TEXEL. ANNA PAULOWNA. WIERINGEN. Jubileum der Mtuiekvereeniging „Apollo". Sport. ovvo—osv 1—1. ovvo 2020 2—2 2 osv 10101—11 IVïarktberichten. MARIE CATHARINA STERZENBACH, AMERIKA BLIJFT DROOG. Het Huis van Afgevaardigden heeft het voorstel, dat ingediend was om fiscale re denen, betreffende toestemming tot ver koop van bier met een alcoholgehalte van 2Mpct., met 216 tegen 132 stemmen ver worpen. De voorstanders hadden berekend dat de bierbelasting ongeveer 400 miljoen dol lar zou opleveren en de bedrijvigheid in i de brouwerijen zeer merkbaar zou bijdra gen tot vermindering der werkloosheid. Het argument der tegenstanders, dat het voorstel in strijd met de grondwet was, heeft ten slotte echter gezegevierd. VREEMDELINGEN VERKEER. Hoewel Pasehen voor vreemdelingen- bezoek aan Texel wel wat vroeg is, daar in de natuur nog niet zoo heel veel te zien is en vooral met de vroege Paschen van dit jaar, hier op dit gebied nog weinig te genieten valt, heeft Texel in de afgeloo- pen feestdagen reeds toeristen op bezoek gehad. Een reisvereeniging bracht reeds een bezoek aan Texel, terwijl ook in de Jeugd herberg „Texel" reeds gasten waren on dergebracht. DE BLEEKERSVALLEI KAAL GEBRAND. Zondagmiddag ontstond brand in de Bleekersvallei bij de Westermient. Dooi de ontzettende droogte laaide in minder dan geen tijd de vlammen op en breidde de brand zich snel uit. Gelukkig kwam spoedig van alle kanten hulp opzetten. Onder leiding van den boschwachter, den heer A. Epe, werd direct het blusschings- werk aangevat. Dank zij het krachtig op treden bleef de brand beperkt tot de Blee kersvallei, die echter geheel kaal brand de. De prachtige dennenbosschen, die zich daar in de onmiddelijke nabijheid be vonden, bleven gelukkig gespaard. De Bleekersvallei is een van staatswege be schermd natuurmonument. Ongeveer 15 ha., d.i. bijna het geheele terrein, ligt nu geheel plat. Voor geruimen tijd zal het natuurbosch van dit monument wel ver dwenen zijn, al bestaat er veel kans dat cle vallei weer spoedig begroeid zal zijn. De brand is ontstaan bij het pad dat dooi de vallei gaat. Vermoedelijk is achteloos wegwerpen van lucifer of sigaar wel de oorzaak van dit onheil. Het vuur laaide een paar maal zoo hoog op dat nren de vlammen boven de duinen te Den Burg kon waarnemen. Naar wij vernemen snelde ook het ge- meentepersoneel te hulp om bij het blus- schingswerk assistentie te verleenen. Daar het personeel van het staatsbosch- beheer reeds door tegenbrand het vuur tot stilstaan had gebracht, kwam deze hulp. vrijwel te laat. UITVOERING HOTEL „TEXEL'. Gisteravond werd in hotel „Texel" dooi de tooneelvereeniging ook van dezen naam, met groot succes opgevoerd het blijspel „Pietje". De opvoering slaagde evenals enkele maanden terug, uitstekend. De uitvoering viel een matig bezoek ten deel, pl.m. 100 personen. NOG EEN BRAND. Toen Zondag de „Bleekersvallei" in brand stond, is tegelijkertijd in Harke- buurt een hooschelf afgebrand, staande bij de boerderij van den heer Breen. De brand is vermoedelijk ontstaan tengevol ge van het spelen met lucifers door kin deren. De brandspuit is niet uitgerukt. VLINDERTJE. Den Tweeden Paaschdag gaf „Orme- nio" een uitvoering in Veerburg en dus zagen we weer grootendeels hetzelfde j publiek dat we op dergelijke avonden altijd aantreffen, de trouwe bezoekers die nooit een uitvoering van dezeveree- niging overslaan en voor wie, ongeacht of het tooneelstuk mee- of tegenvalt, de avond reeds genoeglijk is, omdat het prettig is te verkeeren onder zooveel j goede bekenden. Daarnaast waren de jongelui, die meer de achterste gelederen i innamen, in een flink aantal aanwezig en de zaal was dan ook vrijwel geheel gevuld. Was voor de vorige uitvoering de keus op een blijspel gevallen, nu moest het weer eens een ernstiger stuk zijn, waar mee de vereeniging voor het voetlicht kwam en men nam daarvoor „Vlindertje" van Henri Borel en Jaap van der Poll. De naam van het stuk, dat als tooneel- spel geannonceerd wordt, en waarin