Ons Kinderverhaal, Beste jongens en meisjes! Nu hebben jullie vacantie! Ik kijk naar buiten en zie de lucht heel diep blauw, zooals zij alleen in het voorjaar is, als de zon schijnt. Het is nu heer lijk vacantieweer en ik hoop dat het alle dagen zoo is. Dat is fijn, want dan ben je meteen blij. Wie zou er niet blij zijn als de zon schijnt en als hij 's morgens gezond ontwaakt? Jullie zullen wel een massa te schrij ven hebben, als straks de vacantie voorbij is en ik denk dat ik volgende week ook heel dikke brieven krijg, want nu heb je allemaal veel tijd om te schrijven. Als het met jullie maar niet gaan zooals m'et veel menschen, die niets te doen hebben en nergens geen tijd voor kunnen vinden, want dan krijg ik volgende week geen enkel briefje. Neelie v. d. Slikke, Oost (T.) 't Is maar goed, dat je Paaschvacantie hebt, Neelie, anders zou je vast al die verjaar dagen niet kunnen vieren. Je moeder, je broer, je buurtneisje, allemaal in een week, je hebt gewoon geen tijd om te slapen. Je loopt zeker den heelen dag te lachen en geluk te wenschen? Benny Roeper, Texel. Natuurlijk, nu krijg je een briefje van me, Henny, nu ik zoo'n aardigen brief van jou heb gehad. Wat kan jij heerlijk spelen achter jullie huis en wat zal je blij zijn met die jonge lammetjes. Heb je wel gezien hoe leuk ze met hun staartjes zwaaien, als ze drinken? Fijn dat je van je vader de kippen mag voeren. Ik denk dat ze nooit te kort krij gen. Daar zorg je natuurlijk wel voor. Jan en Ali Roeper, Texel. Nu krij gen jullie vandaag geen grooten brief, want die heb ik al aan Henny geschreven. Maar hier zijn toch ook nog een paar regeltjes voor jullie. Het rijmpje, dat jullie netjes hadden samengesteld, was goed. Hebben julile lang moeten zoeken, of had je het gauw gevonden? Jannie Vlaming, Oosterend (T.). Dat kan ik begrijpen, hoor, Jannie, dat jij de namen van de Heldersche voetbalclubs niet meer kent en ik had je raadsel ook voor goed gerekend, als je dien naam niet had ingevuld. Ook jij had het rijmpje van Annie Walboom goed. Cor Steigstra, Oost (T.). Wat zal jij een fijne vacantie hebben. Zoo vlak voor je vrije dagen overgegaan naar de zevende klas. Nu heb je extra veel plezier in je vacantie en dan ga je straks naar de hoogste klas. Dat is nog eens gewichtig, hè? Tonny Kersbergen. Ja, dat kan ik ook niet weten, dat jij een jongen bent, Tonny, maar als je schrijft dat je „een echte voetballer wordt" en als je groot bent „een reuze keeper" dan moet ik wel gelooven, dat je een jongen bent. Doe je op school net zoo je best als met voet ballen? A a f j e v. L e e u we n. Dat had je vast nooit gedacht, Aafje, dat je nog eens een Amerikaansch vriendinnetje zou krij gen, want dat is het ook van jou. Jij hebt o k een massa blije dingen in 't zicht. Eerst de vacantie. Die is er nu al en de rappor ten. dat weet je ook al en dan nog de wed strijden van gym. 