HELDERSCHECOURANT gezichtsmassage ZOMERPRIJZEN VAN ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1931 VIERDE EN LAATSTE BLAD. Het afscheid van den heer van Mierlo. z STADSNIEUWS M AHLER-BESSE CIE BORDEAUX WIJNHANDELAREN WHISKY J0NNNIE WALKER Mijn oude school. TEXEL. JULIANADORP. PREDIKBEURTEN Paardensport-feesten te Texel. f 1.50 MAISON GERRIT5 SPOORSTR. 104-106 PROFITEERT van onze LAGE Anthraciet vanaf f 1.50 Fa. H. BOOIJ ZOON, WIERINGEN. in Nederland. Deze jonge afdeeling be sloot niet alleen de idéé Handenarbeid te propagandeeren, maar ook zal zij trach ten het voorbereidend werk van den heer Stevenson krachtig uit te breiden door het geven van cursussen in Handen arbeid, zoowel voor volwassenen, dames i en heeren, als voor kinderen, jongens en meisjes. Voor een goede gang van zaken is het raadzaam zich thans reeds aan te melden voor de lessen, die dan zeer waar schijnlijk in October zullen aanvangen, ondergang van Zon- en Maan Zie daarvoor de desbetreffende adverten- °P en'bi'd van hoogwater (Texel). i 'n d't blad. Zomer,ijd. Op de door de vereeniging „Moed, Maan Zon Hoogwater Volharding en Zelfopoffering" verzonden telegrafische gelukwensch aan H.M. de ram Koningin, ter gelegenheid van haar oten 3.15 verjaardag, ontving de vereeniging een Sept. op: ond.: op: ond: Z M D W D V 6 9 10 11 12 23.13 16.53 23.23 17.45 1.00 18.23 1.49 18.49 3.22 19.07 4.57 19.22 6.30 19.34 6.16 6.17 6.19 6.20 6.22 6.23 6.25 19.37 19.35 19.33 19.30 19.28 19.26 19.24 sm. 2.43 3 54 5.35 7.07 8.12 8.59 9.40 4 43 schriftelijke dankbetuiging. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. 6.24 7.42 8.37 j 9>20 In de maand Augustus werd de leeszaal 9 59 bezocht door 1125 mannen en 90 vrouwen, totaal 1215 personen. Uitgeleend werden 11537 romans, 1890 kinderboeken en 511 studieboeken, totaal 3938 banden. De navolgende wei'ken werden aange schaft: Bali: Godsdienst en ceremoniën; van den Bergh van Eysinga: Leeft Jezus of heeft Hij alleen maar geleefd?; Cullum: Het geheim van het Noorderland; id.: Kinderen van het Noorden; Curwood: Kapitein Plum; Diepenhorst: Het socia lisme; id.: Onze staatsinrichting; Gedenk boek Nederland—Zuid-Afrika; Gmelin: De natuurlike historie van de burger; Van der Hilst: De schoone zomer van Boudewijn Brand; Nijhoff: Twee meisjes en ik; Oppenheim: De eenoogige boedha; id.: De leeuw en het lam; id. De vacantie van een detective; id.: Millionair tegen wil en dank; Overstreet: Over onszelf; Schmidt: Het koloniale gevaar; Roland Holst: Gustaaf Landauer; Thomson: Re- ligieu sepoëzie; Varing: Marja; Wallace: De groote strijd; Wodehouse: Psmith Van hedenavond 10 uur tot Maandag- journalist, morgen, alleen geopend de apotheek van Ten geschenke ontvangen* A P. Hoolmans (fa^ De Ven). Dertien momenten uit een dertien- Van Maandag 7 Sept. tot Maandag 14 jarig bestaan van het persbureau „Ane- Sept. wordt avond- en Zondagsdienst ta"; Ibanez: De fatale vrouw; Soeroto: waargenomen door W. H. Kingma, Ka- Evolution of the inhabitants of Java; naai weg. Verslag van het provinciaal waterleiding bedrijf van Noord-Holland over het boek- DE VERDEELING DER FUNCTIES IN jaar 1930. HET COLLEGE VAN B. EN W. DE OUTILLAGE VAN ONZE HAVEN. Licht op voor alle voertuigen: Zomertijd. Zaterdag 5 Sept20.09 uur, Zondag 6 20.07 Maandag 7 20.05 Ds. Taminga van Harlingen heeft voor zijn beroep naar Den Helder bedankt. I)E ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. AGENTSCHAP DEN HELDER Vertegenwoordiger J. HOrSTRA Polderweg 42 Telefoon no. 531 Kelder Hooldgracht 