verhuizen: MAHLER-BESSE CIE okke visser, VIERDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS BORDEAUX WIJNHANDELAREN LIKEUR COHDIAL MEDOC I I Visscherij. VAN ZATCO'G 16 JANUARI 1932 V>ch/ diefj de AGENTSCHAP DEN HELDER HELDERSCHE STEENKOLEN- EN ANTHRACI ET HANDEL Tel. 228 POLDERWEG 34 PREDIKBEURTEN 1 fc Vergaderingen, vermakelijkheden enz. Vracht gevraagd richting Rotterdam ot Z.-H., P -9-30 Jan. GEBR. KORPERSHOEK, Bingleystraat 66, R'dam. Telefoon 33671. Op -en ondorgang van Zon- en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Wintertijd. Maan Zon Hoogwater Jau. - op: ond.: op: ond: sin. nam. z 17 11.09 2.15 8.00 16.17 2.33 3.01 M 18 11.27 3.30 7.59 16.18 3.33 4.10 D 19 11.53 4.46 7.58 16.19 4.49 5.28 W 20 11.31 5.59 7.57 16.21 6.04 6 37 D 21 13.27 7.02 7.56 16.23 7.08 7.35 V 22 14.40 7.51 7.54 16.25 7.59 8.20 Z 23 16.06 8.25 7.53 16.27 8.41 9.01 Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Zaterdag 16 Jan16.45 uur Zondag 17 16.47 Maandag 18 16.48 Onze vroegere stadgenoot, de heer O. C. Baas, slaagde voor het candidaats- examen medicijnen. Onze vroegere stadgenoot, de heer C. F. Kloprogge, rijksveldwachter brig.- tit., te Dirkshorn, slaagde te Amsterdam voor het examen brigadier der ryksveld- wacht. (Herplaatst wegens misstelling). -Onze stadgenoot de heer E. Heijblok, ernstvuurwerker, ontving 9 Januari j.1. als één der laatsten de gouden medaille voor 86-jarige trouwe dienst. BEGRAFENIS J. FIJTING VAN WALSEM. Vrijdagmiddag werd op de algemeene begraafplaats te Huisduinen ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den heer J. Fijting van Walsem. Aan de groeve werd het woord gevoerd, namens den voorzitter van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, door den heer No taris Engelsman, die de groote werk kracht van den overledene als secretaris van V.V.V. „Helder's Belang" schilder dér In 1924, aldus de spr., leerden wij den heer van Walsem kennen tijdens de voor bereiding voor de groote tentoonstelling „Stad Helder", en wij hebben sedert van zijn ijver en werkkracht dankbaar gepro fiteerd. Wii hebben hem als zoodanig leeren hoogachten. Aan tal van zaken, door Helder's Belang" op, touw gezet heeft hij daarna zijn werkkracht gegeven; spr. herinnert aan het bezoek der Zuid- Afrikaansche studenten. Wü konden op hem vertrouwen, wij wisten dat, het af was als hij er zich had voorgespannen. Zün laatste levensjaren zijn moeilijk ge weest in verband met zijn gezondheidstoe stand. Namens zijn vrienden en familieleden legt een dame een bloemstuk op de baar; namens het Marine Rampenfonds mevr. de Boer—Jongkees. De heer van Pappelendam spreekt uit naam van het Marine-Sanatoriumfonds, waaraan de overledene gedurende ruim 5 jaren als administrateur verbonden was. Met onverflauwden ijver en groote toe wijding heeft hij zich aan die taak ge geven en door den grooten invloed, dien hij buiten ons enge marinekringetje om bezat, heeft hii ons fonds aanmerkelijk weten te versterken. Wij zijn hem daar voor dankbaar en zullen zijn nagedachte nis in eere houden. Tenslotte sprak de heer Joh. Bakker als vriend. Vijftien jaar geleden, aldus spr., leerden wij hem op een vacantiereisje in Scherpenzeel kennen, waar hii ook toen een ijverig secretaris was van Vreemde lingenverkeer. Als zoodanig raakten wü met hem bekend, en heeft luj ons in alles bijgestaan. Toen hadden wü niet kunnen denken, dat hieruit nog eens een vriend schappelijke verhouding zou ontstaan, waarbij wij op onze beurt hem bekend1 zouden maken met Den Helder. Hii is lid van ons gezin geworden; met open armen hebben wii hem ontvangen, hü vond hier zijn thuis en hii heeft ons daarvoor zijn dankbaarheid betoond, door volkomen in ons