ONZE MEUBELEN VAN ZIJN BETER EN TOCH GOEDKOOPER WEST STRAAT JULIANADORP. CALLANTSOOG. GEMEENTERAAD ANNA PAULOWNA. TEXEL. REVUE SCHAKELS. niet werkte. Hij vloog dan ook met een onbehoorlijk gangetje de Dijkstraat in, waar juist een ander fietsend persoon reed, die getorpedeerd werd. De eerste fietser reed toen, door zijn groote vaart, tegen een schutting* zoodat zijn fiets aan stukken lag en hijzelf met een paar groote builen en gehavende kleeren op de straat terecht kwam. De aangeredenen, wiens fiets ook vernield was, kwam er zonder persoonlijke ongelukken af. gen. Schrijven, gericht aan de Prov. Staten van Noordholland inzake de autobusdien sten (geprojecteerd door de firma Kok, Tuinman en Wilken c.s.) in den Wierin- germeerpolder. (Toelichting van den voorzitter der ver keerscommissie). KAMER VAN KOOPHANDEL. De agenda van de openbare ledenver gadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwar tier te houden op Woensdag den 2en Maart 1932, des namiddags ten 2 ure iy het Stadhuis te Alkmaar, bevat o.m. on der de ingekomen stukken: Schrijven van den directeur van het Postkantoor te Alkmaar, waarin wordt verzocht belanghebbenden er op te wijzen, dat het ontbreken van het besteldistrict op correspondentie voor Amsterdam tot vertraging kan leiden. Schrijven van den algemeenen bond van forensen te Amsterdam met afschrift van een adres, gericht aan de Ned. Spoor wegen, ter verkrijging van een tariefsver laging voor personenvervoer, speciaal voor de houders van verschillende soor ten abonnementskaarten. (Het bureau der Kamer stelt voor dit adres, waarvoor adhaesie wordt gevraagd in handen te stellen van den heer Kolster, lid van den Spoorwegraad, die omtrent de strekking van het adres ter vergadering eenige na dere inlichtingen zal geven). En onder de uitgegane stukken: Schrijven aan den directeur-generaal Morgenavond en Maandag zal men van van den P.T.T. betreffende het handel de gelegenheid, dat het revue-gezelschap drijven van een postbesteller te Wierin- Sohakels hier een tweetal voorstellingen1 geeft, kunnen prifiteeren; zooals wij Donderdag reeds zeiden, slechts twee avonden in stede van vier in de kermis- week. Het zal dus zaak wezen voor de liefhebbers tijdig hun plaats te bespre ken. Wat men aan het tweetal Frits Scha kels en Willy Walden heeft, is bekend; zij alleen kunnen de zaal een ganschen avond laten lachen. En behalve deze twee is er nog heel veel meer te zien en te ge nieten. Het is eigenlijk overbodig er over uit te wijden; deze nieuwe revue over treft in monteering en inhoud die van vorige jaar. Het Rott. Nieuwsblad schreef over het >ptreden van de beide komieken: Het is feitelijk een aaneenschakeling van tostelijke kluchten, want deze revue vraagt ;iet zoozeer de aandacht voor de klaterende leuren en schijnschittering, al is dit onder- eel niet verwaarloosd, doch het zijn vooral de rrappig-onmogelijke tooneeltjes, waarin Frits Schakels en Willy Walden de hoofdrollen ipelen, die door hun ernstige onwaarschijn lijkheid onweerstaanbaar humoristisch zijn en deze revue maken tot een verkwikkend festijn van clownerie en een wondermedi- cijn tegen zwaarmoedigheid. De twee komie ken beschikken over een onuitputtelijken voorraad geestige woordspelingen, drogen hu mor, waardoor men telkens spontaan in den lach schiet en steeds vroolijker gestemd raakt; men krijgt steeds meer schik in de avonturen van het tweetal, die tevens de auteurs zijn van de revue en geestige vond sten hebben gedaan. De dialoog bij de kapotte fiets was al zeer geslaagd, doch andere scènes zouden evenzeer als voorbeeld genoemd kun nen worden. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Middags 2 uur, Ds. E. R. Damsté Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 u., de heer J. Sevensma van Amsterdam Voordracht van Burgemeester en Wet houders: 1. Mej. C. A. van der Linden, te Benschop (Utrecht). 2. Mej. K. H. Duin, te Amsterdam. 8. Mej. G. J. Porte. te Alkmaar. Benoeming van een secretaris-penning meester van het Algemeen Armbestuur, vacature J. Baas. Voordracht van Burgemeester en Wet houders: 1. A. van Meerten. 2. H. Zeeman. Benoeming van een lid van de Com missie- van Toezicht op het Lager Onder wijs, vacature J. Baas. Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders: 1. A. van Meerten. 2. H. J. Schut. Benoeming van een lid van de Commis sie tot Wering van Schoolverzuim. Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders: 1. A. van Meerten. 2. H. J. Schut. Rondvraag en sluiting. De kiezerslijst voor het jaar 1932/33 is vastgesteld tot een getal van 513 kiezers voor de Kamer, 512 voor de Staten en 469 voor den Gemeenteraad. De inwoners der gemeente worden er op gewezen, dat van 1 Maart a.s. tot 1 Mei geen honden mogen losloopen. Aan de voetbalvereeniging „Callants- oog" is toestemming verleend tot het houden van een verloting. In omloop zul len gebracht worden 800 loten 25 cent. Trekking in 1932. Door B. en W. is aan F. Daalder ver gunning verleend tot het bouwen van een garage en schuur; aan Jac. Kossen voor een schuur en aan A. Kooger voor het verplaatsen van een boet. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté RAADSVERGADERING van Donderdag 25 Februari. Opening, notulen, mededeelingen. toelaatbaar is. Het is niet alleen de zorg voor de financiën van Staat en gemeente, welke dwingt deze gedragslijn te volgen, doch ook en vooral de overtuiging, dat het de plicht is van de Overheid, om het zoo onontbeerlijke herstel van het be drijfsleven te bevorderen. Aanpassing van ons geheele leven aan de verminder de welvaart is, zie ik het goed, onvermij delijk. Wijs beleid zal zijn, dat er alles op wordt gezet, dit herstel mogelijk te ma ken en niets te doen wat in verkeerde richting werkt. U zult het ongetwijfeld met my eens zijn, dat het ook de werkloozenzorg is, welke in deze tijden veel ertoe kan bijdra gen, of ontwikkeling van het maatschap pelijke leven in juiste, dan wel in ver keerde richting wordt gestuwd. Het zijn deze leidende beginselen welke voorop moeten staan bij eiken maatregel op het gebied van de werkloosheidszorg, zoowel bij de reeds bestaande, als bij die, waarvan de invoering overwogen wordt. Ga ik er dan ook toe over Uwe ge meente subsidie te verleenen, dan ge schiedt dit onder de nadrukkelijke voor waarde, dat er voortaan tusschen Uwe gemeente en mjjn Departement een nauw contact moet bestaan ten aanzien van alles wat de werkloozenzorg in den bree- den zin van het woord ik doel hier dus niet het minst op voorzieningen, welke door aan U rekenplichtige .corporaties, zooals Burgerlijke Armbesturen, Diensten van Maatschappelijk Hulpbetoon, enz. worden getroffen betreft. Uw College dient zich daarom alvorens ik mijne defi nitieve toezegging doe, schriftelijk tegen over mq te verbinden, geen enkelen maat regel als hierbedoeld in te voeren of te laten invoeren, vóórdat U zich ervan overtuigd heeft, hoe de Regeering tegen over de te nemen voorziening staat. Be staat er hij de Regeering tegen het voor- geestelde plan bedenking, dan reken ik erop, dat niet tot invoering ervan wordt overgegaan, ook niet door corporaties als hiervoren genoemd. Wordt echter wel tot invoering overgegaan, dan zal in den regel de subsidie-toezegging worden in getrokken. Ik stel mij voor, mij door een regel matig toezicht er van te overtuigen, hoe de werkloozenzorg in Uwe gemeente wordt toegepast. Zoodra ik van U de bovenbedoelde schriftelijke verklaring zal hebben ont