N.V. STOOMWSSCHERIJ „DEN HELDER" Heerenbaai EEN DUBBELTJE NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buiterilandsch overzicht HEERENBAAI BE INKEMENOE LAHDLOOPER f ucfifv&êkr? UUIKMSSEIlb. EERSTE BLAD ZATERDAG 4 JULI ,93,. S9s,e JAARGANG Het Amerikaansch memorandum. - Frankrijk blijft nog steeds op zijn starre houding staan. - De kransche vlootbouw. - Angst voor Duitschland. - De commissie voor het werkloosheidsvraagstuk te Genéve. OOST-INDÜE. BINNENLAND. De Wieringermeerpolder. De qualiteit onzer aflevering is onze beste reclame. Informeert U eens bij een Uwer kenissen. Helden der lucht. Zoo gemakkelijk te wasschen Zoo moeilijk te verslijten Kleur-, wasch- en zon-echt CHE COURANT Abonnement per 3 maanden by vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65; binnen land f 2.—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.—. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Ju. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. AD VERTENT1EX 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewysno. 4 ct. Frankrijk blijft nog steeds roet in 't eten gooien. Alle landen hebben in beginsel het Amerikaansche voorstel aanvaard, al leen Frankrijk heeft de noodige^ voorbe houden gemaakt, die reeds eerder wer den meegedeeld en waarop de rransche regeering star aan blijft vasthouden. Een angst voor Duitschland is daaraan niet vreemd, angst voor bewapening. Dat blijkt ook duidelijk uit hetgeen deze week in den Franschen Senaat gesproken is bij de behandeling van het toestaan van de vlootcredieten, waarop wij hieronder uitvoeriger terugkomen. Doch laat ons terugkomen op het voor stel van Hoover. Tegelijk met een Fransch memorandum is Donderdagmid dag door het Amerikaansche departe ment van staat een memorandum gepu bliceerd. In dit memorandum wordt het standpunt van de Ver. Staten uiteenge zet. Het memorandum beteekent niet een einde van de discussie, maar heeft slechts ten doel de Amerikaansche these volko men duidelijk uiteen te zetten, in de hoop, dat Frankrijk zal begrijpen, dat Amerika op bepaalde punten toegeeft en op andere niet kan toegeven. De Fransche regeering heeft het me morandum vriendelijk opgenomen en ver dere onderhandelingen tegen Donderdag aangekondigd. Ten aanzien van de door Frankrijk geëischte concessie in de kwestie van het garantiefonds wordt er op gewezen, dat weliswaar het plan- Young een zuiver Europeesche aangele genheid is, dat Frankrijk de toestemming van de schuldeischers van het plan- Young slechts gebruiken zou, om af te zien van het garantiefonds, maar dat Frankrijk wil bereiken, dat Duitschland als voorwaarde voor de uitvoering van het plan-Hoover zich zal verplichten in geval van een nieuw moratorium het voorgestelde crediet dadelijk terug te be talen en de onvoorwaardelijke annuïteit te betalen. Dit is voor Amerika onaanne melijk. De geest van het plan-Hoover laat een dergelijke dubbele belasting niet toe, zelfs als men de vaste hoop heeft, dat Duitschland geen nieuw moratorium zal behoeven af te kondigen. Men beves tigt, dat op het oogenblik andere plan nen worden overwogen, voor het geval de onderhandelingen te Parijs mochten mislukken. D-^ze plannen zijn echter nog niet gerijpt en aan geen andere regee ring toegezonden. Mocht Frankrijk in een weigering vol harden, dan rekent men er te Londen op, dat Henderson, de Britsche minister van buitenlandsche zaken, direct naar Parijs zal vertrekken. De toestand wordt te Lon den