GEMerc» Uit het huis met de blauwe stoep. Radiografisch Weerbericht. Binnenland. Meisje doodgeschoten. Borgen geeft zorgen. Auto-ongelukken. De buitengewone Volkenbonds vergadering. China en Japan. Minister Deckers' vertrek uit Soerabaja. Marln«beridhtftn. IVBarktberichten. Burgerlijke Stand van Den Helde. 1 Nader wordt gemeld: De 22-jarige dader had meermalen ge tracht met het meisje omgang te krijgen, doch was steeds minder vriendelijk be handeld het meisje gevoelde weinig voor den opdringenden galant en had hem dit eenige malen onomwonden ge zegd. Eenige dagen geleden verklaarde het meisje, niet meer met hem te maken willen hebben, waarna hij met bedrei gingen wegliep. Toen nu Zaterdagavond mej. v. d. C. voor de eerste maal met Lagrauw wandelde, is de jaloersche min naar zijn woede niet langer meester ge weest. In de donkere Kerkstraat, waar het drama zich afspeelde, kon hij zich gemakkelijk verdekt opstellen. Toen hij het doodelijk schot gelost had, viel het meisje en werd opgevangen door La- grauw. De verschrikkelijke daad veroor zaakte in de anders zoo rustige omgeving veel consternatie. In een ommezien stond de Kerkstraat zwart van menschen, die op het gerucht van den moord naar bui ten geloopen waren. Het lijk van het meisje werd naar de ouderlijke woning vervoerd, doch is later op last van de justitie in beslag genomen ©n naar het St. Martinusgesticht aan den Dijkweg overgebracht, waar de lijkschouwing heeft plaats gehad. Het slachtoffer, dat uit een net arbei dersgezin komt, stond gunstig bekend de dader de B. werd onlangs nog ver oordeeld wegens diefstal van een pathé foon uit een uitstalling van een Haagsche firma. De hoofdgetuige Lagrauw werd door den chef-veldwachter aan een verhoor onderworpen en in den loop van Zondag werden nog eenige verhooren afgenomen. Dr. Hulst uit Leiden heeft Zondag de lijkschouwing verricht. Het slachtoffer schijnt bevreesd te zijn geweest voor de bedreigingen van den dader; om die reden had zij Lagrauw verzocht haar naar huis te begeleiden. Dichtbij haar huis is de noodlottige aan slag gepleegd. De dader is na het schot naar het huis van zijn pleegouders aan den 's-Gravenzandschen dijk geloopen. Daar heeft hij verteld, wat hij gedaan had. Zijn pleegouders hebben daarop de politie gewaarschuwd, die De B. in hun woning is komen halen. De revolver, waarmee de aanslag is gepleegd, werd daar in beslag genomen. Er zaten nog patronen op. De overbrenging geschiedde ten aanschouwe van zeer veel inwoners. Het viel op, dat de B. oogenschijnlijk niet onder den indruk was, daar hij glim lachend tusschen zijn bewakers voortliep. Bij zijn verhoor legde hij een volledige bekentenis af. Hij had eenigen tijd omgang met het meisje gehad. Hij stond bekend als een geëxalteerde gast. EEN WAAKZAAM RECHERCHEUR. Een groote partij verdoovende middelen, vermoedelijk van dief stal afkomstig, opgespoord en in beslag genomen. Zaterdagavond omstreeks half acht stond een rechercheur van de Rotter- damsche rivierpolitie aan de Maashaven Zuidzijde te Rotterdam. Hij zag, dat een man op een motorfiets kwam aanrijden en stopte bij twee mannen, die daar al even hadden staan wachten. De drie mannen raakten in een druk gesprek, waarbij het blijkbaar ging om den inhoud van een zware tasch, welke een van de mannen, die hadden staan wachten, bij zich had. De 3 mannen gedroegen zich nogal zenuwachtig en de rechercheur be sloot eens poolshoogte te nemen. Hij ging naar het drietal en maakte zich bekend. Oogenblikkelijk wierp de man, die de tasch bij zich had, deze met een wijden boog in het water van de Maashaven. De rechercheur greep dezen