de geschetste levensperiode voor de hoofd personen een zeer tragisch slot heeft, is goed gekozen. Elly, die dien naam Vlindertje te danken heeft aan een ja ponnetje, eerst een ingetogen meisje, daarna genietend van het mondaine leven, verliefd op en verloofd met haar mooien „dapperen" iuitenant, verliest dezen, terwijl haar vader, tegen wien ze zoo hoog opziet, vluchten moet waar hij betrokken blijkt te zijn in een zeden- schandaal. Haar geluk is kortstondig als van een eendagsvlindcr. Het gegeven kon ons om enkele onwaarschijnlijkheden minder be koren. Dat Elly zich van het leven berooft om hetgeen met haar vader gebeurt en om het verbreken van een verloving, terwijl ze toch blijkens een uitlating tegenover haar stiefbroer reeds tot het besef ge komen is dat er eigenlijk iets hapert aan die verbintenis, lijkt ons al ongewoon, maar meer nog het vervallen tot onzede lijke uitspattingen van den vader, omdat hij meent z'n dochter te verliezen door een verloving. Mevrouw Van der Horst-Stammes had, als Elly, de zeer moeilijke taak aanneme-1 lijk te maken dat haar wanhoop zoo groot was, dat zij niet verder durfde te leven. Haar uitstekend spel, evenals dat dei- anderen, vooral van de heeren, in het1 derde en vierde bedrijf, deden ons ten-! slotte vrede hebben met het stuk, dat we anders om bovenstaande en om het zwakke eerste- en tweede bedrijf niet zoo hoog konden aanslaan. Hippolytushoef. ONDERSCHEIDINGEN. Op de te Medcmblik gehouden tentoon stelling van de Ver. tot bevordering van het vakonderwijs in Westfriesland be haalde van de teekenschool onzer afdee- ling de navolgende leerlingen prijzen Lijnteekenen, alle vakken, 6e prijs J. l Klein. Vakteekenen, timmerlieden 4e klasse, 2e prijs C. Koorn Jr. Vakteekenen metselaars, 3e klasse, 3e prijs C. Lont Sr. Vakteekenen smeden 3e klasse, 5e prijs, D. Lont Jr. Schilders, 2e klasse vakteekenen, le prijs S. J. Klein3e klasse 2e prijs Elb. Rotgans Gz. Wagenmakers, 4e klasse, le prijs W. de Jong. Practisch proefwerk timmeren. Trap tafel, le prijs, W. Lont. Tuinstoelen, 3e prijs M. v. d. Kreeke, 4e prijs W. Lont. Metselaars, 2e leerjaar, 3e prijs C. Lont Sz. T~, t Smeden, 3e leerjaar, 3e prijs D. J. Lont. Eindexamen smeden, 2e prijs D. J. Lont. Practisch proefwerk 2e leerjaar schil deren Trapje, 2e prijs S. J. Klein, 3e prijs Elb. Rotgans. Letterbord, 2e prijs Elb. Rotgans. Eindexamen timmerlieden M. v. d. Kreek en W- Lont. Eindexamen smeden D. J. Lont. BEZOEK VAN HET LEGER DES HEILS. Op den tweeden Paaschdag bracht het Leger des Heils van Den Helder een be zoek aan ons schiereiland. Te Den Oever en Hippolytushoef werden op verschil lende punten samenkomsten met muziek en zang gehouden welke zeer veel be langstelling trokken. Het Leger des Heils dat hier nog al gewaardeerd wordt, zal haar tocht naar Wieringen dan ook niet beklagen. Het bracht hier een aangename ver- poozing. VERKOOP „EMMA-BLOEMPJE". De verkoop der Emmabloempjes ten bate der tuberculosebestrijding van het Witte Kruis, heeft f 227.— opgebracht tegenover f 131.in het vorige jaar. Deze meerdere opbrengst is wel te dan ken aan het volgen van een nieuwe methode, bestaande in het gebruik maken van gesloten collectebusjes. De leiding was in handen van mevr. G. de Haan Bosker, die over Wieringen werd ge holpen door een 20-tal jongeren en in de Wieringermeer door mevr. Tbeunisse te Sluis I, waar het collectebusje even eens werd aangeboden. KERKNIEUWS. In de j.1. Zondag gehouden vergadering van notabelen der Ned. Hen-, Geni. van Hippolytushoef e.a. werd tot kerkvoogd van voornoemde gemeente de heer P. Kaan Cz., welke aan de beurt van aftre ding was, herkozen. De heer Kaan nam zijn benoeming aan. CONCERT „HARMONIE". De muziekver. „Harmonie", dir. de heer P. Kreijger van Den Helder, gaf gisterenavond, tweeden Paaschdag, in de concertzaal „Concordia" van den heer Bruul, welke flink bezet was, een open bare uitvoering. Nadat eerst een vijftal muzieknummers werden gespeeld, werd door de dames Bets Dekker en