verkoopt uit DE INNEMENDE LANDLOOPER N.V. STOOMWASSCHERIJ „DEN HELDER" HEERENBAAI ■S itmmm ■si 1 NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, VVIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BullsnSandsch overzicht. De wasscherij die de meest ver wende Huisvrouw tot tevreden heid bedient. Dus juist iets voor U! Nr. 6993. EERSTE BLAD ZATERDAG 25 JÜLI 1931. 59ste JAARGANG De conferentie te London geëindigd. - Hen mager resultaat. - Duitschland voorloopig op eigen hulp aangewezen. - De noodmaatregelen in Hongarije. Hngelsche en Amerikaansche critiek op het l ransche ontwapeningsmemorandum. FEUILLETON Toch bijeenroeping van den Dultschen Rijksdag? De onpopulaire reisbelasting in Duitschland. COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65; binnen land f 2.—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.—. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.fr.p.p.6ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER Ja. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENT1ËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekstl dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewjjsno. 4 ct. De conferentie te Londe'n is geëindigd e:i de resultaten er van zijn, zooals de Nw. Rt. Crt. ze terecht noemt, „mager". Dat wordt nu niet door alle bladen zoo onomwonden gezegd en de minister zelf hebben zonder uitzondering hun tevre denheid uitgesproken over de uitkom sten. Zelfs Brüning, de Duitsche rijks kanselier en Curtius, de Duitsche minis ter van buitenlandsche zaken, hadden liet nog over het „zeer goede resultaat". Wij komen daarop hieronder nog uitvoeriger terug. Intusschen moet men zich niet ver wonderen over dergelijke uitlatingen. De Duitpche ministers konden en mogen niet met „lege handen" terugkomen in Ber lijn. Daardoor zou de binnenlandsche toe stand, die toch al verre van rooskleurig is, nog meer geschokt worden, terwijl een van de meest noodzakelijke dingen, om tot normale omstandigheden terug te keeren en ook het vertrouwen van het buitenland te winnen, binnenlandsche rust is. De verdeeldheid onder de poli tieke groepen in Ouitschland is fnuikend voor het land. En nu de resultaten van de conferen tie. Wij laten daarvoor het officieele communiqué volgen, dat aan het einde van de bijeenkomst is uitgegeven: De bovenmatige terugtrekking van ka pitaal uit Duitschland in den laatsten tijd heeft een acute financieele crisis doen ontstaan. Deze opvragingen zijn veroor zaakt door een gebrek aan vertrouwen, dat niet door den oeconomischen toestand en dien van de begrooting van dit land gerechtvaardigd wordt. Teneinde de handhaving van de finan cieele stabiliteit van Duitschland, welke essentieel is voor de belangen van de heele wereld, te verzekeren, zijn de ter conferentie vertegenwoordigde regeerin gen bereid om samen te werken, voor zoover het in hun macht ligt om het ver trouwen te herstellen. De ter conferentie vertegenwoordigde regeeringen zijn bereid de volgende voorstellen, tot onmiddellijke verlichting van den toestand ter overweging aan te bevelen aan de financieele instellingen van hun respectievelijke landen: Verlenging op den vervaldag voor een periode van 8 maanden van het crediet der centrale banken van 100 millloen dol lar, dat onlangs onder asupiciën van de Bank voor Int. Bet. aan de rijksbank is verleend. Er moeten door de financieele instellin gen van de verschillende landen eensge zinde maatregelen genomen worden om het bedrag aan credieten, dat reeds in Duitschland belegd is, daar te behouden. De conferentie beveelt aan, dat de Bank voor Int. Bet. uitgenoodigd zal worden om zonder verwijl een commissie in te stellen van vertegenwoordigers, aangewezen door de gouverneurs der centrale banken, teneinde een onderzoek in te stellen naar de onmiddellijke ver dere credietbehoeften van Duitschland en de mogelijkheid te bestudeeren van het consolideeren van een deel der