77 D. VAN DOK, Telefoon no. 526 Naar uit de publicatie in ons nummer van Donderdag blijkt, zijn de werkzaam heden van het College van B. en W. als volgt verdeeld: 1. de Burgemeester: Publieke Werken en Plantsoenen; 2. de Wethouder D. C. A. de Zwart: Financiën, Water- en Lichtbedrijven, Grondbedrijf, Pensioenfonds; I 3. de Wethouder P. A. Smits: Sociale ™el vertering. Wel wordt het vaten- aangelegenheden, Armwezen, Volksge-1 deP°t aan de haven nog weer beter inge- u n Volkshuisvesting en Keu- r;cKht' doth de van de,gaS0 e" gebruikers geschiedt thans veel sneller Naar wij vernemen is deze week in ge bruik gesteld een motortankbootje voor de aflevering van gasolie van de N.V. Ame rican Petroleum Company te Den Haag. Tot nu toe geschiedde de voorziening vanwege deze Maatschappij uitsluitend door middel van vaten. Thans komt daarin Toespraak van wethouder de Zwart. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Ge>m. Geen dienst. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer Bosma Hervormde Kerkelijke Vereeniging n.m. 3 uur, Dienst in „Land in Zicht" I de heer Bosma Sluis I b. Haukes. 's Morgens 10 u., Cand. Finkensieper. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 uur, Leesdienst. 's Middags 3 u„ Cand. Robbers. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Cand. Robbers, 's Middags 3 uur, Leesdienst dan voorheen. De gasolie wordt automa tisch overgepompt, terwijl het tankbootje zond'heid, w.o. ringsdienst; 4. de Wethouder W. de Boer: Onder wijs, Reiniging en Vischafslag. L in het oude College had wethouder Bok tevens, alle soorten smeerolie petroleum de portefeuille van Publieke Werken. Rei- en andere olie-biyproducten met zich voert, niging en Vischafslag, terwijl de Burge meester die van Onderwijs had. Deze laat ste is thans, naar men ziet overgegaan naar wethouder De Boer, die krachtens Wij achten deze aanwinst voor onze ha ven van veel gewicht, omdat een moderne uitrusting voor de bediening van de vloot slechts in het belang van de ontwikkeling zijn vroegere functie op dit terrein onge- !van jnze haven kan zijn. Men ziet dus, dat twijfeld als deskundig kan worden aan- een der £rCK)tste maatschap pijen blijkbaar j ters, ondermeesters en kweekelingen. De gemerkt niet alleen, doch die zeker deze Jve]..Yer,;rouwen ,steIt *n de toekomstige heer Rijkers, die vroeger klerk aan de De thans vertrokken directeur der Zeevaartschool, drs.Th. C. W.vaii Mierlo. (aan de Hoofdgracht Den Helder). Mijn eerste bovenmeester was de heer Rijkers. We spraken toen van bovenmees- derwijzers, zooals meester Westhof, die later in Indië is overleden, meester de Ruiter, meester Cuik, dien ik nog voor eenige jaren te Schevenin°ren ontmoette, waar hij woonde, meester Over de Linden, wiens vader bekend was door het Oera Londa boek, meester Vermey, een echte kindervriend, die op weg naar school of huis, door een menigte kinderen omringd was, de kweekelinw Bogaardt e. a. Later waren in deze school nog mijn hoofdonderwijzer, de heer Uurbanus, die later overgeplaatst werd aan de nieuwe school aan de Vischmarkt; toen deze in gewijd werd, werden we onthaald. Na het vertrek van den heer Uurbanus werd de heer Van Varik ons hoofd. Toen hii ge- pensionmeerd werd en als ik zoo later eens aan Den Helder kwam, bezocht ik hem altijd en werd ik dan steeds op de koffie gevraagd, 't Is waar, op geestelijk gebied stonden we heel ver van elkander, maar ik heb altijd mijn onderwijzers gewaar deerd. Toen later de heer Sypkes aan de Ach- ter-Binnehaven voor eigen rekening een school opende, bezocht ik deze. Daar wa ren de kweekelingen T. Sant en N. v. d. Laan. Voor eenige jaren mijn geboorteplaats bezoekende, kwam ik om 1 uur aan de Hoofdgracht, bij mijn oude school. De hoofdonderwijzer, de heer H., stond in de deur. 