KANNEWASSER'sST.NICOLAASFEEST Dl D0LLE1DE JUWEELEÜ. KONINGSTRAAT 76 foster'smaagpilieh NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Legpuzzle voor alle lezers van de HeSdersche Courant. Buitenlaiidscii overzicht BEZOEKT OR 9 DECEMBER A.S. A.s. Maandag begint de trekking Nr. 7042. EERSTE BLAD DINSDAG 17 NOVEMBER 1931. 59ste JAARGANG Abonné's en niet-abonné's kunnen hieraan meedoen. Een veertigtal prijzen. Geen overeenstemming in de Fransch-Duitsche on derhandelingen. MacDonald en de Indische conferentie - Een complot in Spanje ontdekt. - De gespannen toe stand in Mantsjoerije. breit alles best. GELENGD NIEUWS Sterke verbeelding van een wissellooper. HOOFDKANTOOR Revolver-drama te Amsterdam. Het misdrijf te Gorinchem. Duitsche motorlogger gezonken. FEUILLETON Het was namelijk ilr. Cart> 2j(± Zoo kwam het dus, dat er dien middag COURANT Abonnement per 3 maanden by vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65; binnen land f 2.—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.<0, f 0.i0, f i._. Modeblad resp. f 0.95,11.25, 11.25, 11.35. Lossenos. 4 ct.; lr.p.p.6ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Za erdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jk. Bureau: Koningstraat 78 Teleloon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. Sinds jaar en dag is de „Heldersche Courant" een goed vriend in veler woning. Ja, wij kunnen gerust zeggen, althans voor wat Den Helder betreft „in iedere woning", want er zal wel geen gezin zijn dat ons blad niet leest. Ook in onze om geving is de „Heldersche Courant" een gaarne geziene gast. Nu de dagen korter worden en meer en meer het aloude, gezellige leest van Sint Nlcolaas nadert, hebben wii gemeend het onze te moeten bijdragen om de gezellig heid van de komende dagen te verhoogen. Wü besloten daartoe tot het uitschrijven van een puzzle-wedstrijd, waaraan alle abonné's en niet-abonné's, oud en jong, kunnen meedoen. Om dit mogelijk te maken, moest het niet ai te moeilijk zijn, maar aan den anderen kant wenoclhten wü voor de goede oplossers een aantal prijzen beschikbaar te stellen, zoodat het ook weer niet te ge makkelijk mocht zijn. Wij hebben ten slotte gemeend een legpuzzle te moeten geven, waarvan de samenstelling nog wel eenige moeite zal kosten. Te beginnen met het nummer van heden, worden in de nummers tot en met 1 December gedeelten van deze legpuzzle opgenomen. Deze stukken moet worden samengevoegd en opgeplakt aan ons wor den opgezonden. Voor de goede oplossers worden de navolgende prijzen beschikbaar gesteld: een hoofdprijs van 25 in geld, één tweede prijs van 10 in geld, twee prijzen van f 5.— in geld en 4 prijzen van 2.50 in geld. Verder nog 32 andere prij zen, in totaal dus 40 prijzen. Voor deze prijsvraag gelden de vol gende regelen: 1. Zij staat open voor iedereen, abonné of niet, volwassene en kinderen. 2. Opgeplakte oplossingen moeten uiterlijk Donderdag 3 December in ons bezit zijn. De enveloppe moet worden voorzien van de aanwijzing „Legraadsel". Iedere oplossing moet duidelijk naam en adres van den inzender dragen. 3. Zooals gezegd, zullen in elk nummer van heden af, d. w. z. in de nummers van 17, 19, 21, 24, 26, 28 November en 1 De cember eenige stukken van deze legpuzzle worden opgenomen. De stukken worden willekeurig verspreid zoowel tusschen den redactioneelen tekst als tusschen de adver tenties, zoodat alles grondig moet worden nagezocht. Op pag. 1 van het Tweede Blad zal in elk nummer worden bekend gemaakt hoeveel stukken van de puzzle in dat nummer voorkomen. 