PUROL Vlesschwaren koninginnedag foniielisatie^Palmsfraf'. Altijd op tijd, Doorzitten Stukloopen Zonnebrana Smetten Een orkaan. .JULIANADORP. TEXEL. WIERINGEN. Ingezonden Ernstige brand. Marineberichten nsa&tirss »P vma.,SeP,. Sport. Visscherijberichten. Stoomvaartberichten. Radiografisch Weerbericht hans. k gabriël. d willie. gree. jo en Verloofde, ii Manna Maria Louise Kraan-Campagne, Huisllui"e"|Jongens kunnen 1NG z,ch Dinsdagmiddag 4 uur nog opgeven voor de Zang uitvoering in het gebouw van de R K. VOLKSBOND. Beslist laatste gelegenheid. Adverteert in de Hetdersche Courant F. BERLE, ged. Horlogemaker, Ingezonden mededeeling, In doozen van 30-60-90ct.Tube 80d. Verknjgbaar bij Apoth.en Drogisten. 964 Groote materieele scliade. Naar Wolff meldt, is het Mürzdal Don derdag geteisterd door een orkaan, die een kwartier geduurd heeft. Groote hagel korrels vernielden in de dorpen langs de Mürz van Bruck aan de Mur ai tot Mit- terdorf, Wartberg en Krieglach alle veld producten en den fruitoogst. Hier en daar lagen de korrels 10 cM. hoog. De storm richtte in de bosschen, aan de huizen en electrische geleidingen te sturen. De aan het Honingcontrolesta- tion verbonden controleur, komt een ol meermalen per jaar de aangesloten imkers bezoeken en neemt dan monsters honing groote schade aan. Het hooge watei 1 de Mürz en de zijriviertjes veroorraakte in vele dorpen overstroomingen. Voor het Mürzdal, waar de nood toch al groot is, is het gebeurde een ernstige ramp. DE GEVECHTEN OP CUBA DUREN VOORT. De opstandelingen hebben hun toe vlucht genomen tot de guerilla. Gisteren hebben studenten geprobeerd zich meester te maken van een politie bureau en getracht de woning van senator Wilfredo Fernandez in brand te steken. Er werden schoten gewisseld en er viel één doode. Er werden schermutselingen gemeld uit Mataniras, Limonar, Cienfuegos, Manra- millo, Bayamo en Santé Spiritus. De cen suur is niet opgeheven, maar gewijzigd. DE AANSLAG OP HET RIJKSBANK FILIAAL. Kreye overleden. De hoofdkassier van het rijksbank filiaal in de Innsbruckerstrasse te Berlijn, Krye, die onlangs bij een overval op de kasafdeeling zeer ernstig werd gewond, is gisteren aan de gevolgen van wonden ©verleden. AUTODIEFSTALLEN TE BERLIJN. Tien In één nacht. Woensdagnacht zijn te Berlijn niet minder dan tien auto's gestolen. Er gaat trouwens geen nacht voorbij, of auto dieven slaan hun slag. EEN AUTO-ONGELUK. Vier Alkmaarders In Bretagne. Te Alkmaar is bij de familie van ir. Ph. M. Bosscher, die een autotocht in Bretagne maakte, bericht ingekomen, dat de familie een auto-ongeluk heeft gehad. Mevrouw B. zou daarbij ernstige inwen dige kneuzingen hebben opgeloopen en de heer B. zou een sleutelbeen hebben gebroken. De zoon, ir. Bosscher, en de dochter, leerlinge van het Alkmaarsehe gymnasium, zouden vrijwel ongedeerd zijn gebleven. Het ongeluk is geschied te Avranches. MISLUKT ONTZET. Te Krakau zijn Donderdag drie politie agenten, die een ernstigen misdadiger geboeid van het huis van bewaring naar het gerechtsgebouw vervoerden, door twee medeplichtigen van den gevangene overvallen. Zij werden uit een hinderlaag beschoten en kregon alle drie ernstige verwondingen. De aanvallers slaagden erin de boeien van den gevangene te verbreken en er met hem van door te gaan, maar na achtervolging door eenige straten, werden zij tezamen aangehouden. Een van de drie pleegde zelfmoord. TEL De Haukes. AAN DEN GROND GELOOPEN. En vlot gebracht. J.l. Donderdag is. de 807 ton metende rijnaak „San Anthonius schipper Jansen, geladen met keislag, voor de aannemers Swiers en Van Dijk (wegenbouw in den Wieringermeerpolder) in het Amstelmeer aan den grond geloopen. De rijnaak, welke werd gesleept door een sleepboot, zat goed vast, zoodat de sleepboot er haar onmogelijk kon afbrengen. Overeen gekomen werd met de N.V. Gebr. Kaan, voor onderzoek mede. 5e. De verklaring vervoer-mij., de inhoud van den rijnaak, zjjn ware dat bereikt geworden in alge- op zegel kan door meerdere personen i voor 200veel noodig, in andere schepen mce'n overleg, en dat is juist het kardinale te lossen, totdat ze vlot komt. 