STOOKT STOOKT STOOKT VAN DINSDAG 8 MAART 1932 TWEEDE EN LAATSTE BLAD. STAuamtUWS In HGLLAND5CKE HUIZEN stookt men HOLLANDSCHE KOLEN Fa. H. BOOIJ ZOON Tel. 235 en 479 De drang tot nieuw leven. Stad Den Helder, V|odeilm Den ijeildeg Verkeerslessen van den A.N.W.B. Langs de Straat. JULIANADORP. ft J.V.O.-terrein, Dan krijgen we ze misschien wel klein. Vereenigde Brandstoffenhandel, Spoorgracht 15. Telef. No. 485. Licht op voor allo voertuigen: Wintertijd. Dinsdag 8 Mrt18.20 uur Woensdag 9 18.21 Tot agent van politie, alhier, is be noemd de heer P. Kooistra van Hoogezand. DE INDISCHE MAIL. Woensdag in ons land. De speciale trein met post en passa giers, in aansluiting op het motorschip „Marnix van St. Aldegonde", zal heden morgen om 10.20 uur. van Genua ver trekken. Aankomst Woensdag (morgen) om 9.51 Amsterdam (C.S.). VERTREK „PRINS VAN ORANJE" UITGESTELD. In verband met den ongunstigen weers toestand is het vertrek van Hr. Ms. mijnenlegger „Prins van Oranje", dat hedenmorgen zou plaats hebben, uitge steld. AUTOVRACHTDIENSTEN. Blijkens eenige advertenties in dit num mer hebben de volgende autovrachtdien- sten hun bestelhuis gevestigd of behouden bij den heer C. v. d. Eijk, Sluisdijkstraat: S. Jonker (Den HelderHoorn), Carel Broers (AlkmaarDen Helder), W. v. d. Vlies (JulianadorpDen Helder). Voor de routes en vertrekuren zie men do advertenties. ZWAVELZURE AMMONIAK. Een teleurstellend bericht. Het Crisis-comité alhier ontving de zeer teleurstellende niededeeling, dat van de 30.000 kg aangevraagde zwavelzure ammoniak slechts 1400 kg kon worden toe gewezen. Dit is eene hoeveelheid die vrij wel niet voor distributie dienen kan. Om eenigszins aan de gewekte verwachtingen te voldoen, zal thans het comité voor noemd trachten uit eigen middelen, welke helaas zeer beperkt zijn, aan^de meest noo-3' iidenden eenige hulp te bieden. VERLOTING „O. K. K." Reeds eerder hebben wij geschreven over de verloting van „O. K. K.", ten bate van het bouwfonds tot restauratie van het vereeniginsgebouw. Thans is een keurige collectie prijzen voor deze verloting tentoongesteld in een der etalages van de firma Hildering, Spoorstraat, waar ook nog loten verkrijg baar zijn. Tevens is door den heer Dol, kapper, Vlamingstraat, als prijs beschik baar gesteld een complete permanent wave, hetgeen onder de dames-lotenbezit- sters dus nogal spanning kan brengen. Het concept reglement dat van het hoofdbestuur was toegezonden werd met enkele kleine veranderingen goedgekeurd. De contributie zal bedragen voor leden f 1.voor vereenigingen en corporaties f 2.50 en voor begunstigers f 0.50. Bij de uitzending zullen de kinderen van begunstigers en leden gelijkgerech tigd zyn. Hij den rondvraag vraagt Ds. Hoek wie de uitzending bekostigt. Dit doen de ouders, kunnen zij dit niet of kunnen zij dit slechts gedeeltelijk, dan springt de afdeeling bij. Dat hiervoor veel geld noodig is spreekt dus vanzelf en ver schillende middelen (o.a. heeft de heer den Hartog groote plannen) werden al aan de hand gedaan. Ruim 30 leden hebben zich al opgegeven. Verder bracht de heer den Hartog nog dank aan Ds. Hoek en den heer de Böclc voor het vele werk dat zij al reeds voor de afdeeling hebben verricht. Ds. Hoek ging hierna voor in dank gebed. Zij, die belang stellen in het werk van deze vereeniging kunnen zich wenden tot den heer den Hartog, Emmastraat 62, die gaarne alle gewenschte inlichtingen zal willen geven. ABONNEMENTSVOORSTELLING. CHR. GEZONDHEIDS- EN VACANTIEKOLONIES. 