TOB NIET LANG E Abdijsiroop SCHEEPS J VLUG, GOEDKOOP EN GOED Stop vlug dien GRIEP-aanval TVDINCENik FMSO-MM De aanslag op een oude vrouw te Amsterdam. De verduistering bij de Hanzebank den helder LUCHTVAART Postvluchten van en naar Indië. IT r/ i V i wm permanent wave eugène permanent wave f 10.-, schriftelijke garantie. TMSklSOU QERRSTS Radiografisch Weerbericht. Van links en rechts PER Vz POND GEEL30CL GROEN35 ROOD. .40 Vissc her ij berichten. I Burgerlijke Stand van Oen Heliier Laatste berichten. VISSCHERIJ. Er was de laatste dagen ruime aanvoer van haring. Wel gingen daardoor de prijzen ietwat naar beneden, maar veei lager dan twee gulden per tal kwamen ze toch niet. De vraag blijft gunstig en weg en weer komen vrachtauto's om haring in te slaan. Zelfs Duitschland kwam zjjn kwantum opvorderen. Dat deze directe inslag, waarbij de be langhebbenden, die toch niet met leege handen willen thuis komen en zelfs de dadelijke koop kunnen verrichten, van invloed zijn op de prijsstelling, laat zich denken. De doorzettende Oostenwind bracht eenigen teruggang in den aanvoer, waar op de prijs dadelijk reageerde door aan stonds weer boven de twee gulden te klimmen. Veroorzaakt vooral ook hier om, dat er wat buitenlandsche vraag kwam. De paar weken, restend voor Paschen, zijn nog belangrijke dagen voor de ha ringteelt, omdat, na de vasten, in het ge heel de vraag luwt. Hopen we, dat daarvan hier nog ruim het voordeel mag worden geplukt. De garnalenvangsten minderen wat. De prijs handhaafde zich behoorlijk rond het kwartje. Op Texelstroom is niet zooveel resul taat meer met het garnalenvisschen. Bui tengaats was dat nog wei bevredigend. De prijs bewoog zich later weer iets hooger en klom tot rondom de 30 cent per kilo. EEN VROUW IN BRAND GERAAKT. Gisteren om twaalf uur is Mej. v. d.B. uit de Strijenstraat te Schiedam bij het eten koken in brand geraakt. Een buur-' man heeft de vlammen gedoofd, waarna de vrouw met ernstige brandwonden aan het onderlijf naar de dr. Noletstichting is vervoerd. Haar toestand is ernstig. De vrouw is reeds bediend. Binnenland. De vermoedelijke dader aange houden. Gisteren is de politie te Amsterdam erin geslaagd, den vermoedelijke» dader aan te houden van den aanslag, Woensdag middag op een 82-jarige vrouw in haar woning in de Westerstraat aldaar ge pleegd. Er zij aan herinnerd, dat zij een haar onbekend persoon ontvangen had, die voorgaf, haar woning te willen zien, en dat deze haar toen eerst in de kamer, daarna tweemaal in de gang met een ijze ren voorwerp op het hoofd geslagen en ernstige verwondingen heeft toegebracht. Op het in de dagbladen verspreide signa lement van den aanrander hebben ver schillende personen aan de politie inlich tingen verstrekt, die tezamen met vrij groote waarschijnlijkheid den behanger D. als den dader aanwezen, die reeds meermalen veroordeeld is. Bij onderzoek bleek deze te wonen in een volkslogement aan den O.Z. Voorburgwal, waarheen zich vannacht ongeveer 2 uur een inspecteur met een aantal agenten, allen in burger- kleeding, begaven. Eerst zijn voor en achter het huis posten uitgezet om ontsnapping onmo gelijk te maken; daarna begaven de andere politie-beambten zich naar binnen, maai de gezochte was nog niet thuis gekomen. Na een half uur echter verscheen hij. De genomen voorzorgsmaatregelen ble ken niet noodig, want zonder een poging tot verzet liet D. zich, na te zijn geboeid, naar het politie-bureau aan de Raam poort