EXPOSITIE SCHILDERIJEN Fa, S. COLTOF, KANAALWEG DEIHHLiillin KONIJN'; Vleeschwaren SUMMUM 8 li. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA fitoBioviSanslseh overzicht» een jaar. - DeDuitsche regeering gaat met het Ameri-1 een voiiXatnTvwrVn gevaat kaansche voorstel accoord. - De Oostenrijksche kabi- i P0" geweldige voorraad gecomprimeerde lucht in stalen flessohen ter beschikking, netscrisis opgelost. feireüf alles best, FEUILLETON SPOORSTRAAT 122 BINNENLAND. Het Koninklijk bezcek aan Parijs. De heer A. DE GROOT te Bergen ZAL EENSGE DAGEN EXPOSEEREN BU Zoo gemakkelijk te wasschen Zoo moeilijk te verslijten Kleur-, wasch- en zon-echt NERCSNSWST/Nf COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel I 1.65; binnen land I 2.—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.—. Modeblad resp. f 0.95,11.25,f1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.; f?.p.p.6ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag, Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. AD VERTENTIEN 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst! dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 cL bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewjjsno. 4 ct. tot 112 nieter diepte gedoken. Onder nor male omstandigheden kunnen booten van dit type drie dagen lang onder water büj- un type cirie dagen lang onder water blij- Uitstcl van de oorlogsbetalingen voor den tijd van ]jen- behulp van bijzondere toestellen De droevige economische toestand van Europa en in het bijzonder van Duitsch land heeft president Hoover bewogen hulp te verleenen in den vorm van een nitstel van de oorlogsbetalingen voor den tijd van een jaar. Zaterdagavond heeft de president van de Ver. Staten de volgende verklaring laten bekend maken: De Amerikaansche regeering stelt voor alle betalingen in verband met regee- rings-, herstel en wederopbouw-schulden voor den tijd van één jaar uit te stellen, in dier voege, dat dit uitstel zoowel be trekking heeft op het kapitaal als op den interest, en dat die schuldbekentenissen der regeeringen, welke zich in particuliere handen bevinden, er natuurlijk van wor den uitgezonderd. Vooruitloopend op de goedkeuring van het Congres is de Amerikaansche regee ring bereid uitstel te verleenen van alle betalingen, welke buitenlandsche regee ringen haar verschuldigd zijn, gedurende het op 1 Juli 1931 beginnende begroo- tingsiaar, o - voorwaarde, dat de belang rijkere crediteur-staten eveneens de hun verschuldigde betalingen op regeerings- schulden voor een jaar uitstellen. Het doel van het besluit is het a.s. jaar te wijden aan het economische herstel der •w ereld en de krachten in de Ver. Staten, die alreeds voor den opbouw werken, te t)evrijden van den hen belemmerende fac toren "-n buiten. De over heel de wereld verspreide ma laise heeft de Europeesche staten meer getroffen dan ons, zoo gaat Hoover voort, Enkele van die staten bespeuren in be denkelijke mate een afneming van hun economische stabiliteit ten gevolge van deze depressie. Het '-ewicht der regee- xingsschulden, dat in normale tijden draaglijk was, drukt te midden van deze malaise zwaar op de volken. Ten gevolge van een reek® oorzaken, die op de malaise terug te brengen zijn, b.v. de prijsdaling van buitenlandsche goederen, en het slin kend vertrouwen in de economische en politieke stabiliteit van het buitenland, zette een abnormale toestrooming van goud naar de V. S. in, ten gevolge waar van de cred iet. kracht van vele andere sta ten afnam. Deze en andere moeilijkheden in het buitenland verminderen de koop kracht ten