1 .enigen tijd terug meldden wij, dat op initiatief van Ds. Hoek hier ter stede was opgericht een afd. van de Chr. Ge zondheids- en Vacantiekoionies. Deze afd. hield nu gisterenavond in het Evangelisatiegebouw in de Palmstr. een vergadering, waar verschillende za ken werden behandeld. De opkomst, hoe wel niet zeer talrijk, was bevredigend. De heer De Bock, die voorloopig de leiding der zaken op zich had genomen, opende de vergadering met bijbellezing en gebed. In zijn welkomstwoord zette hij uiteen waarom er een Chr. vacantie- kolonie was opgericht. De kolonie be oogt hetzelfde doel als het Chr. onder wijs, n.1. het brengen van het kind in een sfeer waar de geest van Christus heerscht. Verder deed spr. meuedeeling, dat hy door zeer drukke werkzaamheden niet het voorzitterschap zal kunnen aanvaar den, hoe gaarne hij het ook zou willen doen. Eveneens kan ds. Hoek geen be stuursfunctie aanvaarden, ook deze heeft heel veel ander werk. Wanneer het echter noodig is, dat hij, ds. Hoek of andere leden van het onderwijzend personeel hulp of advies verleenen, dan is er te allen tijde volkomen over hen te be schikken. Dr. Vroom heeft toezegging gedaan als medisch adviseur te zullen optreden. Dan wordt overgegaan tot het vormen van een bestuur. De heer De Böck stelt voor dit te doen bestaan uit 7 personen, welk voorstel na eenige discussie wordt aangenomen. De heer de Böck vindt 7 leden beter. Het werk kan dan beter verdeeld worden en men heeft meer con tact met verschillende bevolkingsgroepen dan bij een kleiner aantal. In het bestuur worden gekozen de neeren Bos (Zuidstraat), v. d. Veen, Goudswaard, den Hartog (reeds voorloopig secretaris), en de Beurs, benevens de dames van Coolegem en Vonk. Hiervan j wordt de heer Bos als voorzitter gekozen, terwyl de andere functies nader zullen worden verdeeld. De twee dames worden I tevens aangesteld voor het beheeren van I de kleerenkast, dat is de kleerenvoorraad die verstrekt wordt aan die uitte zenden kinderen, wier ouders niet of niet geheel de noodige uitrusting kunnen bekosten.1 Hen werd aangeraden zich de hulp te1 verzekeren van de diverse meisjesver-1 eenigingen en naaikransen om kleederen voor dit doel bijeen te krijgen. „Süss, de Jood". Omtrent de opvoering van het tafereel- stuk, bewerkt naar den bekenden roman van Feuchtwangfcr „Süss de Jood", welke wij hier als laatste der serie abonnements voorstellingen Dinsdag 15 dezer krijgen van de Kon. Vereen. „Het Nederlandsch Tooneel", laten wij hier eenige persuit treksels volgen betreffende de voorstel lingen te Amsterdam en elders. „De Telegraaf De sterkste groep acteurs, die Amsterdam te bieden heeft stond gisteravond op de planken, voor het spel van „Süss, de Jood Men heeft van haar tooneel gezien: tooneel van machtigen en feilen hartslag, groot karakter, hevig tempo: tooneel gelijk het Nederland niet beter geven kan, gelijk het zich wel niemand beter wenscht! Een machtig en een alleszins verdiend succes is het geworden: het is niet moeilijk de carrière van dit stuk na dezen avond te voorspellen! Een der sterkste vertooningen sinds jaren! Alg. Handelsblad": Een boeiend werk, dat ons verplaatst in het Hertogdom Wurtenberg van 1737, en de Kon. Ver. „Het Nederl. Tooneel heeft er een bekoorlijke, goed-verzorgde en sterk- gespeelde opvoering van gegeven. Het samenspel was zeer goed en de voorstel ling sloeg in. Wij vermoeden dat de Kon. Ver. van dit belangwekkende werk nog geruimen tijd voldoening zal hebben. „Nwe. Rott. Courant": Van de negen tafreelen van Paul Kornfeld's stuk heeft Louis Saalborn een