critiek geacht, zooals blijkt uit on dervolgend officieel communiqué, dat Donderdag is gepubliceerd en waarin ge zegd wordt, dat de Engelsche regeering oprecht wenscht, dat de besprekingen te Parijs over het voorstel van Hoover tot een bevredigend einde zullen gebracht worden. Indien niet spoedig een oplossing wordt gevonden, is de Engelsche regeering be reid. teneinde binnen zoo kort mogelyken tijd overeenstemming mogelijk te maken, spoedig een bijeenkomst te houden van de voornaamste belanghebbende mo gendheden. De correspondent van Reuter te Parijs verneemt, dat Frankrijk het voorstel van de Engelsche regeering om te Londen een bijeenkomst te houden van de onder teekenaars van het plan-Young van de hand gewezen heeft en voorgesteld heeft de conferentie te Parijs in plaats van te Londen te doen plaats hebben. Men ziet dus wel, dat men nog lang niet uit de moeilijkheden vandaan is. De angst van Frankrijk voor Duitsch land, waarover wij hierboven schreven, heeft zich geuit in den Franschen Senaat, waar men zich Donderdag met de vloot credieten voor 193132 heeft bezigge houden, die door de Kamer reeds waren goedgekeurd met het voorbehoud, dat het parlement nog over de indeeling der tonnenmaat te beslissen zal krijgen. Tegen dit voorbehoud der Kamer is in den Senaat door verscheidene sprekers geprotesteerd. De rapporteur van de marinecommissie betoogde, dat men den vlootbouw niet mocht vertragen, al was de ontwapeningsconferentie aanstaande. Het zou wel goed zijn, maar er is geen reden voor om onactief te blijven nu Duitschland pantserschepen van bijzon dere technische waarde op stapel zet. Italië in het geheel 30 eenheden van in het geheel 60.000 ton gebouwd heeft en Engeland zijn overmacht ter zee be houdt. Het staat ook nog niet vast, dat de ontwapeningsconferentie werkelijk resultaten zal bereiken. De rapporteur stond op het standpunt, dat Frankrijk moet vasthouden aan het dadelijk op stapel zetten van de in het bouwprogram voorziene schepen; in ieder geval zoolang als Duitschland zijn program voor pantserschepen niet op het altaar van den vrede en de verant woordelijkheid geofferd heeft. Frankrijk heeft reeds genoeg offers gebracht en het hoeft er niet meer te brengen. Ook de minister van marine verklaar de van meening te zijn, dat men den aanbouw moest bespoedigen, want men zou niet kunnen inzien, waarom Frank rijk zijn verdediging ter zee, den Duit- schen vlootbouw in aanmerking genomen niet verzekert. Onder de sprekers, die bijzonder hef tig tegen den Duitschen vlootbouw te velde trokken, behoorden de senatoren Lemery en Rio. Ook senator Cheron kon niet nalaten de opmerking te maken, dat de gemid delde Franschman niet begrijpt, dat Duitschland voortdurend de wereld zijn ellende toeschreeuwt en geld over heeft om zoo'n vloot te bouwen. Senator Hen- nessy merkte op, dat Duitschland een vloot bouwt, die voor aanvallen dient, terwijl het in 1914 slechts een verdedi gende vloot bezat. De beraadslagingen werden hierop tot 's middags geschorst. De Senaat heeft zooals later gemeld wordt het vlootbouwprogramma aan genomen. Naar aanleiding van een inter pellatie betreffende de stopzetting van den bouw van een linieschip werd een mo tie aangenomen, waarin het vertrouwen in de regeering werd uitgesproken en waarin deze verzocht wordt in den aan vang van de volgende zitting een voor stel in te dienen tot het onmiddellijk op stapel zetten van een schip, dat een ant- woord zal zijn op