credieten op korten termijn in credieten op langen termijn. De conferentie heeft met belangstelling kennis genomen van de mededeeling van dr. Brüning met betrekking tot de ge meenschappelijke garantie, die onlangs door de Duitsche industrie ter beschik king gesteld is van de gouddisconto- bank. De conferentie is van meening, dat een garantie van deze soort het mogelijk zal maken om een gezonde basis te scheppen voor de hervatting van de normale wer king van het internationaal crediet. De conferentie is van meening, dat In dien deze maatregelen uitgevoerd wor den, zij een basis zullen vormen voor een nieer permanente actie, die moet volgen. Uit de laatste zin van dit communiqué blijkt dus, dat de hulpverleening (kan men daar eigenlijk wel van spreken?) voorloopig is en eerst een permanente actie zal volgen, als Duitschland blijk geeft, het vertrouwen van het buitenland te verdienen, als het dus, bij deze voor- loopige hulpverleening, niet te gronde gaat. DEELNEMERS AAN DE LONDEN- SCHE CONFERENTIE. ii den we in de bladen eenige persuittrek sels met zeer scherpe critieken. Zoo schrijft de Engelsche Daily Herald: Op het ongunstigste oogenblik is het memorandum gepubliceerd en de Inhoud De internationale rutschbaan. Europa'sfinancieele rommelzoo. Daily Express. Brüning (Duitschland) Grandi (Italië) Laval (Frankrijk) MacDonald (Engeland). ECHTE FRIESCHE 20-50ct. per ons door E. J. RATH. 50. „Verzet je je?" vroeg de heer Kil- bourne. »Tot schande van de familie?" ant woordde ze koel. "?.inL Daar had ik nog niet aan ge- goede naam van de familie is °,ok van groot belang." hn tu ao A^em onheilspellend aan. Ze blik te be"riinonabclle- HiJ scheen haar de keel, keek Slehngs^11'-apte en zag toen hiBpSVawl^aanf011* „Het is in ieder geval een huwelijk," merkte hi,l op. „Zoo een kleinigheid a s een volmacht komt er niet op aan. Raw- lins is misschien wel wat raar opgetre den, maar hij is getrouwd. Hetzelfde geldt voor Hilda. Goed, wat zeggen jullie?" Toen niemand iets scheen te durven zeggen, nam Marian het voor hem op. „Ik vind het schitterend," zei ze „en hij krijgt nog een zoen van me!" Zoo kuste ze hem dus ten tweeden male. Hilda, die hem pas één zoen gegeven had, fronste de wenkbrauwen. „Met zoenen komen we niet verder," zei de heer Kilbourne ruw. „De quaestie is, hoe staat het er mee? Wat doen we? Houden we hem hier of trappen we hem er uit?" Mevrouw Kilbourne, die kalm had zit Het Hbl. schrijft: Van wat aanvankelijk noodig werd ge acht, de verstrekking van nieuw kapitaal aan Duitschland ter compensatie van het geen het alreeds door de terugtrekking van credieten heeft verloren en van het geen het nog zou verliezen door de actie van particulieren, die aan het Londen- sche plan weigeren mee te werken, zal niets komen. Althans voorloopig niet. Het is wel een zeer mager resultaat voor een zoo grootsche opgezette conferentie, die volgens MacDonald in zijn openingsrede een keerpunt in de geschiedenis zou be- teekenen. En al mag men dan ook niet spreken van een mislukking der conferentie, om dat men in goede verstandhouding uit eengaat en de weg naar een constructie ver intèrnationale samenwerking niet is afgesloten, feitelijk heeft de „Times" toch wel gelijk, als het blad van een misluk king spreekt. Wie voldaan is, athans kan zijn, Is Frankrijk, omdat zijn wil gezegevierd heeft, geen positieve hulp aan Duitsch land te verleenen, zonder politieke waar borgen. Laat ons nu nog eens zien, wat Brüning van het resultaat heeft gezegd en hoe de Duitsche pers er op reageerde. Ten aanzien van het communiqué merkte Brüning op, dat de formuleering voor een zeer groot deel overeenkomstig de Duitsche wenschen was geschud. He ten nadenken, wierp haar man een ver wijtenden blik toe. Het laatste half uur, sinds ze bekomen was van den schrik, voelde ze zich wonderlijk tevreden. Meer dan dat zelfs. Ze had Hilda gadegesla gen en ze was er heelemaal niet