overbrengen. Bij zijn fouilleering zijn een groot aan tal sleutels en loopers en ook een num mer van de Tribune op hem gevonden. Bij zijn verhoor door den inspecteur Mol, die hem had aangehouden, kon hij precies opgeven waar hij zich Woens dagmiddag tot 12 uur had bevonden; voor het tijdstip waarop het misdrijf gepleegd is en daarna kon hij echter geen alibi opgeven. De vrouw herkent den verdachte. Met de aanhouding van den 32-jarigen behanger D in een logement op den O.Z. Voorburgwal te Amsterdam, heeft de politie een goeden slag geslagen. De ver denking, dat deze man den aanslag heeft gepleegd op de 82-jarige weduwe P. in de Westerstraat, Is zeer sterk. Gisteren middag is de man in het ziekenhuis ge confronteerd met het slachtoffer. Deze herkende hem als de man die haar een bezoek had gebracht en daarna had aan gevallen. Ook een proef met politiehonden heeft resultaat opgeleverd. Aan den doek, die om het ijzer zat, waarmee de slagen zijn toegebracht, is lucht gegeven aan de honden. De dieren hebben dadelijk als den eigenaar aangewezen den gearres teerden man. Intusschen blijft D. ontkennen de daad te hebben bedreven. DE VERDUISTERING DOOR EEN NOTARIS TE AMSTERDAM. Beslag gelegd op huis cn inboedel Ten verzoeke var. de gemeente Keulen, ie zich benadeeld acht koor de hande- mgen van een notaris te Amsterdam, is me toestemming van den president der rechtbank te Amsterdam, mr.P.Ooninck W estenberg, beslag gelegd 0p huis en inboedel van den notaris tot een bedraa van f 70.000. ueurag Deze notaris werd eenigen tijd geleden in verband met bovengenoemde handelin gen gearresteerd, doch is later tegen borgstelling vrijgelaten. DE DUBBELE MOORD TE WATERINGEN. De moeder bulten vervolging gesteld Naar men uit Wateringen meldt, is de verdachte van den dubbelen kindermoord te Wateringen de moeder van de beide jeugdige slachtoffers, die te Loosduinen verpleegd werd krachtens beschikking van de raadkamer der Haagsche recht bank buiten vervolging gesteld. Zij zal voor den tijd van een jaar in een Rijks krankzinnigengesticht te Eindhoven wor- I den geplaatst. Eisch: drie jaren. Donderdag is voor de Rechtbank te i 's-Hertogenbosch de behandeling begon nen van de zaak tegen een der curatoren in het Hanzebank-faillissement, wegens het plegen van belangrijke verduisterin gen, ten nadeele van de Hanzebank-cre- diteuren. Tegelijkertijd stond terecht, de chauf feur van het Hanzebank-curatorium, die verdacht wordt, zich eveneens vele dui zenden guldens onrechtmatig te hebben toegeëigend. De belangstelling in de rechtzaal, was zeer groot. Het ging hier om een bedrag van li millioen gulden, dat door verlies, ver-1 duistering enz. was weggewerkt. O.a. wa-j ren vijftig aandeelen van de Bank ver-1 duisterd om eigen verliezen te dekken. Waarschuwingen van een bankierskan-1 toor werden gewoonweg van de nota's afgeknipt. Er werd niet gecontroleerd, omdat verdachte zoo vertrouwd werd. De Off. van Justitie wees er dan ook in zijn requisitoir op dat meestal gebrek aan controle leidt tot zulke débficles. Ook hier was een absoluut gebrek aan con trole. Spr. eischt ten slotte drie jaar ge vangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De uitspraak werd bepaald op 24 Maart. Buitenland. DE GESTOLEN KONINGSMANTEL VAN HAWAÏ. De student Pfleghar, die beschuldigd wordt een koningsmantel van Hawai te hebben ontvreemd uit het instituut van de universiteit van Göttingen en die te Dresden in hechtenis werd genomen, is