Kan ne wasser verkoopt uit N.V. STOOMWASSCHERIJ „DEN HELDER" f ucTïTvaArt" DE ONZICHTBARE HAND. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA kAAa Buitenlandsch overzicht De wasscherij waar Uw goederen tegen billijken prijs en tot Uw volle tevredenheid behandeld worden. Probeert U het eens. HEERENBAAI 996. EERSTE BLAD ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1931. 59ste JAARGANG Nogmaals het bezoek der Engelsche ministers aan Duitschland. - Ongunstige financiëele toestand van Engeland. - De burgeroorlog in China. FEUILLETON WILHELMINASTRAAT 63 TEL. 524 67 De tocht van de Zeppelin naar het Noorden. CHE COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65;binnen- land f 2.—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.—. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 et.fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jk. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIÊN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. Het bezoek der Engelsche ministers aan Duitschland heeft nog de volle aandacht der pers en in den komkommertijd zijn de ministerieele bezoeken dan ook wel dank bare copië. Dat deze bezoeken in de eer ste plaats groote beteekenis hebben voor een vriendschappelijker verhouding tus- schen de regeerders van diverse landen hebben wij in een vorig overzicht reeds betoogd en op het nut daarvan gewezen. Ter staving van deze bewering laten wij hieronder een telegram vo gen, dat de Engelsche minister van buitenlandsche zaken, Henderson, uit Calais, aan zijn Duitschen Collega, Curtius, heeft gezon den en waaruit wel een zeer vriendschap- pelijken toon klinkt. Het telegram luidt: „Den heer rijkskanselier en u wil ik mijn hartelijken dank betuigen voor het prettige bezoek te Berlijn. Het volkomen vriendschappelijke karakter van onze ont vangst heeft een diepen indruk op mij ge maakt en het heeft mij verheugd op Duit schen grond de aanraking te hernieuwen, waarvan onze bijeenkomsten te Chequers, Parijs en Londen de voorloopers zijn ge weest. Ik zie onze volgende bijeenkomst te Genève tegemoet, die tot mijn blijd schap spoedig voor de deur staat Aan het politieke belang van deze ont moetingen zal dus niemand meer twijfelen. De Nw. Rott. Crt. belicht nog een andere zijde. Iedere zakenman, zoo zegt het blad, zal het groote voordeel kunnen beamen van de persoonlijke aanraking met concurren ten: aldus ontstaan de belangengemeen schappen, die doodelijken wedijver voor komen. Maar dat heen en weer reizen is op zichzelf ook reeds een resultaat. Het bewijst, hoe veel meer samenhangend Europa is geworden, hoezeer het rem mend vermogen van de grenzen aan het verdwijnen is; hoe sterk ieder oogenblik de behoefte wordt gevoeld aan een ge meenschappelijke behandeling van zaken. Nog zien wij vele verschijnselen in han delspolitiek en ook in militair beleid, die naar achter wijzen. Maar de harde lessen in solidariteit, die Europa thans krijgt, en de persoonlijke consequenties, die de staatslieden der groote mogendheid bene vens de voornaamste financiers der gel delijk belangrijke staten daaruit trekken geven hoop, dat er op den duur ook op die zoo gevaarlijk achterlijke punten iets te bereiken zal zijn. De financieele toestand van Engeland schijnt allesbehalve rooskleurig. De Times heeft er Donderdag een artikel aan ge wijd, waarin het ernstige beschouwingen houdt over den toestand, terwijl denzelf den dag, in het Lagerhuis, allesbehalve optimistisch over de financieele positie van Engeland