gezusters Lont het „Matrozenlied" gezongen. Hier na volgde „Een Angstvolle nacht", klucht in één bedrijf en tenslotte nog een lied getiteld „Ik weet het niet", gezongen door een 5-tal dames. Muziek, zang en tooneel kregen allen een keurige opvoe ring, werden aandachtig gevolgd en uit het hartelijk applaus bleek dat alles in zeer goeden smaak viel. Dit uitstekend gslaagde concert werd met een dansje besloten. Na afloop der Godsdienstoefening werd j.1. Maandag, tweeden Paaschdag, in de plaats van den heer Joh. Lont, die moest aftreden als diaken der Doopsgezinde- gemeente Wieringen en niet herkies baar was, gekozen de heer Jacob Lont J.Pz. te Westerklief, die heeft aangeno men Den Oever. CHRISTELIJKE SCHOOL TE DEN OEVER. Naar men ons mededeelt zal de nieuw gebouwde Christelijke school te Den Oever op Woensdag 6 April a.s., des mid dags te half 2, officieel in gebruik wor den genomen. BEZOEK AAN DE ZUIDERZEEWERKEN. Tengevolge van de mededeeling in de pers dat de afsluitdijk tusschen Wieringen en hef laatste sluitgat in de „Vlieter"1 tegen betaling van een geringen toegangs prijs is opgengesteld voor het publiek, was er gedurende de beide Paaschdagen reeds een groote drukte te bespeuren, ofschoon de weersgesteldheid niet bepaald gunstig was te noemen. Op den afsluitdijk stond een stevige bries. Talrijke voetgangers, wiel- en motor rijders maakten van de geboden gelegen heid gebruik, terwijl ook verscheidene auto's en bussen, die echter nog niet op den dijk zelf konden worden toegelaten, uit verschillende deelen des lands naar Den Oever waren gekomen. Binnen eenige dagen echter zal de toe gangsweg tot de draaibrug zoover gereed zijn dat ook automobielen op den afsluit dijk kunnen komen. Aan het einde van den dijk bij de „Vlieter" is een parkeer terrein in gereedheid gebracht. De toegangsprijs bedraagt 10 cents per persoon, voor auto's f 1.— en voor auto bussen f 2.50. Zooals men weet worden de op deze wijze ontvangen gelden ter beschikking gesteld van het Nationaal Crisis-Comité „Apollo" heeft op den eersten Paasch dag het 12J-jarig jubileum op waardige wijze gevierd. De groote zaal van den heer J. Lont te Den Oever was bijna te klein om alle genoodigden te bevatten. Iedereen die een bewijs van toegang kon bemachtigen heeft daarvan dan ook een gretig gebruik gemaakt. Door het ophangen van guirlandes was aan de zaal een feestelijk aanzien gege ven en wij waren nieuwsgierig naar het programma dat op dezen feestavond zou worden gelanceerd. De heer Koorn, voorzitter van Apollo, betrad het tooneel en sprak er zijn waar deering over uit, dat zoovelen van de genoodigden van de uitnoodiging hadden gebruik gemaakt en ging in zijn rede terug naar den tijd van de oprichting der vereeniging op 27 September 1919, precies 12.) jaar geleden. Hij ontrukte aan de vergetelheid, dat op een Vrijdag avond twee mannen naar hem waren gekomen met het voorstel een muziek vereniging op te richten. Het resultaat van dat bezoek is geweest dat een ver gadering werd belegd, waarin zich 25 aanwezigen als lid opgaven. Van deze 25 waren er slechts enkelen die iets van de muziek afwisten, de overigen moesten van het begin af aan trachten de muziek meester te worden, hetgeen onder de leiding van den heer Spaander, den eer sten directeur, opvallend goed gelukte. De groote kunst was echter geweest om aan een voldoend aantal instrumenten te komen. Hierin werd de jonge veree niging echter gesteund door vrijwillige bijdragen van de burgerij en doorrente- looze voorschotten. Spoedig werd reeds gedacht mede te doen aan een concours en reeds dadelijk had „Apollo" succes. Dit concours had te Medemblik plaats en de voorzitter schetste nog in 't kort met welke moeilijkheden dit eerste con cours was gepaard gegaan. Vooral de reis naar en van Medemblik per botter had blijkbaar heel wat voeten in de aarde gehad. De heer Spaander moest na dit succes te Medemblik tot zijn spijt in verband met zijn leeftijd en drukke werkzaamheden het bijltje er bij neer leggen