Woensdagavond naar Göttingen gebracht. Hjj houdt nog steeds uitdrukkelijk zijn onschuld vol. Pfleghar, die een kleine wonde aan zijn rechter wijsvinger had, beweert zich bij een schoenmaker bij wie hij een paar schoenen liet repareeren, aan een stuk glas dat toevallig op tafel lag, te hebben gesneden. Hij heeft het adres van dezen schoenmaker ook mede gedeeld. Te Dresden begint men reeds te geloove'n, dat Pfleghar niets met den diefstal te maken heeft. TRAGISCH GEVAL VAN BIJGELOOF IN DE EIFEL. In het dorpje Gers bij Gerolstein, stierf eenige dagen geleden de 64-jarige onge huwde Anna Mörs. Daar de overledene slechts 44 pond woog en er eigenaardige geruchten in omloop waren, waarschuwde de lijkschouwer de justitie. Toen kwam het volgende aan het licht: De broers en zusters der overledene, welke niet onbe middeld zijn, waren als „bezweerders" in de streek bekend. Zij genazen z.g. door allerlei formules te murmelen en hand oplegging het vee, wendden ziekten van het vee, hagelslag en misoogst af, konden koeien en geiten dwingen een grootere melkopbrengst te geven. Aangenomen wordt, dat deze „bezweer ders" zelf aan hun zwarte kunst geloof den en overtuigd waren, dat zij deze macht slechts zoolang uitoefenen konden, als de geestelijk abnormale zuster in hun midden bleef en niet naar een inrichting vervoerd werd. Dies hielden zij de onge lukkige 19 jaren lang in een zolderkamer tje opgesloten. Daar de dorpsbewoners in den hocus pocus geloofden, hadden ook zij er be lang bij, dat de vrouw opgesloten bleef, en drong ook niets van deze gevangenhou ding naar buiten door. levert U Confectiecosiuum vanaf 15.00 tot 55.00 gld. Maatcostuum vanaf 45.00 tot 95.00 gld. Eigen ateliers - Vraagt stalen thuis Terug. Gisterenmorgen 7.20 vertrok „De Uil" uit Batavia, maakte een tusschenlanding te Palembang en kwam te 15.40 te Medan aan. Terug. „De Duif" startte gisterenmorgen 5.08 uit Calcutta, deed Rangoon aan en landde te 15.21 te Bangkok. MET EEN BABY MOTH OVER DE ANDES. Een Baby Moth-vliegtuig, bemand met een Engelschen bestuurder, is er giste ren in geslaagd in 75 minuten de Andes van Argentinië naar Chili over te vlie gen, waarbij het vliegtuig tot een hoogte moest stijgen van 5500 M. Dit is de grootste hoogte ooit door een klein vlieg tuig bereikt. MIJNLEGGER „PRINS VAN ORANJE" NAAR INDIË. Vcorloopig zullen geen schepen meer worden uitgezonden. Een bericht uit Buitenzorg meldt: De mijnlegger „Prins van Oranje" wordt 29 April te Sabang verwacht. Voor- loopig zullen geen andere marineschepen meer worden uitgezonden. DE CRISIS EN DE ARBEIDSMARKT' TER OOSTKUST VAN SUMATRA. n Een Aneta-telegram meldt uit Medan: Sinds het begin van de werelddepressie zijn 850 van een totaal van 1700 employé's op ondernemingen in Deli geleidelijk ontslagen. 60.000 koelie-immigranten zijn gedurende dezelfde periode naar Java teruggekeerd. 30 dagen, welke straf de veroordeeld, gelet op het miserabele succes der onderneming, rijkelijk hoog achtte, zoodat hij in verzet kwam. Het bleek al spoedig, dat hij geen „professiounal" was in de strooperssport, doch slechts een armzalige ama teur, zooals uit zijn onbeholpen strikkenzetten ook den jachtopziener was gebleken. Een en ander in aanmerking genomen, streek de kantonrechter de hand over het hart en verminderde de straf tot 15 boete of 15 dagen. Bij gebrek aan brood eet men korstjes van pastei-en. De twee gehuwde, broeders C. en K. D., te Eg- mond aan Zee, stonden er door slapte