geh6«£8 kcllandsche huizen hgllandsche kolen Fa. H. BOOiJ zoon LENTE-MODESHOW. Hst drama te Putbroek. Ernstige aanrijding te Wassenaar. Schinoersvrouw verdronken. stookt men Tel. 235 en 479 Op zoek naar Lindbergh jr. Van links en rechts ies gegeven, die ook maar èenigszins kun- aen oplegen tegen hetgeen onze minister van buitenlandsche zaken aan België wil toestaan. Datgene wat België, b.v. op het stuk der Maaskwestie met Nederland wil regelen, is nog meer in het Belgisch dan in het Nederlandsch belang. Zoodat, aldus het „Dagblad van Noord- Brabant", er geen andere gevolgtrekking over blijft, dan dat minister Beelaerts van Blokland wetens en willens het er op aanstuurt om, volgens een woord uit zijn Memorandum van 7 Mei 1929, „door de natie te worden gewaakt". koopman vier klinkende zoenen en kon de big als haar eigendom beschouwen. Beide partijen waren tevreden. »ok net biggetje knorde vergenoegd. Dat deze transactie den lachlust van de omstanders opwekte, laat zich begrijpen. Op de volgende markt zal stellig een groote „opleving" te constateeren zijn als het voorbeeld van den varkenshandelaar en de Goudsehe sehoone navolging vindt. Twee vrouwen door een vracht auto overreden en gedood. zaterdagavond te ongeveer half acht wilde op den Rijksstraatweg te Wasse naar twee vrouwen, die waarschijnlijk uit den autobus van Noord wijk waren gestapt, gearmd den Rijksstraatweg oversteken ter hoogte van de Van Bommellaan. Uit de richting Den Haag naderde met een vaart van ongeveer 60 km een vrachtauto, die met gedempte lichten reed en bestuurd werd door K., uit Delft. De dames heb ben, toen zij den auto zagen aankomen een oogenblik geweifeld om over te steken. Dit is haar noodlottig geworden. De chauffeur van den vrachtauto reed daarna beide dames aan. Eén van haar werd op slag gedood. De andere liep ernstige verwondingen op aan hoofd, armen en beenen. De zwaar gekwetste vrouw is per zie kenauto naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den gebracht; het lijk van het andere slachtoffer en den auto, heeft de Wasse- naarsche politie in beslag genomen. Later: De zwaar gekwetste dame die naar het ziekenhuis te Leiden is vervoerd is daar na aankomst overleden. Naar uit het voortgezette onderzoek is gebleken zijn de slachtoffers de 64-jarige mej. J. M., uit Gouda en de 3-jarige Duit- sche mej. S., huishoudster bij een familie te Wassenaar. Mej. S. bracht de dame uit Gouda, die te Wassenaar op bezoek was geweest naar den autobus. Dr. Baart de la Faille heeft ter plaatse van het ongeluk de eerste hulp verleend. Daar op den weg een luisterhoorn is ge vonden, neemt men aan dat mej. M. aan hardhoorendheid heeft geleden, hetgeen mede ten gevolge kan hebben gehad dat de dames den naderenden vrachtauto eerst te laat hebben bemerkt. Ecu nachtelijk drama. - wee scnippersjfezinnen, die met hun schip in het dBchuitendiep aan den Turf- ■singel te Groningen ligplaats hebben, heb ben Zaterdagavond te veel aan Bacchus geofferd. Beide echtparen kregen daar door in den loop van den nacht, toen ieder naar zijn eigen schip was teruggekeerd, hooge ruzie. De twist liep zoo hoog, dat die politie tusschenbeide moest komen. Zij slaagde er inderdaad in bij een der gezin nen het conflict bij te leggen en den vrede te herstellen. Bij de familie S. liep de ruzie echter zoo hoog, dat de 50-jarige vrouw door nog niet opgehelderde oorzaak te water geraakte en verdronk. De politie, die de zaak in on derzoek heeft, meende echter reden te heb ben om aan te nemen, dat de man, de 60- jarige schipper S., zijn vrouw bij den twist in het water heeft geduwd, met bo venvermeld noodlottig