,SS£U G5MENG1 NIEUWS. Radiografisch Weerbericht. Onregelmatigheden bij den Pensioenraad. LUCHTVAART Postvluchten van en mar Indië Inbraak bij de Hema. De bankoverval aan den Goudschen Singel te Rotterdam. De tweede dader nog niet bekend. Boodefijk jachtonjeluk. Ingezonden. Haven van Nieuwediep. SALARISACTIE. Eföarkfbeiïchien. Visscherijberichten. Laatsle berichten. ofschoon het toch s oogenscbouw dag >s om de werken^ niet wordt nemen, daar »och op crhTier speelden Zaterdag- Mej. U^.fpe Haan te Den Oever avond in c?^,r d. Het is mej. Schrier tegen deo de geie<ien nederlaag re- gelukt o» nemen Veertien dagen geleden va" t "mej. Schrier in de cantine op de 'Tnfitdtfk het tegen den heer D. afleggen, ?i verband hiermede was de belangstel ling van de zijde der biljartliefhebbers groot. Reeds van het begin af toonde mej. Schrier zich sterker en ze wist dan ook niet vijfhonderd caramboles tegen 60 car- boles de overwinning te behalen. De hoogste serie van mej. Schrier was zeven en 60 caramboles. De heer D. wist het niet verder dan 13 caramboles als hoog ste serie te brengen. SAMENKOMST GEREF. KERK. Woensdag 21 Oct. a.s., des avonds 71/» uur, zal in Kamp I opnieuw een samen komst vanwege de Geref. Kerk, voorgan ger cand. P. Robbers, plaats vinden. Van de directie van den Wieringermeerpolder is bericht ontvangen dat zij in Kamer 14 zal zorgen voor verwarming en een aan- tal zitplaatsen, zoodat thans op groote deel neming wordt gerekend. LICHTBEELDEN AVOND. Vanwege de Evangelisatie der Ned. Herv Kerk wordt op Donderdag 22 Oct. a.s., in de kapelkerk te Den Oever een lichtbeeldenavond gehouden. ZAL ER OP WIERINGEN EEN WEEKMARKT KOMEN Deze vraag wordt reeds eenigen tijd ge steld door hen die de toekomst van Wie- ringen op het oog hebben. In een de vorige week gehouden vergade ring van de Middenstandersvereeniging is deze vraag wederom aan de orde gesteld, en men was unaniem van oordeel dat dit vraagstuk ten nauwste samenhangt met de toekomst van Wieringen. In deze ver gadering werd dan ook besloten eenige vooraanstaande veehouders uit te noodi- gen teneinde een inzicht te krijgen van hetgeen er leeft onder den boerenstand. Maandagavond werd een bijeenkomst ge houden in Hotel Lont te Hippolytushoef. De heer Corn. J. Bosker hield als voorzitter van de Middenstandsvereeni- ging een inleiding. Wij hebben, aldus spr., reeds vele malen vergaderd en gesproken over een markt op Wieringen, doch het is nimmer tot daadzaken gekomen. Wij zullen echter, althans de Midden stand is van gedachten, dat de tijd geko men is dat o.i. een goed georganiseerd marktwezen op Wieringen bestaansrecht heeft. Men mag gerust zeggen, dat de midden stand voor zijn eigen belang strijdt, dat wenschen wij gaarne toe te geven, doch vy willen er den boerenstand tevens op wijzen, dat ook zij belang bij een markt op Wieringen hebben. Dit zette spreker na der uiteen. Er is ons herhaalde malen door de lei dende krachten van Zuiderzeewerken en Wieringermeer gevraagd: wat voor belang heeft de Wieringermeer bfj Wieringen. WÜ hebben daarop geantwoord: indien wij goede verbindingswegen naar Wierin gen krijgen, voornamelijk naar Hippoly tushoef, zullen de bewoners van de Wie ringermeer hun inkoopen gaan doen op Wieringen. Wanneer wij hier een goed georganiseerd marktterrein hebben, zullen de a.s. bewoners van de Wieringermeer zeker naar deze markt komen. Wij moeten echter de veehouders mee hebben, deze zullen bewerkt moeten wor den, en op de noodzakelijkheid gewezen moeten worden. Het zal natuurlijk eenige opoffering kosten, doch men zal zich spoedig bij den nieuwen toestand aan passen en dan komen de handelaren van zelf. Uit een brief van het gemeentebestuur, welke hedenavond is binnengekomen, blijkt, dat men sympathiek tegenover onze pogingen staat. In overweging wordt gegeven met de Afd. van de