PUROL rijk aan geneeskracht Bontmantels Bontkragen luchtvaart. Iets over belastingen. GEMENGD NIEUWS. bollenpellen Nog slechts enkele dagen De postvluchten naar en van Indië. De Do X te New-York. Man doodgestoken. De aanslagen op de Servische spoorwegen. Ongeregeldheden te Amsterdam, comitadsjnest Petrits en dit aiies ge- Nederlander verdwenen te Berlijn. Een schietpartij in het Mexicaaansche parlement. Dividend- en tantiémebelasting. De moord te Sassenheim. Groote brand te Gouda. PELTERIJENMAGAZIJN Bij Hoofdpijn en ibif Kiespijn Mijnhardt's Poeders. WESTSTRAAT 14 bieden we aan Het retour vliegtuig te Cairo. Het vilegtuig op de terugreis is Don derdag te 5 u. 24 uit Bagdad naar (laza vertrokken, waar het te 10 u. 56 is geland. Om 11 u. 49 is het doorgevlogen naar Cairo; aankomst aldaar te 14 u. 03. Een geestdriftige ontvangst. De Do X is Donderdagochtend om 8 uur met 30 passagiers aan boord vertrokken en 's middags om half twee te New-York aangekomen, waar zij eerst over de stad vloog. De vliegboot schoot met knetteren MALVERSATIES. Ten bedrage van 90 duizend gulden. In de Woensdag te Nieuweschans ge houden vergadering van aandeelhouders Ider coöperatieve strokartonfabriek De Dollard is meegedeeld, dat de malversa ties van den overleden directeur B., ten nadeele van de vennootschap, ongeveer 90.000 bedragen. OUDE VROUW IN BRAND GERAAKT Aan de gevolgen overleden. De 80-jarige vrouw J. van der Helm te Drachten die alleen woonde, is Dinsdag- de motoren door de havengang by San< v avoncj) foen zjj {er ruste zou gaan, in Hook en zette koers op het vrIl101 s"j brand geraakt, waarschijnlijk door het beeld, welks hoofd, schitterende i omvallen van een petroleumlampje. De zon, boven de laaghangende wolken uit- oude vrQuw Rreeg erngtige brandwonden, stak. Eenige minuten later was ie I*!Zjj werd dadelijk naar het ziekenhuis te 1Manhattan. ZyL*euwarden omgebracht, waar zij vrij boven de Zuidpunt van vloog laag en de schepen in de haven be- di overleden groetten het met geloei van de stoom-*>Poeüi„ fluiten. Onder het gejoel van een dichte menigte, die in Batterypark samenge stroomd was, vloog het toestel verder naar de bovenstad. Boven Bronx be schreef het eenige groote cirkels en vloog vervolgens weer den Hudson af om bij Te Door een driftig heerschap. s-Hertogenbosch kwam Donderdag schouwspel van de hoog oplaaiende vlam men dermate verschrikt, dat zij onwel werd en korten tijd later aan hartverlam ming is overleden. Buitenland. De Servische gebetenheid op Oostenrijk. De Zuidslavische pers oefent opnieuw scherpe crittiek uit op de Weensche poli tie, die ook na het vaststellen van de datiers van de aanslagen op de Zuidslavi sche treinen nog steeds aarzelt het ge- heele nest van samenzweerders uit te roeien. De houding van de Weensche po litie wekt te meer bevreemding, daar men alle gegevens, huisnummers en persoon lijke bijzonderheden, alsmede een om vangrijk feitenmateriaal ter beschikking heeft. Volgens de bladen staat niets meer in den weg om tot aanhouding over te gaan, met name vestigen zij de aandacht op mededeelingen in de Gric, de Kroati sche emigrantencorrespondentie, welke eischers beslag op zijn salaris hadden laten leggen. De betrokken autoriteiten Sn dientengevolge dat Dubral on- rmXlnk met hetgeen hil verdiende aan verplichtingen kon voldoen Toch heeft men het niet noodig geacht zijn dlïen en laten wat nauwkeuriger gade te slaan Dubral, die gescheidon van zijn vrouw is, leefde op grooten voet en leende geld van iedereen, met wien hfl in aan raking kwam. Daar het zijn taak was de verschillende klachten, die tegen de be woners van zijn district werden ingediend, te onderzoeken, viel het hem niet moeilijk