gevolg. De politie heeft den schipper dan ook gearresteerd. r: LILIE-DRAMA TE HAARLEM. Gescheiden man lost schoten op zijn vroegere vrouw. Lndagavond om zeven uur kreeg de bewoonster van perceel Heerensingel 99 bezoek van haar man, een zekeren S., van wien zij gescheiden leefde. Er ontstond twist, waarop de man een revolver te voor schijn haalde en eenige schoten loste op zijn vrouw, waardoor zij aan arm en voor hoofd werd gewond. Haar stiefzoon, die bij den twist aanwezig was. werd eveneens gewond. De dader is onmiddellijk na zijn daad' door een agent gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar hij aan een verhoor werd onderwor pen. Hij heeft inmiddels bekend. De vrouw is naai' het St. ELisabethgasthuis overgebracht. Haar toestand; is bevredi gend. EEN BIG VOOR VIER ZOENEN. Opleving in den varkenshandel te verwachten? oit Gouda meldt men aan de „Voor waarts": Dat de varkens, inzonderheid de big gen, weinig waarde hebben, is een alge meen bekend feit. Sommige varkenshou ders gaau er zelfs toe over om de pas ge boren biggen te verdrinken. Op de Goudsehe markt bracht een big vier zoenen op! Al klinkt de prijs wat zonderling, op' het romantische af, het is toch de waar heid. Het gebeurde Donderdag. 1.1. Mej. H. stónd op de varkensmarkt naar een, in een hok loopende big te kijken. De var- keushandelaar G. vroeg, of zij het dier wou koopen. Mej. H. deelde den koopman mede, dat zij daarvoor geen geld had. De tijden waren voor haar te slecht. Malaise en werkloosheid waren haar niet vreemd. G. vroeg 5 voor het beestje en voegde er aan toe, dat hy dit prijsje vroeg om los te komen. Mej. H. deelde hem mede, dat ook dit bedrag haar te hoog was. Na de, adspirant-koopster eens goed te ™~ïSen °P8«nomen, om niet „bekocht" te woiden, deelde de koopman mede, dat zii Vier ?.oenen eigenaresse van het beest zou zijn. Mej. H. sloeg spontaan toe, gaf den Het onderzoek loopt ten einde. Men meldt uit Roermond: Het onderzoek inzake het drama te Put broek loopt ten einde. De rapporten van de deskundigen zijn bij de rechtbank in gekomen. Daartoe behooren een rapport van dr. Hulst, uit Leiden, die de sectie op de lijken van de vier slachtoffers heeft verricht, twee rapporten van den heer Van Waegeningh, scheik. te Maastricht, en een van den meester-geweermaker van het garnizoen te Maastricht. Het rapport van dr. Hulst bepaalt zicli tot het weergeven van de bevindingen tijdens de sectie en beschrijft den aam der verwondingen der slachtoffers. Uit het rapport van den meester-geweermaker valt op te maken, dat de in beslag geno men schietwapens in deugdelijken staat waren. Ten aanzien van de gevonden hulzen wordt in het rapport van den heer *an Waegeningh de mogelijkheid geopperd, dat deze afkomstig zijn uit de in beslag genomen wapens. Ook heeft de deskundi ge bloedsporen aangetroffen op de kleeren van een van de verdachten. Vermoedelijk zal de zaak tegen de bei de verdachten v. d. E. in April voor de Roerniondsche rechtbank dienen. SMOKKELEN IN LIMBURG. Het bedrijf bloeit ongestoord. Men schrijft uit Arcen (L.): De weg Arcen—Walbeek, een Duitsch grensplaatsjewordt sedert de laatste dagen onveilig gemaakt door het optreden van een gepantserden vrachtauto, die gehol pen door tal van aanhangers tracht smok kelwaar Duitschland in te voeren. Naar verluidt moet de auto van twee stalen platen zijn voorzien en tegen het zwaarste kaliberpatronen bestand zijn. Een bekend leider eener smokkelben de, K. geheeten, is bestuurder van dezen auto, welke op Limburgsoh grondgebied is gestald. Het is ondanks de ijverigste nasporin gen der Duitsche grensbeambten tot nu toe niet gelukt