Gepiencd Xan links en rechts Verzoek om steun aan het bollentrekkersbedrijf. Op een agent geschoten Poging tot moord Het vermiste meisje f 160 per H.L., franco thuis. Fa. H. BOOIJ ZOON VïSCH VERVOER PER AllTO 24 Maart. Daar hèb je 't nou: <le „Telegraaf" heeft mij den primeur afge snoept van een interview met meneer Winnaar, den Utrechtenaar, die in de Sweenstake 130.000 heeft gewonnen. „Hoe bent u ertoe gekomen om een lot te koopen?"( „Dacht u een prijs te zullen winnen?" „Wat zijn uw plannen voor de toekomst?" „Gaat u een volgenden keer weer meedoen?" Dat waren nou net de intelligente vragen, die i k hem had kunnen stellen en nu was het gras mij voor de voeten weggemaaid. Maar geen nocd! Ik heb 'm ook te pakken gekregen, me neer Winnaar, die z'n waren naam geheim houdt met het oog op het belastingbiljet en andere bedelbrieven. En ik durf Wel zeggen, dat ik heel wat gewichtiger din gen te weten ben gekomen. Doet u al lang aan paardensport? vroeg ik. Neen, dit is mijn eerste groote wed strijd geweest. Was het uw bedoeling geld te win nen? Integendeel: het feit, dat de op brengst voor een groot deel bestemd was voor de Iersche ziekenhuizen was voor mij (evenals voor al mnn landgenooten) aan leiding een lot te nemen. Maar het kan toCh geen teleurstelling voor u zijn, zelf óók een kleinigheid te ontvangen. Ik zal mij er bij moeten neerleggen. Wat gaat u met het geld doen? Ik denk dat ik het uitgeef. Of mis schien bewaar ik het ook wel. Met welk recht vraagt u me dat eigenlijk? Vraag ik u, hoe u uw geld besteedt? Dat is een heel ander geval. In de eerste plaats ben ik 'n journalist, die alles mag vragen, en in de tweede plaats hèb ik bijgevolg geen geld. Het gerucht dat u Zwitserland wilt koopen is onjuist? Het is onzinnig. Ik heb een hekel aan bergen. Mag ik u dan vragen hoe u over de groote wereldproblemen denkt? Daar denk ik heelemaal niet over. Ja maar het hóórt nu eenmaal in een interview met een groot man. Gaat u dan uw gang. Hoe lang duurt de crisis nog? Tot 18 Juni 1932, 's middags half 8. Hoe eindigt het conflict tusschen China en Japan? Het eindigt niet. Wat is de groote beteekenis van Goethe geweest? Ik heb alleen zijn opera „Faust" ge zien en de wijze waarop hij Mephisto van uit de onderwereld met een krakend luik op het tooneel laat verschijnen, heeft, mij nooit bevredigd. Wat is uw meening over de toekom stige waarde van het goud? Neen. En de rubberrestrictie? Absoluut. Heeft de gramofoon toekomst? Er is maar één plaat de „Rhadpsodie in Blue", van Métro Goldwyn. Of was het Eisenstein? En het werk van professor Keesom? Allergrappigst. En zoo origineel! Zoo eindigde het merkwaardigste pers- gesprek, dat ik nooit heb gehad. Den 29en December van het vorige jaar heeft een 28-jarige teekenaar uit Weenen in de Jan Kiuyffstraat te Rotterdam op een agent van politie geschoten. De agent had een man zien loopen, en toen hij hem vroeg wat hij wilde, had de vreemdeling hem naar een straat gevraagd;. Eenigen tijd later ontmoette de agent den man weer, hij wees hem nogmaals den weg, maar toen hij hem den derden keer dien naoht tegenkwam en nogmaals op hem af ging, trok de man een revolver en schoot op hem. De kogel ketste op een knoop op de mouw van den agent. Eenige weken geleden heeft de zaak tegen den teekenaar voor de Rotterdam- sche rechtbank gedier.d. maar de behan deling weid. geschorst, teneinde een on derzoek naar de geestvermogens van ver dachte in te stellen, omdat gebleken was, dat hij cocaïnist was. Dinsdag hoorde de rechtbank als des kundige dr. W. Donkerdaal, die verklaar de, dat verdachte niet verminderd toereke ningsvatbaar is. Het is wel mogelijk, dat hij in een roes heeft gehandeld. In een oocaïne-roes komt men sneller tot een be sluit. De vertegenwoordiger van liet O. M.. mr. J. F. Hoefelmans, acht poging tot doodslag bewezen. Spr. herinnerde er aan, dat verdachte heeft gezegd: „in Weenen schieten ze iederen nacht een agent dood", en: „vijf jaar is nog niet levenslang". De eisch luidde: een gevangenisstraf voorden tijd van anderhalf jaar. Op zijn vroegere verloofde. In den morgen van 4 Januari j.1. ver voegde zich aan het perceel Eiklaan 71 te Rijswijk een 25-jarige expeditieknecht, die de 18-jarige dienstbode, met wie hii ver loofd is geweest, wenschte te spreken. Het meisje, dat den man aanvankelijk niet ont vangen wilde, kwam naai' de deur, omdat hij voorgaf, door haar moeder gezonden te zijn. Daarop stelde de man voor, de verloving weer voort te zetten, doch het meisje zeide, zulks niet van plan te zijn. Terwijl hij de rechterhand van het meisje vatte, bracht hij haar daarop met een scheermes eenige sneden over het gezicht en de rechterhand toe. Op het hulpgeroep van het meisje werd1 de man, die gevlucht was, aangehouden. Voor de rechtbank te 's-Gravenhage ontkende de verdachte het meisje te heb ben willen dooden. Hij zeide, dat hii nog kort geleden haar voor twintig gulden cadteaux had gekocht, terwijl hij zelf zon der kleeren liep. Het O.M., waargenomen door mr. Blok, concludeerde tot schuldig-verklaring aan poging tot moord en vroeg zijn veroor deeling tot twee jaar en zes maanden ge vangenisstraf. HEVIGE VECHTPARTIJ TE UDEN Een geheele buurtschap neemt er aan deel. Een zwaarge wonde. Dinsdag heeft zich als gevolg van een vurigen twist een vechtpartij afgespeeld, waarbij alle bewoners van de buurtschap Bosschebaan betrokken waren. Er werd met knuppels en landbouw werktuigen geslagen en rake klappen zijn uitgedeeld. Een der wachtenden werd door een schot in het onderlichaam zwaar ge wond en bovendien met een schop deerlijk toegetakeld, zoodat zijn toestand niet zon der gevaar is. De marechaussee is er nog niet in ge slaagd. den man, die het schot gelost heeft, te ontdekken. Van voren naar achter, van achter naar voren, Hoe wij 't ook bekijken, de man moet geschoren. G1BBS maakt deze plicht tot een genoegen. SCHEERZEEP - SCHEERCRÊME - SCHEERMESJES. Tel. 235 en 479

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2