en was bovendien de meening toegedaan, dat er nu maar een ander moest komen om Apollo tot grootere hoogte op te werken. Onder de leiding van den volgenden directeur heeft Apollo het echter niet veel verder gebracht, integendeel de vereeniging zonk steeds meer naar be neden en de deelname aan een concours werd een groot fiasco. Het had er veel van weg, dat Apollo uit het muziekleven zou verdwijnen. Eindelijk begon de vereeniging weer op te leven. Wat was er aan de hand Zeer eenvoudig. De tegenwoordige direc teur, de heer J. van Glabbeek, blies Apollo nieuw leven in. De leden kregen weer meer ambitie en thans is het weer zoover, dat vol vertrouwen het aanstaande concours wordt afgewacht. De voorzitter bracht den heer van Glabbeek hulde voor zijn vasthoudendheid en hoopte met hem op dezelfde wijze verder te mogen strijden voor het welzijn van Apollo. Spreker bracht voorts den dank der vereeniging over aan de milde gevers van de vrijwillige bijdragen en aan hen die gelden ter leen hadden gegeven voor het aanschaffen van nieuwe muziekinstru menten. Aan vrijwillige bijdragen was ontvangen f451.— en als rentelooze voor schotten f 357.50, in totaal dus f 808.50, hetgeen zeer zeker als een schitterend resultaat mag worden aangemerkt in dezen tijd van malaise. De heer Koorn wenschte alle aanwezi gen een genoeglijken avond en deelde mede dat als eerste nummer van het programma zou worden gespeeld een compositie van den heer J. van Glabbeek n.1. «Apollo's Jubileummarsch». Deze openingsmarsch werd zeer pittig gespeeld en aan het slot van dit nummer werden de Directeur en de muzikanten dan ook onthaald op een hartelijk applaus. Hierna volgde een nummer van O. Fils- flls »l'Amitié«, hetwelk ook goed werd vertolkt. Als derde was gekozen het ver plichte nummer voor het a.s. concours, hetgeen wij als muzieknummer niet be paald kunnen bewonderen. Het was »Avril ballet» waarvan de deelen I en II werden gespeeld. Naar onze meening zal op dit stuk nog heel wat moeten worden geblokt wil het er op het concours goed »in«zitten, ofschoon wij ook dan nog niet verwachten dat het veel waardeering bij het publiek zal oogsten. Het slotnummer »Le Diamant Noir« van Popy, dat wij reeds eerder van Apollo hoorden, liep hsel wat beter van stapel. Dit wordt op het concours als vrij nummer gespeeld en wij twijfelen niet of dit gaat er in als koek. Na dit muzikale begin was het de beurt aan den heer Verfaille, die het publiek vergastte op een drietal aardige voor drachten welke den lachlust der aan wezigen danig opwekten. Hierna werden namens den heer Spaan der, den vroegeren directeur en mede oprichter van „Apollo", bloemen en geluk- wenschen aangeboden. De heer Spaander kon tot zijn leedwezen wegens ongesteld heid niet persoonlijk aanwezig zijn en liet daarom het woord doen door zijn schoon zoon, den heer Gravemaker. Na dit intermezzo droeg de heer van Glabbeek eenige „oude bekenden" voor, waarmede hij zeer veel bijval oogstte. Vooral „Suzanna" sloeg geweldig in. Voordat de revue „Weg dat doek" ten tooneele werd gebracht, verscheen de auteur van dit zangspel, de heer M. J. Bosker, voorliet voetlicht (of was er geen voetlicht?) en vertelde, dat drie weken geleden een bestuurslid van „Apollo" bij hem was gekomen met het verzoek iets dergelijks te schrijven. Spreker waar schuwde het publiek, vooral niet al te veel van de revue te verwachten, aan gezien de tijd van repeteeren te kort is geweest. (Het is jammer dat wij wat dit repeteeren betreft, steeds moeten hooren, dat de tijd daarvoor te kort is geweest. Dit was weliswaareeneenigszinsbijzondi r geval, doch ook bij andere tooneeluit- voeringen, niet alleen te Den Oever, is bijna altijd de tijd van repeteeren te kort). Na de inleidende woorden van den heer Bosker viel het geheel ons nog mede. Er werd in elk geval van gemaakt wat ervan gemaakt kon worden. De commère mej. Gr. Bosker, was aardig op dreef Krelis echter was de plank nogal eens' mis, vooral in de coupletten welke tezamen met