van overtuigd, dat de familie schande was aangedaan. „Ik vind, Henry," zei ze, „dat het niet aan ons is om te beslissen, of hij blijft of niet. Degene, die in deze te zeggen heeft, is onze dochter." Rawlins voelde neiging zijn schoon moeder te omhelzen. „Nog zoo een gek idee niet," vond de heer Kilbourne. „Maar wij hebben toch ook nog wel wat in de melk te brokken. In de eerste plaats, moeten we te weten komen, wie hij is." „Natuurlijk," zei Rawlins knikkend. „Juist, vooruit dan!" spoorde de heer Kilbourne hem aan. Rawlins liep op de tafel toe, nam een sigaret, stak die aan, sloeg een paar rijstekorrels weg uit een plooi van zijn mouw en keek glimlachend rond. „Om u de waarheid te zeggen", begon hjj, „als ik eerlijk ben „Zwijg!" Dit bevel kwam van Hilda en ze ver gezelde liet van een gebaar, dat de be roemde koningin van Scheba eer aan deed. „Jullie moet allemaal de kamer uit," zei ze, ..allemaal, behalve deze man." De vier Kilhournes want er waren er nu nog maar vier, sinds Hilda Rawlins heette keken elkaar aan. Mevrouw Kilbourne legde haar hand op den arm van haar man en knikte. Hij begreep haar bedoeling en zoo stapten dus de vier Kilbournes het vertrek uit. den (Donderdag) verklaarde de rijkskan selier, zijn nog eenige dingen veranderd, die wij wenschten. Gij ziet, dat het een „tusschenoplossing" is; op een snelle op lossing, gebaseerd op een langen termijn, hadden wij niet gerekend. En zooals ik ook reeds te Parijs gelegenheid had om op te merken, is het, geheel afgezien van de technische moeilijkheden van een der- geijke internationale leening, die maan denlange voorbereidingen eischt, van den aanvang af duidelijk geweest, dat overeenstemming over een dergelijke lee ning tusschen Amerika, Engeland en Frankrijk, niet verkregen kan worden. Ik laat eventueele politieke voorwaarden nog geheel buiten beschouwing. Het is b.v. volkomen duidelijk, dat de grondwet van de Ver. Staten het de Amerikanen onmogelijk maakt aan een leening op langen termijn deel te nemen. Daarbij komt de toestand van de Londensche ka pitaalmarkt, die op het oogenblik een Duitsche leening uitgesloten schijnt te doen zijn. De Berlijnsche pers heeft zich Donder- dagnog slechts schaars uitgelaten. Het motief van deze reserve wordt door graaf Reventlow in de Reichswart, vrijwel het eenig nationaal-socialistische blad, dat nog niet verboden is, aldus geformuleerd: Daar het thans verboden is de waar heid te zeggen, zullen we in het geheel niets zeggen. Alleen willen wij er op wijzen, dat de Deutsche Allgemelne Zéi- tung heeft aangekondigd, dat,, voor het geval Brüning met leege handen uit .Lon den zou terugkeeren, de toestand in een revolutie-stadium zou komen. Reventlow citeert dan de Times, welk blad inderdaad heeft geconstateerd, dat de rijkskanse lier met leege handen terugkeert. Het door de Deutsche Allgemeine Zeitung veronderstelde geval is dus ingetreden, zegt Reventlow, en, zoo voegt hij daaraan toe, wfj zijn te beleefd om dit deftige blad tegen te spreken. Zoo wordt graaf Re ventlow tenslotte toch nog duidelijk ge noeg. De noodmaatregelen in Hongarije. Zoo als men weet, is de toestand in Hongarije ook allesbehalve gunstig. Op een inter pellatie van den sociaal-democraat Payer, betreffende den algemeenen economi- schen toestand in Hongarije en in het bijzonder over de door de regeering ge nomen noodmaatregelen, heeft minister president Bethlen geantwoord. Betiiien verklaarde dat de geheele wereld het laatste jaar onder den druk van de al- gegemeene crisis stond, welke algemeen gevoel van onzekerheid meebracht. De Bank voor Internationale Betalin gen heeft een gevolmachtigde naar Boe- 1 dapest gezonden om den oeconomischen toestand te onderzoeken. Op diens aanra- den en daarmede in overeenstemming zijn de bekende maatregelen in Honga rije getroffen. In den loop der met den gevolmachtigde gevoerde besprekingen is ook de kwestie van de 5 millioen ponds