werd gesproken. Wij laten hier allereerst een en ander volgen uit de beschouwingen van de Times. Het blad zegt, dat de gebeurtenis sen van de laatste weken en zelfs van de laatste dagen bewijzen, dat het Britsch crediet niet langer een vesting is, opneem baar door de twee bolwerken van de sol ventie van industrie en handel en de eer lijkheid der nationale financieele wereld. Het saldo van Engeland in overzeesche beleggingen daalde van 138 millioen pond sterling in 1929 tot 30 millioen pond in 1930 en schijnt in 1931 geheel te zullen verdwijnen. De tegenzin van de City om Een avontuur van den Parflschen Meester-Detective Mare Michel. Naar het Fransch van SYLVAIN RENARD. (Nadruk verboden.) 8) pJ wt^t0oitle "Bi11 tocht d°01' de kapel de y.?,er werd ik mij bewust van heerschtP a vef',atenheid. die h5er en kn h t'i.' 1 stllte was afschuwelijk en kh dat het was. kil. miirf08 °^e ^ep naar de plek, waar ik had laten staan, gericht op 't va./w't een Plaat op het plankje hef u s.*allef klaargelegd, schoof die in CJ)lass's' trok den afsluiter open en pende ook de lens. Daarop haalde ik tin bliksemlicht-apparaat uit mijn zak ,n l'et het ontbranden. Een felle licht straal; even was het lieele interieur van de kapel zichtbaar, toen weer volslagen duisternis. Bij het schijnsel van mijn zak lantaarn schoof ik den afsluiter dicht en keerde het chassis om, zoodat ik een on gebruikte plaat gereed had voor een vol gende opname. Toen ik daarmee klaar was, ging ik in een van de kerkbanken zitten, dicht bij mijn fototoestel. Ik kan niet precies zeg gen wat ik verwachtte dat zou gebeuren, maar ik had het sterke gevoel ik mag ideel te nemen aan de Hongaarsche lee ning is blijkbaar toe te schrijven aan het feit, dat men niet meer geld heeft om aan het buitenland te leenen. De productiviteit van de voornaamste takken van handel is voortdurend aan het afnemen. 1930 ver toonde tegen 1929 eene achteruitgang van 20 pet. voor ijzer en staal en een van 22 pet. voor de textielnijverheid. De laatste statistieken van Lloyd's Register of Ship ping zijn de ongunstigsten waarvan men weet. Verder behandelt het blad de bekende cijfers van werkloosheid en budget. „Ieder cijfer en ontwerp legt een al te welspre kend getuigenis af van het feit, dat wij boven onze macht leven". Verder critiseert het blad het beleid der regeering in de bestrijding van de econo mische en financieele gevaren. Tot zoover de Times. In het Lagerhuis heeft Chamberlain betoogd dat de kanse lier der schatkist in zijn ramingen der loo- pende ontvangsten veel te optimistisch was geweest en de volgende begrooting op geen stukken na zou sluiten. Aange zien belastingverhooging niet ter sprake kon komen, wilde spr. gaarne weten wat de regeering zou doen. Snowden antwoordde dat zijn ramin gen inderdaad eenigszins op een verleven diging van handel en welvaart gebaseerd waren geweest. De toestand van handel en industrie was echter nog slechter dan in het voorjaar en de ontvangsten der eerste drie maanden van het belastingjaar véaren ver onder de ramingen gebleven. De minister had reeds voorzieningen getroffen door een conversie-plan uit te werken van de meest drukkende schulden, n.1. de oorlogsleeningen, maar de finan cieele positie op de wereldmarkt was op het oogenblik zoo ongunstig dat hij geen conversieleening kon uitschrijven. Het plan bleef slechts tot een gunstiger oogen blik uitgesteld en bovendien zouden in grijpende bezuinigingen in de uitgaven het hoofddoel van 's sprekers politiek vor