'punt, waarvoor niet alleen de heer B. en 1 Bij onze gisteren (Vrijdag) gedane in met to September is luitenant ter zee 2e kl. P. Wenthoit geplaatst bij het departement van defensie (afdeeling hydrographie), is luitenant ter zee 3e kl. A. G. den Boesterd, dienende aan boord van het opnemingsvaartuig Eilerts de Haan, ter beschikking gesteld; met >s September is luitenant ter zee 2e kl. D. J. A. Wcstcrveld tijdelijk geplaatst te Vlis- singen; met 2 Octobcr is kapitein-luitenant ter zee J. A. V. Swenker geplaatst in het comman- dement der marine te Willemsoord; met 14 October is luitenant ter zee ie kl. sociaal- en vrijzinnig-1 J. J. L. Willinge geplaatst bij de onderzee- steeds versch SPOORSTRAAT 122 FOON 339 ook anderen de wordt gegeven. gelegenheid tot decln «me Callantsoog-nieuws. Zondag a.s. speelt Callantsoog I haar twe nederlaagwedstrijd tegen Kolhorn. De voor- Is het geen revue, nu al te weten wie er wethouder wordt en straks naar den nieu wen Raad te worden ontboden om voor de wethoudersvacature te stemmen? Te we ten: dat het een sociaal- en vrijzinnig- democraat en een katholiek zullen zijn Doch dit zou niet het onoverkomelijkst PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 u.,Ds. E. R. Damsté, Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 u. en 's avonds 8 u. de heer L. Brasser, Den Helder. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BIJENTEELT. Donderdagavond hield de afdeeling Den Helder van de Vereeniging tot Be vordering der Bijenteelt in Nederland een ledenvergadering in de Chr. School aan de Kortevliet te Koegras. Volgens de pre sentielijst waren 12 leden aanwezig. Dc Voorzitter, de heer T. Speur, opende met de aanwezigen welkom te heeten. Door den Secretaris, den heer J. Kil- jan, worden de notulen gelezen en met dank, onveranderd goedgekeurd. Nu volgen de Mededeelingen en Inge komen Stukken. Allereerst wordt mede gedeeld dat, sinds de vorige vergadering gehouden is, zich weer 3 nieuwe leden hebben aangemeld, zoodat het ledental thans 31 bedraagt. Omtrent het in de vorige vergadering genomen besluit om den suikerprijs met 1 cent per K.G. te verhoogen, ten bate van de afdeelingskas, is door den Secretaris gecorrespondeerd over deze zaak met den Alg. Seer., en het door dien heer gegeven advies, heeft er toe geleid, dat het Be stuur zich bij dat advies aansluit, en dat dus de 1 cent per K.G. suiker extra-ver hooging niet zal worden toegepast. Dan volgt het punt, waarvoor in hoofd zaak deze vergadering is belegd namelijk „de bespreking aansluiting bij het Neder- landsch Honingcontrolestation". Aller eerst worden door den Secretaris hier over de noodige inlichtingen en voor waarden voorgelezen, waarna deze be sproken werden. De voorwaarden voor aansluiting bij het Nederlandsch Honing controlestation komen in hoofdzaak op het volgende neer; le. De kosten voor aan sluiting bij het Nederlandsch Honingcon trolestation bedragen 1.75 n.1. 1.voor entree, 0.50 voor de gezegelde verkla ring en 0.25 voor de Statuten. 2e. Deze kosten komen een volgend jaar niet terug, een jaarlijksche contributie wordt niet ge heven. 3e. De aangeslotene moet echter de door hem benoodigde Rijksmerken koopen. Deze kosten indien de honing in kleine verpakking wordt verkocht, 1 cent per pond honing; voor verkoop van honing in grootere verpakking kosten dc Rijksmerken slechts leent per K.G. honing. De portokosten worden door de aangeslotenen gedragen. 