man beet; de beide anderen trachtten er van door te gaan. De man, die gegrepen was, was een groote. robuste kerel. Hij slaafde erin zich los te rukken en eveneens aan den haal te gaan. De rechercheur loste daarop een paar schoten uit zijn revolver ter schrikaanjaging. Het gelukte hem den man, die met de motorfiets was gekomen en die daarop weer haastig weg wilde rijden te grijpen. De beide anderen wisten te ontkomt n. De aangehoudene bleek de 32-jarige C. A. K. te zijn. Deze vertelde, dat men hem een partij morphine te koop had aange boden. Aan de Maashaven Zuidzijde zou den hij, de tusschenpersoon en de ver- kooper elkaar ontmoeten. Men was juist aan het onderhandelen gegaan, toen de rechercheur ingreep. Aangezien de poli tieman goed had opgelet op de plek, waar de tasch in het water was geworpen lukte het hem al spoedig haar met zijn dreg weer op te visschen. De inhoud bleek te bestaan uit vele doosjes, bevattende am pullen met morphine, arsenicum, néo- salversaan, insuline en kampfer-aether. Vermoed wordt dat de doosjes gestolen zijn uit een zending van een fabriek aan een geneesheer ten platteland©. Het merk op de doosjes luidt: Brocapharm, wat er op wijst, dat de doosjes afkomstig zijn van de N.V. Koninklijke pharmaceutische fabriek BrocadesStheeman en Pharmacia te Rotterdam. Aangezien bij deze fabriek nog geen klacht is ingekomen van iemand, die een zending had besteld, maar niet ontvangen, valt nog niet na te gaan op welke wijze de doosjes zijn gestolen. ^nhoud vertegenwoordigt een aan zienlijke waarde. De aangehoudene is weer op vrije voeten gelaten. Naar de beide andere mannen wordt een onder zoek ingesteld. DE OPLICHTING DOOR EEN ALKMAARSCH ADVOCAAT. In hooger beroep. De advocaat, die door de rechtbank te Alkmaar wegens verduistering van gelden tot een bedrag van f 79.000 ten nadeele van R.-K. scholen was veroordeeld tot l'/j jaar gevangenisstraf, is van dit von nis in hooger beroep gegaan btj het Gerechtshof te Amsterdam. ONGELUK MET PETROLEUM. Zondagmiddag trachtte mej. A. M. Borsen te Blaricum ten huize van haar vader aan den Burgemeester de Jongweg 5 met petroleum de brandstoffen in een kachel, die reeds brandde, wat vlugger te doen ontbranden. De vlam sloeg plot seling omhoog, waardoor haar kleeren vlam vatten. Gillend liep zij naar het achterhuis, waar haar vader en haar broer haarde kleeren van het lichaam scheurden en het vuur met emmers water bluschten. Haar broer kreeg hierbij brandwonden aan beide handen. De vrouw had ernstige brandwonden aan handen, armen en beide beenen. DIEFSTAL IN EEN CONSISTORIEKAMER. Tijdens den kerkdienst werd er Ingebroken. Zondagavond hebben dieven ingebroken tijdens den kerkdienst in de Nieuwe •Zuiderkerk aan de Westzeedijk te Rot terdam. Uit een kistje hebben zij een collectezak gestolen, welke ongeveer f 70 bevatte. Vervolgens hebben zij den inhoud van de zakken van de overjassen van de diakenen en ouderlingen geïnspecteerd en daaruit sigarenkokers, portefeuilles e.d. gestolen. Vele jongelui die trouwen, Zonder geld en zonder goed, Afbetalingsmagazijnen Zeggen hun wel hoe dat moet. Zonder geld kan je alles krijgen, Wat of je maar hebben wil, Volgeladen karren staan dan Dadelijk voor je huisje stil. Straks betalen van je weekloon. Maar dan komt meestal de vraag: Schiet er nu nog wel wat over, Voor de voeding van de maag? Menschen, koop geen luxe dingen, Voor je ze betalen kan, 't Geeft je een momentje vreugd, Later krijg je zorg er van. WALBOOM. Bij Baarn. Een Rotterdamsehe dame slachtoffer. Zondagmiddag ongeveer 1 uur reed een auto, bestuurd door den heer van Veen uit Rotterdam, van De Bilt