J Halfbloed GEEN WONDER A. betrekkingen! de mooiste foto STEEDS CRESEKDO I DN ONZE AQVERTEE8BERS. BUITENLAND. Advertentiën. hedenavond DIVERSEN Het kabinet-Tardieu voor de Kamer. De ontwapeningsconferentie, °hina en Japan. Sport. Legerbericl.teri Burgerlijke Stand van Den Helde, Marktberichten. Vissen erij berichten. Radiografisch Weerbericht., Stoom vaartberichten. Haven van Nieuwedieu. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN Laatste berichten. De toestand in China. NUTSSPAARBANK Verzuimt niet in Casino de uitmuntende voorstelling Entree 50 ct. 75 ct. pl. r. A. HEERIS, Artilleriestr. 32. AAN6EB0DEH PROFITEERT HIERVAN! 1 pond Ossenlappen, een half pond rauw Vet en een half pond rauwe Reuzel voor 60 cent. ANTOON BANDT, Koningstraat 15, Tel. 622. Portret-Atelier Jac. de Boer Een hevige vechtpartij. Na het einde der algemeene debatten nam de eerste minister Tardteu het wooici, waarbij hij de aanvallen op de samen stelling van zijn regeering afwees. In aansluiting op de redevoering van Tardieu werd het woord gevoerd door Geheel onverwacht ontstond in het verder verloop van de vergadering een tumult, gelijk slechts zelden in de ge schiedenis van het Fransche parlemen tarisme is voorgekomen. Toen Leon Blum in zijn redevoering tegen de regeenng sprak, riep de rechtsche afgevaardigde generaal St. Just hem toe, dat hij een agent van Duitschland was. Hierop stormden de socialisten op de rechterzijde af. In het geheele kamergebouw weer klonken de alarmklokken. Van alle kanten stroomden de kamerdienaars toe. Alle tribunes, met inbegrip van de pers tribunes werden ontruimd. In de zittings zaal speelden zich intusschen woeste vechtpartijen af. De president en de leden der regeering verlieten hun banken, ter wijl de kamerdienaars onder onbeschrij felijk rumoer trachtten de vechtende partijen te scheiden. Nadat de vergadering eenigen tijd ge schorst was, kon eindelijk tot stemming over de motie van vertrouwen worden overgegaan De ontwapeningsconferentie heeft giste renmorgen alle ontwerpen en voorstellen, benevens de ontwerp-conventie van de voorbereidende ontwapeningscommissie, naar de algemeene commissie verwezen. De conferentie heeft zonder discussie de Dinsdag genomen besluiten van het bureau over den verderen gang van de besprekingen aangenomen. Als laatste sprekers aan de algemeene discussie kwamen vandaag der vertegenwoordigers van Afganistan, Albanië, Griekenland en Panama aan het woord. Ten slotte heeft voorzitter Henderson een rede gehouden, waarin hij wees op het belangrijke resultaat van de inleidende discussie. Het beginsel van een werkelijke ver mindering der bewapeningen met uitoefe ning van een doelmatige controle kan reeds thans als vaststaand worden be schouwd. Het eveneens algemeen ge- wenschte verbod van de aanvalswapenen heeft een diepe, politieke beteekenis. Het is te hopen, dat dit verbod zich ook tot de voorbereiding van de bewapening in vredestijd zal uitstrekken en niet slechts op papier zal blijven bestaan. Gezien de duidelijke, practische en constructieve voorstellen van zooveel verantwoordelijke regeeringen, is, niet tegenstaande alle nog te overwinnen technische en politieke moeilijkheden, de hoop en het vertrouwen op het slagen van de conferentie gerechtvaardigd. Vanmiddag komt de algemeene com missie voor het eerst in het openbaar bijeen. De strijd bij Sjanghai. Een nauer bericht van Reuter d.d. gis teren meldt, dat vanochtend om 10 uur de Japansche troepen den aanval hebben hervat. Japansche vliegtuigen werpen stelsel matig bommen op de Chineesche stellin gen, waarna Japansche infanteristen, ge