'k Vroeg hem of ik mijn oude school npg eens mocht zien, en vriendelijk leidde hij mij rond. Helaas, mijn oude school bestaat niet 'k Heb er zooveel herinneringen Den Burg. positie van onze haven, een uiting, die ons Marinewerf was geweest, droeg altijd een natuurlijk slechts aangenaam kan zijn, en zwart lakensch pak. 's Morgens rookte waarvan wij zeker meenen, dat dit ver- j meester een lange pijp. Om 11 uur kwam trouwen wel gerechtvaardigd zal blijken juffrouw Rijkers een kop koffie brengen; té zijn. I de school was door een deur aan 's mees- uoiuo uoiruou ,.u„ lading van de afdeeling bedrijfs- ters woning verbonden. Juffrouw Rijkers funrfiesT waarin "zifhT de "vorige'période °!jfn der American Petroleum Company d,.oeg jak en rok en een muts met groote alhier is in handen van de firma M. A. plooien. Had meester zijn koffie gebruikt, Grunwald Zoon. j dan stak hii een sigaar op. I Meester had altijd een Spaansche rotting WINKELNIEUWS. onder den arm en een jongen, die 't wat al te bont maakte, weid over de knei ge legd en kreeg een duchtig pak. Hoe dik wijls overkwam dit een jongen, dien wij „Juul" noemden. De ouders vonden het in den regel best en zeiden: „Die wat ver- taak met enthousiasme en liefde zal ver vullen. Terwijl de Burgemeester, de reor- ganisator op het gebied onzer bestrating en plantsoenen, bewezen heeft hier the right man in the right place te zijn. De beide andere wethouders hebben hun optraden, behouden. EEN AANRIJDING. Gisterenavond heeft bij het Shell-depötDe heer J. Bremer, die jarenlang zijn aan het Noord-Hollandsch kanaal een poelierszaak in de Koningdwarsstraat aanrijding plaats gehad. j lieeft gedreven, heeft zich meer in het Een vrachtauto van de Shell wilde het centrum der stad gevestigd en wel de terrein oprijden, doch daar zich terrein een andere auto bevond, was de chauffeur van de eerste wagen verplicht te stoppen, zoodat deze vrachtauto nog voor een gedeelte op den weg stond. Uit de richting van het vliegkamp de Kooij naderde een auto van den Alk- maarschen dienst en een Citroën auto van de Citroën garage, bestuurd door een heer, die dien auto had gehuurd. De personenauto wilde de autobus juist Voorbijrijden bij het Shell-depöt, met het gevolg, dat de wagen tegen den stilstaan- den vrachtauto aanreed. De Citroën werd ernstig beschadigd, doch kon nog op eigen kracht naar Den Helder rijden. De bestuurder kreeg een onbeduidend handwondje. Van den heer van der Wijst, de eige naar van de Citroën garage, vernamen wij hieromtrent het volgende. De auto bestuurder staat bij hem bekend als een zeer voorzichtig rijder, die nog nimmer een ongeluk heeft gehad. De Shell auto had nog verder op het terrein kunnen rijden, doch deed dit niet. De chauffeur ging zelfs nog achteruit om den wagen op het terrein gelegenheid te geven dit te verlaten, welke manoeuvre e aanrijding ten gevolge ljad. e politie heeft de zaak in onderzoek e verschillende lezingen wel uit- op dit j Keizerstraat, in perceel No. 59, tegenover J dient, moet maar wat hebben". Als nu een de fa. Bakker. onderwijzer een jongen maar even aan- Hoewel het perceel niet als winkel is raakt, worden hemel en aarde bewogen, ingericht, heeft de heer Bremer zijn be-1 We zaten met ons achten op lange drijf in de