DEUENDELMDLOOPER Kannewasser verkoopt uit f uclif" N.V. STOOM WASSCHERIJ „DEN HELDER" NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. HEERENBAAI 59ste JAARGANG De toestand in Duitschland over het geheel genomen rustig. - Een Duitsch-Fransche conferentie te Parijs. Frankrijks houding tegenover Duitschland. - Mussolini over ontwapening. heUulrVwr°^vef ikek?llen- Dat Communistische agitatie in Duitschland. De crisis in Duitschland. BINNENLAND. Noord-Holl. Noorderkwartier. Indien U prijs steif op een HELDERE WASCH tegen BILLIJK TARIEF, neemt U dan eens een proef bij ons en U zult beslist tevreden zijn De postvluchten naar en van Indië. De vliegtocht van Endres en ^agyar. HELDERSCHE COURANT Abonnement per 3 maanden bjj vooruitbet.: Heldersche Courant f 1 .60; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65; binnen land f 2.—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.—. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.; fr.p.p.6ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v'h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. AD VERTENTIÊN 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewjjsno. 4 ct. ECHTE FRIESCHE uMwmtttMtitmum 20-50ct. per ons De toestand in Duitschland blijft span nend. Het is moeilijk uit de vele telegram men een juist beeLd te distilleeren over den toestand. Over het algemeen wordt er gesproken van een rustige stemming van het Duitsche volk. De arbeiders, de werk- loozen en de rentetrekkers zijn voldaan, daar hun inkomen vaststaat. Ze weten, dat het op tijd uitbetaald zal worden en gaan dus in betrekkelijke rust hun gang. De levensmiddelen voorziening van Ber lijn laat ook in geen enkel opzicht te wensohen over en de prijzen schijnen zelfs geen verandering te hebben onder gaan. Maar dat alles sluit niet uit, dat het er voor Duitschland allesbehalve rooskleurig uitziet en verbetering van de donkere toe komst is alleen te verwachten als de red ders in den nood krachtdadig financieele hulp verleenen en ook spoedig bijsprin gen. Daarvoor worden verschillende con ferenties belegd, waarop besproken wordt op welke wijze men het best kan helpen. Van harte is deze hulp niet, vooral van Fransche zijde heeft men nogal bezwaren, en dat is wel eenigszins te begrijpen, omdat men nog maar moet afwachten hoe de toestand zich straks zal ontwikkelen. En om dan millioenen te wagen! Wanneer men daar dan ook toe overgaat zal het wel in hoofdzaak zijn,, omdat men bij een bankroet van Duitschland voor een nog grooter risico staat-. Wy hebben er immers al eerder op ge wezen, dat Duitschland bij een even- tueelen val ook andere landen in zijn on geluk zal meesleepen. Dat is ook trouwens nu reeds bewezen door de maatregelen die Hongarije moest nemen en de Randstaten. Frankrijk huivert te meer om Duitsch land te helpen, omdat Duitschland ab soluut niet geneigd is daarvoor politieke concessies te doen. Zooals men weet wilde Frankrijk, dat Duitschland, bij financieele hulp van buiten af, de millioenen verslin dende pantserkruiserbouw stop zou zetten en van een tol-unie met Oostenrijk af zou zien. Duitschland denkt daar eeihter niet over en dat heeft de stemming ten op zichte van Duitschland wel een weinig verbitterd. Verblijdend is, dat Brüning en Curtius gisterenavond naar Parijs zouden gaan ©m met de Fransche regeering tot over eenstemming te komen. Het zullen voor de beide Duitsche ministers zeker zware dagen worden, omdat men tot resultaat moet komen, en dan zullen de besprekin gen te Londen worden voortgezet. Het doel van deze Londensche