Holl. Mij. van Landbouw sa men te werken. Ook het bestuur van het Heemraadschap staat gedurig op de bres voor de belangen van Wieringen. Wij moeten met alle mo- gelqke corporaties samenwerken in ons aller belang. De lieer B. H. Kraan (handelaar) zegt natuurlijk uit zakelijk oogpunt eigenlijk niet vóór te kunnen zijn, het is voor hem voordeeliger bij de boeren te koopen. Maar dat neemt niet weg, dat hij het groote be lang van de markt te Wieringerunziet. Na uitvoerige discussies over het vóór en tegen wordt besloten deze week te be nutten over het verzamelen van gegevens en dan Maandag 26 October wederom te vergaderen, waarbij dan zullen worden uitgenoodigd het bestuur van de Land- i0,™6!1 Pluimveehouders, tevens zal dan deZSÏÏK,."" «n «roenlging „or- Binnenland. Eenige duizenden guldens schade voor het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds. De schrijver eerste klasse Z. bij den Pensioenraad in Den Haag is Vrijdag gearresteerd onder verdenking van zich schuldig te hebben gemaakt aan flnancieeje De „Leeuwerik" te Caïro. I Het postvliegtuig de „Leeuwerik" J Zondag om 7.50 uit Athene vertrokken rn 1 om 15.10 te Caïro geland. erir0Kken en De „Reiger" te Calcutta. Het postvliegtuig de „Reiger" is Zon-' dago0™ 5-32 uit Bangkok vertrokken en om 8.38 te Rangoon geland. Vandaar ver trok het om 10 uur en om 16.8 is het te Calcutta aangekomen. De „Raaf" te Bandoeng. Het postvliegtuig de „Raaf" is Zater dagochtend 6.13 uit Medan vertrokken en om 12.29 te Palembang aangekomen. Het is om 13.19 vandaar vertrokken en om 16.3 te Batavia geland. Van daar vertrok het om 16 22 en om 17 uur is het te Bandoeng •angekomen. DUlUlUlg ICUCUl/V/Il —---J J 1 onregelmatigheden. Z. heeft Inmiddels een bekentenis afgelegd. De schade aan het Algemeen BurgerlyK: Pensioenfonds berokkend, beloopt eenige duizenden guldens. Een brankast geforceerd; 2560 gestolen. Bii de politie is aangifte gedaan, dat tusschen Zaterdagavond en Maandag ochtend is ingebroken in het magazijn van de Hema aan de Korte Hoogstraat te Rotterdam. De inbrekers hebben zich over de daken toegang tot het gebouw verschaft door een raam open te schuiven. Op het kantoor, dat parterre is gelegen, hebben zij de brandkast geforceerd en daaruit wordt een bedrag van f 2500. vermist. EEN INBREKER GEPAKT. Na vier revolverschoten te heb ben gelost Te Eindhoven kwam Zondag de heer de K. meteen vriend thuis, toen hy voor de deur van zijn woning aan het Hendrik de Keyserplein een flets zag staan, het geen hem verdacht voorkwam, aangezien er niemand thuis kon zijn. De heer de K. besloot langs de voordeur en zijn vriend langs de achterdeur de woning binnen te gaan. Zoodra hy het huis bin nen was zag hy een man de trap af komen. Hy wilde den man vastgrijpen, doch de inbreker trok plotseling een revolver en sohoot viermaal op den heer de K., die zich daardoor echter niet liet weerhouden om hem met behulp van zyn vriend te ontwapenen. Men waarschuwde de politie, die den man arresteerde. Hy bleek te zijn de te Eindhoven wonende Duitscher F. H. Hy was in het bezit van een automatische revolver met 20 patronen. By het nazien van de kleeding van den heer de K. bleek deze aan den dood te zyn ontsnapt. Een der kogels was af gestuit op een knoop van zyn colbert, een andere was blyven steken in een notitieboekje in zijn binnenzak. H. is opgesloten. VEER BOOTJE OMGESLAGEN. Tien personen te water; allen gered. Zondagmiddag is op de Kostverloren- kade nabij de Jacob van Lennepkade te Amsterdam, een ongeluk geschied, dat goed is afgeloopen. Op dit punt onderhoudt een kleine platte veerboot de verbinding tusschen de beide oevers. Op een oogenblik, dat het bootje van den wal voer, sprongen nog twee personen op het bootje, ten gevolge waarvan dit overbelast geraakte en omsloeg. Alle tien opvarenden ge raakten te water. Opvarenden