aanzien van onze exportgoe deren en dragen derhalve in zekere mate mede de schuld voor onze voortdurende werkloosheid en het laag-blijven van de prijzen onzer landbouwproducten. Ik zou hieraan nog willen toevoegen zoo eindigt de president dat wij, hoe wel deze stap niets te maken heeft met de ontwapeningsconferentie, die tegen Februari a.s. is bijeengeroepen, niettemin de hoop koesteren, dat gezien den groo- ten invloed van den bewapeningswedloop op de huidige depressie onze stap zal bijdragen tot het ontstaan van vriend- schappelijker betrekkingen, welke zoo noodzakelijk zijn voor de oplossing van deze belangrijke kwestie der bewape ningen. De Duitsche regeering en het Ameri kaansche voorstel. Zooals wij hierboven al schreven, is het in het bijzonder de toestand van Duitschland, die Hoover be wogen heeft tot dezen stap, en de Duit sche regeering heeft dan ook de Ameri- JAAP SNOR ook wollen Badpakken. ZUIDSTRAAT 1©. Let op den gelen winkel. Voor Texel: Wed. SCHUMAKER. door E. J. RATH. 86. Toen Rawlins met een hoed en een jas terugkwam, liet de heer Kilbourne zich over de leuning van het terras naar be neden glijden met een lenigheid, die zijn jaren eer aandeed. Rawlins volgde hem. Toen ze samen in de duisternis voortlie pen, bewoog de heer van Kilbourne Heights zich voort met de voorzichtigheid van een kat, die een natten weg over steekt. •,tl hoeft den chauffeur niets te vragen of te zeggen", zei Rawlins zacht, „Hij weef vrat hij moet doen en hij is betaald." ïWn Vf*>rRevoel, dat ik ga ver hezen, klaagde de heer Kilbourne. „Waarom gaat u dun?" Is d(imwaagenk?"I>i€t biteelo<>vie ben. Waar „S-s-st! We zijn er zoo en let ni«t cn den chauffeur. H« weet zelfs niet, wie u bent. Hn is vanavond niet anders dan een automaat." n 6011 „Laat me dat wonder eens zien", gromde de heer Kilbourne. Hot wonder zat in elkaar gedoken voor op de auto. Hij keek niet op, toen zijn passagier verscheen, in gezélschap van kaansche regeering laten weten, dat zij accoord gaat met het voorstel van dén pre sident. Met des te meer vreugde is deze ac- coordverklaring geschied, daar men te Berlijn zoo goed naar waarde kan schat ten, wat het ingrijpen der V. S. bii de huidige wereldcrisis beteekent. De ver lichting, wekte Duitschland krachtens het Amerikaansche voorstel ten deel zal val len, beloopt naar men in bevoegde krin gen berekend heeft omstreeks 1500 mil- lioen mark. Bovendien moet worden on derstreept, dat de revisie-mogelijkheden met betrekking tot het Young-plan door het moratorium niet worden verminderd. Men neemt te Berlijn aan, dat ook En geland zich direct accoord zal verklaren met het plan, en eveneens Italië. Proble- matieker acht men thans nog de houding van Frankrijk. Ook in Duitsche politieke kringen wordt niet miskend, dat Frank rijk zekere offers moet brengen. Frank rijk ontvangt van Duitschland ruim 400 millioen mark, zoodat het gedurende een jaar 400 millioen mark minder zou ont vangen. Men acht het evenwel te Berlijn niet waarschijnlijk, dat Frankrijk zich onttrekken zal aan een gemeenschappe lijke actie van Amerika en Europa. Mogen we echter een bericht uit Lon den gelooven, dan heeft de Fransche re geering president Hoover laten weten, zijn verklaring met de diepste bevrediging te hebben ontvangen en in sympathieke overweging te zullen nemen. De Oostenrijksche kabinetscrisis is weer opgelost, nadat Dr. Seipel zijn op dracht tot regeeringsvorming had neer gelegd, had, de bondspresident Dr. Bu- resch, chr.