men. Men moest echter in deze tijden vooral met overdrijven, want de finan cieele positie van Engeland was funda menteel nog steeds gezond en zou dit, zoo lang spr. minister was, ten koste van alles blijven. De burgeroorlog in China. De gebeur tenissen in Europa hebben in den laatsten tijd de aandacht van hetgeen er in het Verre Oosten geschiedt, afgetrokken, schrijft het Hbl. Maar het is toch geens zins onbelangrijk, wat er op het oogenblik omgaat in China, waar, naar het schijnt, de oude strijd tusschen Noord en Zuid herleeft en de strijd om de macht in alle scherpte schijnt te zullen worden hervat. De Nankingsche regeering, die de han den vol heeft met de bestrijding der z.g. communisten in het Zuiden en die tevens in conflict ligt met Canton, waar de lin kervleugel van de Kwomintang opper machtig is, en waar men zich verzet tegen het te persoonlijk geacht bewind van ge neraal Tsjang Kai sjek, het hoofd der Na tionale regeering en den generalissimus van de nationale legers, wordt thans ook bedreigd door nieuw verzet in het Noor den. Een Vaz Dias-bericht uit Moskou meldt nog: Volgens Russische berichten heeft gene raal Feng zijn troepen gemobiliseerd voor den strijd tegen de regeering van Nan king. De troepen van Feng marcheeren op naar Peking, De regeering te Nanking heeft te Moekden verzocht om militaire maatregelen ter bescherming van Peking. Door het recente ingrijpen van den vroegeren leider der Noordelijke opstan delingen in den strijd tegen Tsjiang Kai- sjek wordt de situatie van de centrale regeering van Nanking, die strijd heeft te voeren tegen de communistische ben den en tegen de regeering te Kanton nog moeilijker. Terwijl Tsjiang Kai-sjek op het oogenblik een bongenoot heeft in den heerscher over Mantsjoerije. hebben zijn tegenstanders, de regeering in Kanton behalve de sterke communistische macht en de in het Noorden onder leiding van Sji-Sjoesjan opereerende armee door het ingrijpen van Feng een nieuwe verster king verkregen, waardoor in het bizonder in Tsjili de toestand zeer ernstig is te noe men. Donderdag is te Sjanghai en Hangkau de staat van beleg afgekondigd. Te Sjanghai zou deze toestand waarschijnlijk drie dagen gehandhaafd worden en niet worden uitgebreid tot de concessies der buitenlanders. De vermoedelijke nieuwe Duitsehe Rijksminister van Arbeid Geheimrat Sohmitz. Finantieel directeur van den grooten Duitschen chemietrust (J. G. Farben). wel zeggen, de overtuiging, dat zich iets vreeselijks en huiveringwekkends zou voordoen. Het was alsof ik het wist. Een uur ging voorbij, een uur van doodelijke stilte. Be kon den tijd afmeten naar het slaan van de stalklok, die achter het dikke muurwerk vaag en als van ver klonk. Het werd beestachtig koud en door mijn gemoedstoestand voelde ik de koude nog meer. Het was alsof iets uit de duisternis ijskoud tegen mijn gezicht drukte.... een ontzenuwend gevoel in een woord. Ik kreeg een sensatie, die me koude rillingen over den rug joeg, die mij, om een afgesloten beeldspraak te gebruiken, de haren te berge deed rijzen: de gewaarwording dat zich in de ruimte- iets bewoog! Niet dat ik iets hoorde; ik had alleen een soort intuïtief besef dat iets zich in de duisternis verroerd had. Kun jullie je voorstellen hoe ik me voelde? Opeens ontzonk me de moed. Ik drukte mijn met ijzer bekleedde armen tegen mijn gezicht.... ik wilde het beschermen. Ik had het misselijk makende, den adem-be nemende gevoel, dat in het donker iets op me loerde. Voor het eerst in mijn leven