tot een minnelijke schikking met de 1 in trokken mensehen te komen. Op deze wijze slaagde hii er in zich steeds weder nieuwe geldmiddelen te verschaffen. de Battery in de buurt van het Vrijheids- avond iemand uit Eindhoven in de Bere- Weenen verschijnt, waarin openlijk beeld op het woelige water neer te strij- bijt bij zekeren K., afkomstig uit Vlijmen, Wordt toegegeven dat de bommen door ken. Welke straat het toestel ook over- die zich daar pas heeft gevestigd. Op het Kroatische emigranten in de treinen zijn vloog, overal zag het een dichte menigte, vermoeden, dat de bezoeker met minder neergelegd. De bladen verklaren, dat die wuifde en joelde. Toen het op het goede bedoelingen kwam, maakte K. zich Weenen, dat toch na Parijs^ de tweede water neergestreken was, lagen spoedig driftig en stak den bezoeker verscheidene wereldstad der beschaving is geweest, booten langszij om de passagiers en de malen met een broodmes. De man zakte zich verlaagd heeft tot een schuilplaats ineen.en overleed weldra. De dader is ge- voor gewone moordenaars en brandstich- arresteerd en heeft een volledige beken- ters en spionnen. Het is de stad, waarin tenis afgelegd. Het lijk van den versla- communistische terroristen en ander gene is voorloopig overgebracht naar het lichtschuw gespuis zijn plannen uit- politiebureau. .1 broedt. In dit opzicht is Weenen gezon ken tot het niveau van het Bulgaarsche schïedt onder de oogen van de politie, die Donderdagavond is het in de J. P. van het politieke asylrecht wel een heel bemanning af te halen. Zij werden aan het Batterypark ontscheept, waar snel de douaneformaliteiten afgedaan werden, waarop de stedelijke commissie van ont vangst de bemanning verwelkomde. Den vliegers werden medailles aangeboden. Uit naam van het Duitsche rijk sprak de cornsul een welkomstwoord, namensj, de Duitsche vereenigingen de heer Victor Rieder. Na deze plechtigheid keerde de beman ning aan boord terug om het vliegtuig naar zijn ankerplaats in de Bowerbaai aan de Long Island Sund te brengen, waar het voorloopig blijft liggen. ITALIAANSCHE LUCHTMANOEUVRES. Donderdag om middernacht zijn inder daad de Italiaansche lucht-manoeuvres begonnen, met een nachtelijken luchtaan val op de oorlogshaven Spezia, welks Heyestraat en omtrek te Amsterdam zeer rumoerig geweest. In genoemde straat woont een politie-agent, die in het be zit van een auto is. Deze stond voor de deur van zijn woning. Eenige kinderen sprongen de treeplank op en af en brach ten de signaalhoorn is werking. De agent, die dit van zijn woning uit zag, verbood dit en gaf één der kinderen een klap. Dit zag een man, die met den agent een kwestie had gehad; hij bemoeide zich met het geval en ging den politie man te lijf. Een vechtpartij ontstond en onder hevig verzet werd de man naar aanval werd gemarkeerd door het gebruik! het posthuis Borgerstraat overgebracht, van lichtraketten. I De man, die zeer populair in de buurt ruime opvatting heeft. Een duur zichtighcid. betaalde oavoor- Uit Mexico wordt gemeld, dat dezer dagen bij een schietpartij in de Kamer één afgevaardigde is gedood, één ernstig is gekwetst en drie licht. Meer dan zestig schoten werden gelost. Nader wordt gemeld, dat aan de schiet partij een vrij groot aantal afgevaardig den hebben deelgenomen. De twist ont stond ten gevolge van meeningsverschil- len van enkele afgevaardigden over de persoon van den provincialen gouverneur Jalisco, welke een zoo heftig verloop nam, dat de voorzitter van de Kamer de zitting wilde schorsen. Op dat oogenblik stond de afgevaardigde Ruiz op en be schuldigde den gouverneur van lafheid, waarop hij onmiddellijk door 8 kogels ge troffen dood neerviel. Van de vier ge kwetste