het Haagsche heertje gezongen werden. De diverse apotheoses waren goed verzorgd, waarbij het ons opviel dat het tooneel een keurig achterdoek is rijker geworden, een landschap voor stellende. Achtereenvolgens werd bezongen De Crisis, De Vrede, waarbij de granaatvrije ruimten te Den Oever niet werden ver geten (deze kunnen volgens het zangspel beter worden benut voor haringzouterjj), de lente, de droogmaking van de Zuider zee, Wieringer nijverheid, en werd een danklied aan de Oeversche burgerij voor hun linantieelen steun gpzongen. Tenslotte werd nog een huldigingslied ten gehoore gebracht door het geheele dameskoor begeleid door de kleine kapel van Apollo, welke voor deze gelegenheid ook op het tooneel aanwezig was. De electrische licht-installatie op het tooneel bleek ook thans weer uitstekende dien sten te kunnen bewijzeu. Na een slotwoord van den voorzitter waarin hij hulde bracht aan al degenen die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt volgde een gezellig bal dat tot diep in den ochtend voortduurde. AANGEREDEN. J.1. Zaterdag heeft de heer Hegeman, de bekende Oeversche groentenhandelaar, het ongeluk gehad te worden aangereden door een automobiel. De heer H., die achter een auto stond te wachten om een aankomende auto te laten passeeren, bemerkte niet dat nog een tweede wagen volgde. Toen de eerste gepasseerd was, stapte hij op zijn rijwiel en wilde den weg weder oprijden. Hij werd echter door de volgende auto ge grepen en een aantal meters meegesleurd. Wij vernamen, dat het ongeval nog betrekkelijk goed afliep. De heer H. be kwam een lichte hersenschudding en kneusde zijn pols, terwijl ook geklaagd werd over pijnen in de heup. Uit den aard der zaak is dit ongeval voor den heer Hegeman, die altijd gewend is zijn zaken persoonlijk te behartigen, een zeer onvoordeelige geschiedenis, aangezien zijn herstel wel geruimen tijd in beslag kan nemen. K. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. Zondag: FeijenoordVeendam 81. Maandag: EnschedéPSV 57. De stand is: Feijenoord 2 2 0 0 102 4 Enschedé 3 2 0 1 74 4 Ajax 1 1 0 0 40 2 1 P.S.V. 10 0 1 2—5 0 Veendam 3 0 0 3 113 0 AFDEELING I. Om i plaats in de ie klasse. De stand is: Haarlem 2 110 85 3 EDO 2 10 1 6—7 2 HVV 2 0 11 7—9 1 Om i plaats in de 2e klasse. I De stand is: j Spartaan 10 10 11 1 ZandvoortAlphen 10. Om 2 plaatsen in de 3e klasse. PurmersteijnQSC 31. Purmersteijn 2 10 1 5 4 2 1 W.M.S. 2 10 1 3—3 2 Q.S.C. 2 10 1 2—3 2 Om 1 plaats in de Res. ie klasse. t Gooi 2—KFC 2 2—1. De stand is. EDO II 1 1 0 0 2—0 2 't Gooi II 110 0 2—1 2 KFC II 2 0 0 2 1—4 0 Om 1 plaats in de Res. 2e klasse. DWS 2—West-Fria 2 1—2. Reserve 3e klasse A. Helder 2—ZFC 3 2—4. AFDEELING II. Om 1 plaats in de ie klasse. Gouda—DHC 0—2. De stand is: DHC 2 2 0 0 8—0 4 Gouda 10 0 1 02 0 HFC 10 0 1 0—6 0 AFDEELING IV. Beslissingswedstrijden laatste plaats. BleijerheideDe Valk 40. Vriendschappelijk. Paaschtoornooi Ajax. Zondag: ZFCWembledon 53 ('ia verl.), AjaxAltona 12. Maandag: Finale: ZFCAltona 65; Verlie zers: AjaxWembleton 23. Stadion: Blauw-WitLiersche S.K. 13. AFCDe Spartaan 22; DECWA 4 1: Hercules-Berchem Sport (Antw.). 21; Hollan- diaZeeburgia 35: West-Frisia—Excelsior 1-4: VSVEindhoven 42: DFCXerxes 2 1: XerxesNAC 51; DFCExcelsior 72. K.N.V.B.-beker, 3e ronde. KFC—Almelo 3—2,PSV—Blauw-Wit 5—0. NED. PROEF-ELFTAL SAMENGESTELD. Het Ned. proefelftal zal Vrijdag 1 April, des avonds om 8 uur op het VllC-veld te Den Haag, tegen Sparta (Praag) spelen in de volgende samenstelling: Doel: Veenendaal (Naaldwijk). Achter: v. Stokken (DWS, Lelieveld (VUC). Midden: Jongenee! (HFC), B. Pauwe (Feijen oord), Strijbosch (Ajax). Voor: Simons (NAC), Bonsema (Vcnlo), v, d. Broek (PSV). Smits (RCH), Mulders (Ajax). HELDER II—Z.F.C. III a—4. Een slot dat pakt. Dc laatste competitiewedstrijd van het eerste reserve-elftal van ..Helder'' is qua spel een mis lukking geweest. Nu is het waar, dat de straffe wind, dit bijna recht van doel tot doel stond, goed spel leer moeilijk