Kannewasser's DE DOLEDDE IffiELEH. BALANS-UITVERKOOP NOG goedkooper N.V. STOOMWASSCHERIJ „DEN HELDER" NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buiteniandsch overzicht COMPLETE UITRUSTING S. COLTOF In het brandende SjanghaË Waarom verder sukkelen 60ste JAARGANG Hen krachtig woord van Rusland voor algemeene ontwapening. - Hen gunstige wending in het schulden- vraagstuk? - Hrankrijk zegt niet van de Duitsche be talingen te kunnen afzien. - China en de Volkenbond. Dames en Heeren voor de tropen De Nederlanders te Sjanghai. door Harris W. Croft, oorlogscorrespondent in China. WILHELMINASTRAAT 63-67 TEL. 524 Ongetwijfeld zullen er onder Uw kennissen enkele dames zijn, die hun wasch aan ons toevertrouwen. Vraagt U eens hoe onze aflevering hen voldoet en wij zijn er zeker van dat het antwoord voor ons de beste reclame is FEUILLETON LDERSCHE COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65; binnen land f 2.—, Nederl. Oost en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst) dubbele prjjs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. Rusland en de ontwapening. Litwi- nof, de Russische minister van buiten landsche zaken heeft Donderdag te Ge- nève het woord gevoerd en heeft daar het Fransche voorstel besproken, waarvan wij Zaterdag een uittreksel in onze krant hebben opgenomen, zooals men weet werd daar o.m. in voorgesteld een internatio nale gewapende macht. Litwinof betoogde nu dat een inter nationale gewapende macht in vele ge vallen niet sterk genoeg zal zijn om een aanvaller vrees in te boezemen, wanneer die aanvaller het recht had behouden een legermacht te bezitten overeenkomstig zijn overwicht over den kleineren, aange vallen staat. Verder was hij van meening, dat aan vaarding van het Fransche voorstel deze conferentie zou maken tot een voorberei ding van de eigenlijke ontwapeningscon ferentie, een voorbereiding, die waar schijnlijk evenveel tijd zou kosten als de voorbereiding tot deze conferentie. Tegenover de door Frankrijk voorge stelde vormen van beveiliging, stelde hij dan de beveiliging, die Rusland reeds vroeger had voorgesteld, n.1. de alge meene ontwapening. Hij meende, dat slechts deze de volstrekte veiligheid kon verschaffen, die noch van verdragen, noch van gedeeltelijke ontwapening te verwachten is. Hij was echter overtuigd, dat een algemeene ontwapening hier ter conferentie niet zou worden aanvaard. Daarom stelde hij er prijs op den nadruk er op te leggen, dat het de bedoeling was der Russische regeering haar medewer king niet te onthouden, ook als men naar bescheidener doeleinden streefde. Hij achtte echter het ontwerp-conventie vol maakt onvoldoende. Daarom diende hij nu voorstellen in, die bijna volmaakt samen vielen met die der Italianen. Zijn voorstel schrijft afschaffing voor van tanks, van zware en zeer vérdragende artillerie, van schepen boven 10.000 ton en van scheeps- kanonnen boven twaalf duim, van met vliegtuigen gewapende schepen, van mi litaire, bestuurbare luchtschepen, van zware bombardementsvliegtuigen en van alle voorraden van luchtbonunen; verder van chemische en bacteriologische midde len van aanval en van brandbommen. Ook wilde hij de voorbereiding van chemische middelen van aanval in vredestijd verbie den. Hij beval een progressieve en pro- portioneele methode van ontwapening aan, zooals ieder die trouwens wil, waar bij een bijzondere behandeling kon wor den toegelaten voor de zwakste en gevaar lijkste gelegen landen. KANAALWEG Gepantserde Hutkoffers f8 75 De „Nw. Rott. Crt." schrijft over deze rede van den Russischen minister o.m.: Litwinof, die door de conferentie zelf met groote koelheid als spreker ontvan gen werd, sprak, zooals hij reeds het vori ge jaar gedaan heeft, duidelijk met de bedoeling om meer toenadering naar bui ten