4e. De aangeslo- tenen behoeven geen honingnionsters op enorm bezoek. geteekend worden. De afdeeling als zoodanig kan zich niet aansluiten. Ieder lid die wenscht toe te treden, moet persoonlijk worden aange sloten en moet dus zijn liandteekening op de verklaring zetten. Wordt zoo'n ver klaring nu b.v. door 10 personen getee kend, dan betaalt ieder slechts 0.50 10 is 0.05 voor het zegel; de kosten voor de aansluiting zijn dan teruggebracht op 1.30 1.voor entree, 0.05 voor het zegel en 0.25 voor de Staten. Ter tafel waren voorts de Statuten, in vulformulie- ren en een gezegeld contract, welke allen in bespreking genomen worden. Na terug zending van de ingevulde formulieren en de geteekende verklaringen, wordt dan aan elk der onderteekenaars, naar aan leiding van hun opgave een specificatie van het door hen te betalen bedrag aan entree, zegel, statuten, Rijksmerken, porto en formulieren toegezonden. Staande de vergadering worden 10 for mulieren ingevuld en een contract getee kend, hetwelk zoo spoedig mogelijk zal worden verzonden. Voor deze leden is dus de aansluiting een feit geworden. De an deren kunnen van het bovenstaande noti tie nemen. De lijsten voor de suikerbe stelling zullen per post worden toegezon den. Bij de rondvraag wordt de wenschelijk- heid geuit dat zoo mogelijk ieder lid een potje honing beschikbaar zal stellen ten bate van de te houden fancy-fair in de Chr. school. Voorts heeft de afdeeling nog altijd geen eigen reglement en toch be gint het tijd te worden dat dit er komt. De kosten daarmee gepaard gaande weer houden ons echter daaraan uitvoering te geven. Besloten wordt dit tot een volgen- DOopsgez. Gem. de vergadering aan te houden, dan kan het Bestuur ook eerst het concept in orde brengen. Een voorstel om de 45 cent voordeel per lid, door gezamelijk op een zegel te tee kenen, in de kas te storten, kon geen ge nade vinden. Verder niets meer aan de orde zijnde ?ijn partijgenooten, doch ook de vrijz.- form'atie, werd ons medegedeeld, dat de dem en 00k katholieken, hun oogen moe overname der lading in schepen is gelukt ten neerslaan. Dat is, zooals ik het belief en de rijnaak vlot kwam, waarna hij be houden in de Haukes-haven arriveerde. Aan den aannemer, den heer S. J. Blaaubour te Westerland is voor rekening van den heer Nan Omis Cz., de bouw van een dubbel woonhuis aan de Haukes, opgedragen. PASTOOR H. J. VAN DER POEL. t In huize „Duinrust" te Overveen, is in den ouderdom van 61 jaar, juist op zijn verjaardag, overleden de ZeerEerw. heer H. J. v. d. Poel, van 1912—1915 pastoor te Oudeschild. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. F. Visser, van Den Haag. Oosterend, n.m. 3 uur, Ds. F. Visser. Waal, geen dienst. Den Hoorn, v.m. 10.30 uur, Ds. Oskamp. Coll. v. Noodl. Kerken en Personen De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Plug Oudeschild, n.m. 2.30 uur, Ds. Oskamp. Koog, v.m. 10 u., Ds. van 't Hooft. Waal, vm. 10 u., Ds. A. Vis. Geref. Kerk. Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. A. v. d. Leer. 'smid. 3 uur, Ds. A. v. d. Leer Den Burg, gebouw Tex. Fanfare, 's av. 7.30> u., Ds. A. v. d. Leer wordt deze gezellige vergadering met dank aan de opgekomen leden, door den Voorzitter gesloten. PREDIKBEURTEN. Voor de predikbeurten zie men pag. 2 van het vierde blad onder „Texel". Men deelt ons mede, dat wegens ziekte van den heer A. Zomerdijk, keurmeester Geref. Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 uur, Ds. J. J. Buskes MIJN LAATSTE WOORD. Geachte Redactie. Mijn verwachting is beschaamd qewor- der gemeentelijke Zeegras-Explo.tat.e alsden door het me£r dan atieve ant. assistent is aangewezen de heer Br. Kat.jwoord van den heer Borkert Ik dacht Bij Kon. besluit is benoemd tot ingenieur dat Jantje zich nu eens als een flinke Jan bij den dienst der Zuiderzeewerken, dezou toonen, door met feiten te bewijzen, heer J. H. Verheij Jr. de Den Haag Door den heer P. Bruul is aan den aan nemer den heer J. C. Klein, opgedragen dat mijn geheele betoog onjuist zou zijn geweest. In plaats van dat, gelijkt zijn stuk meer op een grafrede, dan op een het amoveeren van het bestaande en het j politieke discussie, welke wij toch inder bouwen van een nieuw burgerwoonhuis i daad met elkaar hebben. Vooral aan het aan het Kerkplein aldaar. einde van zijn betoog, waar de heer B. mij den raad geeft, wat meer vertrouwen in anderen te stellen, enz., enz., opdat ik wat meer pleizier zal hebben, van mijn H^leb«?g de blormbollenstAu^ van den i ™erde raadsperiode. Laat de heer B. zich heer S. Wagemaker, met den geheelen daar n,iet over bezorgd maken, want voor inhoud, bestaande uit bollen, rijwielen, land- en tuinbouwgereedschappen, enz., door onbekende oorzaak verbrand. Met een straal op de waterleiding heeft men de resten geblusch. De belendende mijn pleizier zit ik niet in den Raad; dat deed de heer B. blijkbaar wel, gezien de lachsalvo's, welke hij tijdens zijn raads lidmaatschap demonstreerde. Ten tweede merkt hij op, dat het mij ptrceelen ktegen, daar de wind gunstig heel wat hoofdbrekens gekost zal hebben, W9Q rroon onhono was, geen schade. De aangeruke motorspuit kon geen dienst doen, daar hij bij het nemen van een bocht vlakbij den brand in een grep pel reed. De heer Joh. ten Bokkel, schoonzoon van den heer Wagemaker, die den brand ontdekte, poogde nog wat uit de schuur te redden, doch verbrandde zich daarbij zeer ernstig aan de voeten, handen, armen en hoofd, zoodat geneeskundige hulp van dr. Koppenberg direct moest worden in geroepen. Verzekering dekt de schade. Hippolytushoef. JUBILEUM R.-K. VOLKSBOND. Tienjarig bestaan van de afd. Wieringen. Zondag 27 Sept. a.s. zal bovenver melde afd. haar 10-jarig bestaan feestelijk herdenken. De tooneelvereeniging ,,St. Hippolytus" zal hierbij hare medewerking verleenen. Door haar zal worden opge voerd „Ze krijgen mekaar", klucht in 2 bedrijven, door Erich Scholl, uit het Duitsch, voor het Nederlandsch tooneel bewerkt, door Henri Lemar, benevens „Het Danseresje", dramatische schets in één bedrijf, door Jac. Ballings. Aan muziek ter opluistering zal het niet ontbreken en er zal gelegenheid worden gegeven de afd. te complimenteeren. De feestrede zal worden gehouden door een daarvoor over te komen Pater. Tot dekking der kosten zal een loterij op touw worden gezet, waarvoor door verschillende ingezetenen prijzen worden geschonken. Mochten er zijn, die voor deze loterij voorwerpen, van allerlei aard beschikbaar hebben en willen afstaan, zoo kunnen zij die bij den secretaris der afd de heer P. L. Vroone, te H.hoef, in- leveren. FANCY-FAIR „HARMONIE". De a.s. fancy-fair, van de muziekver. „Harmonie belooft in opzet schitterend te zullen slagen. Nergens vindt men een gesloten deur een ieder wil gaarne een prijsje cadeau doen, en wanneer men niet weet wat te geven, zal gaarne een gift in geld worden geaccepteerd. Dezer dagen wordt een aanvang ge- voor en al eer ik de erkenning openbaarde, eenmaal de candidaat-wethouder voor de oppositiepartij te zijn geweest. Die zit, denkt Jan, al zegt hij het niet, maar wel zegt hij in minder parlementaire woorden, dat ik' er tusschen zit. Wat het hoofd breken betreft (och geachte redacteur, het klinkt wat roemzuchtig) om een ingezon den stuk, als dat van j.l. 16 dezer, door mij gepubliceerd, te ontwikkelen, is voor mij het minste bezwaar. De heer B. zou er zoo noodig op kunnen wachten. Nu, wat het zakelijke betreft. Daar gaat de heer B. niet op in, want zegt hij: er zit in uw epistel van 13 Aug. niets zakelijks. (Hij bedoelt hiermede zeker van 16 Aug.) Geachte