confe rentie, die in het begin van de volgende week zal plaats hebben, is, zooals van hooge Amerikaansc'he zijde aan een ver tegenwoordiger van Wolff beschreven werd: „Formuleering van een zorgvuldig over legd, op langen termijn berekend, plan „tot steun aan Duitschland op zoo breed „mogelijken grondslag en voorts bij'leg- „ging van de geschillen tusschen Berlijn „en Parijs, welke een krachtige inter nationale samenwerking tot nu toe be- „moeilyken." Voorts werd den vertegenwoordiger van Wolff medegedeeld, dat het hier een nood- conferentie 'betreft tot bestrijding van een noodtoestand. Stimson zal aan de discus sie op dezelfde wijze deelnemen als de leden van den Volkenbondsraad bij hun geregelde besprekingen te Genève. Hü zou echter natuurlijk niet in politieke voorwaarden kunnen treden. Hij zal op de meest vriendschappelijke wijze pogin gen doen om tusschen Parijs en Berlijn zoo goed mogelijke betrekkingen op wer- FE UILLETON door E. J. RATH. *7) «Minnie brandt- van nieuwsgierigheid weten, wat Wade zal dragen," zei Èem "D* "Ze kleedt zi°h natuurlijk voor versohiUig.doet h« aan?" vroeg Hilda on" hii Tipffrpnc o-o,, k kan nagaan, is bestellen en heefteer'o.V geen°e'U-}m *1 gekregen. Hij heeft alleen gezegd in goed moest opletten. Ik denk tw' i i ridder komt. Ik heb hem Minnie draagt." *at Dit was de reden, dat de kleeren van de koningin van Scheba weer voor den dag werden gehaald en weldra llilda's slanke gestalte tooiden. Als Minnie Har- lan zich voor hem mooi maakte, hadden anderen het recht hetzelfde te doen. Hilda zou niet graag bekend hebben, dat ze met Minnie wilde wedijveren, hoewel ze toch niet bang was voor een uitdaging; de ko ningin van Scheba was werkelijk mooi. Een zachte, warme avond, met een helderen sterrenhemel verhoogde het 'eiiot van het feest- Ze noemde het he lheiden een feestje", maar iedereen in kelii'k levenskrachtige basis tot stand te brengen. Over Frankrijks houding tegenover Duitschland zegt Havas o.m.: Zooals de zaken op het oogenblik staan, zal de openbare meendng in Frankrijk, die zich geenszins over den tegenwoor- digen toestand in Duitschland verheugt, niet weigeren om eventueele Fransche medewerking te overwegen. De openbare meening in Frankrijk ontkent inderdaad niet, dat de oorlog een meer of minder nauwe wederzijdsche afhankelijkheid van de volken tengevolge gehad heeft en Frankrijk ontkent niet de verplichting tot internationale solidariteit. De ondervinding die men in de laatste jaren met de betrekkingen jegens Duitschland opgedaan had, was echter, helaas, niet van dien aard geweest om de leiders der Fransche politiek te bewegen het nationale Fransche vermogen in ris kante financieele transacties te beleggen. Daarom zal Frankrijk geen credieten ver leenen zoolang Duitschland geen afdoen de waarborgen biedt, die door gemeen schappelijk overleg der betrokken minis ters van financiën vastgesteld zijn. Het plan dat men op het oog heeft is echter zoo omvangrijk, dat het niet zonder mede werking van Amerika, Engeland en an dere staten gelukken kan. Het spreekt daarbij vanzelf, dat deze technische voor waarden niet eens voldoende zouden zijn om het Duitsche betaalmiddel te redden, als zij niet zouden samengaan met een periode van politieke stabiliteit, zonder welke internationaal vertrouwen en dus crediet onmogelijk zouden zijn. Mussolini over de ontwapening. In een gesprek met een Amerikaansch journalist heeft Mussolini gezegd, dat de beste waar borg voor het succes der ontwapenings conferentie, die zooals men weet in het begin, van