mogelijk te maken. De Russen willen zich blijkbaar vooral gematigd betoonen. Litwinof maakte nog een toespeling op de politiek van non-agressie-verdragen, maar verklaarde nog eens, dat er slechts volstrekte veiligheid zal zijn als allen ge heel ontwapenen, een stelling waartegen vooral als zij van dien kant komt, nog heel wat meer te zeggen zal zijn, dan Lit winof tegen de Fransche voorstellen had in te brengen. In Genève. „Laat me binnen, alstublieft, China is aan het doodbloeden!" „U is hier verkeerd, meneer! Hier woont de Volkenbond. Het Roode Kruis is aan het eind van de straat." („Berlinske Tidende"). Een gunstige wending in het schulden- vraagstuk? Reuter zendt een moed gevend telegram uit Parjjs over een mo gelijke oplossing van het schuldenvraag- stuk. Wij laten het hieronder volgen, doch geven daarna tevens een en ander uit het begrootingsdebat in de Fransche Kamer, dat alle verwachtingen weer den bodem inslaat. Allereerst dan het Reuter- telegram. Minister-president Laval heeft heden (dit is Donderdag) in tegenwoordigheid van Berthelot, secretaris-generaal van buitenlandsche zaken, een onderhoud van meer dan een uur gehad met Lord Tyr rell, den Engelschen ambassadeur, die vergezeld was van een technisch adviseur der ambassade. De besprekingen liepen over de reeds begonnen onderhandelingen met betrek king tot het herstelvraagstuk en een daarbij door Frankrijk en Engeland tegen over Duitschland aan te nemen gemeen schappelijke houding. Naar Reuter meent te weten, nemen de onderhandelingen een zeer gunstige wen ding en is het waarschijnlijk, dat binnen 24 uur een accoord zal worden bekend ge maakt. In politieke kringen te Londerf werd Donderdagmiddag bekend gemaakt, dat Sir John Simon te Genève bezig is te on derhandelen om in Juni een algemeene conferentie voor de herstelbetalingen te doen bijeenkomen. Men verwacht daar in beginsel geen oppositie tegen; de groote moeilijkheid zit alleen in de draagwijdte van de agenda. Frankrijk kan niet van de Duitsche be talingen afzien. En nu laten we hier dan iets volgen uit het begrootingsdebat in de Fransche Kamer, dat wel duidelijk doet zien dat het probleem der herstel schulden nog lang niet opgelost is, terwijl het ook niet veel hoop geeft voor de ont wapening. Men oordeele zelf: Minister Pietri noemde de Fransche be grooting een overgangsbegrooting. Het tekort bedraagt 1.7 mllliard. Op de credie- ten, die de verschillende ministeries had den aangevraagd, moest 5.8 milliard ge kort worden. De militaire uitgaven moes ten 2.6 milliard hooger geraamd worden, daar tengevolge van den verkorten diensttijd meer materieel noodig is, dat de vermindering van het aantal soldaten moet goedmaken. Verlichting van de be lastingdruk zal slechts te bereiken zijn door internationaal overleg en gemeen schappelijke krachtsinspanning. De Fran- schen betalen van hun inkomen 30 per cent, de Italianen 27 pet., de Engelschen 22V2 pet., de Duitschers 20 pet. en de Amerikanen 10.5 pet. belasting. De minister betoogde de noodzakelijk heid van een algemeene financieelé her vorming voor Frankrijk. Frankrijk, zei hij verder, ziet niet af van de aflossing van zijn schuld, maar het zou malligheid zijn zijn schulden af te lossen, terwijl de begrooting een tekort aanwijst. Ook mag men niet vergeten, dat de Fransche be lastingbetaler ook nog de lasten draagt voor het uitblijven van de Duitsche beta lingen. Frankrijk is niet rijk genoeg om de Duitsche betalingen kwijt te schelden. China en de Volkenbond. Tenslotte nog een bericht dat de correspondent van de „Nw. Rott. Crt." te Genève aan zijn blad meldde, over China en de Volken bond ,of, zoo u wilt, de Volkenbond en China. Morgen (dat is heden, Zaterdag) zal het veertien dagen geleden zijn, dat China bjjj den Volkenbondsraad op grond van arti