van een passeerende motorboot' slaagden er in de meeste drenkelingen op te pikken. De anderen werden van den wal af gered. Alle drenkelingen zyn uit het water ge haald. Zij werden by omwonenden van droge kleeren voorzien en konden daarna huiswaarts keeren. Het is de politie nog niet gelukt den tweeden dader van den overval op het bijkantoor van de Incassobank aan den Goudschen Singel te Rotterdam te vinden. De aangehoudene, J, M., weigert den naam van zyn medeplichtige te noemen. Hy heeft Zaterdag bezoek gehad van een broer. Deze heeft er nog eens by hem op aangedrongen, den nog voortvluchtige te noemen, maar dit wilde hy niet doen. Zooals vanzelf spreekt heeft de recherche een nauwkeurig onderzoek ingesteld by de menschen, die den gepakten dader het meest naby staan, maar ook dit heeft tot na toe niets opgeleverd, waaraan men eenig houvast heeft. M. was reeds een heelen tijd verloofd en was bijna altijd met zyn meisje te zamen. Deze laatste heeft ook niet het minste vermoeden, in welke richting de mede-dader zou moeten worden gezocht. De ouders begrijpen niet, hoe hun zoon tot zoo iets in staat kon zyn. Ook was het hun onbegrijpelijk, hoe hij aan de revolver is gekomen. Iets bijzonders hadden zy tevoren niet aan hun zoon bemerkt. Wel had hy een tydje geleden een meubelzaakje op touw gezet, dat niet zoo marcheerde, als hy gewild had. Veel uitgaan deed hy niet en dan byna altyd met zyn verloofde. En voor zoover be kend, bezocht hy zelden of nooit een café; hy dronk niet en rookte evenmin. De mogelijkheid, dat de nog voort vluchtige eigenlijk als de hoofddader van den overval is, wordt niet uitgesloten geacht. By het binnenkomen van de bank is de gearresteerde het eerst met zyn revolvers voor de balie verschenen. Dit maakte toen op het personeel nog een niet al te ernstigcn indruk. Daarna kwam de ander. Deze zeide tot M.: „voor uit, doe je werk". By de vlucht, na de omst van den banklooper, was de „on bekende" het eerst buiten. EEN BOEKHOUDER OVERVALLEN. Gisteravond is de heer H. de Walle, boexnouder van M. Kreuzen's Kolenhan del te Meppel halverwege tusschen Mep- Pd en Zwartsluis aangevallen door twee personen, die achter een boom vandaan sprongen en hem plotseling een stok in het wiel van zijn fiets staken, waardoor hij van zijn rijwiel tuimelde. De aan vallers sloegen hem bewusteloos en in- specteerden zijn zakken, daar zij van mee- ning waren, dat hij veel geld bij zich had. De heer de Walle had dit echter te Zwartsluis op de postrekening van zijn patroon doen overschrijven. Zij lieten hem aan den kant van den weg liggen, waar personeel van een vrachtauto der firma Zwikker hem later vond. Deze namen den heer Walle mee naar het polrtie- bureau te Meppel. Ondérweg kwam hij weer tot bewustzijn. Hij verklaarde aan de politie, dat hij een van de mannen had herkend als de persoon, die hem s mid dags om' vuur had gevraagd. Rijks- en ge- meente-politie hebben een uitgebreid onderzoek aangevangen. In alle omliggen de plaatsen is de politie gewaarschuwd. Per auto wordt in alle richtingen naar de daders gezocht. Gistermiddag om vier uur is op den Reeuwykschen Plas by Gouda een ernstig jachtongeluk gebeurd, dat den dood van het slachtoffer tengevolge heeft gehad. l)e 38-jarige fotograaf P. van der Neut, wonende op den Kleiweg te Gouda, was in gezelschap van den heer P. van der Veer, eveneens uit Gouda, op den Elf- hoevenschen Plas bij Reeuwijk gaan ja gen. Ze huurden daartoe een roeiboot. De heer v. d. N. had zijn geladen jacht geweer in de hand en bij het instappen is de haan van het geweer, waarschijn lijk achter een tak blyven haken, met het gevolg, dat het schot plotseling afging en de volle lading hagel den ongeluk kige in de hartstreek trof Hij was on middellijk dood. De heer v. d. N. was ge huwd. Het lijk is naar de woning vervoerd. Buitenland. MEER DAN HONDER NAZI'S GEARRESTEERD. Zondag zijn te Hannover meer dan honderd S. A. lieden, die van de groote bijeenkomst te Brunswijk terugkeerden, v/egens overtreding van het uniform verbod en het gebruik van niet toegelaten vrachtauto's, gearresteerd. Zij zullen zich voor den snelrechter te verantwoorden hebben. AARDBEVING EN STORMVLOED OP HET EILAND SAN CHRISTOVAL. 