maakte, maar dat neemt toch niet weg, dat, van den technischen kant bekeken, we toch iets beters hadden mogen verwachten dan wat gisterenmiddag is gepresteerd geworden. Het spel was, zonder overdrijving, systeemloos, een spel van ,,op hoop van regen zoo goed als zonder berekening en dat is het ergste er scheen bijzonder weinig animo te rijn. Noch Helder, noch de Zaandammers hebben ons door hun kunnen weten te boeien, onze belangstelling gaande weten te houden. Het einde kwam als een verademing, als een verlossing. Natuurlijk vielen er eenige aardige momenten te constateeren; vooral voor rust, toen men den wind in het voordeel had, werd er van Heider- zijde niet onaardig gewerkt; had toen het binnen- trio van de kansen weten te profiteeren, welke ontstonden door het goede werk van haar vleugel spelers, gewis zou H. een grootere voorsprong hebben gehad dan 10, welke goal reeds ont stond na 5 minuten spelen van de voeten van Henning, die accuraat inzette. Maar Meerbeek e.c. hadden hun schot thuis gelaten, steeds werd de bal „geschept" of er werd in het wilde-weg geschoten. ZFC kwam in die periode een enkele maal voor de Helder-Veste; door ondoordacht spel van de witte verdediging ontstond er een paar keer een kans, maar hier ontbrak ook de ware schutter. Na rust heeft de vertooning niet veel meer om het lijf gehad: een doelloos heen- en weer getrap, gespeend van elke opzet en overleg. Wat baatte hier het bezielende werk van 1 of 2 spelers? Bovendien werd een der H-spelers na een kwar tier spelen door zijn captain het verder spelen ontzegd, omdat deze niet verkoos op een andere plaats te spelen, zoodat het laatste half uur met 10 man is gespeeld geworden. De gasten hadden toen juist door een blunder van den keeper die vergat uit te loopen. toen de Z.-linksbuiten alleen op doel afstormde gelijk gemaakt. Toen de Boer na een uitval net over de lat schoot, na men de Z.-ers vanaf den aftrap den bal mee en na 20 min. spelen hadden zij de leiding. Negen minuted later wist H. na flink doorzetten, door De Jongh den stand weer gelijk te maken met een mooi schot .Een strafschop werd daarna door Z. qemist. Tien min. voor het einde hernamen de Zaandammers de leiding. Voor een aangeschoten hands kende de referee H. een penalty toe, maar Dirk Bak schoot den bal recht op den keeper aan, die wegwerkte .Kort voor het einde werd het 24. Aldus kwam het einde. Dc reserves eindigen de competitie met 8 winstpunten door 4 thuisoverwin ningen op WFC (3—1). OSV 2 (5—2), Meer- vogels 2 (5—4) en Alcmaria Victnx 3 O- Het aantal doelpunten is 4266. D.W.S.-nieuws. le Paaschdag: SVV 2 (Schoorl)DWS 2 10. SW 1 (Schoorl)DWS 1 13 JVC ADWS-adsp.„31. 2e Paaschdag: Succes IV—DWS II 3—4. Succes IIIDWS 1 63. Oudesluis. VOETBALJUBILEUM. Het 10-jarig bestaan van de plaatselijke yoet- balvereeniging D.O.S.K.O., dat indertijd officieel met een feest-avond werd gevierd, werd nu nog eens herdacht met een tweetal voetbaldagen. Den eersten dag speelden Petten 1 en Dosko 1 tegen elkaar. De Pettemers slaagden er in om met 32 te winnen. Daarna zou gespeeld worden Succes 1-bchagen I. Maar aangezien Schagen verhinderd was werd BKC 1 uitgenoodigd. Succes behaalde een groote 60 zege, die misschien wel iets geflatteerd was. Paasch-Maandag verloor Dosko 2 met 3—2 van BKC 2 en 3 gecombineerd. Als slot van de feest dag werd het publiek vergast op een wedstrijd tusschen HRC 1 en Alcmaria 1. Beide vereeni- gingen kwamen met een proefelftal. Door den krachtigen wind ging de bal veel uit en werd het spel er niet door verfraaid. HRC buitte haar meerderheid voor de rust uit door een tweetal doelpunten te maken. Roobol en Hoogendijk waren de makers. Na halftime ging het bij de Alkmaarders beter en Peereboom scoorde tegen (21). Hierbij bleef het, zoodat HRC de prijs won. Na afloop volgende een diner, terwijl het pu bliek zich naar de danstent kon beven, die men naast het veld had opgebouwd. Beide dagen was er een flinke belangstelling. Succes IB.K.C. I. Zondag( ie Paaschdag) speelde Succes 1 een wedstrijd tegen BKC 1 in Oudesluis, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van Oudesluis. Om ru'm 3 uur blaast scheids rechter Dol uit Den Helder de elftallen in het veld. De S.