4. De prijzen worden door ons bij loting toegewezen; de oplossing en uit slag worden opgenomen in het nummer van Zaterdag 5 December. voering gebracht, zelfs niet uitgelekt. Maar nu is er toch een „heusch-cornplot" ontdekt, waarover B.T.A., dat is een pers bureau in Madrid-, het volgende meldt: Acht personen, die er van verdacht wor den deel uit te maken van een samenzwe ring tegen het huidige regime in Spanje, zijn in den afgeloopen nacht gearresteerd in een kerk. De politie had zich daarheen begeven, omdat men haar er van verwit tigd had, dat in de kerk wapens werden verborgen, hetgeen zij wilde verifieeren. Later werden nog tien personen in hechtenis genomen. Tot de gearresteerden behooren een kolonel en twee kapiteins, de prior .an het Jezuïetenklooster Cha- martin, een monnik van het klooster La Merced, een kassier van de Bank van Leening, een advocaat, een ambtenaar van het departement van den premier, vüf studenten en drie bekende aristocraten. Naar verluidt, moet voorts Juan Argen- tales, die eere-commissaris van politie was onder de dictatuur, gearresteerd ziin. Het staat vast, dat er te Madrid en in de provincie nog meer personen in hechte nis zullen worden genomen. Hondzjo niet tevreden is met de vrijheid, die men hem laat, en daarom zoo luide van zich laat hooren. Dat is op zichzelf een bedenkelijk verschijnsel. Want als een Japansch generaal goed aan de teugels van zijn regeering loopt, zwijgt hij. Men weet niet, hoever de zelfstandigheid van dezen aanvoerder, die zich blijkbaar te genover het civiel bewind zeer sterk voelt, nog gaan zal. De Mandsjoerijsche conferentie van den Volkenbond te Parijs. De Fransch-Duitsche onderhandelingen, die Zaterdag tusschen von Heesch, de Duitsche ambassadeur en den Franschen minister van Financiën zijn gehouden, hebben volgens Vaz Dias, tot een ver gaande toenadering der wederzijdsche standpunten geleid. In tegenstelling tot andersluidende be richten schijnt echter een volledige over eenstemming nog niet tot stand te zijn gekomen. Men is er tot dusverre niet in geslaagd een definitieve formuleering te vinden voox het Duitsche voorstel inzake bijeenroeping van de consultatieve oom missie van de B. I. B. Gelijk bekend, gaat het erom, een formule te vinden, die de volmachten van deze commissie binnen het kader van het plan-Young houdt, maar desondanks de volledige bestudeering van de betalingsmogeliikheid van Duitschland mogelijk maakt. MacDonald en de Indische conferentie. MacDonald heeft de Ronde Tafelconfe rentie aangezegd, dat hij bereid is om als arbiter in de minderheidskwestie op te treden schrijft de Londensche cor respondent van de „Nw. Rott. Crt" mits de conferentie hem daarom vraagt en zich van te voren verbindt om zich aan zijn uitspraak te zullen houden. De „Morning Post" schrijft over dit JAAP SNOR Vraagt onze Truien (IJzersterk) Resultaat v. eigen werk ZUIDSTRAAT 19. Let op den gelen winkel. - Onze vei egenwoor- diger den Heer L. ZWART, komt U bezoeken. voorstel aan te nemen, schrijft zij, dan daarom in de hoofdgedachte misschen ook juist. Weigeren de gedelegeerden het voorstel aan te nemen, schrijft zij, dan hebben zü een nieuwe, in Engeland ge maakte grondwet te wachten, die zeer mo gelijk de voorzieningen bevatten zal, waar zij zich nu tegen verzetten. Nemen zij het voorstel daarentegen aan, dan verbinden zü zich blindelings tot iets waar één of meer groepen niet aan te willen. In beide gevallen is het de Britsche eerste-minister of, zooals de „Post" vooral onder de be