den bouw van den Duitschen kruiser „Deutschland". ECHTE FRIESCHE 2.0-50d. per ons Het werkloosheidsvraagstuk behoort nog altijd tot een van de moeilijkst oplos bare problemen van onzen tijd. Leeken meenen wel eens in waanwijsheid dat zij het vraagstuk in een handomdraai op kunnen lossen, doch waar groote kopstuk ken het vraagstuk van alle kanten heb ben bezien en er geen afdoende oplos sing voor weten, past dezulken wel een beetje meer bescheidenheid. De commissie voor de bestudeering van de voorstellen van de directeur van het internationale arbeidsbureau inzake de Sumatra is door brand geteisterd: Tien bestryding van de werkloosheid is spoe- toko-s zyn verbrand u; diger dan men verwacht had, met haar gen BRAND IN DE HANDELSWIJK TE KOTABOEMI (Z.-SUMATRAa. De hadelswijk van Kotaboemi in Zuid- werk gereed gekomen. De commissie is, wat betreft Thomas' voorstellen voor de betere organisatie van de plaatsing van arbeiders, tot een positief besluit gekomen om de Euro peesche commissie voor te stellen bij den raad aan te dringen op de bijeenroe ping van een technische conferentie van deskundigen op het gebied van arbeids beurzen. Deze conferentie zal zoo spoe dig mogelijk bijeen moeten komen en zich vooral concentreeren op de mogelijk heid te komen tot de oprichting van een vergemakkelijking van de uitwisseling van arbeidskrachten binnen Europa van het eene land naar het andere. Verder dringt de commissie sterk aan op h,et slui ten van bilaterale overeenkomsten voor de vergemakkelijking van het verkrijgen van arbeid van arbeiders in het buiten land. De conferentie zal georganiseerd moeten worden door het internationale arbeidsbureau. Tenslotte wordt aan de Europeesche studiecommissie voorgesteld den Volken bond te verzoeken een grondige bestu deering te maken van de voorstellen van het internationale landbouwinstituut te Rome voor de ontginning van onvrucht bare gebieden, waarheen arbeidskrachten uit de landen, waar overbevolking heerscht, zouden kunnen trekken. Deze voorstellen betreffen n.1. niet alleen Europa, maar de geheele wereld. De drie resoluties zyn met algemeene stemmen aangenomen. Oorzaak onbekend. Chineesche vrouw is levensgevaar lijk gewond. Een kind is in de vlammen omgekomen. Schade f 55,000, waarvan 12,500 door verzekering gedekt. LUCIFERSSMOKKELARIJ OT GROOTE SCHAAL. De veldpolitie in het Loeboek Pakam- sche (O. v. Sum.) heeft een vrauchtauto aangehouden, waarmede getracht werd 72.000 dozyn pak lucifers te smokkelen. Vijf inzittende Chineezen zijn gear resteerd; zy hebben bekend. Plaatsing van bedrijfsleiders of bedrijfsboeren, In verband met het overleg, dat de voor- loopige Wieringermeer-directie te Alk maar heeft gehad met de door de centrale landbouworganisaties ingestelde contact commissie, deelt deze directie mee, dat bij de leiding van de cultuurwerkzaamheden omstreeks 40 bedrijfsleiders of bedryfs- hoeren geplaatst kunnen worden. Deze bedrijfsleiders dienen flinke personen te zijn met een degelijke kennis van den landbouw, zoowel in theoretisch als in nF r>HTivF,F,^r,i:ïF' RiTRPKROORT/ir* actisch opzicht, hetgeen vuoial tot DL LHIALLM HL BlKOLKUOKLOt». uiting dient te zyn gekomen door het met i i succes voeren van de leiding vin een Communistische troepen verslagen j „r00t bedrijf Wieringermeerpolder te vestigen, i De personen zullen geleidelijk aan noo- uig zQn, al naar de uitbreiding van de werkzaamheden, zoodat ook de afroep geleidelijk zal plaats hebben. Als