eenigen vat op dezen wagen te krijgen, en men acht in deze kringen het opwerpen van barricades de eenige mogelijkheid om dezen modernen smokkelauto onschadelijk te maken. Intusschen bloeit het smokkelbedrijf langs de Limburgsche grens nog onge stoord en worden op verscheidene grens posten nieuwe ambtenaren geplaatst. VERDUISTERING. Door een gemeente-ontvanger. Uit Heenvliet meldt men: Bij een door B. en W. dezer gemeente gehouden" kasopneming is gebleken, dat de gemeente-ontvanger J. A. een bedrag van 5700 heeft verduisterd. Zijn borg stelling bedraagt 4500, zoodat de ge meente eventueel 1200 schade zal kun nen lijden. Het tekort is den laatsten tijd ontstaan. De gemeente-ontvanger heeft, naar hij heeft meegedeeld, het laatste jaar als tuinder en agent van suikerbieten enz. aanzienlijke verliezen geleden. EEN KANTOORLOOPER AANGERAND. De dader gevat. Zaterdagmorgen half elf is de 23-jarige kantoorlooper Elshof, van de emailleer fabriek Beccon te Doetinchem, nabij de fabriek aangerand en van zijn fiets ge slagen, waarbij hem een tasch met een be drag van 3900 afhandig werd gemaakt. De fabrieksarbeider Ter Braak kwam Elshof te hulp, en de aanrander, die zich in het nauw gedreven zag, liet het geld in den steek en zette het op een loopen. Hij werd echter spoedig overmeesterd en zwaar geboeid naar het politiebureau overgebracht. De aanrander is een zekere H., oud-verpleegde van het rijksopvoe dingsgesticht „de Kruisberg". Nader meldt men omtrent deze aanran ding: De portier-magazijnmeester Elshof was naar de bank geweest om gelden voor de uitbetaling van de loonen in ontvangst te nemen, in totaal 3900. Dicht bij de fa briek werd hij plotseling overvallen door een persoon van ruim 20 jaar, die hem van zijn fiets sloeg en, ondanks hevig verzet, hem de tasch uit de handen wist te ruk ken. Het hulpgeroep van Elshof trok de aan dacht van het fabriekspersoneel, waarvan enkelen toeschoten, anderen telefonisch de politie waarschuwden. De dader, die zijn poging verijdeld zag, zette het op een loopen in de richting van het station. De politie begon de vervolging in de richting van den Vijverberg, vermoedend, dat de aanrander zou trachten, zich in de Gaanderensche bosschen schuil te houden. By het passeeren van het r.-k. kerk hof, tegenover het spoorwegstation gele gen, kwam een verdacht uitziend persoon juist de kerkhofpoort uit, die door den agent van politie werd gegrepen en door het fabriekspersoneel, dat aan de vervol ging had deelgenomen, als de dader her kend werd. De dader had vóór den over val zijn jas op het kerkhof gedeponeerd, met het doel zich onherkenbaar te maken, daar hij de aanslag pleegde zonder over jas. FRAUDULEUS STEUN TREKKEN. De ambtenaar, die het ontdekte, mishandeld. Een ambtenaar van het bureau voor sociale zaken te Alkmaar, die het vermoe den had, dat één of meer werklieden frau de pleegden om steun als werklooze te krijgen, vervoegde zich Donderdagmid dag bij een kolenhandelaar aldaar, waar, naar hij vermoedde, althans één der werk lieden, die hij op het oog had, arbeid zou verrichten. De ambtenaar bleek juist geiien te heb ben; de arbeider kwam toevallig op het kantoor, toen de ambtenaar daar sprak met den directeur van den kolenhandel. Op gemoedelijke wijze trachtte de amb tenaar den arbeider het ontoelaatbare zijner handeling onder het oog te bren gen, maar deze werd zóó driftig, dat lnj I hem een geweldigen vuistslag in het ge- zicht gaf. zoodat de ambtenaar in een j oogenblik onder het bloed zat. Door op- i treden van den directeur kon erger wor den voorkomen. Proces-verbaai is tegen den driftigen arbeider opgemaakt. OUDE VROUW