EVtarktberachten. Radiografisch Weerbericht Gemeenteraad van Wieringen nederlaagwedstrijden ten bate rechter en juryleden werd alles vlot en rustig de KonjnKsduif met Ster 2q A van het m.s.f., herwonnen levens- ter bestrijding der t.b.c. rjlarineberichiesi. Visscharijbe richten. Haven van Nieuwediep. Burgerlijke Stand van Den Helder TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. Hippolytushoef. Een schoolreisje naar Huls duinen. Heden (Vrijdag) werd met de kinderen der laagste klassen van de O. L. School te Hippolytushoef een schoolreisje ge maakt naar Huisduinen. Begunstigd door prachtig zomerweder ging de tocht met autobussen. Op de plaats van bestemming aangekomen, werd van het nee y - strandleven, speeltuin, enz. enz., vo p g noten. De van tijd tot. ^d toegediende ververschingen lieten zich ook oj p SIMoen'van stoeien en spelen, werd ten slotte de terugreis aanvaard.Ook de n heen en terug was voor allen een waai genoegen. Behouden en wel keerden •I avonds de kleine feestgangers terug en allen waren opgetogen over dit heerlijkt reisje, dat dank zij de uitstekende leiding, prachtig is geslaagd. Hiermee zijn dan de schoolreisjes op ons schiereiland voor dit jaar ten einde. Tegenwoordig alle leden. Aan de orde is het onderzoek der ge loofsbrieven der nieuwbenoemde leden. Tot toelating wordt geadviseerd. De notulen worden zonder lezing goed gekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: van mej. K. Langedijk bericht van aan neming der benoeming tot onderwijzeres aan aan de O. L. school te Westerland; van S. Kuit Jbz. bericht van aanneming der benoeming tot opzichter der begraaf plaats, van J. de Wit, L. Spaander, S. Juisting. C. Guldemeester. N. J. Poel be richt van aanneming der benoemingen tot lid van de Commiss tot wering v. School verzuim, tevens eenige verslagen. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Van de gymnastiekver. „Wieringen en de Arbeiderszangver. De Stem des Volks verzoeken om vermindering van huurprijs voor het gebruik van gemeente-localitei- ten, waarbij inlichtingen over den finan- cieelen toestand der vereenigingen. Daar deze stukken ongezegeld zijn, wor den zijn buiten behandeling gelaten. Verder is vandaag nog ingekomen een schrijven van de afd. Wieringen van Volksonderwijs, waarin deze er op wijst, dat reeds ruim een jaar geleden is beslo ten tot den bouw van een 4-klassige school te Den Oever, doch dat deze nog steeds op zcih laat wachten; dat zij ver der heeft vernomen, dat in tegenstelling met wat door den raad is besloten, thans wordt overwogen om evenals voor het be stuur der bijzondere school zal plaatsvin den, een 3-klassige school te bouwen en dat er ten slotte nog plannen schijnen te bestaan om de hulpschool van het Chris telijk schoolbestuur als hulpschool van de openbare school in gebruik te nemen, zoo dra de mogelijkheid daartoe zich voor doet. De afd. van Volksonderwijs komt hiertegen op. De voorzitter stelt voor dit stuk om prae-advies te stellen in handen van B. en W. Na ruime discussie wordt besloten in een volgende vergadering het oorspronke lijke plan van 4 klassen in te dienen. Vervolgens worden de rekening en ba lans der zeegras-exploitatie over 1930 1931 en de gemeenterekening over 1930 aangeboden. B en W. stellen voor hen te machtigen de motorspuit bij den heer Boersen listal len. tegen een vergoeding van p jaar. Aangenomen. Instellen van beroep tegen aan slagen ln de forensen belasting. Aan A. Ambachtsheer werd over de be- lastingiare 1929/'30 en 1930/'31 een aan slag opgelegd ingevolge art. 224a, le lia, 3ó (oud) der Gemeentewet als werkforens in d. "emeente Amsterdam, aar B. en W. is gebleken, zijn deze aanslagen ten on- duivcn, vanaf Bordeaux. Afstand 984 K M. Los Zaterdagmorgen 6.30 uur. Des Zaterdags 4 duiven thuis. De eerste werd getoond o.ti 8.31 uur. De laatste prijsvliegende duif op Zondag morgen u.09. In concours 82 vogels. Dc prijzen werden verdiend als volgt: C. Puhl ie pr. (25 p.)C. Buis 2e, je, 8e. toe, 12e, 15e, 17e pr. (114 p.); F. Scholten se, gc. ige pr. (47 p.); H. Prins Se pr. (21 p.)J. Ncb- behng 6e, 7e, 13e, 14e pr. (64 p.)H. L. Mul der Z11. ue, 16c pr. (25 p.)H. v. d. Wal 18e pr. (8 p).; C. v Doorn 20e, 21e pr. (11 p.). Hiermee behaale de heer C. Buis het kam- pioenschap oude duiven met 533 punten cn afgewerkt en heerschte er een geze ïge stcm" met (.g punten. Hiermede gefeliciteerd met dit Serg.