leening behandeld. Dit bedrag is de Hon- gaarsche regeering in volkomen concre- ten vorm aangeboden. De deconfiture van de Duitsche Danatbank vertraagde echter de uitbetaling. Voor Hongarije kon geen uitzondering gemaakt worden. Zoo kon men ook aan Hongarije in zijn geval niet onmiddellijk de hulp ver strekken, die men ook aan Duitschland niet onmiddellijk kon doen toekomen. Deze vertraging noopt de regeering, tot maatregelen,, die eenerzijds ten doel had den de Hongaarsche valuta te stabilisee- ren, en anderzijds de positie der banken te versterken tot de buitenlandsche cre dieten te Boedapest zouden zijn aangeko men, waarmede dan de banken over het algemeene kritieke punt zouden zijn heen- gekomen. Bethlen verklaarde tenslotte niet te kunnen zeggen, hoe lang de maatregelen van kracht zouden blijven. De regeering verzoekt opnieuw machtiging om zóó lang de noodzakelijke schikkingen te treffen, als zij zulks onvermijdelijk acht. Het Fransche ontwapeningsmemoran dum waarvan wij in ons vorig overzicht een uittreksel publiceerden heeft geen gunstig onthaal ontvangen. Door de Londensche conferentie was er niet al te veel aandacht aanbesteed, doch nu vin- is nog ongunstiger en onheilspellender. Duitschland zou Frankrijk kunnen voor rekenen, dat ook in Duitschland ten min ste even dikwijls, zoo niet vaker, vreem de troepen zijn binnengevallen. Het is eigenaardig, dat Frankrijk als bewijs zelf naar oude historische oorlogen moet te ruggrijpen. De eischen, die Frankrijk stelt, zou elke andere natie met hetzelfde recht kunnen stellen. Het document be schouwt alle overeenkomsten als het pact van Kellogg enz. als onzin en ademt een geest van het naar overwinning dorsten de Frankrijk. Wanneer alle volkeren met dezen geest ter ontwapeningsconferentie komen, kan men nauwelijks hopen, dat de conferentie eenig succes zal hebben. Ook in de Ver. Staten is men pessimis tisch gestemd door dit memorandum. Een der groote bladen schrijft dat de publieke opinie in de Ver. Staten ge schrokken is van den onverzoenlijken toon, waarin dit memorandum is opge steld. De ontwapeningsconferentie lijkt bij een dusdanige houding van Frankrijk vrij nutteloos. Er bestaat evenwel nog een zwakke hoop, dat het gezond ver stand in Frankrijk de overwinning zal be halen en dat het Fransche volk zal Inzien, met hoeveel spanning de rest van de we reld op een vermindering der bewape ningslasten wacht. WILHELEV9I NASTRAAT 63-67 TEL. 524 l Marian ging met tegenzin en op den drempel bleef ze even staan, om den bruigom toe te wuiven. „Vergeet niet, wat ik je verteld heb, Wade", riep ze hem toe. „Je weet wel, ik bedoel het groote nieuws!" Hij glimlachte en knikte. Daarna wend de hij zich tot zijn vrouw. „Waarom moeten ze allemaal weg, Hilda." Ze liep het vertrek door, steunde tegen den schoorsteenmantel en keek hem kalm aan. „Het is maar een armzalig recht", zei ze langzaam, „maar toch laat ik het gel den. Ik heb het recht vóór iemand an ders te weten wie je bent. Vooruit dus!" „Op voorwaarde, dat je alles, wat ik zeg als wapen tegen me zult gebruiken zeker," merkte hij op. „Vooruit!" beval ze. Hij keek naar zijn lompen en lachte. „Er is zoo weinig te vertellen, Hilda." Iets in zijn toon maakte haar ongedurig. Hij deed heelemaal niet als iemand, die op het punt staat groote onthullingen te doen; toch was het duistere hoofdstuk duister als steeds. „Zeg het!" gelastte ze kortaf. „Goed dan ik houd van je." Ze maakte een booze beweging met de hand. „Toch is het zoo," zei hij vroolijk. „Het kan je misschien niet schelen, maar het is waar." „Hoe heet je?" „Wade Rawlins." „Is dat de eenige naam, dien je ooit gehad of gebruikt hebt?" „Ja." Ze geloofde hem. Dat was dus geen moeilijkheid; ze had niets tegen den naam. „Wat ben je?" „Niets." Hij zei het zoo onverschillig, dat ze even zweeg. „Maar je moet toch iets zijn," zei ze. „Wat was je, toen je op Kilbourne Heights