VERBRAND. Te Coevorden is Vrijdagavond de 82- iarige weduwe R. List, waarschijnlijk doordat zij in haar stoof een brandend petroleumlampje had gezet, in brand ge raakt. Zü werd in zorgwekkenden toe stand naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij Zaterdagmorgen is overleden. IN EEN KRANKZINNIGENGESTICHT OPGESLOTEN. .Een leemte in de wet. Verleden week is een Arnhemsch jong- mensch op een verklaring van een psy chiater overgebracht naar een krankzin- gingesticht. De jonge man, vertelt de „Nw. Arnh. Crt.", leefde in onmin met zijn familie wegens oneenigheid over de uitkeering van zijn moederlijk erfdeel. Herhaaldelijk ontstonden hevige ruzies. De vader riep de hulp in van een psychiater, die den jongen man den raad gaf zich in een zie kenhuis te doen opnemen, ten einde daar te kalmeeren. Dat weigerde de jonkman. Toen daarna weer een lievige ruzie uit barstte, verkregen de vader en de zuster van den psychiater een verklaring nat de jonge man krankzinnig was. Door tus- schenkomst van mr. Roobol is hij deze week ontslagen met een verklaring van den gestichts-geneesheer, dat hij niet krankzinyig is. Dit geval vestigt opnieuw de aandacht op een leemte in de wijze, waarop verkla ringen van krankzinnigheid kunnen wor den afgegeven. Dr. Valkema Blouw-, een Arnhemsch zenuwarts, die tevens uitge breide studiën op criminalogisch gebied heeft gemaakt, gaf de „Nw. Arnh. Crt." de volgende z.i. bevredigende oplossing aan: „Naast de krankzinnigenverklaring door den huisarts of een, met den patiënt bekend, psychiater behoort verplicht te worden gesteld, dat de patiënt nog onder zocht wordt door een deskundige (zenuw arts), aan te wijzen door een kantonrech ter of eventueel de rechtbank. Wel geldt hier ook het bezwaar van het eenmalig onderzoek, doch in alle gevalle geeft het een waarborg tegen mogelijke misverstanden en zal vooral het publiek zich erdoor gerustgesteld voelen. Men zou dit tweede onderzoek over kun nen laten aan de medici van het gesticht, doch dan is de patiënt reeds krankzinnig verklaard, met alle maatschappelijke ge volgen van dien en het moet juist de op Men schrijft ons uit Amsterdam: Hoog boven ons in de lucht is de drei ging van sneeuw, bij iederen straathoek tracht de wind speelsch onzen hoed te grfjpen en we kruipen onwillekeurig die per in onze kragen. Maar madame Mede tart alle Maartsche buien. Ze wacht ons met haar kleuren, haar grillen en ze ontvangt ons met mu ziek, warmte en gezelligheid in Carlton. Een der grootste Amsterdamsche Mode huizen hield er Show. Er was stille ver wachting in (ffe oogen der bezoeksters en er heerschte vroolijke bedrijvigheid. De parketvloer weerspiegelde de fijne, ranke hakjes der mannequins, er ruischten wijde lange rokken. En toch bracht deze mode show niet de overdreven, vaak vreeselyk dure costumes van gewone modeshows. De toiletten waren veelal van Hollandsche afkomst, zij het ook ontworpen naar Fransche teekeningen. Van Nederlandsch fabrikaat waren ook de tallooze ragfijne stoffen, al waren zij van wijdsche Fran sche namen voorzien. Klaterend waren de kleuren, waarbij knalrood', maïsgeel en blauw in alle nuance's opvielen. ZwarK soepele stoffen, waarbij vooral het crêpe handhaaft zich natuurlijk als altijd, maar Rómain een zeer belangrijke plaats in de modetinten zullen voor het komende seizoen toch de drie genoemde zijn. Opmerkelijk is, dat de japonnen voor wandeling en huis weer vijf centimeters korter zijn geworden en de rokjes der sportkleeding zelfs nog iets korter. Alleen voor het avondtoilet of' gekleede middag toilet blijft d,e lange rok gehandhaafd. Voor middagtoiletjes ziet men