S. A. KANNEWASSER Zn. OE DOLENDE JUWEELEN. TIELEMANS' WIJNEN NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Bustenlandsch overzicht. Z. L--WW». tooneele» van wreed, vaarden j 'leid zi.pi voorgekomen tijdens den com- Mooie witte tanden Nr. 7U93. EERSTE BLAD DONDERDAG 17 MAART 1932 60ste JAARGANG De presidentsverkiezingen in Duitschland. - De ont wapeningsconferentie in vacantie-stemming. - China aanvaardt de resolutie van de Volkenbondsvergadering. in 50 dessins, kleur-echt, - wasch-echt, 55 per el. Visschers Kousen!! Jaap Snor, Zuidstraat 19 Zware brand. Koningstraat 85. om de kwaliteit. Telef. 492. FEUILLETON COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Helderscha Courant 1.50, ooi Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65;binnen land f 2.—, Nederl. Oost en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f i._. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.; fr.p.p.Gct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. RedacteurP. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. rneded. (kolombreedte als redaction tekst! dubbele prijs. Kleine advertentie» (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. by vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. Over het resultaat van de presidents verkiezing in Duitschland is men over geheel Europa bijna unaniem zeer tevre den, omdat men er vast van overtuigd is dat Hindenburg bij de herstemming op Zondag 10 April zal worden gekozen. Eindelooze beschouwingen zijn natuur lijk aan het resultaat gewijd en in ons vorig nummer hebben we reeds eenige persuittreksels gegeven. Hieronder laten we nog eenige van de voornaamste Ber- lijnsche bladen aan het woord, zoowel van voor- als tegenstanders. Het „Berliner Tageblatt" schrijft, dat de meerderheid der kiezers thans be wezen heeft het einde te willen van de nationaal socialistische nachtmerrie met haar schijnheilige wettigheid en haar openlijk terrorisme als voorbereiding tot het derde rijk. Zij wil dat uit het bestaan de rijk een politiek vaderland wordt ge maakt voor iedereen, die binnen zijn grenzen wil arbeiden. Zij wil, dat de poli tiek met het verstand en niet met den mond wordt gemaakt. Het is thans vol doende bewezen, dat de nationaal socia listische beweging slechts een minder heid, nauwelijks een derde der bevolking, achter zich kan scharen en dit in een voor politieke avonturen buitengewoon gun stige conjunctuur. „Genoeg daarvan" zoo moet het parool luiden, waarmede de over winnaars in den nieuwen strijd trekken. Latere geslachten, schrijft de „Vossi- sche Zeitung", zullen niet kunnen begrij pen, dat een Hitier het heeft gewaagd zich te plaatsen naast de wereldhistori sche figuur van Hindenburg. De tegen standers van Hindenburg hebben een welverdiende nederlaag over de heele lijn geleden. De beslissing is gevallen. Tegen Hitier! Tegen Hugenberg! Voor den staat! Voor Hindenburg! Natuurlijk zijn er ook tegenstanders, die in de eerste plaats gevonden worden j onder de partijbladen van de tegencan-j didaten. Wij laten, hier eenige van die persstemmen volgen: De rechts radicale „Deutsche Zeitung" stelt haar lezers in reusachtige letters in kennis van de„nederlaag van Hinden burg". Het blad hoopt dat het gebeurde van gisteren zal bijdragen tot herstel van de eensgezindheid in het Harzburger front. De nationaal socialistische „Angriff", het orgaan van Goebbels, constateert in' de eerste plaats dat de meerderheid van het Duitsche volk zich tegen Hindenburg heeft uitgesproken, dat de nationaal socia listische partij de