in het visscherijbedrijf ook niet gunstig voor en waren noodgedwongen maar weer aan het konijnendelve gegaan, wat echter ook al weer tegenliep, ge tuige hun verschijning voor den kantonrechter. Het was nu aan K. D. Gelukt, als zandwerker in dienst te worden gesteld en er werd nu een be roep gedaan op de medewerking van den Kan tonrechter. Deze bleek bereid te zijn, de kat nog eens uit den boom te kijken en stelde zijn vonnis uit tot 23 Maart, aangezien op Goede Vrijdag geen zitting wordt gehouden. Het neefje geurde, oomlief genoot en moest afdokken! Het 13-jarig neefje, of beter gezegd „oome zegger" van den 53-jarigen landbouwer Arie St. te Schoorl, schijnt een chauffeursgenie in den dop te zijn en bestuurde op 30 Januari onder ooms toe zicht diens auto, maar werd helaas op de Nieuwe- sloot door de altijd links of rechts, laag of hoog loerende politie betrapt en vader St. moest de rij vaardigheid van zijn familielid boeten door een stevige bekeuring. Hij stond heden terecht en scheen het ernstige van de zaak heelemaal niet in te zien, doch schrok zóó van den ambtenaar, die er niet zoo licht over dacht en 20 boete of 25 dagen vorderde, dat hij merkbaar verbleekte, waar op, de kantonrechter met kwalijk verborgen vroo- lijkheid opmerkte: „Je kijkt of je een kies wordt getrokken! Ja, /deze meneer is specialiteit in het j trekken van kiezen! De heer St. scheen deze aar- digheid maar matig te aprecieeren en pruttelde, dat hij 20 gulden boete toch wel wat heel erg vond. Enfin, de kantonrechter sneed de kaas in wat minder dikke hompen en legde 12 boete of 12 dagen op. Voorloopig chauffeert neefje ver moedelijk op de hooizolder! Weer een dronken motorrijder van den rijweg verwijderd! Op 29 Januari werd te Alkmaar op de Nieuwe- sloot een motorrijder aangehouden, die verkeerde onder alcoholischen invloed en naar het bureau werd gebracht. Hij stond heden terecht en ver klaarde 5 glaasjes bier te hebben geconsumeerd. Over dit kwantum werd niet gedebatteerd, doch de motorrijder, de 23-jarige monteur N. G. Z„ uit Krommenie, conform eisch veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden. Proost! Griep is een ziektetoestand, die door Abdijsiroop op een bijzondere wijze wordt bestreden. Abdijsiroop houdt de ontwikke ling en het verder razen van een grie, aanval tegen, door de taaie slijm bezwangerd met ziektekiemen - uit te drijven. Abdijsiroop kalmeert het hoesten, verzacht de plekken, die ruw en rauw zijn in Uw keel. en Uw gestel ondervindt den gunstigen invloed. Onovertroffen bij Hoest - Griep - Bronchitis - Asthma. AKKER's 9,Voor de Borst Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, F1.4.50 wai Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) 2 f"!n"n zPM vanaf f 5.-. SPOORSTRAAT 104-106. TELEFOON 437. EEN TIJGER ONTSNAPT. Angstige oogenbllkken. Te Sassari vertoeft op liet oogenblik een circus van Hagenbeek. Dinsdagoch tend, bij het schoonmaken van de kooien, braken er twee tijgers los. De eene viel dadelijk aan op een kooi met een poema, welk beest hij al leelijk toegetakeld had toen het personeel van het circus hem overmeesterde en weer in zijn kooi op sloot. De andere tijger was de straat op- gehold, waar de menschen voor hem weg stoven. Ten slotte kwam hij een wagen tegen met een ezel, die door een jongen van twaalf jaar gedreven werd. De tijger kwam op den jongen toe, die een afwe rend gebaar maakte met zijn zweep. Het wilde dier viel toen den ezel aan en de