naar Lage Vuursche. Door de bolheid van den weg en waarschijnlijk mede door een slappen iband, begon de auto nabij de grens van j Baarn te slingeren met het gevolg, dat j de wagen tegen een boom botste. Dr Klijn en de politie uit Baarn waren spoedig ter plaatse. Van de vier inzittenden: man, vrouw, zoontje en een neef, bleek de dame ten gevolge van verwondingen overleden te zijn. De neef kreeg eenige niet ern stige verwondingen, de man en het zoontje bleven ongedeerd. Het Iqk van het slacht offer werd naar Rotterdam overgebracht. De auto, die zwaar beschadigd was, werd naar De Bilt gesleept. Autobotsing. Een zwaar ge wonde. Gistermorgen omstreeks half acht is dr. H. E. de Ruiter Zijlker uit Katwijk aan den Rijn met zijn auto bij Huis ter Heide tegen een stilstaande vrachtauto gebotst. De auto van den geneesheer draaide een slag om en sloeg vervolgens tegen een boom. Dr. de R. Z. bleèf be wusteloos en met een gapende hoofd wonde achter het stuur zitten. Onmid dellijk was dr. O. van Huis ter Heide ter plaatse. De ziekenauto vervoerde den ge wonde naar het ziekenhuis te Zeist. De wagen is ernstig beschadigd. Nog een auto-ongeval. Eén doode. Zondagmiddag is de auto van dr. V. uit Venlo onder Oirloo in een bocht ge slipt en in de sloot terzijde van den weg gereden. Van de inzittenden werd mej. v. B. uit Boxmeer zwaar gewond; zij is spoedig overleden. Dr. V. en zijn echt- genoote kregen glaswonden; een andere inzittende kreeg geen letsel. Het lijk van mej. v. B. is naar het ziekenhuis te Ven- raay vervoerd.-He auto is niet zwaar be schadigd. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een auto door den trein ge grepen. Een gewonde. Gistermiddag is op den onbewaakten overweg te Vroomshoop een auto, be stuurd door dr. Van Buren, assistent van dr. Van Brakel, in Den Ham, door den trein naar Almelo aangereden. De auto werd vijftig meter meegesleurd en geheel verbrijzeld. Dr. Van Buren werd opgenomen met hoofdwonden. Hij heeft vermoedelijk ook inwendi e kneuzingen opgeloopen. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Openbare zitting van Maandag 7 Maart. Het weerzien van een goeden onden bekende geeft gewoonlijk maar niet altijd een aangename verrassing. De 57-jarige losarbeider Klaas H. uit Koedijk kwam op 5 Jan. 1931 in meer intieme relatie met den politierechter, naar aanleiding van het feit, dat hij in J den nacht van 10 op 11 Nov. 1930, 't is al 'n bejaarde koe, die door ons wordt opgedregd, te Bergen 'n paar konijnen had buit gemaakt, niet met delven of fretteeren, noch met behulp van de licht bak of jachthond, maar op een veel min der omslachtige wijze, namelijk uit een hok, dat stond op het erf van een vee houder, de heer P. L. de Wild. Terzake deze min of meer vrijpostige beschikking over de van een ander dan Klaas H. toebehoorende levende have, werd hij na veelvuldige conferenties met den ambte naar der reclasseering, eindelijk op 26 Januari 1931 veroordeeld tot 2 maanden j gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. I Sinds dien datum hoorden we van vriend Klaas H., die zoowel innerlijk als uiter lijk lot een nieuw mensch was gemeta- morphoseerd, tot onze oprechte vreugde, geen bedenkelijke berichten, doch heden prijkte zijn naam weer plots op de straf- rol. En helaas niet tot zijn voordeel, aan gezien tenuitvoerlegging wrerd gelast op grond, dat de reclassent zich niet aan de bijzondere voorwaarden, voornamelijk al- geheele alcoholversterving, had gehou den. Een minder aangename dorpsgenoot en familielid. Mej. Jannetje B., inwoonster van Texel en gehuwd met den heer K., had den heer politierechter niet het