vangen, zal U mjjne definitieve beslissing worden medegedeeld. Naar aanleiding van de onder 2e. ge noemde voorwaarde merkt Voorz. op, dat DE COLLECTE VOOR HET LEGER DES HEILS. Naar aanleiding van het ingezondene door de heeren Segaar en Groot, betref fende het houden eener collecte, schijn baar ten behoeve van het welbekende „Leger des Heils", deelt de secretaris van den Armenraad mede, dat wel aan het Leger des Heils (stichter William Booth) door B. en W. dezer gemeente toestem ming voor collecte is gegeven, doch niet fan eene daarop gelijkende instelling. Mocht worden opgemerkt, dat door de resignaleerde personen wordt gecollec teerd, dan is het wenschelijk, dadelijk de politie mede te deelen waar en door welke personen (eenige omschrijving) wordt ge collecteerd. Er heeft dan vanwege de poli tie direct sluiting plaats. WAAR EEN BAKFIETS AL NIET BELANDEN KAN. De bakfiets, waarover onderstaand be richtje zal handelen, stond gisterenmid dag op den Buitenhaven, terwijl de be rijder, met een gedeelte van den inhoud van het karretje, bestaande uit boter, kaas en eieren, bij zijn klanten rondging. Plotseling, door een verraderlijk windje, ging het karretje aan de haal. Een per soon, die het gevaar zag, probeerde de fiets nog te grijpen. Maar te laat. De kar reed den steiger af en kwamop een botter terecht. Toen even daarna de eigenaar kwam opduiken, die reeds in den waan ver keerde, dat Neptunus zich aan z'n boter, kaas en eieren te goed zou doen, bemerk te hy tot zijn niet geringe verbazing en vreugde, dat zijn karretje, onbeschadigd n.b., op den bottei; lag, terwyl alleen de eitjes naar het land hunner voorvaderen waren. De agenda van de openbare vergade ring van den Raad der gemeente Cal- lantsoog op Dinsdag 1 Maart 1932, des voormiddags 9.30 uur (half tien) ten Raad- huize, vermeldt: Opening. Notulen. Mededeelingen, ingekomen stukken en verslagen. Verzoekschrift van Mej. N. Hollander betreffende haar salaris ais schoolschoon- maakster. Verzoekschrift van het Fanfarecorps „Callantsoog" betreffende beschikbaar stelling van een schoollokaal voor te hou den repetitie-avonden. Adres van de afdeeling Callantsoog van den Nederlandschen Bond van Arbeiderskerk; A vroeger door de gemeente toeslag werd Burgemeester Lovink opent te drie uurgegeven. Dat gaat nu niet meer. Er is ech- de vergadering en doet, nadat de notulen ^er aj over geSproken en er zal nog nader onveranderd zyn vastgeste d, nog een geïnformeerd worden, of toegestaan kan mededeeling buiten die, welke reeds m wor(jen dat een 55-urige werkweek ge- ons blad van Donderdag j.1. is opgenomen. maakt wordt waardoor het loon tot 16.50 De betrokken minister heeft goedgevon-. 20U sty Het is niet h maar men den, dat wethouder Keuris en raadslid moet niet vergeten dat toch de bedoeling Stamnies voor den Raad zitting nemen in is de werkloozen te helpen, het college, belast met de uitvoering van De heer Smit vraagt ol onder accoord de ^teunverleening aan de bollenkiv eekers werk hetzelfde verstaan wordt als onder aangenomen werk. Moeten de arbeiders, indien ze binnen den tijd klaar zijn blij ven werken om de 48 uur vol te maken? De heer Dekker: De voorwaarden van den minister zijn loondruk en nog eens loondruk. Het levenspeil van den ar beider moet naar beneden. Het zal moei- lyk zijn aan deze voorwaarden te ontko men, omdat de gemeente niet in staat is de werkverschaffing zelf te financieren. in Breezand. Rijksteun voor de werkverschaffing. Bij schrijven van 26 Januari j.1. hebben B. en W. zich gewend tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw om subsidie voor de werkverschaffing. De Minister antwoordde: Ik heb de eer U mede te deelen, dat ik bereid ben voor de navolgende werken: a. verharden