misschien wist ik wat werkelijke angst is. Ik zou hebben geschreeuwd, als ik niet bang was geweest voor het geluid van mijn eigen stem. Toen. hoorde ik iets! Ergens in de buurt van de altaavnis. een doffe klank van metaal. alsof een gepantserde voet op de steenen van den vloer trad. Ik zat onbeweeglijk. ik vocht met al mijn geestkracht om mijn moed terug te krijgen. Ik was nog niet in staat om mijn armen voor mijn gezicht weg te nemen, maar toch voelde ik dat ik bezig was weer een klein beetje de baas ZEVEN MILLIOEN WERKLOOZEN IN DE VER.STATEN. In een rede te Washington, heeft Green, de voorzitter van de algemeene federatie van vakvereenigingen verklaard, dat er binnen zes maanden zeven millioen werkloozen in de Vereenigde Staten zul len zijn, indien de industrieele toestand niet spoedig verbetert. Het aantal werk loozen in Juli wordt op 51/. millioen ge schat, een toeneming van 175.000 sinds 23 Juni. DE TOESTAND IN SPANJE. De onrust duurt voort. Te Clordova is het tot ernstige onlus ten gekomen, omdat de bevolking de af zetting van den burgemeestex-, van den secretaris en van een inspecteur verlang de. De burgemeester gelastte de sluiting van het socialistische volksgebouw. LA VAL NAAR ROME. Volgens L'Oeuvre heeft Laval, de Fransche minister-president-, aan eenige vrienden zijn wil kenbaar gemaakt spoe dig naar Rome te gaan om Mussolini te ontmoeten. DE REISBELASTING IN DUITSCH LAND WORDT OPGEHEVEN. Wolff meldt uit Berlijn, dat de regee ring besloten heeft iix het begin der vol gende week de reisbelasting van 100 mark aan de Duitsehe grensstations op te hef fen. EEN AANSLAG OP TSJIANG KAI-SJEK. Er werden te Nantsjang, het huidige hoofdkwartier van de nationalistische troepen, groote v oo rz o rgsm aa treg ei en ge nomen voor de veiligheid van Tsjiang Kai-sjek, dit als gevolg van een stout- moedigen moordaanslag op hem gepleegd in een openbaar park. De President reed in een auto door het park toen uit het geboomte langs den weg verscheidene schoten op hem weidden ge lost. Tsjiang Kai-sjek werd niet geraakt. De boschjes aan den weg werden door de garde-soldaten doorzcoht. Men vond niemand; maar later werden drie ver dachten aangehouden, die naar het heet bekend hebben van de regeering te Kanton opdracht te hebben gekregen Tsjiang Kai-sjek te vermoorden. Men denkt dat deze mannen zullen wor den doodgeschoten. JIMMY WALKER KOMT NAAR EUROPA. De eerste burgemeester van de stad Berlijn, dr. Sahm, heeft een telegram ontvangen van den eersten burgemeester van New-York, Walker, waarin deze aan kondigt den 12 Augustus te Berlijn te aiTiveeren. Tegelijkertijd gewerd dr. Sahm het ver zoek af te zien van ieder ceremonieel. Het verluidt, dat Walker eerst eenige dagen te Berlijn zal doorbrengen en ver volgens zal doorreizen naar een badplaats INauheim of Carlsbad). SPIONNAGE? Te Bad Warnxbrunn in het Reuzenge bergte is een 23-jarige vrouwelijke kan toorbediende onder verdenking van spion- nage aangehouden en in de gevangenis te Hirschberg opgesloten. uiS.iiimB'-'miiuüijjyiir over mijn zenuwen te worden. Met een uiterste inspanning van mijn wil, liet ik mijn armen tenslotte zakken. Ik hield mijn hoofd omhoog in de duisternis. Jullie lachen er misschien om, maar ik verzeker je, dat ik op dat moment respect had voor me zelf! Want ik was volkomen overtuigd dat mijn stervensuur gekomen was... Maar ér gebeurde volstrekt niets, niets raakte mij aan, niets deerde mij. Met het gevolg dat na een poosje mijn kalmte weer eenigszins terugkwam. Een paar