df(o - pro^r a>. m ma. DE ZUIDERZEEWERKEN. fl het steeds van verre schieten, hiermede bereikt men bij den keeper van Z mets hen missen van den r.back van wij zien al een doel punt voor S. geboren worden, doch Dteleman nn schitterende wijze. Direct is men weer men heett krtssirin rnet* nem. vf,0r de S.-veste, een goede voorzet van links; huids tusschen uit. Dol fluit voor eint Kunst kan niet o,. tijd zijn, dit was een mooie Het was een mooie. «™de en n j kans. Vrije sehop voor Z.; Schapenkötter zet schappelijk -gespec de wedstrijd, h, d j voor het doel, doch de aanval strandt op bui- verdediging. het spel wordt overgebracht tot voor het S.-doel. hen goed schot van Bloem- vliet wordt gevangen, v. d. V\ al is in een duel ikkeld met twee stevige V\ ieringers, doch hij komt er heel- om er nooit meer op malen missen de hun doel. In de elfde ronde moet lange clinches van Stribling de WO&NSDAG 6 JULI. ü.iversum, 1875 M. Uitsl. VARA-uitzending. 6.45—7.00 en 7-30—7-45 Gymnastiek o.l.v. u. Kleerekoper. 8.00 Grammofoonpl. 9.40 Orgelspel door Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Onze Keuken door 1 J- Kers. 11.00 Grammofoonpl. iios Dr. jac. F. Thijsse: „Natuurgenot en na tuurstudie voor kinderen 12.00 Grammofoonpl. 12.00 Politieber. T„ 12.15 Concert VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en Grammofoonpl. I.45 Pauze. 2.15 K. de Boer: „Internationale Goöperators- dag." 2.J0 Kindennatinee vanuit het Kurhaus te Scheveningen. Optreden van Henry Nolles. 3.30 Maak het zelf door mevr. C. Schaake- Verkozen. 4.25 Grammofoonpl. 4.30 Voor de kinderen. 6.00 Concert VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en grammofoonpl. 7.00 M. J. Brusse: Mijn leven onder de men- schen". 7.30 Politieber. 7.45 L. H. Hermans: „Persoonlijke herinne ringen uit de Oud-Sociaal-Democratische Beweging in Nederland". 8.00 Optreden van Kees Pruis, met Willem Ciere aan den vleugel. 8.30 Concert VARA-orkest o.l.v. H. Wiggelaar. 9.00'Eén en ander uit de VARA. 9.10 Vervolg concert. 9.30 „Hotel de Laaiende Lente", blijspel van Hans Nesna. Het Groot Volkstooneel o.l.v. H. Bouber, W. v. Cappelleu eit B. Groene- veld. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg concert. 10.30 Optreden van Kees Pruis met Willem Ciere a.d. vleugel. II.0011.30 Slot concert, n.3012.00 Grammofoonpl. Huizen, 298 M. Uitsl. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159-45 Grammofoonpl. 10,30 Ziekendienst. U.0012.00 Harmoniumspel door M. F. Jur- jaanz. Zang: Mevr. D. v. Neerden-Ongers (sopraan) 12.0012.30 Grammofoonpl. 12.302.ooConcert. H. Hermann (viool), P. v. d. Hurk (fluit), K. F. Borgers (cello), mej. L. Lauenroth (harmonium en piano). 2.00 Grammofoonpl. 2.31) Lezen van Chr. lectuur door mej. Wen- tink. 4.304.45 Grammofoonpl. 3loo4.30 Concert. B. Hemeri'k (ealloj en Do Gerstel (piano). 5.006.00 Kinderuurtje. 6.00700 Vroolijk allerlei. 7.00 E. J. Ludding: „Geschiedenis van de roos door de eeuwen heen". 7.30 Grammofoonpl. 8.00—10.45 Concert NCRV klein orkest o.l.v. P. v. d. Hurk. 9.009.30 Dr. J. Riemens: „Vreugde en leed in verband met de catechisatie". 10.4511.30 Grammofoonpl. 10.00 Vaz Dias. DONDERDAG 9 JULI. Hilversum, 1875 M. 8.0010.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.1510.30 Grammofoonpl. 