-soc., met de vorming van een nieuwe regeering heiast en deze is erin geslaagd uit de huidige meerderheidspar tijen een kabinet te vormen. Bii het békend worden van de nieuwe ministerlijst heeft het algemeen opzien gebaard, dat Schcber in weerwil van al de nederlagen van den laatsten tijd opnieuw al® minister van buitenlandsche zaken in het nieuwe kabinet is opgenomen De vrienden van Sohober en hij zelf zouden in de laatste dagen alles in het werk heb ben gesteld om hem op zijn post te hand haven. De nieuwe regeering zal in haar poli tiek een voortzetting van de regeering- Ender zijn. Het is een kabinet van den middenkoers, dat waarschijnlijk ook door sociaal-democraten zal worden onder steund. Burgemeester Seitz heeft op vra gen van journalisten geantwoord, dat de sociaal-democraten een nieuwe regeering geenerlei moeilijkheden in den weg zullen leggen. DE BESTE TELEFOON 339 DE MODERNSTE ONDERZEEBOOT TER WERELD. Kan een maand ondr water blijven. Naar Die Umschau mededeelt, kan de nieuwe Amerikaansche duikboot Nautilus, niet te verwarren met de duikboot, van denzelfden naam, waarmede Wilkins naar de Noordpool denkt te gaan, aanspraak maken op den naam, de modernste ter wereld te zijn. Het schip kan drie maanden achtereen in volle zee blijven en 25000 zeemijlen af leggen, zonder een haven aan te loopen, om brandstof in te nemen. Het heeft de voordeelen van een kruiser en kan dieper onder water varen dan de tot dusver be staande duikbooten. Bii een proef werd Rawlins. De heer Kilbourne kon niet an ders onderscheiden dan een uniform, een pet en een bril. „Slechte oogen?" vroeg lui, toen Raw lins hem de auto in duwde. „Uilenoogen", zei Rawlins. Rawlins sloot het portier, liep naai voren, flulslerde iets tegen den chauffeur en kreeg een knik ten antwoord. Voor zichtig werd de motor op de eerste ver snelling gezet en de auto gleed zacht weg in de duisternis Jiawlins keerde naar huis terug. Hij wilde probeeren Hilda onder vier oogen te spreken te krijgen, als het mogdijk was De briöge-les aan mevrouw Kilbourne trok hem niet bijster aan. De auto reed door zonder lichten, totdat men Kilbourne Heights achter zich had; daarna draaide de chauffeur het licht aan en de weg werd plotseling fel verlicht. De heer Kilbourne zat achterin te roo- ken. Hij zag niet anders dan de silhouet van het hoofd van den chauffeur en dat interesseerde hem niet bijzonder. Hij was volkomen bereid zich te houden aan de door Rawlins voorgeschreven regels. Groote mannen hielden zich niet op met kleinigheden. Het begin wilde hij wel missen, dat was toch niets, maar daarna moest hij er bij zijn. De chauffeur met den bril wist precies wat hem te doen stond. Hij reed tien mijl door en sloeg af op de juiste plaats, zon der zijn passagier zenuwachtig te maken of tijd te verspillen. Toen de heer Kilbourne uitstapte, gooi de hij een handje sigaren in de richting van den chauffeur. „Je hoeft alleen maar te wachten, zei hij kortaf. ADMIRAAL QUANT WATERSCHOUT? Naar „De Telegraaf" verneemt komt gep. vice-admiraal L. J. Quant ernstig in aanmerking om te worden benoemd tot waterschout van Amsterdam als opvolger van den heer Bonnemanne. Giften. De Koningin heeft aan het gemeente bestuur van Parijs 25.000 francs gegeven voor de stadsarmen en 10.000 francs voor het politiesanatorium, dat gesticht is door mevrouw Chiappe. De heer de Satellane, voorzitter van den gemeenteraad, Renard, prefect van het dept. van de Seine, en Chiappe, hoofdcommissaris van politie, hebben H. M. hun groote erkentelijkheid betuigd voor deze bewijzen van sympathie. De ontvangst op het stadhuis. Zaterdagmiddag is de vorstelijke fami lie ten stadhuize ontvangen. De plechtig heid droeg, overeenkomstig den wensch