kel 15 van het Volkenbondsverdrag het geschil met Japan aanhangig maakte. Aangezien artikel 15 aan den klagenden staat het recht geeft binnen veertien dagen na zijn beroep op den Raad de zaak ook voor de algemeene Volkenbondsver gadering te brengen, zal de Chineesche regeering heden waarschijnlijk een nota tot den Volkenbond richten, waarbij Chi na zich het recht voorbehoudt de bijeen roeping van een buitengewone algemeene Enyeland's beschermende politiek. Minister van financiën Neville Cham- berlain. Volkenbondsvergadering te verlangen, zonder echter thans tot een dergelijk ver zoek over te gaan. Sato, de Japansche gedelegeerde op de Ontwapeningsconferentie, onder de tegen woordige omstandigheden wel een ietwat komische verschijning. Twee Chineesche granaten neergekomen dicht bij het Neder- landsche consulaat. Aneta seint dd. 10 Febr. het volgende omtrent den toestand, waarin de Neder landers en Nèderlandsche onderdanen te Sjanghai verkeeren: Donderdagmorgen zijn twee granaten, die afgevuurd werden uit Chineesch lucht afweergeschut op een Japansch vliegtuig, dat boven de Fransche concessie vloog, neergekomen dicht bij het Nederlandsche consulaat. Drie Chineesche vrouwen zijn daardoor ernstig gewond. Het Chineesche geschut stond opgesteld in de wijk Sjapei. De heer H. Bos, tolk tweede klasse bij Hr. Ms. gezantschap en de heer David Fraser, correspondent van het Londen- sche dagblad The Times, konden gelukkig aan een gevaar ontkomen, toen zij dezer dagen tezamen naar Hongkew op weg vjtren en een granaat neerkwam en ont plofte op de plek, waar de heeren slechts een minuut tevoren hadden staan praten. Drie Chineezen, Nederlandsche onder danen, hebben Sjanghai reeds verlaten. Een aantal anderen maken toebereidselen om eveneens heen te gaan. Tot nu toe ziet het er echter niet naar uit, dat er meer Nederlanders zullen volgen. Nog altijd wordt evacuatie niet noodig geacht, doch voor het geval dat men in nood mocht ko men zal het plan dat in 1927 bij den in- val der Nationalisten in Sjanghai ontwor pen werd, in werking treden, waarbij de Hongaarsche ingezetenen, wier zaken be hartigd worden door het Nederlandsche consulaat, gezamenlijk zullen worden ge- evacueerd met de Chineesche en Euro- peesche Nederlandsche onderdanen. De heer Lasonder en De Graeff, die met nog vijf Nederlandsche onderdanen zijn inge deeld bij een batterij licht geschut, heb ben meegeholpen om vrouwen en kinderen te redden, uit een brandend huis in de wijk Sjapei. Sjanghai (Telegrafisch). De lucht is dik van de kruitdamp, de hernel rood van de vuurstralen, overal donderen explosies, overal blaffen en ra telen machinegeweren. De internationale zóne" lijkt wel een belegerde vesting. Sehotsche fusiliers, Amerikaansche en Fransche marinetroepen hebben alle toe gangen afgesloten, draadversperringen sluiten de uitgangen af en om te mogen passeeren heeft men een pas noodig. Alle Chineezen en overige verdachten worden aan den lijve onderzocht of zij niet gewa pend zijn. Een panische schrik heeft de schitterende havenstad aangegrepen. De bureaux der banken en handelshuizen zijn gesloten en alle weerbare Europeanen in een burgerwacht samengevoegd, die nu onder commando van barsche officieren van verschillende koloniale troepen ge drild worden, om in geval van nood tegen het opgewonden volk te kunnen optreden. Als een schuimende zee sluiten zij de in ternationale nederzetting in. De Chineezenstad brandt en het Noor derstation is een geweldige fakkel, die als een dreigend memento mori ten hemel streeft. Japansche vliegtuigen knetteren als geweldige roofvogels boven den zwa- veligen damp. Granaten vallen met zenuw- verwoestende slagen op onzichtbare doe len, dragen dood en verwoesting in de stad der ijverige handelaars, handwer kers en koelies. Tusschen