steund door tanks en pantserwagens, tegen de Chineesche posities oprukken. Op het oogenblik worden verbitterde gevechten geleverd. Het gevecht om Kiangwan. Het is heden blijkens een Reuter-tele- gram uit Sjanghai aan het front aldaar een vreeselijke toestand. De loopgraven, zoowel van de Chineezen als van de Ja panners zijn gevuld met modder en beide partijen hebben daar gelijkelijk van te lijden. De Japanners slaagden er niet in, een algemeenen vooruitgang te volbren- gen. Den geheelen ochtend duurde het hevige artillerieduel en de strijd in de lucht voort. Echter heeft de Japansche infanterie nog niet al haar strijdkrachten in het vuur gebracht. Strafexpeditie ln Mants.joerlje. Officieel wordt te Tokio medegedeeld, dat Woensdag een strafexpeditie zal wor den begonnen tegen de Chineesche troe pen van generaal Ting Tsjao in Mants- joerije, die op verschillende plaatsen langs den Oostelijken sector van den Oost-Chi- neeschen spoorweg plunderen en het leven en de eigendommen der Japanners en Koreanen ernstig in gevaar brengen. De strijd bij Sjanghai. Uit de telegrammen blijkt, dat in de buurt van Tsjapei, nadat de nacht rustig was voorbijgegaan en er slechts af en toe op verschillende punten schoten waren gelost, in den ochtend de Chineezen tot den aanval overgingen. Verdwaalde qra- naten vielen in verschillende gedeelten van de buitenlandsche nederzetting. Ten Noorden van Sjanghai hielden de Chi neesche troepen zich bezig met het ver sterken van hun stellingen in Kiagwan. Er heerscht koude, met afwisselend regen en sneeuw. Gevechten hfj Harbin. Uit Harbin wordt gemeld, dat de toe stand langs den Oost-Chineeschen spoor weg zeer ernstig is, aangezien de daar qe- egerde troepen van de provincie Kirin op sommige plaatsen den spoorweg met bom men hebben vernield. Ongeveer 8 K.M. en Noorden van Harbin vinden gevech ten plaats. Drieduizend wagons 'en 26 locomotieven zijn op Russisch gebied ge bracht. Men acht 't niet uitgesloten dat de Russische regeering stappen zal doen ter bescherming van haar eigendommen. Generaal Ma vermoord? De Chineesche generaal Ma, die be kend is geworden door den tegenstand, dien hij den Japanners bij de Nonni-rivier heeft geboden, zou volgens te Nanking op hel depaitement van buitenlandsche zaken uit Harbin ontvangen berichten vermoord zijn. Het berichten is nog niet uit andere bron fevcsligd. Opnieuw beschieting van Tsjapei. Een hernieuwde beschieting van Tsja pei door dc Japanners heeft wederom een geweldigen brand veroorzaakt. Japansche vliegtuigen hebben bommen geworpen op het station Loenghwa aan den spoorweg SjanghaiHankou, op eenige kilometers afstand van Sjanghai. Voorts zijn door admiraal Nomoera onderteekende strooibiljetten uitgeworpen, waarin gezegd wordt, dat als de Chinee zen zich overgeven, de Japanners ze goed zullen behandelen, maar als ze tegenstand bieden, wacht hen een verschrikkelijk lot. Een onrustbarende waarschu wing van den burgemeester van groot-Sjanghal. Reuter meldt uit Sjanghai: In een waarschuwing, die de burge meester van groot-Sjanghai (het Chinee sche gedeelte) aan het consulaire corps heeft gericht, zou men de mogelijkheid voorzien, dat de Chineezen binnenkort zullen ophouden, de internationale con cessie te eerbiedigen. De burgemeester verklaart, dat de autoriteiten reeds zoo lang niet in staat zijn gebleken, te verhin deren, dat de Japanners de nederzetting als basis van operatie gebruiken, dat men de Chineesche autoriteiten niet verant woordelijk kan stellen voor de eventueele gevolgen, die uit dezen toestand kunnen voortvloeien. Kiangwan nog niet