van de hooge gasten, een intiem karak ter. De lijst van de genoodigden was veel minder uitgebreid dan bij vorige gele genheden. Behalve een twintigtal Neder- landsche persoonlijkheden waren er slechts de leden van den gemeenteraad en van den raad van het Seine-departe- ment, evenals hooge ambtenaren van de prefecturen van het departement en van de politie. Het waterfeest op het meer van Daumesnll. De Parijsche medewerker van het Hbl. telefoneerde: Het moet een onvergetelijke avond voor onze koningin zijn geweest, deze Vrijdagavond op de koloniale tentoon stelling. Ondanks de viervoudig verhoogde en tree-prijzen waren er duizenden en nog maals duizenden naar Vincennes getrok ken om van het bezoek van de koningin der Nederlanden getuigen te zijn. Het was of de Franschen nu opeens loskwa men en uiting wilden geven aan hun sympathie voor onze souvereine. Een geweldige politiemacht was op de been, die de grootste moeite had om de deinende menigte in bedwang te houden. Soms was het angstwekkend vol en dreig de het even mis te loopen. Zeer tegemoetkomend was de politie voor de Nederlandsche journalisten, wien het vergund was mee te loopen ach ter aan den stoet. Zoo waren wij in de ge legenheid de staatsietrap van den won derlijk schoon verlichten majestueuzen tempel van Angkor te bestijgen en dezen van binnen te beschouwen. Een machtigen indruk maakte het bouwwerk in den zomernacht en de ko- I ningin toonde zich telkens weer verrukt over het prachtige schouwspel. Langs een anderen uitgang verliet de j stoet den tempel en schreed naar den steiger vóór het restaurant van Indo- i China, waar drie barkassen gereed la gen. Het geheele gezelschap scheepte zich in en langzaam zetten de vaartuigen zich in beweging, voortbewogen door in landers met lange boomen. Tal van kleine vaartuigjes voeren op het meer, waar de fonteinen in alle kleuren het water opspoten. Licht deinend gleden de barkassen over den voor een klein meer opmerkelijk beweeglijken waterplas naar de overzijde, waar aan den steiger van het Nederlandsche paviljoen werd ge meerd. Hier wachtte de gamelan der Balinee- zen de koninklijke familie op. Eentonig klonk het doffe rhytme der muziek over het water, terwijl de vaartuigen langzaam naderden. De koningin scheen niet ge noeg te kunnen krijgen van het groot- sche schouwspel, dat de uitdrukking moge banaal klinken een sprookje leek. De prinses wees haar moeder tel kens op bijzonderheden, die haar troffen. Het bezoek liep ten einde veel later dan was voorgesteld. Onder het daverend gejuich der- langs den weg geschaarde menigte verlieten de auto's daarop Parijs, op weg naar Chevreuse. Kerkgang der Koningin. De eorr. van „De Telegraaf" schrijft: I De eenige Zondag, tegelijk de laatste dag, dat Koningin Wilhelmina in en om de „Ville lumière" vertoefde, is naar haar wensch voorbijgegaan in die prachtige beslotenheid, die haar rustdag pleegt te kenmerken. Om halftien kerkgang met prinses Ju- liana en twee heeren en die dames van het gevolg. Maar wie te Parijs de groote hervormde bedehuizen kent, zou ooit ge dacht hebben, dat onze vorstin daarvoor het oog had laten vallen op het nederige koepelkerkje Ste. Marie in de volkrijke Bastillebuurt, de Rue St. Antoine. Slechts enkele ingewijden wisten van deze keus. Daar vervulde ds. Gounelle zijn predikbeurt. Ds. Gounelle is een der beste protestantsche voorgangers van de Lichtstad, hij is bovendien vroeger in Den Haag als hofprediker opgetreden. Toen om half elf de twee auto's uit Che vreuse voorreden en Hare Majesteit en de prinses uitstapten, verried alleen de aanwezigheid van