50 dooden. Een aardbeving en een daarop volgende springvloed hebben het eiland San Chris- toval, hetwelk tot de Salomo-eilanden be hoort, zeer geteisterd; 18 dorpen zijn ver nield, 50 inboorlingen zijn omgekomen. 700.000.000. De begrooting van do stad New-York voor het a.s. financieel© jaar zal in inkom sten en uitgaven sluiten op over de 700.000.000. Dat was, voor één stad, nog nooit vertoond. Het lis dan ook een duize ling wekkend< bedrag. ZELFMOORD MET EEN BLIJ EINDE. Een voorzichtig wapenhande laarster. Mme. Boudier, die een wapenwinkeltje op de Boulevard Saint-Martin te Parijs be heert, is een oud-achtig, maar pienter dametje! Toen Donderdag een jong meisje bij haar binnensnelde met de woorden: „Ik moet een revolver hebben. Maar gauw wat, en laadt u haar maar meteen", be greep ze met haar kyk op de mensohen, dat de zaak niet zuiver was en dat het meisje de aanstaande heldin was van een „crime passionnel"! Ze was te bescheiden om haar klant te vragen, waarvoor deze het wapen noodig had, doch laadde dit voor alle zekerheid met losse patronen. Helène Plet, een 21-jarige typiste, die aan hevige liefdessmarten leed, begaf zich, gely'k men te Parijs in zulke gevallen doet, naar het Bois de Boulogne en „schoot zich dood". Dat wil zeggen: ze schoot vier pa tronen af en viel toen van de schrik flauw. Zoo vond de politie haar, en de genees kundige dienst bracht haar bij. „Hè, ik dacht dat ik dood was", zeide zy toen zij ontwaakte. Mme. Boudier lachte fijntjes toen ze achteraf het geval vernam. door hem met gezamenlijke krachten een geducht pak slaag toe te dienen. De mis handelde maakte een gezellige avondwan deling met zijn uitverkorene mej. Truitje v. L„ 'n 16-jarige schoone, welke idylle echter wreed werd verstoord. De ge stoorde galant had na den overval weinig lust meer voor teedere gesprekken. Vol gens een missieve van verdachte Jan. d. V., zou Willem het offensief hebben ge opend. Gerequireerd werd tegen ieder der delinquenten 20 of 20 dagen. Vonnis dito. Een kloppartijtje fel den Peléer. Volgens dagvaarding had op Zaterdag 18 Juli de heer Joh. v. d. B., niet ter zit ting zichtbaar, den bloemist Weyer mis handeld door hem een klap toe te dienen op de linker wang. De aldus bejegende bloemist draaide volgens het verheven voorschrift echter zijn rechterwang niet toe voor den tweeden opstopper, maar deed aangifte. De oorzaak van het spec- takel betrof een geldkwestie over de leve- j ring van bloembollen. Geëischt werd 20 boete of 20 dagen. Vonnis dito. Gecharmeerd op schoonheldsmkMelen. De nu verschenen bedelaar, Jouke W., had zich op 11 Aug. te Schagen schuldig gemaakt aan diefstal van eenige stukken zeep uit de zaak van den heer J. de Wit aldaar. Mevr. de Wit wilde hem nog een dubbeltje offreeren bij zijn weinig vertrou- wen wekkende verschijning in den winkel, doch dit werd kortweg geweigerd. Later ontdekte zij den diefstal uit de etalage. Eisch tegen den dief, een recidivist met een flink strafregister n.1. 