gezin mede te leven. Niet alleen in dagen van blijdschap deed hij dat, maar ook in ernstige perioden; dan was hii het, die ons troostte en met ons medeleefde. Nog dezen zomer is het gebeurd, dat wij te Huisduinen waren en hii zeide, naar het kerkhof wijzende: „daar kom ik ook wel gauw te liggen". En als wij hem dan een opbeurend woordje toespraken, kon hij ons zoo eigenaardig aanzien, alsof hii wilde zeggen: „moet je mü nu voor den mal houden?".... Het is precies zoo uitgekomen, en inge volge ziin wensch hebben wii hem hier te Huisduinen ter ruste gebracht. Spr. brengt tenslotte namens de familie den dank over voor de betoonde belang stelling. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, apotheker Kanaalweg. Van Maandag 18—25 Januari wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door H. J. Rootlieb, apotheker Binnen haven. elft WOrdt bet»r door Doozen 25, 45 e„ 65 ets. WA MI AFSCHEID DR. LOESBERG. Uit den zeedienst. 't Begon hiermee, dat een onbekende ons het verzoek deed, om Donderdagmid dag kwart over vier in de Marine-Cantine te willen zijn, teneinde getuige te zijn van 'het afscheid van den officier van gezond heid bij de Kon. Marine, den heer Loes- berg, die zich, zooals bekend is, als parti culier arts hier ter stede gaat vestigen. Het verzoek geschiedde intusschen niet in de hoogdravende woorden, die wij alle- j maal hierboven schreven, maar die noodig zijn om den lezer al dadelijk te oriën- teeren. Het spreekt vanzelf, dat we aan dit ver zoek voldeden. We vonden in de gezel lige cantinezaal reeds enkele janmaats, ook wat oude hekenden van het stafmu ziekcorps. En geleidelijk liep de zaal vol: onderofficieren, korporaals en matrozen, alles, wat onder het wachtschip ressor teerde en geen wacht- of andere dienst had, stroomde in de cantine. In geen jaren waren we in dat gezellige zaaltje geweest, u begrijpt hè, als burger heb je daar niet veel te maken. Indertijd, in dien „goeden" ouden tijd van de mobilisatie, ja, toen kwamen we er wel eens, als er volkszangavonden of ontspanningsavon den werden gegeven. Maar die tijd is lang voorbij; nu staat er een keurig radiotoestel en een groot opschrift boven het tooneel noodigde tot dansen. Helaas! voor een dansje zijn twee factoren noo dig: ten eerste moet je het kunnen en ten tweede moet je een dame hebben. Dat laatste is niet absoluut noodzakelijk, maar het is toch aardiger. Maar het eerste is onvermijdelijk. Enfin, er was dan die luidspreker en in afwachting van de dingen, die komen zouden, werd die maar aangezet en toen zong er een meneer van ,,....a, je bent mijn ideaal" (ik kon niet verstaan hoe de dame in kwestie heette, maar u weet, alle vrouwennamen eindigen op a, dus heb ik maar puntje, puntje, puntje gezet en dan een a, dan klopt het altijd). Toen kwam er iemand1 op den verslag gever af en fluisterde hem in de ooren: ,,'t kan niet mooi genoeg, meneer, denkt u er om?" En als toelichting werd er bij gezegd: ,,'t is een reuzendokter!" Daar zit je dan, niet wetend of dit ongeoorloof de pressie is op den verslaggever of wat anders. Het bleek alras wat anders te zijn. Enfin, we besloten maar een stevige punt aan het potlood te maken, want er zou wel heel wat gespeecht worden. Midden in het ideaal" van den meneer uit den luidspreker werd het apparaat stopgezet, omdat de dokter, voor wien deze bijeenkomst bestemd was, met zijn echtgenoote binnenkwam. En toen bleek het al heel spoedig den verslaggever, dat hij nog met geen tien potlooden iets van beteekenis kon beginnen. Want er werd zoo goed als niet gespeecht, maar noch tans werd er zeer veel gezegd. Niet met woorden intusschen. Potlood en papier kunnen alleen maar uiterlijke dingen