regel zal niemand de leiding van een bedrijf worden toevertrouwd, voor aleer hy voldoende georiënteerd is in den polder en na eenigen tijd van praktijk te hebben doorgebracht bij het bestaande bedrijf. Aangezien hoooge eischen zullen wor den gesteld aan de bekwaamheid enz. van de aan te stellen bedrijfsboeren, wordt in overweging gegeven, niet alleen te solli- citeeren naar een plaats als bedryfsboer, maar zich op te geven voor assistent bij de bedrijfsboeren. De aanmelding van de gegadigden moet geschieden by de voorloopige direc tie van den Wieringermeerpolder te Alk maar. il'Jll»'" TyilPSH!!'-"'»" Het officieele Chineesche Telegraaf Agentschap meldt, dat de Chineesche regeeringstroepen in de provincie Kiang- si erin geslaagd zijn, in de nabijheid van de stad Foetsjoen de communistische troe pen beslissend te verslaan. Hierbij wer den 600 communisten gevangen genomen, terwijl een groote voorraad geschut en munitie in handen der regeeringstroepen viel. Deze danken hun overwinning voor namelijk aan de hulp van een zwaar bom bardementsvliegtuig. WlLH ELMINASTRAAT 63—67 FEUILLETON door E. J. RATH. 41) De heer Kilbourne stond onopgemerkt e luisteren, totdat hy het een en ander ",n was gekomen. Toen liet zyn ge- /.nhrikïÜ'n ni?1 meer met rust en met een Heelmi n gezicht trad hy nader. „Heelen nacht uit, hè?" vroeg hn Kane keerde zich om en keek zi n vader volkomen onbevreesd aan. Hij gedroeg zich zelfs hoogst oneerbiedig en buitom gewoon nieuwsgierig. 8 c" UU11CI1 „Ja, ik ben den heelen nacht uit ee weest", antwoordde hij. „\vat zou dat5" Het groote zelfvertrouwen maakte blijkbaar geen indruk op den heer Kil bourne. Hy zag alleen de onbegrijpelijke brutaliteit van zijn zoon. ..Je geeft het dus toe!" bulderde hij, „Waar ben je geweest! En wat heb je gedaan? En'wat heeft dit alles te betoe- kenen?" Ken gaapte en keek Hilda aan. Ze sloeg vader en zoon gade, benieuwd, hoe het zou afloopen. „Nu?" vroeg de heer Kilbourne. „Ik heb niets te zeggen," antwoordde Kane. „Wat?" TEL. 524 „Behalve, dat ik niet met volle muziek ben thuis gebracht midden in den nacht, als het u soms interesseert." De heer Kilbourne keek hem woedend aan. De volle beteekenis van de opmer king van zyn zoon drong nog niet geheel tot hem door. „Ik ben niet thuis gebracht door een schreeuwende koriste," vervolgde Kane brutaal. „Als u nu nog iets te zeggen hebt, kom dan maar op." Het hoofd der familie deed een stap achteruit. Hy gaapte zyn zoon nog steeds aan, maar nu niet meer zoo boos. Hij maakte den indruk van iemand, die een stevigen stomp in de maag had gekregen, waardoor hli min of meer wee was. Zyn onderlip hing slap neer en hli bevochtigde die met de tong, zich niet bewust, dat hy min of meer den indruk maakte van een oud, schichtig paard. „Wa wat bedoel je?" vroeg hy. Kane begon te lachen en voelde zich moedig worden. „Ik bedoel, dat ik den halven nacht niet heb zitten pokeren en drinken om daarna te gaan rijden met een blonde dame, die de halve buurt bij elkaar geschreeuwd heeft. U bent een mooie, om my nog wat te verwijten!" Dit was stout gesproken door Kane Kil bourne, maar hij begreep, dat hij zoo han dig eenigp verwijten afleidde, die Hilda hem toegediend had. Zweetdroppels ver schenen op het voorhoofd van den heer Kilbourne. hoewel het lekker frisch was in de garage. Angstig dwaalde zyn blik af naar zyn dochter. „Ik weet niet, wat je bedoelt," zei hli mat. „Jawel, vader, u weet het best," merkte Hilda