jongen vluchtte een huis binnen. Intus schen waren twee karabiniers verschenen die het beest neerlegden. BRAND OP ZEE. De bemanning van het bran dende Japanscbe vrachtschip Ka- koemaroe gered. Uit Manilla wordt gemeld, dat de Ame- rikaansche torpedobootjager Tracy de bemanning van het tusschen Singapore en Hongkong brandend op zee drijvende Japansche vrachtschip Kakoemaroe aan boord heeft genomen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Een chauffeur, die te lang aan de kletstafel kletste. De Alkmaarsche politie-agent, Staats, had in den avond van 17 Januari zijn speurdersaandacht ge concentreerd op een vrachtauto, die ongewoon lang was geparkeerd voor een café op de Bier kade. Het kwam den politie-man voor, dat de be stuurder in een zoo langen rustpoos wel eens meer potjes bier kon hebben verschalkt, dan nuttig en veilig was en dus het toch al zoo omvangrijke gevaar op den verkeersweg vermeerderd kon wor den. Hij wachtte alsnog zijn tijd af om handelend te kunnen optreden en beduidde den chauffeur, toen deze ten slotte op den Achterweg aan kwam hobbelen, door een handbeweging, dat hij moest stoppen. Doch de chauffeur verkeerde misschien in de meening, dat de agent als particuliere ont spanning bezig was de pose van het bekende beeld in het Victoria-theater te immiteeren, althans hij reed met versnelde vaart zorgeloos door. Maar zijn visite-kaartje in folioformaat, hing achter aan zijn vrachtwagen, en de heer Staats verzuimde na- natuurlijk niet het nummer te noteeren. De chauffeur, die bleek te zijn de 18-jarige J. W. K. uit Den Helder, stond 4 Maart terecht ter zake het niet voldoen aan de verordening tot stoppen (art. M. en R.wet) en verklaarde alstoen het stopsein niet te hebben begrepen. Alcoholhoudende dranken had hij in het bewuste café niet gebruikt, want hij was geheelonthouder. Ondanks deze ge ruststelling achtte de kantonrechter verhoor van den verbalisant noodig en werd het proces alzoo voort gezet. De verbalisant was aanwezig, doch niet alzoo de protesteerende chauffeur, wat al direct geen gunstigen indruk maakte. De heer Staats verklaarde dat hij de vrachtauto te voren alreeds in de Langestraat had opgemerkt en het hem toen had gefrappeerd, dat de inzittende in vroolijke stemming verkeerde. Hij had toen den auto later gezien voor een café op de Bierkade en toen rustig dè wederverschijning van den chauffeur afgewacht. De verbalisant moest eerlijk erkennen, aan de manier van rijden niets abnormaals te hebben, bespeurd, maar het stop-sein had hij duidelijk ge noeg gegeven, niet op een manier of hij iemand een groet bracht. Daarfoe bestond trouwens vol strekt geen aanleiding, want hij kende den chauf feur niet. Op grond van deze verklaring werd de ver ontschuldiging van den chauffeur beschouwd als 'n uitvlucht en verdachte veroordeeld bij verstek tot 15 boete of 15 dagen. Zijn techniek verraadde zijn onkunde. Voortdurende werkeloosheid in het visschers- bcdrijf (wat dat betreft, kunnen ze de Noordzee ook wel beginnen dicht te gooien), was oorzaak, dat de 26-jarige visschcr Aldert Zw. te Egmond aan Zee er met eenige strikken op uit trok om een konijntje te verschalken. De jachtopziener Daan Koelemcy, had hem echter ai direct gesnapt, ram de strikken in beslag en de onfortuinlijke strcpp"r i werd bij verstek veroordeeld tot 30 boete of NEDERLANDSCHE JEUGDBOND VOOR NATUURSTUDIE. Bij voorbaat mijn dank aan de redactie voor het plaatsen van deze bekendmaking