10.3011.30 AVRO-kwartet o.l.v. D. Groene- veld. 11.3012.00 Lezing. 12.151.00 Vervolg AVRO-kwartet. 1.002.00 Grammofoonpl. 2.002.30 Vacantie-gangers.attentie! 2.00—2.15 H. H. Felderhof„Een Wandeltocht door den Eifel". 2.152.30 A. D. Hildebrand: „De Harz". 3.004.30 Concert Stafmuziek 5de Reg. Inf. Amersfoort o.l.v. R. v. d. Glas. 4-305.30 Ziekenuurtje. 5.306.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 7.007.30 Vervolg Omroeporkest. 7.45—8.15 Dr. J. D. Bierens de Haan: „Idea lisme als Wereldleer". 8.1510.45 Aansl. Concertgebouw Amsterdam. Concertgebouw-orkest o.l.v. A. v. Raalte. Solist Zoltan Szekely (viool). 10.15 Vaz Dias. 10.3012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest Huizen, 298 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00—u.00 NCRV, 11.00— 2.00 KRO, daarna NCRV. 8.009.15 Grammofoonpl. 10.0010.15 Zang Dameskoor NCRV. 10.1510.45 Ziekendienst. 10.4511.00 Vervolg zang. 11.0011.30 Grammofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje Pastoor Perqutn. 12.001.30 Concert KRO-trio o.l.v P. Lusten- houwer. 1.302.15 Grammofoonpl. 2.153.15 Handwerkcursus. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.45 Handenarbeid voor de jeugd (cur sus). 6.457.00 Knipcursus. 7.00 Vragenhaltuurtje. 7.30 Grammofoonpl. 8.009.00 Concert Chr. Radio-koor o.l.v. G. Stam. Piano: mej. L. Lauenroth. 9.00 J. de Jongs: „Wonen en de woning". 9.3010.35 Concert. L. v. Maanan (ceiio), J. Rosekrans (piano). 10.00 Vaz Dias. 10.35ïi-30 Grammofoonpl. tenspel. Bloemvliet krijgt nu een mooie kans. doch schiet naast. Een mooie kopbal van Bloemvliet gaat net over. Z. is nu in de meer derheid. Corner voor S., goéd voor doel ge plaatst, v. d. Wal kopt het veld in. Het Z.-doel wordt nu eenige malen bedreigt, doch door slecht schieten bereikt men niets. v. d. al zet prachtig voor, direct wordt nu op het doe! geschoten, doch Onderstal is niet te passeè- ren. Hachelijke oogenblikkcn voor het S.-doel. goed spel van Z., doch de backs en de keeper van S. zijn goed en voorkomen erger. Schapen- kotter schiet nu zelf naast. Rust. zullen met genoegen hierop terugzien. Jammer voor S., dat geen gcüjk spel kon worden ver kregen. De opbreng-. dan de vorige en overtrof alles. 81.85 kwam binnen Zeer weinig menschen blijven nog bui ten bet hek staan, daar moet het heen, draagt allen uw steentje bij. Gedurende de kermiswe-k zal niet gespeeld worden. De eerste wedstrijd di volgt is Zee- macüt j—HRC 4» aanv«in& 7 uur. te worden toegelaten. Deze eene speler bederft den goeden naam van der vereeniging BKC Na dit incident •gaat c. n der S.-backs in het man verder. De B.-rechtstbuiten wm -«... »v - te)t schuin schot gelijk (2—2) temaken. Even later twaalfde ronde wordt het publiek ru- B.-midvopr den bal in het verlaten ae Str|b,inK herhaaldelijk pro_ h door clincheu te dekken Hij moet Y 1/V met 10 haaldelijk harde stooten tncasseeren, waarb doel en speelt S. met 10 naa Jw.inke|tf doch zicl) 3teec echtstbuiten weet met een nij een Amerikaan hcr- rbij Is weet kopt de doel (3—2). Vlak voor het einde S.-rechtsbuiten weer gelijk (3—.LMe maken, hu ,;nksche st00ten van Schmeling waarmede het einde komt. Na 2X7/» mln; j dlcasscert.n. waardoor zijn gezicht, vooral aan verlengd te hebben is de stand nog steeds ge 1 Iri;,t wis heter 'ijk. Op het laatste moment een corner op he st van dezen wedstrijd w.is bet B.