minuten verliepen, toen was er weer dat geluid, eigens in het koor, als van een met metaal geschoeiden voet, die steelsgewijs voortliep. Ik verstijfde weer.... Was dat geluidmisschien het gekletter van den dolk boven het altaar, schoot mij opeens door het hoofd! Dat was een dwaze gedachte, want daarvoor was het geluid te zwaar geweest, maar ver geet niet hoe de staat van mijn zenuwen was! Ik dacht maar steeds aan het verhaal van den pastoor.van den dolkstoot, die uit het ledig kwam, en dat vervulde mijn geest met een vage, maar daarom niet minder beklemmende voorstelling van een of ander onzichtbaar monster dat het wapen hanteerde. De geestelijke had im mers ook gesproken over een trap van een reusachtig paard." Nu weet jullie in wat voor geestestoestand ik verkeerde! Ik tastte snel en behoedzaam naar mijn lantaarn.ze lag naast mij op de bank. Met een onzekere beweging knipte ik het licht aan, liet het schijnen in het schip, in het koor, op het altaar, maar er was niets om mij vrees aan te jagen. Daarop draaide ik den lichtbundel naar de achterzijde van de kapel, liet hem schijnen op het gewelf de dak en op den vloer, maar nergens iets dat mfj behoefde te beangstigen.... er was alleen maar de verlaten kapel, koud en stil, onuitsprekelijk stil. Ik was gaan staan, terwijl ik het licht om mjj heen had laten schijnen; ik greep nu mijn revolver; met een bijna boven- menschelijke energie dwong ik mij de lantaarn uit te doen en ik ging weer zit ten in de kerkbank, om mijn eenzame en zenuwloopende wake voort te zetten. Ik schat dat ongeveer een half uur zal zijn voorbijgegaan, zonder dat een enkel geluid de absolute stilte verstoorde. Tracht je eens in te denken hoe ik daar in die bank zat: opgepropt in mijn onge makkelijke wapenuitrusting, met mijn re volver gereed in de eene, met mijn lan taarn in de andere hand. Toen opeens was het weer met de rust gedaan. ik meen de weer iets te hooren. Ik luisterde, elke zenuw gespannen, stok-stiif overeind in mijn bank, Het bonzen van mijn hart resoneerde in mijn ooren. Ik wist dat zich iets bewogen had. Ik trachfte de duister nis met mijn oogen te doorbogen, maar 1 alles was diep-zwart, waarheen in het rond ik ook keek en toen ik mijn'blik richtte naar het vaag-schemerende, smalle boogvenster boven het koor, was het of daar schimmige schaduwen geluidloos en spookachtig voorbijgleden. Weer was ei eren die tastbare, sinistere stilte en daar na plotseling weer het geluid, dichterbij naar ik meende. Het was nu of de steelsche sluipende tred langzaam naar het schip van de kapel kwam. Ik denk niet dat jullie kunt realiseeren wat ik uitgestaan heb! Ik bewoog niet, ik was verstijfd, even roerloos als de stee nen beelden op de graftomben. Ik hoorde nu den voetstap overal. En daarop volgde De Graf Zeppelin op het Tempel- hofer Feld geland. Na een korten tocht boven de stad Berlijn is het luchtschip Graf Zeppelin onder het enthousiaste gejuich van meer dan 100.000 personen, die zich op het Tempelhofer Feld daar in de buurt had den verzameld, Donderdag om 6 uur 40 (M.E.T.) vlot geland, terwijl het muziek corps van het vliegterrein het Deutsch- land-lied speelde. Reeds toen het luchtschip boven het vliegterrein verscheen, kon men de pas sagiers herkennen. Zij wuifden naar de wachtenden. Om half zeven werd draad loos medegedeeld, dat de Zeppelin zou landen, waarop direct een 200-tal politie agenten de voorbereidingen hiervoor trof fen. Lanzaam werd uit het luchtschip per parachute een zending poststukken neer