afgevaardigden werd één zoo ernstig getroffen, dat aan zijn herstel wordt getwijfeld. EEN NIEUWE GODSDIENST. Een Turksche sjeik roept zich tot God uit. De Turksche bladen melden uit Mosoel het sensationeele bericht, dat de sjeik van Barszan een nieuwen godsdienst heeft gesticht en zichzelf tot God en zijn broeder tot profeet heeft uitgeroepen. De sjeik heeft aan de minaretten klokjes laten aanbrengen, die van nu af aan de geloovigen ten gebed zullen roepen. De nieuwe godsdienst staat den vrouwen vrije liefde toe. De sjeik zal op eigen kosten voor zijn nieuwen godsdienst pro paganda maken. Tot dusver heeft hij vermoedelijk 'n Nederlander, ineen bekend danslokaal in het begin der vorige week de onvoorzichtigheid begaan zijn goedge vulde portefeuille te toonen. Toen hij het lokaal verliet, werd liij achtervolgd door enkele jongelieden, die hem onverwacht Voor de bevolking weden strooibiljet- j is, kreeg echter grooten bijval; een pu- te lijf gingen en beroofden. Toen de po ten uitgeworpen, waarin de verschrik- bliek van mannen en vrouwen, zeker litie opdaagde, waren zoowel de aanran- kingen van den luchtoorlog werden ge-800 koppen, schoolde voor het posthuis ders als hun slachtoffer verdwenen en schilderd en een uiteenzetting werd ge leegloopen. Inmiddels was het bureau ook niets meer vernomen. Overtoom van een en ander in kennis Bij de Berlijnsche politie heeft zioh nu gesteld, waarop een inspecteur met agen ten verscheen en de menigte uiteen dreef. Te Berlijn heeft een vreemdeling, en wel zeven personen gedood, die weigeien zijn - - apostolische zending te erkennen. Eenige priesters zijn gevlucht, ten einde zich in veiligheid te brengen. geven van de redenen, waarom Italië over een krachtige luchtmacht moet beschik ken. Tijdens de manoeuvres moesten op be vel der autoriteiten in geheel Spezia alle lichten worden afgedekt. De koning en de minister-president sloegen van een hoog punt de manoeuvres gade. Binnenland. MEISJE VERDRONKEN. Te Buren op Ameland is gistermiddag te ongeveer twaalf uur de 16 jarige Nelly Fluitma bij het baden in zee door de gol ven meegesleurd. Pogingen haar met een lijn te bereiken zijn mislukt. Tus- schen vier en vijf uur is het lük van het meisje op het strand te Nes aangespoeld. In de gebouwen van den hui- denhandel Interlapin. een Duitsche koopman gemeld, die op 18 Augustus met den sneltrein uit Amster dam naar Berlijn was gekomen. In een coupé tweede klasse had hii kennis ge maakt met een Nederlander, wiens be schrijving geheel overeenstemt met die van den verdwenen vreemdeling. De Ne derlander beweerde te Amsterdam een Een hevige brand heeft Woensdagnachtgroote radio-zaak te lubben en naar Ber- De dader gearresteerd. De dader van jarigen zwerver te Oss, wiens den moord op den 53- Kessel, gedomicilieerd lijk Woensdagmorgen zwaar gewond te Sassenheim aan den weg is gevonden, is gearresteerd. Het is een inwoner van Sassenheim, de 47-jarige P. de R., die een woordenwisse ling met den verslagene gehad heeft en uit wraakzucht het slachtoffer later op zocht en met een bijl doodsloeg. De R. heeft bekend; hij is naar Den Haag over gebracht. KANTOORBEDIENDE VERDWENEN. De familie heeft aangifte gedaan, dat de 17-jarige kantoorbediende J. Fuyk- schot, wonende Disselstraat 17, te Rotter dam, sedert Woensdagmorgen is verdwe nen. Hjj is in betrekking bij den kolen handel v. d. H. aan de Nieuwe Haven en 13 's morgens uitgegaan om quitanties te innen. Totaal heeft hij ongeveer 300.