voormalige voorkamer onder- zwarte banken, waarin vier looden inkt- gebracht, die daartoe een algeheele ver-1 kokers en vier gaatjes voor een soort kan- timmering heeft ondergaan, terwijl ook delaar, waarin 's avonds vetkaarsen brand de ingang veranderd is. den; de jongens vonden het prachtig daar- Wij wenschen den heer Bremer veel ge- in de veeren pennen te branden. Want nteer! a&n! In die school zijn mannen gevormd, die met eere een plaats bekleeden in de maat schappij, bii het leger en de vloot. Of er nog van mijn oude schoolmakkers leven? Toen ik verleden jaar in „Den Burg" logeerde, had ik Hein of Bernh. Kater nog te ontmoeten, maar beiden waren reeds overleden. Wel woont hier nog een school makker, maar een van de school van de Achter-Binnenhaven. Toch praten we nog gaarne over onze schooljaren, 't Is een heerlijke tijd! Den Haag. W. JONKER Jr. luk met zijn nieuwe zaak. met deze pennen schreven we; ze werden 's morgens door den ondermeester ver maakt. De nog niet gebruikte pennen wer den schoon te maken. Later kregen we stalen pennen, blauwe driegaatjes pennen Gisterenavond is in het Tuindorp een en een gele penhouder. JONGEN VAN EEN HEK AFGEVALLEN. en zal zoeken. CURSUSSEN L\ HANDENARBEID. In de maand Februari .i gehouden dooi- den heer d Been62^ uit op een hek spelende jongen daar afge vallen, waarbij hij zich tamelijk ernstig aan het been verwondde. ALS DE DRANK IS IN DEN MAN.... Gisterenavond omstreeks half elf liepen aan den buitenkant eenige van Hr. Ms. dienaren, die zich, zeker vanwege de pas gevangen „kat", aan de bedwelming van wijntje en Trijntje hadden overgegeven. Vooral over de waardeering van deze laatste liepen de meeningen nogal uiteen. Daar de argumenteering met eenige matrozenknoopen blijkbaar onvoldoende was en de eene partij niet hizag, zelfs na herhaaldelijke verzekeringen niet, dat men altijd „meneer" moest blijven, (ja, je hebt van die eigenwijze menschen) be sloot men de kwaliteiten van de juffrouw, die zich inmiddels weer door een ande ren landsverdediger liet troosten, aan een Godsoordeel of duel over te laten. De beide „heeren" lagen al dadelijk te rol len, eenige linksehe directen werden goed geplaatst, en na eenige minuten We moesten elke week 15 cents mee brengen: 5 ets. voor licht, 5 ets. voor turf en 5 ets. voor pennen. We leerden lezen van de letterkast en in het spa-a-boek. Dan hadden we nog de honderdtallen van Schmidt, de Brave Hendrik, e. a. 's Zaterdags, want dan waren er geen Israëlitische kinderen in de school, ver telde meester de Bijbelsche geschiedenis. Onder het zingen van „Uren, dagen, maan- Velen zullen reeds opgemerkt hebben, dat de verlichting van wegen enz. door het Gemeentebestuur thans op ruime schaal wordt toegepast, een maatregel, die op zichzelf beschouwd ten zeerste kan worden geapprecieerd. Thans ziet men de electrische lantaarns verrijzen op den Duinweg vanaf den Strooweg naar Huis duinen. den Strooweg tot aan het thee huis „Duinoord", terwijl eveneens de lan taarns gereed liggen voor den v. Foreest- weg, Langevliet, Vlietstraat, Klaverstr., Landbouwrtraat en J. van der Veerstraat. Deze uitbreiding is dus wel ruim geno men. en toch zijn nu nog eenige belang rijke punten vergeten: wij noemen o.a. de plaatsen waar de Callantsoogervaartweg (Noord), de Van Foreestweg, de Mid- denvliet op den weg onder den Zanddijk uitkomen en voorts in de bochten van den Doggersvaartweg bij de woningen PAARDENSPORT- EN VOLKSFEESTEN TE DEN BURG. De paardensportdag. „Weerprofeten", die men op zeeplaat