veel korte mouwtjes dragen, poffend dan wel ge vormd door een pelerine. Somberheid vormt de grootste gratie bij elk dezer creaties, een eenvoud, die jeug dig maakt en meisjesachtig en sportief doet schijnen. Misschien ook dat dé coupe der schouderstukken en schoudergarnee- ringen hier toe bijdragen. De japonnen en mantels zijn n.1. breeder in de schou ders geworden, waardoor als het ware smallere heupen worden gesuggereerd. Daarbij is de taille zeer hoog, althans hoo- ger dan normaal, terwijl bovendien ieder japonnetje van een ceintuur is voorzien. Wat d'e ochtend- en middagtoiletjes be treft, is de stof meestal crêpe laine, waar- van een zeer fijne en elegante soort de benaming „zorka glica" draagt. Bijna ieder toiletje, hetzij japon, com plet of tailleur, heeft een hoedje in de zelfde tint, waarbij rood een voorname plaats inneemt. Grappig was een mantel pakje van witte crêpe de Chine zakdoek, waarvan de uiterste punt in een knoop viel. Hierbij werd gedragen een wit mutsje van soepele stof, gegarneerd met een touffe camélia's, terwijl dit dingske den niet onaardigen naam droeg „chapeau aux petits lits blanc", aldus genoemd naar het weldadigheidsfeest voor zieke kinderen, dat jaarlijks in de Fransche hoofdstad wordt gehouden en waar tevens de schoon heidskoningin wordt gekozen. De voor ons vrouwen zoo belangrijke „hoofdzaak", de hoed, is het komende, sei zoen wel zeer gevarieerd. Van héél klein mutsje gegarneerd met twee pompons, zijn er de matelots met bloemgarneerin- gen, tot de breedgerande hoeden toe, die versierd zijn met lint in contrasteerende kleuren. De hoedjes ziin veelal van Ita- liaansch stroo, grof, fijn, glanzend en mat. Ook vilt en soepele crêpe-stof wordt veel gebruikt. Qpi nog even bii d'e japonnetjes stil te staan, de imprimé-stoffen zijn tamelijk verdrongen door de effen stoffen, die ver reweg den boventoon voeren en daarnaast de gestreepte stoffen.. Vooral ook bij de strandpyama's valt dit op. Ook de enkele scarf, een kraag- en manchetgarnituur hier en daar, zijn gestreept en wel in de felle tinten blauw, rood, groen of geel. Wel noppen, groot en klein, ziet men op neemt. Deze stof, zoowel als Georgette, crêpe satin en kant, ziet men voor de avöndtoiletjes. Het rug-decolleté is nog wat lager geworden, terwijl hetzelfde geldt voer de strandpyama. Wel wordt meestal het bolerotje bij dergelijke toiletjes ge dragen. Als op iedere show, waren natuurlijk ook hier weer enkele buitengewone din gen, waar vermoedelijk buitengewone prij zen voor besteed zullen worden. Een lange hermelijnen avondmantel, het blanke vrou wengelaat teeder wegdoezelend in de scha duw van een zilvervos, geeft even de sfeer van een sprookje. Als bijzonder contrast trippelde naast deze verschijning in her melijn een slank figuurtje in rood, dat eveneens hermelijn droeg, zii het dan ook beperkt tot een korte, kwieke bolero, die geschulpt, nauwsluitend en geserreerd was en voorzien van wiide mouwen. 't Was een alleraardigste tegenstelling, die veel succes oogstte en deze Amster damsche show heeft wel bewezen, dat de Nederlandsche couturier voor ziin Parij- schen collega niet behoeft onder te doen. Naast de enkele werkelijk kostbare crea ties vielen er toch ook veel heel mooie en elegante dingen te bewonderen, die voor de vrouw niet onbereikbaar zün. De droo- men, die voorbij zweefden, zullen geen droomen behoeven te blijven. De crisis zet ook haar stempel op het modebedrijf en dus drukt zij de prijzen sterk naar omlaag. Y vonne. zet zijn om dit te voorkomen. In spoedeischeude gevallen, waarin de patiënt gevaar voor zichzelven of anderen oplevert, is opname in