de ineenstortende, vonken sproeiende ruïnes woedt de strijd van man tegen man. Generaal Min-Shoe, de aan voerder van het 19de leger, heeft zijn troe pen met geforceerde marschen naar voren gebracht en deze, grootendeels Canton- neezen, loopen storm op het station. De Japanners verdedigen zich met taaie doodsverachting, maar moeten voor de drift der Cantonneezen wijken. In groote bogen suizen de projectielen der Japan sche kruiserkanonnen door de lucht en sluiten met een gordel van vuur en ijzer de strijdzóne van het Chineesche achter land af. Dictator Eugène Tsjen. De kortgeleden afgetreden minister van buitenlandsche zaken in China, Eugène Tsjen, heeft zijn bureau verplaatst naar een klein huis in de Fransche concessie, waar zich voor de deuren het bloedige drama afspeelt. Zonder van de regeering te Nanking officieel opdracht daartoe te hebben ontvangen, is hij toch de ziel van den verdedigingsstrijd en oefent hij eeil dictatoriale macht uit. In zijn werkkamer is het een voortdurend komen en gaan van generaals, diplomaten, ordonnansen, militaire spionnen, koeriers, deputaties, enz. enz. Hij bewaart op een bewonderenswaar dige wijze zijn kalmte, onderhandelt met de vertegenwoordigers der verschillende landen, en trekt langzaam de mazen van het fijne net toe, dat de Japansche op- marsch den adem zal benemen. Zijn bed is in zijn werkkamer opgesteld, maar hij is in dagen niet uit de kleeren geweest. Bedienden serveeren thee in doorzichtige, teere kopjes, porcelein van de vroegere keizerlijke tafel. Tsjen is vol hoop. Japans overval heeft de verschillende deelen van China, die eerst den burgeroorlog tegen elkaar voerden, weer bijeengebracht en het Vereenigde China zal, zoo beweert hij, den eindstrijd winnen! 's Nachts verdient men schatten. De geregelde handel is stopgezet, is van de wereld afgesneden, maar daarentegen Voelt gij u terneergeslagen, vermoeid en afgemat hebt gij last van pijn in de lende nen, ledematen of spieren? Lijdt gij aan urine- stoornissen, aanvallen van duizeligheid, hoofd pijn of rheumatische pijnen? Zoo ja, hebt gij er dan over nagedacht wat de oorzaak van uw noodeloos lijden is? Als uw bloed niet op de juiste wijze gefil treerd wordt, doordat uw organen verzwakt zijn, blijven urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden in het gestel achter. Zij zetten zich af en veroorzaken verschijnselen als de bovenstaande. Iedere dag uitstel maakt de zaak erger en dient gij onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Reeds jaren bleek de afdoende werking van dit speciale middel tegen spit, rugpijn, ischias, rheumatische pijnen, waterzucht, urinekwalen en blaaszwakte. Foster's Pillen werken niet op de ingewan den en passen mannen en vrouwen van eiken leeftijd, 1.75 per flacon bij alle drogisten enz. door K. R. G. BROWNE. 38) Op de bank vóór het „Wapen van Croyde" zaten George en Mr. Todd. Ze waren niet bepaald- 111 een rooskleurige stemming. Vooral George was tientallen meters diep in den put, in hoofdzaak door het fiasco van den vorigen avond. En toch had Carmencita het niet zwaar opgenomen, ze had George van alle schuld vrijgesproken, hem bedankt voor de moedige poging, door hem in het werk gesteld en hem getroost met de verzekering, dat hun zaak er niet slech- terop geworden was. Maar dienzelfden morgen was ze alleen gaan wandelen om 11a te denken, had ze gezegd en Geor ge had haar niet durven voorstellen om met haar mede te gaan. Het droevige figuur dat hij als dolende ridder of ca valier sans peur et reproche geslagen had, drukte hem zóó, dat hij het liefst ergens in een hol gekropen was en daar was blijven liggen. George Merriweather Ashburnham Carr bekeek het leven op dien mooien zomerschen morgen door een somber-gekleurden bril. Mr. Todd was evenmin optimistisch