genomen. Reuter meldde gisteravond uit Sjanghai: Ondanks felle aanvallen van de Japan sche infanterie, gesteund door vliegtuigen, tanks. Pantserauto's en artillerie is men er niet in geslaagd de Chineezen uit Kiangwan te verdrijven en bij het ver drijven en bij het invallen van den nacht waren de posities ongewijzigd gebleven. De Japanners spreken zelf het onjuiste bericht tegen, dat zij Kiangwan al geno men zou hebben. De Chineesche burgerlijke bevolking is enthousiast over den heldhaftigen tegen stand van de Chineesche soldaten. Zij zendt hun warme kleeren en overdag gaan zelfs groepen Chineesche vrouwen per auto langs het front door de vuurzöne om de troepen aan te moedigen. ENGELAND EN JAPAN. De Engelsehe arbeidersorganl- saties eischen afbreking der diplomatieke betrekkingen met Japan. Het algemeen bestuur van het Britsche Vakvereenigingsoongres, het dagelijksch bestuur van de arbeiderspartij en de ar beiderspartij in het Lagerhuis, hebben een verklaring gepubliceerd, waarin zij een beroep doen op den raad van den Volkenbond om alle leden van den Vol kenbond en onderteekenaars van het verdrag van Kellogg op te wekken tot het terugtrekken van hun diplomatieke vertegenwoordigers uit Japan, en, inge val^ Japan den oorlog in China voortzet, artikel 16 van het Volkenbondsstatuut toe te passen. WEER EEN RUSSISCH— ROEMEENSCH GRENSINCIDENT. Veertig boeren door Russ'sche grenswachten neergeschoten. Woensdag trachtten ongeveer 60 in Sow jet-Rusland levende boeren de Dnjestr over te steken, ten einde uit te wijken naar Roemenië. Zij werden door de Russische grenswachtenn verrast en beschoten. Ongeveer 40 dooden en ge wonden bleven achter op het rivierijs. De anderen ontkwamen op Roemeensch grondgebied. NAAR WIJZIGING VAN DE KIESWET Ontwerp in uitzicht gesteld. Minister Ruys de Beerenbrouck deelt in antwoord op desbetreffende vragen van den heer Knottenbelt mede, dat hij met betrekking tot een wetsontwerp tot wijziging van de Kieswet nog slechts om trent één punt advies wacht; na ontvangst van dit advies dat zeer binnenkort mag worden tegemoet gezien, zal het ontwerp het departement kunnen verlaten. De in diening er van zal daarna zoo spoedig mogelijk worden bevorderd. INDISCHE BEGROOTING VOOR 1932. Gisteren is verschenen de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de iweede Kamer betreffende de supple- toire Indische begrooting voor 1932. De regeenng beantwoordt in haar memorie i e opmerkingen van de Kamerleden, ten Ned-indr11 bestuurshervorniing in GIFTEN VOOR HET NATIONAAL CRISIS-COMITE. Half millioen overschreden. Bij het Nationaal Crisis-Comité is in de afgeloopen week ontvangen 39.076.74 waardoor het totaal gestegen is tot 528.243.19. ««"cgeii is tot Bijna anderhalve ton b(| de dagbladen. ?e .^gbladen is ontvangen 2.076.68, in totaal is thans afgedragen 148.040.21. AANMOEDIGING VAN HET BOUWEN. Loonsverlaging. Uit Neede meldt men: De metselaars en timmerlieden alhier hebben, om het bouwen aan te moedigen, het uurloon verlaagd van 63 tot 50 cent. l^arSnebafiöhisR. Bii het op I Maart 1932 in dienst te stellen vliegkamp ..«Ie Mok" worden op dien datum de ondervolgende officieren en onderofficie ren, behoorende tot de rol van het vliegkamp „de' Kooij" geplaatst: Luit. ter zee 2e kl. W. van Lier, Mem L. Stroband en idem Mar.