-doel, de ba! zweeft voor doel. scheidsrech- ter fluit reeds en meteen ligt de bal met ecu kopzwaai in het doel, doch een seconde te laat. Na loten is ZB. de gélukkige en komt 111 verwerken liet bezit van de medaille. Succes 2 was op bezoek naar Petten voor de seriewedstrijdendit elftal, grootendeels be staande uit spelers van Succes 3 en 4. kreeg beide keeren klop met 4 o en 5 - r," J. linkerzijde geheel bloedig is geworden. t een corner op veertiende ronde beperkt Schmeling zich tot het toebrengen van eenige punches, die Stribling echter zonder veel moeite weet te SPOLT IN OOST-IN DIE. rigd. Oojt- I. atze rccoi'J oud'.r India o.> de 10 K.M. Naar wij vernemen is de tijd, gemaakt do >r den serg.-konstabcl D. J. -istze, op de 10 K.M race dwars door Malang, waarbij Matze. zooals reeds werd. medegedeeld, een voor Indië ongekénden tijd maakt van 56 min. 24 sec., door het bestuur van de Nederlandsch- Nu krijgt Z. de zon in den rug. doch het zonnetje is een stuk gedaald, waardoor men hiervan niet veel last ondervindt. De voor hoede van Z. is eenigszins gewijzigd van plaats. Na een run op het Z.-doel wordt koers gezet op het S.-heiligdom, corner voor Z„ niets. Bloemvliet heeft nu een mooie kans, doch deze gaat verloren door buitenspel. W eer ecu "Z'JZl woO, wSVd" SC AÏhleiiek Utiie erkend .,U reeoed ™hellf co™«, V»? S, die door Molde, hel Ned. Oo.l-lndle. ree,„enen Mnl, veld ingezonden wordt. N11 weer een 111001c kans voor Z., doch Bloemvliet houdt even te lang aan. Schapenkötter zet prachtig voor, doch even te hoog, men kan den bal niet met het hoofd bereiken. Nu een mooi combineerend overbrengen van S. tot voor het Z.-doel. de midvoor voor open doel, doch v. d. Wal weet net nog een spaak in het wiel te steken, waar door ook deze kans weer teloor gaat. Nu strandt de aanval van S. op buitenspel, liet spel gaat nu vrijwel gelijk op. Rijkers schiet eens van verre, doch niets waard bij dezen kee per. Een corner door Schapenkötter genomen wordt door Kunst overgenomen Z W F, M M F N- EEN Ni DERLAAG VAN ZUS BRAUN. slagen op het Zwemfeest in Den Haag 11 de vijftiende ronde valt Schmeling echter weer fel aan. Hij brengt Stribling een harde rechtsche op de kaak toe, waardoor de Ame rikaan voor de eerste maal down gaat. De scheidsrechter Blake begint te tellen, maar in en nog veertien seconden voor het einde als hij aan 9 is, richt Stribling zich weer lang zaam op. Schmeling drijft hem den ring rond en doet een hagel van linkschc en rechtsche iet hoofd van Stribling neerdalen rikaan «eerloos en min of i„. die de Atner wezenloos in ontvangst neemt. meer ïigingen H. Z. ndi- voor va 11 harte geluk met deze onderscheiding. Succes-nieuws. Door de Haagsche zwemvereenw en P. C. en Zian werd Zondagmiddag 111 net Zuidersportbad een zwemwedstrijd georgant- seerd, waaraan ook internationale deelname verbonden was. De meest verrassende uitslag was de overwinning van het jeugdige Rotter- damsche meisje Den Oude op Zus tiraun in het nummer 100 M. .vrije slag voor dames. BOKSEN. Zondag j.1. kreeg Succes 1 op bezoek BKt 1 van Anna Paulowna. Voor dezen wedstrijd SCHMELING SLAAT YOUNG STRIBLING was door Gebr. Vroone ceri mooie Na de achtste ronde was de Duit- doel scher voortdurend sterker. In de vijftiende ronde wint Schmeling. Een technische knock out. Vrijdagmorgen 0111 2 uur 10 Ettropeeschen tijd is de bokswedstrijd tusschen den wereld verguld zil veren medaille beschikbaar gesteld. Om half drie blaast scheidsrechter Do! uit Den Helder, welke geod voldeed, de elftallen in het veld. S. is zonder Rijkers en Gijzen. terwijl B. ook invallers telt. De eerste aanvallen zijn voor S. en de B.