sterkste partij van Duitschland is, dat men een groote over-j winning heeft behaald en dat men nu Pruisen moet veroveren. Hindenburg, Brüning en het systeem, besluit het blad, hebben een nederlaag geleden. Het zal de eerstvolgende weken munt uit dit feit slaan. De communistische „Welt am Abend" rept van een communistische overwin ning in Pruisen. Het blad meent, dat het IJzeren Front tot stabilisatie van het Hindenburg-front heeft bijgedragen en schrijft voorts dat de partij van Hitier, die den beslissenden slag wilde slaan, is achteruitgedreven. Hier volgt nog een Engelsche pers stem, van een heel belangrijk blad, n.L de „Times", die een hoofdartikel over de verkiezing aldus besluit: Het groote plichtsbesef, dat veldmaar schalk Von Hindenburg aanleiding heeft gegeven op 84-jarigen leeftijd nog den strijd te aanvaarden, beteekent een ge weldigen dienst voor geheel Europa. Loyaal ondersteund door rijkskanselier Brüning handhaaft hij zich in zijn stabile vesting tegen de onbezonnen strijdkrach- i ten, die van links en rechts hem willen overrompelen. De slag voor vooruitgang en normale ontwikkeling is goed begon- i nen, doch de beslissende overwinning i moet nog komen. De ontwapeningsconferentie is door de Chineesch-Japansehe kwestie geheel op den achtergrond geraakt en nu is men reeds in een vacantiestemming, volgens de corr. van de „Nw. Rott. Crt." te Ge- nève, zoodat het wel vast staat, dat voor de deze week plaats vindende verdaging niets belangrijks meer zal worden be sproken. De politieke commissie kwam Dinsdagmiddag weer eens bijeen en zelfs was Tardieu daar aanwezig, doch ook deze aanwezigheid kon aan de bijeen komst der politieke commissie, het karak ter van belangrijkheid niet geven. De corr. schrijft: Men spreekt op het oogenblik in de wandelgangen der conferentie dan ook veel meer over den duur der vacantie en over de procedure bij de hervatting van het werk, dan over hetgeen in de com missies dezer dagen nog behandeld wordt. Het inzicht wint veld, dat de conferen tie verstandig zal doen zich maar zoo spoedig mogelijk te verdagen en daar mede niet tot Zaterdag te wachten. De tusschenruimte van slechts een week tus- schen het einde van de buitengewone Vol kenbondsvergadering en den reeds lang vastgestelden aanvang der Paaschvacan tie is veel te kort om in deze eene week nog met belangrijke discussies te kunnen aanvangen. j opgelegde verplichting om geenerlei ver- ontvangen. Deze verzocht hem aan de eerste aan den heer K. Huizing te Spier; i andering van den toestand te erkennen, studie-commissies voor de* Europeesche de beide andere boerderijen werden door die door middelen in strijd met het vol- unie en voor de vraagstukken van pu- de eigenaars bewoond. Van den heer kenbondsverdrag en het pact van Kellogg blieke werken, die 20 Maart te Parijs Pronk verbrandden drie kalveren en een zijn verkregen, toepasselijk is op den bijeenkomen, een vijfjarig plan voor uit- paard en bij den heer L. Boer kwamen tegenwoordigen stand van zaken in voering van internationale openbare wer- zestig kippen in de vlammen om. Alle in- j Mantsjoerije. ken voor te leggen, dat de rapporteui boedels gingen verloren alsmede een hoe- I voor Europeesche samenwerking heeft veelheid bouwmateriaal, bij een der boer- ontworpen. j derijen opgeslagen, en groote kwantums ENGELAND EN DE ONTWAPENING.1 et ,p'an heeft betrekking op den land- kunstmeststoffen, die juist dezer dagen i bouw in Europa en het wil den toestand waren ontvangen. De Eneelschp delesratie bii de ontwape- 'P lle oostelijke landen verbeteren en De brandweer van Westerbork, die met 1 ningsconferentie te Genève heeft, naar de de.z° daardoor als afzetgebied voor de twee spuiten vrij spoedig ter plaatse was, corresDondent van de Times" meldt, I ^^Hlke staten ontsluiten. Minister Rol- stond machteloos tegenover het vuur. thans haar standpunt bekend gemaakt ten ll" fcZwtetJttenm* kWeSt!