-monteur J. Feij 1 Aug. N"es naar Schorpioen. 3i van van rechte >pgelegd. omdat belanghebbende KRACHT en de plaatselijke ver. "edurende die belastingjaren aldaar niet op mee. dan 90 dagen over een vaste in richting, zooals een kantoor, winkel of werknlaats tot persoonlijke uitoefening van eene betrekking, beroep of bedrijf de bvschikking heeft gehad, noch aldaar op meer dan 90 da^en aanwezig is ge weest, hetzii tot uitoefening van een be roep of bedriif in zoodanige inrichting, hetzii tot vervulling van een betrekking. Hetzelfde is het ~Qval ten aanzien van een aanslag al.s werkforens, opgelegd aan G. H. Linterman over het belastinggaar 1930/'31. B. en W. stellen daarom voor hun op te dragen tegen voormeld© aanslagen be roep in te stellen bij Gedeputeerde Staten van deze provincie. Wordt aangenomen. Aankoop van grond ter ver breeding van de Hoofdstraat. Het is reeds meer dan twee jaar ge leden, dat B. en W. aan de betrokken eigenaren de vraag voorlegden of niet door eenige opoffering zoowel van den kant dier eigenaren als van de zijde dei- gemeente een goede straatverbetering zou kunnen worden bereikt, door het hek voor het R.K. kerkgebouw ongeveer een nieter achterwaarts te verplaatsen en den vrijkomeniden grond aan de Hoofdstraat toe te voegen, eveneens een langs de straat gelegen grondstrook, groot onge veer 8 m2, zijnde een gedeelte van het perceel Kadaster Sectie C no. 3950, eigen dom van A. J. Kelckihoven c.s. alhier, voor een koopsom van 7 per m2. Verzoeken van ouders van leerlingen om tegemoetkoming ln de vervoerkosten voor het be zoeken der R. K. school, In de vergadering van 30 Juni j.1. werd, tot het instellen van een onderzoek, ver daagd de beslissing op het verzoek van P. van Gemst tot het bekomen van een tegemoetkoming uit de gêmeentekas in de kosten, verbonden aan het 'bezoeken van zijn in het verzoekschrift gencemde 2 kinderen van de R.K. schoei te Hippo lytushoef. Naar B. en W. gebleken is, kunnen de ze kinderen daartoe gebruik maken van de in den gewonen dienst rijdende auto bussen van den ondernemer M. Geel, die daarvoor 35 per jaar voor elk kind vraagt. Gelet op de omstandigheden, die zich hierbij voordoen, meenen B. en W. te moeten voorstellen het verzoek toe te staan en het bedrag der tegemoetkoming, te rekenen van 1 Juli 1931, vast te stellen Op 35 per jaar voor elk der beide kin- J weet voorloopig alles te keeren Bloemviiet ZeemachtWieringerwaard 83- Hoewel wij voorspeld hadden dat W. een goede kans maakte om van Z. te winnen, is ook deze wedstrijd weer door het Z.-elftal go- wonnen en wel met sterk sprekende cijfers W. heft uitstekend spel te zien gegeven, doch Z. was in buitengewone conditie, nog maar zelden zagen wij Z. zulk goed spel leveren als ditmaal het geval was. Door omstandigheden komt W. 7 u. 45 pas op het terrein aan, zoo dat even voor 8 uur het spel een aanvang kan nemen. W. komt volledig uit, terwijl Z. met eenige invallers den strijd zal aanbinden. Zooals achteraf is gebleken, hebben de inval lers zeer goed voldaan. De Z.-opstelling had eenige wijzigingen ondergaan. Schapenköttei speelde nu rechtsbinnen, Kunst rechtsbuiten, dit was een goedea zet Schalier heeft met Mul der, die inviel, de spilplaats verwisseld voor de backplaats, terwijl Danckaerts, de oude keeper van vroeger, in het doel troont. Onderstal en Klootwijk zijn deelnemer aan de vierdaagsche afstandmarschen. Aanvoerder Schenk van W. wint den toss en zal met derr wind en de zon in den rug spelen. Wij beginnen met een paar goede voorzetten van den linkerwing van Z., die voor het doel worden teruggezonden. Daarna krijgt Schapenkötter den bal vrij en schiet net over de lat. Nu is het Schenk, die aan de andere zijde maar net over het net schiet. Een scherp schot van Suylekom stopt de keeper op goede wijze. Weer is het Schenk,1 die een hard schot lost, dat de keeper vangt. Z. krijgt een mooie kans, Kunst schiet, keeper stoot terug; nu had Bloemviiet moeten toe-j loopen, Kunst moet nu zelf weer schieten, 1 doch schiet nu naast. Een prachtschot van den 1 binnen van W. wordt door Danckaerts oh-1 schadelijk gemaakt. Zeer mooi en goed spel van beide partijen. De 1.buiten van W. plaatst mooi voor het doel, Dielema zendt terug. Een botsing tusschen twee spelers, waarvan Bloemviiet nogal last ondervindt, dit was geen boos opzet. v. d. Wal is weer enorm, een ge weldige „sta in den weg" voor W., Mulder is volkomen zijn plaats waard. Corner voor W., welke schitterend wordt voorgezet, v. d. Wal kopt, Schenk schiet en de keeper van Z. zendt het veld in. Nu een goed opbrengen van Z. tot voor de W.