omtrent doel en werken der N. J. N. of Nederlandsche Jeugdbond voor Natuur studie. Aan de in Den Helder wonende natuur vrienden en liefhebbers van de veldsport zal het wellicht niet bekend zijn, dat er in ons land een bovengenoemde vereeniging bestaat, die zich ten doel stelt liefde voor en de kennis van de natuur onder jonge ren aan te kweeken en te bevorderen. Daartoe worden door den Bond dus voor het geheele land iederen zomer drie kam pen georganiseerd, een voor nieuwelingen en twee voor diegene, die reeds in en kamp zijn geweest. Er zijn menschen, die reeds bij het woord kampeeren direct een angststuip krijgen en je de woorden rheumatiek en verkoudheid voor de voeten werpen. Ze voegen er dan nog aan toe: Zoo maar op den grond liggen en zoo maar onder den hiooten hemel slapen. Dat zijn altijd de grootste bezwaren, die je moet weerleg gen, en al gauw komt dan de vraag: en waarom organiseeren jullie nu zoo'n kamp? Op die vraag zijn heel wat ant woorden te geven en ik wil dat hier trach ten te doen. We moeten daarbij uitgaan van een grondslag waar we allen op staan, waar we alle richtingen van de N. J. N. op terug kunnen brengen, deze grondslag is de Natuur. Hetzij je lid bent vwr de studie, hetzij je lid bent omdat je meer het mooie in de natuur waardeert, hetzij voor natuurbe scherming, allen worden we daartoe ge dwongen door een kracht: de Natuur. Iemand die algemeen het oog heeft voor natuurschoon, zonder door te dringen in de finesses, zal groote wandelingen maken en altijd weer onder den indruk komen van de schoonheid. En de derde groep zal er voor ijveren dat de studiemensch gelegenheid houdt om te studeeren, en dat de wandelaar on der den indruk kan komen van die schoonheid. En ziet, allen worden daartoe gedreven door de natuur. Nu hebben de jongeren van de N. J. N. gemeend ook met elkaar contact te moeten zoeken. We zochten daarbij een liefheb berij uit, die ons allen bii elkaar bracht en wel het kampeeren. Immers, daarbij zijn wij zoowel bij dag als bij nacht in aanraking met de natuur in al haar afwisseling en grootheid. Daar in het kamp spreken wii elkaar ever onzen bond en over alles en nog wat, daar leeren we elkaar kennen en met el kaar leven als in één groote familie. De Bond nu is verdeeld in 35 afdelin gen, samen ruim 1100 leden, die excursies organiseeren en lezingen homen, enz. Ook in Den Helder bestaan plannen, een afdeeling van bovengenoemd \?r- eeniging samen te stellen. En daar Den HeUer uit ,t}et oogpu.^ voor natuurstudie ook werkelijk ce moeite waard is, verzoek ik ieder, die 'ftsiOM liet bovengenoemde voelt, zich tot onder staand adres te wenden, waar alle verdere inlichtingen verstrekt worden. Tevens hiermede nogmaals een woord van rank aan -*6 redactie voor het plaatsen van dit artikel. Hoogachtend, A. DEÏJMANN, Van Limburg Styrumstraat 12. Stoomvaart Mij. Nederland. Tabian,u., 10 Maart v. Suez. Bengkalis, t., 8 Maart v. Singapore. Poelau Tello, t., pass. 9 Maart Perim. Marnix van St. Aldegonde, t., 10 Maart Algiers. Poelau Tello, t., pass. 9 Maart Perim. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, u., io Maart v. Pernambuco. Gerwin, u., 9 Maart te Bahia. Rapot, u., pass. 8 Maart Madeira. Paraguay, u., 8 Maart Madeira gep. Kon. NeA Stoomboot Maatschappij. Ajax, 8 Maart v. Algiers. Amazone, g Maart v. Ceuta. Erato, 9 Maart te Oporto. Nero, li Maart te A'dam. Ganymedes, io Maart v. Salonica. Amor, 8 Maart te New-York. Boskoop, t., 9 Maart te Tocopilla. Irene, u., 8 Maart te Kingston. Iris, io Maart te Gothenburg. Mars, pass. 9 Maart Gibraltar. Agamemnon, 10 Maart v. Valencia. Barneveld 11 Maart te Amsterdam. Bernisse 10 Maart te Hamburg. Bodegraven 11 Maart te Antwerpen. Ceres 10 Maart te Constanza. Euterpe 11 Maart te Rotterdam. Helder 10 Maart te Stettin. Juno 11 Maart te Amsterdam. Nereus pass. 11 Maart Holtenau. Oberon, io Maart n. Valencia. Orestes, u., 10 Maart v. Valparaiso. Perseus 11 Maart te Aarhus. Rhea, u. 9 Maart van San Domingo. Triton 10 Maart n. Cephalonia. Venus 10 Maart v. Napels. Vesta 10 Maart te Barcelona. Orpheus, 9 Maart te Stettin. Merope, io Maart te Palermo. Ulysses, 8 Maart v. Paita. Kon Paket vaar; maatschappij. N. Zeeland ,9 Maart te Melbourne. HollandAfrika Lijn. Amstelkerk, u., io Maart te Antwerpen. Heemskerk, t., 9 Maart te Port Elisabeth. Holland—Amerika Lijn. Damsterdijk, 10 Maart v. Londen. Lochgoil, 7 Maart v. San Francisco. Narenta, 7 Maart v. Los Angeles. Bilderdijk pass 11 Maart Lizard. Damsterdijk 11 Maart te Rotterdam. Nebrasca, 9 Maart te Tacoma. Veendam, 10 Maart te New-York. HollandAustralië Lijn. Tawali, t., 9 Maart te Antwerpen. HollandBritsch-Indië Lijn. Streefkerk, u., 11 Maart v. Suez. Holland--O.-Azië Lijn. Gaasterkerk, u., 10 Maart te Port Said. Grootekerk 11 Maart te Amsterdam. HollandWest-Afrika Lijn. Eemland, t., pass. 9 Maart Las Palmas. Reggestroom, u., 10 Maart te Teneriffe. JavaChinaJapan Lijn. Tjileboet, 8 Maart v. Hongkong. Tjipanas, 8 Maart te Hongkong. JavaNew-York Lijn. Kota Radja 10 Maart v. Port Said. Palembang pass. 10 Maart Sagres. Sembilan, 9 Maart v. Singapore. SilverJava Pacific-lijn. Saparoea, 9 Maart v. San Francisco. Sembilan, 9 Maart v. Singapore. Bintang, 8 Maart v. Vancouver. Silverhazel, 9 Maart v. Singapore. Rotterdamscbe Lloyd. Blitar, 10 Maart te Batavia. Dempo, u., 10 Maart te Marseille. Bondowoso, u., pass. 10 Maart Kaap Bon. Kota Tjandi, 10 Maart te R'dam. Jacatra, t., pass. IO Maart Perim. Slamat, 10 Maart te Batavia. Tapanoeli, t., 9 Maart v. Liverpool. Baloeran, t-, 11 Maart Singapore. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te dp Bilt. Hoogste stand 769.4 te Malinhead, Blocksod en Hoiyhead. Laagste stand 737.7 te Andanes. Verwachting: In het Noorden zwakke, veranderlijke later N. tot W. wind, toenemende bewol king, weliicht eenige neerslag en zachter; in het Zuiden matige tot zwakke O. tot N. wind, licht tot half bewolkt, droog weer, aanhoudende vorst. Een dagblad te Chicago, blijk baar vastbesloten Greta Garbo's verlangen zoo min mogelijk in de „gossip" (kletspraatjes)-kolommen genoemd te worden, nog minder te eerbiedigen dan tot dusver het geval was, heeft een specialen Garbo-redacteur benoemd, wiens eenige taak het zal zijn, nieuws en „stories" over de Zweedsche film ster te geven. Garbo heeft een be kenden hekel aan journalisten, het geen zij onlangs demonstreerde door een reporter uit Chicago een interview toe te staan van den vol genden inhoud: „Verveel me niet!" En die uitlatingen moesten dan tot een kolom uitgelijnd worden. ....Arme collega! (Telegraaf), 12 Maart. Heelemaal niet „arme collega"! Alles wat Garbo doet, is mighty interes- ting. Ergo hoef je als Garbo-redacteur heelemaal niet achter haar aan te loopen en heelemaal niet te „lijnen". Je gaat in een luien stoel in je stamcafé zitten, plaatst je duim in den mondhoek, die toe vallig vrij is, en kalkt neer wat toevallig bij je opkomt: „Greta Garbo, de