weergeven, maar hier was iets, dat van hart tot hart ging. Het was een regelrecht contact van binnen uit, dat tot stand kwam en eigenlijk is het er zóó mee ge steld: hoe minder er over geschreven wordt, des te beter is het. En deze hul diging van de mannen van het wachtschip werd iets heel moois, iets dat je niet iede- ren dag beleeft. En toch gebeurde er niets; de mannen stonden recht, toen de dokter en mevrouw binnenkwamen, gingen weer zitten, en de korporaal-konstabel A. P. de Wit hield een toespraakje, dat beant woord werd' door dr. Loesberg, aan wien een klok werd aangeboden. Mevrouw Loesberg kreeg bloemen: witte seringen en phloxen of hoe ze heeten mogen. Dat was alles. Maar de sfeer deed het hem, begrijpt u? Je voelde, hier wordt iemand gehuldigd, van wien men houdt, en dien men hoog acht. Het was voor de bemanning van het wachtschip een behoefte hun dokter dit afscheid1 te brengen. Dat bleek uit de al- geheele afwezigheid van woorden; het enkele toespraakje van den korp.-konst. de Wit was zóó volkomen zonder eenige pretentie, dat het juist daardoor boek doelen sprak. En de dokter zelf voelde, dat het hier meer dan een gewoon af scheid was.... Maar toch dienen wü het potlood lor hand te nemen en te vertellen, wat er op dezen middag gezegd werd. Ziehier wat de korp.-konst. de Wit zeide: Toesprak van den heer De Wit. Geachte Dokter! Wij hebben U hier voor een oogenblik ontboden, niet voor een zieke, doch om af scheid van U te mogen nemen. Zoodra toen wii hoorden, dat U op 15 Januari 1932 de Marine ging verlaten, hebben wij gedacht op welke wijze U ons zou ver laten. Wij besloten om dat niet ongemerkt te laten voorbij gaan en dank zü de toe; stemming van den Comandant zijn wij hierin geslaagd' en nu hier bij elkaar om dat te volbrengen. Aan mü is de eer te beurt gevallen om dan nog eenige woorden te spreken, ook ai ben ik dan geen redenaar. Dokter Loesberg, velen van ons hebben U gekend vanaf den datum waarop U bij de Marme kwam, velen zijn er ook, die bü U aan boord geweest zijn of door L verpleegd of behandeld werden en ae laatste drie jaren heeft U de practijk op het Wachtschip uitgeoefend, Wii zijn U dankbaar voor hetgeen U voor ons hebt gedaan. Ge hebt U als mensch en als dokter tegenover de zieken doen kennen en altijd een opwekkend of geruststellend voord voor Uw patiënten gehad, wat toen bü ieder mensch, hetzij burger of mili tair altyd opbeurend werkt. Ik heb al ge zegd, ik ben geen redenaar en wil het dan ook niet te lang maken. Gy gaat U nu een burgerpractijk vestigen en hier mede spreek ik namens alle aanwezigen de hoop uit, dat het U zal mogen geluk ken, wat ik niet betwijfel, en dat het U en Mevrouw en Uw verdere huisgenooten goed moge gaan. Daar ik zooeven al ge zegd heb, dat wü dit afscheid niet onge merkt voorbij wenschen te laten gaan, hebben wü achter Uw rug om een complot gesmeed en gedacht om U een blijvend aandenken aan te bieden in den vorm van deze klok. Vertegenwoordiger J. HOFSTRA Polderweg 42 Telefoon no. 531 Kelder Hoofdgracht 77 D. VAN DOK, Telefoon no. 526 Wü hopen, dat deze klok U nog dikwijls aan den tijd zal herinneren, door U bij de Marine doorgebracht en die U geschon ken wordt door de equipage van Hr. Ms. Wachtschip. Voor U, Mevrouw, een bloemetje en onze beste wenschen en dat het U ge geven mag zijn Uw man bij te staan in zijn werk. Het ga U goed! Antwoord van dr. Loesberg. Ja, daar stond nu de dokter! Met den mond vol tanden. Wat moet ik daar nu op antwoorden? zoo vroeg hij. Ik had er wel eenig vermoeden van de laatste dagen, dat er wat tegen me in 't schild werd ge voerd; men had mü al eens een paar maal gevraagd wanneer ik nu precies uit dienst ging. Bü de Marine weet je