sen en ten platte lande bij tientallen heeft, voorspelden Woensdagavond toen de regen bij stroomen neerviel en de baro meter met sprongetjes achteruit ging voor Donderdag slecht weer. Een prettige verrassing was het daarom Donderdag morgen voor de Paardensportcommissie, die haar best gedaan had een mooi pro gramma samen te stellen, dat het weder meeviel, het regende althans in de mor genuren niet meer en tegen den middag werd het zelfs heerlijk zomerweer. De mechanische muziek, opgesteld door den heer M. Vonk, kon reeds vroeg in den morgen op grooten afstand worden gehoord. De paardensportwedstrijden zou den aanvangen om 10 uur 's morgens. Daar evenwel op dit vroege uur nog slechts weinig publiek aanwezig kon zijn, talmde de commissie nog een weinig met den aanvang van het eerste nummer. On geveer half elf werd door den voorzitter, den heer H. Keesom het openingswoord gesproken, dat, voortgeplant door den microfoon, evenals de mechanische mu ziek, tot in de uiterste hoeken van het ter rein hoorbaar was. De heer Keesom sprak in zijn openingswoord zijn vreugde uit over de begunstiging van het feest door goed weder; spr. heette verder de aan wezigen welkom en sprak den wensch uit, dat de wedstrijden een goed verloop zou den hebben. Verder werd medegedeeld, dat voor het eerste nummer van het pro gramma „Eén-span Landb. Tuigpaarden" zich 13 deelnemers hadden aangemeld, 4 waren er echter niet opgekomen, zoodat door negen personen aan dit nummer zou worden deelgenomen. De jury, bestaande uit de heeren: Kleinjan, Noordijk, G. Schoorl, C. A. Witte, C. J. Geense en C. Kuip, had voor dit nummer reeds een zeer moeilijke taak, vrijwel het beste op dit gebied wat de gemeente Texel op- DEN HELDER ZONDAG 6 SEPTEMBER 1931 Ned. Herv. Gem. (N\v. Kerk. Weststraat). Geen dienst Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.30 uur, Dr. J. v. Beek van Wieringen (vac. Helder III) Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. J. C. Meynen, van Baarn. Bevestiging in het ambt als 2en pred. van Ds. Joh. Maynen, overgekomen van de kerk van Zalk en Veecaten. 's Middags 5.30 u., Ds. Joh. Meynen, Intrede. Kerkdienst (Chr. Mil Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens en 's avonds geen dienst Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. de heer N. van der Kraats. Chr Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur Leesdienst llerst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 u., Ds. P. H. Borgers Donderdag 10 September, nam 8 u., Deutscher Verein. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. J. H. Vaan drager. Leger des Heils. 's Morgens 7 uur, Bidstond, 's Morgens 10 u. Heiligingsamenkomst 's Mid. 3.30 u., Openluchtsamenkomst Julianapark 's Avonds 7.30 u., Verlossingsamen komst. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76). 's Morgens 10 uur, Godsdienstoefe ning met preek Past. Th. Moleman. Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7.30 uur, Ds. E. R. Damsté levert, was hier bijeen. Tenslotte werd de 1ste prijs, 25. toegekend aan Joh. Kikkert, met „Fried- Jrich"; de 2e prijs, 15.aan L. Ver meulen, met „Juweeltje 3e pr. C. Kuip. met „Vos"; 4e prij. P. Koorn, met br. r. Hierna volgde demonstratie met spring concours van de Landelijke Rijvereeniging „Texel". Bij dit nummer, dat onder leiding van den heer Vethman werd uitgevoerd, bleek weder de groote vooruitgang, die 'de jeugdige Texelsche rijvereeniging in korten tijd heeft gemaakt. Bij het spring- concours werd de le prijs, 25.ge wonnen