-veste, Bloemviiet wordt gehaakt, hetwelk wordt getoloreerd. Schapenkötter schiet in handen van den keeper, deze houdt den bal vast en wordt direct aangevallen door verschillende Z.-spelers; de bal wordt hem met den voet uit handen gewipt en daarna inge schoten, 21 voor Z. Er werd aangevangen met den stand 11. De linksback van W. valt op door zijn schitterend werk. Nu volgt een mooie kans voor Kunst, doch hij schiet te hard, het schot gaat naast. Mulder houdt den bal te lang bij zich, waardoor de tegenspelers zich goed kunnen opstellen en goede kansen verloren gaan. Na een goed combinatiespel van Z. schiet Schapenkötter in handen van den keeper, die terug stompt, Bloemviiet loopt toe, doch onder den bal door. Verscheidene goede schoten worden nu afgevuurd op het W.- doel, doch de keeper is buitengewoon goed en Voor de wedstrijden had o.a. ook ingeschre- 8 volgorde der bovenste zes liefhebbers is: ven een elftal onderofficieren 8 2e c puh| ,8f) F Na afloop werden door den Commandant de le w' ie Scholten 558 p. prijzen uitgereikt. Deze hield een korten toe-:' spraak waarin hij zijn groote voldoening uit- A- Mensuur 209 Baarle Nassau. (Jonge duiven). P 4e C. v. Doorn 232 p.; 5e H. p.; 6e H. L. Mulder en Zn. sprak- over de behaalde resultaten en den goe- l(^7 den geest welke er heerschte, die ook den mili- j tairen dienst ten goede komt. Ging daarna over 1 tot het uitreiken der prijzen, waarbij elk prijs-Deze werden Zondagmorgen met een Zuiden winnaar een bemoedigend woord ontving. 1 wind in vrijheid gesteld om 9 uur. Bij aan- Hierna werd nog het woord gevoerd door komst was de wind W.Z.W. Afstand 169 K.M. den heer Haitsma die nog eenige foto's heeft De prijzen werden verdiend als volgt genomen voor zijne verzameling en daarvoor speciaal uit Utrecht was over gekomen. Uitslagen en behaalde prijzen volgen hier onder. Snelloop 100 M. 1. Zeemilic. Melief 12 sec;.;. 2. idem Moor 12.2 sec.; 3. l.l.mont. v. Vliet 12.2 sec.; 4- idem v. Dijk 12.4 sec. Snelloop 4°° M. I. l.l.mont A. Felkers ie. 2e, 4e, 25e, 37e. 43e. 46e, 48e pr. (72 p.); C. Buis 3e, 8e, 9e, 20e, 22e. 31e, 42e, 51e pr. (68 p.)F. Scholten 5e, 13e, I5e. 24e, 28e pr. (47 p.)H. A. Mensink 6e, 7e, ue, 14e, 17e, 18e, 21e, 30e, 39e pr. (88 p.)H. L. Mulder Zn. 10e, 19e, 36e, 40e, 47e pr. (23 p.) C. v. Doorn 12e, 32e, 33e, 38e, 44e pr. (14 p.); Plomp 57.4 1 J. v. Riel 16e pr. (10 p.)H. YViedenhoff 23e, 127e pr. (3 p.)M. v. Dijk 26e, 29e pr.; J. Neb- Serg.-ziekenverpl. M. Jacobs 1 Aug. van van Nes naar Mar.-Hospitaal. Serg.-machinist C. Kurvink 1 Aug. '3I van van Nes naar Kaz. O.zeed. Sergeant-kok J. Ondkerk 1 Aug. '31 van van Nes naar Wachtschip Willemsoord. Serg.-ziekenverpl. J N v. d. Bijl 1 Aug. '31 v-an Mar.-Hospitaal naar Gelderland. Opperschipper F. A. Prins I Aug^'31 van Wachtschip Willemsoord naar Kaz. A'dam. Schipper W H. F. Martinus 2 Sept. van Wachtschip Wilemsoord naar Kaz. Onderzee dienst Opper-torpedist W. Sanderse 11 September van Wfchtschip Willemsoord naar van Speijk. Aangewezen om den 2cn September a.s. per mailschip Johan van Oldenbarnevelt naar Ne- j rl.-lndië te vertrekken: Sergeant-monteur H. Koning, id. J. Leeu- wenng. De aanwijzing om te repatrieeren met het mailschip Joh, van Oldcbarnevelt, den 22en Juli 31 van Priok van den matr. der te kl. W. Meesterman ,s ingetrokken. sec,; 2. 'dem Hondelink 57-8 sec. Hink-stap-sprong. 1. l.l.mont. Hondelink beling 34e, 41e, 45e pr.; J. M. Peters 35e pr.; 11.165 M.; 2. idem Meyer 10.68 M.; 3. idem Bok. Vas 49e pr.; J. v. Wolferen 50e pr. van Dijk 10.30 M.; 4. zeemilic. Oosterbaan De eerste duif werd getoond om n.28.58 uur. 10.20 M. De laatste prijsvliegende duif om 11.40.11 uur. Hoogspringen met aanloop. 1. l.l.mont. j Er waren in concours 256 vogels, dit is een Hondelink 1.50 M., 2. zeemilic. Luns 1.50 M.; flink aantal, doch wij verwachten op Lier on- 3. 1.1.monteur Meinhardt 1.45 M.; 4. idem geyeer 300 vogels. Deze vlucht is de Dorus Kempe 1 -45 M. Rijkers vlucht. Doet allen je best, het zal er Hoogspringen zonder aanloop. 1. 1.1. mont. 1 Hondelink 1.25 M.; 2. idem van Vliet 1.20 M. j Polsi.tokverspringen. 