het volgend jaar plaats zal heb ben, de deelneming der Ver. Staten was. De groote staten zouden een welkome ver mindering van hun lasten slechts door een sterke beperking der bewapening kunnen vinden, mits alle staten gezamen lijk tot de ontwapening zouden overgaan. Ten slotte verklaarde Mussolini, dat de moderne beschaving aan een kruispunt gekomen was. Van de beslissing nopens de ontwape ning zou het lot der volken nu afhangen, die als erfgenamen van de beschaving konden beschouwd worden. Ongetwijfeld heeft de Duce wel eens eens minder verstandige woorden ge sproken. RijLswerkloozendag. Te Darmstadt kwam het Woensdag eenige malen tot samenscholingen van werkloozen, die uit de voorsteden waren gekomen en trachtten een optocht te vor men, die evenwel door de politie werd uiteengedreven. Er werden 20 personen gearresteerd. De betoogers vielen de po- litie-agenten met metalen staven aan. In de avonduren moest de politie in de oude stad verscheidene groote samen scholingen uiteendrijven, waarbij zij vele schoten loste. Een betooger werd door een slag zwaar gewond. Te Gelsenkirchen is het Woensdag avond herhaaldelijk tot communistische samenscholingen gekomen, welke door de politie werden uiteengedreven. Hierbij werd een agent van politie gewond. Later op den avond schoolden opnieuw ongeveer 500 communisten samen. De politie werd, toen zij wilde ingrijpen, be kogeld met steenen, steenkool en fles- schen. Uit kelders en zolderramen werden ongeveer 30 schoten op de politie gelost. Het vuur werd door de politie beant woord. Een agent werd ernstig aan het hoofd verwond, doch of aan de zijde dei- communisten gewonden zijn gevallen kon in het donker niet worden vastgesteld. Tegen 11 uur was de rust hersteld. Ook te Dresden is het Woensdag naar aanleiding van den communistischen v.erkloozen'dag tot groote samenscholin gen gekomen. Twee politie-agenten wer den door de menigte overvallen. Een hunner is daarbij ernstig in de berst ge wond. De agent schoot hierop en ver wondde een man en een vrouw. De vrouw moest naar het ziekenhuis worden ge bracht. Te Koblemtz en Breslau zijn eveneens relletjes geweest. zv aar. Onze kolenuitvoer uit Limburg £«?.L.ankrijk bedroeg in 1930 goed 2.000.000 ton. Daar het gemiddelde over Knnünn 1929 en 1930 echter slechts ï.öOO.OÜO ton bedroeg en thans maar weer '5 pet. van dat gemiddelde ingevoerd mag «orden, zal Nederland zyn uitvoer naar frankrijk met ongeveer 875.000 ton ver minderd zien. Dit beteekent voor eenige f Par^eu''ere mijnen, die het zwaartst getroffen worden, meer dan 50 pet. van haar tegenwoordigen uitvoer naar Frank rijk. De Duitsche gasten in Nederlandsche badplaatsen. ming, welke ontmoedigend op den cul tuur werkt, zoodat om de moeite van vroeg opstaan, plukken, sorteeren en naar de veiling ryden te besparen, vele tuinieren hun salada-velden omschoffe- len. Om 10 uur was de depressie op de V.V.V. zoo groot, dat de verkoop een haif uur werd gestaakt, om de besturen van de beide veilingen in Roodestraat en ONZE UITVOER VAN STEENKOLEN NAAR FRANKRIJK. MUSSOLINADE. Wat verhindert mij nog, mij tot paus of koning van Italië te laten uitroepen? De Fransche regeering heeft dezer da gen den heer Guillaume, directeur-gene raal van de Saarmijnen, naar Den Haag gezonden om ter departemente van bui- tenlandsche zaken, mededeeling te doen van haar voornemen de steenkoolproduc- lie in het eigen land en, in meerdere mate, den steenkoleninvoer te beperken, niet voorkoming, zooveel mogelijk van discriminaite. De Nederlandsche regeering is voor de bij deze