en aanbrengen van een ®Pr- z^cb daarom bepalen tot een teerdek plein bij het Raadhuis; scherpe afkeuring aan de regeering uit b. inrichting plein en parkeerplaats van spreken, maar wil daarnaast toch B. en een terrein bij de bloembollenveiling en I w- verzoeken af te komen van de 4e voor- - - - - vaarde, het toezicht door de Ned. Heide- de maatschappij. Wij kunnen het hier met O. L. school li; c. maken en inrichten plein voor nieuw gebouwde R. K. kerk te Breezand bet gewone toezicht best af en het legt en verbreeding van den Meerweg vanaf onnoodig kosten op. Dan moet men weten Zwarten weg tot vóór de pastorie dier j de Heidemaatschappij onder een ge^ kwaad? Maar hij kreeg ten antwoord: Daar zijn we niet bang voor. Als ze maar aanpakken! De heer Kuiken hoort niets op van de mededeeling van den Voorzitter. Er zyn hier altijd goede grondwerkers ge weest. Het werk in de Wieringermeer is echter wat anders dan een bolletje plan ten; dat er klachten komenkan men zich indenken, als in aanmerking genomen wordt wat voor schoen- en kleermakers naar de Zuiderzeewerken worden gezon den. De heer Dekker meent uit het lijstje van deze week tewerkgestelden gelezen te hebben dat er al uitgezocht is. De Voorzitter: Dus onze keus is nog niet zoo slecht geweest. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W.: de voorwaar den te aanvaarden, waaronder door het Rijk steun wordt verleend voor de werk verschaffing, aangenomen. Door de heeren Keuris en Dekker wordt na dit besluit nog gevraagd aan te drin gen op den vrijen Zaterdagmiddag, ook al komt er een 50-urige of 55-urige werk week. Steunregeling voor uitgetrok ken werkloozen. Er zijn werkloozen die reeds van Dec. af trekken en dus met Maart uitgetrok ken zijn. Zij zouden, zonder nadere rege ling geheel zonder inkomsten komen. B. en W. stellen daarom thans een steunrege ling voor, waarbij slechts in kleine onder- deelen getracht zal worden af te wijken van hetgeen al minstens in z'n nieuwe regeling vastlegde. Totaal zyn 650 arbeiders ingeschreven. Thans zyn er 210 werkloos, waarvan 196 in land- of tuinbouw of bollenbedryf. De steim geldt alleen voor deze categorieën. De heer Dekker zou er ook de transportarbeiders in opgenomen willen zien, daar die eerstdaags toch ook om steun zullen vragen. De Voorzitter denkt niet dat het kan. De commissie van uitvoering zal behal ve uit leden van den Raad bestaan uit leden van de verschillende organisaties. Op voorstel van den heer Dekker wordt besloten, waar gesproken wordt over een bedrag van 3.voor een vrouw, 4.in de plaats te stellen. Het gemiddeld loon op 21.stellend, zullen gehuwden en ongehuwde kostwin ners 66 procent daarvan, dus 13.65 steun ontvangen. Voor dubbel uitgetrokken gehuwden en ongehuwde kostwinners zal dat bedrag 10.50 worden, benevens 1.per lid van het gezin boven twee personen en een toeslag tot 1.50 indien de huur meer dan 3.bedraagt. Per man 4.—. De heer Dekker wil slechts de alge meen opmerking maken, dat ook nu weer de stok achter de deur staat. De normen zijn te laag. Men moet ze aanvaarden. Het is sprekers overtuiging dat, indien de ge meente een gunstiger regeling zou willen treffen, de regeering gebruik zou maken van art. 185 van de Gemeentewet en de regeling schorste. Ook de heer Smit wil zich bij de rege ling neerleggen. Hij hoop dat consideratie gebruikt zal worden en niet al te strak wordt vastgehouden aan de artikels die spreken over niet te spoedig overgaan tot steunverleening en over steun aan niet volwaardige arbeidskrachten. De Voorzitter kan den heer Smit geruststellen. Dat kan men veilig over laten aan het orgaan, belast met de uit- installa^es tot verkoop, die gebruikt wor den om de wet te ontduiken en op een gewezen vonnis. Hy hoopt dat er op toe gezien zal worden, dat hier zulke dingen niet komen. De Voorzitter zegt toe, nog eens met de Middenstandsvereeniging te pra ten. Dat is toch de organisatie. De heer KoornMaar het komt toch in den Raad? De Voorzitter: Ja. De heer Kuiken vraagt of een 15-tal nieuwe huizen aan den Middenvliet aan gesloten kunnen worden op de waterlei ding. De Voorzitter: Indertijd was daar rfiaar 16 procent garantie. Ik denk niet dat er veel aan te doen zal zyn, maar ik zal er nog eens over spreken. Sluiting. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur Ds. S. U. Zuidema. „HELPT ELKANDER" ONTBONDEN. PUFSCHUIT GEZONKEN. V oensdagmorgen is een aanvoerschuit- ,1e met puf, dat naast de puffabriek van den heer Dryver lag, gezonken. Van den heer Dryver vernamen we, dat de schuit een motorloos bootje van 16 ton, volge laden met visch, naast zijn pufschip lag. De heer Dr. had reeds gewaarschuwd tegen het gevaar dat voor het schuitje bestond wanneer de wind zou draaien. Men heeft zich daar echter niet aan ge stoord. Toen Woensdagmorgen dan ook tamelijk plotseling de wind ging draaien Jiop het bootje vol en zonk. De waarde van de in de boot aanwezige visch was ongeveer 300.—, dus dat beteekent een niet onbelangrijk schadepostje. Men is niet man en macht aan de gang om te probeeren de boot weer te lichten. DE GEVAARLIJKE AFRIT BIJ DE LANGESTRAAT. in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivel bedrijf betreffende werkverruiming of steunregeling. Adressen van den Helderschen Bestuur- dersbond' en van de afdeeling Callantsoog van de Sociaal-Democratische Arbeiders partij ten aanzien van betaling door de gemeente of het algemen armbestuur yan de premie voor vrijwillige verzekering ingevolge de Ziektewet voor respectieve lijk de werklooze bouwvakarbeiders en de werklooze arbeiders in het algemeen. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag op verzoek aan Mevr. Van Meer tenZuelen, als onderwijzeres van Bij stand. Voorstel tot het aangaan van eene ge meenschappelijke regeling met de ge meenten Den Helder, Texel, Wieringen en Anna Paulowna nopens het instellen van een gemeenschappelijk geneeskundig schooltoezicht. Voorstel tot het aangaan van een gewij zigde rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten in verband met gewijzigde rentepercen tages en credieten voor gewone en voor buitengewone uitgaven. Voorstel tot vaststelling van een veror dening op de heffing van een maximum aantal opcenten op de hoofdsom der Ge meentefondsbelasting en op de heffing van het aantal opcenten voor hst belas tingjaar 1932—1933. Vaststelling eener verordening, rege lende de rangen, het aantal, de samenstel ling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren der ge meentepolitie. Voorstel tot het vaststellen eener ver ordening op de winkelsluiting. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning op het bouwen en bewonen van hou ten zomerwoningen. t0t het V€rhuren van gronden ten behoeve van gegadigden voor het bou wen van houten zomerwoningen. Vaststelling van het kohier der Hon denbelasting 1932. Beslissing betreffende het eventueel verleenen van subsidie op de pacht der stortgronden en weilanden langs het Noordhollandsch Kanaal. Voorstel tot wijziging der gemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1931. r,. Voorstel tot wijziging der gemeentebe- vusterennmldag, pi.ni. 1.30 u., reed eeni^rooting voor het dienstjaar 1932. b» de°L^gSS, t0n 66,1 van •Orinm. wb-ik bemerkte. d«t 4', vocl"m'<! Mevr- Va. Heer- d. ySfSrbreedlng nieuwen Meerweg; j middelde loon van 30 ct. verstaat; de eene arbeider verdient 15 ct., een ander 45 ct. e. dempen van slooten langs Zwarten- Per uur! Spr. weet niet of B. en W. zelf weg en verlengden Meerweg, een nader vast te stellen subsidie toe te zeggen in de loonen, uit te betalen aan daarbij te plaatsen werkloozen, alsmede eenzelfde percentage in de kosten der te plakken rentezegels en het regenverlet. 