staande politieke constellatie terecht zegt, de Britsche regeering die beslist. Dat ziet er voor de Britsche gedelegeerden niet be moedigend uit, daargelaten natuurlijk de vraag of de hier vergaderde mannen de bevoegdheid hebben MacDonald als arbiter te aanvaarden en of zij ook zooveel macht en invloed bezitten, dat hun aanhangers in Indië zich ook werkelijk door die aan vaarding verbonden zullen achten. Blijkens een interview met Gandhi in de „News Chronicle" denkt Gandhi er niet aan om het voorstel aan te nemen. Gandhi wou overigens niet zeggen, dat zijn weigering om het verzoek te teeke nen, beteekent dat, MacDonald niet arbi- treeren moet. Hij zelf zou iedere oplossing aanvaarden, die voor de Hindoes, de Mos lems en de Shiks gelijk aanvaard wordt, maar verder dan deze drie groepen strekt zich voor hem de minderhedenkwestie niet uit. Een complot in Spanje ontdekt. De rust in Spanje heeft nu al eenige maanden ge duurd, er zijn misschien wel aanslagen op de regeering beraamd, doch niet tot uit- Hoe de voorstanders van beschermende rechten in Engeland het gaarne zouden zien. De Russische en Duitsche dumper wor den weggejaagd. („Daily Express"). De toestand in Mandsjoerije blijft de aandacht vragen, sinds gisteren weer in bizondere mate van de vergadering van den Volkenbond, die te Parijs is bijeen gekomen op een oplossing voor de moei lijkheden te vinden. Een pijnlijk vraag stuk, dat heel wat diplomatie vereischt en dat Briand menige zweetdroppel zal kosten. Over den toestand in Mandsjoerije zelf schrijft de „N. Rott. Crt.": Het gonst van de alarmeerende berich ten uit Noord-China. Ofschoon er een element van groot gevaar in den toestand is waarop wü nog zullen terugkomen, valt er toch heel wat af te schrijven van al die opgewonden verhalen, die ons langs ver schillende wegen bereiken. Er zijn allerlei elementen van overdrijving, waarmede men reeds bü voorbaat rekening moet houden. Daartoe hooren: Tendentieuse Chineesche berichten, zenuwachtige over drijving en lichtgeloovigheid aan Chinee- schen kant en verder troebele bronnen van westerschen oorsprong in China zelf, maar ver van het tooneel der gebeurte nissen. Wij zien b.v. niet in waarom een telegram uit Sjanghai aanspraak zou kun nen maken op biizondere geloofwaardig heid, in vergelijking b.v. met een tele gram uit Londen. Men kan daar ternau wernood beter zijn ingelicht. De heele opgewondenheid gaat over de strook tusschen Nonnibrug en spoorweg. Daar hebben de Japanners blijkbaar pun ten bezet; maar waar en hoever is niet duidelijk. Wel duidelijk is dat generaal Yoshizawa (Japan). Sze (China). Briand (Frankrü'k). Dawes (Amerika). Binnenland. Verdacht van roofoverval te Oosterbeek een onschuldig reizi ger, die naar den weg vroeg. De poging tot roofoverval op den wissellooper van een steenfabriek te Oosterbeek, SGhünt slechts in de ver beelding van dezen bediende te hebben bestaan, schrijft „De Tel.". Zaterdagmid dag werd n.1. als verdacht van dezen overval, te Tilburg een heer aangehouden. Deze is naar Oosterbeek overgebracht. Op het politiebureau te Oosterbeek werd hü geconfronteerd met den wissellooper, die hem direct herkende en zyn ver klaring, dat de gearresteerde getracht zou hebben hem aan te houden, met nadruk herhaalde. Deze, een reiziger, ontkende echter pertinent, dat de zaak zich heeft toegedragen, als door den wissellooper werd beweerd. Hü was op een rondreis met monsters voor zün patroon te Tilburg en kwam dien morgen voor het eerst in Heveadorp, ten gevolge waarvan hy telkens naar