't Is net een rijstebrij berg, waar je niet doorheen kan komen. Henk Verheul. Ik denk dat je dit briefje wel in Doorn zal lezen, Henk, want het was van de week zulk mooi weer, dat je wel van je keelpijn genezen zult zijn en dus naar Doorn bent, met vacantie. Ik hoop het voor je, want ik zou het heel jam mer vinden, als je thuis moest blijven, om dat je ziek bent. N e 11 y Salie. Jij hebt zeker met je vriendinnetje, Aafje, afgesproken mij ook eens een briefje te schrijven. Ik geloof ten minste niet, dat ik ooit eerder een brief van jou had ontvangen. Maar veel nieuws had je niet te vertellen, dat moet je nu volgende week eens doen. In zoo'n vacan- tieweck maak je vast heel wat mee. Tony Sinnige. Heb je het zoo druk met de schoonmaak, dat er geen versje ge maakt kan worden, Tony. Wat doe je dan alzoo? Schrobben, boenen en poetsen of doe je niets anders dan je moeder een beetje in den weg loopen? Jo Burger. Dat dacht ik wel, dat jij een massa zou krijgen. Je vader, je moeder en je heele familie houd natuurlijk van je en dan krijg je vanzelf een heeleboel. Je moest min stens zesmaal in een jaar jarig zijn, vind je niet? Corrie en Neeltje Claus. Dus Corrie doet ook weer mee met de raadsels? Dat is jammer genoeg geen goed begin, want het eerste raadsel konden jullie niet oplossen en dan nog wel twee meisjes sterk. Volgenden keer meer succes, hoor. T i n i Stam. Dat hebben jullie samen knap gedaan, Tini. Het rijmpje van de vo rige week vond ik beter dan dat van nu. Ik heb dat dus opgenomen, j Annie Walboom. Ik zoo het jam mer vinden, Annie, als jij met het inzenden van versjes ging eindigen. Jij bent nog mijn trouwste en beste rijmelaarster en als mt kan tnoet je iedere week ecu rijmpje in blijven zenden, hoor. Ik vind ze veel te leuk. Ook dat van vandaag is weer erg aardig en zooals je ziet zijn er maar wei nig versjes ingezonden. Je rijmpje van de vorige week is door verschillende vriendjes en vriendinnetjes ingezonden. Er waren er bij die er maar wat van gemaakt hadden, j maar de meesten hadden het toch Mon Bonte. Nee, ik had week niet gemist, Mon, dat komt t een andere mijnheer nakijkt of de raadsels goed zijn en ik alleen de briefjes krijg te beantwoorden en het kan natuurlijk wel gebeuren, dat jij een keer geen briefje schrijft, zoodat ik je dan niet direct mis. Ik ben blij, dat je weer beter bent en juist nu, voor de vacantie. Ik hoop, dat je heel veel plezier hebt. Ja, ik vond het ook een leelijke streek van die jongens met die poes en ik hoop dat ze het versje van Annie v. d. Brink hebben gelezen, dan zul len ze berouw hebben, denk ik. Marie Moorman. Dat was een booze brief, Marie, maar ik kan het we! een beetje begrijpen. Je was natuurlijk teleur- gesteld dat jullie versjes er vorige week niet instonden. Maar ik dacht Ook heusch, dat ze overgenomen waren en dat vind ik niet erg, als je er maar even bijzet van wie ze zijn. Het is in ieder geval een bewijs, dat jullie versjes goed zijn en vandaag heb ik ze dan ook opgenomen. Ben je nu niet meer boos, Marie? Annie v. d. Brink. Als jij het fijn vindt dat je een rapport krijgt, Annie, dan geloof ik vast, dat het wel een goed rap port zal zijn, anders zou je hart wel on rustig kloppen. Dank je we! voor je goede wenschen met de Paaschdagen, ik hoop dat jij ook een fijne vacantie hebt. Fransje Moorman. Vandaag ben je niet teleurgesteld, Fransje, want nu staat je versje er in en dat is dus een blij begin van je vacantie. Het briefje voor Marie is ook voor jou bestemd. Annie Jansen. Dat is een prettig vooruitzicht, Annie, eerst vacantie en dan Dinsdag 5 April naar school, en dan.... en dan.... Donderdag jarig. Daar heb je vast een fijne vacantie door. In a Boels. Dat was een heel moot rapport, Ina, daar mag je blij mee zijn, je doet zeker