een paar agenten bui ten, wat er aan de hand was, zoodat slechts enkele buurtbewoners zich be scheiden om de stoep verzamelden. Daarbinnen een gehoor van vierhon derd menschen, merkbaar bewoners van armere buurten. Aan het diner in de villa „Les Tilleuls" waren Zondagavond door de Koningin gasten genoodigd. Ds. Gounelle zat hier bij aan en tevens haar vroegere lectrice en vertrouwelinge madame de Joanis, die jarenlang aan ons hof heeft verkeerd. De chauffeur tikte tegen zijn pet en de wagen verdween in de duisternis. Hij stopte onder de boomen, niet ver van het huis en wachtte, totdat de gedaante van den heer Kilbourne een oogenblik afstak tegen een rechthoek van geel licht om daarna achter een deur te verdwijnen. Daarna reed de auto weer in de richting van den hoofdweg. Een paar honderd meter verder stopte hij weer en zette Kane Kilbourne zijn bril af. Hij keek hoe laat het was. Daarna zocht hij een zaklantaarn, stapte uit, liep naar den achterkant van den wagen en keek hoeveel benzine hij nog had. „Tijd en benzine in overvloed," besloot hjj' „Ei ben een boon, als ik hier vier of vijf uur op den ouden heer blijf wachten, tot hij belieft klaar te zijn! Hij hoeft het nooit te weten, en Rawlins ook niet." Toen de auto weer in beweging kwam, vermeerderde hij snelheid. Kane was een goed chauffeur en hij kende den weg; maar hij reed niet in de richting van Kil bourne Heights. 1 Meer dan een uur verstreek. Twee dor pen en een stadje had hij gepasseerd. Eindelijk rook Kane een onmiskenbaar zilte lucht en weldra ontwaardde hij een rij iichten. „Ze dansen zeker in het ho',.>!," mom pelde hij. -En nu heb ik dit uniform aar1. Ik zal haar door iemand laten halen Merril beach hield zijn reput.nU' van verjongend te werken ook dezen avond op. Geen enkel raam in het groote hotel scheen onverlicht te zijn. Toen Kane de auto aan den achterkant neerzette, hoorde hij den jazz-band boven het geschuive! van voetén op het terras. Verder op he pen paren kalm heen en weer, de ge daanten afstekend tegen de donkere zee. Alles was normaal. „Netjes en als een heer," had Kane het laatste uur voortdurend bij zichzelf her haald. Toen hij zich afvroeg of Annabelle op het terras zou zijn of op de kleine veranda, zei hij het nog eens. „Ze hoeft niet te denken, dat ik me door iemand op mijn kop laat zitten," mop perde hij. „'Als ik het afmaak, doe ik het op mijn eigen houtje." Hij liep het hotel om en wachtte bij het eind van het terras, totdat hij een loop jongen te pakken kreeg, die een bood schap voor iemand anders deed. De jon gen kende toevallig Annabelle; iedereen kende haar. Voor een halven dollar was hjj bereid een boodschap over te brengen en verdween met bijna heel Kane's ka pitaal. Deze laatste keerde terug naar de auto en wachtte; Annabelle zou misschien lie ver niet gezien worden met een chauffeur Na eenigen tijd vond ze hem. Haar ma nier van kijken maakte hem onrustig. Hij wist, dat Annabelle boos kon zijn, maar nu keek ze anders alsof ze iets in het schild voerde, waar ze niet gauw mee voor den dag wilde komen. „Waarom ben je verkleed?" vroeg ze. „Speel je comedie?" Hij had een andere begroeting ver wacht, maar het bood hem de gelegen heid een uitleg te geven, wat hij uitvoerig deed. „Zoodra ik den ouden heer dus afgezet had," zei hij, „ben ik hier gekomen qni jou op te zoeken. De eenige gelegenheid, die ik had „Heusch?" vroeg Annabelle. „Waarom Verklaring var. den heer Arlstlde Briand. De Parijsche correspondent van het „Handelsblad" telefoneerde Zaterdag avond aan zijn blad: Ter gelegenheid van het bezoek van de Nederlandsche