koel op. „Ik maar Hilda!" „Hilda kan u nog wel het een en ander I vertellen, dat u misschien vergeten bent," 'zei Kane met een kwaadaardigen lach. De heer Kilbourne greep naar zyn zak doek, zuchtte en ging terneergeslagen zit ten op de treeplank van den blauwen two- seater. Hy kon niets meer ontkennen. „Het is net, zooals Kane zegt," verkon digde Hilda langzaam en met nadruk. „Het was een schande. Ik heb het gezien, het personeel heeft het gezien, Marian heeft het gezien iedereen." „Emily toch niet?" hijgde de heer Kil bourne. „Moeder sliep gelukkig. Er is haar veel bespaard." De heer Kilbourne trachtte uiting te geven aan zijn dankbaarheid, maar hy was slechts in staat een dof gekreun te laten hooren. „Als ik bedenk, dat myn eigen vader zoo weinig égards heeft voor zijn gezin, dan huiver ik," vervolgde Hilda. „We hadden van den baas van 't spul nooit zoo iets verwacht," voegde Kane er j aan toe. Hilda keek haar broer verwijtend aan. „Jy bent nog veel erger dan vader," zei ze. Het is per slot van rekening allemaal jouw. schuld. Ik wil eerlijk zyn tegenover jullie en dan moet ik zeggen, dat Kane het ergst is, maar veel scheelt het niet. Jullie verdient beiden de minachting van ons allen, het personeel incluis. Verder heb ik niets te zeggen". „Hilda!" kreunde de heer Kilbourne. Maar ze keerde zich om en liet hen al Het ligt in de bedoeling aan de be drijfsboeren, na een kortere of langere practische oriëntatie in den polder, de lei ding op te dragen van de exploitatie van 400 a 500 H.A. cultuurland, totdat deze in gebruik gesteld worden voor den gewo nen gebruiker. De directie stelt zich voor, dat de leeftijd dezer bedrijfsboeren moet liggen bij de 35 a 45 jaar. Naast deze bedrijfsboeren zyn noodig omstreeks 200 landbouwers, die deze be drijfsleiders assisteeren in de leiding en mede practisch aan den cultuurarbeid mede doen. Zy dienen een leeftijd te heb ben van omstreeks 25 a 30 jaar. Aan de eerste categorie zou een vergoe ding gegeven kunnen worden van plus minus 40 per week en aan de tweede categorie van plus minus 30 per week. De betrokken personen kunnen tijdelijk met hun gezin onderdak vinden in een voudige bij hun werk gelegen woningen, die later ingeruimd dienen te worden voor de landarbeiders. Aan de centrale landbouworganisaties j is nu verzocht aan de voorloopige Wie ringermeer-directie bii de keuze van deze personen haar bemiddeling te verleenen. Hierdoor zal worden bereikt, dat aan een groote groep landbouwers de gelegen heid wordt geopend, van nabij met den Wieringermeerpolder kennis te maken, zoodat het gemakkelijker is, om te zijner tijd het besluit te nemen al of niet van de gelegenheid gebruik te maken, zich in den Helden der lucht, ja dat zyn Post en Gatty ongetwijfeld. In aoht dagen, vijf tien uren en vijftien minuten, zooals Reu ter meldt, zijn zy van New-York over En geland, Duitschland, Rusland, Siberië, Alaska, Canada naar New-York terugge vlogen, een afstand van 15.550 myl, die de aarde omspant, zij het dan ook op een breedte, tusschen de 40 en de 60 graden, waar de ring om de aarde slechts drie- vijfde bedraagt van den omtrek langs den evenaar. Als men hun tyd berekent naar de uren, dat zij werkelijk gevlogen heb ben, dan hebben zy er 4 dagen, 10 uren en 8 minuten over gedaan, wat beteekent, dat hun gemiddelde snelheid 146 myl per uur of bijna 235 K.M. heeft bedragen. Een mooie prestatie, niet alleen voor de vlie gers, maar ook voor hun eendekker, een