— ontvangen. De familie vermoedt, dat de jongen in een val is gelokt. door A. C. v. K. IV*): Soms zongen we bepaald mooi. Dan keeide Klaas zich om, nam een paar „kuggies" ter hand en ging heel geïnte resseerd zitten luisteren. Eens zelfs zei hij, „dat ie genotterde", in 't midden latende of hü zulks deed van 't eten of van 't kunstgenot. Pukkie, Corry, Tinie en Nini hadden hadden natuurlijk al heel gauw de eerste schuchterheid laten vallen en hadden daartegenover in minder dan geen tijd 't hoogste wcord. Het is enorm, wat ze zoo per dag er uit flapten. Geen minuut, wat zeg ik, reen kwart minuut van den hee en dag hielden ze d'r mond op elkaar. Mat ik al net vernomen heb in die 7 da- en! Heeie romans! s humeur was natuurlijk, in verband nn de ges hïktheid der bollen, eminent. trechter n'et blijven, want Chris, £jc\T™echt< bad ons tijdig inge- i.( i. *>t er nc' een partijt'e kleintjes —"i nrrgen kregen we gewoed in de gebouwen van den huiden handel Interlapin, van de gebroeders A. en J. Mogendorff aan de Karnemelksloot te Gouda. Even vóór 12 uur zagen eenige bewoners van omliggende huizen uit de werkplaatsen, die aan de Eerste Kade zijn gelegen, dikke rookwolken opstijgen. Bijna onmiddellijk daarop sloegen de vlammen uit het pand. Er werd groot alarm gemaakt, en de brandweer rukte met al het beschikbare materiaal uit. Inmiddels waren de vlammen overge slagen naar het aangrenzende pand aan de Karnemelksloot. Het vuur verbreidde zich zoo snel, dat om kwart vóór 1 het ge- heele complex over een lengte van onge veer 40 M. en een breedte van circa 25 M. één vuurzee was. Men vreesde, dat de brand zou overslaan naar de kantoren en een rij nieuwgebouwde huizen aan de Eerste Kade. Het gelukte den brandweer evenwel, die met 12 stralen het vuur aantastte, dit te beperken tot de pakhuizen. Omtrent 2 uur was men den brand geheel meester en kon het aantal stralen worden ver minderd. Om half drie was de brand zoo goed als gebluscht en kon men zich hoofd zakelijk bepalen tot nablusschen. Eerst vroeg in den morgen is de brandweer in gerukt. Oorzaak van den brand is vermoedelijk broei in de huiden. De directie der N.V. Interlapin ver klaarde, onmogelijk te kunnen zeggen, hoe groot de omvang van de schade is; deze zal echter zeker 1 V? ton bedragen. De verbrande goederen zijn op beurspolis verzekerd; ook de gebouwen zijn ver zekerd. De naaml. vennootschap is niet verzekerd tegen bedrijfsschade, maar men verwacht dat het bedrijf, zij het met eenige stagnatie, zal kunnen doorgaan. De 67-jarige mej. Ponsioen, die naar den brand was gaan kjjken, werd door het die dan ook op onze nuchtere maag. Het pai'tytje, bestaande uit maar 75 mand ie8' hen weidschen naam van Moonlight. „Denk erom", zei de baas, „asse .julhe ze af hebbe, dan krijgie van die kinderhoofies, zooas Bartigon, Kop- f°h<Thk XIV». Dat was om den moed er in te houden. We raken er zoo'n beetje doorheen. Wat waren ze kleinl Seldrement nog aan toe; je schoot letterlijk en figuurlijk geen cent op. Als je per dag 6 mandjes gedaan kreeg, mocht je van geluk spre ken Geen wonder dat onze stemming omsloeg als een barometer in Februari en er maar sporadisch liederen ten gehoore gebracht werden. K e Klaas werd in die dagen ook zwaar me lancholiek en at zelfs door de conster natie nog meer. De jongedames waren af en toe werkelijk „ongenietbaar", om een uitdrukking van henzelf te bezigen en kankerden op alles wat bol was en er zijdelings mee in verband stond. Pukkie kwam zelfs tot de ontstellende ontdekking dat ze „bollenschurft" had. Ze zou dei anderen dag niet meer terugkomen! Na drie da~en hadden we 65 mandjes af. Nog 10 resteerden er aldus. Maar w waren absoluut gebroken! We kondei. Ujn te zijn gegaan om de radio-tentoon stelling te bezoeken. Hij wilde afstappen in een pension aan de Schiffsbauerdamm. Hü vrceg den Duitschen koopman om een adres van een lokaal, waar hij een ge- toegelijken