'Aan deze toezegging, welke o.m. in houdt, dat het werk genoemd onder de (Nieuwe Meerweg), met kipkarren enz. wordt uitgevoerd, worden de volgende voorwaarden verbonden: le. Alleen werklooze hoofden van ge zinnen en kostwinners (één uit een gezin) mogen worden tewerkgesteld. 2e. Er zal zooveel mogelijk in accoord moeten worden gewerkt, tegen een zoo danig loon, dat bij flink werken gemid deld 0.30 per uur kan worden verdiend. 3e. Bij verzuim wegens regen mogen de eerste drie uren per week niet worden j bij ons blijft. een ziekteverzekering gesloten hebben voor de arbeiders. By de Heidemaatschap pij is de premie 80 per 1000 loon! Spr. zal zich slechts noodgedwongen bij de voorwaarden neerleggen. De Voorzitter antwoordt aan Smit: Hoe de opvatting over het accoord werk is, weet ik niet precies. Het werk zal in den regel zoo uitgevoerd worden dat 30 ct. per uur wordt verdiend. Naar aanleiding van de opmerking van den heer Dekker over het toezicht, merkt de Voorzitter op, dat dit wel in algemee nen zin opgevat dient te worden. Men wil met de uitvoering der werken iets berei ken en het opgelegde toezicht zal moeten dienen om te controleeren of werkelijk de genoemde werken uitgevoerd worden. Er staat toch ook dat de dagelijksche leiding vergoed, de volgende regenuren met 25 cent. 4e. Het algemeen toezicht op de werk verschaffing dient door U te worden op gedragen aan de Nederlandsche Heide maatschappij te Arnhem. De daaruit voortvloeiende kosten dragen Rijk en ge meente elk voor de helft. De dagelijksche leiding van de werk zaamheden kan bij Uw personeel berus ten. 5e. De premie, welke verschuldigd is ingevolge de Ziektewet, moet voor twee procent op de arbeiders worden verhaald. Het Ryk draagt in het resteerende deel niet bij. 6e. Declaraties gelieve U na afloop van iedere maand, vergezeld van de origi- neele- of gewaarmerkte afschriften van loonlijsten, waarop de tewerkgestelden voor ontvangst geteekend hebben, bij mijn Departement in te dienen. Deze toezegging, welke ingaat, nadat van U via de inspectie te Koedijk bericht zal zijn ontvangen dat U het subsidie onder de gestelde voorwaarde wenscht te aanvaarden en dat U bereid is, de verkla ring bedoeld in mijn brief van heden, No. 2152 II, af te leggen, wordt voorloo- pig van kracht verklaard tot en met 26 Maart 1932. De brief No. 2152 luidde: Opdat duidelijk blyke hoe de Regeering het vraagstuk van de werkloozenzorg ziet, acht ik mij verplicht, eenige opmerkingen van algemeenen aard hierbij te Uwer ken nis te brengen. En als de heer Dekker spreekt van loon druk, dan wijst de Voorzitter er op, dat iedereen minder ontvangt. Zoo^ juist heeft hij gehoord, dat varkens van 400 pond verkocht worden tegen een dubeltje per pond. De arbeiders zullen ook moeten of feren. Inderdaad wordt 8 procent premie ge heven, waarvan 2 procent op de arbeiders verhaald wordt en de gemeente de overige 6 procent moet betalen. Men kan probee ren van die 2 procent af te komen, maar veel hoop op slagen heeft spr. niet. Nu er klachten geuit worden over de Heidemaatschappij moet de Voorzitter toch even meedeelen, dat in een vergade ring met de directie van den Wieringer- meerpolder geklaagd werd over de arbei ders uit Anna Paulowna. Men had al be sloten geen arbeiders uit deze gemeente weer aan te nemen. De Voorzitter heeft toen borg gestaan dat Anna Paulowna goede werkers kan leveren. Het gevraag de werk is echter anders dan bloemen snijden, enz. Misschien zal spr. spoedig een beroep moeten doen op de organi saties om de meestgeschikten voor den Wieringermeer aan te wijzen. De neer Dekker: De arbeiders waar op bedoeld werd zijn inderdaad arbeiders uit Breezand. Maar als de leiding bij an- voering. Zonder hoofdelijke stemming wordt de voorgestelde regeling vastgesteld. Rondvraag. De heer Smit: Gaat men met de ver beteringen bij de r.