aangelegenheid betrokken Ne derlandsche belangen bij herhaling bij de j Fransche regeering opgekomen. Deskun digen bevinden zich te Parijs om het ge zantschap zooveel mogelijk bij te staan. Onze uitvoer naar Frankrijk met meer dan de helft vermin derd. Uit Maastricht wordt aan het Handels blad gemeld: Het Fransche decreet, waarbij het prin cipe van de invoerbeperking van steen kolen wordt vastgelegd, blijkt reeds 10 Juli door president Doumer te zijn onder teekend. De slag voor onze mijnstreek is zeer at Jen toestand van de Duitsche bad gasten in Soheveniingen betreft, ver nemen Wij van de directie der Maatschap pij Zeebad Scheveningen, dat van een exodus nog niets bemerkt wordt. De directie maakt het den Duitschen gasten zoo gemakkelyk mogelijk, wat een groot bedrijf eerder kan doen dan een kleiner bedrijf, maar iets bijzonders deed zich gedurende de laatste dagen niet voor. Van andere zijde vernamen wij, dat reeds lang vóór deze jongste crisis de Duitschers minder in Scheveningen kwa men dan voorheen. Naar „Het Volk" meldt, is de crisis in Duitschland te Zandvoort geducht voel baar. Zandvoort's hotels worden van ouds vooral door Duitschers bevolkt. Welnu: uit hotel Groot Badhuis b.v. zijn gisteren de laatste zes Duitschers vertrokken. Ook andere hotels zagen hun Duitsche gasten voor een belangrijk gedeelte dezer dagen in verband met den toestand in Duitsch land, daarheen vertrekken. Duitsche gas ten, die hun komst in verschillende pen sions hadden aangekondigd, zijn daar sinds het uitbreken van den crisis-toe stand niet verschenen, terwijl jj. Zondag op de parkeerterreinen de Duitsche auto's en de groote bussen uit het Rijnland, die er hoe langer hoe geregelder gaan ver schijnen, ontbraken. De toestand op de veilingen te Venlo. Men meldt aan de Nw. Rott. Crt. uit Venlo: Dinsdagmorgen waren op de beide groote veilingen vele Duitsche opkoopers met hun auto, doch konden niet koopen, omdat ze geen Hollandsch geld konden krygen. De algemeene toestand is vol gens de veilingsbesturen zeer gedrukt en nerveus. Honderden karren met kropsalade, die al uren gewacht hadden op hun beurt, passeeren de klok zonder bod en worden op de daarvoor bestemde plaats in een kuil vernietigd. Dinsdagmorgen was dit aantal tot ruim 1 millioen kroppen ge stegen. Alle groenten lijden aan pry's- druk en vinden geen afzet meer. Onder de honderden leden van beide veilingen heerschtte een zeer neerslachtige stern- hoof. benevens 26.000 voor 5 km weg op den Zeevangszeedyk en 9000 voor een stuk weg op den Zuidpolderzeedyk. De rekening over 1930 werd vastgesteld met een batig saldo op den gewonen dienst van 131.415 en op den buitenge wonen dienst met een batig saldo van 41.541. Met het Rijk (De Zuiderzeewerken) werd Havenstiaat te doen beraadslagen. Be- een overeenkomst aangegaan betreffende sloten werd mede te deelen, dat de vei- de grensregeling van de Wieringermeer lingsbesturen om het bedrijfsleven niet en het aanleggen van wegen en over- geheel te ontvruchten, de mark tegen gangen. 50 ct. zouden aannemen, de risico daar- Het ambtenarenreglement werd con- van geheel op zich nemend. Dit hielp form het voorstel vastgesteld De heer eenigszins, doch de aanvoer was zoo Van der Sluis, Sint Maartensbrug deed groot, dat, ofschoon de prijzen eenigszins daarbij gesteund door de heeren Zeeman stegen, toch nog zeer veel onverkoopbaar (Alkmaar) en Kuiken (Nieuwe Niedorp), bleef naar aanleiding van telefonische een voorstel om het artikel, dat bepaalt, berichten uit Duitschland. Het bezoek (jat ambtenaren, die in militairen