-aanvoerder wint den toss en ver kiest het windvoordeel. De B.-achterhoede is nogal gebroken en ontstaat menig gevaarlijk moment voor het B.-doel. Het duurt niet lang of de S.-midvoor geeft zijn club de leiding 1—0. De B.-linksbuiten zet dan een paar maal mooi voor doel; S. houdt echter het beste van het spel en S. scoort nogmaals. Even latei bij een corner op het S.-doel, springt de bal tegen de hand van een der S.-spelers aan- Scheidsrechter geeft strafschop, die niet benut wordt. S. weet voor rust nog driemaal te doelpunten. Rust breekt aan met een 50 voorsprong voor Succes. Na de thee heeft B. het windvoordeel en zet er alles op om den achterstand te verkleinen. Bij S. wil het niet zoo erg meer vlotten. B. is enkele malen niet erg fortuinlijk, terwijl de S.-keeper uitstekend op dreef is. De B.-ers weten den S.-keeper dan ook niet te verschal ken. Tegen het einde weet S. nog 6o te ma ken, waarmede het einde komt en heeft S. een verdiende overwinning behaald. Tweede Paaschdag speelde Succes 3 tegen DWS 2, welke match na zeer spannend spel door de Helderschen met 4—3 gewonnen werd. Daarna speelde het 2e elftal tegen DWS 1 en sloeg de bezoekers met 63 (rust 5o). TEXEL I—ALCMARIA II 5—0. Dc stevige Zuid-westenwind had Maandagmid dag het sportterrein te Den Burg, na den hevigen regelval van Zondagnacht geheel drooggemaakt, zoodat het terrein uitstekend bespeelbaar was. De terreinverbreeding had het veld een geheel ander aanzien gegeven, hoewel voor de spelers een groote verbetering is tot stand gekomen, is de ruimte voor het publiek zeer ingekort. Een stevig hek, dat rondom het speelterrein is geplaatst, houdt evenwel vanzelf het publiek op behoorlij ken afstand, zoodat de grenswachters in het ver volg geen moeite meer zullen hebben om de lijnen vrij te houden. Het nieuwe gedeelte, hoewel nog niet zoo goed bespeelbaar als het oude veld, is keurig gelijk gemaakt en zal na eenige weken geheel aan het oude veld gelijk zijn. Alcmaria 2 kwam naar Texel met enkeie invallers uit het derde elftal en bleek lang niet tegen de Texelsche ploeg (waarin Winter en Pijpers ont braken) opgewassen. Reeds voor de rust, toen de thuisclub tegenwind speelde, was al zeer goed merkbaar, dat Texel het beste elftal in het veld had. Wel dreef de krachtigen wind den bal aan vankelijk veel naar dc Tcxelschc speelhelft, doch de aanvallen van Alcmaria waren niet gevaarlijk, zoodat Gras gemakkelijk alle schoten die meest van zeer grootcn afstand werden ingezonden kon stoppen. Voor het Alcmaria-doel hadden dc backs moeilijk werk, en de keeper kreeg verschil lende lastige ballen te verwerken, hetgeen hij aan vankelijk met veel succes deed. Een opgelegde kreeg Jan Gielis al heel spoedig, hij talmde echter iets te lang met zijn schot, waardoor een back nog kon ingrijpen. Een paar maal zagen wij nog Nic en Henk Ran goede schoten inzenden, die evenwel konden worden gestopt. Na ongeveer een half uur spelen zond S:ern plotseling een hard schot in, dat door den Alcm.- keeper nog kon worden gestopt, doch niet vol doende weggewerkt, Jn. Gielis was er nu evenwel snel bij om den bal in het doel te loopen 10 voor Texel. Het spel ging verder voor de rus* vrijwel gelijk op; hoewel de Texelsche ploeg steeds meer in de meerderheid kwam, beide doelen ontsnapten nog verschillende malen aan doorboren. Even voor de rust had Alcmaria nog een prachtkans om ge lijk te maken; ook werd door den linksbinnen deze doorbraak met een keurig gericht schot bekroond, doch Gras stopte dezen bal onder applaus van het publiek. De rust kwam met een 10 voor sprong voor Texel. Na omwisseling zette Alcmar'aanvankelijk krachtig tegen den wind op; de backs zetten direct den buitenspelval open, waarin de voor hoede van Texel herhaaldelijl vastliep. Geleide lijk evenwel kwam het Texelsche elftal er weer beter in; en ongeveer na een kwartier scoorde Jn. Gielis voor de tweede maal. 20 voor Texel. Daarna speelde de strijd zich voor het grootste gedeelte af voor het Alcmaria-doel. hoewel tegen den wind de uitvallen der gasten gevaarlijker wa ren dan voor de rust. De derde goal van Texel kwam uit een onverwacht schot. Even daarna schoot Henk Ran keihard tegen de bovenlat, en toen de bal in het veld terugsprong, knalde Stern den bal voor de vierde maal langs den Alcm.