dat nooit, je wordt plotseling voor het feit gezet. Dezen laatsten dag had men mij gevraagd mün uniform nog te willen dragen. Nu, waarom zou ik dat genoegen niet willen doen? Maar dat men er zooveel werk van zou maken om my' op deze manier een af scheid te brengen, neen, dat had ik niet kunnen vermoeden. En waarvoor? Wat heb ik eigenlyk gedaan? Nu ja, ik heb op my'n wy'ze my'n werk gedaan, zooals ieder dat op zjjn manier doet. Ik heb het geluk een nogal zonnig humeur te hebben, en een optimistische stemming is van groot belang voor een patiënt. En van my'n optimisme heb ik jelui kunnen mede- deelen. Maar overigens heb ik niet bij zonders gedaan. Je hebt, als je by' de marine dient, je narigheden, je hebt ook je prettige herinneringen. Een van de prettigste was een krokodillenjacht, waar bij ik evenwel niet het geluk had het dier te dooden. En wat de nare dingen betreft, och, die vielen tenslotte ook nog weer mee. Mijn laatste diensttijd op het Wacht schip behoort tot de aangenaamste her inneringen; allerlei oude kennissen ont moet je er en je moest er veel schipperen om je goede humeur te behouden. En dat vond ik altijd prettig werk, er de stem ming in~Te houden. Maar ik had niet ge dacht, dat dit weinige aanleiding zou zy'n om my hier te befeesten. En ik dank jelui wel voor alles. Ook wie me niet ge negen zy'n, dank ik; ik weet, het is my' een enkele maal wel eens kwalijk geno men als ik dingen moest doen of bevelen, die minder aangenaam waren. Maar alle niarinemenscben moeten er zich eens rekenschap van geven waarom een meer dere orders geeft: Jiet is veel moeilijker een goede order te geven dan een beroer de op te volgen. Als dokter heb je veel invloed op de stemming en als jelui aan my' in dat op zicht wat hebben gehad, heb ik omgekeerd veel van jelui geleerd. Heel veel. En daar voor krijg ik nou een cadeau! Nou, meer heb ik eigenlijk niet te zeg gen; ik dank jelui hartelijk, ook dat je mün vrouw er in betrokken hebt! Met een hartelijk applaus eindigde deze typische huldiging. Vermelden wy' nog, dat dr. Loesberg en mevrouw werden binnengeleid door schipper Zewald, en dat de aangeboden klok een fraaie gangklok de vol gende inscriptie draagt: „Aangeboden aan den Heer E. Loes berg, ter herinnering aan Uw diensttijd van equipage Hr. Ms. Wachtschip". Men verzocht ons nog te willen ver melden, dat Dr. Loesberg aan huis ook nog tal van blijken van sympathie zün gebracht door marine-menschen, in den vormen van bloemen en cadeaux. NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP. Blükens een in dit nr. voorkomende advertentie zal op Woensdag 20 Januari a.s. een byeenkomst worden gehouden door de afd. Den Helder van bovenge noemd genootschap, in de Nieuwe Kerk, bü de Werf poort. Het woord zal worden gevoerd door ds. v. d. Poel en ds. Borgers, terwyl welwil lende medewerking wordt verleend door het „Herv. Kerkkoor''. VIERDE MARINE-CONCERT. Het vierde marine-concert heeft plaats Woensdag 20 dezer. Ditmaal zal Mevr. Beatrix Noljora, welke, zooals men zich herinneren zal, in November door onge steldheid verhinderd was te komen, hier ontred*, met hetzelfde programma, dat toen was aangekondigd, en dat bestaat uit het bekende recitatief en aria uit Haydn's „Schöpfung" en een aria met recitatief uit de „Hérodiade" van Massenet. De heer Leistikow heeft zijn programma in over eenstemming met dat van de zangeres ge bracht en zal ons vóór de pauze vergasten op de eerste symphonie van Beethoven. Na de pauze krijgen we in verband met Massenet een wat moderner getint pro gramma, namelijk de ouverture „Die schöne Galathé" van Suppé, een ballade, van Sibelius, een zeer mooie Slavische dans van Dvorak, en tot slot een