15 veroordee-1 lingen, 4 maanden gevang., vonnis 3 maanden dito. Den HeMer, 13 October 1931. POLITIERECHTER ALKMAAR. Zitting van Maandag 19 October. Een onpubliceerbaar compliment. De bloemist Hendr. Corn. den H., te de Zijpe, stond terecht omdat hij aldaar op 20 Juli de bevallige werkster mej. Trijntje Nieuwenhuizen, een kraamverzorgster, een complimentje had toegezwaaid van zoodanigen aard, dat we voor geen geld van de wereld daaraan meerdere bekend heid zouden willen geven. Deze belang wekkende scène had 'plaats onder het bollenpellen in de schuur van Zonneveld, een altijd opwindende bezigheid. Mej. Trijntje scheen echter niet geflatteerd en draaide den heer den H., zooals gewoon lijk gezegd wordt, de „blauwe Trap" op ter zake beleediging. De heer officier be zag het gebeurde ook van dit standpunt en vorderde onder aanneming van ver zachtende omstandigheden 3 boete of 3 dagen. Het meisje had de insinuatie wel 'n beetje uitgelokt. Vonnis overeenkom stig eisch. Er was niets met dat heer te beginnen. De verdachte Nath. Joh. K., was niet verschenen; er werd omtrent zijn dierbare persoon dan ook al niet veel meer bekend, dan zijn dronken schap op 16 Aug., toen hij over den Ka- naalweg te Den Helder zwaaide, door den agent De Haan werd ingepikt en zich toen op zeer krachtige wijze verzette, zoodat de heer de Haan een moeilijk kar weitje kreeg op te knappen. Eisch en von nis 35 boete of 35 dagen. Uit het land der balkmbroekjes. Twee ingezetenen uit het nog steeds beroemde eiland Urk, de heeren Jan de Vr. en Jelle R.. heden niet ter zitting aan wezig, namen op 9 Augustus hun mede- eilandgenoot, Willem de V. te grazen, Mijnheer de Redacteur, Vergun ondergeteekende een plaatsje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Reeds lang had ik iets willen schrijven naar aanleiding van 't tarief waterleiding en meterhuur. Nu echter de heer Hagenaar, Oude- schoolstr. 8, hier een ingezonden stuk over schrijft, zou het voor mij overbodig zijn, om daar ook nog over te schrijven, maar aangezien de directeur der water en lichtbedrijven, de heer Teune er een onderschrift of liever een toelichting op geeft, ben ik zoo vrij die toelichting van den heer Teune nader en beter weer te geven dan hij doet en v.n. waar hij zegt: „In dit opzicht kunnen onze tegenwoor dige watertarieven gemakkelijk den toets der critiek doorstaan, omdat de huishou delijke tarieven in geheel Noord-Holland hooger zijn dan in onze gemeente." Hoewel ik mijn huurboekja van de Wo ningstichting kan toonen, waarop staat dat ik 0.85 voor water per week moet betalen, hetwelk zeker in geen eene plaats in Noord-Holland zal voorkomen, moet ik hieromtrent ook de fout die daarin schuilt ontcijferen en wel als volgt: Sinds 1922, dus gedurende 10 jaren be taalt ondergeteekende 0.70 per week voor water- en meterhuur. Hoe dit komt? Voor het jaar 1922 betaalde ondergetee kende aan huurprijs 3.45 per week, waarin begrepen water- en meterhuur. Wat heeft het toenmalige gemeentebe stuur van Den Helder gedaan? Het vaar digde een verordening uit waarbij het watertarief en meterhuur over de Cen trale Boekhouding geïnd zouden worden. Dit geschiedde door de toen bestaande sociale inrichting de Ophaaldienst. Wij betaalden dus aan de Woningstich ting, die een semi-gemeentelijke instel ling is, het tarief water- en meterhuur èn over den Ophaaldienst, dus tweemaal water- en meterhuur. Door den verderen en duren woningbouw van de stichting, moesten de huurprijzen zelfs verhoogd worden en werden met inbegrip van die water- en meterhuur opgevoerd tot 4.50 per week. Nadat de gemeente tot October 1928 de water- en meterhuurtarieven ge- ind had en de Ophaaldienst die in den loop des tijds aan populariteit verloren had en opgeheven werd, kwam er een nieuwe verordening en wel, dat het water en metertarief weer door de huiseigenaars betaald moest worden, j De Woningstichting legde op de huur weer 0.35 per week, zoodat de bewoners van de Woningstichting allen dus 2 maal 0.35 of 0.70 per week betalen voor water- en meterhuur. Nu zal de heer Teune hierop eens moeten mededeelen in welke plaats van Noord-Holland de inwoners (uitgezonderd huiseigenaars en huurders die een goede huisheer hebben) 30.40 water en 6. meterhuur per jaar betalen en dan geloof ik wel dat hij dat niet kan zeggen. Mijnheer de Redacteur, ik dank u nog maals voor de verleende plaatsruimte en teeken Een politiek onmondige. Naar waarnemingen verricht In den morgen van 20 October. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 779.3 te Isafjord. Laagste stand 752.8 te Stockholm. Verwachting: Matige tot krachtige, later afnemende N.W. tot N. wind, meest zwaar bewolkt, regen- of sneeuwbuien, kouder. 19 Oct. Teruggekeerd van toezicht op de visscherij het politievaartuig „Vulcanus". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Sealdrake" en het Eng. s.s. „Groningen". Het marinepersoneel beneden den rang van officier te Amsterdam geplaatst, ver gaderde op Woensdag 14 October 1931 in een van de zalen van „Beko" op de Nieu- wendyk, alwaar de plannen van de Regee ring om per 1 Januari 1932 de loonen van het Rijkspersoneel te verlagen, werden besproken. De voorzitter en secretaris van bet C.AM.B.O., de heeren De Zwart en De Nys voerden daar het woord en werd aan bet slot van de vergadering, die uit stekend bezet was, de volgende motie aangenomen: „Gehoord eene uiteenzetting over de in de millioenennota 1931 aangekondigde sa larisverlaging ingaande 1 Januari 1932; overwegende dat de motiveering dezer verlaging is, dat er wederom een tekort op de Staartsbegrooting wordt geraamd; van meening, dat een dergelijke moti- veering principieel niet is te aanvaarden, doch bovendien, dat de soldijen van het Marinepersoneel in 1925 dermate zijn ver slechterd, dat een verlaging er van als de voorgestelde niet mogelijk is zonder de financieele zorgen van dat personeel te vergrooten; van oordeel trouwens dat deze voorge stelde verlaging het karakter draagt van een extra belastingheffing; constateerende dat de Minister van De fensie een jaar geleden nog verklaarde dat van enkele groepen van marineperso neel de salarieering in bepaalde gevallen onvoldoende is en maatregelen tot verbe tering zullen worden overwogen. Draagt het C.A.M.B.O. op geen maat regel onbenut te laten om deze voorge stelde verlaging der soldijen niet te doen doorgaan. Besluit deze motie te publiceeren in de pers en te zenden aan de Tweede Kamer der Staten Generaal. Gaat over tot de orde van den dag. MAILVERZENDING AAN HR. MS. „VAN NES". Volledig gefrankeerde en van de daar voor vastgestelde aanwijzing voorziene brieven en andere stukken zullen worden opgenomen in een brievenmaal voor ge noemde torpedobootjager te verzenden op 21 October naar Las Palmas. Laatste buslichting hoofdpostkantoor den vorigen dag te 21.05, stadsbussen llch- ting 5. i Op 22 en 23 October naar Las Palmas laatste buslichting hoofdkantoor zelfden 1 dag 15.50, stadsbussen lichting 3. li Off. van den M.S.D. ie kl.J. van Rugge, wien vergund is uit Oost-Indië te repatriee- ren, is 30 Sept. aan boord van het m.s. Chr. Huygens van Tandjong-Priok vertrokken. I Luit. ter zee ie kl. C. W. Heringa en J. 1 Tisot van Patot, zoomede off.-vlieger 2e kl. J. Benus, die bestemd zijn voor den dienst in Oost-Indië, zullen 21 dezer met het m.s. Ba- loeran uit Rotterdam derwaarts vertrekken. Bij Kon. besluit van 15 Oct. zijn, met den i datum van dit besluit, bij de zeemacht bevor- derd tot officier van administratie der ie kl. de officieren van administratie der 2e kl. H. J. G. van Giessen en J. C. Beugelink. j Luitenant ter zee 3e kl. A. N. baron de Vos van Steenwijk, onlangs nieuw benoemd, is per i particuliere gelegenheid naar Oost-Indië ver trokken met bestemming voor den dienst al daar. De luit. ter zee der ie kl. van de Kon. Marine-reserve G. A. Schoehuizen is den i9en October 1931 aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord geplaatst. Hij zal den I9en December '31 van zijne plaatsing worden ontheven. De off. van gez. der ie kl. P. H. M. de Roo is den isen October 1931 van ter beschikking, geplaatst in de Marinekazerne te Amsterdam. Door de kwartiermeesters G. Wagenveld, A. C. M. Wassink en J. Plekker werd het examen voor hoogeren rang met gunstigen uit slag afgelegd. De mariniers 3e kl. W. A. Zweeris en J. C. J. v. d. Brugge worden 1 October '31 bevor derd tot marinier der 2e kl. Bevorderingen in Neder. Indië. 