Zweedsche filmster, heeft vanochtend een ei bij haar ontbijt gekregen, dat slechts 4 minuten gekookt had. Dit gaf aanleiding tot een levendig incident met haar chef de cuisine. Zij proefde bij het eerste hapje, dat er iets niet in den haak was en ontbood den chef bij zich. Ik heb u meer dan eens gezegd, dat ik mijn eieren 41/- minuten gekookt ver lang, sprak zij met de diepe, melancho lieke, eenigszins gevoileerde stem, waar mede zij reeds vele millioenen menschen over de gansche wereld betooverd heeft en met het pittoreske accent, waarvan de groote Garbo het geheim bezit. De chef de cuisine verontschuldigde zich vele malen en keerde onthutst naar de keuken terug, waar hij een grooten mond opzette tegen den 3den kok, dien hij van verraad verdacht, daar er reeds lang een veete tusschen beide mannen bestond. Of deze inderdaad de tekortko ming van zijn chef aan de groote filmster heeft verraden (door middel van de gou vernante, den butler of een van de acht dienstboden) zal wel altijd een geheim blijven. Een feit is het, dat Garbo van daag zeer ontstemd was en dat Metro- goldwyn het zeer raadzaam acht, haar de eerste maand geen nieuwe film te laten spelen. Later: Het eier-incident is op onver wachte wijze opgelost door de bekentenis van den chef-de-cuisine, dat hij nooit ge leerd heeft op de klok te kijken. Greta Garbo vroeg vanochtend den weg aan een verkeersagent. Daar hij zelf ook niet in de stad bekend was, kon hij haar niet terecht helpen. Zij schonk hem een gouden sigarettenkoker met ihscriptie De groote filmster heeft hedenmiddag twee uur gerust. Toen zij wakker werd, moet zij tot haar kamenier hebben ver klaard: Ik wist niet dat het al zoo laat was..., Want de stupide massa slikt dit alles als boterkoek. PER I4 PO. 10 Maart. Aangebracht door garnalcnvisschers: 44"9 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.300.23 10 kisten bot p. k. „9.007.00 45 kisten schar 1.500.75 Door haringvisschers: 4969 tal haring p. tal „2.051.50 11 Maart. Aangebracht door garnalenvisschers: 363/, kg gekookte garnalen p. kg -ƒ 0.380.26 8 kisten bot p. k. 8.007.00 25 kisten schar 2.001.00 Door haringvisschers: 3229 tal haring p. tal 2.75—1.70 van 10 en 11 Maart. GETROUWD: A. Visser en C. M. Gelens. A. Stad en J. K. C. v.d. Vlis. C. J. K.C. Petterson en M. H. Janssen, BEVALLEN: A. Ramler—Jacobs, z, D. BierstekerVree, z. A. Bakker-Kalis, z. E. BoerdijkSck, d. J. M. M. Donsen— Tervoert, z. OVERLEDEN: P. Dekker, 72 j. TASCH MET GELD ONTVREEMD Hedenochtend was een juffrouw in de groentenhallen van den heer Kalis, in de Gravend warsstraat, inkoopen aan het doen. Zij had een groote boodschappen- tasch bij zich, waarin zich een kleiner taschje bevond, met geld en een spaar bankboekje. Deze twee tasschen had de juffrouw in een der hallen op een zak ge deponeerd en ging toen naar een andere afdeeling om daar haar inkoopen voort te zetten. Toen zij evenwel terug kwam om af te rekenen, kwam zij tot de ontdekking dat het kleine taschje uit de groote was verdwenen. Hoeveel geld er precies in zat, kon zy niet zeggen. Het was 50 of 80 maar het kon ook wel 100.zijn. Of iemand tijdens haar afwezigheid in de hal was geweest, is niet bemerkt. De mogelijkheid bestaat echter nog, dat de juffrouw haar t'schje thuis had laten liggen en toch dacht dat zij het bij zich h?d gestoken. Het is voor de juf frouw te hopen dat dit het geval is. (Ongecorrigeerd.)

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 11