& T7® tuss^n- brand™de boerderijen opzichte van de beperking der bewape- 0,) de hoo«te te ste,len- gelegen behuizingen bleven behouden, ning door middel van verlaging der be- T dank zy de dakbedekking met pannen, grootingen OPSTAND IN SAN SALVADOR, j Naar de „Nw. Rott. Crt. verneemt is I)e Engelsche delegatie deelt mede, dat l5)„ i het verbrande verzekerd, zij het voor het de Engelsche regeering een beperking Ëen Dinsdag te Mexico uit San SaP meerendeel zeer laag. Engeland meent, dat hierdoor geen wer- j'^^hen opstand in San Salvador in kelijke vermindering wordt verkregen, vador aangekomen Amerikaan vertelt dat VERDUISTERING VAN TWINTIG DUIZEND GULDEN. - De militaire autoriteiten van San Sal Naar de „Nw. Rott. Crt." verneemt, is rn zooghlag nioZg1lhk0op6te voeren™ "1" vador hebben naai' ^ggen 8000 rebel- Dinsdag J Z„ uit Appelsga, ter beschik- VeXr wor^t lewezen oo de reiatieve len Ujdens den opstand ter dood gebracht k"\Z van de justitie te Leeuwarden ge- veidei wordt gevezen op ae ïeiaueie pn ♦erecj1ts*pi]in„pn HnrPT1 nnCT oteeds steld, verdacht van verduistering van verLamf met^e^iizFgingm'i Ir^de valuta v00rt- 10 tot 25 communisten worden we- ongeveer 20.000. De aangehoudene, die velband met de wijzigingen in ae vaiuia keliiks nog ter dood gebracht i eertijds voor eigen rekening een graan- niet zuiver kunnen worden vastgesteld, p regeering heeft de helft van het malerij en fouragehandel dreef, werd, waardoor geen voor alle staten gelijke out- L VJ JJJ®le helttjan het nadat\yn pakhlfis met malery was af wikkeling der uitgaven kan worden ver-gphrand pn hvi failliet, was verklaard waart DE VOLKENBONDSCOMMISSIE TE SJANGHAI. munisten te zijn, met verlof moeten zen- gebrand en hij failliet was verklaard, den. vertegenwoordiger van een Friesche en een Groningsche firma. Gebleken is nu, dat hij van de menschen, aan wie door zijn tusschenkomst was geleverd, gelden invorderde, daarvoor eigenhandig ge schreven quitanties afgaf, doch de gel- Te Sjanghai heeft de Volkenbond«com- den niet aan zijn firma's afdroeg. De af in aansluiting op de besprekingen in het missie Dinsdagavond een belangrijke be- nemers kregen nu allengs rechtstreeks Lager-Huis de bezuinigingsmaatregelen spreking gevoerd met Chineesche en Ja- van die firma's nota's, omdat hun posten en de daaruit voortvloeiende wijzigingen Pa"sche vertegenwoordigers. De bespre- in de boeken openstonden. Op deze nota's bij de Atlantische en de Midcellandsche kingen liepen vooral over den Chinee- stonden bovendien soms goederen, welke Zeevloot bekend gemaakt. Bii de Middel- schen eiscli, dat vóór vredesonderhande- in het geheel niet waren geleverd, terwijl landsche Zeevloot zal het aantal slaizsche- üngen alle Japansche troepen uit China ook nota's gepresenteerd werden aan pen worden verminderd van 6 tot 5 en dat teruggetrokken moeten zijn. menschen, die nimmer iets betrokken kregen. BEZUINIGINGSMAATREGELEN VOOR DE ENGELSCHE VLOOT. In een Vrijdag gepubliceerde dienst order van de Britsche admiraliteit worden Verkrijgbaar bij: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze Stalen-collectie Eigen werk, tijdelijke aanbieding f 2 25 (Let op den gelen winkel) CiJna aanvaardt