1. matr. 2e kl. Straatsma 6.99 M.; 2. matr. 3e kl. van Ispelen j 6.80 M Verspringen met aanloop. 1. l.l.mont. Meinhardt 5-°7 M.; 2. idem Hondelink 5.065 M 3 zeemilic. Luns 5-035 M.; 4. idem Beek 4.905 M. Verspringen zonder aanloop. 1. l.l.mont. Meinhardt 2.65 M.; 2. zeemilic. Oosterbaan 2.51 M.; 3. l.l.mont. Hondelink 2.495 M. Discuswerpen. 1. l.l.mont. Meinha«rdt 28.57 M.; 2. idem Kempe 27.035 M. weer spannen. Veel succes. Postduivenvereeniging „Victoria". Bovengenoemde vereeniging hield j.1. Zater dag haar laatste vlucht oude duiven van dit rr'if^T e" we' vanaf Bordeaux, afstand 1043 K.M. ln concours 31 duiven, gelost te 6 10 v.m., wind W.Z.W. Prijzen werd behaald door: Bnan 1; Th. de Wit 2; Geus 3, 8; Goosen 4, 5, 13; Fulerup 6, 9; Kramer 7; K. Bak io- Bunck 11, 12. De duiven hebben met zeer slecht weder te kampen gehad. De stand der punten is nu: Speerwerpen. 1. l.l.mont. Hondelink 36.20 Runck 401, Goosen 321, Geus 321, Tj de Wit M.; 2. idem Edelenbosch 35-35 M.; 3. idem van 29I, Fillerup 248, Brian 216, Kramer 202, van Laar 33-50 M. 1 der Maas 198, Bak 181, J. Verblauw 180, de Snelloop „rond de werf", ongeveer 1500 M. Boer 170, W. Verblauw 134, Duinker 92, ongeveer 1500 M. 1. l.l.mont. Plomp 4 min. 45 sec.; 2. matr. 2e kl. v. Schaik 4 min. 48 sec.; 3. l.l.mont. Brui nier 4 min. 58 sec.; 4. zeemilic. Bedeaux 5 min. I sec. Zwemmen, 40 M rugslag. 1. zeemilic. Moor 35.4 sec.; 2. idem de Wit 36 sec.; 3. matr. 3e kl. de Haan 36.6 sec. Schoolslag 40 M 1. zeemilic. Moor 32.8 sec.; 2. idem de Wit 36 sec.; 3. idem v. d. Wal 37.6 sec.; 4. idem Viereijzer 38.2 sec. Vrije slag 80 M. 1. zeemilic. de Wit 65.4 sec.; 2. idem Moor 71.4 sec.; 3. idem Coorts 74.8 sec. Duiken en springen. 1. l.l.mont. Plomp; 2. idem v. Loon. Voetballen. 1. zeemilic. A; 2. zeemilic. B. Roeien. Sloep met als stuurman matr. ie kl. Meuldijk 7 min. 35-6 sec.; 2. stuurman matr. 2e kl. v. d. Wetering 7 min. 45.8 sec.; 3. stuur man korporaal v. d. Linden 8 min. 14.8 sec. Eereprijs voor de beste prestatie 1931: l.l.mont. Hondelink; deae prijs was uitgeloofd door den heer Haitema. Woord 89, G. de Wit 39, Hubregtsen 38. Kam pioen oude duiven: Bunck. De duiven hebben meestal met Z.W. wind gevlogen en de concoursen verliepen over het algemeen met weinig verliezen. Verzoek van de afd. Wieringen der Ned. Ver. tot Aïschaïiing van Alcoholh. Dranken tot wering van jeugdige personen uit ver- lofslocaüteiten. B. en W. stellen voor aan adressant mede te deelen. dat het niet mogelijk i; van gemeentewege eene verder strekkende bepaling te maken dan in de aanhangige wijziging van de Drankwet wordt voorge steld. Wordt aangenomen. Verinniging huurprijs van per ceel Beltstraat 2. In verband met de omstandigheid, dat het waterabonnement voor de gemeente woning, gelegen Beltstraat 2, is verhoogd wegens bijplaatsing van een closet, zal in overeenstemming met het in de vergade ring van 17 Januari j.1. ingenomen stand punt de huurprijs dier woning eene even redige verhooging dienen te ondergaan. Mitsdien stellen B. en W. voor dezen huurprijs met ingang van 1 Juni 1931 na der te bepalen op 231.(tevoren 226.per jaar. Herziening belooning van den ecretaris der commissie tot we ring van schoolverzuim. Het is gebleken, dat de werkzaam heden van den secretaris der Commissie tot wering van Schoolverzuim in den loop der jaren dermate zijn toegenomen, dat de aan die functie verbonden belooning niet langer kan geacht worden eene billijke vergoeding te vormen voor den daartoe beschikbaar te stellen tijd. Bepaalden deze werkzaamheden zich vroeger tot de behandeling van slechts enkele schoolver zuimen per jaar langzamerhand is het aantal door de toeneming van het getal schoolkinderen sterk vermeerderd. Ook relatief is het geval verzuimen veel grooter geworden. Dit blijkt wel uit het aantal rapporten in de laatste 10 jaren over de behandelde schoolverzuimen uitgebracht. Naar oordeel van B. en W. is het wen- schelijk te noemen, dat de belooning niet al te veel achterblijft bij den toegenomen omvang der werkzaamheden. Zij stellen daarom voor, ingaande 1 Juli 1931, die be looning, thans bedragende 10.nader te bepalen op 50.per jaar. Stalling motorbrandspuit te Den Oever. B. en W. deelen mede, dat de nieuw- aangeschafte motorbrandspuit voor Den Öever reeds eenigen is gestald in de ga- racv» -■ T aldaar. deren, met bepaling, dat dit bedrag zal worden uitgekeerd, zoolang