-Res. J. M. U?Jten- houdt; officieren-vlieger H. L. A. v. d. Kroef, J W Adriaans, W. Duscsldorp, J. w. I lan- tenga.' C. J. van der Graaf A A. van Laer, G. C M. Scholten, officieren M.S.D. 2e kl. L. van der Woude en J. Hajenius. Sergeanten-vliegtuigmaker J. Kruidenier, J. Berkhuit, J. M. Zeegers, W. Jamoel, J. V Hekel, A. Rieger, W. F. J. Roomer A. J. Wismeijer, J. C. L. Broekhuizen, R. v cgter, B Zwart, M. C. Offringa, J. A. Neugebauer, G- M. Kerkhof, J. van Asperen, majoor-vlieg- tU'igmaker F. C. Rodensteijn en sergeant-kon stabel J. A. Remmerswaal Overplaatsing: Sergaent-torpedomaker J. B. Kleinpaste van Kaz. A'dam naar Schorpioen, 22 lebr. 32. Met ontslag uit den zeedienst: Op 1 Maart '32: matrozen 2e kl. H. Hen- drikse en W. G. Franken; -marin. ie kl. H. Kop, idem 2e kl. G. H. Knols, idem 3e kl. K. Mulder, A. C. van der Blom en C. F. Jonge nelis, serg.-machinist H. P. P. Heineman. Op 4 Maart '32: marinier ie kl. J. Bonen- berg. Op 6 Maart '32: marinier ie 1. J. van der Horst. Op 11 Maart '32: korp.-onstabel D. Lap en korp. der marns R. W. van Gogh. Bij beslissing van den M. v. D. is aan de reserve-luitenants J. A. v. d. Heuvel en E. de Jong van het reg. kunst-artillerie vergunning verleend tot verblijf in het buitenland resp. tot 1 Maart en 1 October 1933- Bij K.B. is benoemd bij het reserve-perso neel der landmacht bij het dienstvak den in tendance, tot reserve-kapitein voor speciale diensten, de reserve-kapitein voor specialt diensten J. de Flines, van het vrijwillig land stormkorps luchtwachtdienst, zulks onder gelijktijdig eervol ontslag uit zijn tegenwoor dige betrekking. In het tijdvak van 711 Maart a.s. zal alhier een detachement van de school voor res.-officier van hmet regiment genietroepen alhier de oefe ningen volgen die door de verlichtingsafdeeling van het regiment genietroepen alhier de oefe en den Marinevliegdienst „de Kooi" gehouden worden. Bij K. B. is benoemd bij de artillerie, bij den staf, tot reserve-eerste-luitenant voor spec. dien sten de heer D. W. P. Gielen, bestemd voor den dienst bij de Artillerie-Inrichtingen. Bij K. B. is aan den reserve-kapitein E. G. Am- brosius, van het 2de regt. inf. een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Aan den dienstplichtige H. Kreb van het regi ment kustartillerie is bij beschikking van den M. v. D. voor goed vrijstelling verleend wegens het bekleeden van een godsdienstig ambt. HERHALINGSOEFENINGEN 1932. Ingevolge Koninklijk besluit van 3 Februari 1932 voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst de gewone dienstplichtigen van de lichting 1926, behoorende tot: Regiment wielrijders, School- compagnie van den motordienst. Regimenten onbe reden artillerie, Regiment Kustartillerie, Korps luchtdoelartillerie, Regiment genietroepen, Korps pontoniers en torpedisten Compagnie intendance troepen soldaten en korporaals voor 17 onder officieren 24 dagen; van de regimenten huzaren: met uitzondering van de postduivenverzorgers, die de eerste oefening hebben vervuld bij 't Remonte- depót; doch met inbegrip van de dienstplichtigen, die op 1 October 1932 van die regimenten naar de treinafdeelingen der artilleriebrigades overgaan soldaten en korporaals 20, onderofficieren 27 da gen: Regimenten veldartillerie, korps rijdende artil lerie en de Treinafdeeling der artilleriebrigades, met uitzondering van de dienstplichtigen, die op 1 October 1932 van de cavalerie naar deze af- deeliiigen overgaan soldaten en korporaals 17 onderofficieren 24dagen. Niet tijdige opkomst. De dienstplichtige, die wegens ziekte of om een andere reden in de vol strekte onmogelijkheid verkeert, op den bepaalden dag voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen, begeeft zich naar de plaats van bestemming, zoodra hij daartoe in staat is. De op komst van een dergelijken dienstplichtige blijft ech ter voorloopig achterwege, indien zij niet binnen 3 dagen na den