den weg moest vragen en ten slotte toch nog verdwaalde. Hü kwam toen terecht in de Fonteinallee, waar de overval dan zou hebben plaats gehad. Daar heeft hü den hem geheel onbekenden wissellooper, die hem per rijwiel tegemoet kwam, naar den weg willen vragen naar de Hevea-fabrieken, doch deze zette er onmiddellük een spurt LEEST ONS RECLAMEBOEKJE UNIE-OBUGATJËN in, den reiziger verbluft in zqn auto achterlatende. De wissellooper bleef echter ook na deze uiteenzetting bü rijn eerst afge legde verklaring, die hij zeide bereids te te willen bevestigen. Na een nauwkeurig onderzoek der politie ter plaatse en een uitgebreid getuigenverhoor is echter on- omstootebjk komen vast te staan, dat de aangehoudene het slachtoffer is gewor den van de zenuwachtigheid van dezen wissellooper, die intusschen ondanks alles blij ft volharden bü z(jn aangifte. Daar het uitgesloten bleek, dat hier persoonsverwisseling in het spel was, is de aangehoudene, in overleg met de justi tie te Arnhem, Zondag op vrije voeten gesteld. Wanhoopsdaad van een ge scheiden man. Zondagmiddag heeft een verschrikke- lijk drama in de Pieter Nieuwstraat te Amsterdam de buurtbewoners ruimschoots stof tot praten gegeven, schrijft „De Telegr.". Aan een der woningen in ge noemde straat kwam een jeugdige vrouw van ongeveer 26-jarigen leefrijd, in ge zelschap van haar beide kinderen, op bezoek hü haar zwager en haar zuster, die op de eerste verdieping woonachtig zün. De vrouw leeft gescheiden van haar man, een werkloos koperslager van on geveer dertigjarigen leeftijd, die den laatsten rijd verblijf houdt bü zün moeder in het woonwagenkamp. Zü en haar beide kinderen brachten bü de familie een gedeelte van den middag door. Om ruim kwart over vyf nam zü afscheid en vertrok met de kinderen met de bedoeling haar woning op te zoeken. Toen zü in de opening van de kamer deur stond, zag zü zich plotseling ge plaatst tegenover haar echtgenoot, die de trap was opgeloopen. Zü schrok en wilde met de kinderen om hem heen loopen. Nauwehjks had zü een stap ge daan of de man, die geen woord uitte, hief een revolver op en loste een schot op haar. De kogel, die op het hoofd ge richt was, schampte even langs haar slaap en boorde zich in het plafond. De man, vermoedehjk in de veronderstelling zynde, dat hü haar had geraakt, richtte het vuurwapen tegen zü'n voorhoofd, boven het oog en trok ten tweede male af. Hy zonk ineende dood was terstond ingetreden. De personen, die waren toe gesneld, vonden hem, zwaar bloedend, met de revolver naast zich- De bewoners haalden in allerijl de politie. Ook de G.G.D. werd opgebeld. Voorloopig bleef, rijdens het onderzoek, het lyk in de woning achter. Inspecteur J. van den Berg van het bureau Lin- naeustraat, verhoorde verscheidene per sonen en ook de vrouw, die gelukkig slechts licht gekwetst was. Daaruit kwam het gebeurde duidelyk vast te staan. Het stoffeüjk overschot van den man werd per auto van den G.G.D. naar het Binnen Gasthuis vervoerd. Het geld gevonden. V. D. meldt uit Woerden: Zaterdagavond om 9 uur heeft de hoofd agent van politie te Woerden van den rechter-commissaris te Utrecht opdracht gekregen, een huiszoeking te doen in het huis van den verdachte S. In het bü'zü'n van den burgemeester werd deze huiszoe king gehouden, waarbij na langdurig zoe ken het gestolen geld, verborgen in het kapok van een der bedden, gevonden is. Het is ter beschikking van de justitie ge steld. Het bericht, dat het gevonden zou zijn achter het behang, was dus niet juist. Omtrent deze huiszoeking