Een kostbaar bezit GEMENGD NIEUWS Radio-Rubriek Het hooge water Na de reis der ministers. Met ware virtuositeit weten de hooge hee- ren precies het alleronbelangrijkste mede te deelen.... „Ja, mijne heeren, wij hadden veel succes. Denk eens aan: een schitte rende reis, mooi weer, goed logies onderweg en ieder was even vriendelijk tegen ons." (L' Oeuvre). De gangmaker voor 1932. De heer G. K., ingezetene van Zuid- Scharwoude, was een der eerste alcohol overtreders in 1932, die kennis maakte met artikel 453. Hij werd n.1. op Nieuw jaarsdag in de Krebbesteeg te Alkmaar aangetroffen in zoodanige fuifstemming, dat de politie verplicht was zich voor hem te interesseeren. Heden echter terecht staande ontkende hy noch den Prins te hebben gesproken, noch van den Prins eenig kwaad te weten, zoodat aanhouding der zaak werd gelast, teneinde den verba lisant gelegenheid te geven ook een woordje mee te praten in deze drankaan gelegenheid. De zwakste remmen plukken het krachtigst den auto gans. De landbouwer Th. B. uit St. Maarten wilde op Kerstmis j.1. ook eens den ge braden haan uithangen en huurde een reuze Chevrolet, die aan wel 6 vrienden of familieleden plaats bood. Op 26 Decem ber werd de pleziertocht aanvaard naar Alkmaar, alwaar op den Kennemerstraat- weg de pret al spoedig leelyk vergald werd door de activiteit der Alkmaarsohe politie, die constateerde, dat de remmen van het gehuurde Chevroletje in bedroe- venden toestand verkeerden. Hoe slap echter ook, zij waren nog sterk genoeg om een flink gat in de beurs van den spat zierenden landbouwer te persen, aange zien hy heden, na veel gemopper van den heer ambtenaar, werd veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen. Aan den heer Anth. R., tuinder en mo torrijder te Nieuwe Niedorp was ten laste gelegd, dat hij op 11 October te Bergen op de Breelaan nabij „Duinvermaak" een aanrijding had veroorzaakt met het rij wiel, waarop de 17-jarige scholier A. Mak, die met een oom per fiets uit de richtino Schoorl kwam aanpeddelen, zich voortbewoog. De schade aan het rijwiel bedroeg 3.50, die de heer Mak natuurlijk graag uit de portemonnaie van den tuin der geklopt zag, doch de heer R. kon ech ter vrijwel overtuigend aantoonen, dat de carambole een gevolgwas van een samen loop van noodlottige omstandigheden, met het aangename resultaat, dat hij werd vrijgesproken en zyn duim op het laad- gat kon houden. Den vogel over het touw laten vliegen. Een S3-jarige te Zuid-Scharwoude wo nende koopman, de heer H. B., geraakte op 2 April van het vorige jaar op een brug naby het veilingsterrein aldaar door een of andere omstandigheid, die zooals de hooggeleerde professor Einstein theo retiseert, den mensch vormen, met zijn rijwiel van het rechte pad, kwam in bot sing met den sluiswachter P. de Moei r bracht dien rijwiel daardoor een tameli, schade toe. De onderhandelingen over de schaderegeling werden met de el uitge meten en toen tenslotte de heer B. te laat toehapte om de helft van de schade te voldoen, kwam hij na verloop van onge veer 9 maanden toch nog bij den kanton rechter terecht, welke magistraat hem nu veroordeelde tot 7 boete of 7 dagen en voldoening van de geheel© schade, begroot en vastgesteld op 12 pop, kosten en rech ten begroot op nihil. ULTRA-KORTE-GOLF ONTVANGST. Te Roermond. De Maas is te Roermond het laatste etmaal nog 46 c.M. gewassen. Zaterdag morgen was de stand boven de sluis aan 4en Donk 18.30 meter plus N.A.P. tegen 17.84 meter plus N.A.P. op Vrijdagmor gen. Verwacht wordt, dat de hoogste Stand is bereikt. In de provincie Utrecht. Tusschen Baarn en Amersfoort zijn Vjle landerijen overstroomd tengevolge van den hoogen waterstand in de Eem. In de provincie Groningen. Te Siddeburen (Gron.) kunnen de kin deren niet naar school, daar het hooge water hun woningen heeft bereikt. Te Appingedam staan thans enkele wegen onder water, terwijl bruggetjes voor de woningen gaan drijven. DE „STANFRIES IV" GEVONDEN. Het Rijksbetonningsvaartuig uit Enk huizen heeft het wrak van de „Stanfries IV" aangetroffen op 52° 56' 42" N.b! en 0° 20' 8" O.L. Boven het wrak, dat zich reeds in het zand werkt, staat als minste diepte 2.5 meter water. De laadboom, die aan het wrak verbonden was, is medege nomen. Een wrakbaken is ter plaatse uit gelegd. is een doos of tube „Zij"-Crême. Zij be schermt Uw gelaat even afdoende tegen guur herfstweer of felle winterkou als een warme bontmantel of behagelijke pels het Uw lichaam doet.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2