-verdediging krijgt direct volop werk. geplaatst, Bloemvliet is er even te laat bij, de v'oorloopig weet dc B.-keeper zijn doel schoon S.-verdediging is er als de kippen bij om het te houden. Ook B. maakt enkele mooie aan- veld in te zenden. Een goede voorzet van Suy- va|ien Enkele corners op het B.-doel leveren kampioen Max Schmeling en den Amerikaan lekom komt mooi voor doel, doch de keeper njets op 5 maakt 10. B. pakt flink aan doch Young Stribling te Cleveland begonnen, loopt tactisch uit en redt. Suylekom is licha- steeds verhuist de bal weer naar het B.-doel, Voor de eerste maal na den oorlog is een melijk niet opgewassen tegen den rechtsback W4ar Kooij even later uit een corner op het zoo belangrijke wedstrijd voor de organisa- van S. en moet in de duels herhaaldelijk het B.-doel 20 maakt. B. begint hierna toch iets toren een financieele mislukking geworden, onderspit delven. Weer maakt de S.-keeper een beter te spelen. Enkele mooie schoten volgen Slechts 40.000 personen vulden het overdekte goede voorzet onschadelijk door uitloopen. Nu kort op. elkaar, doch de S.-keeper weet op Stadion, dat door 250 booglampen, waarvan er is men dicht op het Z.-doel, doch ook de Z.- Roede wijze te redden. Twee corners op het 32 boven den ring waren aangebracht, sterk keeper loopt uit en zendt terug. C orner voor g _doe| leveren ook niets op. Dan is weer de S. geen resultaat. Na een hevige schermutse- beurt aan de S.-voorhoede, doch de B.-verde ling voor het Z.-doel wordt de bal in het doel digjng zendt ret<)ur. De B.-back zal het ook geslagen; vrije schop voor Z. W eer een hevig eens „^beeren en weet den bal tot vlak voor gevecht voor de Z.-veste, corner, niets, de bal het S .doe, te brengen; o.p het laatste moment gaat achter. Goed overbrengen van Z., Suyle- trapt een der s.-backs den bal voor zijn bee- kom zet voor terug, vrije schop voor S. van nen vandaan. Hierna komt de rust. dichtbij, v. d. Wal redt de situatie, Klootwijk Na de thee heeft B het Reringe windvoor- zendt het veld in. Z. verslapt nu, S. is in de meerderheid. Een goed schot van Henning gaat over. Een doorbraak van S., schot, over; alles was gepasseerd. Weer een gevaarlijke doorbraak van S„ de keeper loopt uit en redt. Een hard schot van den midvoor van S. gaat over de lat. Het is hu krachtig aanpakken voor het backstel van Z., doch deze zijn voor hun taak berekend. Corner voor S., geen succes. Er wordt veel ongezien hands gemaakt, v. d. Wal is weer gepaseerd, doch het'loopt ot> niets uit. S. is nu steeds in de meerderheid en voort durend op de Z.-helft. Weer een goed schot van den S. midvoor, doch de keeper vangt letterlijk alles. Even ontspanning voor de Z.- deel V. d. Slikke is ingevallen voor D. Kuiper, welke, v.oor rust is uitgevallen. De partijen gaan vrijwel gelijk op en neer, om beurten ver- keeren beide doelen in gevaar; bij een der B.