deelde de burgemeester nog het volgende mede: Te ongeveer negen uur Zaterdagavond had lrij zich met den hoofdagent van politie v. d. Werf en den agent Steen beek naar de woning van Slob begeven. De vrouw van Slob had n.1. eindeüjk den rechter-commissaris medegedeeld, dat het geld, 200 gulden, in een van de bedden verstopt was. Het zal menigeen vreemd toescirijnen, dat deze bedden niet eerder onderzocht zün. Zü zyn echter wel aan alle kanten bevoeld en betast, maar het is begrijpelyk, dat de pakjes bankpapier, die thans voor den dag zyn gekomen, in een tweepersoons kapokbed bü een onder zoek aan den buitenkant niet eerderzün opgemerkt. De politiemannen hebben Za terdagavond echter twee kapokbedden, twee kussens en twee stroomatrassen ge heel leeg gehaald, zoodat de geheele woning en ook de politie zelf onder het kapok geraakte. Het bleek, dat de vrouw gelogen had, want bü het loshalen van het groote bed kwamen al spoedig drie benkbiljetten van f 1000 en een van f300 te voorschün. Toen het bed geheel door zocht was, waren drie pakjes bankbiljet ten gevonden, resp. biljetten van vü'f en twintig, honderd en duizend gulden, die alles bü elkaar echter nog niet het ge heele bedrag uitmaakten, dat volgens de boeken van den notaris werd vermist.Toen moesten ook het andere bed, de kussens en de stroomatras geheel leeggemaakt worden. Na twee uur moeizamen arbeid bleek echter, dat er geen geld meer te vinden was. Al verscheidene malen had een huis zoeking plaats gehad, waarbü het behang werd verwqderd, plinten zün weggebro ken, bedekking van raamkokers is ver- wy'derd, benevens dakpannen en de pun ten van dakvensters werden weggenomen. Gelukkig is thans de moeite beloond ge worden door het vinden van büna het geheele vermiste bedrag. Alle opvarenden gered. Te IJmuiden heeft Zaterdagmorgen de Duitsche haringlogger B.V. 56 binnenge bracht de uit zestien leden bestaande be manning van de Vrijdag op de Noordzee ter hoogte van Cross-Sand door lekkage gezonken motorlogger B.V. 47. De B.V. 56 trachtte nog den zinkenden logger te Great Yarmouth binnen te sleepen, doch dit mislukte doordat de motorlogger zonk. Er zün geen persoonlijke ongelukken. Beide loggers behooren thuis te Vegesack. Nader meldt men uit IJmuiden: De Duitsche motorharinglogger B.V. 47 was nog maar kort geleden ter visscherü vertrokken. Door een ontploffing was een lek ontstaan in de machinekamer, waar door het schip in zinkenden toestand ver- en alle spijsverterings- stoornissen verdwijnen onmiddellijk bij het ge bruik van Poster's Maag- pillen, het aangenaamste en zekerste laxeermiddel. Alom enkrijgbaat 6 f 0.65 per flacon. 0 0 0 0 0 0 door K. R. G. BROWNE. EERSTE HOOFDSTUK. 1Zonder betrekking. Op een mooien zomermiddag, om der- de srid'S V0°r drie?n precies- wd in trokS p T?nil aan zii" neus ge- Genoemd lichaamsdeel was een trekk^ a*res^e en - om aan te trekkpri zeer V6rleidelijke neus en het v0(ir^" Re/,)eu,rde energiek en met de De n bedoeling om pijn te doen. kpren Mr^oT eigendom van een ze- Get. is L hipps, grossier in thee. Phipr,s f fj bepaald prettig voor Mr. verschijnen ten tooneele te mogen trekken en s z aan neus te laten nen. MHai. 1 TOer te mogen verdwij- een wordt Kaat het in *let leven. De zijn (a-itvt z\'11 eersten ademtocht tot komt vnn 8 aanbeden, de ander neus wnrd? voetlicht, omdat hij aan zijn ken moest °^en' En het neustrek- nieuw tiiinorv'" L omdat daarmee een Genrtr„ Ij ln het 'even van Mr de ieunp rn^ her Ashburnham Carr InffiÏÏ comedie, werd genoemden neus vergreep. Tot op het