Inlichtingen te bekomen bij den ge meentebode te Hippolytushoef. De heer Sam Vlessing Ph.zn., te IJmui- den, geboren te Texel, is door de Fran- sche regeering benoemd tot Officier d'Aca- uemie. Deze onderscheiding is een bewys van waardeering voor de door den heer Vlessing bewezen diensten aan de bransche kunst. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gein. (Westerland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Herv. Kerkel. Vereen., (Den Oever) (in de kapel) 's Morgens 10 u., de heer Frank. Doopsgezinde Gemeente. Stroe. 's Morgens 30.30 uur, Ds. J. M. Reen- dertz, van Haarlem. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer Bosma Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, Leesdienst. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middag s 3 uur Leesdienst. WIERINGERMEERPOLDER. Hervormde Kerkelijke Vereenlging Sluis I b. Haukes. 3.30 uur, dienst te Nieuwe Sluis Nieuwa Sluis. Kamer II. 3.30 uur, de heer Frank AUTO-ONGEVAL. Donderdagmorgen omstreeks acht uur moest een bezoeker van Texel, op den Schilderweg, nabij Burgzicht, uitwijken voor een wagen. Waarschijnlijk is dit met te groote snelheid geschied, zoodat de auto in een greppel terecht kwam. Een inzittende dame raakte daardoor door een ruit van den auto en verwondde zich zoo danig dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Dr. Boswijk constateerde echter dat de verwondingen niet van ern- stigen aard waren. Burgerlijke Stand van Texel van 1619 Juni 1931. GEBOREN: Jeanette Maria Christina Gertruda, d. v. Henrii Cornelis Adriaan Kievits en Antonia Maria Ran. ONDERTROUWD: Gerhardus Schraag en Erena Edith de Grave. Cornelis Bruin en Pietje Visser. Het scheen aanvankelijk, dat de stem busstrijd om de raadszetels in onze ge meente een vrij wat kalmer verloop zou hebben dan die van 1927; althans de per soonlijkheden bleven eerst tot enkele scherpe advertenties beperkt; Het bleek echter, dat men het minder mooie tot de laatste dagen had bewaard. Woensdag en Donderdag werden n.1. de ingezetenen al hier als het ware overstelpt met pam fletjes, waarin vooral de kleine groepen zich duchtig weerden en de strijd geheel op persoonlijk terrein brachten. Donderdagmorgen kregen wij hier zoo iets als een „Wild-West-reclame" voor de candidatuur van den heer Boon, lijst 9. Er verscheen een auto, omwoeld met roode vlaggen, waarin een drietal gegrim meerde personen; (wij herkenden hierin» 1927. Gevonden medaillon. POLITIE. 1 portmonnaie en 1 Hippolytushoef. STAMBOEK- EN PREMIE- KEURING. Op de Vrijdagnamiddag vanwege de Provinciale Commissie tot bevordering der Paardenfokkerij gehouden stamboek en premiekeuring was de aanvoer weder om zeer gering. Aangevoerd werden: a. Hengsten, geen aanvoer. b. Merrieveulens, 2 stuks, waarvan be kroond een van den heer N. Johz. Rot gans met 30. c. éénjarige merriën, 1 van den heer N. Sz. Bakker, genaamd „Santje", welke werd bekroond met 20. d. tweejarige merriën: geen. e. driejarige merriën: geen. f. oudere merriën, 3 stuks, welke alle werden bekroond, en wel: „Nerga oud 5 jaar, van den heer C. Metselaar, met 50; „Nerzia", oud 5 jaar, van den heer D. Jac. Mulder, met