bepaalden dag heeft plaats gehad. De dienstplichtige zal dan in een later tijdperk in 1932 of in 1933 zijn herhalingsoefeningen moeten vervullen op een nader vast te stellen datum. Be staat voor de niet-opkomst geen geldige reden, dan blijft de dienstplichtige verplicht zich onver wijld bij zijn korps aan te melden. Ontbreekt bij het korps de gelegenheid om den dienstplichtige dadelijk na zijn vrijwillige aanmelding of na zijn aanhouding behoorlijk te oefenen, dan zendt de commandant hem zoodra mogelijk indien hem straf is opgelegd, nadat hij de straf heeft onder gaan weder met groot verlof en bepaalt hij te zijner tijd een nieuwen datum van opkomst tot het volbrengen van de nog niet vervulde her halingsoefeningen. Deze oefeningen worden vol bracht in het eerstvolgende tijdvak, waarin bij het korps herhalingsoefeningen worden gehouden voor de groep, waartoe de dienstplichtige behoort. Vrijstelling genieten de dienstplichtigen van wie op het voor de opkomst bepaalde tijdstip bij den burgemeester bekend is, dat zij elders wonen dan m Nederland. België, de provincies Hannover en Westfalen en de Rijnprovincie: die wonen in Belgie de provincies Hannover en Westfalen en de Rijnprovincies, voor zoover zij vóór den dag van opkomst bij hun commandant een verklaring inzenden, waaruit blijkt, dat zij wonen in een plaats, welke meer dan 15 K.M. van de Neder- landsche grens is gelegen; deze verklaring moet zijn afgegeven door het hoofd van het plaatse lijk bestuur of van de politie of door een Neder- landsch consulair ambtenaar en mag niet eerder 2ijn afgegeven dan 14 dagen vóór de opkomst- van wie, voor zooveel zi) tot de landmacht be- hooren, bij den burgemeester bekend is, dat zij zich gedurende den tijd, waarvoor zij zijn opge roepen, of gedurende een deel van dezen tijd bui tenlands bevinden ter uitoefening van de zee- vaa.rt (hieronder niet begrepen de zecvisscherij); die bij de Luchtvaartafdeeling werkzaam zijn op burgerlijke arbeidsovereenkomst en voor wie deze afdeeling ook de mobilisatie-bestemming is. Vrijstelling" wegens onmisbaarheid en kostwin nerschap wordt slechts in zeer drinqende gevallen verleend. Wie van verleende vrijstelling of van verleend uit stel nee:, gebruik wenscht te maken, kan aan de oproeping gevolg geven, mits hij op den be- paa.den dag in werkelijk dienst komt. VOETBAL. .X..LDER I—HAARLEM I. 2de ronde Nederlandschen Voetbal beker. Zoo zullen dan a.s. Zondag de withemden den strijd aanbinden tegen dc kampioenen van cie tweede klasse A van afdeeling I, de po pulaire Haarlemsche roodbrocken. De Helder-knapen zullen zich terdege moe ten inspannen, om tegen deze technisch uit stekend spelende ploeg een zoo eervol moge lijk resultaat te behalen. Wij hebben, wat dat betreft, wel vertrou wen in het Helder-elftal, omdat het reeds meerdere malen heeft bewezen juist tegen sterkere tegenstanders uitstekend partij te geven. Het belooft Zondag dan ook zonder eenigen twijfel een uiterst spannen-den wedstrijd te worden aan den Bolweg. Zeer zeker zal daarom een groot aantal voetbal-enthousiasten van deze belangrijke match getuige willen zijn. Blijkens een in dit nummer van de „Hel- dersche Courant" opgenomen advertentie zal voor den wedstrijd van Donderdagavond af voorverkoop van kaarten plaats vinden aan de volgende adressen: sigarenmagazijn H. W. J. van Heuvel, Keizerstraat; sigarenmagazijn H. J. A. Mesker Spoorstraat 76 en sigaren magazijn W. van der Zee, Binnenhaven 121. AUTOMOBILISME. WERELDSNELHEIDSRECORD VERBETERD. Campbell in Blue Bird. Sir Malcolm Campbell heeft gisteren zijn eigen wereldsnelhei-dsrecord met de 1500 P.K. Blue Bird verbeterd door een gemiddelde te maken van 253.968 mijl per uur (408 K.M. 634 M.) op een baan in twee tegengestelde richtingen. Deze snelheid is bijna negen mijl hooger dan het vorig wereldrecord. 