genoegen van haar verschijning geschonken, toen zjj ter zake van mishandeling en beleediging moest terecht staan. Zij had namelijk den broer van haar man K. Kunst en diens echtgenoote, mej. H. Hoekstra, onthaald op eenige stompen of slagen, althans iets j in dit genre en bovendien haar schoon zuster op niet weer te geven wijze be- leedigd. Deze gemeronimeerde feiten wa ren gepleegd in den nacht van 21 De cember in het café van den heer de Brade, alwaar het gezelschap aanwezig was. Gevorderd werd f 15 boete of 15 dagen. Vonnis conform eisch. Een origineele Oudejaarsavondgrap. Een tweetal humoristisch aangelegde ingezetenen van Texel, de heer Jacob B. en Jacob Jan K., hadden in den avond van 31 December een allervermakelijkst plan beraamd en een op de kachel ten huize van den kaasmaker R. Roos, staande pan soep weg te halen en in de weide te deponeeren, toen de grapjassen ontdek ten, dat het geen chocolademelk, doch soep was. De jongelieden plukten echter de wrange vruchten van hun aardigheid en werden heden bij verstek veroordeeld ter zake diefstal tot f 10.— boete of 10 dagen. Zooals begrijpelijk is, nam de eigenaar van de pan soep met deze spe ciaal lexelsche oudejaarsavnndmop geen genoegen en werd aangifte bij de be voegde autoriteiten gedaan mét boven gemeld resultaat. De minnaar van bloembollen. Niet verschenen was de verdachte Jan Pr., die zich in den loop van 1931 te Anna Paulowna wederrechtelijk had toe geëigend diverse bloembollen, eigendom van den heer G. A. Preijdi, welke heer door de steelzucht van verdachte plm. f 100 schade leed. De heer J. H. Wiggers werd dienaangaande gehoord en op diens advies requireerde de heer Officier 3 maanden gev. met 3 jaar proeftijd. Uitspraak overeenkomstig eisch. Het bleek dat de benadeelde de bollen had terugontvangen, zoodat de geleden schade zeer gering zal zijn. Een kannihaalsch en vernielzuchtig aangelegde dame. Mej. Wilhelmina Gerardina B., ver moedelijk een fee uit een woonwagen, had zich op 11 Januari j.1. te Schagen schuldig gemaakt aan mishandeling door de getuige mej. Aafje Bron in de armen te bijten en een glasruit in een woon wagen te vernielen. Te dier zake werd tegen de vrouw, niet verschenen, gevor derd f 30 boete of 30 dagen. De heer Goedhart liet zijn goed hart spreken en verloste de belaagde juffrouw, want zei hij, mej. B. hield vast als een hond. Vonnisconform eisch. Een onhebbelijke „Heils"-bljeenkomst- verstoorder. Het bleek, dat op 10 januari de goede intentie van het Leger des Heils te Den Helder, dat op dien Zondag een Gods dienstoefening hield, al zeer weinig werd geapprecieerd door zekeren Teunis Kr. die in het portaal van het lokaal op de alleronhebbelijkste wijze stond te schreeu wen, te schelden en te schimpen, zoodat de devote stemming ten zeerste werd gestoord. De officieren van het Leger de H.H. Segaar en de Groot legden heden toen deze zaak daarstellend, verstoring van een geoorloofd Godsdienstige bijeenkomst (art. 145 Wetboek van Strafrecht) tegen de niet verschenen verdachte, getuigenis af. De officier vorderde f 25.boete of 25 dagen, welke straf onverminderd werd opgelegd. De onwillige arrestant. De verdachte Pieter M., 22 jaar, arbeider te Heernugowaard kreeg al direct een uitbrander van den politierechter omdat hij zoo onverschillig de zaal binnen slungelde. Het bleek dat hij zich metl geweld had verzet tegen den rijksveld wachter H. Visser, die hem wenschte over te brengen naar het parket te Alk-1 maar, aangezien verdachtewas veroordeeld door den Kantonrechter te Alkmaar tot f 4,boete of 4 dagen hechtenis. Verdachte bleef in gebreke die boete te voldoen en was alsnu verplicht de hechtenis te ondergaan, in welk onvrij willig logies hij blijkbaar geen viducie had. Maar lievekoek jes worden niet meer gebakken, de leus was nugeld of kaartjes en dus moest met kracht worden opge treden. De rijksveldwachler qualificeercle hem meer lomp dan opzettelijk onhebbelijk. De officier van meening zijnde, dat politie moet worden beschermd tegen het optreden van dergelijke kerels, vorderde f 10.boete of 10 dagen en 10 dagen gevangenisstraf daarenboven. Uitspraak f 10.