de tegenwoor dige toestand voortduurt, met dien ver stande evenwel, dat in daartoe .leidende gevallen het bedrag nader zal worden vastgesteld en dat de tegemoetkoming niet langer za lworden uitbetaald dan tot het tijdstip, waarop voor elk der kinderen de leerverplichting eindigt. Rondvraag. De Voorzitter deelt mede, naar aanleiding van het in de vorige ver gadering besprokene over de verleende hulp door P. Veerdig en een tweetal anderen bij een brand te Westerland, dat, na verhoor van Veerdig en Doves, is besloten hun alsnog een vergoeding te geven. De heer P. Kooij vestigt de aandacht van B. en W. op de wenschelijkheid van een uitbreidingsplan voor Den Oever Spr. heeft gehoord, dat er binnenkort weer een aantal huizen gebouwd zullen worden en als er niet spoedig een uit breidingsplan komt, bouwt ieder daar, waar hem het best uitkomt. De heer Oden verzoekt de winst der zeegras-exploitatie vóór kermis uit te betalen. De Voorzitter zegt, dat dit mis- sch'en vóór a.s. Woensdag kan. De heer Oden vraagt verder hoe het staat met de onrendabele gebieden. De Voorzitter zegt, dat het P.W.N. dit in onderzoek heeft. De heer M. Kooij vraagt nogmaals een lichtpunt aan den Poelweg bij S. Russelman. De Voorzitter zal het -nagaan. De heer M. Kooij: Nagaan is over bodig. Zet er maar een lantaarn rieer. Hierna sluiting. Oudesiuis. Wij verwijzen naar een in dit nummer voorkomende advertentie, waarin de heer O. Goet te Oudesiuis mededeelt, dat zijn speciaal ingerichte werkplaats voor het lakken van autobussen gereed ls ge komen. wordt nu weer even „genomen", hetgeen Dol ontgaat, drie man waren hieraan debet. Na een goed opbrengen van YV. tot vlak voor het ;c.u 1 u iac s" Heldtr-nieuws. UNITAS" NAAR DEN HELDER. Zoo zal dus morgen de reeds lang voorbe- doel wordt hands gemaakt en volgt een vrije reide ontmoeting plaats vinden met de Gor- -.„1"~7 r>l„^i:„ 1. o. I-M_ 1, 1 1- 1 1 schop voor Z. Bloemviiet mist nu jammerlijk en schiet ver over. Z. heeft veel pech voor het doel. Goede voorzet van Henning. Bloemviiet schiet, keeper keert. Na een missen van v. d. Wal corner voor W., die goed wordt genomen, doch door Mulder het veld wordt ingezonden. Daarna maakt Bakker met een fraai schot gelijk (22). Hevige schermutseling voor het W.-doel, eenige schoten van zeer nabij, de keeper blijft bedaard en zendt alles terug. YVeer houdt Mulder den bal te lang bij zich, leert dit af. gij benadeelt uw eigen partij daar door. Na een goede voorzet van Henning 23 Juli. Aangebracht door korders: 1200 tongen 3{ 3610 kleine tongen 25 kisten schol I p, "k. 39 kisten schol ii 13 kisten schar 24 Juli. Aangebracht door korders: 3055 tongen st. 15290 kleine tongen 4 tarbotten 34 kisten schol I p."k. 37 kisten schol ii 46 kisten schar r 0.600.40 0.150.10 12.00—11.00 4.50—2.75 1, 5 50—4.00 0.75—0.30 0.10—0.03 6.75—6.00 9.oo6.00 2.751.00 4.003.25 cumsohe roodbroeken, die voor deze gelegen heid in hun sterkste samenstelling zullen uit komen. Gisteren kwamen wij nog in het bezit van een schrijven, waarin „Unitas" te kennen gaf, 1 dat de uitslag van dit sportive treffen haar zeer na aan het hart ligt, al hoopt zij ook de vroo- lijke afwisseling niet heelemaal te verwaar- J loozen. Uit den geheelen inhoud van dit schrijven bleek ons overduidelijk, dat op feilen tegen stand mag worden gerekend en wij mogen Unitas dan ook nu reeds zeer erkentelijk zijn schiet Schapenkötter keihard in, 32 voor Z. I voor de wijze waarop zij ons in de gelegenheid Zeer gevaarlijke oogenblikken voor het Z.-doel, wil stellen met dit technisch hoogstaand spel doch Dankaerts weet zijn doel schoon te hou- te mogen kennismaken. den. Het is aan Bloemviiet zeer goed te mer- I Alleen reeds het spelsysteem van het in ken. dat hij eenige botsingen heeft gemaakt,Zuidelijker omgeving zoo geroemde trio de hij is niets meer waard. Een zeer hard schot VriesSterkWels, dat vooral de laatste van Schapenkötter gaat over. Rust. weken enorm op dreef moet zijn, rechtvaardigt Schenk brengt nu den bal aan het rollen, een bezoek aan den B»lweg. doch reeds na 1 min. spelen schiet Suylekom In dit verband mogen de fraaie resultaten. Ingevolge beschikking van den Min. van Defensie zijn de navolgende officieren van de Kon. Mar.-Reserve van hunne plaatsingen ont heven: Luit. ter zee 2e kl. Mar.-Res. H. J. Lands man, Wachtschip Vlissingen, 27 Juli '31. Luit. ter zee 2e kl. Mar.