- keeper. Kort' voor het einde zond Nic. Ran nog vanaf de zijlijn een goed gericht hard schot in'; de Alm.- keeper kon met groote moeite den bal stoppen, doch weder was Stern er bij om den voorsprong te vergrooten (50). Spoedig daarna klonk het eindsignaal. Ook uit het verloop van dezen wedstrijd bleek, dat l exel zich niet bevreesd behoeft te maken, dat dit elftal een slecht figuur zal maken, wanneer in de 4e kl. Nederl. Voetbalbond moet worden ge speeld. Vooral de verdediging was, nu André ook weder achterspeelde, zeer solide; de meeste door braken van Alcmaria strandden dan ook op dezen speler. Zuidewind en De G raaf speelde in de midden-linie ditmaal uitstekend, terwijl Gras even eens bizonder zijn dag bleek te hebhen. POSTDUIVENSPORT. Postduivenvereeniging „Het Noorden". Bovengenoemde vereeniging heeft den len Paaschdag een wedvlucht vanaf Wormermeer ge houden. De duiven waren om 8 uur gelost. Het is een heel onregelmatige vlucht geworden, de eerste werd om 9 uur 5 min. geconstateerd, doch op sommige hokken was er om 12 uur nog geen een aangekomen Dit zal wel zijn oorzaak vinden in den krachtigen en kouden wind, en mede door dat dit weer de eerste vlucht na den winter was, zoo dat heel wat*voge!s moeite gehad moeten hebben om zich te oriënteeren. De prijzen werden door de navolgende leden gewonnen. Koger le prijs, een groot krentenbrood en 10 eieren. Sorcl 2e pr„ een rollade. Bosch 3e pr., een krentebrood en 8 eieren. Snel 4e prijs, een haan. Porto 5e pr., Kate 6e pr., Frinks 7e pr., Han- kes 8e pr., Dienaar 9e pr., Koster 10e pr., van Campen 11e pr., 12e pr., Klaassen 13e pr. al deze hadden een roladen gewonnen. Cheret 14e pr., Schellinger 15e pr., Schotting 16e pr., Rappel 17e pr., Bontes 18e pr., van Riemsdijk 19e pr., Holtz 20e pr. PURMEREND, 29 Maart. 1312 kg boter 0.951.50; 382 koeien: 160 vette koeien 0.660.74, stug; 92 gelde koeien 110190, stug; 120 melkkoeien 160275, stug; 10 stieren 0.50-0.58, stug; 21 paarden 70150; 21 vette kalveren 11.20, stug, 1055 nuchtere kalveren v. d. slacht 518, stug; v. d. fok 1420, stug; 710 vette varkens v. d. slacht 0.200.25, matig; 45 magere varkens 7—14, stug; 221 biggen 47, stug; 370 schapen 1422, stug; 10 bokken 3 12, matig; piepkuikens 0.951.075, p. kg. Eierenveiling. Kipeieren 22.75; eendcieren 2.10. Eenige en algemeene plaatselijke kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, in den ouderdom van 71 jaar, onze zeer ge liefde Moeder, Behuwd- en 'Grootmoeder STIJNTJE DAARNHOUWER, Weduwe van den Heer A. Bommel, eerder Weduwe van den Heer C. Munnik. Bloemendaal A. C. G. HOFSTÉ— Munnik. ELLY. LUCIE. Rotterdam C. BEURTS. KEES. COBI. GEHARD. Den Helder, 27 Maart 1932. De crematie zal plaats hebben Woensdag den 30sten dezer, na aankomst van trein 15.14 te Drie- huis-Westerveld. Verzoeke geen bloemen. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdu rig en geduldig lijden, 11a voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten dei- Stervenden, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. Wed. van den Heer Jaspf.r Kramer, in den ouderdom van 74 jaar. Den Heldor, 28 Mrt.'32. 2e Vroonstraat 43. Alkmaar, C. RIJKERS-Kramer. G. RIJKERS. Den Helder, J. KRAMER. A. KRAMER-Vklohovkx. M. BAAK—Kramer. B. BAAK. P. KRAMER. B. KRAMER. H. KRAMER- Walraven en Kleinkinderen. De tor-aarde-bestelling zal plaats hebben Donder dag 31 Maart a.s., des voormiddags 11 uur, van uit het Marine-Hospitaal.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 5