f 50; „Ojannie oud, 4 jaar, van den heer P. de Jong, met J 30. g. Voor het stamboek werden 2 paar den aangeboden, welke werden afgekeurd. DOOD GEVONDEN. Woensdagavond is de 68-jarige vis- scher A. Keijzer, die zich tegen den avond naar zijn visschersboot had begeven, niet weergekeerd. Den ganschen naoht werd de kust afgezocht, totdat men tegen den morgen achter een rij palen van de zee wering Keijzer dood in zijn boot vond liggen met zware verwondingen aan het hoofd. Men acht het zeer waarschijnlijk, dat Keijzer is gevallen op den rand van de boot. „ZONNESTRAAL"-DAG. Zaterdag 27 Juni a.s. zal alhier een „Zonnestraal"-dag worden gehouden. AUTO-ONGELUK. Gisterenmiddag reed onze plaatsge noot, de heer J. Poel, nabij Hoorn, door een defect aan zijn stuurinrichting 0 een lekken voorband, tegen een boom. De heer Poel, die zelf chauffeerde, kreeg een vrij ernstige hoofdwonde en een boek houder, uit Monnikendam, die bp hem zat, een armwond, zoodat beiden in het ziekenhuis te Hoorn moesten worden op- PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Visser Doopsbediening Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. Oskamp Waal, geen dienst. Den Hoorn, v.m. 10.30 uur, Ds. F. W. J. Brümmer, v. Hengelo (O) De Cocksdorp, n.m. 7.30 u., Ds. Plug Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Plug Koog, v.m. 10 u., Ds. van 't Hooft Doopsgez. Gem. Waal, vm. 10 u., Ds. A. Vis Geref. Kerk. Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u. Ds. A. v.d. Leer Geref. Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 uur, Ds. J. Buskes Deze week werden van hier verzonden: 2801 lammeren, 44 varkens, 19 kalve ren en 3 koeien. De patiënt, lijdende aan nekkramp, is hedennacht in de „St. Lidwina"-stichting te Den Helder, overleden. 4 D e W a a 1 BELANGRIJKE VERBETERING. Dezer dagen heeft de verbreeding van de Dorpstraat te De Waal, waartoe de Raad dezer gemeente besloten had, plaats gehad. Bij de woning van den heer L. Keijser alhier, is de straat 2 m. breeder geworden. Daar 't verkeer daar ter plaatse zeer groot is, en de straat nauw was, geeft deze uitbreiding aldaar een lang ge- wenschte verbetering. De Cocksdorp. UITSLAG VERKOOPING. Donderdagmorgen werd door notaris Mulder te De Cocksdorp, publiek ver kocht het café „de Nieuwe Aanleg", al daar, thans bewoond door den heer G. Zoetelief. Kooper, het R.-K. Armbestuur te De Cocksdorp, voor 2800.De inventaris werd eveneenst gekocht door het R.-K. Armbestuur voor 1000. SLECHTE PRIJZEN GRASGEWAS. Naar notaris Mulder ons welwillend mededeelt, zijn bij de deze week gehou den verkooping van hooigewas en nagras zulke lage prijzen besteed, dat niemand zich kan herinneren dat de prijzen hier zoo gering waren. twee candidaten van die lijst). De komst van hel voertuig werd met een omroepers- bel aangekondigd, zoodat ieder zich naar buiten begaf; uit de auto werden pakken couranten op straat geworpen. Het bleek een verkiezingsnummer van zeer lijvigen omvang te zijn, „De Wegwijzer en de lantaarn voor Texel", waaraan een groot bedrag moet zijn ten koste gelegd. De in houd van dit blad behandelde zeer uit voerig de verschillende rechtskwesties, die