- aanvallen slaat de S.-spil den bal met zijn hand weg, wat scheidsrechter niet ontgaat. De hiervoor toegestane penalty wordt door B. in een doelpunt omgezet (21). Even later weer een aanval op het S.-doel; de S.-keeper grijpt den bal en zal deze weer weg trappen, de toelóopende B.-linksbinnen Huisman geeft den S.-keeper een trap tegen zijn knie zoodat deze van verder spelen moet afzien. Het geval ontging scheidsrechter, want deze speler had zeker van het veld gezonden moeten worden, verlicht was. - I11 de vijftiende ronde kon Stribling zich slechts ternauwernood op de been houden en door een geweldige rechtsche van Schmeling zakte hij tenslotte ineen. Max Schmeling werd tot wereldkampioen verklaard door een technische knock-out. Het verloop van den strijd. Over het verloop van dezen wedstrijd der edele(?) bokssport, schrijft het Hbl. nog de volgende bloedige bizonderheden: In de èerste ronde is Stribling licht in het voordeel en raakt hij Schmeding eenige malen hard op het lichaam, zonder dat deze slagen Schmeling eenig nadeel berokkenen. Reeds in de vierde en vijfde ronde ziet de Duitscher echter kans zijn tegenstander eenige slagen op het hoofd toe te brengen, waardoor Stribling uit neus en mond bloedt. In de volgende ronden komt Schmeling dan al krachtiger en krachtiger opzetten en meer- l)an grijpt de ringrechter, die het zinloos acht, op deze wijze het gevecht voort te zette in en nog veertien seconden voor het eimidé van de ronde doet hij den gong luiden waar op hij Schmeling overwinnaar verklaart door technische knock out 111 de vijftiende ronde STRAND COMEDIE. Op een fiets aan 't strand gekomen Heel alleen, met leeren tasch, Waar begrijpelijkerwijze, Badgoed in verborgen was. Trotsch begon zij dan te loopen, Steekt een zuurtje in haar mond, Kijkt eens hier en kijkt eens verder. Totdat zij haar tentje vond. In een prachtig pak gestoken, Komt zij dan weer voor 't front, E11 zij gaat langs 't water loopen, Weer een zuurtje in haar mond. En zoo blijft zij steeds maar loopen, Kijkt naar Jan en kijkt naar Piet, Met haar mooie nieuwe badpak, Maar in 't water gaat zij niet. 's Avonds gaat zij zich weer kleeden En verdwijnt dam van 't strand, In haar mond heeft zij een zuurtje, En de tasch weer in haar hand. WALBOOM. Eerst te handelen en daarna te weifea len, is erger dan heelentaal niet te han delen. De mensch is dikwijls dwaas voor zich zelf, verstandig voor anderen, heeft raad voor iedereen, maar niet voor zichzelf. (Goethe). Men kan iemand alleen in z'n eigen om geving goed beoordeel en. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De laatste wedstrijd Velocitas™ Feijenoord 21. De Noordelijke kampioenen zijn er in ge slaagd den laatsten kampioenswedstrijd op even fraaie als verdiende wijze te winnen. De belangstelling was grooter dan tegen PSV. Velocitas kwam uit met Knol op de rechts buitenplaats en Vos als linksmidden. Feijen oord had Prins voor Paauwe Sr. in de gelede ren. De Rotterdammers begonnen veelbelo vend. Het elftal liet technisch goed voetbal zien en na een kwartier spelens had Duinhou wer succes met een ver schot, aangezien doel man Zo ze ma te vroeg was uitgeloopen (01). Langzamerhand kwam Velocitas er beter in. De voorhoede combineerde aardig