buitengewone sterkte en felle vertooning ge geven, met name ook door zijn spel in den titel rol. De beide eerste tafreelen en het in al zijn eenvoud zoo aangrijpende slottafreel toonden Saalborn, den actreur en regisseur, op zijn aller best. VISSCHERIJ. Er komen belangrijker haringvangsten. Vooral vanaf Huisduinen en uit de kom men werd er heel wat aangevoerd. Van Onrust was ook aanvoer, maar nog niet in die mate als men dat in vorige jaren wel gewoon was. Ondanks dien grooteren aanvoer bleef de prijs op behoorlijk peil, vermoedelijk wel veroorzaakt, doordat van elders nogal lust tot lcoopen was, want uit verschillende plaatsen komen steeds vrachtauto's tot inkoop van haring. De niet zoo ruime vangsten op Zuiderzee zullen ook de sta biliteit in prijs wel bevorderen. Voor hier is dat verschijnsel van groote beteekenis. omdat daardoor de vraag naar hier gericht blijft. De spansgewijze haringvangst na bij den afsluitdijk leverde tot dusverre nog weinig resultaat. I>e garnalenvangsten zijn, hoewel met sterke onderlinge schommeling, nog niet zoo slecht en de prijs handhaaft zich zoo ongeveer rond het kwartje per kilo. Enkele Stellendammers, die op bericht van wat vangst in eigen omgeving, naar de thuishaven waren gekeerd, hebben nu in onze haven weer ligplaats genomen om op Texelstroom weer het geluk te beproe ven. Op eigen gebied toch was niets te vangen en dus niets te verdienen, zoodat het hier nogmaals wordt geprobeerd. Laat ons hopen, dat ze wat succes hier kunnen boeken. AANVARING. Gistermiddag heeft er in de haven een aanvaring plaats gehad, die wonder boven wonder goed is afgeloopeiu Een 15-tal miliciens waren 0111 een uur of twee in de haven aan het roeien of liever ontvingen roeiles. Onder al deze bedrijven door kwam de „O 15" aanvaren in de richting van het Marsdiep. Misschien dat de nieu welingen nog niet in de gelegenheid zijn geweest een heusche onderzeeër te aan schouwen, een feit is, dat toen de „O 15" genaderd was, door een samenloop van omstandigheden een aanvaring .heeft plaats gehad. De .,0 15" nam den sloep een meter of 50 mede, met het natuurlijke gevolg, dat er onder de nieuwelingen een geweldige consternatie ontstond. Eenigen vonden het zelfs noodig over boord te springen, waar zij op eigen ge-j legenheid den wal bereikt hebben. De schade is gering en ongelukken zijn niet voorgekomen. UIT HUN WONING GEZET. Het was gistermorgen en den verderen dag een heele consternatie aan de \V est- straat. Bij de dijkglooiing is n.1. gister- i morgen een familie, wegens huurschuld, op straat gezet. Een en ander is nu overj het algemeen genomen allesbehalve ver heffend, maar in dit geval bleek geduld genoeg uitgeoefend te zijn. Typeerend is, I dat toen de menschen gisteravond 0111 on geveer half tien nog geen onderdak had-j den en hen door de politie onderdak is aangeboden die toen heel laconiek te hooren kreeg: „Wij zullen wel eens kijken". Ook door andere menschen is hun1 dit aangeboden, evenwel met een negatief; resultaat. Of zy den nacht op straat heb-j ben doorgebracht is ons evenwel onbe-j kend. EEN HARDHANDIGE. Zaterdagavond is de Kanaalweg in rep en roer geweest door een uitsmijterij in optima forma om nog wat. Om een uur of negen n.1. maakte een bezoeker het in een café zoo bont, dat de caféhouder er kort weg een einde aan maakte en den man, na herhaald en vriendelijk verzoek om heen te gaan, waarop deze echter niet inging, op de klinkertjes smeet. Iets wat hem heelemaal niet aanstond, want buiten ge komen begon hij eerst te schelden en daarna