de heer Boon met „Het Witte Kruis" en met de gemeente Texel heeft gehad; ook het beruchte steenenproces, gaf verder een soort van gemeente-programma aan, van lijst 9 en oefende vervolgens feitelijk op alle handelingen van raadsleden en ge meente-ambtenaren critiek uit. Over den inhoud lijkt het ons beter verder maar in een publiek orgaan te zwijgen. Donderdagavond verzamelde zich om de Steenenplaatspomp een zeer talrijk pu bliek, omdat in deze „Wegwijzer" een soort van debat-avond was aangekondigd. Deze volksoploop bracht echter voor de op sensatie-belusten een teleurstelling, daar de verwachte candidaat van lijst 9 niet ter plaatse verscheen. De stemming op Vrijdag had een kalm verloop; men vindt den volledigen uitslag elders in dit blad. De oude raad was samengesteld uit 2 Vrijz.-Democraten: de heeren R. P. Keij ser (weth.) en A. Epe (gekozen met 494 stemmen); 2 Soc.-Democraten, de heeren Henkes en Dogger (gek. met 495 st.); 1 Chr. Arbeider, de heer A. Vonk (gek. met 255 st.); 3 R.-Kath„ de heeren De Graaf, S. Keijzer en H. Leber (gek. m 724 st.); 1 Anti-Rev„ de heer K. Vla ming (gek. met 310 st.); 1. Chr.-Hist., de heer J. N.z. Kikkert (gek. met 330 st.) en 3 Vrijheidsbonders: de heeren Lap, Dros en Pisart (gek. met 842 st.). Ver der behaalde in 1927 de Econom. groep S. C. Eelman nog 70 stemmen. De nieuwe raad zal als volgt worden samengesteld: 2 Vrijz.-Dem., de heeren R P. Keijser en Epe, gekozen met 449 (in 1927 494 st.); 3 Kath., de heeren De Graaf, S. Keijzer en Leber, 767 stemmen in 1927 724); 1 Chr.-Hist., de heer J. Kik kert Nz. behaalde 355 (in 1927 330); 1 Anti-Rev., de heer K. Vlaming met 241 (in 1927 310 st.) 3 S.D.A.P., de heeren Henkes, Dogger en Bruin, met 626 stem men (in 1927 495 st); 2 Vrijheidsbond, de heeren W. H. Lap en P. Dros Bz„ met 614 stemmen (in 1927 842 st.). De Eco nomische groep kreeg 1 raadszetel met 256 st., waarvoor de heer Parlevliet is ge komen. De heeren Pisart, van den Vrijheids bond, en A. Vonk, van de Chr. Arbeiders groep, vallen uit, in hun plaats komen de heeren J. Bruin, van de S.D.A.P., en Par levliet van de Economische *Groep. Bij besluiten van eenigen omvang gin gen in de vorige raadsperiode 6 raads leden vrij zeker met de voorstellen van B. en W. accoord, dit waren de heeren R. P. Keijser (weth.), Vlaming (weth.), Vonk, A. Boon, Epe en S. Keyzer, terwijl in de meesje gevallen ook de heeren Henkes, De Graaf, Leber en J. Kikkert Nz. het be leid van B. en W. steunden. Bij de wet houdersverkiezing in 1927 werden de hee ren R. P. Keijser met 10 van de 13 stem men gekozen, de heer Vlaming met 9. Intusschen heeft in den loop der thans beëindigde 4-jarige raadsperiode, de toe stand zich eenigszins gewijzigd, in plaats van den ouden heer Keesom is gekozen verklaard de heer Leber, in de plaats van den heer Zeylemaker kwam de heer Hen kes en in de plaats van den heer Abr. Boon de heer T. Dogger. Deze wijziging bracht in de raadsverhouding, zooals wij voor enkele weken bij de herbenoeming van de heeren R. P. Keijser en Vlaming hebben kunnen waarnemen, geen verande ring van beteeken's. Het schijnt ons toe, dat de raad in zijn nieuwe samenstelling ook zeer weinig wij ziging zal brengen in ons gemeente bestuur. Bedriegen de voorteekenen ons niet, dan zal de heer Parlevliet, evenals de heer A. Vonk deed, dikwijls de Vrijz.