kwam?" „Precies, waarnaar ik uitzag", ant woordde Rawlins. Ze drukte den schouder tegen den schoorsteenmantel, tot het pijn deed. „Dus een landlooper?" „Een landlooper," zei hij knikkend. „Kwam je toevallig hier?" vroeg ze, met moeite haar stem beheersehend. „Niet heelemaal. Ik hoorde over je moeder praten. Een conducteur in den trein had het over haar. Ik was nieuws gierig. Daarom kwam ik." „Maar ik bedoel je vak, je werk," zei ze wanhopig. „Je je kunt niet niemand zijn." „Als je het dan per se weten moet," begon hij moe, „ben ik opgevoed in een arm, maar eerlijk gezin. Op jeugdigen leeftijd had een ijverig misbruik van „Madame Etiquette" me zoo ver ge bracht Ze stond op het punt in tranen uit te barsten. „J-j-je s-s-speelt met me." Hartstochtelijk sloeg hij de armen om haar heen. „Komt dat er nu zooveel op aan?" vroeg hij heftig. „Houd je niet van mij?" „Natuurlijk," fluisterde ze tegen zijn schouder. „En we zullen altijd zwijgen over het duistere hoofdstuk „Dat is anders niet noodig," zei hij vroolijk. „Ik ben opgevoed om niet te werken. Het was niet noodig. Door mijn De oeconomische partij ver andert van houding. In dezelfde zitting van den raad der oudsten, waarin heden het voorstel tot bijeenroeping van den Rijksdag werd verworpen, heeft de oeconomische partij, ofschoon ze nu nog tegen het voorstel tot bijeenroeping had gestemd, later voor gesteld, dat Woensdag een nieuwe ver gadering van dit conVent zal plaats vin den om opnieuw over een voorstel tot bijeenroeping van den Rijksdag te be sluiten. Op grond van deze veranderde houding is aan te nemen, dat de oecono mische partij Woensdag met de oppositie zal meestemmen, in welk geval de Rijks dag bijeen zou moeten komen. Leege treinen naar het Zuiden. Op het rijksdepartement van financiën heeft men Donderdag gedurende den heelen voormiddag nieuwe besprekingen gehouden over de zoo onpopulaire reis belasting met 100 mark. Klaarblijkelijk bestaat het voornemen aan Oostenrijk fa ciliteiten te verleenen, daar dit land on der het sluiten van de grenzen zwaar te lijden heeft en reeds door zijn gezant te Berlijn protest tegen de belasting heeft laten aanteekenen. In beginsel is de rijks minister van financiën blijkbaar bereid met de klacht van Oostenrijk rekening te houden. De vraag is maar, hoe zulks mogelijk zal zijn. De Zwitschersehe gezant te Berlijn heeft gisteren den rijksminister van fi nanciën eveneens inlichtingen over de reisbelasting gevraagd. De heer Dietrich verzekerde, dat de belasting zou worden afgeschaft, zoodra het normale betalings geboorte was ik rijk genoeg. Maar ik kreeg er genoeg van. Ik dacht, dat ik me toch wel ergens bemind en nuttig zou kunnen maken, zonder hulp van mijns vaders geld. Ik liep van huis weg, zonder te weten waarheen. Thuis denken ze, dat ik een reis maak door Europa. Ik hoorde den conducteur in den trein spreken over je moeders zwak voor landloopers en be greep, dat ik daar kans van slagen had. Zoo kwam ik hier. Was ik geen goede chauffeur?" Hy wachtte niet op ant woord. „Maar jullie waren allemaal zoo goed, zoo democratisch. Hoewel juilie me alleen kenden als chauffeur, vroeg je me toch op dat diner. En ik heb jullie ver trouwen niet teleurgesteld, geloof ik. Zonder bewijs van mijn blauw bloed en zonder mijn chèque-boek, zijn jullie van me gaan houden. Ik geloof, dat je vader inziet, dat hjj me noodig heeft voor zijn zaken". Hij lachte even en dacht aan min of meer belangrijke oogenblikken in het leven van groote mannen. „En mijn fa milie," zei hjj, „is bekend genoeg. Mijn vader is de eigenaar van de fabrieken, waar jouw vaders auto gemaakt is." „Alsof dat er heusch wat op aankomt", zei ze en legde glimlachend het hoofd tegen zijn schouder. Geen koningin van Scheba heeft ooit verleidelijker gelachen. Hij kuste haar en weer glimlachte ze. „Het beste, dat je kunt doen, Wade Rawlins, is, me officieel ten huwelijk te vragen," zei ze zuchtend. „Ik geef