koninklijke familie aan Parijs heeft de heer Aristide Briand, mi nister van buitenlandsche zaken, mij bij zijn terugkeer van zijn reis naar Nantes, waar hij de begrafenis was gaan bijwonen van de slachtoffers van de ramp van de „St. Philibert", wel willen ontvangen, om mij de volgende verklaringen te doen: „Het bezoek dat Hare Majesteit de Ko ningin der Nederlanden en de Koninklij ke Familie wel aan de Koloniale tentoon stelling te Parijs heeft willen komen bren gen, heeft de Fransche bevolking een buitengewoon gelukkige gelegenheid ver schaft om in het publiek uiting te geven aan de spontaan onwellende vriendschap pelijke gevoelens die Frankrijk altijd ten aanzien van Uw nobel land heeft gehad, gevoelens die welbekend zijn aan den eminenten vertegenwoordiger van Neder land te Parijs, mijn vriend jonkheer Lou- don, zooals ook aan al Uw landgenooten, die eenigen tijd hier hebben kunnen ver blijven, en daardoor in nauwere aanra king met mijn landgenooten zijn kunnen komen. „Het is mij nog te aangenamer heden te getuigen van den trouw dezer gevoe lens, aangezien ik reeds aan het Fransche regeeringsleven deelnam toen Hare Maje steit Koningin Wilhelmina in 1912 te Parijs is ontvangen. „Laten wij ons er ten zeerste mee ge- lukwenschen, dat de prachtige deel neming van de Nederlandsche regeering aan de Internationale Koloniale tentoon stelling allen heeft in staat gesteld heter kennis te maken met den opmerkelflken koloniseeringsarbeid, die door Nederland in Nederlandsch-Indië verricht wordt, en aldus te constateeren hoezeer onzë beide landen, zoowel ver over de zee als in Europa, blijven vasthouden aan hetzelfde ideaal van vrede, orde en vooruitgang. Op dezen weg, waarop de Fransch-Neder- landsohe vriendschap zich slechts harmo nisch verder voortbewegen kan, kan men met vertrouwen de meest gelukkige voor uitzichten voorzien van een nuttige, duur- me samenwerking. „Het is de taak van een pers, die haar roeping inderdaad waardig is, zich steeds te beijveren om al deze mogelijkheden van contact, wederzijdsch begrip en saam horigheidsgevoel te allen tijde in stand te houden". INKRIMPING DER VLOOT DER K. N. S. M. Verkoop van eenige schepen. Naar „De Telegraaf" verneemt bestaat er bij de directie van de Kon. Ned. Stoom boot Mij. het voornemen haar vloot be langrijk in te krimpen. Eenige schepen zuilen verkocht worden en verwacht wordt, dat dezen zomer nog meer schepen zullen worden opgelegd dan thans het ge val is. In verband hiermede zullen in de officiersrangen achteruitstellingen plaats hebben, welke echter tot een minimum beperkt zullen worden. DAGBLAD „DE TIJD". Gaat het over aan de N.V. „De Spaarnestad"? Men schrijft uit Amsterdam aan „Het Centrum": In de jongste aandeelhoudersvergade ring van de N.V. „De Tijd" werd het in de vorige vergadering genomen besluit weer ongedaan gemaakt. De commissa rissen traden af en nieuwe commissihis- sen werden gekozen. Althans voorloopig. Er was n.1. onderwijl onderhandeld met de N.V. „De Spaarnestad" te Haarlem. Deze bleek bereid, de meerderheid der aandeelen over te nemen, en dan de ex ploitatie van „De Tijd", maar zonder ochtendblad, voort te zetten. Zoodra deze ben je niet gekomen, toen ik bij jullie thuis was?" Kane maakte een veelzeggend gebaar. „Je hadt het recht niet te komen, Anna belle. Dat heb ik je ettelijke malen ver teld." „Schaam je je voor me?" „Nneen," 'protesteerde hij. „Heb je thuis ooit over me gesproken?" „Neen waarom?" „Dacht ik al!" zei Annabelle. „Zeg, wie is die aardige man, die me thuis gebracht heeft?" „Een vriend," antwoordde Kane voor zichtig, „maar hij had zich