Slavische rhapsodie van C. Friedemann. Voor toegangsbewijzen enz. verwijzen wy' wederom naar de advertentie. T.A.V.E.N.U. Bovenstaande tooneelvereeniging zal evenals verleden iaar 'een buitengewone soiree geven op Zaterdag 23 Januari, des avonds 8 uur, in „Casino Introducties erkriigbaar volgens advertentie in dit blad. OPENBARE VERKOOPING. Door Notaris J. W. J. Schreuder werd gisteren avond 71/2 uur, in het lokaal „Musis Sacrum", publiek verkocht de vol gende perceelen. Het woon- en winkelhuis en erf aan de Zuidstraat Xo. 48, groot 45 centiaren. Kooper J. W. Biersteker qq. Voor 2870.—. Het huis, met het recht van voortduren de erfpacht op den grond, aan de Laan No. 74, groot 1 are 10 centiaren. Kooper S. Viskoop qq„ voor 3060. Het huis en erf aan de Langestraat No. 5, groot 63 centiaren. Het huis en erf aan de Langestraat No. 7, naast het vorige perceel, groot F 71 cen tiaren. Kooper voor beide perceelen W. Mole- naar qq„ voor 2640. Het woon- en winkelhuis met pakhuis, overdekte opslagplaats en erf aan de Langestraat Nos. 23 en 25, groot 4 aren 85 centiaren. Kooper B. Bethlehem qq„ voor 3875.-. Het woon- en winkelhuis en erf aan de Middenstraat No. 13, groot 79 centiaren. Kooper P. Th. Luyckx qq„ voor 2950.-. Het huis aan de Smidstraat No. 32, groot 16 centiaren. Kooper K. Hoogerduyn qq., voor 318.-. Het huis en erf aan de Breestraat No. 35, groot 93 centiaren. Kooper G. H. Moorman qq„ voor 1310. Het huis met stalling, schuur en erf en nieuwe boet aan den Koningsweg No. 17, met weg, groot 4 aren 41 centiaren. Kooper Th. A. A. Terra qq., voor 1600. Het huis en erf aan de Vijzelstraat No. 41, groot 61 centiaren. Kooper Th. A. A. Terra qq„ voor 310. Het huis en erf aan de Vyzelstraat No. 43, naast het vorige perceel, groot 53 cen tiaren. Kooper Th. A. A. Terra qq„ voor 295. Het huis en erf aan de Brouwerstraat No. 17, groot 63 centiaren. Kooper W. Bakker qq„ voor 1310. Het huis en erf aan de Brouwerstraat No. 41, groot 64 centiaren. Kooper G. Wieren qq., voor 1925. Het huis en erf met bovenwoning aan de Achterbinnenhaven Nos. 69 en 70, groot 85 centiaren. Het huis en erf met bovenwoning aan de Achterbinnenhaven No. 71, naast het vorige perceel, groot 85 centiaren. Kooper voor beide perceelen P. Breg- man qq., voor 1340. Het huis en erf aan de Oranjestraat Nos. 19 en 21, groot 1 are 7 centiaren. Het huis en erf aan de Oranjestraat Nos. 23 en 25, groot 1 are 7 centiaren. Kooper voor beide perceelen L. A. van Hees q.q. voor 1951. Het huis en. erf aan de Vyzelstraat Nq. 60, groot 94 centiaren. Kooper Th. A. A. Terra q.q. voor 1220. Het huis en erf aan de Vyzelstraat No. 62, groot 64 centiaren. Kooper J. Ph. van Os q.q. voor 1105. Het huis en erf aan de Vyzelstraat No. 64, naast het vorige perceel, groot 70 cen tiaren. Kooper D. Hopman q.q. voor 1096. Het huis en erf aan de Molengracht No. 36, groot 59 centiaren. Kooper S. N. Bakker q.q. voor 3384. VIERDE ABONNEMENTS- TOONEEL V OORSTELLIN G. De vierde abonnementsvoorstelling zal plaats hebben op Maandag 25 Jan., te half negen, in Casino. Het Ver. Rott. Hofstad Tooneel, Dir. Cor van der Lugt Melsert komt met één van haar succes stukken: „De Wonderdokter", bly'spel in 3 bedrijven. De plaatsbespreking zal weer geschieden op de Zaterdagmiddag te voren. Men zie hiervoor de adverten- tie's in onze nummers van a.s. Dinsdag, Woensdag en Donderdag. TWEEDE OPVOERING „DOLLE HANS". Door H. B. S. V. Op 28 Januari a.s. hoopt de tooneelver eeniging van H. B. S. V., ten bate van het Plaatselyk Crisis-comité, in „Casino" een herhaling te geven van Fabricius' „Dolle Hans". Zooals men weet heeft de^ veree niging met de opvoering van dit stuk groot succes geoogst op den avond van het