toe, dat het een beetje laat is, maar ik heb er recht op." „Ik durf niet goed. Je zou „Ja, dat zou ik. Ik wachtte er op. Ik was klaar je te verpletteren, zoodra je begon." „Dat wist ik." verkeer weder in Duitschland zou zijn hersteld. Dit kan natuurlijk echter nog best een poosje duren. De treinen, die van München naar de Oostenrijksche grens vertrekken, zijn zoo goed als leeg en de reizigers, die er in zitten, zijn buitenlanders. Het verkeer op de lyn BerlijnMünchen is dientenge volge natuurlijk ook sterk verminderd. In de sneltreinen Berlijn—München wa ren Donderdagochtend slechts 20 pet. van alle plaatsen bezet. De ochtendtrein MünchenMeran is Donderdag niet meer vertrokken bij gebrek aan reizigers. Het vliegtuig MünchenInsbruck was Don derdag geheel leeg. MACDONALD EN HENDERSON MAANDAG NAAR BERLIJN. MacDonald en Henderson zullen in het begin van de volgende week hun uitge steld bezoek aan Berlijn brengen. Hen derson zal Zondag uit Londen vertrekken en zich per boot en trein naar Duitsch land begeven. De premier gaat Maandag vliegen. Het bezoek zal maar kort duren en waar schijnlijk zullen de Engelsche ministers Woensdag weer naar Londen terug keeren. EEN BIJEENKOMST VAN FRANSCHE EN DUITSCHE MINISTERS? De bekende medewerker van de Matin, Jules Sauerwein, meldt, dat Laval en Briand binnenkort met den Duitschen rijkskanselier en den rijksminister voor buitenlandsche zaken in Zwitserland een- bijeenkomst zullen hebben. Een bevesti ging van dit bericht is nog niet ontvangen. LAAT IJSLAND OOK AANSPRAKEN OP GROENLAND GELDEN? De vroegere IJslandsche minister-pre sident Thorlaksson heeft in het Alting bij een bespreking over de betrekkingen tusschen Denemarken en Groenland aan spraken van IJsland op Groenland aan gekondigd. Deze aanspraken gelden een gedeelte van Oost-Groenland benevens het eiland Jan Mayen. Dit eiland is naar bekend is reeds een paar jaren Noorsch. Verwaarloos nimmer rugpijn; het kan een ernstige waarschuwing zijn. Rugpijn, bewolkte en pijnlijke uri' e, bezinksel in het water, niergruis, stijve en pijnlijke gewrichten, rheumatische pijnen, of een zenuwachtig en afgemat gevoel kunnen nierzwakte aanduiden, en dienen onmiddellijk behandeld te worden. Want alleen sterke, werkzame nieren kunnen urinezuur en andere schadelijke stoffen uit het bloed filtree- ren. Gij zoudt geen dag kunnen leven, als uw nieren ophielden te werken. Verlies geen kostbaren tijd! Begin nu met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen en herwin uw oude energie en kracht. Dit bekende nier- middel boekte succes na succes. Bij alle drogisten enz. 1.75 p. flacon. „En daarom ontdook je het." „Ik nam het zekere voor het onzekere.1* „Vooruit nu," beval ze. E11 hij vroeg haar zoo officieel ten hu welijk, dat ze hem in zijn gezicht uit lachte. „Gelukkig, dat we al getrouwd zijn, Wade Rawlins! Dat was het lamlendig ste huwelijksaanzoek, dat ik ooit gehad heb. En laten we nu eens even verstandig praten. Wat zullen we de familie vertel len? Wat doen we met dat duistere hoofdstuk?" Hy keek haar ongeloovig aan „Heb je dat nog niet geraden? Je weet er zelf evenveel van als ik", zei hjj, achteruit loopend totdat er een stoel tusschen hen stond. „Wat was het?" vroeg ze streng, ter wijl ze om den stoel heenliep. „Het hoofdstuk van mijn leven op Kil bourne Heights." „O, jij, oplichter." En ze snelde op hem toe. Toen de familie Kilbourne de biblio theek weer binnenkwam, gedreven door een nieuwsgierigheid, die ze niet konden bedwingen, zagen ze de koningin van Scheba en mevrouw Kilbourne's bekroon de landlooper heel dicht bij elkaar, mid den in het vertrek staan. De koningin kreeg net een zoen en scheen zeer welgemoed te zijn. „En?" riep de familie in koor. Hilda wendde het hoofd om en keek hen onverschillig aan. „Wat en?" zei ze. „Wie wie is hij?" „Wat doet dat er nu toe?" vreg Hilda. EINDE.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1