de ruiten te bekogelen, waar deze natuurlijk niet tegen bestand waren en dan ook dra aan stukken öp den Kanaal- weg lagen. De inmiddels opgebelde politie die spoedig ter plaatse was, heeft zich toen maar over den woesteling ontfermd en hem zijn roes in het politiebureau laten uitslapen, waar tevens procesverbaal is opgemaakt. Een en ander zal dan ook wel geen aangename gevolgen voor hem hebben. FIETS GESTOLEN. Vrijdagavond is er weer een fiets ge stolen. Mej. v. B. die haar vehikel in de rijwielbergplaats voor het Marine-hospi taal had geplaatst, kwam tot de onaan gename ontdekking dat haar rijwiel daar uit was weggenomen. Bij de politie is aangifte gedaan. FIETSONGEVAL. Gisteren reden twee wielrijders achter elkaar op het kruispunt Ruyghweg Parallelweg. De voorste remde plotseling, zonder aanwijzingen te geven. Daardoor reed de achter hem komende fietser op hem in met het gevolg, dat beiden tegen den grond sloegen. Natuurlijk beliepen de fietsen hierbij schade op, terwijl de fiet sers zelf er goed afkwamen. Leert men de verkeersregels nooit Er is het groote gerucht van het nieuwe leven. Luid klinkt het overal op en het door dringt de geheele natuur. 's Morgens vroeg reeds, als nog amper de dageraad licht aan de kim, hoor je het gesnetter. Vooral de aan ons verknochte trawan ten, de musschen, maken een spektakel alsof ze meenen, dat de aarde alleen om hen draait. Aartsbrutalen als ze zijn, zetten ze een keel op, dat alle geluid van alle andere gevederte haast overstemt en ze denken misschien ook, dat het felst wordt geluis terd naar hem, die de grootste bek kan op zetten. Dat hebben ze dal^misschien nog niet zoo ver mis, hoewel het feit op zichzelf „mis" is. Bij hen is het groote krakeel niet in hoofdzaak om de boterham of om de macht, want de eerste vinden ze gewoon lijk te kust en te keur en aan de tweede „de macht" hebben ze lak, omdat ze wel weten, dat die vaak slechts schijn is en altijd een artikel, waaraan geplukhaard wordt. Maar gewoonlijk is dat krakeel om de dulcinae. En hoe materialistisch overigens de musch is aangelegd, in zoo'n geval ver geet hij zijn stoffelijk bestaan of veront- achtzaamt het althans op de grofste wijze. Eigenlijk weet hij niet precies wat hij doet, verblindt als hij is door het ééne, de levensgezellin, die zijn bestaan toch in derdaad zorgelijker maakt. Maar ja, dat zijn van die onnaspeurlijkheden in de na tuur, waarover we goed doen, ons maar niet zoo erg druk te maken. Op een boltje zitten ze, de zwartgebef- ten, rond een niet-gebefte en trachten, elk voor zich de favoriet te worden. Tot eindelijk de ongebefte opvliegt en met een door een kluwen van gebeften wordt gevolgd, die in dollen drift maar doorjakkeren en overal wat hen in den weg staat tegenaan bonzen. En dat ont- iaaiende leven is bij andere vogelsoorten ook sterk merkbaar, al stelt dat zich niet zoo onbesuisd aan als bij de musschen. Het meest daarvan merken we hier bij de meeuwen, die in steeds toenemend aan tal hier verblijven en heel onze entourage vervroolijken met hun sierijk kleed, met hun kunstig vliegen en met hun soms on welluidend gekrijsch. Steeds meer zie je deze luchtacrobaten paarsgewijs vliegen en in dezen bruids tijd is het een buitengewoon schouwspel hun onderlinge vliegdemonstraties, dat zuiver is een liefdesspel, gade te slaan. En groote troepen vogels zie je soms voorbijschieten in zeer bewegelijk wiek- geklap, onderling vormend een groote V, wier beenen als een enorme, kronkelende slang door het luchtruim schieten. Maar ook uit