de resolutie van de Volken bondsvergadering. Zooals wij in het nummer van Zaterdag hebben ver meld was de Vrijdag door de Volken bondsvergadering aangenomen resolutie, nog niet door den Chineeschen gedele geerde dr. Yen aanvaard, omdat hij nog geen instructies had van zijn regeering. Dinsdag nu heeft Yen aan den voorzitter van den Volkenbondsvergadering mee gedeeld dat de resolutie ook door de Chi neesche regeering wordt aanvaard. De Chineesche regeering verklaart met erkentelijkheid, te hebben gezien dat alle belangrijke beginselen waarvoor de Chi neesche regeering van het begin van het Chineesch-Japansehe geschil af gestre den heeft, feitelijk in de resolutie zijn vastgelegd. In het bijzonder constateert de Chineesche regeering: 1ste, dat de verklaring in de resolutie, dat de oplos sing van het geschil niet onder militairen druk moet worden nagestreefd, beteekent, dat de ontruiming van Chineesch gebied door Japansche troepen aan de onderhan delingen over de oplossing van het ge schil moet voorafgaan; 2de dat de herin nering aan de verplichtingen der vol kenbondsleden om alle geschillen aan een vreedzame oplossing te onderwerpen. China bevrijdt van iedere verantwoorde lijkheid voor den tegenwoordigen ver- schrikkelijken toestand in Mantsjoerije, Sjanghai en andere gedeelten van China en 3de dat de aan de volkenbondsleden der flottilles torpedoboot jagers van 4 tot 3. Zij zal slechts te beschikken hebben over één vlieetuigmoederschip. Van de Atlantische vloot, die voortaan de thuisvloot zal heeten, zullen drie van de tien slagschepen worden teruggetrokken en met een met 25 procent van de huidige sterkte verminderde bemanning in reserve worden gehouden. Op de overige zeven slagschepen en op de drie torpedoboot- flottilles zal de bemanning in vredestijd worden teruggebracht tot vier vijfde der huidige sterkte. Voorts zal een vliegtuig- moederschip der thuisvloot in reserve wor den gesteld. EEN BOODSCHAP VAN DE VALERA AAN DEN PAUS EN AAN STIMSON. De Valera, de nieuwe minister-presi dent van den Ierschen Vrijstaat, heeft een boodschap gezonden aan Stimson, waarin hij den wensch uitspreekt, datj ook onder het nieuwe kabinet de vriend-! DE MOORD TE NAALDWIJK. De Haagsche rechtbank heeft Dinsdag den Do Engelsche voorzitter van de Vol- hadden. De vorige week hielden de ge- kenbondscommissie verklaarde, dat de dupeerde firma's te Appelscha een zit-de gevangenhouding bevolen van commissie op uitnoodiging zeer gaarne ting om de zaak zoo mogelijk uit te zoe-22-jarigen letterzetter K. uit Naaldwijk, bereid zal zijn mede te werken bij de ken. Daar was het heel druk. Men gelooft die is gearresteerd, verdacht van het plaatselijke onderhandelingen ter bijleg- dat er ongeveer 200 afnemers in dedoodschieten van de 16-jarige dienstbode ging van het conflict. Binnenland. kwestie betrokken zijn. VERDUISTERING DOOR EEN GEMEENTE-ONTVANGER. v. d. Caaii in den avond van Zaterdag 5 dezer. VERDOOVENDE MIDDELEN IN BESLAG GENOMEN. Vier boerderijen in de asch gelegd. Op last van de justitie heeft de politie aangehouden H. van 't W„ gemeente ontvanger te 's Heerenbroek (Zeeland), j verdacht van verduisteringen in zijn be- trekking, naar verluidt tot een bedrag j van 10.000 ongeveer. De aangehoudene gen te Helmond en twee commiezen heb- bekleedt zijn betrekking reeds 25 jaar. ben bij een te Helmond wonenden Duit- scher 109 ampullen morfine en 84 tubes BEDREIGING. Een partij ter waarde van dui zenden guldens. De inspecteurs van de directe belastin- De rijkspolitie heeft aan de justitie te Middelburg