oogenblik van deze opzienbarende gebeur tenis was Mr. Carr bediende bij Mr. Phipps geen twee seconden erna was hij iemand zonder behoorlijke bron van inkomsten. Hetgeen te begrijpen is. Een vaardigheid in het neustrekken de pro vocatie van den neus daargelaten is niet de beste aanbeveling voor promotie in de grossiers-in-thee-kringen. De quaestie liet zich in het begin heel onschuldig aanzien. In den loop van een onder-woorden-brengen van een klein meeningsverschil over een futiliteit liet Mr. Carr zich verleiden om zijn chef te vertellen, dat deze ongelijk had een on vergeeflijke stommiteit ondanks het feit, dat het volkomen waar was. Het eene woord haalde het andere uit, met het ge volg, dat het gezicht van Mr. Phipps langzamerhand een zachte bordeaux-kleur 'kreeg, dat hij de tafel met zijn vuisten begon te bewerken en dat hü ten leste als zijn opinie en niet zoetjes en zachtjes, maar met verheffing van stem te ken nen gaf, dat Mr. Carr niet alleen een leu genaar, maar een doortrapte, driedubbel overgehaalde leugenaar was. Wat weer tot gevolg had, dat Mr. Carr, met den glimlach van iemand, die zijn dier baarsten wensch verwezenlijkt ziet, om zijn lippen, zich vooroverboog, den neus voor hem met duim en wijsvinger van zijn gespierde rechterhand aanvatte en energiek trok. Ontegenzeggelijk een grootseh oogenblik om even voor drieën een ontslagen, maar daarom niet terneergeslagen jongmensch langs de Strand voortwandelde. Integen deel, een goed opmerker zou gedacht heb ben, dat daar iemand ging, die het leven 'een pretje vond, of die pas een lot uit de loterij getrokken of een erfenis gekregen had of door een papa van de geliefde zijns harten als a.s. schoonzoon geaccep teerd was. Natuurlijk kon de bewuste „op merker" niet weten dat het jongemensch, wien hü al dat goede toedacht, alleen aan een neus liep te denken, een neus, waar aan hü al maanden lang had willen trek ken en waaraan hij nu zoo hard getrok ken had, dat de neus, als neus, de eerste dagen wel onbruikbaar zou zijnEr is nu eenmaal niets zielsverheffender dan een ambitie die verwezenlijkt wordt. Dit lijkt het aangewezen oogenblik om iets over het uiterlü'k van het jonge mensch in quaestie te zeggen. Mr. George Merriweother Ashburnham Carr was een solied gebouwde jongeman van een jaar of zes-en-twintig, een van het type, dat volkomen in staat is wat de omstandig heden ook mogen zü'n, een opstootje-om- den-hoek of een belofte-van-trouw-brenk- zaak om voor zichzelf op te komen. Zijn rossig haar en hoekige, goed-ontwikkelde onderkaak stempelden hem tot iemand, die er van hield zijn zin door te zetten en wien dat niet zelden gelukte ook, ter wijl de vorm van zijn handen en de manier, waarop zijn armen de beschik bare ruimte in zijn mouwen vulden, ieder- eeiij die op de hoogte van het gebeurde geweest was, met een diepgevoeld mede lijden met Mr. Phipps vervuld zou heb ben. Over het geheel genomen een flinke, gezonde, betrouwbare kerel. Onder het neuriën van een liedje dat hij de wijs niet hield kwam er niet op aan kuierde hij langzaam voort. Tel kens glimlachte hij den glimlach van de tevredenen van geest. Hij mocht Mr. Phipps niet. Hij had hem nooit „ge moogd", van het eerste oogenblik van hun kennismaking af had hü gestreden tegen de verleiding om den man aan zijn neus te trekken. En nu was het gebeurd! Wel iswaar met het gevolg, dat hij geen vijf minuten er na „op-straat-stond", maar wat hinderde dat? Hü was jong, hij was ge zond, hü had een behoorlijke dosis in telligentie, geen slechte gewoonten