d. K. Zuidewind: 2e pr., 15. ij. Witte, Bloemwijk; 3e pr., 10.door G. Koorn. Hiermede eindigden de morgenwedstrij- den. die door pl.m. 500 personen werden bijgewoond. Tegen twee uur bewees de geweldige drukte voor de loketten dat de toeloop naar de namiddag-wedstrijden zeer groot zou zijn, naar schatting bevonden zich dan ook, toen de wedstrijden in vollen gang waren, ruim 1700 volwassenen en 500 kinderen op het terrein. Vooral het eerste nummer: „Eénspan-tuigpaarden", waaraan ook verscheidene personen van buiten Texel deelnamen, trok buiten gewoon de aandacht. Aan dit nummer namen verder nog deel de prijswinners van Texel uit de morgenwedstrijden, zoo dat zich een keur van Eénspan-tuigpaar den op het terrein bevond. De eerste prijs werd gewonnen door Dr. D. Groenhart, uit Dirkshorn, met „Nordelph Leopard". Met deze eerste be slissing had de jury geen moeilijkheid» don, jaren werd de school onder groot |Wulffers en de Wit, en dan tenslotte nog rumoer verlaten. Het zingen was dus wel erg stichtelijk. schoor"1 Tegelijkertijd'' wa<fr^d in de!scheen het recht aan den fieren kam- tentoon- pioen der belaagde onschuld. Zijn tegen stelling van Handenarbeid georganiseerd door den heer Stevenson. *t ReSultaat was de oprichting van de afdeeling ,Den Helder" van de Vereeniging tot bevorde ring van het onderwijs in Handenarbeid DE NIEUWSTE ViNDING Telefoon 457. stander evenwel, staand op zijn goed recht en nog steeds niet noodig vindend „meneer" te zijn, dorstte naar wraak, moest en zou revanche nemen, zelfs het 7nnS( n biertje hielp niet meer! En ','"K Jnen weinig „gentlemanlike" aan den n s,trijd- Edoch... het grint femaS enkant is hard en vooral iemands huid is minder hierop ingesteld Met vreesehjke bloedende oogenen ge zicht kwam de onderliggende uit het strijdperk tevoorschijn, de partijen wer den hierop gescheiden en toen even later een patrouille de rondte kwam doen, was de gratis-voorstelling afgeloopen en poogde men het leed weer bij een biertje te vergeten. Die goed oppasten kregen '^Zaterdags een kaartje met „Voor gehoorzaamheid en vlijt" er op. Wie 50 kaartjes had, kreeg bij de jaarliiksohe prijsuitdeeling een boek. Eenimaal kreeg ik ais prijs: „De meloen en de waterkruik". Of ik dan altijd gehoorzaam en vlijtig was? Namens de plaatselijke schoolcommissie was het on derteekend door Ds. de Certs van Huis duinen en den heer J. C. de Buisonjé. Er was ook gelegenheid om Fransch te leeren. We gingen dan wel eens naar de haven als er Fransche visschers waren, die hooge laarzen en roode slaapmutsen droegen en vroegen dan nota-bene, trotsch op onze Fransche taalkennis: „Parlez vous Francais". De visschers waren dan zoo verstandig maar niet te antwoorden. Nog herinner ik mij verschillende on- bij de nieuwe brug over de Doggersvaart, welke toegang geeft tot den Verbindings weg naar de Langevliet en waar zeer veèl gebruik van wordt gemaakt. Wan néér ook hier nog lantaarns worden ge plaatst, dan is de verlichting hier vrij goed in orde te noemen. PREDIKBEURTEN. Ned. (steen- en gruisvrlj). Tel. 235 en 479. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 u., Ds. E. R. Damsté Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Morgens 10 u. en 's avonds 8 u., de heer Akse, van Beverwijk. Hippolytushoef. POLITIE. Verloren: Een portemonnaie, in houdende 2 bankbiljetten elk van 10 en eenig kleingeld; een kinderportemonnaie met eenig geld. Terugbezorging verzocht hij den Ge meentebode te Hippolytushoef.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 9