- Dem. groep steunen. Het is gewoonlijk niet gemakkelijk zich aan eenige voorspelling te wagen, doch vermoedelijk zullen bij deze verhouding en wanneer zich geen onberekenbare wij zigingen meer voordoen, de beide wethou ders met ongeveer een gelijk aantal stem men in Sept. a.s. worden herkozen, als in S.D.A.P. J. Henkes Dz. T. Dogger Jb. Bruin A. Backer N. Bruin—Hemelrijk Joh. Hemelrijk J. P. Standaart 516 51 39 4 10 6 626 De uitslag was hier te ongeveer half negen bekend en werd door ons te Den Burg reeds per aanplakbiljet bekend gemaakt. Van den uitslag valt nog te zeggen, dat de kiesdeeler 2872/13 was. De S.D.A.P. was bij de verdeeling van de resten niet onfortuinlijk; ze verkreeg op haar over schot van pl.m. 51 stemmen een zetel. De R.-Kath. partij kwam bij de eigenaardige toewijzing van de resten op 30 a 40 stem men bijna aan haar vierde zetel. De Vrij heidsbond was met haar rest minder for tuinlijk. Uitgebrachte stemmen in de 9 stemdistricten Vrijz. Chr. Groep. Jb. de Vries 104 P. van Liere 14 J. A. G. Alderlieste 2 120 Vrijz. Dem. Partij. R. P. Keijser Cz. A. Epe Jb. Daalder Jz. Alb. Blom Jz. R. J. Daalder Gemeentebelang. H. K. W. Verstegen Christ. Arb. Groep. A. Vonk Cz. M. Bakker Kz. W. van Sijp Lijst David Frank. Anti-Rev. Partij. K. Vlaming A. v. d. Brink C. Timmer Jz. I Joh. A. Eelman C. van der Knaap J. G. van Leeuwen Chr. Arb. Groep. Jac. Boon Cz. Vrijheidsbond. W. H. Lap P. Dros Bz. J. G. Ph. Pisart J. Barends P. W. Swama Joh. Roeper Jz. C. J. de Lugt J. Zuidewind Dz. A. J. Keijser R.Pz. R. W. Stoepker Cz. 366 61 15 1 6 449 41 33 10 30 73 41 216 3 3 9 6 4 241 91 399 71 46 12 21 14 7 23 14 7 614 Volksgroep tot verbetering maatsch.- econ. toestand op Texel. A. Eelman Jbz. 7 H. Witte Jz. 2 R. Huijsman Nz. 1 Joh. Hillenius 1 P.,Klippel 40 C. Boon Pz. 8 59 R.-Kath. Staatspartij. M. W. de Graaf 524 S. Keijser 43 H. Leber 178 P. M. Boom 4 H. Smit Hz. 10 W. van Heerwaarden 8 Economische Groep. Joh. Parlevliet 177 S. J. Keijser Jbz. 22 F. J. H. van Twisk 35 W. J. Reuvers 8 H. J. Keijser Dz. 14 Chr. Hist. Jb. Kikkert Nz. 316 R. van der Vis Rz. 35 J. Grisnigt 2 G. Westerlaken 2 767 256 355 Buitenland. GROEP MILITAIRE VLIEGERS DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Zes dooden, twaalf zwaar- en twintig lichtgewonden. Te Studzienice bij Sierpce waren tijden^ de daar gehouden militaire manoeuvres ongeveer veertig militaire vliegers bijeen in een schuur, waar zij voor hun opleiding tot een hoogere klasse van een kapitein theorieles kregen, toen een hevig onweer kwam opzetten. De bliksem sloeg in de schuur, zoodat vijf vliegers op slag ge dood werden, en twaalf ernstige wonden opliepen. Meer dan twintig vliegers liepen lichte verwondingen op. De schuur vloog in brand en brandde geheel af. De leider van de theorieles, kapitein Ploso, werd zwaar gewond en overleed tijdens het transport naar een ziekenhuis. VOOR RUIM VIER-EN-EEN-HALF MILLIOEN FRANCS OPGELICHT. Diamanthandelaar te Antwerpen het