dienst van Duitschers aan Venlo is beduidend verminderd, nu er geen koopkracht voor hun marken is in alle zaken. Handels- affaires worden niet meer afgesloten. DE POSTWISSELDIENST GESTAAKT. De postwisseldienst van Duitschland naar Nederland, evenals de overschrij vingen van bedragen per postgiro, is tot nadere mededeeling gestaakt. Vergadering van het hoog heemraadschap. In de Woensdag te Alkmaar, onder voorzitterschap van den dijkgraaf, den heer Wijdenes Spaans, in het Gemeen- Iandshuis gehouden vergadering van het hoogheemraadschap Noord-Hollandsch Noorderkwartier, deelde de penningmees ter, de heer P. Groot, mede, dat het kohier over het dienstjaar 1930 in totaal 62.262 aanslagen bevatte tot een bedrag van 1.178.035. Hef kohier voor dit jaar bevat 62.898 aanslagen met een totaal bedrag van 1.162.621. Een voorstel van den heer Zeeman om. met het oog op den slechten toestand in den land- en tuinbouw, te trachten de ge- heele bijdrage van het rijk aan de pro vincie voor den watersnoodlast 1916 aan het hoogheemraadschap ten goede te laten komen inplaats van 50 procent daarvan, werd niet ondersteund, omdat men geen kans ziet dezen wenseh verwezenlijkt te krijgen. Besloten werd een bedrag van 21.000 uit te trekken voor verbetering van een weg in de Vier Noorder Koggen tusschen Lambertsehaag en Aartswoud en 19.000 voor verbetering van een gedeelte weg van den Kagerdijk in de gemeente Wevers- I zijn geroepen, 50 procent van hun salaris krijgen, ook van toepassing te verklaren op de dienstweigeraars. Het voorstel werd na eenige discussie ingetrokken, omdat het waterschap geen jonge mannen in dienst neemt, wanneer zij voor het eerst onder de wapenen moe ten komen en het niet voorkomt dat amb tenaren, die geen bezwaar hadden de eerste maal onder de wapenen te komen, deze bezwaren wel toonden, wanneer zij voor herhalingsoefeningen werden opge roepen. KwiaHfl 67 WILHELMIN ASTRAAT 63 TEL. 524 de buurt wist, dat het een groote ge beurtenis was, waarschijnlijk de grootste van den heelen zomer, tenzij het de Kil- bournes aanspoorde tot nog iets grooters tegen het eind van het seizoen. Verder was er niemand, die het zou kunnen over treffen. Het leek prettiger, eenvoudiger, meer in stijl met het geheel, om maar te voet naar de Harlans te gaan. Bovendien was er geen chauffeur op Kilbourne Heights. De afstaud was slechts een paar honderd meter en het pad liep door groene gras velden onder hooge boomen, die Gothi- sche hagen vormden en langs den pronk- tuin, waar niemand ooit kwam. Dien avond stond Henry Kilbourne, die heelemaal in de stemming was, er op, dat men een omweg zou maken door den tuin zelf. Toen ze door den tuin liepen, waar de marmeren banken en beelden spook achtig wit waren in het maanlicht, leken ze een stoet van geesten uit het grijs ver leden. Captain Kidd en Martha Washing ton drentelden langzaam vooraan. De cap tain voelde zich niet heel behagelyk in zijn laarzen met bellen en zijn buis knelde hem onder zijn armen, maar hij stapte moedig voort, want hy vervulde zijn rol met ple zier- Martha Washington voelde zich ook niet geheel op haar gemak, maar ze zag er hef, moederlijk en statig uit en in den half-duisteren avond klemde ze zich vast aan den arm van Captain Kidd, gelijk vrouwen plachten te doen voordat ze ge ëmancipeerd waren. I) Artagnan en Pierrotte volgden hen, voldaan over hun uiterlijk, dat misschien niet origineel was, maar dan toch vol maakt uitgevoerd. D'Artagnan draaide aan zijn aangeplakte snorretje, terwijl Pierrette's slanke, witte beenen telkens I luchtig