— boete oflOilagi-n en 14 dagen gevangenisstraf, voorwaardelijk met 2 proefjaren. AANSLAG OP PRESIDENT VAN PERU Zondag is een aanslag gepleegd op Sanchez Cerro, den president der repu bliek. De president werd door een der schoten gewond. JOHN PHILIP SOUSA OVERLEDEN. Beroemd marschen-componist De beroemde Amerikaansche marsehen- componist John Philip Sousa is Zaterdag te Reading in den staat Pennsylvania aan hartverlamming overleden. Hij is 77 jaar oud geworden. De Maandagmiddag gehouden redevoeringen. Bij den aanvang van de bijeenkomst der algemeene commissie van de Volken-j bondsvergadering gisterenmiddag klaagde dr. Yen er over, dat de mogendheden, die J volgens de resolutie van de Volkenbonds vergadering van Vrijdag een conferentie met China en Japan zouden houden over de definitieve eindiging van de vijande lijkheden en over den terugtocht der Ja- pansche troepen uit het Chineesche ge bied bij Sjanghai, nog niets hebben ge daan om zulk een conferentie tot stand te jbrengen. Hierna werden de algemeene beraad- I slagingen over het Japansch-Chineesche i geschil voortgezet. Titulescu stelde op den I voorgrond, dat de openbare meening zich s met bezorgdheid afvraagt of de Volken bond bestaat of niet. Als voorzitter van twee Volkenbondsvergaderingen meende hij, dat de Volkenbond zijn bestaan zal hebben bewezen als hij gebruik maakt van alle mogelijkheden, die het Volken bondsverdrag biedt, ook zelfs indien dit niet tot het beoogde doel zou leiden. Sir John Simon stelde vast, dat een stemmigheid omtrent het doel bestaat. Wat de procedure betreft, is Sir John Simon het eens met Motta, dat de Volken bondsvergadering beginnen moet met be middelend werk overeenkomstig artikel i 15, paragraaf drie van het Volkenbonds verdrag. Aan het bemiddelende en ver zoenende optreden moet echter een prin- cipieele uitspraak van de Volkenbonds- j vergadering als resultaat van de alge- I meene' beschouwingen voorafgaan. Daarin zal verklaard moeten worden, dat geen staat hoe gerechtvaardigd ook zijn grie ven mogen zqn, zich zelf recht mag ver schaffen. In deze uitspraak behoort ook aan artikel tien van het Volkenbonds verdrag en artikel twee van het pact van Kellog te worden herinnerd en te wor den te kennen gegeven, dat veranderin gen, die niet langs vreedsamen weg zijn tot stand gekomen, niet erkend zullen worden. De Italiaansche gedelegeerde Rosso verklaarde, dat de kleinere staten hun stem hebben doen hooren met een kracht, die van de levensvatbaarheid van den Volkenbond getuigenis aflegt. Italië zal medewerken tot het zoeken van een op lossing in overeenstemming met de rechtvaardigheid en de beginselen van het Volkenbondsverdrag. De Duitsche gedelegeerde von Weis- I zacker hoopte, dat wanneer de vijande lijkheden definitief zouden hebben opge- houden, een oplossing van het geschil door flinkheid, gepaard aan voorzichtig heid, kan worden verkregen. De Volken bond staat hier voor zijn voornaamste taak, de oplossing van internationale ge schillen langs vreedzamen weg. Aan dit beginsel van de vredelievende oplossing van geschillen moet de Volkenbondsver gadering