-k. kerk in Breezand niet te ver. Het café op den hoek krijgt last van het water nu de omgeving zoo hoog wordt. Spr. meent dat men met het dichtgooien der slooten en het leggen van rioolbuizen verder gaat dan in den raad is besloten. Hij is bang dat het met de rioleering fout loopt. Voorts brengt spr. het protest van den heer Voorthuyzen uit den Meerweg over, die nu in z'n sloot een stinkboel krijgt door de daarop uitmon dende rioleering. Hij heeft ook de bood schap voor Burgemeester meegekregen dat N. het verdom buizen te leggen. De Voorzitter: De opzichter voert uit wat begroot is. We zjjn er niet tegen iets te doen bij het café, waardoor het euvel verholpen wordt. Wat de rioleering betreft, dat zullen we maar aan den opzichter en den Polder ovei-laten. Zeker zal het bij den heer N. semir gworden. Het is jammer dat N. niet wil. Het werk dat men uitvoert, is een heel mooi werk, ook naar het oordeel van rijk en provincie. De heer Smit vraagt verder, wanneer de Winkelsluitingswet in den Raad komt. Met de winkeliers diene toch ook reke ning gehouden te worden. De Voorzitter: In B. en W. heeft men het er al over gehad. Aan de Mid denstandsvereeniging is al gevraagd wel ke dagen het meest in aanmerking komen voor de 21 sluitingsdagen. De heer Smit: De Voorzitter heeft indertijd beloofd in de eerstkomende ver gadering met een voorstel te komen tot herziening voor het salaris van den ad ministrateur van het arbeidsbemiddeling bureau, den heer Crum. Er zijn nu al een paar vergaderingen na dien geweest en nog steeds is er geen voorstel. De Voorzitter: Ik baigrijp die groote haast niet. U bent in openbare vergadering met hetzelfde voorstel ge komen, dat ik in besloten vergadering reeds had voorgesteld en waarover de raad zich reeds in gunstigen zin uit sprak. U heeft niet het initiatief ge nomen. Ik heb reeds gezegd eerst-nog in formaties te willen vragen aan den direc teur van de Districts-Arbeidsbeurs. Waar om nu uw haast? De heer Smit: Ik gun het hem graag. De heer Koorn dacht dat voor de uit- Het vonnis is voltrokken! „Helpt El kaar". de vereeniging, die 34 jaar lang haar leden in tijden van ziekte óf by een ongeval steunde, is ter ziele. Na een korte uiteenzetting van den heer H. Pennekamp en van den secretaris, den heer J. F. ter Burg, werd Vrijdagavond met algemeene stemmen besloten de vereeniging te ont binden. Het was niet tegen te houden, dat bleek wel uit de genoemde cijfers. Vóór de inwerkingtreding van de Ziektewet, in Maart 1930, was er 1095.08 in kas, nu nog maar ongeveer 200. Voortbestaan zou misschien mogelijk zijn bij verdubbe ling van contributie, maar, zoo oordeelde het bestuur en de leden waren het er mee eens, dan zou zeker de helft van de leden zich laten schrapoen en wat dan aan den eenen kant .gewonnen werd, verloor men aan de andere zijde weer. Nadat de heeren P. Harder en O. Klein de bescheiden van den penningmeester, den heer C. Wuis, in orde hadden bevon den, en de commissie en de beheerder der penningen bedankt waren voor de contróle en het goede beheer, werd de vraag aan de orde gesteld: Wat moet er met het kas saldo gebeuren? Het reglement schrijft dienaangaande niets voor. Het bestuursvoorstel, het overblijvende in de armenkas te storten, ondervond nog al bestrijding. Er zijn heel wat armen, die niet op de lijst staan, nooit een uitkeering krijgen en dus ook nu niet in aanmerking