redacteur, hiermede is de heer B. er niet af. Dan had hij als verdediger van het onderwerp het zake lijker moeten maken, doch dat schijnt hij niet te kunnen. Welnu, dan zal ik het doen. Ten eerste, door mij is niet beweerd, al of niet wethouder te willen zijn of worden, maar de wijze waarop zulks ge schiedt en dat noemde ik konkelen, heer B., en dat doet gij, wanneer gij buiten de minderheid in den Raad, daarover beslist. En dat geschiedt! Gij, als sociaaldemo craat, met in uw vaandel: „Vrijheid, Ge lijkheid en Broederschap", vertrapt die leuze op een erbarmelijke manier. Gij schendt daarmee een belofte of eed, naar gelang gij die aflegt. Het algemeen belang wordt daarmede niet gediend. Bij de uit geschakelde minderheid, kunnen zich be vinden, veel bekwamer krachten, dan in de door u toegepaste politieke methode, n.1. ze te requireeren uit de sterkste frac ties. Ik schakel mij zelve daarbij uit, doch raadsleden, zooals de heeren Éijlders en Van Dam, die, afschoon zij ver van mij in de politiek afstaan, acht ik minstens zoo bekwaam, dan zij, die straks, door medewerking uwer fractie, aangewezen zullen worden. En het is ontegenzeggelijk waar en hard om te moeten aanhooren, dat uw coalitievorming ook nimmer door de huidige sociaal-democratische wijzen verwezenlijkt worden. Vindt gij het noodzakelijk, dat b.v. een banketbakker, fungeert als wethouder van Publieke Werken, wanneer daar en dan nog wel een geloofsgenoot, een vakman in den Raad zit? Dit zelfde spelletje te noemen: „het gekonkel En als wij dan in de Held. Courant van j.l. 18 Aug. een bekendmaking lezen van de R.-K. Kiesvereeniging „Eendracht", waarin zij verslag uitbrengt over de ge houden besprekingen met de verschillende partijen, over de wethoudersbenoeming, dan bewijst dit ten volle, dat er een over eenkomst is. Of het een urgentieprogram is, weten wij niet, ook daarin wordt de burgerij onwetend gehouden. Ik wil daar over niet verder uitweiden, want dan zou ik mijn schrijven in die politieke atmosfeer moeten brengen, waarvoor ik alleen een politiek blad, het aangewezen lichaam acht en ik dat van de redactie van de Held. Courant niet mag en kan verwach ten. Het verschil tusschen den heer B. en ondergeteekencle, zit hem daarin, dat hij, wanneer men hem er na vraagt, zegt de vertegenwoordiging van de sterkste frac ties In den Raad, is een uitspraak van de stembus dus het bewijs hoe de burgerij geregeerd dient te worden, ongeacht of er bij de minderheid bekwamer krachten schuilen; terwijl ik zeg: daartoe hebt gij niet het minste recht, gij dient ook de uit spraak van die minderheid te waardeeren en dus mede te raadplegen. De sociaal democraten vooral, zij die blaken van „ge organiseerd overleg". Ik moet dus den heer B. de illusie ont nemen, als zou ik zoo als hij belieft te noemen, „er tusschen zitten". Veeleer meen ik aanspraak te mogen maken op een tirade in tegenovergestelden zin. Neen, Jantje! gij hebt u geroepen gevoeld de handschoen in dezen op te nemen, gij faaldet daarin op een wijze, dat gij er niet alleen tusschen zit, maar daarbij voor de zooveelste maal blijk hebt gegeven, dat, hoe 't marcheert in de sociaal-democratie, gij door dik en dun, mede opmarscheert. Welnu, onze nadere kennismaking was mij niet onverschillig en het verblijdt mij intusschen, dat straks, wanneer ik weer met een of andere pennenvrucht naar voren mocht komen, het de heer B. zal zijn, die mij daarin zal bestrijden. Maar dan beter hoor Jan! Hoogachtend, J. J. Schoeffelenberger. Den Helder, 20 Aug. '31. GEP. KAPITEIN J. J. DE BRUYNE. t De gép. kapitein ter zee J. J. de Bru.yne is Donderdag te 's-Gravenhage overleden. De thans overledene is in 1846 te Mid delburg geboren. In 1860 kwam hij als adelborst 3e klasse in Willemsoord. In 1867 volgde zijn