avond zou kunnen doorbren gen, en de koopman gaf hem daarop het adres van het danshuis, waar de bestolen vreemdeling ook inderdaad is gesigna leerd. Een paar dagen later wilde de Duitsche koopman zijn Nederlandsohen reisgezel in het pension op de Schiffsbauerdamm op zoeken. Hii vernam daar, dat de Neder lander in het geheel niet in het pension was afgestapt, hoewel hij een kamer had besteld. Men vermoedt, dat de Nederlan der terstond van het station naar de dans- zaai is gegaan, na wellicht eerst zijn ba gage in het station in depot te hebben gegeven. Hij is nog altijd zoek. DE ONTROUWE BERLIJNSCHE COMMISSARIS VAN POLITIE. „Er v el met hem te praten". Dubral, de Berlijnsche commissaris van politie, die zich aan ernstige misdrijven heeft schuldig gemaakt, is Donderdag avond in de woning van een van zijn vrienden in hechtenis genomen. Uit het onderzoek is reeds gebleken, dat Dubral sinds jaren lieden, die op een of andere wijze in conflict met de wet waren ge komen, na betaling van een min of meer aanzienlijk bedrag, van verdere vervol ging heeft ontslagen. In het geheel zou hü aldus ongeveer 50.000 mark hebben verdiend. Verzekerd wordt zelfs, dat in het Berlijnsche district Kreuzberg, waar Dubral werkzaam was, iedereen wist, dat met Dubral „te praten viel". Reeds vroe ger was een onderzoek tegen den commis saris geopend, nadat verschillende schuld- HET ENGELSCH-RUSSISCHE INCIDENT TE PETERSBURG. Het commissariaat van buitenlandsche zaken der Sowjetunie heeft aan de Brit- sche legatie medegedeeld, dat het onder zoek inzake het incident te Petersburg waarbij een Engelsche marine-ingenieur door een Russïschen wachtpost was dood geschoten, als resultaat heeft opgele verd, dat de Engelschman ondanks ver scheidene waarschuwingen om staan te blijyen doorgeloopen is. De betreffende soldaat heeft slechts zijn plicht gedaan, tbeh hij van zijn wapen gebruik maakte. Het proces tegen hem zal op 4 September te Moskou gevoerd worden. Betaling van een schadevergoeding aan de familie leden van het slachtoffer werd afgewe zen. WEER EEN GEVANGENEOPROER. In de Ver. Staten. Aanslag. Afwijking van de aangifte. Invordering. Be zwaren tegen den aanslag. Verhoogingsaanslag. Navor dering. In het vorig artikel over bovenstaand onderwerp deelden wij mede welke licha men in deze belasting kunnen worden aangeslagen en bespraken wij de verplich ting tot het doen van (negatieve) aan gifte en overlegging van een gewaarmerkt afschrift van de balans en verlies- en winstrekening. Na binnenkomst der aangifte stelt de inspecteur den aanslag vast. De aanslag wordt opgelegd ter plaatse waar de ven nootschap vereeniging of maatschappij is gevestigd. Welke gemeente als plaats van vestiging is aan te merken, wordt naar de omstandigheden beoordeeld, met dien ver stande, dat een lichaam, dat binnen het Rijk een bedrijf uitoefent, geacht wordt gevestigd te zijn ter plaatse, waar het zijn bedrijf of het belangrijkste gedeelte van zijn bedrijf uitoefent. Meent het bestuur bezwaar te moeten maken tegen de plaats van aanslag, dan kan het binnen twee maanden na de dagteekening van het aanslagbiljet deswege bij de Kroon recla meeren. In afwijking van wat bij inkomsten- en andere belastingen het geval is, bepaalt deze belastingwet, dat de inspecteur bij de vaststelling van den aanslag niet van de aangifte zal afwijken dan na het be stuur van de vennootschap, enz. in de gelegenheid gesteld te hebben van zijn bedenkingen kennis te nemen en daarop te antwoorden. Uiteraard zou het prac- tisch onuitvoerbaar zijn, om bij de uit voering der wet op de inkomstenbelasting ieder voorgenomen afwijking van de aan gifte vooraf met den aangever te bespre ken. Bij de dividend- en