zouden komen. De vereeniging „Huis zorg" werd als erfgename genoemd, doch tenslotte werd, weer met algemeene stem men, besloten, het saldo beschikbaar te stellen voor den „autotocht voor ouden van dagen". Bü de rondvraag dankt de heer Harder namens do leden, het bestuur en inzonder heid den voorzitter, voor hetgeen zij voor de vereeniging deden. De heer Ter Burg, voorzitter van de af deeling van den Bond voor Staatspension- neering, die altijd do autoritten voor de ouden van dagen organiseert, sprak zijn erkentelijkheid uit aan leden en bestuur voor de gift en nadat, naar aanleiding van een vraag va- den heer W. Kossen, over achterstallige contributie nog wat nage praat was, sloot de heer Pennekamp de vergadering, bestuur en leden dankend voor de steeds ondervonden medewerking. CRISIS COMITÉ. nisaties aangewezen worden, komen we voor hetzelfde te staan. Grondwerk is niet ieders werk, maar omgekeerd zou ik, als - ik in de bollen moest werken als kwajon- ik behoef U niet uiteen te zetten, hoe gen staan. Misschien komen de strubbe- noogst ernstig de tijden zijn. Er wordt J lipgen ook wel omdat de arbeiders uit tnans van de Overheid het uiterste ge- Anna Paulowna hun mond open durven yergd om met wijs beleid datgene te doen1 doen. P en te laten, wat, in overeenstemming met De Voorzitter heeft dat ook ge- hare verantwoordelijkheid, gewenscht en dacht en gevraagd: Zijn onze arbeiders deren berustte, zou er minder reden tot voering van de Winkelsluitingswet de be klagen zyn. Als de arbeiders via de orga- voegdheid bij B. en W. berustte. Ieder is Aan het plaatselijk Crisiscomité zyn toegewezen: 55 balen zwavelzure ammo niak, 1 wagon eierkolen en 25 dekens. POLITIE. Verloren: een nummerplaat van een auto. Aan komen loopen een hondje. DE VERBINDING MET DEN HELDER A.s. Dinsdag (1 Maart) zullen de booten van T.E.S.O., weer een dienst meer vervullen. Vanaf dien datum ver trekt op werkdagen een boot van Texel des middags 5.35, en van Den Helder '8 avonds om 6.55. Op Zon- en Feestdagen komt deze laatste dienst pas op 1 April in werking, de boot vaart dan echter iets vroeger dan op werkdagen, n.1. om 5.2C van Texel en om 6.30 van Den Helder Burgerlijke Stand van Texel van 23 tot en met 26 Februari. GEBOREN: Johanna Veronica en Ve- ronica Johanna, d. v. J. C. van der Star en C. A. Walsema; Cornelis Teunis, z. v. A. van Lenten en T. Zegel; Pietje, d. v. W. van der Slikke en C. Verhoeve. ONDERTROUWD: J. Jager en G. Jurjens. GETROUWD: L. Bakker en 7. L. E. M. W. de Ridder. OVERLEDEN: Jan Lindeboom, 4' jaar; Johanna Veronica van der Star PREDIKBEURTEN. Zondag 28 Februrai 1932 Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Ooster end,v.m. 10u,Ds. Groenenberg Waal, geen dienst. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. v. Petegem De Cocksdorp, v.m. 10 u. Ds. Plug Maandcollecte O u d e s c h i 1 d, 's av. 7 u., Ds. van 't Hooft Koog, v.m. 10 u., Ds. van 't Hooft Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, 's av. 7 u., Ds. Vis Kerkbus v. d. Koog geen lid van de Middenstandsvereeniging. Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. Vis In de Nieuw,jaarsspeech van 1931 heeft hij dingen over den midenstand gehoord, door Burgemeester uitgesproken op ad vies van die Middenstandsvereeniging, waarmee hij het niet eens was. Hij ge looft dat eigenbelang daarin een groote rol speelde en vraagt of het niet mogelijk is de middenstanders "eens bij elkaar te, roepen. Verder wijst hij op automatische I Gereformeerde Kerk. Den Burg, gebouw Tex. Fanfare, 'sav. 7.30 u, Ds. v.d. Leer O osterend, v.m. 10 en n.m. 3 u. Ds. A. v. d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 ""J"' D". I. J.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 10