en wat meer was, geen familieleden, met wie hij rekening te houden had. En daarbij honderd en zeven pond op de bank. Wel was hü betrekking-loos en dat in een tü'd, waarin de vacante plaatsen niet voor het opscheppen waren. Maar aan den anderen kant moest hij niet vergeten, dat hü aan dien neus getrokken had.... Onder het verwerken van soortgelijke troostgedachten liep hü door tot den hoek van Wellington Street. Daar bleef hij staan om op een hiaat in den onafgebro ken verkeersstroom te wachten. En daar gebeurde het, juist toen hü zich voor den zooveelsten keer trachtte voor te stellen, hoe de neus van Mr. Phipps er op dat oogenblik wel zou uitzien, dat hij den hoed zag! Het was een lid van een zeer achtens waardige dophoed-familie, dat daar, voort gestuwd door een frissche bries, huppe lend en dansend als een dor blad in den herfstwind, op hem af kwam. Een meter of vijf er achter galoppeerde een meneer, die door den onbeschermden staat van zijn hoofd, zich tot eigenaar van het hoofd deksel proclameerde. Maar de meneer in quaestie had niets van een blad in den herfstwind. Hii was dik en zwaar en niet bepaald piepjong meer. Do hoed rolde voort, voor-om, achter om, tusschen do wieion van allerlei soor ten vehikels door. Zoo nu en dan deed de een of andere ooggetuige een poging om een eind aan het dolle ge-holdebolder te maken, maar de ware ijver was er niet. 't Was of hij besefte, dat het voor een paar honderd menschen een bittere te leurstelling zou zün als zijn boos opzet gelukte. En dus rolde de hoed ongestoord voort.... tot op het kruispunt! Daar aar zelde hij even, dan nam hij een kloek be sluit en hoepelde recht ,op de plek waar George Merriweather Ashburnham Carr stond af. En George nam eveneens een kloek besluit en plantte zijn voet er op. De zooveel honderd ooggetuigen hiel den zich goed. Een paar gingen zich te buiten aan verwijtende blikken, maar het grootste gedeelte keerde zich, met een zucht van voldoening over het genotene, om en ging zijns weegs. George bukte zich raapte liet hoofddeksel op en begon met'een handigheid, die van veel oefening getuigde, de ruitvormige deuk, die de stevige zoolpunt van zijn rechterschoen op zü'n geweten had, er uit te duwen. Juist toen hij in zü'n werk verdiept be gon te raken, merkte hü, dat er iemand in zü'n hals stond te blazen. Hij keerde zich om.... schuin achter hem stond een zeer corpulent heer, die blozend en proes tend als een nijlpaard, dat pas boven water gekomen is, pogingen in het werk stelde om eenige woorden uit te brengen. George gaf den dop-hoed een laatsten energieken duw en stak hem de, verschij ning schuin achter hem toe. „Die is zeker van U", zeide hij beleefd. De corpulente man nam zijn afvallig hoofddeksel aan, bekeek het aan alle kan ten, borstelde het met den onderkant van zü'n mouw af, zette het op en gaf ten overvloede met zijn vlakke hand een klap op den bol. Hii was een man van een jaar of vü'ftig; ongeveer zoo groot als George, maar minstens tweemaal zoo dik. Zijn goedig vollemaans-gezicht had al de tint en den glans van een pas gekookte biet, maar dat kwam waarschijnlijk door zijn zich-te-buiten-gaan aan rythmische gym- nastiek-oefeningen. Zijn oogen waren klein en fel-blauw, zijn kin bestond uit twee verdiepingen, zijn haar was peper-en- zout-kleurig en er was niet te veel van. Hii droeg een blauw colbert pak, vervaar digd uit een materiaal, dat door zü'n soli diteit den omvang van den man, die het droeg, accentueerde. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1