23 en 24 Febr. ONDERTROUWD: A. Stad en J. K. C. v. d. Vlis: C. J. K. C. Petterson en M. H. Janssen. GETROUWD: A. H. Overmars en D. Rietveld; G. Th. Campagne en A. v. Straaten. BEVALLEN: C. H. de Vroome Bruin, d.; M. KrijgsmanWulffers, d.; M. JoreKindt, z.; W. B. C. Bandt Kroon, z., T. BrinksmaDekker, z. A. WoudaHeerkens, z.; Z. v. d. Linde Lassche, z.; S. WitteSlavik, d.; T. BlondelWeststrate, z. OVERLEDEN: J. Boer, 10 mnd; G. GouwenbergVader, 65 j.; G. M. de Heer, 18 j.; Wed. A. Frankfort, 66 j. AMSTERDAM, 24 Febr. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd betaald voor: Zeeuw- sche: bonte 4.604.90, blauwe 4.604.90, eigenheimers 3.753.90; Twentsche eigen heimers 2.753; Limb. Industrie 2.60 2.75; eigenheimer poters 33.25; Friesche borgers 3.603.80; Zeeuwsche industrie 33.25. Aanvoer 1 lading, zijnde 900 H.L. BROEK OP LANGEDIJK, 24 Febr. 85,000 kg. roode kool ie s. 0.701.80, door schot 0.601.40; loo.ooo kg. gele kool ie s. 0.601.70; 95,000 kg. Deensche witte kool 0.701.80; 10000 kg. uien 1010.80, grove uien 8.108.70, drielingen 99-90; 1350 kg. bieten 2.803.10; 3100 kg. peen 3.50 3.70, kleine peen 1.401.50; 250 kg. spruit- kool 2.803-60, alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 24 Febr. Aanvoer: 9200 kg. uien: uien 9.7010.80, grove 8.409.10, drielingen 9.9010.10, gele nep 7.50; 4700 kg. kroten 0.602.40 128,000 kg. roode kool 0.602.10, d.s. 0.60 1.60; 112,200 kg. D. witte kool 0.601.60, d.s. 0.60—0.80; 48,400 kg. gele kool 0.60 1.30, d.s. 0.60. Schagermarkt van Donderdag 25 Febr. 9 paarden 150—325; 4 geldekoeien (ma gere) 120180; 23 idem (vette) 180270; 40 kalfkoeien 150260; 6 vaarzen J 125 175; 329 nuchtere kalveren 49; 20 scha pen (magere) 24-30; 74 overhouders 12.50—20; 47 varkens (magere) J 7—13, 2»! idem (vette) per kg. 0.230.26; 117 biggen 3—7: 25 kippen 0.75—1.25. Eierenveiling. (Voorloopig bericht, /-ie ver der het no. van Zaterdag.) 124,000 kipeieren: witte 2.403-00, kleine witte 2.30—2.50, bruine 2.70—3.40; 900 eendeieren 2.402.80. 23 Febr. Aangebracht door garnalenvisschers: 3929 kg. gekookte garnalen i>. kg. 0.290.23 72 kisten bot p. k. 15.00—11.00 22 kisten schar i-75120 Door haringvisschers: 342 tal haring P- tal 4.753.30 24 Febr. Aangebracht door garnalenvisschers: 2596 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.350.28 60 kisten bot p. k. 14.00~12.50 24 kisten schar 2.451-95 Door haringvisschers: 1350 tal haring p. tal 3-302.65 Naar waarnemingen verricht ln den morgen van 25 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 774.9 te Stamoway. Laagste stand 742.6 te Ingö. Verwachting: Matige, later afnemende O. tot Noorde lijke wind, licht tot half bewolkt droog weer, lichte vorst des nachts, overdag tem peratuur 0111 het vriespunt. 24 Febr. Vertrokken de Duitsche motorschoener „Elze Kühlke" naar Boston. Vertrokken de Ned. palingkotter „Hclene" naar Londen. „Sport in Beeld", 23 Februari. Met een in teressante overzichtsphotó van een mirsch- demonstratie op de Amstelbrug te Amsterdam opent dit nummer. Onder de diverse sportkie- ken zijn een tweetal opnamen van pingpong- spel. Aan deze sport is voorts een artikel ge wijd. H. A. Meerum Terwogt schrijft over winterlooze winters enz. Verdere sportop- namen zijn: jachtsport, home-training, kege len, turnen te Amsterdam, een heele massa hockeysportopnamen van Zaterdag en Zon dag, rugby, de oude tijd in