ge stemd. Afgezien van zijn sympathie voor Carmencita, waardoor hij haar teleurstel ling meevoelde, had het wachten den vorigen avond op George zijn ischias- zenuw de gelegenheid gegeven te toonen wat zij kon, hetgeen genoemde zenuw tot zijn groot verdriet sinsdien energisch was blijven doen. Vandaar, dat zijn han digheid, om lichtpuntjes te ontdekken, zich niet zoo duidelijk demonstreerde als anders. Op een gegeven oogenblik hoorden deze twee in zak en assche zittende cavaliers van Carmencita het geluid van zware voetstappen. Twee tellen later kwam de indrukwekkende figuur van veldwachter Turtle statig den hoek omzeilen en ging op een meter afstand van hen voor anker. „O, zoo!" zei veldwachter Turtle zwaar wichtig. „Ook o, zoo," gaf George niet bepaald vriendelijk ten antwoord. Maar die on vriendelijkheid was een pose, die een klein gevoel van onrust moest verbergen. Bij zijn eerste en laatste ontmoeting met dezen hoogwaardigheidsbekleder dei- wet had hij niet bepaald een schitterend figuur geslagen en hoe minder of korter hij den man te zien kreeg, hoe aangene- mer het hem was. De genoemde hoogwaardigheidsbekle der blies zijn snor op en keek den ver dachte nadenkend aan. Ten eerste had hij een soortgelijk geval nog nooit bij de hand gehad en dus was hem er alles aan gelegen, om het tot een goed einde te brengen. E11 ten tweede vertegenwoor digde George een nieuw type misdadiger en dus voelde hij zich wat onzeker. Maar dan schoot het- hem te binnen, dat uiter lijke achtenswaardigheid niet noodzake lijk behoeft samen te gaan met innerlijke deugd en dat de houding van het jong- mensch in quaestie den laatsten keer, op zijn zachtst gesproken, eigenaardig was geweest. Dus schraapte hij zijn keel en trok ten aanval. Met een dikken rooden wijsvinger in een beschuldigend gebaar op de borst van Gorge gericht, vroeg hij 1 streng: „Heet u Carr?" „Ja," zei George. „Heeft u gisteren iets verloren?" „Hè," vroeg George verwonderd. „Of ik iets verloren heb? Niet dat ik weet." „Zoo! Benne de letters van uw naam G. M. A. C.?" „Ja. Maar wat. „Zoo," zei veldwachter Turtle nog eens, terwijl hij in zijn zak greep en met een gebaar, dat een beroepsgoochelaar eer aangedaan zou hebben, den zijden zak doek te voorschijn haalde. „Hoort dit misschien van u. „Verroest. Ja!" riep George, zonder zich één oogenblik te bedenken uit. „Daar heb ik nou overal naar gezocht! i Waar heeft u 'em...Hij schrok en J hield opeens zijn mond. Want op dat oogenblik herinnerde hij zich, dat hij den bewusten zakdoek, vlak vóór den slag op de slakropjes om zijn gewonden vinger gewonden had en dat hij bij zijn terug keer 11a zijn tweede inbraak-poging tot de ontdekking gekomen was, dat hij zijn verband verloren had. Alle kans dus, dat die verschrikkelijke politie-agent de ge- heele droevige historie wist en dat hij nu gekomen was, om de scha, aan zijn huis en hof berokkend, op den schuldige te verhalen. George werd bleek 0111 zijn neus en kromp onder den blik van de Nemesis in uniform duidelijk zichbaar ineen. .Zoo!" zei Nemesis tevreden. Nu be hoefde hij niet langer aan de schuld van den jongen man voor hem te twijfelen, op zijn lijk ontcijferbaar stempel afge drukt. ,ZooDus je zou wille wete, waar 'k dat ding 'evonden heb, eh! Maar ik wil wete, waar jij v'nnacht geweest bint. v'ruit, zeg op!" George hoorde de boeien al rinkelen, voor z'n geestesoog verrees een stamp volle gerechtzaal.In zijn benauwenis keerde hij zich, om hulp zoekend, naar Mr. Todd. Maar Mr. Todd zat, met zijn mond open, de verschijning in de Nauwe uniform aan de staren; daar hij van de wederwaardigheden van den bewusten zakdoek niets afwist, was het herle ge sprek vrn het eeisfe tot het laatste woord langs hem heen gegaan. Toen dit tot Gorge doordrong, probeerde hij zich met