een paar danspasjes uitvoerden op het gladde gras. De koningin van Scheba liep alleen, wat goed paste, want niemand kwam in aan merking haar te vergezellen. Door achter te blijven maakte ze de anderen tot een bonten, kleurigen hofstoet. Ze zag er sta- tig uit, verheven en scheen in gepeins j verzonken. Ze had een sleep, dien ze voor alle zekerheid over den arm had geno men, want geen sleepdrager volgde haar. Zelfs deze kleine tekortkoming, te wijten aan de omstandigheden, deed geen af breuk aan haar geheimzinnige verschij ning uit lang vervlogen tijden. Wade Rawlins had zich niet bij hen ge voegd. Niemand wist, wat er van hem ge worden was, want hij verdween na het middageten en was nergens te vinden, toen Captain Kidd hem zocht; maar ze zouden hem ongetwijfeld wel zien op het bal, waar hy zeker als elegante, opvallen de figuur zou verschijnen. De koningin i van Scheba dacht voortdurend aan hem, terwijl ze naar het huis van de Harlans liep en telkens drong Minnie zich op aan j haar gedachten, wat haar hevig ergerde. De luisterrijkheid van het feest viel hun 1 op, toen ze door een opening in de heg traden, die de grens vormde tusschen ne landgoed van de Harlans en Kilbourne Heights. Onder de boomen en in den tuin was alles verlicht en een bont gezelschap vertoonde zich aan hun oog. De Harlans noemden het een bal in de schuur- Onder gewone omstandigheden zou het een wonderlijk en belachelijk iets geweest zijn voor dames en heeren uit de romantische perioden der geschiedenis, om zich een weg te banen naar een schuur, als waren ze boerenkinkels; maar er zyn schuren en schuren. De schuur van de Harlans was een groot baksteenen ge bouw, in denzelfden stijl als het huis, met betegelde vloeren, electrisch licht en an dere heerlijkheden. Eigenlijk was het heelemaal geen schuur; het was minstens een woonhuis. Maar ze noemden het een schuur, terwille van het huis, dat een ka zerne of een paleis leek. Naar deze overdadige schuur begaven zich gekroonde hoofden, ridders, edel- vrouwen en pages. Er waren ook boeren en wilden en wonderlijke figuren uit mythen, legenden en sprookjes. Sommigen wandelden, anderen liepen statig heen en weer of sprongen rond. Er was natuur lijk Jeanne d'Arc een van de meisjes Perkins en Marie Antoinette, voorge steld door mevrouw Shinn en Pocahon- tas, wiens naam niemand kon onthouden, maar die logeerde bij de Harlans. Niet één belangrijke persoonlijkheid ontbrak. Er was een bonte kleurenmengeling; ge lach klonk van alle kanten en het orkest speelde lustig in de schuur. D'Artagnan en Pierrotte ze was helaas niet de eenige Pierrette voelden hun hart sneller kloppen en liepen snel vooruit, botsend tegen edellieden en ge kroonde hoofden ontwijkend met den over moed der jeugd; maar de koningin van Scheba liep nog steeds alleen met opgehe ven hoofd en ongenaakbare houding. Ze was geheel los van haar omgeving, de an- tiekste en mooiste van hen allen; maar haar koele blik dwaalde zoekend rond, zoodat iedér, die dacht, dat ze zich niets aantrok van het gezelschap, zich volko men vergiste. Maar tusschen allen, die de schuur be traden of op het grasveld er voor para deerden, zag de koningin hem niet. Ze be keek ongemerkt iedereen ridders, edel lieden, vechtersbazen, maar tevergeefs keek ze uit naar Wade Rawlins- Ze wist, dat ze zijn groote gestalte dadelyk zou herkennen. Ze fronste even de wenkbrauwen, heel even maar, want een koningin mag haar gevoelens niet verraden. Toch voelde ze zich angstig en gejaagd. Als hij toch eens haar zin gedaan had en weg was geble ven, om