een plaatselijk zie kenhuis de aangewezen methode, waar dan het hoofd van de afdeeling in samen werking met de bovengenoemde deskun dige de verklaring afgeeft". Buitenland. De speurders. Morris Rosner, een oud-bendelid en nu medewerker van Lindbergh, heeft mede gedeeld, dat hy definitief weet, dat het kind in leven is en aan de ouders terug geven zal worden. De heeren Spitale en Bitz, twee ban dieten, die medehelpen om de jonge Lind bergh te zoeken, zijn Zaterdag vrijgespro ken van de beschuldiging van alcohol smokkelarij, die op 10 Maart tegen hen was ingébracht. Kind ten onrechte aangezien voor zijn zoontje. De sheriff van Crossville (Tennessee) heeft, naar Reuter meldt, medegedeeld, dat hij aldaar Zaterdagavond vier personen heeft gearresteerd, die een baby bii zich hadden, welke volkomen beantwoordde aan de beschrijving van het zoontje van Lind bergh. Hij schelde onmiddellijk Lindbergh op, die hem dringend verzocht deze vier personen in hechtenis te houden tot er iemand zou zijn aangekomen om de iden titeit van het kind vast te stellen. Lind bergh zeide, dat de beschrijving, welke de sheriff van het kind gaf, op eik punt be antwoordde aan die van zijn zoontje, en artsen, die het kind hebben onderzocht, verklaarden, dat het stellig de kleine Lind bergh is. Naar „United Press" meldt, is het kind, dat te Crossville gevonden is, daar in een auto aangetroffen. Een van de beide echt paren. die zich eveneens in de auto be vonden, houdt staande, dat de baby hun eigen kind is en het andere echtpaar ver zekert hetzelfde. Naar later is gebleken, is inderdaad het gevonden kind niet het zoontje van Lind bergh. Bii vergelijking van kenteekens, die telefonisch werden opgegeven, bleek, dat bepaalde bijzonderheden, die kenmer kend zouden zijn geweest voor Lind- bergh's baby. bii het gevonden jongetje ontbraken. Volgens de „Brooklyn Eagle" zou de bendeleider Spitale, die zooals men weet door Lindbergh was uitgenoodigd onder handelingen ie voeren over de teruggave van het kind, met een advocaat naar een niet genoemde plaats zijn gevlogen, met een losgeld van 250.000 dollar. Men ver moedde, dat zij zich naar Detroit hadden begeven. Ook een vergissing te Hamburg. Uit Hamburg wordt gemeld, dat toen Zaterdagmiddag het s.s. „President Roo- sevelt" van de United States Line de ha ven van Hamburg binnenliep, zich zeer snel het gerucht verspreidde, dat het zoon tje van Lindbergh zich aan boord van het schip zou bevinden. Direct nadat het stoomschip gemeerd was, begaf zich een twaalftal beambten der Hamburgsche recherche aan boord, evenals talrijke Ame- rikaansche persvertegenwoordigers en fo tografen. De Amerikaansche consul Kehl was eveneens aanwezig. In een der salons van het schip nam spoedig daarna een uit de officieren, de politie en den consul-generaal bestaande commissie aan een ronde tafel plaats, waar de z.g. „baby van Lindbergh" zat te huilen. Het bleek, 'dat het niet de gezochte baby was, doch een kind van 22 maanden van een repatrieerenden Deen, zekere Serge Jürgensen. De vader kon een foto toonen, waarop de kleine Aage met zijn moeder voorkomt. De vermeende ontvoerder kon vervolgens met zijn zoon aan land gaan. De commissaris van politie te Trenton (New Jersey) heeft eveneens verklaard, dat de baby, die te Crossville is aangetrof fen, niets te maken heeft met de Lind- bergh-affaire. HET HUWELIJK VAN PRINS LENNART VAN ZWEDEN. Vrijdag zijn prins Lennart van Zweden en mej. Karin Nissvandt 's ochtends om elf uur in allen eenvoud voor den ambte naar van den burgerlijken stand op Prince's-row. Buckingham Palace'roüd,, in den echt verbonden. Het feit, dat 's prin