tantièmebelasting is dit echter anders. Allereerst zijn de aanslagen in deze belasting niet zóó tal rijk, dat voorafgaand overleg al te veel tijd zou kosten, maar daar naast is een vennootschapsbestuur gewoonlijk goed op de hoogte van zijn eigen zaken. Dat zulk een voorafgaande bespreking het voor deel biedt, dat het geschilpunt, aanstonds behoorlijk vaststaat, waardoor de proce dure vereenvoudigd wordt, behoeft geen betoog. Heeft het bestuur geen aangifte ge daan, dan is het vorenstaande niet van toepassing. De inspecteur kan dan zonder nader overleg ambtshalve een aanslag op leggen. Mocht de inspecteur een aanslag opleggen zonder eerst zijn bedenkingen tegen de aangifte meegedeeld te hebben, dan heeft dit niet tot gevolg, dat een al dus ontijdig opgelegde aanslag nietig is (H.R. Beslissing 3247). De wet verbindt aan een dergelijk verzuim evenwel het rechtsgevolg, dat ingeval de Raad van Beroep den aanslag hooger mocht vast stellen, dan de aangifte luidde, er geen verhoogingsaanslag (zie hierover hier onder) opgelegd kan worden. Ook voor de dividendbelasting geldt het voorschrift, dat het bestuur des gevraagd gehouden is om den inspecteur of een of meer door hem aangewezen ambtenaren inzage te verleenen van boe ken of andere bescheiden, die tot staving der aangifte of van nadere beweringen De gedetineerden te Marquette (Staat kunnen dienen. Al hetgeen wij vroeger j Michigan, zijn aan het muiten se- t boekenonderzoek voor de inkom- tegen den aanslag bij den inspecteur te laten indienen op de wijze, zooals dat bij de directe belastingen geschiedt. Vandaar dat de bezwaren hier direct voor den Raad van Beroep behandeld worden. On- noodig te zeggen, dat men ook voor de dividendbelasting bezwaren kan inbrengen tegen een aanslag overeenkomstig de eigen aangifte opgelegd; de aangeefster kan zich immers vergist hebben. Het beroepschrift moet niet alleen met redenen omkleed zijn, maar ook, voor zoover niet beweerd wordt, dat geen aan slag had mogen zijn opgelegd, zoodanig zijn ingericht, dat daaruit een conclusie kan worden getrokken ten aanzien van het bedrag, dat volgens den aangesla gene had moeten worden geheven. Vol doet het niet aan deze eischen, dan wordt men in de gelegenheid gesteld, om het beroepschrift aan te vullen; wordt aan een dergelijke uitnoodiging geen gevolg ge geven, dan zal het bestuur in zijn beroep niet-ontvankelijk worden verklaard. Vraagt men de tusschenkomst van den Raad, dan moet redelijkerwijze kunnen worden aangenomen, dat dit niet neer komt op een volhouden van ongegronde bezwaren. Teneinde hen, die dit wel zou den doen, voor hun „lichtvaardig proce- deeren" te straffen, bepaalt de wet, dat, als de raad den aanslag hooger vaststelt dan het bedrag in het beroepschrift ge noemd, de aanslag verhoogd wordt met 25 pet. van dit verschil. Uiteraard kan het niet euvel geduid worden, als de aange slagene de wet anders uitlegt dan de in specteur. Vandaar een tweede bepaling, dat deze verhoogingsaanslag van 1/4 ach terwege blijft indien of voor zooveel het beroep uitsluitend gegrond was op ver keerde toepassing of schending der wet. De verhoogingsaanslag wordt opgelegd door den inspecteur. Meent men hiertegen bezwaar te moeten maken, dan staat hier tegen weer beroep bij den Raad van Be roep open. Ook de dividendbelasting kent de mo gelijkheid van navordering. Levert eenig feit grond op voor het vermoeden van te lagen aanslag, dan kan navordering van belasting plaats vinden, zoolang niet sedert het einde van het boekjaar vijf jaren zijn verstreken; onder te lage aan slag wordt mede begrepen het geval, dat de inspecteur ten onrechte besloten heeft geen aanslag op te leggen of de opge legde