gelaten. Het feit, dat de Duitsehe luchtreus nog slechts weinige uren geleden in het Pool gebied kruiste en betrekeklijk spoedig daarna weer boven Berlijn verscheen, zoo spoedig dat dr. Eckener, dr. Samoilo- witsch en hun begeleiders hun Pooluit- rusting moesten vervangen voor hun zomercostuum, bewijst de groote capaci teiten van dit vervoermiddel. Het gejuich der belangstellenden was onbeschrijfelijk. De Zeppelin op het Tempelhofer Feld. De toespraken. Toen het luchtschip door ongeveer 200 Schupo s naar het gebouw van het vlieg veld werd getrokken riep dr. Eckener uit den gondel den wachtenden een „Guten Tag" en „Gruss Gott" toe. Telegrammen en expressbrieven werden hem overhandigd. Toen het luchtschip werd vastgemaakt, kwam dr. Eckener het eerst uit den gondel te voorschijn en be groette hij den eerste-burgemeester van Berlijn, dr. Sahm. Naast dr. Sahm liep dr. Eckener, gevolgd door zijn kapitein en prof. Samoilowitsj naar het restaurant van het vliegveld. Allereerst sprak voor den microfoon de eerste-burgemeester van de stad Berlijn, dr. Sahm. Hij verwelkomde dr. Eckener en de geheele dappere bemanning van de Zeppelin namens de rijkshoofdstad. Hierop werd het woord gegeven aan dr. Eckener, die zeide: „Ik dank u mede namens de bemanning voor de vriende lijke welkomstgroet, die u hebt uitgespro ken en in het bijzonder verheug ik mij over de genoegdoening en vreugde, die uit uw woorden spreekt. Ik kan openlijk zeggen: ook wij zijn verheugd, dat wij opnieuw een succesvollen tocht achter den rug hebben. Daarom hoop ik, dat het resultaat van dezen tocht tweeërlei moge zijn: Allereerst zal volgens mijn vaste eensklaps de merkwaardige gewaarwor ding dat ik niets hoorde en ook niets ge hoord had. Mijn zenuwspanning bedaarde wat, ik kon aandacht schenken aan mijn eigen gevoelens, ik werd mij bewust dat de spie ren van mijn schouders hevig pijn deden, doordat zjj, terwijl ik onbewegelijk in elkaar gedoken had gezeten, samenge drukt waren door mijn snoerend harnas. Ik had even de opluchten sensatie dat ik een soort uitstel had gekregenik kan het niet anders of duidelijker uit drukken. Ik zat maar te luisteren, met lijf en ziel mag ik wel zeggen, en opnieuw kwam de lugubere zekerheid, dat zich iets bewóóg, het was dan tóch zoo! Alles aan mij scheen strak getrokken te wordenik verstijfde weer. mijn hoofd deed er pijn van, zóó werkelijk was het. Een hef tig verlangen kwam in mij op, om mijn gezicht weer met mijn armen te bedek ken. maar ik verzette mij er met alle macht tegen. Als ik had gedaan, waarin ik eigenlijk zin had, zou ik hard wegge- loopen zjjn! Het koude zweet brak mij uit, niet overdi-achtelijk, maar in den meest letterlijken zin van het woord. Wéér meende ik dien zachten, maar toch veerkrachtigen voetstap te onder scheiden en alweer dichtei-bij. Er volgde een koi-te, dreigende stilte, waarin ik het gevoel had, dat uit het koor iets reusach tigs. iets monsterlijks, zich naar nip toe bewoog. Het kloppen van mqo hart dreinde nog steeds in mijn ooren en door het dof-gonzend geluid daarvan heen, voorde ik iets op de plek waar mq'' toto toestel ston I, iets als een zachten tik Ik had de lantaarn klaar in mijn hand en overtuiging het luchtschip nog meerdere male soortgelijke vluchten moeten maken, zoodra daarvoor de noodige fondsen bij een zullen worden gebracht. Voorts ge loof ik, dat het luchtschip in de toekomst zeer dikwijls gebruikt zal kunnen worden voor pleizier- en toeristentochten naar het Poolgebied." Vertegenwoordigers