en de links binnen Fransen bezorgde Prius handenvol werk. De Groningers begonnen steeds beter te spelen en Van Male moest keer op keer hande lend optreden. Even voor de rust kreeg Feijen oord nog een kans, doch Rozeman wist nog op het nippertje te redden. Na de hervatting had Feijenoord Van Heel reehtsmidden en Prins in de voorhoede ge plaatst. Na een klein overwicht van de Rotterdam mers, waarin de voorhoede echter veel te lang zaam bleek en Barendrecht een pracht van een kans verknoeide, kwamen de groen-witten weer opzetten. Na ongeveer tien minuten maakte Heideveld uit een fraaien center van Bonse- ma gelijk (1—1). De Velocitas-rechtervleugel werd steeds gevaarlijker. Aanval op aanval werd op het Feijenoord-doel ondernomen, doch Van der Male bracht telkens uitkomst. Vijf minuten voor het einde had Meulema daad werkelijk succes, want hoewel Van der Male zijn schot stopte stond Heideveld klaar om er 2 1 van te maken. Het einde kwam weldra met een overwin ning van Velocitas, die de' kampioenscompeti tie op een waardige wijze heett besloten. XERXES EERSTE KLASSER. E.D.O. verliest met 21. Na verlenging. een speciale bewaking, ondanks het feit, dat de Xerxes-aanvallen heel gering waren en het initiatief geheel van EDO uitging. Eenige goede kansen voor de Haarlemmers gingen onge bruikt voorbij. Xerxes legde zich hoofdzakelijk op verdedigen toe, doch desondanks zag Stef- fens kans om uit een scrimmage voor het Xer- xes-doel de partijen op gelijken voet te bren gen Met een EDO-Overwicht werd met dezen stand geëindigd. De verlenging was spoedig geëindigd. Door dat Lagendaal vrij gelukkig met een kopbal voorXerxes scoorde (12). Een groote men- schennienigte vloog het VUC-veld op en op gewonden tafereelen speelden zich daar af. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TEN BATE VAN HET M. S. F., HERWONNEN LEVENSKRACHT EN DE PLAATSELIJKE VEREENIGING TER BESTRIJDING DER T. B. C. Woensdagmiddag zijn weer twee dijksvakften van den afsluitdijk naar Friesland met elkaar verbonden. Thans is van den pl.m. 28 K.M. langen afsluitdijk reeds een gedeelte van bijna 22 K.M. gedicht, waarvan een onafgebroken gedeelte van pl.m. 15 K.M. Voor 1932 blijven alleen over de beide sluitgaten in het Vlieter- en de Middelgronden, samen groot 4.5 K.M. De foto's geven een overzicht van het werk. Het plaatje hieronder geeft: Een overzicht in de richting van Fries land. Het sluitgat is nog 100 meter. Men ziet duidelijk den sterken stroom. De foto hiernaast: Het sluitgat van dichtbij gezien. Het verval bedraagt ongeveer meter. En daaronder: Een van de laatste grijpers met keileem, die de sluiiing tot een feit maakten. De beslissingswedstrijd voor een plaats in de eerste klasse, welke Zondagavond op het VUC-veld plaats had, had een zeer emotioneel en spannend karakter. Het verloop was er ook naar, want al heeft Xerxes het grootste ge deelte van den strijd met I0 voorgestaan, in de tweede helft nam EDO het initiatief over en werd Xerxes geheel ingesloten, waarvan ten slotte de gelijkmaker het resultaat was. Toen moest verlengd worden en reeds direct had Xerxes door Lagendaal het winnende punt gescoord, waarmede de Rotterdamsche club het eerste-klasserschap veroverde. Ondanks het feit, dat de zenuwen in dezen wedstrijd een groote