beeld, enz. „Revue der Sporten", 22 Februari. De toe- komst der K.N.M.V. door een Insider. Wie gaan naar Los Angeles? door G. A. Burger. an onze golfclubs door den secretaris. Hongaarsche voetbalwijsheid door Q. J. Groothoff. Bijdrage van dr. I. H. J. Vos, lid van de Tweede Kamer. Hockey: 't Voor- loopige Nederl. en B-team in actie. Korf bal van vroeger en thans. Deetos zegeviert over het zuiden. Oostelijke voetbal-impres sies, Korfbal-revue, enz. Hedenmorgen vroeg zijn de Chineezen begonnen met de beschieting met zware artillerie van de Japansche concessie, welke in de internationale nederzetting is gelegen. Zij dreigen met een intensief bombardement wanneer de Japanners pro- beeren hun versterkingen bij de Japansche concessie aan land te brengen. Door het vuur worden behalve de Japansche, ook vreemde oorlogsschepen bedreigd. Het aantal dooden en gewonden. Sedert 20 Februari zijn 1700 Chineezen gedood, terwijl sedert 28 Januari het aan tal gedoode of gewonde burgers ongeveer 5500 bedraagt. Naar verluidt zijn 15.000 man Japan sche troepen bij Woesjoeng aan land ge zet, terwijl nog 13.000 onderweg zijn. Stoomvaart Mij. Nederland. Poehiu Roebiah, t„ jiass. 23 Febr. Gravesend. IJ. C. Hooft, t., 23 Febr. v. Genua. Poelau Laut, u„ 23 Febr. te Sabang. Poelau Tcllo, 24 Febr. v. Batavia. Enggano, u„ pass. 23 Febr. Perim. Johan v. Oldenbarnevelt, vertr. 24 Febr. v. A'dam. Marnix van St. Aldegonde, t., 24 Febr. v, Colombo. Kon Ned Stoomboot Maatschappij. Achilles, 23 Febr. v. Valencia. Amsterdam, 23 Febr. v. A'dam. Berenice, 23 Febr. te Carthagena. Boskoop, u., 23 Febr. v. Valparaiso. Clio, 23 Febr. v. Genua. 1 Juno, 23 Febr. v. Messina. Mars, 23 Febr. v. Piraeus. Nereus, 23 Febr. v. Danzig. Poseidon, u„ 23 Febr. v. Santo Mominga City. Satumus, pass. 24 Febr. St. Catherines Point Triton, 23 Febr. v. Varna. Alkmaar, 21 Febr .te Bahia Blanca. Bacchus, 22 Febr. te Malaga. Agamemnon, 24 Febr. te Barcelona. Aurora, 24 Febr. v. R'dam. Barneveld, t., 23 Febr. v. Curacao. Eos, pass. 24 Febr. Dungeness. Haarlem, 24 Febr. v. A'dam. Pluto, 24 Febr. v. A'dam. Proteus, 24 Febr. te A'dam. Saturnus, pass. 24 Febr. Dungeness. Tiberius, 24 Febr. v. A'dam. Simon Bolivar, 22 Febr. te A'dam. Ajax, 23 Febr. te Triëst. Brion, 22 Febr. te Bordeaux. Ceres, 22 Febr. te Alexandrië. Luna, 22 Febr. te New-York. Nero, 22 Febr. te Gothenburg. Stella, 23 Febr. te A'dam. Van Rensselaer, 22 Febr. te New-York. Theseus, 22 Febr. te A'dam. Venus, 22 Febr. v. Cadix. Kon. Holl. Lloyd. Salland, t., 22 Febr. v. Bahia. Rijnland, u., pass. 23 Febr. v. B. B. Ayres. Flandria, 24 Febr. v. A'dam. Immo, 24 Febr. te A'dam. Ivo, t., 19 Febr. v. Victoria (Braz.). Siërra Morena, u„ 22 Febr. v. Santos. Waterland, 24 Febr. v. A'dam., Kon Paketvaartmaatschappij. N. Holland, 22 Febr. v. Sydney. Tasman, 21 Febr. v. Pt .Louis (Maur.). Cremer, 21 Febr. te Hongkong. Sigli, 23 Febr. v. Rangoon. Stagen, 23 Febr. te Melbourne. HollandAmerika Lijn Boschdijk, 23 Febr. v. Havana. Beemsterdijk, 23 Febr. te Halifax. Breedijk, 23 Febr. te N. Orleans. Lochgoil, 22 Febr. v. Colon. Dinteldijk, 24 Febr. v. San Franclsco. Rotterdam, 24 Febr. te Napels. Statendam, 23 Febr. v. New-York. Lochkatrine, 21 Febr. te Liverpool. Nictheroy, 23 Febr. v. Liverpool. Rotterdamsche Lloyd. Rhexenor, 21 Febr. v. Pt. Said. Jacatra, tt., 23 Febr. v. Padang. Kedoe, t., 23 Febr. te Londen. Kota Agoeng, u., pass. 23 Febr. Gibraltar. Kota Nopan, u„ pass. 23 Febr. Gibraltar. ïiP Kota Tjandi, t., pass. 23 Febr. Perim. Deli, 24 Febr. te R'dam. Insulinde, t„ 24 Febr. v. Southampton. Slamat, u., pass. 24 Febr. Suez. Sibajak, t„ pass. 22 Febr. Perim. Tapanoeli, t., 22 Febr. v. Port Said. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alchiba, t„ pass. 22 Febr. Canar. Eil. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak, 23 Febr. te Shanghai. Tjinegara, 23 Febr. v. Makassar. Tjipanas, 20 Febr. v. Shanghai. Tjisaroea, 22 Febr. v. Hongkong. li DE MINISTER VAN STAAT, MINISTER VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN EN LANDBOUW, Gelet op artikel 14 van het Waddenzeevisscherijregle- ment (Stbl. 1915, no. 206), laatstelijk gewijzigd bij Konink lijk besluit van 13 November 1931 (Stbl. no. 437), HEEFT GOEDGEVONDEN te bepalen, dat het gestelde onder 4e van de beschikking van 21 Mei 1931, No. 1144, Afdeeling Visscherijen, wordt gelezen: 4e. het onder le bedoelde gedeelte van de Waddenzee wordt omschreven als volgt: In het Oosten begrensd door de lijn, gaande van den spitsen toren van Uithuizen over den molen van den Lauwerpolder, naar de Oostzijde van het eiland Rottum en in het Zuiden door de lijn, gaande van het kust licht bij de Ven (Noord-Hol land) naar den toren van Warns (Friesland). 's-Gravenhage, 22 Febr. 1932. Overeenkomstig de ge parafeerde minuut, De Secretaris-Generaal, FREDERIKS. Sinds I Januari 1932 reeds 233 „nieuw e" spaarders H F.LDERSCHE Net persoon zoekt SLAAPKAMER. Brieven onder Nr. 394, aan het Bureau van dit blad. Een goed en solied adres voor alle voorkomend METSELWERK is: Na bezoek op Zondag 21 Febr. 1932 Damesparapluie achter gelaten. - Terug te bekomen: Hoofdgracht 22. Besch. Juffrouw gevraagd, v. g. g. v., als hulp bij kinder verzorging en voorlichte huis houdelijke bezigheden. Brieven onder Nr. 383, aan het Bureau van dit blad. Mevr. MOERDIJK, Dijk- straat 16, vraagt een flink MEISJE, voor dag en nacht. Zich aan te melden 's avonds tusschen 7 en 9 uur. Gevraagd een flink Meisje, voor dag en nacht. Z. k. w. met huiselijk verk. Adres: Rujjghweg 53. Gevraagd een net Dagmeisje. Ook genegen Zondagsmorgens om de 14 dagen van 911 uur te werken. Adres: Breestraat 12. Gevraagd een Dienstbode, van 85j uur, zelfstandig kun nende werken. Aanmelden: Singel 66, tusschen 78 uur. Beleefd aanbevelend, Gevraagd een net Dienstmeisje, zelfstandig kunnende werken. Adres: Nieuwstraat 46. Mevrouw SWENKER— van Hasselt, Hoofdgracht 22, vraagt tegen 1 April 1932 een net MEISJE voor dag en nacht I Mevr. MULLER vraagt een MEISJE van 8—4uur. Z. g. g. onnoodig zich aan te melden. Adres: Hoofdgracht 40. dat Uw vriendin met dien stofzuiger zoo prettig werkt. Het is een S U C T O R. Een betere bestaat er niet. Vraagt eens inlichtin gen en een gratis de monstratie aan onze zaak Spoorstraat 90. Telefoon 449. Jong persoon zoekt een net KOSTHUIS. Brieven met prijfopgaaf onder Nr. 388, aan het Bureau vau dit blad. Gevraagd een net MEISJE voor halve dagen. Aanmelding na 5 uur. Adres: Weezenstraat 8. Wegens huwelijk der tegen woordige een flinke Dienstbode gevraagd, voor dag en nacht, per 1 Maart a.s. V. g. g. v. Adres: Havenplein 9. Aanmelden van 7—8 uur. Wedn., gep., vraagt een alleenstaande Vrouw, 45-50 j., als HUISHOUDSTER, in een klein gezin. Brieven onder Nr. 373, aan het Bureau van dit blad. Net DAGMEISJE gevraagd. Zondags vrij. Adres: Koningstraat 53. Gevraagd een flink Meisje, intern, hoog loon en veel ver val, tegen 1 Maart a.s. Adres: Spoorstraat 31. Met het oog ep een goed® verzorging en plaatsing d® advertenties, verzoeken wij on zen adverteerders ht»n adver tenties zoo tijdig mogelijk of ons kantoor te bezorgen, Kefsl daags vóór het uitkomen van de krant. Da Ad®iw®t,atifc

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 8