1 Juni '31 matr. ie kl. D. Th. Hoogvorst tot kwartiermeester. 1 Juni '31 korp.-torpedm. H. Slob tot serg.-torpdm. 1 Juni '31 idem J. H. Gerrits tot idem. 1 Juni '31 idem J. C. Huussen tot idem. 17 Juni '31 st.-olieman J. IJska tot korp - macht. 1 Juli: korp.-torpedom. J. van Kapel tot serg.-torpdm 1 Juli: stafm. H. Broekhuijsen tit. rang van serg.-maj. 27 Juli: serg.-mont. P. C. de Ruiter tot majoor-monteur. 1 Aug.: kwartm. W. F. v. Gonkel tot boots man. 24 Aug. maj.-macht. L. Siegers tot adj.o.o.- macht. 24 Aug.: matr. 2e kl. C. L. Bosma tot ma troos ie kl. 1 Juli: idem A. M. Visser tot idem. 1 Juli: idem H. J. de Visser tot idem. 1 Juli: idem H. Bres tot idem. 1 Juli: idem G. Bakker tot idem. 1 Aug.: idem D. van Putten tot idem. 1 Juni: stoker ie kl. L. Roelse tot stoker olieman. 1 Juli: idem J. Verschoor tot idem. 1 Aug.: stoker 2e kl. H. Kremer tot sto ker ie kl. 1 April: marn. 3e kl. J. Raven tot marinier 2e kl. 1 April: idem A. Voogt tot idem. 1 Mei: idem E. Kramer tot idem. 1 Mei: idem J. Boon tot idem. 1 Mei: idem W. J. v. Dijk tot idem. 1 Mei: idem P. M. Sjardijn tot idem. 1 Mei: idem J. F. Coumans tot idem. 1 Mei: idem J. J. van Dongen tot idem. 1 Mei: idem A. W. Hordijk tot idem. 1 Mei: idem L. B. v. d. Nol tot idem. 1 Mei: idem P. Spiekman tot idem. 1 Mei: idem J. M. v. Horen tot idem. 1 Mei: idem G. L. A. Booijen tot idem. I Juni: idem J. D. Smit tot idem. 1 Juni: idem P. Vergunst tot idem. 1 Juni: idem E. J. Meijer tot idem. 1 Juni idem W. Smoorenberg tot idem. I Juni: idem J. Schout tot idem. 1 Juni: marn. 2e kl. C. Beijer tot mariniei ie kl. 1 Juni: idem J. Groters tot idem. 1 Juni: idem J. M. v. Dijk mt idem. Toegekende medailles. Gouden medaille (36 jaar dienst). Majoor- torpedist J. J- van Weele, schipper J- Mom ber, oppermonteur F. Maijs, majoor-bott. J M Huis en J. Berting, majoor-mont. C. G. Vermeulen, serg.-monteur E. Hillcnius, serg.- kok G. C. Broeke, majoor-bottel. J. Berting. Zilveren medaille (24 jaar dienst). Korp.- stoker A. C. Warnaar. sere.-konst. A. Feen- stra matroos ie kl. C. v. Holten, korp.-sehrij- ver P Wever mam. ie kl. W. Doomekamp, serg.-kok C. Schoonakk-er. Bronzen medaille (12 jaar dienst). Serg.- yltegtmr. W W. F. J. Roomer, serg.-mont. H. Kok, korp. der mars. P. Vermaire, matr. ie kl. C. A. de Croo, korp.-macht. J. B. Bo mer, id. A. R. E. Pian, serg.-torp.mr. W. J. R. Gommers, ser«.-mont. J. J. Vissers, Uorp.- monteur C. van der Busse, kwartiermeester L. H. Polak, serg. der mars. J. Breel, serg.- vltmr. M J. Sijmons, id. W. J. Nijhof, korp.- vltmr. H. C. P. Vermeulen, id. B. G. Jongh, kwartiermr. P. J. L. Kempen, stoker-o.man J. Meijer, bootsman H. H. Velting, marn. te kl. J. Oosterorn, korp.-macht. A. Bartels. Ondervolgende schepelingen zijn, behoudens onvooeztene omstandigheden, aangewezen om thuis te varen: Per S/S. Chr. Huygens, 30 Sept. van Tj. Priok: Matroos 2e kl. J. v. d. Brink. Per s.s. P. C. Hooft, 11 Nov. van Tj. Priok: Matroos ie kl. H. J. Mathlener, id. M. de Lange, id. D. L. van Reek, id. J. van Tricht, id. J. van Bilderbeek, id. 2e kl. G. J. C. Frie- bel, id. P. J. Bronsacr, id. C. van Duijven- bode, id. A. van Es, id. se kl. G. J. Burgers. Per s.s. Slamat, 18 Nov: van Tj. Priok: Serg.-monteur M. Vos, serg.-macht. C. Roelofse, korp.-bott. J. P. Dronkers, korp.