wel flink je best op school, dat blijkt trouwens wel uit je cijfer voor vlijt. Ik geloof niet dat ik daar ooit zoo'n mooi cijfer voor gehad heb. Maar daar was ik ook een jongen voor. Germaine Franken. Dat is we! een heel lief zusje van jou, Germaine. die je nooit s nachts uit je slaap haalt, want heele kleine kindertjes doen dat wat graag, maar ik denk dat je het niet hoort. Je bent natuurlijk 's avonds als je naar bed gaat zoo slaperig, dat je meteen gaat droomen en geen tien paarden je wakker kunnen maken, laat staan een klein zusje. Nu, jongens en meisjes nu ga ik heusch weer eindigen, tot volgende week. Kindervriend. NAAR BUITEN Naar buiten, naar buiten, Waar 't zonnetje lacht, Waar vogeltjes fluiten. En lentelucht wacht. Naar buiten, naar buiten, Naar de grasgroene wei, Waar de lammekes spelen, En blaten zoo blij. Naar buiten, naar buiten, Naar bosch en naar veld, Langs paden en wegen, i Door lanen gesneld. Naar buiten, naar buiten, Naar strand en naar duin, Heel d' aarde die lijkt thans Een ontluikende tuin. Naar buiten, naar buiten, Hoe blauw is de lucht, Want koninkje Winter Is voor de Lente gevlucht. MARIE MOORMAN. MIJN VERJAARDAG. 'k Ben jarig vandaag, Wat vreugdevolle dag, k Hoop dat ik nog dikwijls Jarig zijn mag. 'k Ben jarig vandaag, Thuis is ieder blij, En wenscht mij geluk Op dit feestelijk tij. 'k Ben jarig vandaag, En thans elf jaar oud, Al wilde ik steeds braaf zijn, 'k Was ook wel eens stout. 'k Ben jarig vandaag, En wensch voorwaar, Dat deze dag duurde zoolang als 'n jaar. FRANSJE MOORMAN. Hier is de oplossing van het versje van Annie Walboom. DOOR SCHULD. Twee jongens zaten in een vlet, Ze roeiden rustig en hadden pret, Toen gingen ze staan en dat was dom, De boot die kantelde en zij sloeg om. Een heer liep te wandelen, Wat heeft die gedaan? Die is toetf gekleed te water gegaan. Hij dook naar beneden en redde nog net, Maar hij vatte kou en moest toen naar bed. Die heer werd steeds zieker: en ging zelfs dood. Door schuld van de jongens, die stonden in de boot. SEIZOENDRUKTE. Wat was het druk in 't kippenhok, Er zat geen kip meer op den stok, Zij hadden seizoendrukte, Het liep al aardig naar Paasch. „Hun schuld was 't," zoo zei de baas, Als 't Paaschfeest eens mislukte. Dus elke kip deed goed haar best, Zaten om beurten op 't nest, Om eitjes neer te leggen. En dan weer hadden zij 't druk, En kakelden hun bekjes stuk, Om 't aan hun baas te zeggen. Vanmorgen kwam de baas bij 't hok, En zei: „gaan rusten op je stok, 't Seizoen is afgeloopen, En nu heeft eiken eierenboer, Zooals gewoonlijk weer een toer, Om eitjes te verkoopen." ANNIE WALBOOM. 'S AVONDS. De kerk gaat uit En bij de klank van 't klokgeluid Dooft het licht der zonne uit! Schemering daalt op de velden, De nachtegaal zingt zijn schoonste lied, En bij het klateren van den snellen vliet Klinkt ver in 't ronde 't Lied der avondstonde. TINI STAM. „Hè, mammie, laten we nu eens artis spelen. Dan ben ik de olifant en jy bent het publiek, dat hem met appels en olienootjes te snoepen geeft", EEN VOORSTELLING VAN HET „CIRCUS LARIEBOEM". Boeren, burgers en buitenlui, hier zie je iets, wat je nog nooit gezien hebt! Alles onder leiding van den wereldberoemden cii> cusdirecteur Victor Larieboemll Een gezellig verhaal door MART. Het was vacantie in het dorp Lach bui-gen. Vacantie voor