de aarde zelf schiet alles mét steeds sterker drang op. Crocusjes, madeliefjes, narcissen, tulpen, druifjes, ze zijn al duidelijk merkbaar en staan óf al in pracht van kleur, óf dragen die nog als een forsche knop om aanstonds, op het kritieke moment open te barsten en het vreugdefestijn in te luiden. Zoo gaat het voort in de natuur en niets zal het kunnen tegenhouden. Wel zijn er de remmende krachten zooals die er in het leven altijd zijn. Maar trots dat, zal doorbreken datgene wat uit moet dijen en zal ten onder gaan, datgene, wat moet sterven om het nieuwe leven mogelijk te maken. Remmen is goed, is misschien een noodzakelijkheid, om het komende, het nieuwe niet te laten afglijden, in duize lende vaart den afgrond tegemoet, waar het wordt verpletterd en vergruizeld. Maar weerhouden, remmen kan nuttig zijn om innerlijke kracht te versterken, waardoor, bij ontplooiing, het product niet zal zijn als een ééndaagsche wezen, maar iets dat opbloeit en verkwikt. Het nieuwe perst van alle kanten en de tegenstrevende krachten zijn groot of zal vallen hetgeen onder den druk moest ver welken, maar op zal bloeien de deugde lijke kern, die nieuwe aspecten opent en nieuwe mogelijkheden schept. ROBINSON. Wat een schitterende bordjes Heeft Gemeente neergezet: Dat is heusch nou „Iets bijzonders Voor Gemeente: Af de pet! Want die geel met roode bordjes Der gemeente kleurenpracht Spreken duidelijk van groote Stad-word-mooi-verbeeldingskracht. Weet u wat bijzonder mooi is Bij die bordjes-zetterij? Dat Gemeente het zoo goed doet, Zeer tot vreugd der burgerij. Als zij haltes neer gaat zetten. Is zij er niet zuinig mee; Op de Weststraat wel vijf haltes, Beter toch dan één of twee. Door die schittterende bordjes Gaat Den Helder weer vooruit, Vott» H Alles wat de stad ontsierde, Heeft het eindelijk verbruid. Dat wil zeggen voor de menschen, Die des morgens niet zoo vroeg. Het bekend tooneel aanschouwen, Dat ons oog vaak gadesloeg. Gadeslaat kan 'k beter zeggen, Want 't is geen verleden tijd, Nee, 't bestaat nog, der Gemeente Stadsverfraaiingszin ten spijt. f'jpPERri Der) fjELPIR^ FriiacKc Morgen! moei- verdwijnea Zeg gemeente, dat kan ook toch Spoedig naar de lommerd gaan, Of de mistbelt als 't maar weg is t Wat zou 't vreeslijk netjes staan! Th. J. V. Gp de hierboven gereproduceerde kaart van Den Helder is de bebouwing van het in het uitbreidingsplan gelegen gedeelte met arceeringen (streepjes) aangegeven, (door Bureau Gemeentewerken op ons verzoek aangebracht). Duidelijk ziet men hieruit dat de geheele oude stad door de nieuwe is ingesloten: in het oosten is het de Ruyghweg, die het stadsdeel, gevormd door Vischmarkt en omgeving, afsluit, terwijl in het noorden de weldra volge bouwde Singel den ouden Helder afsluit. Ofschoon hier nog niet alles is volge bouwd, zijn de beschikbare randgrondne toch uitgegeven, en op de teekening daar om reeds gearceerd. Tusschen Tuindorp en zuidzijde Singel is nog veel maagdelij ke grond, zooals men ziet. Of de uitgifte daarvan in hetzelfde snelle tempo zal doorgaan als tot nu toe geschiedde, valt natuurlijk niet te zeggen, doch het is niet zeer waarschijnlijk. Ook het terrein Z. van den Ruyghweg is nog bijna in zijn ge heet beschikbaar. Het aantal verkeersongevallen, als ge volg van de snelle uitbreiding van het verkeer, neemt ieder jaar nog steeds schrikbarend toe. De statistieken wijzen uit, dat percentsgewijs de jeugd het ergst aan de gevaren van het verkeer is bloot gesteld en ook, dat veel meer dan de helft van het aantal verkeersongevallen