Hüh^-jarig jubileum van H. B. S. V. Wü komen hierop uitvoeriger terug. COMITÉ VOOR BUITENGEWONE ABONNEMENTSCONCERTEN. Betreffende het optreden van de alt- zangeres Jeanne v. d. Rosière op den lie- derenavond op Dinsdag 19 Januari a.s. in „Casino", schrijven de bladen: Rotterdam. Ons land is rijk aan mooie stemmen! Een van de opmerkelijkste is die van onze ver maarde Hollandsche zangeres mevrouw J. v. d. Rosière, die hier gisteravond een liederen- avond gegeven heeft. ....inlage ligging van een prachtige donkere sonoriteit en in de hoogte vol-opbloeiend van treffende schoonheid is. Dagblad, 27 Januari I93I- Mevrouw v. d. Rossière beschikt over een warm, volle en draagkrachtige alt, over een intelligente en gevoelige voordracht en over een uitnemende adembeheersching die haar in staat stelt in alle stemregisters het geluid duidelijk en vol te houden. Men mag haar optreden begroeten als een ongewoon ver schijnsel in ons muziekleven. Voorwaarts, 27 Jan. 1931. Amsterdam. Jeanne v. d. Rosière bezit fraai stemma- teriaal een donkergetinte mezzo dat licht aanspreekt en warm en expressief ge- timbreerd is en van goede vorming getuigt, haar voordracht geeft ook blijken van muzi kaliteit, gevoel en intelligentie. De zangtech niek van Jeanne v. d. Rosière getuigt van goede cultiveering. Het Handelsblad, 10 Februari 1931. Een mooie stem, een levendige expressie en een zeer welgekozen programma; ziedaar ae drie factoren welke de kennismaking met Jeanne v. d. Rosière instede van de ge forceerde en nerveuze gebeurtenis, die een kennismaking op het Amsterdamsche kamer- muziekpodium pleegt te zijii tot een aan gename zaak hebben gemaakt. De Telegraaf, 10 Februari 1931. De liedcrenavond van Jeanne v. d. Rosière is een verrassing geworden. Ziehier een zan geres met een uitgesproken talent, een van nature krachtig geluid, een muzikaal begrip en goeden smaak. Het Volk. Toegangsprys buiten abonnement 2. en 0.75. GOEDE EN GOEOKOOPE BRANDSTOFFEN. ANTHRA- CIET VANAF f 1.60 - DE VERLOTING VOOR DE JEUGDHERBERG. Men had ons gevraagd tegenwoordig te willen zyn by de verloting welke, Don derdagavond in het gebouw der jeugd herberg zou piaats vinden en gaarne hebben wü aan dat verzoek gevolg ge geven. In het niet groote, maar gezellige ver gaderzaaltje stond de haardkachel, een geschenk van den heer Hoegsma, als een lier te branden. De aanwezigen beweer den, dat het er om te stikken was, maar de verslaggever, een man op jaren, zoo als u weet, vond het er fün. Hetgeen niet wegnam, dat hü na enkele oogenblikken ook in den versten hoek van het vertrek kroop. Er werd stevig gerookt, dus de temperatuur was door een en ander een eind boven het vriespunt. Daaromtrent kan geen twüfel bestaan. Op tafel stond een enorm groote doos, van Palthé of zoo iemand, en daarin waren, keurig dichtgevouwen, de papiertjes. 3000 of daaromtrent. Op zichzelf al een heele prestatie om al die papiertjes, eerst te nummeren, daarna te vouwen. De heer Lever, voorzitter, en de heer van der Vlis, secretaris, zaten met hun vulpen ge reed om den uitslag te boekstaven van de verloting; de heer L. Coltof, penning meester, zorgde ervoor, dat de lootjes be- hoorlük dooreen werden geschud. Verder waren by de trekking tegenwoordig mevrouw de BoerJongkees, mejuffrouw Peperzeel, en de heer Roovers, als leden van het bestuur der Jeugdherberg, een vertegenwoordiger van de politie (de loting moet onder politie-toezicht ge schieden, zooals men weet) en schrijver dezes. Verder natuurlyk de heer en me vrouw Geerling. Deze laatste nam zelfs een zeer werkzaam aandeel in de verlo ting, want zy' was het, die de eerste num mers uit de „bus" zullen we maar zeg gen, haalde. Dat eerste nummerneen, dat