-Res. C. de Korver, Wachtschip Willemsoord Gruno, 6 Aug. '31. Luit ter zee 2e kl. Mar.-Res. G. H. Ver schoor, Wachtschip Vlissingen, 6 Aug. '31. Luit. ter zee 3e kl. Mar.-Res. J. L. Nieuwen- huis, Wachtschip Willemsoord, 1 Aug. '31. Luit. ter zee 3e kl. Mar.-Res. J. J. Walpoot, Wachtschip Willemsoord Z 8, 8 Aug. '31. Luit. ter zee 2e kl. Mar.-Res. F. Haijman, Wachtschip Willemsoord, 1 Aug. '31. Luit. ter zee 3e kl. Mar.-Res. P. J. G. Aal- ders. Koz. O.zeed., 10 .Aug. '31. Luit. ter zee 3e kl. Mar.-Res. A. van Altema, Kaz. O.zeed., 1 Oct. '31. Luit. ter zee 3e kl Mar.-Res. W. J. van Oei, Kaz. O.zeed., 1 Sept. '31. Luit. ter zee 3e kl. Mar.-Res. W. J. Snijder, Kaz. O.zeed., 10 Aug. '31. Luit. ter zee 3e kl. Mar.Res. R. W. van der Giessen, Wachtschip Vlissingen Medusa, 1 Aug. '31. Aan den off. van den M.S.D. der ie kl. G. J. de Groot is op 16 Juli '31 eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Off. van den M.S.D. 2e kl. A. A. Bruins, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, kalm in het W.-doel, 42 voor Z. Een goed die in den loop van deze laatste weken door 29 dez?;r aan boord van het m.s. Chr. opbrengen van W., schot, naast Een ver hoog deze ploeg bereikt zijn, als overtuigend bewijs "UJSens te Genua en daarop hier schot veroorzaakt de Z.-keeper eenige last, gelden. terugverwacht, doch hij weet weg te werken. Schenk krijgt Zoo werden resp. apvallend gunstige cijfers De kap.-luit. ter zee E. A. Vreede en de luit. een goede kans doch schiet ook al hard n~ist. behaald op de volledige eerste elftallen van ter zee 2e kl. A. N. Schrakamp zijn aange- Een goede voorzet van Henning wordt door Neptunus, Xerxes, Wilhelmina, N.A.C., D.F.C. j wezen voor den dienst in Oost-Indië. Zij zullen Bloemviiet naast gekopt. Een zeer scherp schot en de West-Duitsche iste klasser „Dürener j hun bestemming volgen per m.s. Johan van van de l.-buiten van W. loopt langs het doel, Sport Club." Oldenbarnevelt, dat 2 September van Amster- de keeper schopt, doch mist, de bal rolt naast Het gezelschap, dat reeds hedenmiddag hier dam vertrekt, het doel, dit had zoo goed gericht een zeker ter plaatse arriveert bestaat uit 15 personen, doelpunt geweest. Na een goede doorbraak j Het elftal, dat dezer dagen definitief is van W. wordt wederom naast geschoten. Z. is samengesteld en door ons reeds op de diverse nu eeftige tijd voor het W.-doel gelegerd, doch aanplakbiljetten werd gepubliceerd, komt vol- doelpunten wordt voorkomen. Mulder zendt gens de laatste officieele berichten als volgt uit: een schot van uit het midden van het veld, de Verduin keeper vangt gemakkelijk. Een goede voorzet. de Jong de Gelder van Suylekom, Bloemviiet schiet onbedreigd in 1 Stasse v. d. Heijden v. d. Berg 52 voor Z. Nu strandt een aanval op buiten- Wels (intern.) Sterk de Vries Meijer Mol spel, wat in deze wedstrijd sporadisch voor- j Het meespelen van den kleinsten voetballer kwam. Een hard schot van Kunst komt in het uit ons nationale elftal is dus volkomen ge- zijnet. Mulder schiet dicht langs den grond,1 waarborgd. keeper grijpt, doch den bal wipt over hem De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur en staat heen het doel in 62. Het wordt bedenkelijk onder leiding van den heer E. H. Crabben- voor W„ doch zij geven geen kamp. Na een dam Jr. hevige worsteling voor het Z.-doel wordt scherp ALKMAAR. 24 Juli. Graanmarkt. Aangevoerd 390 H.L.'s als: 72 H.L. tarwe 5-506.75; 93 H.L gerst chev 5-50—7; 79 H.L. haver 6—8! 43 H.L. boo tten, w.o.: bruine boonen 1016; citroen boonen 14—18; duiven boonen 13; witte boonen 1925; 6 H.L. geel mosterdzaad 18; 6 H.L. karwijzaad (nieuw) 20; 1 H.L. blauwmaanzaad 16; 90 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 610; grauwe erw ten 31, alles per 100 kg. Handel goed. ALKMAAR, 24 Juli. Kaasmarkt. (Voorloopig bericht.) Aange voerd 84 stapels, wegende 145,000 kg. kaas, Fabriekskaas: 47 stapels kleine 37-50; 5 sta pels commissie 38; boerenkaas: 4 stapels kleine 37 eii 28 stapels commissie 42. Alles met rijksmerk. Handel goed. AMSTERDAM, 24 Juli. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd betaald voor: Zeeuw- sche eigenheimers 4.505; blauwe eigenhei mers 4.505; Langedijker muizen 66.50; Zeeuwsche bonten 67; Zeeuwsche pooters 3-504. Aanvoer 5 ladingen, zijnde 900 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Juli. 5000 stuks bloemkool ie s. 7.1010.70, 2e s. 1.10—1.80 per 100 stuks; 1250 bos worte len 5.907.30 per 100 bos; 50.000 kg. roode kool 0.70—1.40; 3700 kg. gele kool 1.80— 2.70; 13,000 kg. witte kool 1.602.50; drie lingen 4.805.70; 4500 kg. zilvernep 11.70 12.90; 600 kg. slaboonen 8.909-90; 15000 kg. aardappelen: Schotsche muizen 4.30 5.80; eigenheimers 4.905.90; drielingen 4.605. alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 24 Juli. Schotsche muizen 3-704.90, drielingen 4.105.20, kleine 0.601.10, duken 3.70. eigenheimers 44.60, bl. eigenheimers 4.30 5-30, spercieboonen 8.2010.50, tuinboonen 3.70, zilvernep 8.7012.10, drielingen 5.50 6.40, zilveruien 1.701.80, roode kool 0.801.50, gew. witte kool 1.601.80, gele kool 2.50, alles per 100 kg., bloemkool 7.10 10.40 per 100 stuks. Luxe paardenmarkt Schagen. 24 Juli. t'/j-jarige paarden 125275; 21/»- jarige paarden 200275; rijtuigpaarden 325 —450; werkpaarden 200—325; slachtpaarden 110240; hitten 90325. Handel was goed. Eierenveiling Den Helder. 23 Juli. Aangevoerd 17,837 kipeieren: bruin 4.605.00, wit 4.30—4.70. kleine eieren 3.504.00; 133 eendeieren 3.603.90 p. IOO. 22 Juli 1931. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Groningen". 23 Juli 1931. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Leeuwarden" Aangekomen om proef te stoomen het s.s. „Both" van de K.P.M. 23 Juli 1931. te lande Het Ned. s.s. „Both" van de K.P.M., lat alhier heeft proefgestoomd, is weder naar zee ver trokken. op het doel geschoten welk schot vlak langs den paal gaat, dit was een verdiend punt. Het haaldelijk wordt het W.-doel bestookt, een goed gericht schot in de hoek gedaan door Suijlekom, zit 72. Na de aftrap en een afge-i Naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 764.4 te Stockholm. Laagste stnd 747.3 te Malinhead. Verwachting: Zwakke tot matige Z.O, tot Z. of Z.W. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN ADSPIRANTEN. IJl w i Morgen wordt een begin gemaakt met dc wezen aanval óp het W.-doel brengt W." het do°'' de „Helder"-adsp. uitgeschreven neder- spel over en schiet de midvoor van W. keurig 1 laagwedstrijden. Deze wedstrijden worden ge in 73. Bloemviiet heeft het schijnbaar wel ge- j houden naar aanleiding van de behaalde kam- daan, hij wordt weer gehaakt, wat gestraftpioenschappen van Helder A en C, waarvoor wordt met een vrije schop. Na een doorbraak indertijd een fraaie prijzen zijn beschikbaar ge- van W. schopt v. d. Wal uit. Een zeker doel-1 steldvoor het A-elftal een beker en voor het punt wordt voorkomen omdat Henning niet wil C-elftal een lauwertak. Voor Helder E wor- schoppen omdat er jongens in het veld zitten, den hieraan ook nog nederlaagwedstrijden toe- Bloemvliet heeft het veld verlaten. Dieleman Bevoegd, waarvoor ook een prijs wordt be zet voor en Kunst schiet onhoudbaar in 83. schikbaar gesteld. De wedstrijden staan onder Niettegenstaande het voor W. een absoluut j de bepalingen van den N.-H. V. B. De witjes verloren partij is blijven zij vol energie spelen, j hebben nog een mooi programma af te werken, In de stand komt geen verandering meer. Dol i daar de deelname voor deze wedstrijden bevre- fluit voor eindigen. 1 digend is. Voor morgen staan de volgende Alle spelers kunnen met genoegen op deze wedstrijden op het programma: Helder C wedstrijd terug zien, het was een mooie wed- i HRC C, aanvang 10 uur; Helder EHRC D, strijd, jammer dat het krachtverschil te groot aanvang 11 uur. terwijl na afloop van Helder 1 —Unitas 1 Helder A tegen HRC A in het strijdperk treedt, zoodat ons morgen dus een drietal derby's staat te wachten. Donderdagavond j.1. speelde Helder A tegen Ambachtschool, welke in een door de witjes goed gespeelde match, verdiend met 52 door Helder werd gewonnen. Succes-nieuws. was. Als batig saldo kwam in 59.50. De luit. ter zee ie kl. F. J. Feteris, onlangs uit O.