de schooljeugd! En dat beteekent wat 11 Vroeger, enkele eeuwen terug, was dit dorp beroemd geweest o'm den vroolijken geest van de bewoners en het was dan ook in dien tijd, dat de bewoners den oorspronkeljjken naam van Gromhoven veranderden in Lach- burgenImmers niemand in hun dorp was ooit grommerig, maar lachen daartoe was men steeds bereid. En zoo ging deze eigenschap van geslacht op geslacht over, zoodat de jeugd van Lachburgen berucht was om de tal- looze grappen, die zij op haar geweten had en die dikwijls ten koste van de rust der overige Lachburgenaars gin gen. En daarom was de vacantie voor de meer bezadigde inwoners altijd een eenigszins gevreesde periode. Nu bestond er op de Lachburgen- sche scholen een aardige gewoonte! Als er vacantie was, lieten de onderwijzers door de jongens een commissie kiezen, die dan voor iederen vacantiedag vaststelde, wat er gedaan zou worden. Den eenen dag hadden de jbngens een afspraak kunnen maken met boer Molders, dat zij den geheelen dag mee mochten helpen bij het „hooien", een anderen dag hadden zij een gezamen lijke wandeling naar de uitkijktoren in het dennebosch op 'net programma ge zet. Een derden dag indiaantje-spelen in het koningsbosch, een vierden dag kampeeren op de Lachburger heide, enz. Deze commissie van jongens moest dan één dag voor het afloopen der school een vacantieprogramma samen stellen en organiseeren. Behalve de jongens te leeren zich zelf te helpen, konden de onderwijzers op die manier tevens nog eenig toezicht uitoefenen op de kromme sprongen van de aan hun handen toevertrouwde spruiten. Dat was dus niet zoo'n kwaad idee. Zoo kwam het dus, dat op den eer sten vacantiedag op het speelprogram- ma stond „Opvoering van het circus Larieboem, in de schuur van boer Grapman". Wat er opgevoerd zou wor den en hoe het zou gaan. wisten de meeste jongens niet, want het stelle tje vrienden, dat hier de anderen zou bezig houden, was heel geheimzinnig en weken van tevoren aan het repe- teeren gegaan. Maar dat het een lol lige boel zou worden, dat was zeker! En boer Grapman stond maar te lachen bij al die nieuwsgierige vragen; maar hij liet niemand in de schuur, waarin de aanstaande circusartiesten hun ge nerale repetitie hielden. En zoo was dan eindelijk de langverwachte dag aangebroken. Om 10 uur 's morgens zou de voorstelling beginnen, had er op het schoolbord gestaan. Dus stond er om 9 uur al een heele drom jongens te dringen en te lachen voor de schuur van Grapman, waar een groot bord was opgehangen; CIRCUS VICTOR LARIEBOEM Grootste circus ter wereld 1 j De beste dresseurs, trapéze-acro baten, kunstrijders, danseressen, toovenaars, clowns, honden- en apen, enzoovoorts, enzoovoorts 1 Komt allen binnen; het is de moeite waard Entreeprijs voor alle ran gen: 1 knikker of 1 cent. Geen dier meebrengen! Allen wor den verzocht rustig de hun aan gewezen plaatsen in te nemen. Opening om 91/, uur! - Niet iedereen had een knikker of cent, maar er werd een levendige rutf" handel in knikkers gedreven d°°r hen, die nog veel van die voorwerp®1? bezatèn. Gelukkig was de knikkertijd nog niet heelemaal achter den rug, z°d* dat velen hun zakje nog bij zich had' den. En zoo met' ruilen en iaöbea 1striid uitstekend n, 1 2.»0 en T i.joi.ao niiPc VI- V s+.m

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 20