benoeming tot luitenant ter zee 2e klasse; in 1879 tot le klasse. Nog geen twee jaar later werd hij kapi tein-luitenant ter zee. Vier jaar daarna kapitein ter zee, in welken -rang hij 16 Mei 1900 den dienst met pensioen verliet. De ter aardebestelling zou heden op Nieuw Eik en Duinen geschieden. Luit. ter zee 2e kl. J. W. C. Calten Houwing, H. Kolff, J. M. van Olm en W. J. Hootsen, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, zijn 12 dezer met de Sibajak van Tandjong- Priok vertrokken. Luit. ter zee 2e kl. J. J. M. Sterkenburg wordt, met de in Oost-Indië geslaagde adel borsten voor den zeedienst H. D. B. Beude- ker, A. J. C. Bax en H. C. van de Stadt, aan boord van het m.s. Dempo 25 dezer te Rotter dam verwacht. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn de volgende mutaties gelast: met 24 Augustus is de luitenant ter zee 2e kl. V. Nedorost geplaatst bij de marinekazerne te Amsterdam; spelling luidt: gelijk spel ZEIL E N. KONINKLIJKE MARINE JACHTCLUB. Nationale zeilwedstrijden Op Zaterdag 12 en Zondag 13 sept' 1 1 1/ - IV T 1 o/v To/«L<..1 .1 door de Kon. Marine Jachtclub dienst te Willemsoord; .is aoor ue i\un. diuuuw jui.uu.iud een met pen door den commandant der marine ..11 te Willemsoord te bepalen datum is luitenant natlona'e «jlwedstrijc g g ïseerd ter ter zee 2e kl. P. A. Mulock van der Vlies Bik reede van Texel en op de Noordzee. In_, geplaatst bij de onderzeedienstkazerne aldaar, schrijvingsbiljetten moeten zoo spoedig Luitenants ter zee ie kl. E. E. B. Lacomblé mogelijk worden ingezonden bij den secre- en J. C. d'Engelbronner, onlangs ter beschik- tarig yan de j^Qn fylarine Jachtclub. D» in schip Chr. Huygens 19 dezer daarheen ver- trokken. Luitenant ter zee ie kl. P. J. Feteris, on langs uit Oost-Indië teruggekeerd, is opgetre den als commandant van Hr. Ms. mijnlegger Medusa te Vlissingen. H.R.C.-nieuws. H.R.C. I—WEST-FRISIA I. (Aanvang half drie.) Morgen komt, als derde deelnemer aan de nederlaagwedstrijden, een volledig W.-Frisia probeeren of de voor deze wedstrijden beschik baar gestelde fraaie zilveren beker niet naar i Enkhuizen kan worden meegenomen. Wat het spel van West-Frisia aangaat, daar over hebben we niet veel te zeggen. Het feit, j dat de Enkhuizer ploeg de hoogste klasse heeft weten te bereiken zegt toch meer dan genoeg. Het azl ons dan ook een groot genoe 20 Aug. Aangebracht door korders: I 1978 tongen p. st. 1.10—o.20 5229 kleine tongen 7 00—6,oo 2 tarbotten 7 00—G.ou 28 kisten schol I p. k. 9 50—7.00 29 kisten schil II 1,3.852,20 77 kisten schar 4.20—2.95 21 Aug. Aangebracht door korders: 414 tongen 0.520.45 1129 kleine tongen „0.100.^ 8 kisten schol I p. k. „8.506.00 16 kisten schol II 3.951.50 Stoomvaart Mij. Nederland. Johan de Witt, t., pass. 19 Aug. Perim. gen zijn om dc Enkhuizer Je klassers Zondag Marijix v. St. Aldegonde, 20 Aug. te Batavia. te kunnen bekampen De opstelling van W.-Frisia is volgens op gave door den secr. verstrekt als volgt: G. v. d. Zei F. Oerlemans Th. de Kroon C. Klein C. Bakker W. Krul G. Ramkema C. Jelles C. Stelling T. Peereboom W. Horsman Tarakn. t., 21 Aug. v. Port Said. Christ. Hnygens, 21 Aug. v. Southampton. Sembilan, t., pass. 21 Aug. Gravesend. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Amsterdam, t., 20 Aug. v. Norddeich. Aurora, 19 Aug. v. Hamburg. Barneveld, u., 18 Aug. v. Buenaventura. Berenice, 20 Aug. te A'dam. Boskoop, 19 Aug. te Hamburg. Het is nog mogelijk dat Klein wordt ver vangen door F. Zymni( een nieuwe speler,Deucalion, 19 Aug. v. Smyrna. Duitscher). De genoemde opstelling is het1 Haarlem, 20 Aug. te A'dam. elftal uit de promotie-wedstrijden; alleen Ganymedes, 21 Aug. v. A'dam. speelde op. de r.halfplaats toen Ëdelenbosch HRC komt met de opstelling als teg.en DEC uit; alleen is bij wijze van proef de linksback H. de Wijn vervangen door Darphorn. Scheidsrechter is de heer J. Bruins uit Wor- merveer. Hebe, 21 Aug. v. R'dam. Hercules, 20 Aug. te A'dam. Ilos, 20 Aug. v. Bilbao. Nereus, 19 Aug. te Stettin. Poseidon, 20 Aug. te Savona. Triton, 19 Aug. v. Oran. Ylysses, 20 Aug. v. Hamburg. Zeus, 19 Aug. v. Barcelona. Amazone, 20 Aug. v. Bari. Aurora, 21 Aug. te A'dam. Brielle, t., 21 Aug. v. Callao. 