mannenmoed te beheerschen en even onschuldig te kijken als hij zich niet voelde. „Eh. vannacht?" herhaalde hij met een imitatie van een geamuseerd glim lachje. „Waar ik geweest ben? Wel, in mijn bed! Natuurlijk. Waar anders?" I „Ka-je dat bewijze?" „Hoe bedoelt 11 dat? Bewijzen? Hoe kan je vertikke bewijzen, dat je in bed geweest bent? En hoor eens even wat bedoelt u, vertikke, met die vraag? „Dat za'k je vertelle," zei veldwachter Turtle grimmig. „Omdat ik der zoon bietje zeker van ben, da-je der niet in ge weest bent, begrijp 11! Da-wil zegge, niet de heele nacht." Hij kwam een stap nader bij en doorpriemde den bibberenden George met het officieele oog der wet. „Vannacht bejine der in Croyde Park stroopers an de gang 'eweest, begrijp u! Ze benne 'ezien! Ze hebbe wel weg kenne komme, maar ze hebbe een dozijn jonge fesante met hun poote bij mekaar 'ebonde met dezen zakdoek, achter motte late. Nou dan!" Deze mededeeling werd onder diep stil zwijgen aangehoord. „En dus," ging veldwachter Turtle in de vaste overtuiging voort, dat zijn illusie: brigadiersstrepen, op het punt stonden te materialiseeren, „mo'k je ver zoeke om uitleg van je doen en late v'nnacht...., da-wil-zegge, as je uitleg geve k e n." De stilte, die weer op deze woorden volgde, werd na een halve minuut ver broken door de stem van Mr. Todd. „Ik begrijp der niks van, George! Wat mot die snuiter van je?" De snuiter keerde zich een achtste slag om en vestigde zijn adelaarsblik op Mr. Todd. Tot dusver was zijn aandacht te volkomen door z'n prooi in beslag ge nomen geweest, dan dat hij op den cor- pulenten metgezel van genoemde prooi had kunnen letten; maar nu begon hij dezen te bekijken of hij een bezienswaar digheid in het een of andere museum was. En onder het bekijken schoot hem de kernachtige beschrijving van de beide boosdoeners door Mr. Hopjo.v: twee kleine, dikke kereltjes, te binnen. Met onverho len voldoening constateerde hij, dat Mr. Todd ontegenzeggelijk klein en dik was. „En uwé ook," zei hij streng. „En ik wat ook?" vroeg Mr. Todd ver baasd. „Waar bint uwé v'nnacht 'eweest, hè?" Mr. Todd gooide het hoofd in den nek als men bij iemand met een dike spek- rol boven zijn boord tenminste van iets j derljjks kan spreken. „Wat gaat jou dat an, als ik vragen mag? Gommenikkie, wat een lef, om. „Geen praatjes asjeblief", wees Neme sis hem koeltjes terecht. (Perbeere 'em omver te prate, hè!) „Ik doe me plicht, zooas 't mot en dus worre jullie beleef verzocht jullie fetsoenlyk te gedrage. As u dus nou maar zegge wil, wattu v'nnacht uitgevoerd hebEn ken u dat niet, dan v'rzoek ik u beleefd mee te gaan naar Sir John. die heb nog altijd een zacht plekkie in ze hart voor stroopers." Mr. Todd keek George aan. Maar George was voor het oogenblik, wat raad of steun geven betrof, uitgeschakeld. Het is altijd een zonderlinge gewaarwor ding om van een misdaad, die je niet gedaan hebt, beschuldigd te worden, maar het is dubbel zonderling als je gelaten op je arrest voor een misdaad, die je w e 1 gedaan hebt, zit te wachten. En toen George opeens geconfronteerd werd met de fazanten, terwijl hij water tonnen en slakropjes verwacht had, raakte hij zóó van de wijs, dat hij de eerste paar minuten tot niets anders in staat was dan verbaasd kijken en allerlei verwonderings-geluiden maken. Maar toen begon de mist langzamerhand op te trekken en doorvloeide hem een intens gevoel van opluchting. Hij had er geen flauw idee van. hoe zijn zakdoek in Croyde Park om twee dozijn fazanten- pooten kwam, maar dat was niets verge leken bij het feit. dat die boerenkinkel in uniform niets van het Groote Avontuur afwist. Hij stroopen. stel je voor! Wat een stommeling was die ton van een vent met een helm op! (Wordt vervolgd). -

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 1