rol speelden, werd vrij goed spel gedemonstreerd. Wel moest herhaal delijk voor ongevallen gestopt worden, doch deze waren niet aan ruwheid toe te schrijven. Een voor de residentie record-aantal bezoe kers woonden den wedstrijd bij. Over het spel- verloop het volgende: Nadat de Haarlemmers de eerste aanvallen geleid hadden, pam Xerxes het spel grootendeels in handen en na eenige gemiste kansen schoot Lagendaal via den paal in (01). Hierna kreeg EDO eenige fraaie kansen, doch het schot faalde en de rust trad Biet een 1o voorsprong voor Xerxes in. t lok in de tweede helft genoot Lagendaal Zeemacht ISucces I Ook deze wedstrijd is weer gewonnen door het elftal van Zeemacht, wij moeten hier direct op laten volgen dat gelijk spel beter de ver houding had weergegeveri. Ook nu werkte het weder weer op uitste kende wijze mede om een groote toeloop van publiek te krijgen. Schitterend weer, bijna geen wind, dus ideaal. Als scheidsrechter Dol de aanvoerders bij zich heeft ontboden en heeft laten raden zien wij dat S. den toss heeft ge wonnen. Z. heeft een invaller voor Schalier die verhindert is en wordt vervangen door Mulder, die op de spilplaats goed heeft vol daan. S. stelt tegen Z. het volgende elftal op doel: Oden; achter: D. Nieuwbuurt en R. Bur- gel; middenlmie: J. Lint, Th. Rijkers en H '-jnt; voorhoede: G. v. d. Wal, D. Kooij, H Gijzen, C. Kroon en J. Smit Jr. Om 7 tt. 40 brengt de midvoor van Z. den bal aan het rollen. Na eenigen tijd over en weer brengen van den bal krijgen we een prachtvoorzet van den 1.buiten van S., die terecht komt tegen den hoek van het doel. Het veld is door de groote droogte zeer glad, de spelers staan als op glad ijs, dat wel wat afdoet aan het spel. Nu volgt 'een goed opbrengen van Z.; Bloemvliet krijgt den hal vlak voor het doel, zal schieten, doch valt, waarmede het gevaar is bezworen. Bijna voortdurend wordt nu op de Z.-helft gespeeld. Na een gedanen inworp krijgt Mulder den bal voor den voet, schiet van verre keihard rechts 111 den bovenhoek van het doel. Dit schot was absoluut onhoudbaar voor den keeper S. 21 voor Z.; er werd aangevangen met den'stand I—I. Na den aftrap schiet Bloemvliet van verre, wat niet goed is, hij had over moeten geven, nu gaat het schot naast. Een schot van den linksbuiten van S. gaat over de lat. Een scherp schot van Schapenkötter wordt op keurige wijze gestopt. Een vrije schop voor S., dicht bij het Z.-doel, de keeper stopt goed, doch inoet corner werken, deze levert S. geeii voordeel op. Direct wordt nu opgebracht tot voor de S.-vestc, doch schieten blijft uit. Rijkers weet eenige malen de Z.-spelers op tactische wijze te bedotten. Rijkers is een keu rige, tactische speler, die niet meer doet dan noodig is. De halflinie van Z. vergeet even hare taak en steunt niet voldoende de voor hoede, waarschijnlijk nog niet aan elkaar ge woon nieuwe spil. Het backstel van S. is vol komen voor hare taak berekend, zijn ook sterk in het koppen. Met tactische werk van diverse c 1- echte,- niet tactisch is, JÉ». ÉÊÊm* .AW.V. :-Y;v.- *-**~^*ÊÈÊBÈÊBÊKÊÊÊt!ÊÊÊKKBÊÊÊÊ. - v Ir(L*-s»,- JEUGDHERBERGEN. Zaterdacr had, zooals men elders in ilit m»,i va" die O" Texel. Links de opening van de TexeleSbe alhier eu

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 8