Lockhead Vega en zijn motor, 'n „Wasp" van 450 P.K. Met de verrichting van Post en Gatty is de reis om de wereld per vliegtuig (als wii het nu zoo maar noemen mogen) voor deden er in 1924 maar eventjes 175 dagen gers, Amerikaansche luchtvaartofficieren, ded ener in 1924 maar eventjes 175 dagen over en waren 14 dagen en 15 uren in de lucht. Zy legden echter een afstand af van bijna 28.000 myl. Kingsford Smith heeft in 1929 de tweede reis per vliegtuig om de wereld gemaakt, doch in ver uiteenlig- gende étappes. Voorts heeft ook de Zeppelin, in 1929, een reis om de wereld gemaakt en wel in 21 dagen, 8 uur en 26 minuten. Dit lucht schip legde ook ca. 28.000 mijlen af op dien tocht. Men moet voor een tocht als Post en Gatty volbracht hebben zyn toestel wel goed meester ziin en tevens vast vertrou wen op de mogelijkheid van het bereiken van zyn doel en op zyn eigen uithou dingsvermogen. Het is dit laatste, de geestkracht, die voor het slagen van een onderneming als deze vliegtocht van Post en Gatty noodig is, dat hun verrichting tot een daad stempelt, waarvoor zy inder daad den naam van helden der lucht ver dienen. („N. Rott. nrt."). Groote sorteering, in effen en gewerkt, 75 cent per el. Verkrijgbaar bij. Letop naam op den zelfkant Vraagt onze stalen-collectie De vliegers, hun geldschietet en hun vliegtuig. Wiley Post, een een-oogige Indiaan uit Oklahoma, is in dienst van den mil- lionair Hall aldaar. Deze oliemagiiat ia een verwoed belangstellende in de vlieg sport, al vliegt hy ook zelf niet. Hy heelt het wel eens trachten te leeren, maar dat was hem niet bevallen. Wel echter heeft hij zyn eigen vliegtuig. Hy is zelfs al aan zijn vyfde toe. Post is zyn vlieger. Hali's eerste pogingen om geld in de luchtvaart te steken hebben hem vrijwel geruïneerd. Doch de ontdekking van een nieuwe 'spui tende petroleumbron maakte hem op nieuw millionair. Post, die om bezuini gingsredenen ontslagen was, werd terug geroepen en won in 1930 voor zijn „baas" de „luchtderby" Los AngelesChicago. De laatste drta jaar heetf de heer Hall 250,000 au.den aan zyn vliegliei'hebberij besteed. Voor de reis om de wereld, dat wil dan zeggen New York—New York, binnen tien dagen heeft hy 50,000 gulden uitgeloofd. Ongetwijfeld zal niemand meer dan hij verheugd zyn met Post's succes. Met mevrouw Post bevond hy zich Woensdag te New York om van zyn glo rieuze aankomst getuige te zyn. Gatty is een gewezen Australische adel borst en een bekend vlieger, zooals al blijkt uit het feit, dat hy door Lindbergh werd uitverkoren om mevrouw Lindbergh in de beginselen van de luchtvaart te on derwijzen. In September van het vorig jaar heeft hy met Harold Bromley een poging gedaan om van Sambongi (Japan) naar Tacoma (Washington) te vliegen. De vliegers waren al een heel eind op weg leen. Kane, wiens zelfvertrouwen aan het wankelen was, keek zyn vader moe aan. De heer Kilbourne zat op de treeplank van den two-seater het voorhoofd af te wis- schen. v. ROSSEM'sTROOST XXV. In den namiddag werd er familieraad gehouden. Het feit, dat men bijeengeroe pen werd door mevrouw Kilbourne, deed haar man en zoon niets goeds vermoeden. De spanning verminderde echter, toen ze ontdekten, zoodra ze allen bii elkaar zaten op een hoek van het terras, dat het doel van de bijeenkomst was te beraadslagen over Wade Rawlins. Mevrouw Kilbourne had een paar foto's in de hand, die ze toevallig in Marian's kamer gevonden had. Ze gaven Rawlins weer in uniform, staande