vasthouden. Paul Boncour verzekerde, dat de Fran- sche regeering zich bij alle pogingen van de Volkenbondsvergadering zal aansluiten om het geschil onder eerbiediging van de beginselen van het Volkenbondsver drag te regelen. DE VACATURE-LINGBEEK. Ook ds. Den Hertog bedankt. Ds. A. C. G. den Hertog zal, naar het Hbl. verneemt zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer in de vacature-Ling- beek op de lijst van de Staatkundig Ge reformeerde Partij niet aannemen. UIT DE HOUTINDUSTRIE AAN DE ZAAN. Het personeel aanvaard de verkorte werkweek. Met 112 stemmen voor, 8 tegen en 1 blanco heeft, naar „Het Volk meldt, het personeel van Bruynzeel's deurenfabriek te Zaandam besloten, de door de directie voorgestelde verkorte werkweek te aan vaarden. De directie had het personeel voor de keus gesteld: veertig man ontslag of twee-en-dertig uur per week werken. UIT DE SCHEEPSBOUWNIJVERHEID Ontslag aan de Schelde. De directie van de N.V. Kon. Maat schappij „de Schelde" te Vlissingen heeft, tegen Zaterdag 12 Maart, aan 84 werk lieden definitief en aan 87 tijdelijk ontslag aangezegd. Het aantal tijdelijk ontslage nen stijgt hierdoor tot 150. CRISISVERGADERINGEN IN ALKMAAR EN ROTTERDAM. Naar wij vernemen heeft het Hoofdbe stuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw besloten 2 groote crisisverga deringen te beleggen. Eén te Alkmaar, op Maandag 21 Maart a.s., en één te Rotterdam op Dinsdag 22 Maart a.s. Beide vergaderingen zullen aanvangen des namiddags half 2. Het woord zal, naar wij vernemen, In eerste instantie worden gevoerd door dr. H. J. Lovink, de voorzitter en door ir. T, P. Huisman, de secretaris. Off. van den M.S.D. 2e kl. G. van der Tak. van het vliegkamp de Kooij nabij Den Heidei, is aangewezen voor den dienst is Oost-Indié en zal 13 April met de Baloeran irit Rotterdam zijn nieuwe bestemming volgen. Luit. ter zee 2e kl. F. B. Veenstra, onlang* uit Oost-Indiê teruggekeerd, is geplaatst aan het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord. Ondervolgende schepelingen zijn i Maart 1932 per „P. C. Hooft" in Nederland terug gekeerd Majoor-konstabel G. J. H. Desar, serg.-bott. C. Kat, korp.-macht. D. Stork, stoker ie kl. M. Rosier. Overplaatsingen. Serg. der marns. C. A Clement io Maart van Afd. Mars. R'dam naar Kon. Instituut. Serg.-kok J. Westerbeek 15 Maart v. Wacht schip Vlissingen naar Gelderland. Opperschipper G. Mondeel i April '32 te detacheeren bij de Mar.-kustw. te Amsterdam. Serg.-hofmr. S. v. Holsbergen 14 Maart van Wachtschip Willemsoord naar Kaz. O.zeedt. Serg. der marns. I. Beij overpl. naar Kon. Instituut na-der bepaald op 5 April 1932. Idem L. Tholenaar 5 April van Afd. Mars. R'dam naar Kaz. A'dam. Idem E. H. Huiskens 22 Maart '32 van Afd. Mars. R'dam naar Wachtschip Willemsoord. Idem E. Elsendoorn 14 Maart '32 van Wachtschip Vlissingen naar Gelderland. Oppertorpdt. B. van Ree 12 Maart '32 van Van Meerlant naar Wachtschip Willemsoord. Bootsman G. van Weerdenburg, serg.-kon- stabel J. Wassenaar, majoor-macht. J. W. van Toledo en sergeant-machinist W H. M. Gaal 14 Maart '32 geplaatst bij de kernbemanning van Hr. Ms. Van Meerlant te Hellevoetsluis. Sergeant T. A. Zijlmans van Van Meerlant naar Van Speijk 12 Maart '32. Bevorderigen. Matroos 3e kl. W. F. Herman tot stoker 2e kl. m.i.v. 1 Maart '32. Stoker 2e kl. R. J. Kapitein en L. H. De- sar tot stoker ie kl. 1 Maart '32. Marinier 3e kl. H. J. Nusselder, F. v. d. Spoel, W. H. Holder, F. X. Dreesens, J. M. lems, W. Springer en A. H. Keijker tot mari- Scheffer, H. J. Hartgens, N. A. Kok, A. Wiï- niet 2e kl. 1 Maart '32. Stoker 2e kl. P. Verhart, J. Ansink en G. A