der pers stelden hierop aan prof. Samoilowitsj verschillen de vragen. Prof. Samoilowitsj verklaarde, dat hij weliswaar voor de eerste maal met het luchtschip in het Poolgebied ia geweest, doch dat deze tocht niettemin de beste was van de 18 of 19 die hij reeds in het Poolgebied heeft gemaakt. Prof. Samoilowitsj heeft verwonderd gestaan over het buitengewone middel dat het luchtschip biedt voor onderzoekingen in het Poolgebied. Hij gelooft dat met twee of drie jaren moet reizen om de foto grafische werkzaamheden te kunnen ver richten, die door het luchtschip in weinige dagen zijn uitgevoerd. Meteorologische, aërologische en geografische werkzaam heden hebben schitterende resultaten op geleverd. Op verlangen der toeschouwers moes ten dr. Eckener, begeleid door zijn kapi teins, prof. Samoilowitsj en dr. Sahm in een auto langs de tribunes rijden. Hierbij werden zij luide toegejuicht, waarna het gezelschap weer inscheepte aan boord van den luchtreus. AUSTRALIË—ENGELAND DOOR DE LUCHT. Nog een record in gevaar. De Australische vlieger G. A. Morrison is ondanks zijn ongelukje bij Batavia Don derdagmiddag te Singapore aangekomen en hij heeft 20 uur ingehaald op den re cordtijd van z;jn landgenoot Scott, die eöhter in omgekeerde richting, van Lon den uit, is gevlogen. DE VLUCHT HARBOUR GRACE— KONSTANTINOPEL GESLAAGD. Alle afstandsrecords geslagen. De Amerikaansche vliegers Boardman en Polando zijn Donderdagmiddag half twee te Konstantinopel aangekomen. Een voorloopige berekening van den door de Amerikaansche vliegers Russell Boardman en John Polando afgelegden afstand Harbour Grace—Konstantinopel geeft 4000 mijl (7600 K.M.). Alle records voor een vliegtocht zonder tusschenlan- ding zijn hierdoor royaal geslagen. DE VLIEGERS PANGBORN EN HERNDON. Naar Berlijn. De Amerikaansche Oceaanvliegers Herndon en Pangborn zijn Donderdag morgen van hun eerste landingsplaats nabij Cardigan, in Wales, naar Croydon vertrokken. Donderdagmiddag zouden zij1 van daar naar Berlijn starten. ECHTE FRIESCHE T uimwmumimmm 20-50ct. per ons knipte haar aan.ik richtte het licht op de camera, liet het om mij heen schijnen en overal in het schip spelen. maar er was niets te bespeuren, absoluut niets. Ik was weer opgestaan en nam het man haftige besluit om een tocht naar het koor te ondernemen om te zien of de dolk was aangeroerd. Ik stapte uit de bank in het schip en daar bleef ik abrupt staan: een bijna onoverkomelijke, benauwende weerzin hield mij ervan terug om in de voorgenomen richting verder te gaan. Er ging een eigenaardige, onaangename prikkeling langs mijn rug, een gevoel dat ik nooit eei'der gehad heb, ik had een doffe pijn in mijn achterhoofd, terwijl ik mij met alle kracht verzette tegen deze nieuwe beklemming. Ik verzeker jullie, dat iemand, die een dergelijke verschrik king nooit aan den lijve heeft ondervon den, er geen idee van heeft, hoe een ze nuwspanning als ik in die uren dooi- maakte, een kwellende, ph.ysieke pqn kan veroorzaken. Ik voelde me op dat oogen blik werkelijk doodziek! Maar ik pakte mij, figuurlijk gesproken, bq den kraag en ging voorwaarts. Ik denk dat ik wel zoo stijl' en mechanisch geloopen zal heb ben als een blikken speelgoedmannetje, dat je opwindtIk liet mijn lantaarn naar alle kanten schijnen, vóór me. ach ter me en opzij. Mijn rechtei'hand om klemde den revolver en die hand was zoo klam van het zweet, dat het me moeite kostte om het wapen er niet uit te laten glijden. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1