naast één van hun auto's, achtei het stuur en in andere houdingen, die geheel kenmerkend waren voor een chauffeur. Marian kwam er eer lijk voor uit, waardoor mevrouw Kilbour ne nog meer onthutst was, dan wanneer ze uitvluchten had trachten te vinden. Natuurlijk had Marian die foto's geno men. Waarom niet? Ze had een heeleboel foto's genomen van alle mogelijke men- schen. Ja, ze had er een paar van cadeau gegeven aan een stuk of wat meisjes uit de buurt. Hinderde het soms iets? Was Wade geen interessante persoon? Was hij soms niet gepromoveerd tot huisvriend? Marian weigerde zelfs het erg te vinden. Dat was misschien ook. omdat mevrouw Kilbourne niet had durven vertellen, waarvoor ze eigenlijk bang was. Ook in den familieraad durfde ze er niet over spreken. Zelfs daarvoor was het te erg. I Ze vermoedde met angst en beven, dat haar jongste dochter verliefd was. Omdat ze het hierover nooit zou durven hebben met haar gezin, bedacht ze een andere reden voor den familieraad. Nie mand was natuurlijk meer gesteld op Rawlins dan zii zelf. Ze gaf dit nadrukke lijk te kennen, maar er dreigden moei lijkheden, rampen zelfs. Foto's van Raw lins als heer zouden er nog mee door kunnen en beschouwd kunnen worden als een gril van een opgetogen kind; maar foto's van Rawlins, als chauffeur wie zou die kunnen verantwoorden? De familie Kilbourne beraadslaagde met de noodige gewichtigheid allen, behalve Marian. Ze zat op de leuning van het terras te bengelen met de beenen en weigerde koppig toe te geven, dat er eenige reden voor verlegenheid of gevaar j lag in een zoo onbenullig voorval. „Ze denken natuurlijk, dat we hem voor de grap verkleed hebben," zei ze. Maar mevrouw Kilbourne schudde het hoofd. „Ik ben al eerder bang geweest, zelfs voordat ik deze vond." zei ze. „Ik ver trouw het personeel niet." „Zeg hun den dienst op," stelde Marian voor. Mevrouw Kilbourne werd door dit voor stel nog slechts versterkt in haar vermoe dens omtrent haar dochter. „We kunnen het heele huishouden niet in de war sturen," zei ze vastberaden. „Het zou eindeloos geklets veroorzaken. Bovend'en zouden de Harlans dadelijk beslag leggen op Grosvenor. Ze willen hem per se hebben en als hij bii hen in dienst kwam. zou de heele buurt alles te weten komen." „Nu dan." zei de heer Kilbourne; „wat is de oplossing?" Zijn vrouw zuchtte. „Ik vraag me af," zei ze, „of het oogenblik niet gekomen is, dat we Raw lins moeten verliezen." Marian schudde boos het hoofd en ver loor bijna haar evenwicht. „Dat is niet eerlijk tegenover hem," wierp ze tegen. „Ik begrijp niet, waar jul lie allemaal zoo bang voor bent. Ik heb niet meer dan drie of vier foto's wegge geven." De heer Kilbourne keek zyn vrouw aan en streek zich over de kin. „Je moet niet denken, dat ik iets togen hem heb," zei mevrouw Kilbourne, die oven gewetenswroeging voelde. „Het spijt me werkelijk. Ik had in Rawlins meer vertrouwen, dan ik ooit gehad had." Haar man gromde iets. „Maar ik denk aan myn gezin," ver volgde ze. „We moeten in de eerste plaats aan onszelf denken, aan onze posi tie en alles." „Goed! Daarmee is het dus uit," sprak de heer Kilbourne ongeduldig. „Ik vind het best. Emily vindt, dat Rawlins moet verdwijnen. Uitstekend! Wat z»g jy er van, Hilda?" Hilda knikte langzaam. Er zat niets an ders op. „Jy, Kane?" De beide heeren Kilbourne keken elkaar onderzoekend aan. Kane knikte. Hy zag ook geen anderen uitweg. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1