Kruijs tot stoker ie kl. op 1 Maart '32. Ontslag uit den zeedienst: Matroos 2e kl. J. Hoep, mariniers ie kl. F. A M. Erkamp en A. van Beers m.i.v. 1 April '32; stoker 2e kl. S. Selderbeek en marinie» ie kl. J. Schenk als voren. Nog geen vredesconferentie te Sjanghai. Er is nog weinig of geen aanwijzing dat een vredesconferentie te Sjanghai aanstaande is. De Ver. Staten en Sjanghai. President Hoover heeft aan admiraal Taylor opgedragen zich aan te sluiten bij de andere neutrale opperbevelhebbers van smaldeelen voor Sjanghai. Wat be treft het onderzoek naar den toestand aldaar om er over te rapporteeren aan de Volkenbondsvergadering. Japansche troepen bij Woosoeng. Een Japansche divisie, ter sterkte van 14000 man, is gisteren bij Woosoeng ont scheept. De laatste dagen bij Sjanghai. Volgens het agentschap Indo-Pacifique zou naar luid van Chineesche bewe ringen op het front Nansiang Kia- ting—Tatsang de aanval van Japansche zijde voortduren. Bovendien vliegen er Japansche vliegtuigen over Kitsjau en Soetsjau. Van Japansche kant worden de verliezen der Chineezen in de laatste gevechten geschal op 7000 dooden en 300 gekwetsten. Hebt U niets vergeten? De Soerabajasche correspondent van van de „Loc." doet het volgende ver makelijk verhaal: Zooal men weet is Soerabaja erg officieel geweest tegen minister Deckers. Wij hebben daarvan trouw verslag gedaan. Van het vertrek van den minister geven wij nu nog een allerlaatst verhaal met een heerlijke note gaie. En het mooie ervan is, dat het historisch is. Het was kwart voor zeven des morgens;de Fokker stond op het vliegveld Darmo gereed. Een t erewacht stond aangetreden, de autoriteiten waren aanwezig. De muziek schetterde, de minister schreed langs de militaire eerewacht, een ieder was vol daan, dat alles zonder ongelukken afliep. Kort afscheid nemen, enkele beleefde en vriendelqke woorden over en weer. Als de minister wil instappen zet de muziek weer het volkslied in. Alles staat versteend. Plotseling komt een inlandsch politieagent aangehold. In de linkerhand een klein pakje, losjes in papier gewikkeld. Hq scharrelt om den, streng in de houding staanden, escader-commandant heen en wil het pakje afgeven. Schout-bij-nacht Bosma negeert hem. Daar nadert hij den vlootvoogd. Die ziet recht vooruit en ziet over hem heen. Even plukt hij aan de mouw van den marine-commandant en warempel kolonel Van Rheede neemt het over. Even gaat het hoofd van die marine autoriteit naar beneden. De oogen door zien wat in dat losse papier gewikkeld zit en oogenblikkelijk is mas oppas weer j eigenaar van zijn pakje. De muziek speelt nog maar steeds het volkslied. Een laatste handdruk, de minister stijgt in, gevolgd door den adjudant, luitenant ter zee Bozuwa. Een alleraardigst buigen en mas oppas schiet naar voren met z'n pakje. Als dan niemand het hebben wil, wel verdikkie, de njonja had toch gezegd dat de minister het vergeten had, depo neert hij z'n boodschap op de knieën van adjudant Bozuwa. Het papier raakt los en daar liggen twee paar gebruikte eh.... gedragen sokken. De marine autoriteiten stonden met den officieelen trek om den mond. Toen vertrok de minister. NOORD-SCHARWOUDE, 7 Maart. Aanvoer en prijzen: 5800 K.G. uien: drielingen 10.8011.10, uien 11.1011.30, grove uien 9.209.80; 43.400 kg roode kool: le soort 0.60 —2.20, d.s. 0.60—1.50; 53.800 K.G. D. witte kool: le soort 0.901.70, d.s. 0.601; 40.000 K.G. gele kool: le srt. 0.60 tot 1.60, d.s. 60 ct., alles per 100 kg. ALKMAAR: 7 Maatr 1932. Aanvoer en prijzen waren als volgt: 57 vette koeien 140—2.50, handel matig; 5 vette kalveren 50110, vette kalveren per K.G. 