alle moeilijkheden te voorkomen! Het ,zou buitengewoon aardig van hem zyn, natuurlijk. Een bewijs, dat hy haar alle zorgen wilde sparen, maar te gelyker tijd zou het haar spijten. Sir Walter Raleigh trad op de koningin toe, maakte een gevaarlijke diepe buiging, wierp zyn kap voor haar voeten en vroeg haar ten dans. De koningin weigerde te dansen, maar vergunde hem haar de schuur binnen te leiden. Weer zochten haar oogen snel, maar hij dien zy zocht, 1 was hier niet. De menigte juichte haar toe, maakte plaats voor haar en Sir Wal ter begeleidde haar over den betegelden vloer naar een soort podium. Even dacht Hilda, dat zy op dien troon zou zetelen, maar toen zag ze, dat hij al bezet was, door een schoone vrouw en ge kleed, zooals Marian beschreven had, in Fransche hofkleedij van de achttiende eeuw. Zelfs Hilda was ervan overtuigd, dat Minnie Harlan er nooit zoo bekoorlijk had uitgezien. De koningin van Scheba aarzelde en wachtte toen Madame de Pompadour boog. De koningin beantwoordde haar groet met een nauw merkbaren hoofd knik. Zy zat niet op den troon, maar ze Het 22ste vliegtuig te Akyab. Het 22ste postvliegtuig is Donderdag om 6.5 uit Allahabad vertrokken en, na een tusschenlanding van 11 uur tot 12.3 te Calcutta, om 16.43 te Akyab aangeko men. Het 20ste retourvliegtuig te Boesjir. Het 20ste postvliegtuig op de terugreis is Donderdag om 6 uur uit Karatsji ver trokken en om 10.13 te Djask geland. Van daar vertrok het om 10.55. Na een tweede landing van 12.55 tot 13.55 te Lingeh, is het vliegtuig om 16.45 te Boesjir aangekomen. Vrijwel geslaagd. Gelieei irongarye heeft Donderdag met bange spanning den afloop afgewacht van den vliegtocht, welke de beide Hongaar- sche vliegers Endres cn Magyar met hun machine Gerechtigheid voor Hongarije over den Oceaan ondernomen hadden om den Rothermere-prys van 10.000 dollar voor den vliegtocht van New York naar Boedapest zonder tusschenlanding te be halen. Volgens mededeelingen van de Hongaarsche Aeroclub moest men reke ning houden met een landing tegen twee uur. Reeds 's middags vertrokken er dan ook reeds bijzondere treinen naar het vliegterrein in Matysfold; men wachtte echter tevergeefs. Even voor zessen werd de machine boven Weenen gezien. Reeds stond zij met Boedapest in radio-verbin- voelde, dat ze haar Koninklijke waardig heid had doen gelden Kortom, Minnie had het eerst gegroet. Er klink een geroep achter haar en Hilda keerde zich langzaam om. zooals paste bij haar waardigheid. Toen maakte ze een gebaar van schrik; de adem stokte haar in de keel. Een groote gestalte, in lompen gehuld, kwam schuifelend de schuur binnen en bleef haar staan aankijken, met een glim lach op de lippen. XXIX. Terwijl Hilda hem aanstaarde, kwam haar plotseling een verschijning voor den geest de gedaante van een landlooper zonder hoed, met vuile kleeren, bestoven schoenen en ongeschoren gezicht. Ze zag hem staan aan den kant van den weg, bij den voet- van den heuvel, met een spotten- den glimlach op de lippen. Het was de zelfde glimlach als nu. hy droeg dezelfde kleeren weer was hy landlooper, met uitzondering van zijn gezicht, dat schoon en geschoren was. Rawlins liet even den blik dalen over de menigte en keek toen weer naar Hilda. Hy boog voor haar, maakte een beweging, alsof hy den hoed afnam en liep lang zaam naar voren. #fïilda hield den adem in en stond roer loos als een standbeeld. Hij glimlachte nog steeds, toen hij vlak voor haar bleef staan, haar hand in de zijne nam, boog en die kuste. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1