1 Ceres, 20 Aug. v. Malta. z.45 u.—4.15 u. Helder I—W'meer I. Qio, 20 Aug. v. Constantinopel. Zoowel het eerste als het tweede elftal der Colombia, t., 20 Aug. v. Plymouth withemden komt morgen in het veld, het eer-Helder, 20 Aug. v. Callao. ste om zijn serie oefenwedstrijden te vervol- Jason, 20 Aug. Flores gep. gen, het tweede om een serie aan te vangen. 1 Minerva, 20 Aug. v. Varna. Het is het bestuur gelukt 2 bekende en in de Orion, 20 Aug. te Alexandrië. competitie steeds gevreesde, doch graag ge- Ajax, 20 Aug. v. Palermce ziene tegenstanders naar hier te krijgen. Zoo Amsterdam, 20 Aug. te A'dam. Helder-nieuws. WATERGRAAFSMEER I EN II KOMEN OP BEZOEK. 1 u.2.30 u. Helder IIW'meer II. zal het eerste elftal op een geduchten tegen stand kunnen rekenen van het zich ernstig trainende W'meer I. Deze /vmsterdammers speelden reeds goede wedstrijden, n.1. tegen Hilversum 1 (de bekende ie klasser), dien zij met 43 wonnen en tegen WFC 1, welke wed strijd een 22 uitslag tot resultaat had. Men ziet, schitterende resultaten! Trouwens in het Clubblad der Amsterdamsche vereeniging lezen wij, dat men vrijwel zeker een kampioenschap voor het eerste verwacht! Men zegt zoo iets niet, als men een zwak of twijfelachtig elftal in het veld brengt! Daarom staat het dan ook vast, dat de Meerbewoners over een buiten gewoon krachtig team beschikken, hetgeen zij morgen aan den Bolweg zullen toonen. Zooals men weet is W'meer voor de a.s. competitie in de 11c klasse C ingedeeld, de oude rivalen zullen elkaar in het eigenlijke seizoen dus niet ontmoeten. Zij, die Helder j.l. Zondag Kinheim op zoo'n fraaie wijze zagen verslaan, zullen zeer zeker, aangelokt door het fraaie spel, dat de Helder- ploeg tegenwoordig ten beste geeft, morgen de twee sterke clubs tegen elkaar in het veld wil len zien. Wij kunnen 't u aanraden! Vooraf gaat een wedstrijd tusschen de 2e elftallen der clubs. Helder's tweede is op pa pier veel sterker dan het vorige seizoen; wij verwachten veel van dit elftal. De trainings- lessen zijn door de opgestelde spelers steeds bijgewoond, vandaar dat wij gerust durven be weren dat ook de wedstrijd tusschen Helder II en W meer II een heel fraaie kan worden. JJat net zoo zijn moge! Succes-nieuws. A.s. Zondagmorgen halfelf en en halftwaalf spelen op het Succes-terrein twee adsp-elf- tallen van KFC te Koog aan de Zaan tegen 2 adsp-elftallen van Succes. Des n.m. half drie speelt voor de nederlaagwedstrijden KFC 2 van Koog aan de Zaan tegen Succes I, zoodat het Zondag op het Succes-terrein zeer druk belooft te worden. Na afloop vereenigen allen zich in „Concor- Colombo, t., wordt hedenmiddag te A'dam ver wacht. Iris, 20 Aug. te Hamburg. Orpheus, 21 Aug. te Axlborg. Pollux, 20 Aug. v. Alicante. Simon Bolivar, u., pass. 20 Aug. Flores. Tiberius, t., pass. 20 Aug. Flores Trajnus, 20 Aug. v. Lissabon. Venezuela, 2ö Aug. v. Curago. Kon. Holl. Lloyd. Delfland, u., 20 Aug. te Buenos Aires. Drechterland, u., 20 Aug. v. Rio Janeiro. Eisenach, u., pass. 21 Aug. Vlissingen. Tenerife, u., pass. 21 Aug. Vlissingen. Eemland, u, 20 Au-g. v. Hamburg. Rijnlande t., pass. 20 Aug. Meadera. Waterland, 20 Aug. v. B. Aires. Salland, 20 Aug. v. A'dam. Zeelandia, u., 20 Aug. v. Boulogne. Kon. Paketvaartmaatschappij. Nw. Holalnd, 19 Aug. v. Sydney. Stagen, i 8 Aug. te Bangkok. Cremer, 19 Aug. v. Hongkong. HollandAfrika Lijn. Grijpskcrk, 20 Aug. v. R'dam. Meliskerk, 21 Aug. te A'dam. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 763.1 te Beikjavik. Laagste stand 746.5 te Skagen. Verwachting: Zwakke tot matige W. tot Z. of Z.D. wind. Aanvankelijk opklarend met weinig of geen regen, later toenemende bewol king met kans op regen uit het Z.W., la ter iets zachter. Op den 6den September a.s. hopen onze geliefde Ouders, G. LANDMAN en •g G. LANDMAN-KOENEKOOP, hun 25-jarige Echtvereeni- I! ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun liefhebbende ii Kindei^n. P v Gravenstraat 58. xt* xtx xtx.,5^.xtx Atx Den 6den September ho- ii pen onze geliefde Ouders, xi G. LA GRANGE i4 Vi en M.J.LAGRANGE-VAN HALEN, ii dén dag te herdenken dat ii zij voor 25 jaar in den Echt j4 zjjn verbonden. M r Getrouwd JOH. D. MAHIEU en CATR. M. G0UWENBERG, die, mede namens wederzijd- sche Familie, dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling, bij hun huwelijk onder vonden. Den Helder, 19 Aug. 1931. TRUUS. JAN. RIE. Den Helder, Aug. 1931. Spoorgracht 2. Srix' "5?ix xix' DANKBETUIGING. Ondergeteekenden betuigen hiermede hun oprechten dank voor de zeer vele blijken van belangstelling, zoowel binnen als buiten deze gemeente on dervonden, bij het overlijden van onzen besten Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, de Heer PIETER G0UDSWAARDT, in leven Oud-President Ziekenfonds „Helpt Elkander" en Scheepsmaker bij de N.V. werf „de Lastdrager", Den Helder. Wed. F. J. Goudswaardt Prins en Familie ge maakt, met het maken van de verschil s enei lende stands, er- vanzelfsprekend, rekent beurt thans weer, af zal" het^dan het bestuur van „Harmonie" op een banketbakker zijn. Dit alles geschiedt^ter I wille van den Godsvrede in de politiek. De Heer en Mevrouw AGEMA—Bakker geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon LAMBERTUS. Soerabaja (N. O.-I.), 21 Aug 1931. Ten Boschweg F 9. DANKBETUIGING. Het bestuur van de Ver eeniging „Moed, Volharding en Zelfopoffering" betuigt bij dezen haar walgemeenden dank aan de voetbalvereenigingen „Helder" en „Kinheim" en aai het „Stedelijk Muziekko p Verder aan de dames die de speldjes ten ver] oop hebben aangeboden en aan allen die aan den wedstrijd van Zondag 16 Augustus j.l. hebben mede- gewerkt. Bij deze geven wij kenisvan de geboorte onzer Dochter WILLfcMINA PETKONELLA lOPANNA. A. H. KIL.I AN - Spof.i J. KILJAN. Den Helder, 20 Aug. 1931. Beukenkampstraat 41. Verloofd: GREETJE P0STUMA en N. P. P. VAN HOORN, iste Luitenant der Kustartillerie. Den Helder, 23 Aug. 1931. Kanaalweg 140. Dijkstraat 33. Plaatselijke kennisgeving DANKBETUIGING. Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming ons betoond bij het overlijden en de ter-aarde-bestelling van onze innig geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Mevrouw zeggen wij langs dezen weg hartelijk dank. J. M. L. KRAAN. M. GORTER-Kraan. J. H. GORTER Jr. Den Helder, Aug. 1931. Janzenstrant 75. Getrbuwd: E. R. G. GOEDKOOP met SCHORT VAN BUIS. Manufacturen-Magazijn Emmastraat 63, Tel. 189, Den Helder. Zondag, v.m. 10 uur: DS. F. VISSER, van Den Burg op Tex. door het dameskoor van Jjlianadorp (Directeur F. ASMA) met welwill. medew. van* Mevr. M, C. GUNTHERT—BREET.alt Mej. C. BLAUB0ER, sopraan. Wijdingswoord doorDs. E. R. DAMSTÊ op Dinsdag 25 Aug. 1931, des avonds 8.30 uur. Toegang vrij. Collecte bij den uitgang. want BERLE'S UURWERKEN zijn van prima kwaliteit, ze loopen secuur en zijn niet duur. Klokken, Pendule's, Wekkers, Dames- en Hoeren- Horloges in goedkoope prijzen en eerste kwaliteiten, in de nieuwste uitvoering. Tevens het soliedst adres voor alle, ook het meest gecompliceerde, reparatiewerk. Scherp concurreerende prijzen. Po?H «->

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 6