aanslag ten onrechte is vernietigd. Verhooging van den navorderingsaan slag met een veelvoud daarvan, zooals andere belastingwetten die kennen, be staat hier niet. Een andere afwijking is de termijn, gedurende welke nog nage- vorder kan worden. Deze termijn be draagt hier vijf jaar, alzoo twee jaar lan ger dan voor de inkomstenbelasting. Alvorens tot navordering over te gaan, stelt de inspecteur het bestuur in de gele genheid om de opheldering te geven, welke het dienstig mocht achten. Bezwaren tegen den navorderingsaan slag kunnen op dezelfde wijze als tegen een gewoften aanslag worden ingediend. Mocht een (navorderings)aanslag ach teraf blijken onjuist te zijn, dan kan, als de reclame termijn reeds verstreken is, de Directeur der directe belastingen op voor stel van den inspecteur den onjuisten aan slag vernietigen. In een volgend artikel zullen wij thans bespreken waarvan de dividend en tan tième-belasting wordt geheven. i over het boekenonderzoek voor de inkom- stenMas,?g hebben „«gedeeld geldt] terij is onderdrukt. Later pleegden drie jf'^hior^ Weigering van boekenonderzoek gevangenen, die hadden meegedaan, zelf moord. BUILENPEST TE BARCELONA. In het stadsdeel Hospitaiet te Barce- lona werden vijf gevallen van Builenpest heeft ook thans weer tot gevolg, dat de opgelegde aanslag als juist wordt be schouwd, zoolang niet de aangeslagene bewezen heeft, dat en in hoever hij on juist is. De opgelegde aanslag wordt ter ken- geconstateerd, waarvan drie met doode-jis van ^et bestuur gebracht door toezen- lijken afloop. De minister van binnen- 9 O^oten omslag van een gedag- laridsche zaken deelt mede, dat de wijk door de politie en personeel van den ge neeskundigen dienst is aggezet. BARBAARSCHE METHODES VAN DE POLITIE TE WASHINGTON. Een onderzoek gelast. President Hoover heeft een streng on derzoek gelast naar de methoden der poli tie te Washington, welke ervan beschul digd wordt, dat zij arrestanten door mis handelingen tot bekentenis tracht te dwingen. Doos 45 et Bij Uw Drogist. niet meer! Want de eerste manden wa ren klein geweest, maar de laatsen, met z.g. „onderend" waren niet te doen. Zaad, zaad, en nog 'r 's zaad! En we besloten om de zaken maar te liquideeren en huistoe te gaan, naar ons schoone Nieuwe- diep! Gelukkig dat de boer onze geestelijke depressie tijdig in de gaten gekregen had en ons als een niet te versmaden kluifje voorhield de nog te pellen Barti- gons en Coplanders. En we pelden weer enkregen ze af. 't Werd tijd! De „Kinderhoofies". Ze waren inderdaad groot, de genoem de „hoofies", en je pelde beslist 3 maal zoo vlug als in normale omstandigheden, i,® baas er zelf trotsch op en liep nliT,', r n en weer, al maar mom- tinnl»: SVne 'l me bollekes, tjonge, tjonge nog an toe!" dieTÏÏtlerHdr.den W% Feen schatten in Tin Ir Lf dage"; en dat kwam omdat de hüst 't'han^t definieerde de zaak uist. t hangt me met ellen de strot uit'" >ok werd er niet meer zoo gezongen ais "jrheon. en zelfs de aria uit de Garde officier" kwam er bekaaid af Nu wilde 't geval, dat 't in die dagen ook afgrijselijk warm was, een omstan digheid, die 't werken niet veraange naamde het viel dan ook niet mee om te denken dat anderen op 't oogenblik op 't strand zaten of bezig waren de zilte golven van de Noordzee te doorklieven. Want, als je 's avonds om half 7 thuis was, dan moest je eerst nog eten en je meer of minder opknappen-. Dan was 't al gauw een uur of half 9 en was je avond al weer bijna om. We waren dan ook best blij dat 't laat ste partijtje aan de beurt was; Lodewijk XIV. In deze adellijke bollen was nog wat stikstof van 't gekunstmestte land blijven zitten en veroorzaakte ons een perma nente nies. O, o, wat werd er