ver tel ik straks. Eerst moet ik u nog wat zeggen over de prüzen. Die stonden ver lokkend uitgestald op een tafel, be halve de fiets natuurlyk; dat ging niet. Daar warendoozen postpapier en correspondentiekaarten, stapels blikken biscuits, een serie prachtige boeken, kus sens, handwerken, tuinbouwgereedschap, vazen, gelukspoppen, lederwaren, kristal, ja wat niet al. Van de Ambachtsschool was een collectie harken en kolenkitten enz. gekomen, van de Vakschool allerlei dameshandwerk, van den heer Stevenson handenarbeid, van tallooze particulieren tallooze prijzen. Och, och, en dan zelf met twee lootjes in je zak rond te moeten loopen, en toe te moeten zien, dat je geen prijs hebt gekregen! Kunt u zich voorstellen, dat het beroep van den jour nalist dikwyls zwaar is? Klokslag acht uur het klokje van den voorzitter gaf in deze den doorslag, werd het eerste lot getrokken. In gespannen verwachting zagen we toe, ons hart klopte luid, ditmaal niet van sympathie voor de jeugdherberg, maar van spanning. In de gang stond al een jongen met zyn lotje in de hand te wachten of hü een prüs had Och, och! wat duurde dat lang. Het zaakje schudden, een lot er uit halen, het openvouwentweeduizend zevenhon derd negenendertig: de fiets! Een zucht van ontspanning: ik heb hem alvast niet! Het verder verloop ging vlot en wy' dee- len hieronder den uitslag ervan mede. Hierby' moet worden opgemerkt, dat de volgorde der prüzen willekeurig is geno men; toevallig is prüs no. 1 ook de hoofd prijs, maar voor de anderen geldt dat niet. De belangrijkste zullen wy apart vermel den: No. 1 (fiets) 2739, no. 3 (spiegel in zware lijst) 2564, no. 6 boekwerk („Sprake en Sproke") 1131, no. 7 boekwerk („Siamee- zen") 354, no. 8 boekwerk („Roode Zee") 2822, no. 9 boekwerk („Helden der vrü- heid") 247, no. 10 (Verkade-album Kamer planten) 2507, no. 11 (Winterboek Wereld bibliotheek) 1366, no. 23 (spiegel in lijst) 2951, no. 66 en 67 (elk een driemaands abonnement bioscoop) 1831 en 2092, no. 69 (12 tafelmessen) 108, .enz. Hier volgt de volledige uitslag; de prü zen kunnen worden afgehaald Maandag en Dinsdag van 4 tot 7 uur aan de Jeugd herberg. Zondag 17 Januari 1932 DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat), 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: .Heilig land». (Ex.3:5) Xed. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10 uur, Ds. R. C.W.J. Hoek Doopsbediening 's Avonds 6.30 u., Ds. F. W. J. v.d. Poel Onderwerp: »De Zagier». Solo-zang Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur Ds. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 u., Ds. Meynen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. de heer N. van der Kraats Donderdag 7.30 uur, N. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 'sMorgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 'sMorgens 10 u. Ds. P.H.Borgers Donderdag 21 Jan. nam. 8 uur, Deutscher Verein. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 'sMorgens 10 uur, in de Westerkerk, Ds. R. C. W. J. Hoek. Doopsbed. 's Avonds 5.30 uur, in geb. Palmstr., Ds. R. C. W. J. Hoek. Evangelisatie (Geb. Middenstraat 117) Woensdagavond 8 uur, Bybellezing door Ds. Hoek Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78), j 2e Zondag na Driekoningen, 's Morgens 10 uur kerkdienst Past. Th. Moleman Leger des Hells. 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Middags 3.30 u., Samenkomst voor soldaten en ex-soldaten. 's Avonds 8 uur, Openbare Heils- by'eenkomst onder leiding van Kom- mandant Bouwe Vlas. Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen)', Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté Li s U4 f-i C M SA CL, ►3 O* A 1 2739 28 2637 55 2322 82 871 2 1860 29 378 56 1328 83 521 8 2564 80 2983 57 1540 84 1759 4 2227 31 859 58 759 85 941 6 520 32 1810 59 2734 86 505 6 1131 33 584 60 1922 87 1734 7 354 34 221 61 2084 88 272 8 2822 35 703 62 1537 89 589 9 247 36 659 63 838 90 1484 10 2507 37 2377 64 817 91 1251 11 1366 38 1806 65 440 92 1812 12 569 39 2199 66 1831 93 2338 13 2183 40 2233 67 2092 94 420 14 2297 41 306 68 628 95 878 15 2761 42 421 69 108 96 241 16 1857 43 486 70 323 97 194 17 2795 44 470 71 459 98 2870 18 2686 45 217 72 2620 99 2554 19 2616 46 2788 78 275 100 1938 20 1487 47 1815 74 208 101 346 21 675 48 2689 75 1371 102 2080 22 1864 49 2588 76 1352 103 2240 23 2951 50 1006 77 1365 104 2733 24 1584 51 2218 78 2835 105 74 25 2119 52 2935 79 418 106 770 26 2546 53 2216 80 2457 107 438 27 80 54 2288 81 1783 108 1235 Schoonheid brengt verplichtingen mede! Wie mooi is moet er juist voor zorgen, dat door regelmatig gebruik van de goede Chlorodont- tandpasta de witte tanden behouden blijven. Een proef overtuigt. Per tube 35 cent, Zaterdag 16 Januari. Uitvoering „Helder's Fanfare Corps'k Casino, 8 uur. Zondag 17 Januari. Cabaretvoorstelling Willy Derby, Casino, 8 uur. Maandag 18 Januari. Vergadering Anti-Mil. Propaganda-co-i mité, Casino 8 uur. Dinsdag 19 Januari. Tweede abonnementsconcert Jeanne v. d. Rosière, Casino, 8 uur. Woensdag 20 Januari. Marine-concert, Casino, 8V2 uur. Donderdag 21 Januari. Vergadering S.D.A.P., Casino, 8 uur. Zaterdag 23 Januari. Friesche vereeniging, Musis, 8 uur. Soirée Tooneelver. „Tavenu", Casino, 8 u. Het grootste gedeelte deP vloot hield zich bezig met de garnalen en bot- visschery op de reede en op Texelstroom. Garnalenvangst was er niet zoo veel en de groote vangsten van verleden jaar voorjaar biyven steeds uit. In zooverre is dat niet van veel invloed op het eind resultaat, omdat anders vermoedelyk de prijs geheel van de garnalen zou gaan, terwyl door de geringe vangsten een prijs wordt gemaakt, die eigenlük ook nog aan den zeer lagen kant is, maar die althans nog eenigszins meetelt. Gelukkig dat de botprys flink vast bly'ft en dat de vangst dier vischsoort nog behoorlyk is. Er wordt zoo ongeveer van tien tot veertien gulden per kist be steed en misschien dat voor de netten-bot nog een wat hoogeren prüs wordt ge maakt, omdat deze soort meer gely'kmatig en grooter is. De kotters maakten Donderdag, toen het weer zich gunstig liet aanzien, nog een afsteker naar de Noordzee, maar moesten 's nachts weer terugkeeren, om dat het ruwe weer hand over hand toe nam. Veel gelegenheid tot visschen zal èr dus wel niet zy'n geweest. Ons beschouwinkje over het visch- vervoer per vrachtauto was nog nauwe- lüks gelezen of het krantenbericht ver meldde al weer, dat enkele vischexpor- teurs te IJmuiden hun visch per vracht auto rechtstreeks vervoeren naar België en Frankrijk. Ten deele wordt dus daarmee het spoorvervoer uitgeschakeld. Men heeft wel eens het argument aan gevoerd, dat de vischafslag hier wat ongunstig ligt, omdat er al heel wat overlading is geweest, alvorens de visch in den spoorwagen staat. Dit argument heeft dan nu wel zyn grootste kracht verloren, want ook van hieruit zal het mogelük zyn rechtstreeks per vrachtauto naar Parijs of waarheen dan ook te vervoeren. Het bezwaar van het overladen wordt daarmede opgeheven. Het lijkt ons ook dit voordeel te hebben dat men er gemakkelyker toe zal over gaan zelf zoo'n tocht mee te maken naar het buitenland, om op de hoogte te komen van de markttoestanden daar ter plaatse, opdat men niet, zooals nu, ge heel afhankeüjk is van de facteurs, die de visch in consignatie verhandelen. Men mag niet dadelijk op de hoogt*

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 9