80—1.20; 235 nuchtere kalve ren, slacht 39, handel stug; vette varkens per K.G. 0.260.30, handel vlug. AMSTERDAM, 7 Maart 1932. Aanvoer en prijzen als volgt: 600 vette koeien, le kw. 7480 ct, 2e kw 6674 cent., 3e kw 50—60 cent, min dere soorten 4248 cent per K.G. slachtgewicht; 110 melk- en kalfkoeien 210300; 191 vette kalveren 2e kw. 0.500.60, 3e kw. 40ƒ0.50 per K.G. levend gewicht; 265 nuchtere kalveren 36; 36 schapen; 980 varkens, vleeschvarkens 90110 K.G., 3435 ct., zware varkens 3233 cent, vette varkens 3032 cent per K.G.; 73 paar den 50—120. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Maart 1932. Langendijker Groentenveikng. 50.000 K.G. roode kool le s. 0.70—2.20, 2e s. 0.60—1.40; 70.000 K.G. gele kool le s. f 0.601.40; 48.000 kg D. w kool 0.80—1.70; 3500 kg Uien: Uien 11.50 11.80, grove uien 10.1010.50, drielingen 1111.30, Nep 7.207.40, alles per 100 kg. Eierenveiling Texel. 7 Maart. Aangevoerd. 111,775 eieren. Prijzen peer 100: 58—62 kg 2.80—3.30, 6266 kg 3.003.70, 70 kg 4.00, kleine eieren 2.30 2.90; piepkuikens (vorige week) 0.72V» per kg. TEXEL 7 Maart. 5 koeien 175250; 2 kalveren; 24 nuchtere kalveren 3—7; 2 rammen; 1 schaap; 3 big gen; 1 korf kippen. PURMEREND, 8 Maart. 1027 kg. boter 0.90—1.20; 481 koeien: 225 vette koeien 0.68—0.76, stug; 95 gelde koeien 120185, stug; 140 melkkoeien 200275, stug; 21 stieren 0.500.58, stug; 18 paarden 60—140, stug; 31 vette kalveren 11.20, matig; 1047 nuchtere kalveren v. d. slacht 518, matig; v. d. fok 1420, matig; 474 vette varkens 0.260.30, vlug; 45 magere var kens 1219, stug; 184 biggen 58, vlug; 483 schapen 1423, stug; 5 bokken 39, matig; piepkuikens 0.750.95 p. kg. Eierenveiling. Kipeieren 2.503.25; eendeieren 2.60, alles per 100 stuks. HET PAASCHVERLOF. De Schout-bij-Nacht, Commandant der van 5 tot en met 7 Maart BEVALLEN: L. Post—Bais, z. A. Kreijger—v. Zandbergen, z. G. Bais— Brouwer, z. G. Oosthof—Kloppenburg, z. G. Simonse—Droogendijk, z. OVERLEDEN: N. J. Oortgijsen, 63 j. Wed. J. Smit, 67 j. P. de Wit 76 j. C. P. v. d. Meer, 11 m. J. Koeten, 15 m. J. A. Duine, 3 m. A. P. M. v. d. Brule, 4G j. H. W. J. de Beer, 9 m. Marine te Willemsoord, heeft bepaald: dat op Zaterdag, 26 Maart 1932, tusschen Goeden Vrijdag en Paschen aan boord van schepen en bij de inrichtingen der zeemacht geen oefeningen zullen plaats hebben en slechts de noodige werkzaamheden voor den huishoudelijken dienst zullen worden verricht, terwijl na dien rustdag zal worden gehouden; dat op dien dag, voor zoover de dienst dit veroorlooft, permissie kan worden verleend aansluitende aan de voorafgaande of volgende feestdagen; dat de eerste permissiebeurt kan aanvangen: a. voor hen, die de permissie buiten de ge meente Den Helder doorbrengen; op goeden Vrijdag, met den trein van 6 u. 32 m. v.m.; b. voor hen, die de permissie in de gemeente Den Helder doorbrengen: op datzelfde tijd stip, waarop de permissie op een Zondag aan vangt; dat de Donderdagmiddag te voren niet beschouwd moet worden als vrije Zaterdag middag; dat zij, die des avonds van den tweeden Paaschdag van buiten de gemeente Den Hel der zouden moeten terugkeeren, indien zulks met de belangen van den dienst is overeen te brengen, Dinsdag d.a.v. met de eerste gelegen heid kunnen terugkeeren. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Maart., Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 781.6 te Vardö. Laagste stand 74.6 te Groningen. V erwachting: Krachtige, later tijdelijk afnemende N.W. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk sneeuw- of regenbuien, aanvankelijk kouder.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 11