voorgeleid den 24-jarigen werkman L. S. uit Kapelle, die aan zijn Dinsdagmorgen in de vroegte heeft 111 vroegere verloofde, wonende te Colijns- schappelijke betrekkingen tusschen Ame-het gehucht Mantinge onder de gemeen- pjaak brieven schreef, waarin hij dreig- rika en Ierland zullen worden gehand- te Westerbork een zware brand vier [je haar te zuuen schieten, haafd en uitgebreid. Een soortgeiyk telegram heeft De Valera gezonden aan den Paus, in welk telegram hij tevens wijst op den nauwen band tusschen het Iersche volk en het Vaticaan. EEN VIJFJARIG PLAN VOOR EUROPEESCHE PUBLIEKE WERKEN De Fransche minister van handel, Rol- lin, heeft een delegatie van het Fransche comité voor Europeesche samenwerking boerderijen in de asch gelegd. Tegen half vier bemerkte het gezin J. Eefting, dat een aan den heer J. Meyering te Weste nes bij Emmen toebehoorende boerderq bewoont, dat er brand was uitgebroken. Het gezin kon zich nog ternauwernood in veiligheid stellen, doch van den inboe del kon niets meer gered worden en twee koeien en een varken konden niet meer worden bevryd. De vlammen sloegen achtereenvolgens over op drie boerde rijen, bewbond door J. Pronk, G. Boer en L. Boer. Van deze drie behoorde de VRAAGT naar cocaïne tei' waarde van eenige duizenden guldens in beslag genomen. De eigenaar van de verdoovende mid delen, iemand van Duitsche nationaliteit die militair ziekenverpleger Is geweest, was bij eerstgenoemde in pension ge weest en had bij dezen eenige jaren ge leden het pakje achtergelaten. Waar schijnlijk is het in 1918 door Duitsche sol- daten gestolen en daarna in den smokkel- IN EEN KETEL KOKEND ZEEPSOl bandel gebracht. De betreffende persoon GEVALLEN. te Helmond heeft overigens niets met de zaak te maken. Wel is gebleken, dat de Te Horn is Zaterdag het 21/.,-jarig ziekenverpleger in relatie staat of stond zoontje v. H. in een ketel met kokend met Duitsche smokkelaars in verdoovende zeepsop gevallen. Maandag is het kind middelen. aan de daarby opgeloopen verwondingen overleden. OP STRAAT OVERLEDEN. Het onderzoek in deze zaak is tot Rot terdam en Heerlen uitgebreid. Dinsdagavond, omstreeks zes uur, Is den hoek van den Nieuwen Binnen- ■WFiï 1 11 min —m—aamuwmimwi "nalaten U mijn groote waardeering en volle tevredenheid omtrent „Clilorodont - tandpasta" te betuigen. Ik gebruik „Chlorodont" al jaren lang en word om mijn mooie witte tanden, die ik ten slotte uits- op weg en de Gouvernestraat te Rotterdam een vrouw van ongeveer 50 jaar plotse- ling doodgebleven. Haar lijk IS naar het luitend door dagelijksch gebruik van Uw „Cliloro ziekenhuis aan den Coolsingel overge- dont-tandpastaC beb verkregen vaak benijd' bracht. Men heeft haar identiteit nog niet ?*- ?eiche.u' Sch---t. Verlangt alleen de echte kunnen vaststellen. Chlorodont-tandpasta met rood-wit-blauwe garantiestrook, tube 35 cent en 60 centi door K. R. G. BROWNE. 52) Maar door elke bocht op twee wie len te nemen en de borden met hiëroglyphen, door menschlievende mo tor-vereen igingen by gevaarlyke krui singen en hellingen gezet, hardnekkig te negeeren, wist zy een snelheid te berei ken en vol te houden, waarop zij met recht trotsch kon zijn. Gewoonlijk is er in die streek niet veel verkeer en de weg naar Yeobury maakte dien dag geen uit zondering op dien regel. Zoo kwam het, dat Carmencita verbaasd opkeek, toen ze na het omracen van een scherpe bocht een kleine vrachtauto zag die op haar kant in de sloot lag uit te rusten. Dank zij Carmencita's bewonderens waardige tegenwoordigheid van geest, kwam er op datzelfde