sen grootvader, Koning Guustaaf van Zweden, zich tegen dit huwelijk verzet had, gaf er een romantisch tintje aan, nog verhoogd door het feit, dat 's prinsen moeder, die gescheiden leeft van haar ge maal, voor het huwelijk uit New York was overgekomen, maar ten slotte toch weigerde de huwelijksvoltrekking bij te wonen, omdat zij, als Russische grootvor stin, geen burgerlijk huwelijk meent te mogen erkennen. Zij acht een huwelijk zonder kerkelijke inzegening niet in or de en heeft verklaard, dat het achter wege blijven hiervan haar erg leed doet. Tegen het huwelijk zelf beeft grootvorstin Maria geen bezwaar. „Ik houd van prins Lennarts bruid. Zij lijkt mij een zeer sympathiek meisje", heeft de moeder van den bruidegom gezegd. Ook koning Guustaaf schijnt zijn kleinzoon, ondanks zijn ongehoorzaamheid, geen kwaad hart toe te dragen. Men verzekert althans, dat het jonge echtpaar een telegram met zijn gelukwenschen heeft ontvangen. Het huwelijk werd voltrokken in een kleine, onversierde kamer, met linoleum op den vloer en een tafel met een zeiltje. Er waren geen bloemen, behalve de bouquet van lelietjes van dalen en varen groen, die mej. Nissvandt droeg en de roode anjer in 's prinsen knoopsgat. De bruid droeg een zachtgroen tailleur- costuum met bijpassend hoedje, de prins een grijs colbert. Er b.estond bij het publiek groote be langstelling voor het huwelijk en bere den agenten moesten een weg vrijmaken \oor de auto waarmee het bruidspaar 15 Maart. Ik heb even staan kijken van de verdediging van minister Reymer op het requisitoir van mr. Jan Duys, u weet wel, het Kamerlid dat zoo veront waardigd is over de cumulatie van inko mens en pensioenen. Ach nee, wat zit ik nu te bazelen, dat is immers zijn partij genoot MoltmakerDat komt ervan, als je je als leek op politiek terrein waagt, dan schiet je direct een bok. Herstelt. Ik heb toch even staan kijken van het antwoord van minister Reymer op de op merkingen van den heer Duys over het optreden van dé Radio Omroep Controle Commissie: „Ten aanzien van de door den heer Duys becritiseerde opvragingen door de controle-commissie merkt zij liet vol gende op: De „kleine Johannes" van Frederik v Eeden werd niet opgevraagd. In het programma stond alleen Voordracht. Nadat de commissie de mededeeling ontving, dat het dit boek betrof, had zij natuurlijk geenerlei bezwaar tegen de uitzending. De lezing over De beroepschauffeur en liet verkeer, welke eveneens door den heer Duys werd aangehaald, werd niet opgevraagd. In het eerst ontvangen programma werden alleen de namen der sprekers vermeld, zonder de behande lende onderwerpen te noemen. Fragmenten uit Jerome's „Drie man in een boot", werden niet opgevraagd; in het eerst ingezonden programma stond alleen „voordracht". Eerst later werd medegedeeld, dat daarbij o.a. deze voor dracht zou worden gehouden". Mijn respect voor het Kamerlidmaat schap heeft hierdoor een lichten deuk ge kregen. Als het zóó weinig noodzakelijk is, je van te voren op de hoogte te stellen van de juistheid der dingen die je beweert, kun je het als Kamerlid met een onnoozel ge zicht een minister eigenlijk ongenadig las tig maken. Stel, je ligt overhoop met de belastingen. Dan verhindert niemand je, wraak te nemen met de volgende vragen; „le. Is het juist dat de Inspecteur van de Belastingen te X. omkoopbaar en iederen avond dronken is? 2e. Is het juist, dat hij zelf nog nooit belasting heeft betaald en zich daarop openlijk beroemt? 3e. Is het juist, dat hij 11a zijn 12de jaar niet meer heeft gestudeerd, zelfs de lagere school niet heeft afgeloopen en tot een week vóór zijn benoeming nooit iets an ders was geweest dan knecht in een draai molen en clown in een circus en uitslui tend in zijn functie is benoemd om zijn politieke beginselen? 