veroor zaakt wordt door het niet kennen en het niet opvolgen van de verkeersregels. Het is daarom dringend noodig, de jeugd te beschermen tegen de gevaren van het verkeer. Door verkeersonderwijs op school en door voorlichting in het ge zin kan het kind de verkeersgevaren en de regels van den weg leeren. Maak het kind niet bang voor het gevaar, maar leer de kinderen het gevaar kennen en leer ze hoe ze het gevaar kunnen ontwijken. Gewen ze aan het gevaar, dan wordt het ontwijken ervan een tweede natuur en on bewust zullen zij dan op een critiek moment de noodige bewegingen maken om het gevaar te ontgaan, sneller en doel matiger, dan wanneer ze er eerst over moesten gaan denken. Wanneer iemand in zulke gevallen zou moeten gapn den ken, dan was hij al overreden, vóórdat hij uitgedacht was. Ten einde de verkeersregels meer alge meen bekend te maken, heeft de A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland, die zich al sinds jaren met het verkeersvraagstuk in zijn vollen omvang bezig houdt en nuttig werk gedaan heeft op het gebied der ver keersveiligheid, thans kosteloos een nieuw leermiddel beschikbaar gesteld, ten dien ste van het verkeersonderwijs in de hoog ste klasse van alle lagere scholen. Dit leer middel is een stel van 18 gekleurde zegels, die in den trant van de bekende school platen van den A.N.W.B., naast elkander afbeelden een verkeersfout en hoe het wél moet. Alle afbeeldingen hebben be trekking op verkeersfouten van kinderen. Van deze zegels heeft de A.N.W.B. een serie cliché's met bijschriften ter be schikking gesteld van de redactie van dit blad. In een aantal opeenvolgende num mers zal zoo'n plaatje worden afgedrukt, met een korte, eenvoudige toelichting, die voor kinderen bestemd is, als korte, ge makkelijk te onthouden verkeersles. Met behulp van deze „verkeerslessen" kunnen ook in het gezin de kinderen ver trouwd worden gemaakt met de regels van het verkeer. Als die verkeersregels er goed inzitten, zal menig ongeluk kunnen worden voor komen, zullen vele kinderlevens worden gespaard en zullen rouw en leed, de scha duwzijden van het moderne verkeer, min der huisgezinnen bezoeken. Wij bevelen dus deze „Verkeerslessen van den A.N.W.B.", welke 18 achtereen volgende keeren in ons blad zullen ver schijnen, ten zeerste aan in de aandacht onzer lezers en speciaal in de aandacht van hen. die kinderen hebben! BRAVO ZUS. Zaterdagmiddag in de Spoorstraat Schuivelende voetstappen van de men schen voor de etalages. Van de, van hun vrijen Zaterdagmiddag proviteerende huisvaders die, nu de zon zoo behagel ijk schynt, met moeder de vrouw mee bood schappen gaan doen. Voetstappen van menschen, die zich haasten om den trein nog te halen, die hen naar ver verwijder de familie, vrienden, kennissen of ver loofden voeren. Voetstappén van kleine kinderen, die speels tusschen al die bedachtzame en be rekende menschen doorsnellen, die nog geen benul hebben van de zorgen van deze wereld en die hun eigen le'veiitje léven. Voetstappenvoetstappenvoet stappen.,.. En de straat draagt al die voetstappen, die voetstappen van gezonde en invaliede menschen, voetstappen van armen en rijken, van dreumessen en ouden van dagen, dag in dag uit, steeds zonder ophouden Tusschen al die drukte door naderen schuifelende en onzekere stappen van een blinde. Een blinde, die daar in z'n eeuwige nacht, niets ziende, steeds tastende, met langzame, onzekere bewegingen zijn weg zoekt, door deze wereld, een weg, die steeds is aangewezen met behulp van andere menschen gegaan