oogenblik geen' ontijdig einde aan het leven van Bill Sal- mon. Onze onttroonde chauffeur met de wallen onder zijn oogen, liep zoo'n beetje in het midden van den weg te scharrelen, met het lofwaardige maar vage plan om iets te doen zou gauw hij er achter kwam wat, toen hij een geluid aan zy'n rechter oor hoorde, dat op het gonzen van een voldaan naar huis terugkeerenden hom mel leek. Tot zijn groote verbazing streek op hetzelfde oogenblik een groote, groent aui„ rakelings langs hem heen, hield met een knarsend aanzetten van de rem men geen vijf meter voor hem stil en be gon achteruitrijdend op hem af te komen. Achter het stuur zat een jonge dame met een heel knap gezichtje, maar met een paar oogen, die vuur schenen te schieten. „Hallo, daar!" zei genoemde jonge dame, terwyl ze hem met haar oogen doorboorde. „Heb je genoeg van je leven, vriend?" „Hè?" zei Ouwe Bill. „Als ik jou was," ging Carmencita voort, „zou ik het den volgenden keer met arsenicum probeeren. Dat's vlugger en 't geeft niet zoo'n rommel.... Maar nu over iets anders heb je mis schien. Ze boog zich over het portier heen en keek Bill Salmon zoo scherp aan. dat de ouwe heer, die in zijn goeien tyd Don Juan adspiraties gehad had, een zekere vage spijt in zich voelde opkomen, dat hy verzuimd had 'n boord om te doen. Hij zou zich misschien diep gekrenkt gevoeld hebben als hij geweten had, dat Carmencita's belangstelling zich op zijn baard concentreerde. Dien vlamrooden haardos had ze eerder gezien.... onder omstandigheden, die er speciaal haar aan dacht op gevestigd hadden. Opeens kwam er een vage herinnering by haar op. Ze keek naar de gekapseisde vrachtauto en smoorde nog juist bijtijds een uitroep van verbazing. „Wat is hier gebeurd?" vroeg ze opge wonden. „Waar zijn de twee lui die ach terin zaten?" Bill Salmon knikte met het air van. 't is weer zoo-ver, glimlachte haar met z'n anderhalven bruinen afgebrokkelden tand bemoedigend toe en zei z'n lesje op. „U zal wat harder motte spreke! Ik bin een beetje doof, ziet-uwé." De stem van Carmencita Milligan was onder gewone omstandigheid zacht en welluidend. Maar als ze wilde, kon ze die anders maken, en dat wilde ze nu. „Wat is hier gebeurd? Is er iemand ge wond?" „Watter gebeurd is?" herhaalde Ouwe Bill verbaasd. „Der is een band van me gesprongen en toe bin ik tegen een tele graafpaal opgereje en toe omgeslagen.... dat ister gebeurd! En as de ouwe 't te wete komp, leg ik deruut, zoo waar ik Bil) Salmon heit „Bent u Bill Salmon?" „Ja Salmon is me naam Ouwe Bill noeme ze me en dat terwyl ik nog geen zestig...." „Waar is de meneer gebleven, die naar Yeobury meereed?" „Die ze trein most hale? O.... die is beroerd te land gekomme.Van ze be wust gevalle.met ze kop tegen die paal daar. En toe. „Waar is hy?" „Hè?" „W aar is h ij?" Bill Salmon wees met een eeltigen duim over zyn schouder. „In Croyde Park. Der kwam net een auto daar uit dat hek met een meneer en een juffrouw derin en die hebben 'em aangenomen, omdat-ie van zich zeivers lee. De meneer zei. „En die twee, die achterin gekropen waren?" Een paar seconden lang keek Bill Sal mon haar aan of hy aan haar verstand twyfelde. Dan begon er in z'n oogen een begrypen te dagen. „Zoo ware die in me auto gekrope. Die twee die 'k zag ze kwamme achter om.... effe na we tegen die paal opge botst warenIn me auto gekrope 'k Doch dat 't spoke ware:.zoo ineens van nergens vandaan. „Waar zyn ze gebleven?" „Ook mee naar Croyde Park, nature- lik. De heele bende" ging Bill Sal mon een tikje beleedigd voort „is naar Croyde Park