slachtoffer. De diamanthandelaar Simon Genn te Antwerpen verkocht Woensdag aan iemand, die zeide een zoon van den be kenden koopman Largo uit Madrid te zijn, voor frs. 4.585.000 ean diamanten en paarlen, waarvoor de kooper 2 cheques, in francs opgemaakt, op de Banco de Bil- bao in betaling gaf. Toen den volgenden dag bij den heer Genn argwaan rees, telefoneerde deze naar Madrid en trof er op zijn kantoor den zoon van den heer Largo, die mee- deelde van het geheele geval niets af te weten. De heer Genn heeft van deze brutale oplichting aangifte bij de politie gedaan. MOND- EN KLAUWZEER IN ENGELAND. Uitbreiding. Nadat gisteren dertien nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer ontdekt waren, 12 in Lancashire en Westmoreland, en een ervan reeds in Pethshire in Schotland, heeft de minister de zoogenaamde „sta- stili "-order afgekondigd voor het vervoer van alle vee naar Engeland en Schotland zonder speciale vergunning. Alle markten en vee-tentoonstellingen zijn gesloten of afgelast. Deze order zal van tijd tot tijd voor bepaalde graafschappen worden her zien. Alle invoer van vee uit Ierland, waar de haard der besmettjng gelegen is, is na tuurlijk eveneens verboden. ZEVEN LIEDEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Het hevige onweer, dat Donderdag boven Oost-Pruisen woedde, heeft in totaal zeven slachtoffers gemaakt. Twee arbeiders werden bij het landgoed Gross- Grieben door den bliksem gedood. Bij Willemberg sloeg de bliksem in een be grafenisstoet, waardoor een vrouw en haar zoon gedood werden. Een aantal andere deelnemers liepen brandwonden op. Te Heiligenbeil werden de zoon en dochter van een landeigenaar gedood, terwql de moeder bewusteloos werd. Ten slotte werd te Insterburg nog iemand door den bliksem gedood. 550 a 580 slachtoffers. Zonder dat de kinderen, welke zich aan boord van de „St. Philibert" bevonden, en de bemanning zijn meegerekend, be draagt het aantal slachtoffers van de scheepsramp van Zondag in den mond van de Loire, naar de magistraat van Nantes heeft vastgesteld, reeds 400. Men moet er derhalve rekening mee houden dat het totale aantal dooden 550 a 580 bedraagt. Nr. Lijst of Partij STEMDISTRICTEN Totaal Nr. Aantal zetels nieuwe raad Aantal zetels oude Raad Den Burg I Den Burg II Cocks dorp Z. Eier- land Den Hoorn De Koog Ooster end Oude» schild De Waal 1 Vrijz. Chr. Groep (de Vries) 8 12 12 16 5 53 4 120 1 2 Vrijz. Democraten 74 76 31 25 19 62 44 78 40 449 2 2 2 3 Gem. Belangen 5 22 3 2 4 5 41 3 4 Chr. Arb.groep (A. Vonk) 4 17 20 7 22 1 2 73 4 1 5 Lijst D. Frank 10 8 1 3 2 2 4 2 9 41 5 6 Anti-Rev. Partij 10 13 4 20 8 6 168 9 4 241 6 1 1 7 Chr. Arb.groep (Jb.Boon Cz.) 7 12 70 2 91 7 8 Vrijheidsbond 156 132 34 53 46 28 72 41 52 614 8 2 3 9 Volksgroep verbetering maatsch. econ. 17 24 59 tosstand op Texel (C. Boon) 1 3 5 8 1 9 10 R. K. Staatspartij 131 248 62 37 111 40 51 55 32 767 10 3 3 11 Economische Groep (Joh. Parlevliet) 82 32 51 10 6 28 11 14 22 256 11 1 12 Chr. Hist. Partij 54 64 37 16 52 10 94 6 22 355 12 1 1 13 Soc. Dem. Arb. Partij 66 82 78 35 16 18 62 244 25 626 13 3 2 Totaal 3733

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 11