niet met de zaak moeten bemoeien. Ik heb het hem nooit gevraagd." „Is hij rijk?" „Ik ik weet het niet." Annabelle daoht eenigen tijd na. „Je komt bij mij niet verder, door de zaak door je vrienden te laten opknap pen," merkte ze op. „Het kan me niet schelen, al zijn ze nog zoo deftig. Wat ben je eigenlijk van plan? Mij aan den dijk te zetten?" Ze zei het onomwondener dan Kane had willen doen, maar hij begreep, dat hij de gelegenheid niet voorbij moest laten gaan. Hij dacht nog steeds aan zijn familie. „Ik heb zoo'n idee, dat we niet bij elkaar passen," zei hij langzaam. ,3egrijp me niet verkeerd, Annabelle. Je weet wel, hoe ik het bedoel. Ik voel „O, heusch? En wat denk je dat ik voel?" „Ik dacht misschien, dat jii hetzelfde zou voelen." „Zie ik er onnoozel of versuft of zoo iets uit?" Groote sorteering, In effen en gewerkt, 75 cent per el. Verkrijgbaar bij: Lciop naam op den zelfkant Vraagt onze stalen -collectie overdracht tot stand is gekomen, zullen er nieuwe commissarissen gekozen wor den. De N.V. „De Tijd" wordt dus een dochter-maatschappij van „De Spaarne stad'", die de zeggenschap krijgt niet al- leen over de „De Tijd", maar ook over „De Amstelbode" en de drukkerij „Het Kasteel van Aemstel". Het ligt in de bedoeling van „De Am stelbode", die haar ochtendblad behoudt en thans in hoofdzaak is het plaatselijk katholiek dagblad van Amsterdam, te maken een groot katholiek volksdagblad, met cohtend- en avondeditie, voor geheel NederUfcd. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Verschenen is de rekening van de provinciale inkomsten en uitgaven over 1929. Voorgesteld wordt de ontvangsten en uitgaven dezer rekening vast testellen op een bedrag van 58.599.822. Het batig slot is 5.543.889, dat op de begrooting voor 1932 zal worden geregeld, voor zoo ver dit althans niet reeds vroeger zal zijn geschied. De gewone inkomsten bedroegen 33.531.874, de gewone uitgavee 31.664.737; zoodat de gewone diens! met een batig saldo van 1.867.136 sluit. Wilt gij U weer frisch en opgewekt voelen, vrij van slechte spijsvertering, verstopping en de daaruit voortvloeiende lusteloos heid, gebruik dan Foster's Maagpilllen. 0.65 per flacon. „Neen, natuurlijk niet. Alleen ze zouden me thuis nog te jong vinden Hij zweeg plotseling, bewust, dat hij zich bijna versproken had. „Wat bedoel je? Ben ik zoo een antiqui teit?" vroeg ze. „Misschien ben ik ouder dan jij, maar ik heb een hoop meer fut." „Jij jij bent best," zei hij flauw. „Behalve als het op familie aankomt. Daarvoor laat je me schieten. Je denkt zeker, dat je me kan nemen en van me afzien, alsof ik een oude krant was in een tram!" Hij voelde, dat het makkelijker ge weest zou zijn, als ze tegen hem was uit gevaren, maar hoewel Annabelle precies zei, waar het op stond, verloor ze geen oogenblik haar zelfbeheersching en hier door werd Kane uit het veld geslagen. ,..Je begrijpt me niet, Annabelle," zei hij. „Wat mij betreft is alles in orde, maar ik moet aan mijn familie denken." „En ik moet aan Annabelle denken. Hoe weet je, dat ik niet in den smaak zou val len?" „Dat is het eigenlijk niet. We hooren niet bij elkaar; daar komt het op neer." „Quaestie van temperament, hè," peinsde Annabelle. „Dat klinkt niet eer lijk. Wat laat je eigenlijk in den steek je liefde of je moed?" Kane antwoordde niet. Hij dacht aan zijn familie op Kilbourne Heights: Anna- belle's gedaohten vertoefden ook op Kil bourne Heights, maar niet bij de bewo ners. Het huis, het land, de weelde ston den haar levendig voor den geest. (Weidt vervolgd).

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1