gegaan. behalleve ik! Ik ben hier by me auto gebleven. Ik voel der niks voor om as een rat van een schip dat zinkt. De laatste helft van zyn lofzang op zichzelf ging voor Carmencita verloren, omdat ze op dat oogenblik gas gaf. De groene auto schoot vooruit en verdween, onder het afkeurend toekijken van Bill Salmon, door het hek van Croyde Park. Terwijl Carmencita langs de oprijlaan voorreed, kwam ze tot de zonderiinge ontdekking, dat ze zich aan den eenen kant gerustgesteld en aan den anderen kant dubbel zoo ongerust voelde. Die oude suffert met zyn vuurtorenbaard had haar verteld, dat Smith de noodige bles sures by het ongeluk opgeloopen had. Dat maakte zyn ontsnapping onmogelijk, dus op dat punt was ze gerustgesteld. Maar aan den anderen kant hadden noch George, noch Mr. Todd er eenig vermoe den van, dat de juweelen in het bezit van Smith waren. Hoe zou dat afloopen? Onder de terras-trap liet ze de auto stilhouden, stapte uit en begon de reeks breede, grauw-steenen treden op haar gemak te beklimmen. Maar nauwelijks was ze boven, of ze zag iets, dat haar verbaasd deed stilstaan. Op een dekstoel in een rustig schaduwhoekje lag de lange figuur van Fanshawe-Smith. Hy zag on gewoon bleek en zijn oogen waren ge sloten; 't leek wel of hij sliep, dus waren zyn wonden van onbeteekenenden aard. Terwyl ze hem zoo stond te bestudeeren, hoorde ze een stem, die haar bij den naam riep. Ze keek op zag in de eene helft van een openstaande deur, als een portret in een precies passende, recht hoekige lijst, de welgedane figuur van Mr. Decimus Todd en boven zyn schou der uit, het frissche, jongensachtige ge zicht van Mr. George Merriwather Ash- burnham Carr. De gezichten van beide heeren drukten voldoening, vermengd met verbazing uit. En dezelfde gevoelens klonken in de stem, toen Mr. Todd haar begroette met: „Wel, wel, Millie, kind! Prettig, dat je er ook bent! Kom binnen! Kom binnen!" Carmencita liet zich niet bidden. Na een laatsten blik op de slapende figuui op den dekstoel, stak ze het terras vlug over en ging Huize Croyde binnen. HOOFDSTUK XVIIT Turtle In actie. In den loop van hun veelbewogen be staan waren de gebr. Byng, Alfred en Edward, meer dan eens de hoofdpersonen van situaties geweest, die slechts door veel tact en een groote tegenwoordigheid van geest gered hadden kunnen worden. Hetgeen, gezien den aard van hun be staan, niet te verwonderen is. Maar het was hun nog nooit overkomen, dat ze door een meisje van nog geen twintig, in de slaapkamer van een hun waar ze niets te maken hadden en wc-Txs wettige huurder elk oogenblik thuis kon komen en met hen ter verantwoording-roepen beginnen, waren opgesloten. De gebroeders Byng waren, zooals be reids gezegd, geen hoogvliegers, maar binnen de minuut beseften ze hoe ge vaarlijk deze situatie was en welke fatale gevolgen zjj voor hen zou kunnen heb ben. Die minuut werd door Edward be steed met het bedenken van een serie exra-kernachige benamingen voor Car mencita en door Alfred met een man haftige poging om zyn gedachten op den nieuwen stand van zaken in te stellen. In deze interessante bezigheid werden ze gestoord door het ronken van een motor. Ze sprongen naar het raam en werden voor hun moeite beloond door een onbe lemmerd gezicht op Carmencita, die juist in alle kalmte met hun auto wegreed. Dat was een daad. waar geen woorden voor waren, maar de tweeling vond er toch een, zei het eensgezind en herhaalden het con variazioni, tot hun ademvoorraau uitgeput was. (Wordt yervolgd)'.!

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 1