- macht. W. Weterkamp, id. A. H. Kuhleman, stokero.man M. Bronke, stoker ie kl. B. Pe ters, id. J. H. P. Lintvelt, pijpei ie kl. C. A. Koppe, marn. ie kl. F. J. Robert, id. A. v. d. Brink, id. H. v. d. Blaak, id. J. M. H. Frede- rix, id. S. Bruins, matroos le kl. W. T. J. Janszen id. G. Kemp, id. A. J. van Kuijk, id. A. A. Grimmelijkhuizen, id. J. J. Jansen, id. M. Glimmerveen, id. H. van Lunsen, id. F. A. v. d. Ham, id. S. C. Keersemeeckers, id. 2e kl. W. M. v. d. Heuvel, id. M. van Herik, id. C. G. Jongen, id. A. J. van Luijk. Per s.s. Marnix van St. Aldegonde, 25 Nov. van Tj. Priok: Opperschipper R. v. d. Steen, serg.-macht. J. J. A. Cambier, kwartiermr. A. J. v. d. Zalm, korp.-macht. T. F. Valkonet, marn. ie kl. J. C. van Beusichem, id. A. Eenkhoorn, matr. 2e kl. H. Pas, id. M. E. Kleijn.id. ie kl. J. A. van Tol, id. 2e kl. F. N. M. van Reijsen, id. J. van Straaten, id. ie kl. J. H. Evers, id. A. H. Jonker, id. G. Bosch, id. 2e kl. C. L. Mei- nema, id. P. F. Streefkerk, id. ie kl. C. M. Valkhoff. Per s.s. Baloeran, 2 Dec. van Tj. Priok: Matroos ie kl. V. C. Snip, id. R. Wever, id. B. H. Wiedeler, id. B. L. de Vree, id. P. J. Louwe, id. J. F. W. Louwerens, id 2e kl. J. Mesu, korp.-macht. A. P. v. d. Kieboom, id. A. F. S. Wissekerke. Aanwijzing thuisvaren ingetrokken: Per s.s. P. C. Hooft, 11 Nov. van Tj. Priok: Kwartiermeester J. v. d. Sluijs. ALKMAAR, 19 Oct. 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 63 vette koeien 170 310, handel matig; 6 vette kalveren 50—110; vette kalveren per kg 0.90—1.20; 14 nuchtere kalveren, slacht 6—22; 444 vette varkens (zware) per kg 0.38—0.44. AMSTERDAM, 19 Oct. 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 583 vette koeien, le kw. 7280 cent, 2e kw. 6270 cent, 3e kw. 5460 cent en mindere soorten 4450 cent per kg slacht- gewicht; 85 melk- en kalfkoeien 250330; 175 vette kalveren, 2e kw. 5866 cent, 3e kw. 50 58 cent per kg levend gewicht; 84 nuchtere kal veren 713; 26 schapen; 840 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 kg 4849 cent, zware varkens 47—48 en vette varkens 4546 ct. per kg slachtgewicht; 60 paarden 80140. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd elf wagons ge slachte runderen uit Denemarken. BROEI: OP LANGEND1JK, 19 Oct. 1931. Langendijker Groentenveiling. 6500 stuks bloem kool Lecerf 1.303 en 4000 stuks reuze 0.70 2.20 per 100 stuks; 6500 kg peen 12; 23000 kg roode kool 0.701.70; 4500 kg gele kool 1—1.40; 2000 kg witte kool 0.60; 6500 kg Deensche witte kool 0.800.90; 17200 kg uien, 2.703.20, grove uien 2.803.10, drielingen J 2.102.70, nep 55.30; 200 kg slaboonen 22.70—23; 6400 kg bieten 0.70—2.10; 800 kg aardappelen: blauwe 2 en drielingen 7.70, alles per 100 kg. NOORD-SCHARWOUDE, 19 October.. Aanvoer en prijzen: 2800 kg. aardappelen: groote Schotsche 2.10, Schotsche muizen 7.70, drielingen 8.10, R. duken 2.10, eigenheimers 2.60; 2900 kg. uien: gele nep 4.605.20, drielingen 22.50, uien 2.20 2.90, grove uien 2.80; 3700 kg. peen 1.80 2; 2500 kg. roode kool 0.60; 4500 kg. gew. witte kool 0.60, alles per 100 kg. Eierveiling. Texel, 19 Oct. Aangevoerd 45.618: prijzen per 100: 58/62 kg. 6.506.90; 62/66 kg. 6.70—7.20; kleine eieren 3.206.30; eendeieren 3.704.50; oude kippen (vorige veil.) 0.45—0.50, p. kg.; jonge hanen (vorige veil.) o.6o, p. kg. 19 Oct. 1 paard, 7 koeien 2.202.80; 3 pinken 110 140; 9 kalveren 5070; 2 nuchtere kalve ren 0.000.00; 1 ram 0.000.00; 22 scha pen 2227; 28 lammeren 1318; 1 var ken 0.000.00; 44 biggen 710; 38 korven kippen 0.701.10. 17 October. Aangebracht door korders: 3648 tongen p. st. 044.033 4645 kleine tongen 0.12—0.04 10 tarbotten n 6.805.90 102 kisten schar I p. k. 15.505.90 110 kisten schol II 2.40—0.90 5i kisten schar 2.201.00 AFSLUITING HAVENDIJK. Met ingang van heden zal de havendijk voor het verkeer met voertuigen afge sloten worden, ter verrichting van de noodige werkzaamheden in verband met de afsluiting der Zuiderzee. Het betreft voorloopig het gedeelte tusschen de Pa leispoort en het Havenplein.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 7