te worden. Hii gaat daar, voorzichtig met zijn stok tastende om toch maar nergens tegen aan te stoo- ten of te loopen, en de menschen, die hem zien aankomen, gaan bedachtzaam op zy om hem langs te laten en hem het loopen zoo te vergemakkelijken. En bü de Breewaterstraat gekomen loopt hy deze zonder te vragen, alsof hy den weg door en door kent, in, en nu gaat het in een rustiger omgeving sneller verder. Twee kleine kinderen zijn daar aan het spelen en zien den man aankomen. Verwonderd blijven zü staan en staren den man oplettend aan. Vooral een kleine krullebol beschouwt hem met intense be langstelling en met open mond worden al zijn bewegingen gevolgd. Langzaam, langzaam loopt de man ver der, en bij de Californiestraat blijft hU eenige oogenblikken besluiteloos staan. Hy wil de straat oversteken, doch het aan zwellend geluid van het ratelen van een wagen doet hem terugkeeren. En wanneer de wagen voorbij is, staat hii daar nog eenigen tijd besluiteloos. Geen mensch is in de nabijheid om hem de straat over te helpen. De kleine meisjes hebben steeds aandachtig gekeken. Plotseling laat een van hen het spel in den steek en op den blinde toeloopende neemt zy zijn hand en die kleine meid leidt dien grooten man bedachtzaam en kalm de straat over, voor zichtig uitkijkende of er geen onraad dreigt in den vorm van woest rijdende fietsers of ander gevaar. By den overkant gekomen laat zij zijn hand los en met haar helder stemmetje zegt zij den blinde nu maar zoo en zoo te loopen en dat de hui zen aan dezen kant zijn. Even wendt de blinde man zich naar de kleine meid toe en zijn handen zoeken het kinderkopje en streelen eenige oogenblikken de krullen als 0111 hierin een uiting van dankbaarheid; te geven. Even ziet de kleine meid hem nog na om dan weer hard naar haar speel genootje te loopen. En wanneer zij weer geheel in het spel opgaat, schuifelt daar ginds de blinde man zyn schuifelende, langzame voetstappen Voetstappenvoetstappenvoet stappen. Puck. ZONI AG SPEELDE DE BILJARTCLUB „OP STOOT" TEGEN CALLANTSOOG L We waren mooi op tijd, Alle schoenen waren gekrijt; Het terrein was prachtig, Alleen een beetje heuvelachtig. „Op Stoot" won den toss; De jongens trapten er lustig op los. Henk Lag-en-daal was geblesseerd, Hy had zich den vorigen keer te veel [verweerd. Het eerste puntje haakte „Callantsoog", Die bal ontsnapte aan 's keepers oog. Doch spoedig komt een tegenpunt, Dat wordt ons van harte gegund. Dan krijgt Callantsoog er weer 'n punt bij. Wat zetten onze mannen ze leeliik op zij. Onze back schopte zelf in 't net, Dat kwam uit een prachtigen voorzet. Daarna gingen we rusten voor de thee En gingen we even met den fotograaf mee. Na rust krijgt Callantsoog een penalty, Die wordt vriendschappelijk keihard [genomen, Maar onze keeper kon er net bij komen. Deze laatste gaat gauw trouwen, Dat zal „Op Stoot" wel berouwen. Onze supporters juichten lustig mee, In Callantsoog aan de zes. Na afloop gingen we naar 't kleedlokaal, Daar maakten ze nogal wat kabaal. Toen gingen de glazen omhoog En lag de hadplaats spoedig droog. Toen gingen we over 't Zand naar huis, Daar was 't voor sommigen lang niet pluis. Nu krijgen we Callantsoog nog eens op Het Kiescollege der Ned. Herv. Gem. Huisduinen en Julianadorp heeft toezeg ging van beroep gegeven aan den heer H. van Schothorst, cand. t. d. H. D. te 's-Gra- venhage. onze TURENNE- Anthraciet a f 1,60 per H.L., dan U uitmuntende brandstof en dan U vooral heel erg goedkoop.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 9