-Indië gerepatrieerd, wordt 18 Augustus belast met het bevel over den mijuenlegger Medusa, ter vervanging van den 'd. YV. H. C. Hoog, die alsdan te Rotterdam woHt geplaatst voor het houden van toezicht op de aldaar in aanbouw zijnde mijnenlcggers. Hoofdoff. van den M.S.D. 2e kl. E. I. J. Nandorff, onlangs ter beschikikng gesteld, is bestemd voor den dienst in Oost-Indië en zal 19 Aug. met het m.s. Chr. Httygens uit Am sterdam derwaarts vertrekken. SPORTWEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. A.s. Zondag geen thuiswedstrijden, terwijl Succes 1 naar Anna Paulowna gaat om aan de gen. Kleine Sluis te spelen tegen Wieringerwaard 1 Op den 14e en 15c Juli j.1. werden bij de Marine kazerne te Amsterdam wederom de jaarlijksche roei-, zwem-, athletiek- en voetbal wedstrijden gehouden. De leiding van het ge heel was in handen van den serg. der mariniers voor dc modal'lewedstrijdcn. H. C. Elias. i Het terrein was voor deze gelegenheid met vlaggen getooid, hetwelk een feestelijk aanzien BEHOUDENS BIJZONDERE OMSTAN DIGHEDEN aangewezen om naar Nederland terug te keeren: Luit. ter zee ie kl. J. J. A. Schagen van Leeuwen per Johan v. Oldenbarnevelt den 22en Juli 1931 van Priok. Luit. ter zee 2e kl. T. H. Milo per Chr. Huijgens, 8 Juli '31 van Priok. Maj.-schrijver S. Spoelder is den 22en Juli '31 per mailschip Marnix van St. Aldegonde naar Nederlandsch Indië vertrokken. De majoor-schrijver L. J. Melis is aange wezen voor een vierjarig verblijf in de tropen. Matr. ie kl. A. Hoogendijk, id. F. Grijpstra per J. P. Coen, 24 Juli van Priok. Stoker ie kl. J. van Hoek, matr. 2e kl. B W Dijks, marin. ie kl. A. M. J. Mourik, per Chr. Huijgens, 8 Juli '31 van Priok. Op 22 Juli 31 worden de detaU'eeringen aan boord van Iïr. Ms. van Mccriant ingetrok ken van' Luit. ter zee ie kl. P. A. Gallas, id. 2e kl. P. C. uit de Bos, off. M.S.D. ie kl. J. Verduijn, luit. ter zee 2e kl. W. F. van Vreeswijk, en teruggeplaatst bij het Koninklijk Instituut voor de Marine. Luit. ter zee 2e kl. Mar.-Res. G. H. Ver schoor 22 Juli '31 van v. Meerlant naar Wacht- van 23 en 24 Juli 1931. GetrouwdG. M. v, d. Poel en E. W. Blumenthal, P. J. Smit en P. v. Ooijen, F. H. Schmidt en N. Wal, J. Serano en C. M. M. Gebbink, G. Th. Vermeer en P. v. d. Poll. Bevallen H. BethlehemPost, d., A. Sprengers—Winter,z.,V. Tijsen—Hoorns man, d., C. FabriciusZaaier, d. Overleden W. H. Hatersel, 72 jaar, Wed. G. Schoor!, 73 j. schip Vlissingen. Serg.-vliegtuigmakcr J. van Asperen 22 Juli 31 van v. Meerlant naar Wachtschip Vlissin- wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, j ff,fe !?urm^a® ditJar" bf1i^°nde/ yecl d«,n;ame. waarschijnlijk regen met kans op onweer,3tevig werd gekampt on, d" 'eerve plaat" v. omig verandering in temperatuur. I Dank zij de goede medewerking van de scheids- POSTDUIVENSPORT. P-V. Hollands Noordpunt. Bovengenoemde vereeniging hield Zaterdag 18 Juli haar 8e en laatste prijsvlucht voor outk Serg.-vliegtuigmaker J. van Asperen 22 Juli 31 van de Kooij naar de Mok. Serg.-ziekenverpl. A. Rokus van de Gelder land naar de van Nes 1 Aug. '31. Serg.-kok B. Berends van Wachtschip Wil- lemsoora naar de van Nes op i Aug. '31. Serg.-macht. J. C. Vrijvogel 28 Juli vaa Kaz. Willemsoord naar van Nes. De Stad Amsterdam, 24 Juli hecfj °P.,f,Cr" voorkant een prachtig portret va» quanten kop van Dr. F. M- Amsterdam, afscheid genomen nee» va \t; j air je er o.a. een atscneid Nieuws van de week is er v van vacantie-genietende jeug traalstation, dc Hondsbossche zeewering b,j Petten, panorama van Alkmaar opnamen van het concours hippique te Hoofddorp, een over zicht van het strand te Palm Beach in Califor- nië (ietwat grooter dan dat te Huisduinen), een fraaie kunstopname als middenplaat: Maan nacht in het hooggebergte, Wel aardig is een serie jeugd-opnamen van bekende mannen en vrouwen, als pendant een colelctie Amsterdam- sche jongens en meisjes, wier toekomst nog in het verborgene ligt. In verband met het aan gebroken reisseizoen zijn een aantal opnamen van vertrekkende en aankomende treinen en andere stationswerkzaamheden opgenomen. Bedenken wij wel eens, dat juist in deze dagen van vacantiestemming het treinpersoneel het drukker dan ooit heeft? Natuurlijk is ook de sport niet vergeten noch de mode. Er zijn nog meer photo's in dit veelzijdige nummer, o.a. een opname uit de Rijp. Weekblad UFA-koerier. Wij ontvangen dea laatsten tijd regelmatig dit weekblad, dat een uitgave is van de N.V. UFA-film maatschap- I pij, Heerengracht 592, Amsterdam, en waarvan j no. 43 van den eersten jaargang is verschenen. Behalve het wekelijks UFA-nieuws, bevat het j zeer veel lectuur, goede reproducties (sommige gekleurd) van filmsterren cn interessante arti kelen over de film. Ditmaal is er een artike over den kuntschilder Benjamin Prins van de hand van Guus Betlem Jr., met reproductie» van zijn werken.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 8