geniest! Kolossaal. Zakdoeken waren niet meer voldoende, en Klaas kwam zelfs den laat- sten morgen met een half hcddelaken aan sjouwen! Ja, Lodewijk XIV heeft meer op z'n geweten gehad, dan de oude Fran- schen wel van hun Zonnekoning dach ten. Exodus. Den anderen dag kwamen we klaar Per saldo bleken we toch niet zoo bar veel verdiend te hebben, ofschoon er niet dnt *agH>r JV-,e waren allemaal blij dat t „d op zat De Breezandsche lucht teekend aanslagbiljet. De belasting moet binnen veertien dagen na deze dagteeke ning betaald worden. Een regeling van betaling in termijnen kennen wij hier niet. Bij non-betaling zijn dezelfde bepalingen van toepassing als in dat geval gelden bij de inkomstenbelasting. De belasting is voorts verschuldigd door de vennootschap. Bij ontbinding zijn de met de vereffening belaste personen hoofdelijk daarvoor aan sprakelijk. Bezwaren tegen den aanslag kunnen binnen twee maanden na de dagteekening van het aanslagbiljet bij den Raad van Beroep worden ingebracht door indiening van een met redenen omkleed beroep schrift. Waar de inspecteur, zooals wij hierboven zagen, niet dan na voorafgaand overleg met den belastingplichtige een aanslag in afwijking met de gedane aan gifte oplegt, achtte de wetgever het over bodig om nog eerst een bezwaarschrift ging op ons inwerken; dat merkten we aan een chronische hoofdpijn, die ons de laatste dagen heviglijk kwelde. Ja we voelden 't allen, we moesten weer naar de Jutterstad! Toen we ons geld gekregen hadden was 't handjesgeven en daarna trokken we Huize Maria" uit, waar we hadden" "°g Z°° g0ed SetrofUn We hadden ^nog drie uur over voordat de „Expresse naar moe „heimat" ver trok. Om die zoek te brengen (die 3 uur!) zyn we by andere bazen gaan kijken, waar ook Helderschen zaten te pellen. Nou, er waren d'r heel wat, die 't daar taaier hadden dan wij. Zoo kwamen we by twee jongelui, die ons zoo hard moge- yk toeschreeuwden dat ze die „pesthol- letjes nog moesten arpoetsen ook, daarbij een woedenden blik werpend op hun baas, die aanwezig was. Ja, Potter en Dijker ïadden t niet best getroffen! Uit miserabeligheid zyn we ten slotte een uur voor tijd naar 't „station" gespa- yiert. Daar vertelde de juffrouw, die amntenaresse, controleuse en stations- chelfeuse?) tegelijk is, ons dat we 30 cent moesten bijpassen, aangezien de trein, die nu voorbijkwam, geen „werrikmanstrein" was. En zoo moesten, we weer getrouw ieder drie duppies offeren om 't voorrecht gemaakt en naar maat van prima gegarandeerde kwaliteit in ver schillende bontsoorten voor I ISO. Ook voor het opzetten van op wintermantels is het nu de geschiktste tijd We hebben groote keuze in alle bontsoorten, terwijl we deze maand GOEDKOOPE PRIJZEN BEREKENEN. te genieten in een „elite-trein" te mogen boemelen! Ja, er is in die streken nog menige sociale misstand te verbeteren! Na ons een uurtje verveeld te hebben, zagen we 'm aankomen. Toen hij stil stond hebben we nog voor 't laatst een vernietigenden blik op Breezand ge" worpen, op dat dorp, waar zooveel men- schen zijn, die van onze onkunde hadden willen profiteeren Toen klapte de bekende conducteur het deurtje dicht en voegde daar ernstig aan toe: „daar gane we weer naar 't bit1 tere end!" Een kwartier later waren we in 't ju|« terland! Aldaar heb ik netjes m'n col lega's de hand geschud en ze 't beste gewenscht. En, toen ik m'n laatste „Viginiatje^ opstak, als teeken van „voorbije armoede en, vanwege m'n verschoten jasje „steegs* gewijze" naar huis sloop, moest ik toch ondanks 't vele gekanker en gemopper dat we gedaan hadden, by mezelf erken' nen, dat 't toch wel lollig was geweestl EINDE.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 2