4e. Is het juist, dat liij de kans waar neemt zijn persoonlijke vijanden onrecht matig zwaar te doen belasten en dat alle reclames onmiddellijk in de prullemand verdwijnen, correspondentie voor den mi nister onderschept en de reclamanten met chantage achtervolgt?" 5e. Zelfs als de minister op alle vragen neen antwoordt en den vrager een onge nadige schrobbeering toedient, zijn de praatjes allergenoegelijkst aan het rolteu gebracht en er zijn altijd menschen die de krant eens een dag overslaan geweest. De prins straalde van genoegen toen hij haar weerzag, maar voor hij iets kon antwoorden, was zij weer in de me nigte verdwenen en zij maakte zich zoo snel uit de voeten, dat men er niet in slaagde haar weer te vinden. Gewillig en vriendelijk lachend poseer de het paartje voor de fotografen en voor hij in zijn auto stapte, nam de prins zijn grijzen vilthoed al' en riep: „Ik dan u allen zeer!" Toen reed men naar het huis van de familie Gordon, 's prinsen advocaat, die ook getuige was geweest bij het huwelijk, waar het paartje receptie hield. De bruid had een roos gegeven aan elk van de twaalf bereden agenten, die de menigte voor den burgerlijken stand op een af stand hadden gehouden. Bij hun vertrek van Victoria Station werden de jonge echtelieden naar En- gelsch gebruik met rijst bestrooid. Zij reizen als mijnheer en mevrouw Berna- dotte. ZELFOPOFFERING. Rippel, de plaatsvervangende leider der Rijksdaggroep van de Christelijk socialen volksdienst, is Vrijdag op weg naar het station te Hagen in Westfalen zoo onge lukkig komen te vallen, dat hij een arm en been brak. Niettegenstaande deze ernsti ge kwetsuren begaf hij zich toch met den trein naar Ibbenbueren, bij Osnabriick, waar hij op een verkiezingsvergadering voor de candidatuur Hindenburg zou spre ken. Onderweg te Osnabrück heeft hij een noodverband laten aanleggen. Te Ibben bueren hoeft Rippel l1/, uur lang voor Hindenburg gesproken. Zijn rede vond grooten bijval. Eerst hierna keerde hij naar Hagen terug, waar hij zich onder medische be handeling stelde. POLITIEKE MOORD. Volgens een mededeeling van het alge meen bureau van de rijksbanier zijn te Pömnielte in het district Maagdenburg tweededen van deze organisatie door com munisten doodgeschoten. Een hunner werd door een eerste kogel gedood, wat zijn moordenaar echter niet weerhield nog drie verdere schoten op hem af te vuren. De tweede werd getroffen door een schrootschot bij het hart en door eeij schot in den rug. Hij overleed weldra. De schuldigen zijn gearresteerd. DE AARDBEVING OP CEPHALONIË. Omtrent de aardbeving op Cephalonië meldt men uit Athene, dat te Argostoli een groot aantal huizen zijn ingestort. De telegrafische en telefonische verbinding tusschen Cephalonië en Patras is ver broken geweest, doch over Zante weer hersteld. De aangerichte schade is zeer groot. Tn vele plaatsen zijn 75 pet. van de huizen vernield of ernstig beschadigd. i 'r, .°,en j°nSe paar "a het Voorloopig zijn 2 personen als gedood nuwelyk het bureau van den burgerlijken 1 gemeld. De bevolking verliet de huizen stand verliet, drong een oud dametje door en kampeert onder den blooten hemel. e menigte heen, liep op den prins tóe,, Later herhaalden zich de schokken in z\l" hand en mompelde: „Veel ge- zwakkeren vorm. De aardbeving is ook nik. Ik hoop, dat je gelukkig zult zijn." te Leukas, Jannina en Preveza gevoeld, De oude dame is 's prinsen kindermeisje evenals in heel Epirus.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2